Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF September-Oktoober

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 157 )

Teema: IVF September-Oktoober

Postitas:
KĂ€gu

Kuna olete kukkunud peale IVF teste tegema? Kuna triipe saanud?

ps! Tulin koju mitte ĂŒksi vaid sain seekord kaasa 2 mammut đŸ€ž Pisaratesse tahtsin Ă€ra uppuda, kui arst kaks mammut pani.

Virsi

Oskab ehk keegi siiski oma kogemuste pÔhjal öelda kuna / mitmendal pÀeval on triibukest nÀha juba olnud?

Virsi

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

ps! Tulin koju mitte ĂŒksi vaid sain seekord kaasa 2 mammut đŸ€ž Pisaratesse tahtsin Ă€ra uppuda, kui arst kaks mammut pani.

Virsi

Oskab ehk keegi siiski oma kogemuste pÔhjal öelda kuna / mitmendal pÀeval on triibukest nÀha juba olnud?

Virsi

Esimese fetiga tegin mina ehk 7 pĂ€eva peale siirdamist.  Muidu oli siirdamisest veretestini 11 pĂ€eva. Tollal kĂŒll oli biokeemiline rasedus, kuid siiski esialgu tulid triibud.

KN

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mul on esmaspĂ€eval siirdamine. Ootan juba pikki silmi. See on minu kolmas fet.  Seekord olen teadlikult muutnud enda toitumist tervislikumaks ja vaadanud ĂŒle enda vitamiinid,mida oleks vaja tarvitada lisaks nendele rohtudele,mis arsti poolt kirjutatud. Teadlikult kaalu ei ole jĂ€lginud vaid proovinud hoiduda liigse suhkru tarvitamisest, magusast just. Aga see on ikka vĂ€ga raske, kuidas on vĂ”imalik,et ma ei tohi sĂŒĂŒa iga Ă”htu ĆĄokolaadi 😀 VĂ€ga raske igatahes,aga loodan,et sihikindlus toob tulemuse seekord.

Aga, see polnud see millest kirjutada tahtsin. Seekord sellel tsĂŒklil peale ov-d oli mul pesu peal Ă”rnad vere niidikesed. See pani mind juba kukalt kratsima, sest kui mul kunagi enda esimene loomulik pesastumine oli(mis ei jÀÀnud tollal siiski pĂŒsima),siis samamoodi peale ov-d olid niidikesed.TĂ€pset aega ei mĂ€letagi,mitu pĂ€eva peale ov-d.Kuid eile pikalt istudes tundsin,et kĂ”hus on imelik. PĂŒksid pigistasid ja naba alt oli torkiv valu. Natukene sĂ€ttisin,lĂ€ks paremaks. Kiireid liigutusi teha ie saanud,kohe hakkas kĂ”hu torkima. PĂŒksi nööbid pidin lahti tegema,et oleks mugavam 😀  Eile magama jÀÀdes kohe tundsin,kuidas pidin vĂ€ikese toe panema kĂ”hu alla,et oleks mugavam. Lisaks kui kĂ€in wc,siis paber on veidi roosa kumaga. Tegin siis tĂ€na hommikul testi, no loomulikult oli see padu negatiivne. ÜkskĂ”ik mis pidi ma seda ka ei keerutanud,oli see negatiivne.  Kui ma olen  alates 06.09 söönud estrofemi 4mg pĂ€evas ning 22.09 kasutanud cepretix kĂŒĂŒnalt 3x pĂ€evas, et kas see on vĂ”imalik,et loomulik tsĂŒkkel pressib lĂ€bi ja hakkab mensis pihta? VĂ”i on see siiski mingi mĂ€rk, et toimus loomulik pesastumine ja kodune test veel lihtsalt ei nĂ€ita? Ov oli umbes 16/17.09.

Jagage teie enda kogemusi.

KN

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mul on esmaspĂ€eval siirdamine. Ootan juba pikki silmi. See on minu kolmas fet. Seekord olen teadlikult muutnud enda toitumist tervislikumaks ja vaadanud ĂŒle enda vitamiinid,mida oleks vaja tarvitada lisaks nendele rohtudele,mis arsti poolt kirjutatud. Teadlikult kaalu ei ole jĂ€lginud vaid proovinud hoiduda liigse suhkru tarvitamisest, magusast just. Aga see on ikka vĂ€ga raske, kuidas on vĂ”imalik,et ma ei tohi sĂŒĂŒa iga Ă”htu ĆĄokolaadi 😀 VĂ€ga raske igatahes,aga loodan,et sihikindlus toob tulemuse seekord.

Aga, see polnud see millest kirjutada tahtsin. Seekord sellel tsĂŒklil peale ov-d oli mul pesu peal Ă”rnad vere niidikesed. See pani mind juba kukalt kratsima, sest kui mul kunagi enda esimene loomulik pesastumine oli(mis ei jÀÀnud tollal siiski pĂŒsima),siis samamoodi peale ov-d olid niidikesed.TĂ€pset aega ei mĂ€letagi,mitu pĂ€eva peale ov-d.Kuid eile pikalt istudes tundsin,et kĂ”hus on imelik. PĂŒksid pigistasid ja naba alt oli torkiv valu. Natukene sĂ€ttisin,lĂ€ks paremaks. Kiireid liigutusi teha ie saanud,kohe hakkas kĂ”hu torkima. PĂŒksi nööbid pidin lahti tegema,et oleks mugavam 😀 Eile magama jÀÀdes kohe tundsin,kuidas pidin vĂ€ikese toe panema kĂ”hu alla,et oleks mugavam. Lisaks kui kĂ€in wc,siis paber on veidi roosa kumaga. Tegin siis tĂ€na hommikul testi, no loomulikult oli see padu negatiivne. ÜkskĂ”ik mis pidi ma seda ka ei keerutanud,oli see negatiivne. Kui ma olen alates 06.09 söönud estrofemi 4mg pĂ€evas ning 22.09 kasutanud cepretix kĂŒĂŒnalt 3x pĂ€evas, et kas see on vĂ”imalik,et loomulik tsĂŒkkel pressib lĂ€bi ja hakkab mensis pihta? VĂ”i on see siiski mingi mĂ€rk, et toimus loomulik pesastumine ja kodune test veel lihtsalt ei nĂ€ita? Ov oli umbes 16/17.09.

Jagage teie enda kogemusi.

KN

Minu esimene FET tundsin ma kĂ”ikvĂ”imalike sĂŒmptomeid. Olin kindel, et nĂŒĂŒd rase. Tuli vĂ€lja, et hoopis olin peas rase. Veretest oli ĂŒmmargune null. MĂ”tlen, et tĂ”enĂ€olised osad sĂŒmptomid ravimitest ja teised kujutasin endale pigem ette. See niisama infoks, sulle hoian pöidlaid.

S.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Virsi

Virsi

Oled juba testi teinud? Tean kĂŒll, et neljap alles, aga kui sa oled vĂ€hegi nagu kĂ”ik enamus naisi, siis oled juba testi vĂ€lja otsinud. 😀

S.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Virsi

Virsi

11.08 siirdati kaks, millest mƍlemad pesastusid ja neljandal pĂ€eval oli test Ă”rnalt positiivne pĂ€evasest uriinist. Esimesel Ă”nnestunud katsel siirdati ĂŒks ja viienda pĂ€eva hommikul oli test tugevalt positiivne. Samas on vt pĂ€eval olnud hcg ka kƍrge. Üksikrasedusega ĂŒle 900 ja kaksikutega ĂŒle 700. MĂ”lemal korral siirdati vĂ€rsked viiepĂ€evased.

p.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Virsi

Virsi

Oled juba testi teinud? Tean kĂŒll, et neljap alles, aga kui sa oled vĂ€hegi nagu kĂ”ik enamus naisi, siis oled juba testi vĂ€lja otsinud. 😀

S.

no, eks ma ikka olen testinud ja saanud ka negatiivse tulemuse.

20.09 siirdamine

24.09 test megatiivne

26.09 negatiivne

Plaanisin kĂŒll, et testin ĂŒle pĂ€eva. Enda jaoks mĂ”testasin asja nii, et siis kui ongi ebaĂ”nnestunud katse siis ma juba vaimselt olen valmis selleks sest nĂ€en juba varakult negatiivset testi.

Ehk siis homme testin ka hommikul ning siis see pikalt oodatud neljapÀevane test mis peaks selguse tooma.

Kardan meeeeeeeeletult, sest kĂŒlma ei saanud seekord midagi ja ebaĂ”nnetumise korral on ootamas jĂ€rgmine poole aastane ootamine.

Virsi

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

JĂ”uan koju ja roosakas punane triip pesukaitsmel. Ahastus on peal…

Virsi

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Virsi, kas sul algas uus tsĂŒkkel vĂ”i piirdus hetkel vĂ€hese veritsusega?

p.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Loodan, Virsi, et kĂ”ik ikka tiptop. Vahel IVF-katel mÀÀribki nagu olen siin lugenud….

Minul homme siirdamine. Eks nÀis, kuidas lÀheb.

Tupsik81

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

p.

PĂ€ris uue alguseks lugeda veel ei saa.
Eile oli punakas roosa vooluse “törts” ja tĂ€na oli wc paner ounane korra (pesukaitse veel puhas). Test tĂ€na negatiivne.

Justkui kogu keha nutaks..

Arst palus neljap veel testi teha aga eks aeg on nĂ€idanud mitu triipu sealt vastu vaatab 😞

Virsi

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

p.

Eile oli punakas roosa vooluse “törts” ja tĂ€na oli wc paner ounane korra (pesukaitse veel puhas). Test tĂ€na negatiivne.

Arst palus neljap veel testi teha aga eks aeg on nĂ€idanud mitu triipu sealt vastu vaatab 😞

Aga sind veretestile ei kutsutud?

KN

Virsi

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

p.

KN

Virsi

See ongi naljakas, et kĂ”ik rÀÀgivad veretestist aga ma pole ĂŒksgi kord kĂ€inud (praegu siis kolmas katse).  Ma ei oska ka sellest midagi arvata đŸ€·đŸŒâ€â™€ïž

Virsi

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

p.

KN

Virsi

See ongi naljakas, et kĂ”ik rÀÀgivad veretestist aga ma pole ĂŒksgi kord kĂ€inud (praegu siis kolmas katse). Ma ei oska ka sellest midagi arvata đŸ€·đŸŒâ€â™€ïž

Virsi

See on tĂ”esti imelik 🙄 ikka peaks ju veretesti tegema kui just uus tsĂŒkkel peale ei tule.

Mul pole meeles, aga kus sa tegutsed?

Kn

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Arst just tĂ€na kĂŒsis, et kas soovin tuvastamiseks veretesti vĂ”i teen koduse testiga. Ikka kindlam veretest.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

p.

KN

Virsi

See ongi naljakas, et kĂ”ik rÀÀgivad veretestist aga ma pole ĂŒksgi kord kĂ€inud (praegu siis kolmas katse). Ma ei oska ka sellest midagi arvata đŸ€·đŸŒâ€â™€ïž

Virsi

See on tĂ”esti imelik 🙄 ikka peaks ju veretesti tegema kui just uus tsĂŒkkel peale ei tule.

Kn

Tartus MaarjamÔisa naistekliinikus.

Aga ega see veretest enam ei aita kui vĂ”ib tĂ€nast lugeda CD1 ja olen omadega alguses tagasi. Seekord ju kĂŒlma ka midagi ei saanud 😔

Kolm on kohtu seadus, neli kuninga kÀsk. Ehk lÀheb Ônneks jÀrgmine kord?

Kuid see ootamine… pool aastat. Viimane kord ajasin OV aegu taga, seekord vist ei hakka. Elu on nĂ€idanud, et ka see ei aidanud 😱

Virsi

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

ITKs on alati öeldud, et kui pole just tugevat veritsust, siis tuleks alati VT teha. Samuti on negatiivne veretest aidanud minul kohe uue tsĂŒkliga katseid alustada.

p.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

p.

KN

Virsi

Virsi

Kn

Tartus MaarjamÔisa naistekliinikus.

Aga ega see veretest enam ei aita kui vĂ”ib tĂ€nast lugeda CD1 ja olen omadega alguses tagasi. Seekord ju kĂŒlma ka midagi ei saanud 😔

Kolm on kohtu seadus, neli kuninga kÀsk. Ehk lÀheb Ônneks jÀrgmine kord?

Kuid see ootamine
 pool aastat. Viimane kord ajasin OV aegu taga, seekord vist ei hakka. Elu on nĂ€idanud, et ka see ei aidanud 😱

Virsi

VĂ€ga kahju! See ootamine on tĂ”esti kĂ”ige hullem. 🙁

Kas MaarjamĂ”isas on jĂ€rjekord tĂ”esti pool aastat? VĂ”i miks sa pool aastat ootama pead? Mina olen ITKs uuele IVF ringile saanud jĂ€ttes ĂŒhe tsĂŒkli vahele. Sel aastal olen teinud juba 3 IVF tĂ€isringi. Hetkel ootan FETi oma ainukesele kĂŒlma saanud embrĂŒole.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu
VĂ€ga kahju! See ootamine on tĂ”esti kĂ”ige hullem. 🙁

Kas MaarjamĂ”isas on jĂ€rjekord tĂ”esti pool aastat? VĂ”i miks sa pool aastat ootama pead? Mina olen ITKs uuele IVF ringile saanud jĂ€ttes ĂŒhe tsĂŒkli vahele. Sel aastal olen teinud juba 3 IVF tĂ€isringi. Hetkel ootan FETi oma ainukesele kĂŒlma saanud embrĂŒole.

Seekord saan aasta lÔpus uuele ringile.
Viimati tĂ”esti ootasin pool aastat jĂ€rtsis đŸ€·đŸŒâ€â™€ïž MĂ€rtsis FET ei Ă”nnestunud ja uut ringi alustasin alles septembris.

Ju siis on siin pikemad jÀrekorrad.

Virsi

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Pai sulle Virsi!

KĂŒll tuleb kĂ”igi kord kunagi – ma vĂ€hemalt usun nii.

TĂ€nane siirdamine tehtud. KĂŒlma ei saanud midagi. Loodan, et ehk pole vajagi.

JÀÀn nĂŒĂŒd testimist ootama.

Tupsik81

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Olen uus

Tere, olen siin kÀinud alates mÀrtsist lugemas. Tihti sain just siit lootust ja jÔudu edasi minna ja tÀnu sellele otsustasin ka oma loo panna kirja, et ehk annab kellelegi lootust.
Mul on kohe kĂŒmne aastaseks saav poeg, esimene rasedus tuli lihtsalt ja sellepĂ€rast ei muretsenud ning arvasin, et ka teine tuleb iseenesest kui soovin. Nii kahjuks aga ei lĂ€inud. Ürtitasime ise umbes kuus aastat ja lĂ”puks eelmise aasta oktoobris pöördusin dr. Ehrenbergi poole. Sain peale Conali sĂŒstid ja mummud korjati 1.mĂ€rtsil. Siirdamine aga lĂŒkati edasi kuna oli hĂŒperioht. Esimene siirdamine oli aprillis, olin kindel, et Ă”nnestub esimese korraga. Nii aga ei lĂ€inud. Proovitud sai nii loomulikku tsĂŒkklisse, mis viis selleni, et siirdada ei saanud kui ka erineva toetava raviga. Oli olnud Ă€ra kolm siirdamist, neist ĂŒhel korral siirdati kaks mammu! Aga mitte ĂŒhelgi korral isegi ei pesastunud mitte. Kuni nĂŒĂŒd 22.09 oli siirdamine enne seda aga sain korraliku progesterooni lisa. Kuna olin hirmus kĂ€rsitu siis otsustasin, et teen kodus testi 28.09. Test oli positiivne, ma ei suutnud uskuda ja 29.09 andain vereproovi, et kindel olla. Hcg oli 71,57. VĂ€ga veel rÔÔmustada ei julge aga tunne on palju kergem. Ja mis veel meenub siis iga ebaĂ”nnestunud katse ajal olid mingid “sĂŒmptomid” seekord aga mitte midagi. Sai vĂ”ibolla pikk ja segane jutt aga tahtsin öelda, et kunagi ei tohi kaotada lootust.

+2
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Virsi – nii kahju :/ ei oskagi muud soovitada kui pikk pai ja hoiame pöialt uuele katsele.
Kindlasti aitab kaasa, kui lugeda teiste lugusid, kuidas nemad on kĂ€inud ĂŒle kivide ja kĂ€ndude ning lĂ”puks ikkagi jĂ”udnud oma eesmĂ€rgini ja sĂŒnnitanud lapse.  See teekond ongi raske, aga kĂ”ik mis ei tapa, teeb tugevaks.

Tupsik81, millal sul vt on? Plaanid hakata varem testima ka vÔi ootad Ôiget aega?

Kuid Mind aitas pisut see, kui panin paberile enda mĂ”tted kirja, mida ma tunnen ja miks ma arvan, et ma selleks kĂ”igeks valmis olen. Kirja panemisega sai veidi pead selgemaks. Nagu reaalsus lĂ”i rusikaga pĂ€he, et olen liialt pikalt ja palju ĂŒhele asjale ainult keskendunud ja enda tavaelu unarusse jĂ€tnud.

Ma ei arvagi, et see teistel toimib, aga leidsin enda jaoks sellise vĂ€he teistsuguse tegevuse millesse veidikenegi uskuda 🙂 Minu veretest on alles 08.10, sinna on pĂ€ris pikk aeg ja proovin enda mĂ”tteid hoida selgena ja lubada nautida puhkust, mille seekord vĂ”tsin. VĂ€ike vaheldus ei tee halba .

KN

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Teen veretesti. KuupĂ€eva ei mĂ€letagi enam tĂ€pselt. Kas oli nĂŒĂŒd juba 6s vĂ”i 16. Kalendrist vaatasin, et 16 ju laupĂ€ev.

Samas kas 6s on siis liiga vara 5.p siirdamisele?

KÔht koguaeg tuimalt valutab eilsest.

Ja rinnad valusad ovitrelle sĂŒstist saadik. Eelmine kord ei tundnud mittemidagi.

Kas sellest siis, et seekotd pikk protokoll?

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Viimasele kommentaarile lisaks:

Tupsik81 olen 😁

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Nii, mina siis ka uuel Fet ringil. Suvel oli peetumine( Fet). Homme on siirdamine ja veretest 11 ndal. Ilmselt testin juba varakult…kuigi kuidagi tunnet nagu pole seekord. Vbla sellepĂ€rast, et mĂ”ned vitamiinid ununenud vĂ”tmata ja tupekĂŒĂŒnlaid hakkasin valel pĂ€eval tarvitama. Igatahes tunnen, et seekordne katse kuidagi möödaminnes. Ja veel…. mul selline ravim nagu medrol ning mulle tundub, et see tekitab mulle kaalulangust. MĂ”tlesin, et kĂ”ik neli katset enne kui siirdamisele jĂ”uan olen nagu luu ja nahk. Ka seekord olen paari nĂ€dalaga 4 kilo alla vĂ”tnud🙈. Kurvaks teeb.

KK

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Tere!

Olen juba kuid kÀinud siin ivf-ikate lugusid lugemas ja kaasa elamas, lÔpuks vÔtan ennast kokku ja liitun selle toreda vaprate naiste kollektiiviga siin.

Mina toimetan viljatusravikliinikus alates septembrist 2020. TĂ€naseni said tehtud: vajalikud analĂŒĂŒsid (avastati kilpnÀÀrne alatalitus, sain ravi peale), munajuhade lĂ€bitavuse test (nĂ€itas, et kĂ”ik korras); 3 IUI katset (detsember 2020, jaanuar 2021 ja veebruar 2021; ravimiteks olid klomifeen, Ovitrelle ja Duphaston); 1 IVF (lĂŒhike skeem; tulemuseks 6 blastotsĂŒsti, 5 lĂ€ks kĂŒlma) + vĂ€rske siirdamine (aprill-mai 2021; ravimiteks GonalF, Cetrotide, Ovitrelle, Duphaston ja Losmina; veretestile ei jĂ”udnud, sest algas menses); 1 FET (juuli 2021; oma tsĂŒklisse, ravimiteks Ovitrelle ja Duphaston; jĂ”udsin kĂŒll veretestile kuid osutus negatiivseks). Augustis pidi tulema uus FET-i katse, kuid ultrahelis selgus, et limaskest on liiga Ă”huke ning siirdamist pole vĂ”imalik teha.

Septembri tsĂŒkliga algas uus raviskeem – Estrofem + Utrogestan + Prednisolon. Ultrahelis on kĂ€idud ning siirdamine planeeritud 5.10.

Uhhh.. kui hea tunne on jagada oma lugu nendega, kes lĂ€bivad sama teekonda ning mĂ”istavad su tundeid, tunnen sellest vĂ€ga puudust sellel keerulisel teel.. 🙂

Ella_

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mind seekord suuremast ahastusest pÀÀstis varajane testimine.
Kuna keha kĂ€itus niivĂ”rd veidralt siis selleks, et ennast mitte rasedaks mĂ”elda siis testisin pĂ€evadel 4, 6, 8 ja 9’dal pĂ€eval algas uus tsĂŒkkel juba.

Ilmselt kasutan ka jÀrgmistel kordadel sama loogikat, sest esimese ringi IVF ja FET ajal olin ikka vÀga rivist vÀljas. SÔidan töö asjus l-eestis ringi ja tookord ikka mitu mitu korda nutsin roolitaga.

Arst lootust kaotanud pole seega ei anna meie ka alla. Seekord ei kavatse ma OV aega taga ajada vaid pĂŒĂŒan siis “asja teha” Ă”igel nĂ€dalal iga kolmas pĂ€ev.

Mis vitamiine te /teie arstid soovitate?

Virsi

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kuidas on erinevates kliinikutes lahendatud olukord, kui arst haigestub? TÜK-s on vist ainult paar viljatusravi arsti, patsiente palju ja jĂ€rjekorrad pikad. Kui ĂŒhte pole, nagu praegu, siis kas tegeletakse ainult pakilisemate juhtumitega, sest topelt tööd ei jaksaks keegi teha?

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mul hakkab sellel nĂ€dalal esimene IVF teekond. Ämmaemand kui kuulis, et olen vaktsineerimata, ĂŒtles kohe oi-oi miks, kui rasedaks jÀÀd, pead kohe Ă€ra tegema, olen nĂ€inud, kes pole ja kui kurb lugu pĂ€rast.
Oskab keegi kaasa rÀÀkida? Ma ise kohe ĂŒldse ei tahaks vaktsineerida. Saan aru, et paljud on seda teinud, pole midagi juhtunud, aga ma olen ka paljudelt kuulnud, kuidas vaktsiin kehvasti mĂ”junud ning kuidas nĂ€dal peale 4-kuud rasedana peale vaktsineerimist on laps sees surnud.
Samamoodi ka seagripi vaktsiin hea nĂ€ide, et mitu aastat hiljem avastati paljudel vaktsineeritutel narkolepsia. Ma ei saa olla 100% kindel vaktsiini pikaajalisest mĂ”just mulle/rasedusele/tulevasele lapsele. Ma ei tahaks sellist riski vĂ”tta, sest olgem ausad, vastutan vaktsineerimistĂŒsistuste puhul ainult ise. Ma olen nĂ”us ka vaktsineerimata jĂ€tmisega vĂ”tma vastutuse endale, lihtsalt sedasi ma tean, et ma ei pruugi haigust saadagi. SĂŒstiga vĂ”tan ikkagi kindla riski.
Kuidas Ă€mmaemandale selgeks teha, et ma ei soovi, ilma et ta suhtumist minusse muudaks vĂ”i ĂŒritaks ikkagi suruda?

Daisy

+1
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
KĂ€gu

TÜK-s kui ĂŒhte pole, nagu praegu

Kas TÜK-s on praegu ainult ĂŒks viljatusravi arst?

0
0
Please wait...

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 157 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF September-Oktoober