Esileht Hobinurk Esimene teema Eurovisioonist sel aastal?

Näitan 8 postitust - vahemik 301 kuni 308 (kokku 308 )

Teema: Esimene teema Eurovisioonist sel aastal?

Postitas:
Kägu

Stefan oli liiga igav ja liiga väljapeetud ja liiga püüdlik. Et jumala eest mitte millegagi ei väärataks – ei esituse, kostüümi (igav, konservatiivne riietus) ega lauluga. Lihtsalt nagu selline püüdliku koolipoisi esinemine, et mitte mingil juhul mitte millegagi ei tohiks puuse panna.

Minu arvamus – ei pretendeeri muule.

Igav, õlgu kehitama pannev, mitte meeldejääv. Mingi ilus poiss laulab mingit kantrisugemetega laulu. No ja las siis laulab.

A krt, see Serbia oli geniaalne. Tõeline hullumaja puhvet. Tempel mällu igaveseks. Minu lemmik. Inimesed tahavad ja julgevad erineda.

Mulle ei meenu Serbia laulust absoluutselt mitte midagi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka mulle meeldis Ukraina laul tõsiselt, nii laul ise, esitus, kostüümid, lavaline liikumine kui ka eriti valgusefektid. Ja see oleks mulle meeldinud ka ilma Ukraina sõjata. Mulle üldse sellised folk-popid ja veidi šamanistlike elementidega laulud meeldivad (Neiukõstõ “Tii” on minu lemmik Eesti eurolaul, kuigi neil suurel kontserdil kippus hääl katkema ning veits viisist välja minema) ning need sentimentaalsed pikkade vokaalidega soololaulud, mille halvimaks esindajaks oli UK ei meeldi. Nende soololaulude hulgast oli Austraalia oma parim, kuigi Stefan oli kah päris hea.

Mulle ka päriselt meeldib. Kusjuures ma olen Ukraina esinemist kordi ja kordi vaadanud, sest seal on nii palju vaadata, et ühekorraga ei näe märka kõike. Vaatasin ka nende muid laule ja need kostüümid pole teps mitte eurovisiooniks välja mõeldud.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alati, kui saadetakse paljaste tagumikega naised lavale, on tunne, et ju siis mitte midagi muud selles laulus pole.

Eriti kontrastne oli Hollandi laulja pärast seda tagumikukeerutamist. Kusjuures Hollandi laul jäi mulle meelde ka ja oli hea kuulata. Muidugi maitse asi: vaatasin koos 10-aastase pojaga ja tema meelest suur osa laule olid liiga veidrad, ülejäänud lihtsalt stiilis, mis talle ei meeldi (nt Soome oma) või siis liiga kurvad. Mina leidsin tänavu päris palju ühel või teisel põhjusel kuulatavat, ligikaudu huvitavuse järjekorras: Portugal, Holland, Itaalia, Šveits, Rootsi, Soome, Kreeka, Leedu, mõnevõrra ka Armeenia. Inglaste oma oli minu jaoks miskipärast juba igavam, umbes sama nagu Poola, Belgia, Tšehhi. Ja teiselt poolt folgilikud ja kiiksuga lood: Ukraina, Moldova, Norra, Serbia, mingit otsa pidi ka Rumeenia ja Prantsusmaa. Ülejäänud finalistidest tuleb ette ainult välimus, meloodiast pole midagi meeles.

Selle aasta võistlus oli tasemelt kehvem. Nii head laulu nagu eelmise aasta Prantsusmaa laul sel aastal ei olnudki.

Hollandi laul meeldis mulle sel aastal kõige rohkem. Laulja oli väga sümpaatne ja laulu sõnum oli mõtlemapanev. Hämmastav, et hollandi keelne laul nii hästi kõlas, arvestades, et hollandi keel ei ole pooltki nii meloodiline ja väljendusrikas kui prantsuse keel.

Hispaania puuduseks oli vaid see, et laul oli pealiskaudne, aga peolauluna oli väga OK, tempokas rütm ja energiline esitlus. UK laul oli täitsa tavaline popplugu ja mees ei laulnud üldse meeldivalt.

Samas ma ei tunne ühtegi inimest, kellele Ukraina laul oleks meeldinud. Laul ise oli häiriva meloodiaga (eriti see flöödimäng seal vahel) ja räpp ei sobinud sinna üldse. Neil oli puhtalt poliitiline võit ja ma oleks imestunud just selle pärast, kui Ukraina poleks võitnud. Ma juba enne laulude vaatamist teadsin, et Venemaa pärast nad võidavad. Nende võidul pole lauluga midagi pistmist.

Oi mulle just see flöödi osa meeldib. Ukrainal oli vägagi tasemel performance ja selle juures ei ole ükski asi nii lihtne nagu mõnele tunduda võib. Meloodia, liikumine ja kostüümid jne need kõik on palju mitmekihilisemad.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul muusikalise kõrgharidusega kolleeg ütles, et väga puhtalt laulsid mõlemad, ka kõige keerulisemad dueti osad.

Olen kindel, et su muusikalise kõrgharidusega kolleeg poleks Ukrainat esikümnessegi hääletanud.

Kas Ukraina poolt hääletamine oli sel aastal kohustuslik või millest selline kommentaar?

Ei olnud siis või? Umbes, et kui kui nende poolt ei hääleta, siis oled Putinist. Täpselt nii nõmedaks on asjad läinud.

 

+4
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei olnud siis või? Umbes, et kui kui nende poolt ei hääleta, siis oled Putinist. Täpselt nii nõmedaks on asjad läinud.

Kes ja kus sind sunniti Ukraina poolt hääletama? Sel aastal mina ei hääletanud mitte kellegi poolt, sest keegi ei paistnud silma.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul muusikalise kõrgharidusega kolleeg ütles, et väga puhtalt laulsid mõlemad, ka kõige keerulisemad dueti osad.

Olen kindel, et su muusikalise kõrgharidusega kolleeg poleks Ukrainat esikümnessegi hääletanud.

Kas Ukraina poolt hääletamine oli sel aastal kohustuslik või millest selline kommentaar?

Ei olnud siis või? Umbes, et kui kui nende poolt ei hääleta, siis oled Putinist. Täpselt nii nõmedaks on asjad läinud.

Kus seda öeldi ja kes? Esiteks on hääletamine üsna kallis, nii et inimene ei pruukinud üldse ju hääletada. Teiseks hääletab inimene ikka ju meeldinud laulu poolt ja hääletus on ka salajana, kust nad teavad, et sina ei hääletanud. Pärast jah selgub, nt kui liiga vähesed hääletavad, siis see maa saab vähem hääli ja kui ta üldse hääli ei saa, siis see ka ei tähenda, et keegi ei hääletanud, lihtsalt teiste maade poolt hääletati rohkem.

Mulle ei meenu Serbia laulust absoluutselt mitte midagi.

Võib-olla sa lihtsalt ei mäleta, et see oli Serbia laul? Naine valges, pesi käsi kausikeses, laulis närvisüsteemist, Meghan Markle’ist ja vahepeal plaksutati. Mul on praegugi see viis peas.

Biti zdrava, biti zdrava
Biti zdrava, bi-bi-bi-biti zdrava
+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõnad ja mõte võisid head olla, aga (vb olen rikutud) Eurovisioonil geiteemaline laul on liiga meeldida tahtmise lõhnaga.

Mis mõttes just Eurovisioonil meeldida tahtmise lõhnaga? Kaugeltki kõik eurovisioonifännid ei ole ju geid, ja vastupidi, kaugeltki kõik geid ei ole eurovisioonifännid. Aga paljud on jah ja miks siis ei võiks Eurovisioonil olla ka mõni laul, mis käsitleb geidevahelisi suhteid, miks viimne kui üks romantilise teemaga laul peab olema heterote suhetest?

Ma proovisin, kas Hispaania laulu ilma pildi ja sõnadest arusaamiseta kuulates jätaks see natuke parema mulje – jättis jah, kui sulle meeldib tümps, siis kahtlemata väga stiilselt tehtud ja hea lugu. Aga selline pepulaul sisult tõesti mu arust Eurovisioonile hästi ei sobi, kuivõrd see on seal ikkagi oma riigi esinduslugu. (No Leto Svet oli selles mõttes ka paras prohmakas, aga nullindatel korraks sellist lollitamist tuligi Eurovisioonile rohkem.)

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle selles mõttes Stefan meeldis, et ütles ka pärast Eurovisioni, et loomulikult läks sinna ta võitu püüdma.  Muidu tihti need, kes sealt keskmise kohaga tagasi on tulnud, hakkavad mingit umbluud ajama, et nende eesmärk oli lihtsalt kogemust saada ja nautida.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 301 kuni 308 (kokku 308 )


Esileht Hobinurk Esimene teema Eurovisioonist sel aastal?