Esileht Lapse ootamine Detsembri beebid 2019

Näitan 30 postitust - vahemik 271 kuni 300 (kokku 334 )

Teema: Detsembri beebid 2019

Postitas:

Oi viimane kägu, pole kuulnud sellest sündroomist, kas see avastati juba enne?
Igatahes jõudu ja jaksu. Beebile kosumist. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin nädal tagasi ultrahelis, siis kaalus laps juba 2500g. Mulle tundub, et tuleb suur plika. ????

Juba raskem on olla jaa..Käin tihti jalutamas ja kõht tõmbub kogu aeg kõvaks, siis veits raskem jalutada.

Sõõgiisu on meeletu muidugi. Eriti tahaks magusat aga piiran ennast. ???? ???? ‘

Aeg võiks kiiremini minna..

34+5

Ma käisin samuti eelm nädal ultrahelis, siis olin 34+3 ja poisi kaaluks mõõdeti 2650. Öeldi, et täiesti normis ja kuu jooksul võtab veel ca kg juurde (TA 20.12).
Pigem oli jutt, et laps on väiksem. (mul eelmine oli 4100 sündides)

Mul samuti magusaisu suur. Juurde olen võtnud 17 kilo.
Eelmise rasedusega (3 a tagasi) võtsin juurde 22 kilo ja kulus 2 aastat enne kui maha sain. Oeh…Ma muidugi pärast sünnitust sõin meeletult shokolaadi – 300g tahvel päevas vabalt. Seekord püüan tagasi hoida. No kõik pole pekk kah – näha sõrmede ja varvaste järgi, et olen turses samuti.

Jõudu kõigile!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.07 09:21; 19.11 11:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi viimane kägu, pole kuulnud sellest sündroomist, kas see avastati juba enne?

Igatahes jõudu ja jaksu. Beebile kosumist. ????

Mhm, see on preeklampsia raskem vorm. Preeklampsia ohust rääkis mulle dr.Ridnõi juba 12.nädalal, minu meelest sealt alates pidin ka südameaspiriini võtma.
Kuni keisrini oli täiesti okei. Viimastel nädalatel oli vererõhk natuke tõusnud sinna 130/85 kanti, aga enesetunne oli täiesti hea. Ja siis pärast keisrit oli 190/95 jne. Lisaks olid veel neerude ja maksa näitajad korrast ära, trombotsüütide arv oli vist ainult 21, vereülekanne tehti. Sada häda 🙂 Aga oleks võinud palju hullemini minna, seega ma olen väga tänulik kõikidele arstidele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.05 15:52; 25.06 14:16; 02.07 14:17; 18.11 16:14; 19.11 13:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin eile arstil siis ja 3 nädalat tagasi oli laps risti.Kuna mul kahesarviline emakas siis olin kindel, et tuleb keiser aga see beebi teab ise mis teeb. Oli peaseisus, arst oli ka väga üllatunud. 2 nädala pärast lähen jälle ja analüüsid ka. Beebi kaal 2300g +- 350g. Põnev aeg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul arst esmaspäev, siis kuuleb palju beebsu kaalub juba.
Endast nii palju, et kohutavalt raske on. Sain omale mingi haiguse ka kallale. Nohu hakkab vaikselt kaduma, aga köha ikka korralik. Öösiti on kõik kohad valusad, kõht valus keerates.
Päeval kõndides surub beebi põiele ja siis korralik valu.
Käed, jalad paistes. Nüüd veel sõrmed hakkasid surisema ja ära surema.
Et see 3s rasedus ikka võimalikult vaevaline oleks 😀
Mul kodus üks novembripoiss, kes pidi 8 detsember sündima. Luban sellel poisil ka varem tulla. Lapsed sündinud mul 38+4 ja 39+4. Loodan, et nüüd 40+4 ei tule :D. Ei jaksa kuidagi enam 🙁

37+0

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas kõigil läheb?
Minul täna öösel olid libavalud. Kella 5aeg siis vedasin end dušši alla, et valud ära kaoksid. Kohati oli ikka täitsa valus.
Täna oli arst ka. Vaatas, et beebi pea täitsa all, et vb nende libakatega vajus. Kaalu oli 3027g +-442g

37+3

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hästi läheb. Kuigi on ärevus. Magan väga halvasti. Vahepeal oli isutus midagi ei sobinud. Lähen reedel analüüse andma ja 02.12 on arst. Mul probleem, et jalutades teksadega külm aga midagi muud selga ei mahu.

37+1

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tänase seisuga 38+2. Ülehomme lähen päevasesse osakonda nö sünnitusplaani koostamisele ehk siis keisrikomisjoni. Eks siis näis, mis seal arvatakse. TA on 8.12 ja üle ei lasta ilmselt kanda, kuna eelmine laps oli väga suur.
Ärevust on parasjagu, eks hirmu ka. Varem tundus sündmus nii kauge, nüüd aga nädala küsimus. Lisandunud on see tyytu hargivahe valu viimastel päevadel. Magada ei oska ka enam mingis asendis, kl 4-ks on mõlemad küljed valusaks magatud+kõht on nii raske. Libakaid õnneks praktilisrlt pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks see tingimata halb on, kui beebi on suur? Saan aru, kui rasedusdiabeet on, et siis tõesti suurus on probleem, aga perekooli loengutes, kus praegu käin, räägitakse, et suur laps iseenesest pole mingi probleem 🙂 Pigem just positiivne, kuna suur beebi jaksab normaalselt sündida ja on üldiselt ka hea tervisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks see tingimata halb on, kui beebi on suur? Saan aru, kui rasedusdiabeet on, et siis tõesti suurus on probleem, aga perekooli loengutes, kus praegu käin, räägitakse, et suur laps iseenesest pole mingi probleem ???? Pigem just positiivne, kuna suur beebi jaksab normaalselt sündida ja on üldiselt ka hea tervisega.

Mu tütrel just täna rebestas liiga suur laps puruks tupe, lahkliha ja päraku. 2 tundi lapiti täisnarkoosis tütart kokku ja lõpuks öeldi, et nad väga loodavad, et kõik hakkab lõpuks ikka normaalselt funktsioneerima. Aga mine sa tea.
Ja lapsele oli ka sündimine väga raske, algul näitajad üsna halvad.
Kui oleks tehtud ca 35. nädalal ka UH, oleks ilmselt kas varem esile kutsutud või keiser tehtud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma käin wc vahet viimastel päevadel palju nr 2 siis. Ja päevade valud, südapaha ja söögiisu pole ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur beebi on suur risk komplikatsioonide tekkeks. Minu 4830g keeras end sünnitusteedes valesse seisu, mis tähendas pikalt ülimaid piinu, lõpuks erakorralist keisrit. Kusjuures rasedusdiabeeti ei olnud ja uh ennustas 1 kg väiksemat last. Ega muidu seda rasedusdiabeeti tänapäeval nii taga ei aeta – suure lapse sünnitamine tähendab komplikatsioone nii emale kui lapsele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõpp kuidagi venib jubedalt 😀
Eile surus beebi põiele, meeletult valus oli.
Üldse kõht ikka veel hell peale neid libakaid. Eile oli päevade valu ka, mis õhtuks jäid järgi.

37+6

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Venib jah. Mina lähen homme analüüse andma ja esmaspäev arstile. Väsimus kuidagi metsik.

37+4

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas need libakad on? Mul tänane öö täitsa magamata. Kõht kõva iga natukese ajatagant siis imelikud valud.

37+5

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu libakatega läks kõht kõvaks ja oli valulik. Aga nii iga 10-20 min tagant.
Muidu kui õige valu olnud mõlema lapsega, siis läks selg ka valusaks, aga libakatega ei läinud.
Need kadusid ära ka peale dušši all käimist 🙂

38+0

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lähen järgmine teisip. esilekutsumisele, siis on 39+2. Ballooniga siis. Kardetakse liiga suureks kasvamist. Mul on ka platsenta madal asetus, mis on omakorda risk. Nüüd 4 päeva proovin vanarahva soovitustega ise esile kutsuda, kuigi vaevalt – emakakael on toores ja lapse pea pole fikseerunud. Ohh…ei tahaks seda esilekutsumist aga 5 kg sûnnitada samuti mitte:(
38+5

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ongi meie kuu käes ????
Kuidas tunne on?

38+1

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlesin ka enne kirjutada, et lõpuks meie kuu. 🙂

Mul kõht alla vajunud. Aga muidu mingeid tunnuseid ei ole, et minek lähiajal oleks. Võiks ju juba. Muud hädad mul ära kadunud, aga see parema käe sõrmed täiesti tuimad. Väga vastik. Öösel läheb vasak käsi ka, aga hommikul kaob ära. Parema käe sõrmed 24/7 tuimad ja vastikud.

Täitsa põnev, kuidas seekord sünnitus algab. Esimene hakkas valudega, teine vete tulekuga.

38+3

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul täna jälle öö magamata nende libakate pärast. Need läksid lõpuks päevade valuks üle. Võtsin valuvaigistit, siis sain natukene magada.
Praegu olemine tavaline, kõht veidi hell aga ei midagi hullu. Miks vaja neid valusid ma aru ei saa. Läheks siis asjaks, aga ei.

39+0

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka päevade valud aga ei ole nii hullud. Esmaspäev jälle arst ja esimest korda ka ktg. Esimene oli 12 a keiser, nüüd lasevad ise proovida kuna laps peaseisus ja niiiii väike…

Ei ole mul küll sellist tunnet, et ta ise tuleks. Vaimselt kuidagi raske.

Peame ikka vastu.

38+5

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka armiga emakas. 11 aastat tagasi oli erakorraline keiser. Teise sünnitasin 8aastat tagasi ise. Nüüd öeldi ka, et ikka ise sünnitan, aga kui sünnituseks läheb, siis kohe haiglasse, armi pärast.

Sul oli ka see kasvupeetuse risk? Suur beebi on praegu?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii tore, et keegi kirjutab ????
Esmaspäeval oli 2685g +-385g

Palju sul eelmised lapsed kaalusid, kui soovid avaldada?

Minul ongi see, et eelmine laps pidi ka pisike olema aga tegelt oli kilo raskem.

Ma natuke kardan, et kui ei tule ise siis see esilekutsumine kas see ikka hea kui armiga emakas. Üllatus oli ka see, et nad ei kontrolli seda armi ja oscarit teinud arst ju ütles, et kahesarvilise emakaga ei saa ise sünnitada kuigi mul sugulane sünnitas ka ise sellise emakaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mul esimene sündis 38+4 ja oli 1890g.
Teine 39+4 ja oli 3400g

Siis kui teist ootasin, siis sel ajal öeldi, kui ise ei sünni, siis pandi plaaniline keiser paika. Et esilekutsumisest ei olnud juttugi. Ma käisin veel armi arsti juures näitamas. Pidin enne palju vett jooma. Aga võib olla see oli sellepärast, et esimese lapsega vahe ~2,5 aastat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mulle öeldi, et 12 a suur vahe ja, et kuna oli plaaniline keiser siis mida nad seda kontrollivad. Küsisin esilekutsumise kohta, siis öeldi et osasid asju tohib kasutada ka armiga emaka puhul.
Ei tea kuidagi jah mul niigi diagnoositud ärevushäired seega lihtne see lõpp ei ole. Muretsen, et kas lapsega ikka kõik hästi jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära muretse. Küll kõik korras ja kaalu juba beebil ju ka ikka on.

Mina teist ise sünnitada ei kartnud. Kuigi esimesega kokku kestis 20h meeletuid valusid. Teine läks väga kiirelt. 5 h midagi. Aga nüüd natukene kardan jälle kaua valutada.

Aga oleme tugevad naised. Varsti beebid käes ja kõigil beebid terved ja tublid!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

A esimene oli siis erakorraline sul?

Peab vastu pidama ega muud üle jää ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jep. Erakorraline. Lapse südametöö muutus nõrgaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka armiga emakas, erakorraline keiser suure lapse vale seisu tõttu. Nyyd veel ka platsenta madal kinnitus. Olen 2 x synnieelses sees olnud ja kuigi mulle seda platsenta asetuse tõttu teha ei saa, siis armiga emaka puhul on esile kutsumine üksnes ballooniga, mitte ravimitega. Kui baloon emakakarla avab, siis veed tehakse lahti ja vbl oküdotsiin juurde.
Edu meile finishiks. Mul endal – kolmap-ni aega ise tulla, kui ei, siis keiser. Laps jälle suur kuigi gtt korras.
39+5
Käbikuningas

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.12 13:04; 11.12 20:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii, mul tänase seisuga 37+5. Võiks ju juba tulema hakata vms. ????
Uuel nädalal lähen arsti juurde, eks vaatab, mis tema räägib. Ma ise nii kardan millegipärast, et tuleb suur laps. Ei teagi miks nii. Vb sp, et kaalu palju juurde tulnud (17kg).
Aga ootan juba beebiga kohtumist. Unes näen, kuidas hoian ja riietan beebit juba. Hommikul ärgates selline pettumus haha. 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.06 13:47; 10.07 20:08; 22.07 10:28; 16.10 20:33; 16.11 16:30; 07.12 17:05;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 271 kuni 300 (kokku 334 )


Esileht Lapse ootamine Detsembri beebid 2019

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.