Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF September-Oktoober

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 157 )

Teema: IVF September-Oktoober

Postitas:
Kägu

Kuna olete kukkunud peale IVF teste tegema? Kuna triipe saanud?

ps! Tulin koju mitte üksi vaid sain seekord kaasa 2 mammut ???? Pisaratesse tahtsin ära uppuda, kui arst kaks mammut pani.

Virsi

Oskab ehk keegi siiski oma kogemuste põhjal öelda kuna / mitmendal päeval on triibukest näha juba olnud?

 

 

Virsi

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna olete kukkunud peale IVF teste tegema? Kuna triipe saanud?

ps! Tulin koju mitte üksi vaid sain seekord kaasa 2 mammut ???? Pisaratesse tahtsin ära uppuda, kui arst kaks mammut pani.

Virsi

Oskab ehk keegi siiski oma kogemuste põhjal öelda kuna / mitmendal päeval on triibukest näha juba olnud?

Virsi

Esimese fetiga tegin mina ehk 7 päeva peale siirdamist.  Muidu oli siirdamisest veretestini 11 päeva. Tollal küll oli biokeemiline rasedus, kuid siiski esialgu tulid triibud.

 

KN

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on esmaspäeval siirdamine. Ootan juba pikki silmi. See on minu kolmas fet.  Seekord olen teadlikult muutnud enda toitumist tervislikumaks ja vaadanud üle enda vitamiinid,mida oleks vaja tarvitada lisaks nendele rohtudele,mis arsti poolt kirjutatud. Teadlikult kaalu ei ole jälginud vaid proovinud hoiduda liigse suhkru tarvitamisest, magusast just. Aga see on ikka väga raske, kuidas on võimalik,et ma ei tohi süüa iga õhtu šokolaadi 😀 Väga raske igatahes,aga loodan,et sihikindlus toob tulemuse seekord.

Aga, see polnud see millest kirjutada tahtsin. Seekord sellel tsüklil peale ov-d oli mul pesu peal õrnad vere niidikesed. See pani mind juba kukalt kratsima, sest kui mul kunagi enda esimene loomulik pesastumine oli(mis ei jäänud tollal siiski püsima),siis samamoodi peale ov-d olid niidikesed.Täpset aega ei mäletagi,mitu päeva peale ov-d.Kuid eile pikalt istudes tundsin,et kõhus on imelik. Püksid pigistasid ja naba alt oli torkiv valu. Natukene sättisin,läks paremaks. Kiireid liigutusi teha ie saanud,kohe hakkas kõhu torkima. Püksi nööbid pidin lahti tegema,et oleks mugavam 😀  Eile magama jäädes kohe tundsin,kuidas pidin väikese toe panema kõhu alla,et oleks mugavam. Lisaks kui käin wc,siis paber on veidi roosa kumaga. Tegin siis täna hommikul testi, no loomulikult oli see padu negatiivne. Ükskõik mis pidi ma seda ka ei keerutanud,oli see negatiivne.  Kui ma olen  alates 06.09 söönud estrofemi 4mg päevas ning 22.09 kasutanud cepretix küünalt 3x päevas, et kas see on võimalik,et loomulik tsükkel pressib läbi ja hakkab mensis pihta? Või on see siiski mingi märk, et toimus loomulik pesastumine ja kodune test veel lihtsalt ei näita? Ov oli umbes 16/17.09.

Jagage teie enda kogemusi.

 

KN

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on esmaspäeval siirdamine. Ootan juba pikki silmi. See on minu kolmas fet. Seekord olen teadlikult muutnud enda toitumist tervislikumaks ja vaadanud üle enda vitamiinid,mida oleks vaja tarvitada lisaks nendele rohtudele,mis arsti poolt kirjutatud. Teadlikult kaalu ei ole jälginud vaid proovinud hoiduda liigse suhkru tarvitamisest, magusast just. Aga see on ikka väga raske, kuidas on võimalik,et ma ei tohi süüa iga õhtu šokolaadi ???? Väga raske igatahes,aga loodan,et sihikindlus toob tulemuse seekord.

Aga, see polnud see millest kirjutada tahtsin. Seekord sellel tsüklil peale ov-d oli mul pesu peal õrnad vere niidikesed. See pani mind juba kukalt kratsima, sest kui mul kunagi enda esimene loomulik pesastumine oli(mis ei jäänud tollal siiski püsima),siis samamoodi peale ov-d olid niidikesed.Täpset aega ei mäletagi,mitu päeva peale ov-d.Kuid eile pikalt istudes tundsin,et kõhus on imelik. Püksid pigistasid ja naba alt oli torkiv valu. Natukene sättisin,läks paremaks. Kiireid liigutusi teha ie saanud,kohe hakkas kõhu torkima. Püksi nööbid pidin lahti tegema,et oleks mugavam ???? Eile magama jäädes kohe tundsin,kuidas pidin väikese toe panema kõhu alla,et oleks mugavam. Lisaks kui käin wc,siis paber on veidi roosa kumaga. Tegin siis täna hommikul testi, no loomulikult oli see padu negatiivne. Ükskõik mis pidi ma seda ka ei keerutanud,oli see negatiivne. Kui ma olen alates 06.09 söönud estrofemi 4mg päevas ning 22.09 kasutanud cepretix küünalt 3x päevas, et kas see on võimalik,et loomulik tsükkel pressib läbi ja hakkab mensis pihta? Või on see siiski mingi märk, et toimus loomulik pesastumine ja kodune test veel lihtsalt ei näita? Ov oli umbes 16/17.09.

Jagage teie enda kogemusi.

KN

Minu esimene FET tundsin ma kõikvõimalike sümptomeid. Olin kindel, et nüüd rase. Tuli välja, et hoopis olin peas rase. Veretest oli ümmargune null. Mõtlen, et tõenäolised osad sümptomid ravimitest ja teised kujutasin endale pigem ette. See niisama infoks, sulle hoian pöidlaid.

 

S.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna olete kukkunud peale IVF teste tegema? Kuna triipe saanud?

ps! Tulin koju mitte üksi vaid sain seekord kaasa 2 mammut ???? Pisaratesse tahtsin ära uppuda, kui arst kaks mammut pani.

Virsi

Oskab ehk keegi siiski oma kogemuste põhjal öelda kuna / mitmendal päeval on triibukest näha juba olnud?

Virsi

Oled juba testi teinud? Tean küll, et neljap alles, aga kui sa oled vähegi nagu kõik enamus naisi, siis oled juba testi välja otsinud. 😀

 

S.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna olete kukkunud peale IVF teste tegema? Kuna triipe saanud?

ps! Tulin koju mitte üksi vaid sain seekord kaasa 2 mammut ???? Pisaratesse tahtsin ära uppuda, kui arst kaks mammut pani.

Virsi

Oskab ehk keegi siiski oma kogemuste põhjal öelda kuna / mitmendal päeval on triibukest näha juba olnud?

Virsi

11.08 siirdati kaks, millest mōlemad pesastusid ja neljandal päeval oli test õrnalt positiivne päevasest uriinist. Esimesel õnnestunud katsel siirdati üks ja viienda päeva hommikul oli test tugevalt positiivne. Samas on vt päeval olnud hcg ka kōrge. Üksikrasedusega üle 900 ja kaksikutega üle 700. Mõlemal korral siirdati värsked viiepäevased.

p.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna olete kukkunud peale IVF teste tegema? Kuna triipe saanud?

ps! Tulin koju mitte üksi vaid sain seekord kaasa 2 mammut ???? Pisaratesse tahtsin ära uppuda, kui arst kaks mammut pani.

Virsi

Oskab ehk keegi siiski oma kogemuste põhjal öelda kuna / mitmendal päeval on triibukest näha juba olnud?

Virsi

Oled juba testi teinud? Tean küll, et neljap alles, aga kui sa oled vähegi nagu kõik enamus naisi, siis oled juba testi välja otsinud. ????

S.

no, eks ma ikka olen testinud ja saanud ka negatiivse tulemuse.

20.09 siirdamine

24.09 test megatiivne

26.09 negatiivne

 

Plaanisin küll, et testin üle päeva. Enda jaoks mõtestasin asja nii, et siis kui ongi ebaõnnestunud katse siis ma juba vaimselt olen valmis selleks sest näen juba varakult negatiivset testi.

Ehk siis homme testin ka hommikul ning siis see pikalt oodatud neljapäevane test mis peaks selguse tooma.

Kardan meeeeeeeeletult, sest külma ei saanud seekord midagi ja ebaõnnetumise korral on ootamas järgmine poole aastane ootamine.

 

Virsi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jõuan koju ja roosakas punane triip pesukaitsmel. Ahastus on peal…

 

 

Virsi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Virsi, kas sul algas uus tsükkel või piirdus hetkel vähese veritsusega?

p.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loodan, Virsi, et kõik ikka tiptop. Vahel IVF-katel määribki nagu olen siin lugenud….

Minul homme siirdamine. Eks näis, kuidas läheb.

 

Tupsik81

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Virsi, kas sul algas uus tsükkel või piirdus hetkel vähese veritsusega?

p.

Päris uue alguseks lugeda veel ei saa.
Eile oli punakas roosa vooluse “törts” ja täna oli wc paner ounane korra (pesukaitse veel puhas). Test täna negatiivne.

Justkui kogu keha nutaks..

Arst palus neljap veel testi teha aga eks aeg on näidanud mitu triipu sealt vastu vaatab ????

 

Virsi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Virsi, kas sul algas uus tsükkel või piirdus hetkel vähese veritsusega?

p.

Päris uue alguseks lugeda veel ei saa.

Eile oli punakas roosa vooluse “törts” ja täna oli wc paner ounane korra (pesukaitse veel puhas). Test täna negatiivne.

Justkui kogu keha nutaks..

Arst palus neljap veel testi teha aga eks aeg on näidanud mitu triipu sealt vastu vaatab ????

 

 

Aga sind veretestile ei kutsutud?

 

KN

Virsi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Virsi, kas sul algas uus tsükkel või piirdus hetkel vähese veritsusega?

p.

Päris uue alguseks lugeda veel ei saa.

Eile oli punakas roosa vooluse “törts” ja täna oli wc paner ounane korra (pesukaitse veel puhas). Test täna negatiivne.

Justkui kogu keha nutaks..

Arst palus neljap veel testi teha aga eks aeg on näidanud mitu triipu sealt vastu vaatab ????

Aga sind veretestile ei kutsutud?

KN

Virsi

See ongi naljakas, et kõik räägivad veretestist aga ma pole üksgi kord käinud (praegu siis kolmas katse).  Ma ei oska ka sellest midagi arvata ????????‍♀️

Virsi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Virsi, kas sul algas uus tsükkel või piirdus hetkel vähese veritsusega?

p.

Päris uue alguseks lugeda veel ei saa.

Eile oli punakas roosa vooluse “törts” ja täna oli wc paner ounane korra (pesukaitse veel puhas). Test täna negatiivne.

Justkui kogu keha nutaks..

Arst palus neljap veel testi teha aga eks aeg on näidanud mitu triipu sealt vastu vaatab ????

Aga sind veretestile ei kutsutud?

KN

Virsi

See ongi naljakas, et kõik räägivad veretestist aga ma pole üksgi kord käinud (praegu siis kolmas katse). Ma ei oska ka sellest midagi arvata ????????‍♀️

Virsi

See on tõesti imelik ???? ikka peaks ju veretesti tegema kui just uus tsükkel peale ei tule.

Mul pole meeles, aga kus sa tegutsed?

 

Kn

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arst just täna küsis, et kas soovin tuvastamiseks veretesti või teen koduse testiga. Ikka kindlam veretest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Virsi, kas sul algas uus tsükkel või piirdus hetkel vähese veritsusega?

p.

Päris uue alguseks lugeda veel ei saa.

Eile oli punakas roosa vooluse “törts” ja täna oli wc paner ounane korra (pesukaitse veel puhas). Test täna negatiivne.

Justkui kogu keha nutaks..

Arst palus neljap veel testi teha aga eks aeg on näidanud mitu triipu sealt vastu vaatab ????

Aga sind veretestile ei kutsutud?

KN

Virsi

See ongi naljakas, et kõik räägivad veretestist aga ma pole üksgi kord käinud (praegu siis kolmas katse). Ma ei oska ka sellest midagi arvata ????????‍♀️

Virsi

See on tõesti imelik ???? ikka peaks ju veretesti tegema kui just uus tsükkel peale ei tule.

Mul pole meeles, aga kus sa tegutsed?

Kn

Tartus Maarjamõisa naistekliinikus.

Aga ega see veretest enam ei aita kui võib tänast lugeda CD1 ja olen omadega alguses tagasi. Seekord ju külma ka midagi ei saanud ????

Kolm on kohtu seadus, neli kuninga käsk. Ehk läheb õnneks järgmine kord?

Kuid see ootamine… pool aastat. Viimane kord ajasin OV aegu taga, seekord vist ei hakka. Elu on näidanud, et ka see ei aidanud ????

 

Virsi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ITKs on alati öeldud, et kui pole just tugevat veritsust, siis tuleks alati VT teha. Samuti on negatiivne veretest aidanud minul kohe uue tsükliga katseid alustada.

p.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Virsi, kas sul algas uus tsükkel või piirdus hetkel vähese veritsusega?

p.

Päris uue alguseks lugeda veel ei saa.

Eile oli punakas roosa vooluse “törts” ja täna oli wc paner ounane korra (pesukaitse veel puhas). Test täna negatiivne.

Justkui kogu keha nutaks..

Arst palus neljap veel testi teha aga eks aeg on näidanud mitu triipu sealt vastu vaatab ????

Aga sind veretestile ei kutsutud?

KN

Virsi

See ongi naljakas, et kõik räägivad veretestist aga ma pole üksgi kord käinud (praegu siis kolmas katse). Ma ei oska ka sellest midagi arvata ????????‍♀️

Virsi

See on tõesti imelik ???? ikka peaks ju veretesti tegema kui just uus tsükkel peale ei tule.

Mul pole meeles, aga kus sa tegutsed?

Kn

Tartus Maarjamõisa naistekliinikus.

Aga ega see veretest enam ei aita kui võib tänast lugeda CD1 ja olen omadega alguses tagasi. Seekord ju külma ka midagi ei saanud ????

Kolm on kohtu seadus, neli kuninga käsk. Ehk läheb õnneks järgmine kord?

Kuid see ootamine… pool aastat. Viimane kord ajasin OV aegu taga, seekord vist ei hakka. Elu on näidanud, et ka see ei aidanud ????

Virsi

Väga kahju! See ootamine on tõesti kõige hullem. 🙁

Kas Maarjamõisas on järjekord tõesti pool aastat? Või miks sa pool aastat ootama pead? Mina olen ITKs uuele IVF ringile saanud jättes ühe tsükli vahele. Sel aastal olen teinud juba 3 IVF täisringi. Hetkel ootan FETi oma ainukesele külma saanud embrüole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
Väga kahju! See ootamine on tõesti kõige hullem. ????

Kas Maarjamõisas on järjekord tõesti pool aastat? Või miks sa pool aastat ootama pead? Mina olen ITKs uuele IVF ringile saanud jättes ühe tsükli vahele. Sel aastal olen teinud juba 3 IVF täisringi. Hetkel ootan FETi oma ainukesele külma saanud embrüole.

 

Seekord saan aasta lõpus uuele ringile.
Viimati tõesti ootasin pool aastat järtsis ????????‍♀️ Märtsis FET ei õnnestunud ja uut ringi alustasin alles septembris.

Ju siis on siin pikemad järekorrad.

 

 

Virsi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pai sulle Virsi!

 

Küll tuleb kõigi kord kunagi – ma vähemalt usun nii.

 

Tänane siirdamine tehtud. Külma ei saanud midagi. Loodan, et ehk pole vajagi.

 

Jään nüüd testimist ootama.

 

 

Tupsik81

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere, olen siin käinud alates märtsist lugemas. Tihti sain just siit lootust ja jõudu edasi minna ja tänu sellele otsustasin ka oma loo panna kirja, et ehk annab kellelegi lootust.
Mul on kohe kümne aastaseks saav poeg, esimene rasedus tuli lihtsalt ja sellepärast ei muretsenud ning arvasin, et ka teine tuleb iseenesest kui soovin. Nii kahjuks aga ei läinud. Ürtitasime ise umbes kuus aastat ja lõpuks eelmise aasta oktoobris pöördusin dr. Ehrenbergi poole. Sain peale Conali süstid ja mummud korjati 1.märtsil. Siirdamine aga lükati edasi kuna oli hüperioht. Esimene siirdamine oli aprillis, olin kindel, et õnnestub esimese korraga. Nii aga ei läinud. Proovitud sai nii loomulikku tsükklisse, mis viis selleni, et siirdada ei saanud kui ka erineva toetava raviga. Oli olnud ära kolm siirdamist, neist ühel korral siirdati kaks mammu! Aga mitte ühelgi korral isegi ei pesastunud mitte. Kuni nüüd 22.09 oli siirdamine enne seda aga sain korraliku progesterooni lisa. Kuna olin hirmus kärsitu siis otsustasin, et teen kodus testi 28.09. Test oli positiivne, ma ei suutnud uskuda ja 29.09 andain vereproovi, et kindel olla. Hcg oli 71,57. Väga veel rõõmustada ei julge aga tunne on palju kergem. Ja mis veel meenub siis iga ebaõnnestunud katse ajal olid mingid “sümptomid” seekord aga mitte midagi. Sai võibolla pikk ja segane jutt aga tahtsin öelda, et kunagi ei tohi kaotada lootust.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Virsi – nii kahju :/ ei oskagi muud soovitada kui pikk pai ja hoiame pöialt uuele katsele.
Kindlasti aitab kaasa, kui lugeda teiste lugusid, kuidas nemad on käinud üle kivide ja kändude ning lõpuks ikkagi jõudnud oma eesmärgini ja sünnitanud lapse.  See teekond ongi raske, aga kõik mis ei tapa, teeb tugevaks.

 

Tupsik81, millal sul vt on? Plaanid hakata varem testima ka või ootad õiget aega?

 

 

Kuid Mind aitas pisut see, kui panin paberile enda mõtted kirja, mida ma tunnen ja miks ma arvan, et ma selleks kõigeks valmis olen. Kirja panemisega sai veidi pead selgemaks. Nagu reaalsus lõi rusikaga pähe, et olen liialt pikalt ja palju ühele asjale ainult keskendunud ja enda tavaelu unarusse jätnud.

Ma ei arvagi, et see teistel toimib, aga leidsin enda jaoks sellise vähe teistsuguse tegevuse millesse veidikenegi uskuda 🙂 Minu veretest on alles 08.10, sinna on päris pikk aeg ja proovin enda mõtteid hoida selgena ja lubada nautida puhkust, mille seekord võtsin. Väike vaheldus ei tee halba .

 

 

KN

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teen veretesti. Kuupäeva ei mäletagi enam täpselt. Kas oli nüüd juba 6s või 16. Kalendrist vaatasin, et 16 ju laupäev.

Samas kas 6s on siis liiga vara 5.p siirdamisele?

Kõht koguaeg tuimalt valutab eilsest.

Ja rinnad valusad ovitrelle süstist saadik. Eelmine kord ei tundnud mittemidagi.

Kas sellest siis, et seekotd pikk protokoll?

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimasele kommentaarile lisaks:

Tupsik81 olen ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii, mina siis ka uuel Fet ringil. Suvel oli peetumine( Fet). Homme on siirdamine ja veretest 11 ndal. Ilmselt testin juba varakult…kuigi kuidagi tunnet nagu pole seekord. Vbla sellepärast, et mõned vitamiinid ununenud võtmata ja tupeküünlaid hakkasin valel päeval tarvitama. Igatahes tunnen, et seekordne katse kuidagi möödaminnes. Ja veel…. mul selline ravim nagu medrol ning mulle tundub, et see tekitab mulle kaalulangust. Mõtlesin, et kõik neli katset enne kui siirdamisele jõuan olen nagu luu ja nahk. Ka seekord olen paari nädalaga 4 kilo alla võtnud????. Kurvaks teeb.

KK

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Olen juba kuid käinud siin ivf-ikate lugusid lugemas ja kaasa elamas, lõpuks võtan ennast kokku ja liitun selle toreda vaprate naiste kollektiiviga siin.

Mina toimetan viljatusravikliinikus alates septembrist 2020. Tänaseni said tehtud: vajalikud analüüsid (avastati kilpnäärne alatalitus, sain ravi peale), munajuhade läbitavuse test (näitas, et kõik korras); 3 IUI katset (detsember 2020, jaanuar 2021 ja veebruar 2021; ravimiteks olid klomifeen, Ovitrelle ja Duphaston); 1 IVF (lühike skeem; tulemuseks 6 blastotsüsti, 5 läks külma) + värske siirdamine (aprill-mai 2021; ravimiteks GonalF, Cetrotide, Ovitrelle, Duphaston ja Losmina; veretestile ei jõudnud, sest algas menses); 1 FET (juuli 2021; oma tsüklisse, ravimiteks Ovitrelle ja Duphaston; jõudsin küll veretestile kuid osutus negatiivseks). Augustis pidi tulema uus FET-i katse, kuid ultrahelis selgus, et limaskest on liiga õhuke ning siirdamist pole võimalik teha.

Septembri tsükliga algas uus raviskeem – Estrofem + Utrogestan + Prednisolon. Ultrahelis on käidud ning siirdamine planeeritud 5.10.

Uhhh.. kui hea tunne on jagada oma lugu nendega, kes läbivad sama teekonda ning mõistavad su tundeid, tunnen sellest väga puudust sellel keerulisel teel.. 🙂

Ella_

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind seekord suuremast ahastusest päästis varajane testimine.
Kuna keha käitus niivõrd veidralt siis selleks, et ennast mitte rasedaks mõelda siis testisin päevadel 4, 6, 8 ja 9’dal päeval algas uus tsükkel juba.

Ilmselt kasutan ka järgmistel kordadel sama loogikat, sest esimese ringi IVF ja FET ajal olin ikka väga rivist väljas. Sõidan töö asjus l-eestis ringi ja tookord ikka mitu mitu korda nutsin roolitaga.

Arst lootust kaotanud pole seega ei anna meie ka alla. Seekord ei kavatse ma OV aega taga ajada vaid püüan siis “asja teha” õigel nädalal iga kolmas päev.

Mis vitamiine te /teie arstid soovitate?

 

Virsi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas on erinevates kliinikutes lahendatud olukord, kui arst haigestub? TÜK-s on vist ainult paar viljatusravi arsti, patsiente palju ja järjekorrad pikad. Kui ühte pole, nagu praegu, siis kas tegeletakse ainult pakilisemate juhtumitega, sest topelt tööd ei jaksaks keegi teha?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul hakkab sellel nädalal esimene IVF teekond. Ämmaemand kui kuulis, et olen vaktsineerimata, ütles kohe oi-oi miks, kui rasedaks jääd, pead kohe ära tegema, olen näinud, kes pole ja kui kurb lugu pärast.
Oskab keegi kaasa rääkida? Ma ise kohe üldse ei tahaks vaktsineerida. Saan aru, et paljud on seda teinud, pole midagi juhtunud, aga ma olen ka paljudelt kuulnud, kuidas vaktsiin kehvasti mõjunud ning kuidas nädal peale 4-kuud rasedana peale vaktsineerimist on laps sees surnud.
Samamoodi ka seagripi vaktsiin hea näide, et mitu aastat hiljem avastati paljudel vaktsineeritutel narkolepsia. Ma ei saa olla 100% kindel vaktsiini pikaajalisest mõjust mulle/rasedusele/tulevasele lapsele. Ma ei tahaks sellist riski võtta, sest olgem ausad, vastutan vaktsineerimistüsistuste puhul ainult ise. Ma olen nõus ka vaktsineerimata jätmisega võtma vastutuse endale, lihtsalt sedasi ma tean, et ma ei pruugi haigust saadagi. Süstiga võtan ikkagi kindla riski.
Kuidas ämmaemandale selgeks teha, et ma ei soovi, ilma et ta suhtumist minusse muudaks või üritaks ikkagi suruda?

Daisy

+1
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

TÜK-s kui ühte pole, nagu praegu

Kas TÜK-s on praegu ainult üks viljatusravi arst?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 157 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF September-Oktoober