Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF August-September 2022

Näitan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 274 )

Teema: IVF August-September 2022

Postitas:
Kägu

Ma olen kaks korda olnud munarakudoonor Nova Vitas (tean vaid niipalju, et mõlemad naised, kes kasutasid minu munarakke, on nüüd emad).

Nii et sul on kaks lihast last, keda sa ei tunne ega saa kunagi tundma. Kas see teadmine on ok? Ma lihtsalt küsin, sest ma ei suuda sellist asja mõista. Nad ei ole ju nende teiste naiste lapsed, nad on ju sinu lapsed.

Miks siin teema all käivad kommenteerimas inimesed kes absoluutselt IVF teemaga kursis pole??!

mina olen sellel teekonnal olnud pea kolm aastat ja annetaksin ka oma munarakke, aga kahjuks mina nende kriteeriumitele ei vasta, kuigi meil probleem mehepoolne.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen kaks korda olnud munarakudoonor Nova Vitas (tean vaid niipalju, et mõlemad naised, kes kasutasid minu munarakke, on nüüd emad).

Nii et sul on kaks lihast last, keda sa ei tunne ega saa kunagi tundma. Kas see teadmine on ok? Ma lihtsalt küsin, sest ma ei suuda sellist asja mõista. Nad ei ole ju nende teiste naiste lapsed, nad on ju sinu lapsed.

Miks siin teema all käivad kommenteerimas inimesed kes absoluutselt IVF teemaga kursis pole??!

mina olen sellel teekonnal olnud pea kolm aastat ja annetaksin ka oma munarakke, aga kahjuks mina nende kriteeriumitele ei vasta, kuigi meil probleem mehepoolne.

Ei tasu välja teha, lihtsalt edasi kerida, las pobisevad omaette.Ju on elu igav, pole neil muud teha.????Sellised kirevad igalpool ???? Edaspidi tasub reportida selliseid asjasse mitte puutuvaid kirju.

+4
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ma olen kaks korda olnud munarakudoonor Nova Vitas (tean vaid niipalju, et mõlemad naised, kes kasutasid minu munarakke, on nüüd emad).

Nii et sul on kaks lihast last, keda sa ei tunne ega saa kunagi tundma. Kas see teadmine on ok? Ma lihtsalt küsin, sest ma ei suuda sellist asja mõista. Nad ei ole ju nende teiste naiste lapsed, nad on ju sinu lapsed.

Mis see sinu peput torgib? Tegele oma asjadega.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen kaks korda olnud munarakudoonor Nova Vitas (tean vaid niipalju, et mõlemad naised, kes kasutasid minu munarakke, on nüüd emad).

Nii et sul on kaks lihast last, keda sa ei tunne ega saa kunagi tundma. Kas see teadmine on ok? Ma lihtsalt küsin, sest ma ei suuda sellist asja mõista. Nad ei ole ju nende teiste naiste lapsed, nad on ju sinu lapsed.

Mis see sinu peput torgib? Tegele oma asjadega.

Aga ma ju lihtsalt küsisin. Miks ei suudeta siis adekvaatselt vastata, mis pepu torkimine? Mulle küll ikka väga tundub, et minu küsimusele lihtsalt ei olegi head vastust, seepärast mind rünnataksegi.

Mina küsisin: kas doonormunaraku abil sündinud lapsed on selle doonori jaoks võõrad või on nad oma lapsed, keda ei teata ega nähta?

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen kaks korda olnud munarakudoonor Nova Vitas (tean vaid niipalju, et mõlemad naised, kes kasutasid minu munarakke, on nüüd emad).

Nii et sul on kaks lihast last, keda sa ei tunne ega saa kunagi tundma. Kas see teadmine on ok? Ma lihtsalt küsin, sest ma ei suuda sellist asja mõista. Nad ei ole ju nende teiste naiste lapsed, nad on ju sinu lapsed.

Mis see sinu peput torgib? Tegele oma asjadega.

Aga ma ju lihtsalt küsisin. Miks ei suudeta siis adekvaatselt vastata, mis pepu torkimine? Mulle küll ikka väga tundub, et minu küsimusele lihtsalt ei olegi head vastust, seepärast mind rünnataksegi.

Mina küsisin: kas doonormunaraku abil sündinud lapsed on selle doonori jaoks võõrad või on nad oma lapsed, keda ei teata ega nähta?

Inimene kaotab igapäevaselt oma erinevaid rakke siia-sinna, igakuiselt jäävad naised ilma ka neistsamadest munarakkudest. Ei, ma ei nuta sellisel puhul vetsupoti kohal, et näed, lapsed läksid nüüd veega alla, mis ma neile nimeks oleks võinud panna.

Kui keegi saab kasu millestki, mida ma ise ära ei kasuta, siis jumala eest, tore ju. Ei tule pähe ka mõtet, et need võõra naise sees kasvanud, võõra mehe poolt viljastatud, võõra pere poolt omakspeetud ja armastatud lapsed oleks kuidagigi minu omad.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et see on selline küsimus, millega tegelevad pigem filosoofid kuskil teaduskirjanduses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui keegi saab kasu millestki, mida ma ise ära ei kasuta, siis jumala eest, tore ju. Ei tule pähe ka mõtet, et need võõra naise sees kasvanud, võõra mehe poolt viljastatud, võõra pere poolt omakspeetud ja armastatud lapsed oleks kuidagigi minu omad.

No aga nad ju on sinu omad, sa lihtsalt eitad seda ja taandad ennast sellest teadmisest. Need lapsed on kohe kindlasti sinu lapsed, lihtsalt nad ei tea seda ja neid kasvatavad võõrad inimesed.

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma ei suuda sellist asja mõista

Miks sa loed ja kommenteerid valdkonda, mida sa ei suuda mõista? Võtad suvaliselt ivf ja doonori teema lahti ja hakkad inimestega vaidlema, et kuna sinu jaoks on rakkude annetamine imelik, siis ei tohi seda ka teised teha? Sa ei taha mingit adekvaatset vastust, vaid ainult teema kallal norida.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma ei suuda sellist asja mõista

Miks sa loed ja kommenteerid valdkonda, mida sa ei suuda mõista? Võtad suvaliselt ivf ja doonori teema lahti ja hakkad inimestega vaidlema, et kuna sinu jaoks on rakkude annetamine imelik, siis ei tohi seda ka teised teha? Sa ei taha mingit adekvaatset vastust, vaid ainult teema kallal norida.

Aga miks ei või? Teema kallal norida võib alati. Küsimus on, kas teematajatel on ka vasutsed olemas või mitte.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen kaks korda olnud munarakudoonor Nova Vitas (tean vaid niipalju, et mõlemad naised, kes kasutasid minu munarakke, on nüüd emad).

Nii et sul on kaks lihast last, keda sa ei tunne ega saa kunagi tundma. Kas see teadmine on ok? Ma lihtsalt küsin, sest ma ei suuda sellist asja mõista. Nad ei ole ju nende teiste naiste lapsed, nad on ju sinu lapsed.

Mis see sinu peput torgib? Tegele oma asjadega.

Aga ma ju lihtsalt küsisin. Miks ei suudeta siis adekvaatselt vastata, mis pepu torkimine? Mulle küll ikka väga tundub, et minu küsimusele lihtsalt ei olegi head vastust, seepärast mind rünnataksegi.

Mina küsisin: kas doonormunaraku abil sündinud lapsed on selle doonori jaoks võõrad või on nad oma lapsed, keda ei teata ega nähta?

Olen noorena kaalunud munarakudoonorlust ja doonoriks ei hakanud just selle tõttu, et doonorluse tulemusena keegi oleks loodetavasti sünnitanud minu bioloogilist last, kellest ma midagi kunagi teada ei saaks…Täna olen IVF rase, kasutasin Cryose mitteanonüümset spermadoonorit, et mu lapsel oleks võimalus oma bioloogilise isaga kunagi kokku saada. Minu doonor on laiendatud profiiliga ehk ta on ka avaldanud enda fotod täiskasvanuna. Kuna minu doonor kasutab samu pilte ka Facebookis ja Tinderis, siis ma ka tean kes ta on ja see võtab pinged maha. Lapse sünnitunnistusele läheb kirja minu doonori päris nimi. Oleks ma 10 aastat teadnud, et võin olla mitteanonüümne doonor, oleksin kindlasti seda teinud – et lapsel, teda seaduslikel vanematel ja ka minul oleks võimalus omavahel tuttavaks saada.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma ei suuda sellist asja mõista

Miks sa loed ja kommenteerid valdkonda, mida sa ei suuda mõista? Võtad suvaliselt ivf ja doonori teema lahti ja hakkad inimestega vaidlema, et kuna sinu jaoks on rakkude annetamine imelik, siis ei tohi seda ka teised teha? Sa ei taha mingit adekvaatset vastust, vaid ainult teema kallal norida.

Aga miks ei või? Teema kallal norida võib alati. Küsimus on, kas teematajatel on ka vasutsed olemas või mitte.

Ahjummel, see oled sina. Kui tüütu.
Poleks vaevunud vastama, kui oleks kohe teadnud. Edaspidi ignore.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen nooremana kolm ringi doonorrakke annetanud. Kui sealt mõni laps sündis, siis on nad saanud minu õnnistuse ja head soovid kaasa, kuid enda omadeks ma küll neid ei pea. Vanem on see, kes kasvatab ja nagu ka adopteerimisega – tavaliselt on kõik õnnelikumad kui bioloogilist vanemat kunagi ei kohtagi.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna juba doonorite teemaks läks siis täitsa huvipärast küsin, et mis kriteeriumid peavad olema, et annetada munarakke näiteks? Pole seda teemat kunagi uurinud. Niipalju tean, et võin oma naispoolsetele sugulastele loovutada kui peaks vaja olema ????Ja teiste ees, kes seda teinud on, au ja kiitus, sest tegite mitu inimest õnnelikuks ???? Müsli ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kellegil veel on peale siirdamist seljavalud tekkinud ? Mul 4 päeva siirdamisest ja seljavalu läheb igapäaevaga aina hullemaks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna juba doonorite teemaks läks siis täitsa huvipärast küsin, et mis kriteeriumid peavad olema, et annetada munarakke näiteks? Pole seda teemat kunagi uurinud. Niipalju tean, et võin oma naispoolsetele sugulastele loovutada kui peaks vaja olema ????Ja teiste ees, kes seda teinud on, au ja kiitus, sest tegite mitu inimest õnnelikuks ???? Müsli ????

Sobid munakarkudoonoriks kui:

* oled 20-32 aastane noor ja terve naine

*sul ja lähisugulastel ei ole pärilikke haigusi

*oled tervislike eluviisidega

*sul ei esine kroonilisi haiguseid, autoimmuunhaiguseid

* sul ei ole diagnoositud HIV, B- või C-hepatiit ja ala- või ülekaal

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna juba doonorite teemaks läks siis täitsa huvipärast küsin, et mis kriteeriumid peavad olema, et annetada munarakke näiteks? Pole seda teemat kunagi uurinud. Niipalju tean, et võin oma naispoolsetele sugulastele loovutada kui peaks vaja olema ????Ja teiste ees, kes seda teinud on, au ja kiitus, sest tegite mitu inimest õnnelikuks ???? Müsli ????

Sobid munakarkudoonoriks kui:

* oled 20-32 aastane noor ja terve naine

*sul ja lähisugulastel ei ole pärilikke haigusi

*oled tervislike eluviisidega

*sul ei esine kroonilisi haiguseid, autoimmuunhaiguseid

* sul ei ole diagnoositud HIV, B- või C-hepatiit ja ala- või ülekaal

Tänan põhjaliku vastuse eest ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kellegil veel on peale siirdamist seljavalud tekkinud ? Mul 4 päeva siirdamisest ja seljavalu läheb igapäaevaga aina hullemaks

Minul tekkis kohe seljavalu, lootsin veel, et ehk õnnestumise märk, sest ennem päevi mul selg ei valuta, kahjuks siiski algasid päevad, muid sümptomeid polnud ka.Aga minul võis tablettidest see olla.Naistel esineb ka raseduse alguses seda, inimesed nii erinevad, et täpselt öelda ei oska ???? Müsli ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sobid munakarkudoonoriks kui: * oled 20-32 aastane noor ja terve naine *sul ja lähisugulastel ei ole pärilikke haigusi *oled tervislike eluviisidega *sul ei esine kroonilisi haiguseid, autoimmuunhaiguseid * sul ei ole diagnoositud HIV, B- või C-hepatiit ja ala- või ülekaal

Asjalikud kriteeriumid, kui mõelda, et hea vaimne ja füüsiline tervis mängib inimese elus suurt rolli. Kõik tahavad saada tervet last ja 40lt võib olla oma munarakkudega katsetamine juba riskantne, eriti siis, kui on tehtud korduvalt tulemusteta ivf ringe või esinenud peetumisi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

 

6 nädalat täis, UH täna ning kahjuks…kaks tühja lootekotti.

Kas kellelgi on veel nii juhtunud, ent õnneliku lõpuga lugu siiski?

NB siirdati üks embrüo…

Nüüd pean ootama ja nädala pärast tagasi…

Kas kellelgi IVF puhul on ka nii olnud? Oh miks küll nii? Hcg kasvas ilusti

 

 

 

 

 

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on paanika nüüd. Sain tänaste vereanalüüside vastused ja 2 näitu panid muretsema. Nimelt on mu fT4 normist veidi madalam (10,5, aga peaks olema 12-22), guugeldasin ja sain ikka väga hirmsaid vastuseid sellele. Lisaks oli HBc Ab esimest korda elus positiivne. Ma ei tea, et ma oleksin kunagi B-hepatiiti põdenud. Kõik teised näidud on normi piires, aga need kaks panid ikka väga muretsema, praegu ei saa arstile ka helistada enam ja muudkui nutan, sest mul on alati kõik sellised analüüsid korras olnud varasemalt. Kas kellelgi on veel just nende näitudega muresid olnud, aga tegelikult kõik hästi?

Infinity

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas arstiga jäi kokkulepe, et pead ise talle helistama või võtab tema ühendust, kui on midagi murettekitavat?
Päriselt on ikkagi nii, et ei tasu ise diagnoosida ja guugeldada, enne kui oled arstiga ära rääkinud. Samas ma ise olen ka selline ülemõtleja ja ettepabistaja. Püüa arst kätte saada ja usu, ta rahustab su maha. Sa ei saa oma analüüsivastuseid nutmise ja muretsemisega kuidagi muuta, aga viid lisaks kogu keha stressi ja see on veel kahjulikum.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on paanika nüüd. Sain tänaste vereanalüüside vastused ja 2 näitu panid muretsema. Nimelt on mu fT4 normist veidi madalam (10,5, aga peaks olema 12-22), guugeldasin ja sain ikka väga hirmsaid vastuseid sellele. Lisaks oli HBc Ab esimest korda elus positiivne. Ma ei tea, et ma oleksin kunagi B-hepatiiti põdenud. Kõik teised näidud on normi piires, aga need kaks panid ikka väga muretsema, praegu ei saa arstile ka helistada enam ja muudkui nutan, sest mul on alati kõik sellised analüüsid korras olnud varasemalt. Kas kellelgi on veel just nende näitudega muresid olnud, aga tegelikult kõik hästi?

Infinity

Ära paanitse. Vabalt võib olla ka valepositiivne. Mul on eriti ebameeldib kogemus kui mehel hakati ühte protseduuri tegema enne minu stimuleerimist ja tehti testid. Äkki oli süüfilis positiive! Pidime mõlemad krambid saama. Ravi lükkus edasi ja suunati ta nakkushaiglasse lisatestile ja siis loomulikult näitas, et kõik korras ja valepositiivne. Seejuures sama test oli tal aasta enne olnud negatiivne (sama labor ka). Pigem helista arstile ja ole ise hästi proaktiivne. Vastasel juhul lihtsalt kaeotad väärtuslikku aega..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas sul läinud on oma madala amh näiduga mind ootab sama teekond

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kiiresti teil on päevad hakanud peale ebaõnnestunud ravimitega FETi kui olete ravimis ära jätnud ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kiiresti teil on päevad hakanud peale ebaõnnestunud ravimitega FETi kui olete ravimis ära jätnud ?

Minul mingi 2 päeva hiljem hakkasid, kui mingi hcg tekkis, siis läks kauem aega natuke…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh teile mu armsad kaasteelised! Aitäh julgustavate sõnade eest. Sain tänasest siis selle L-türoksiini, koguseks pandi hetkel 25 mikrogrammi. Lisaks võtan nüüd ka rauda, sest kõik rauanäidud olid miinimumi peal. 1.novembril on aeg dr Rassi juurde, eks siis selgub, mis minuga edasi saab, kas saan hakata juba novembri alguses süstima või mitte. Hetkel püüan ikkagi positiivselt mõelda ja uskuda, et kõik näidud lähevad normi ja saame novembris seda protsessi alustada.

Vaatasin väga kriitilise pilguga oma toidulaua üle ning võtsin südameasjaks uuesti leida aja ja energia igapäevaseks treeninguks, kuigi rauaaneemia põhjustatud väsimus on päris jama, siis annan endast ikkagi parima. Teen kõik endast oleneva, et minu keha oleks meie beebile kõige mõnusam pesa, kus kasvada.

Infinity

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

olen alustamas seda teekonda, küsimus, kas siin leidub kedagi kes on hetkel samas olukorras ja sooviks oma kontakte jagada et suhelda nt watsappis vms. vahetada kogemust ja olla toeks üksteisele?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

olen alustamas seda teekonda, küsimus, kas siin leidub kedagi kes on hetkel samas olukorras ja sooviks oma kontakte jagada et suhelda nt watsappis vms. vahetada kogemust ja olla toeks üksteisele?

Mina suhtleks meeleldi, olen sellel teekonnal juba aasta, aga ilmselt uuel aastal uus täisring tulemas. Suhtleks fb messengeris.

Chrizzu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

girlgirl762@hotmail.com

kirjuta siia meilile andmed, siis lisan sind 🙂

+1
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

PGT-A(PGS) testimine, kas seda teeb mõni kliinik nüüd Eestis kohapeal ka või saadetakse endiselt välismaale testimiseks? Kaua üldjuhul testimine võtab aega? Kas testimisele saadetakse kõik embrüod või valitakse vaid parimad välja?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 274 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF August-September 2022