Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF august-september

Näitan 22 postitust - vahemik 241 kuni 262 (kokku 262 )

Teema: IVF august-september

Postitas:

Nii tore uudis, LuisaLotta, mul nii hea meel su üle! Loodan, et mul reedel sama hästi läheb 🙂

Ann.B, väga kahju, et seekord nõnda. Sellest pettumusest saan aru, peale oma esimest ebaõnnestumist ei tahtnud üle aasta proovida, küll ei sobinud arst ja ei olnud ka emotsionaalsel tasandil valmis seda kadalippu uuesti ette võtma. Aga usun, et meil kõigil ikka lõpuks ühel või teisel moel perelisa saamine õnnestub!

Anne

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 20.09 18:40; 25.09 09:53; 25.09 11:58; 25.09 17:04; 26.09 11:22; 28.09 09:55; 29.09 08:23; 29.09 09:43; 29.09 12:46; 02.10 08:40; 05.10 09:33; 07.10 14:40; 08.10 10:11; 09.10 20:49; 10.10 00:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere õhtust!

Kõigepealt palju-palju õnne LuisaLotta! Nii tore kuulda. Et edasi kõik väga hästi läheks!
Ann.B, kahju, see Hcg näit on vist tõesti liiga madal. Mis arst ütles,kas jätad ravimid ära või võtad edasi?

Ja siis vastuseks Käole 6.10 kell 23.15, jaa, ma tõesti ütlesin väga inetult enda kohta, oleksin võinud viisakamalt end väljendada ja sõnu rohkem valida, aga “halva kvalieediga” tundus mulle sel hetkel, et see ei peegelda mu suurt pettumust piisavalt hästi, eks selles ütlemises oli ju omajagu impulsiivsust ka. Vabandan su ees ja veel teiste ees, kelle tundeid riivasin. Kellegi teise kohta ma kunagi halvasti ei ütle, luban seda. Kui siis, ainult enda kohta. Ja tore, et sul Elites õnnestus!
Aitäh Maian toetuse eest, sina mõistad mind alati. See tõesti oligi nõrkusehetk, kellel meist neid ei oleks? Ja sellest raskest hetkest olen juba jälle üle saanud. ???? Hoiam sulle jätkuvalt pöialt.
Eks mul neid musti auke ikka tuleb ette ja enesesüüdistamist on olnud palju. Enda vastu peab hea olema, kõik teavad seda, mul tuleb see peaaegu välja,vahel ikka vääratan.
Suur-suur aitäh ML oma loo jagamise eest! Tõesti, ma olen väga tänulik. Ja palju-palju õnne edaspidiseks, et läheks kõik hästi ja väike ime oleks varsti su/te süles! Olen ka NV-s praegu ravil, ehk saan seal jätkata doonormunarakuga, kui käesolev katse ebaõnnestub. Näete, ma ikka loodan, kuigi tean, et tõenäosus väike.
Aitäh Mer. ja C. samuti toetuse eest. Mul on olnud ka katkestamine väärarengu tõttu ja surnultsünd (terve laps,keerdunud nabanöör) ja ma ei osanud oodata, et nüüd pean veel viljatusega maadlema. Need rasedused olid spontaansed, <6 kuud.
Ma arvan, tulge ikka jagama oma rõõmusid ja õnne ja ka oma pettumusi välja elama. Kus siis veel kui mitte siin?
Marin

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 18.09 22:23; 19.09 22:48; 21.09 17:43; 22.09 22:38; 30.09 21:11; 30.09 22:21; 02.10 20:17; 03.10 11:23; 03.10 22:33; 04.10 22:21; 05.10 18:22; 06.10 20:41; 07.10 18:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei-hei!

Mina siis käisin eelmine esmaspäev punktsioonil ja saadi 15 rakku aga kahjuks külma ei saanud midagi, meie rakud ei taha vist lihtsalt koos kasvada, see ka ilmselt põhjus, miks mul üks peetumine juba olnud on ja siiani jäänud ei ole loomulikul teel ( 4 aastat). Siirdati üks 5 päevane embrüo, arsti väitel oleks oodanud paremaid embrüo numbreid vms aga siirdavad ikka, et päris lootusetu pole. Minul igatahes oli punktsiooni järgselt paar päeva väga suur kõhuvalu, keegi siin grupis just uuris ka selle kohta, valuvaigisti ka ei aidanud. Tuju oli ka nii null, et 15st siis midagi külma ei saanud. Reedel oli siirdamina ja 12.10 VT. Kuna paar päeva on ikka nii vastikult iiveldanud ja hommikuti ei lähe kohvigi alla, siis tegin täna testi, kuigi tean, et vara aga no ei suutnud. Tuli õrn aga ilusti nähtav teine triip. Lootusi kõrgeks veel ei aja, sest tean, et nii-nii palju asju võib veel nihu minna sel protsessil. Oleks külmagi midagi saanud, oleks natukenegi lohutav aga et kõik jälle uuesti otsast peale, no hoiame pöidlaid:)

Miranda

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Marin, kas Sul varasemalt on õnnestunud ka rasedus lõpuni kanda või proovidki sa hetkel sisuliselt esimest last saada?

Miranda.. nagu ma aru saan, siis õnnestus Sul esimese IVFi korraga juba õrn triibuke testile saada?

Ann.B ma tean liigagi hästi, mida sa tunned. Minu mõistus tõrkus samamoodi mõistmast, et no KUIDAS ei arene see katseklaasil viljastatud embrüo siis nö õigel ajal õigesse keskkonda siirdades raseduseks edasi. Et kõik eeldused on ju loodud ja manustatavad ravimid peaksid seda ju igati toetama + üldjuhul siirdatakse ju esimese hooga alati need kõige-kõige tublimad embrüod.. aga no võta näpust, enamikel ei midagi. Ja lõpuks tegin ma sellega rahu. Et tegelikult ju IVFi hakataksegi tegema mingi probleemi või näidustusega ja üldjuhul on see põhjus just selles probleemis, mis ei “lase” sel embrüol raseduseks areneda. Kas on see probleem siis naisepoolne endometrioos või PCOS vms või hoopiski mehepoolsed kehvad rakud, mis ei arenegi ühel hetkel enam embrüona edasi.

Aga selle tõdemuseni läks mul ikka kaua ja siiamaani on tegelikult raske mõista, et miks see kõik ei võiks meil palju lihtsamalt käia ja igast ilusast ja tublist siirdatud embrüost ilus rasedus lõpuni areneda. Aga püüame ikka veel ❤️

S.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võin e-mailile kirjutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul 05.10 oli punktsioon ehk täna siis 3 päev peale punktsiooni. Kas keegi oskab öelda, millal see hullem aeg lõppeb, et ma ei peaks kartma hüperi tüsistusi/hullemaks minemist? Endal enesetunne enamvähem hea, natuke iiveldab, aga söön ja joon hästi. Kõht natukene hell ning ajab pissile, aga kaalutõusu ei ole, et õnneks siis vist vesi kusagile ei kogune. Värsket siirdamist ei tehtud ning pidingi uurima, et kas ja kui palju siis külma läks. Lisaks süstin Clexani ja võtan Dexamthasoni.

Kas arst nagu kontrolli ei peaks kutsuma? Õde ütles, et kahe nädala pärast arstiga ühendust võtta, aga hetkel on nagu selline tunne, et tühjendati munavabrik ära ning nüüd olen omapead ja mõtlen, et kas kõik on ikka korras. Kuna läbin seda teekonda esimest korda siis hirme on palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mkristi, kõht võib hell olla veel mõnda aega. Aga kui väga mures oled, siis võta arstiga ühendust. Nii on kõige kindlam 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 20.09 18:40; 25.09 09:53; 25.09 11:58; 25.09 17:04; 26.09 11:22; 28.09 09:55; 29.09 08:23; 29.09 09:43; 29.09 12:46; 02.10 08:40; 05.10 09:33; 07.10 14:40; 08.10 10:11; 09.10 20:49; 10.10 00:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Marin, ma tänan sind 18:29 kommentaari eest. Näen, et oled oma algset postitust ka muutnud.
Eks meil igaühel on oma elu ja läbielamised ja eks need meie omad on just need kõige hullemad. Inetut ütlemist ei õigusta miski, ükskõik, mis ka eelnevalt juhtunud on.
Panen siia ühe artikli ehk kedagi puudutab see
https://www.ohtuleht.ee/472785/oppigem-hindama-lendulastud-sona-selle-otsatut-voimu-ja-vage

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.10 23:15; 08.10 12:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“ Inetut ütlemist ei õigusta miski, ükskõik, mis ka eelnevalt juhtunud on.”

Jah, teist lambist solvata ei tasu, aga oma ängistuse väljaelamiseks las igayks valigu ikka ise meetodi ilma, et keegi kuskil targutama tuleks, mida, millal ja kus vōib öelda. Väljaelamata negatiivsed tunded on pigem just need, mis seespoolt sööma hakkavad. Kui munarakud ei tee koostööd, siis tulebki neid korrale kutsuda, mitte keep smilingut 24/7 korraldada. ????

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli samamoodi, et peale punktsiooni ei siirdatud, vaid pidin helistama ja siis sain teada, mitu numpsikut külma läks ???? Pidin palju vett jooma, ju arst nägi hüperi ohtu. Päev päevaga läks enesetunne paremaks ja täis süstitud punu hakkas kaduma ???? Mind ka kontrolli ei kutsutud, vaid pidin mensese alguses kohe ühendust võtma ja siis sain uue aja ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teid jälginud ja lugenud aga ei ole sõna võtnud. Mul oli teisipäeval siirdamine (5 päevane blasto) ehk siis täna kolmas päev peale siirdamist. Siirdamise õhtul tundsin ennast väga kehvasti nagu hakkaks haigeks jääma ning oli nohu. Tänaseks on olemine parem, aga mure on ikkagi, kas haigus võis kuidagi halvasti mõjuda sellele protsessile? Lisaks veel valutab täna kõht ning on torked alaseljas. Siit lugedes on kuidagi mulje jäänud, et raseduse on saanud need kellel igasugused tunnused puuduvad, sh kõhuvalu või tundub see ainult nii.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.10 14:17; 09.10 17:35; 10.10 15:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

IVFi teekonna alustamisel, septembri keskpaigas, hakkasin googledama ja sattusin siia, kuna mujalt väga vahetut infot ei leidnud, siis olen siin vaikselt Teie lugusid jälginud ja üritanud samastuda positiivsete lugudega, kuid päeva lõpuks ikkagi aru saanud, et iga lugu on individuaalne. Mõtlesin, et kui mina peaksin õnnestuma, siis tulen ja jagan seda ka Teiega, et optimismi süstida (vahelduseks nendele ovitrelledele, ovalepaidele jne) ja tõestada, et tõenäosuse %-ist ei tasu ennast heidutada lasta. Lühidalt: naine 40, 34selt katkestanud vabatahtlikult täiesti normaalse raseduse (lihtsalt ei tahtnud toonase elukaaslasega last- täna muidugi tundub arusaamatu otsus, samas oleks siis üks kärgpere lisaks), täna abielus ja paar aastat rohelise tule andnud rasedusele, kuid mida ei tulnud – rasedus. Viga kummalgi midagi ei ole arstide väitel, paaniliselt ei tegutsenud, kuid nüüd kus vanus juba seal maal, et kas nüüd või mitte kunagi, siis augustis arsti juurde, septembris süstid, punktsioon -mille käigus saadi ainult 2 rakku (folliikuleid oli üle 10, kuid tühjad vms, ei saanudki aru täpselt- esimene kord ja ei vallanud ka IVFi sõnavara jne), millest 5päevaseks ja superkvaliteediga arenes 1. Seda ühte oligi vaja, et tänasel veretestil saada hCG (intaktne + fb) 167. Terve see kuuaega elasin teadmisega üliväiksest esimesel korral sellises vanuses õnnestumise võimalusest. Iga läbitud edukas etapp oli sisemine eduelamus ning asjaomastele isikutele rääkisin koguaeg, et minu võimalused esimesel korral õnnestuda on olematud (siinse kogemuse ja statistika põhjal). Panin juba sauna sooja ja kleidi selga, et minna poodi väikse lohutuse järgi ja vaatasin siis analüüsi tulemusi – saun jääb ära 🙂 Täna tean, et vaatamata kuidas edasi peaks minema – olen siiamaani väljatulnud ja sellevõrra oleks järgmine samasisuline teekond “lihtsam”. See napp kuu, mis olen ennast rasestanud 🙂 on vist pikim kuu minu elus – isegi ei osanud ettekujutada (ja elukogemust mul on), et selline kannatamatus minu sees on. Kõige rohkem siin tuhlates otsisin kirjeldusi õnnestumise märkide osas ja seetõttu jagan neid heameelega, usun et sama info otsijaid siin jagub. Ehk siis alates punktsioonist (mis vist natuke kõige paremini ei läinud, sest kui hakkasin riidesse panema hakkas verejooks), tulin koju ja magasin mõned tunnid. Järgmistel päevadel enesetundele ei keskendunud, tõenäoliselt liikusin natuke aeglasemalt igaksjuhuks. Siirdamiseelsel päeval helistasin kliinikusse, et uurida, et kas on üldse mõtet jälle koroonatesti anda, kuid sealt infot ei saanud ja selle teadmatusega siis seadsin sammud arsti juurde. Arsti ukse taga natuke lootus tõusis, kui veel üks arstimoodi inimene kabinetti läks. Siirdati siis see ainuke ja läksin tööle. Edasi otsisin “märke”, kuid: puhitised, pisted, torked, päevademoodi kuma, kõht vist eriti läbi ei käinud- ei andnud erilist lootuse tunnet. Punktsioonist alates olid vist ka rinnad valusad, kuid igasugune rindade tundlikus oli paar päeva pärast siirdamist kadunud. Ka kõht mis oli punnis, kadus nädal pärast siirdamist. Viimastel päevadel on ühe munasarja juures nagu kuma – seda ma tõlgendada ei oska ja enam proovigi. Ühtegi rasedustesti ma ei teinud, sest ei tahtnud pettumust tunda, kuigi isegi üks test oli kodus täitsa olemas -tundus, et testilt vastuvaatav ükstriip on hullem kui päevade avastamine. Isegi kõiki küünlaid ei ostnud välja (otsa saidki eile õhtul), et ikka pettumus väiksem oleks. Saigi vist kõik. Loodan, et äkki kedagi see postitus aitab või lohutab. Teile kõigile edu soovides!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka puhitised siirdamise järgselt ja kohe päris hullud ning magu ka väga hell ja kogu see soolestiku osa valulik. Kuidas siirdamine ja seedeprobleemid seotud on? Vōi avaldavad need hormoonid mida sisse söödud ja süstitud mōju?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.10 14:17; 09.10 17:35; 10.10 15:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul siis täna veretest tehtud ja tulemus 580 🙂

Anne

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 20.09 18:40; 25.09 09:53; 25.09 11:58; 25.09 17:04; 26.09 11:22; 28.09 09:55; 29.09 08:23; 29.09 09:43; 29.09 12:46; 02.10 08:40; 05.10 09:33; 07.10 14:40; 08.10 10:11; 09.10 20:49; 10.10 00:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju õnne, Anne ja N40!

Anne, kas sul oli vereproov 2 nädalat pärast siirdamist või suutsid sellise tulemuse juba nädalaga välja võluda?????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju õnne, Anne ja N40!

Anne, kas sul oli vereproov 2 nädalat pärast siirdamist või suutsid sellise tulemuse juba nädalaga välja võluda?????

Aitäh! Ikka 2 nädalat pärast siirdamist 🙂

Anne

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 20.09 18:40; 25.09 09:53; 25.09 11:58; 25.09 17:04; 26.09 11:22; 28.09 09:55; 29.09 08:23; 29.09 09:43; 29.09 12:46; 02.10 08:40; 05.10 09:33; 07.10 14:40; 08.10 10:11; 09.10 20:49; 10.10 00:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju õnne kõikidele triibulistele! Tahan jagada teiega ka oma imelist lugu. Katsun lühidalt kokku võtta.

Nimelt esimene laps sündis 2019 tänu edukale ivfle. Ivf kuna minu reserv on väga madal. Ja nüüd selle aasta algusest oleme püüdnud saada teist last, märtsi ivf lükkus edasi koroona pärast ja uus katse jäi alles juulisse. Juuli ivf 2020 ebaõnnestus täielikult… 10st oli vaid kaks nii enam-vähem, aga vähe arenenud. Rasedust ei tekkinud. Olin nii löödud, sest uus katse pidi tulema alled novembris. Küll aga kui augustis ivfga ei jäänud rasedaks, õnnestus see miskitmoodi hoopis loomulikul teel. Sest septembris jäi esimest korda ära menses.. Muidugi ma ei kütnud enam lootust endas ja ei rääkinud isegi kohe mehele, sest kartsin, et see ravist järjekordne korrapäratus lihtsalt. Ootasin veidi veel ja tegin testi. Seal oli küll õhkrõrn see teine triip, aga siis võis lugeda triibuks. Ma ei suutnud seda uskuda! Käisin kogu aeg nagu lollkas kapis seda testi salaja vaatamas. Tegin mõne päeva pärast uue testi ja siis juba oli vähe rasvasem selge triip. Uskumatu!! Kuna mul oli juba uus aeg viljakusarstil kirjas 30.09, siis rääkisin talle loo ära ja palusin tal üle vaadata, kas tõesti on nii ja kas kõik on ikka korras. 30.09 nägin esimest korda seda ime, kõik oli õigesti. Pärast seda külastust muidugi tegin mehele kohe üllatuse. Ta oli samuti hämmingus! Tänaseks on 7+4 ja loodan, et kosub kenasti, äe arvas et veidi väike..

Nii et naised, te vaprad, ärge andke kunagi alla ega kaotage lootust! Kõuk läheb nii nagu minema peab! Ehk annab minu lugu mõnelegi selles lootusetus olukorras usku ja jõudu ikka imesse!

 

Hoin teile kõigile pöidlaid!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Taheke02! Nii tore lugu! Kas võib küsida kus 2019 IVF tegid? Kes arstiks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Taheke02 tōesti imeline lugu 🙂 Mainisid, et ivf oli kaalumisel kuna sul madal munaraku reserv. Kui küsida tohib, kui madal see reserv on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.10 14:17; 09.10 17:35; 10.10 15:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna sai siis 9päeva siirdamisest. Siirdati kehv 6 päevane 4cb

Tegin hommikul clearblue ja sealt vaatas vastu ülihele aga eristatav teinw triib. Nüüd õhtul tegin biocardi… on see triip? Tuli õige aja sees

https://www.upload.ee/files/12374124/20201010_173129.jpg.html

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.10 08:50; 10.10 17:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik seoses ivf-ga tegin/olin itks-s. Ja raviarstiks oli dr. Erlang. Ma seda kahjuks ei oska öelda, mis see reserv täpselt mul oli, aga 2017 lõpp andis põhimõtteliselt arst teada, et kas nüüd laps saada või ei pruugi seda võimalust hiljem olla. Loomulikult võtsin koheselt otsuse vastu, et nüüd. Ja see aasta ei olnud mitte ifv kaalumisel.. vaid aasta algusest saati olin ifv järjekorras, lõpuks sai juulis uue katse teha, aga see ebaõnnestust täielikult. Ja siis pärast järgmist mensest, jäin lapse ootele 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Hei, tegin uue teema jätkuks ;)</p>
https://foorum.perekool.ee/teema/ivf-oktoober-november/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 241 kuni 262 (kokku 262 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF august-september