Esileht Kodunurk Jõulukinkide eelarve

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 204 )

Teema: Jõulukinkide eelarve

Postitas:
Kägu

Sest ma elan ühiskonnas. Kus juba septembri lõpus pannakse poes välja piparkoogid ja advendikalendrid. Kus mulle praegu öeldi, et töö jõulupidu on 15. november. Juhhei ebanormaalsus.

Ma elan sellessamas ühiskonnas, aga jõuludest ei tee väljagi. Ka nii on võimalik, kusjuures väga mõnus veel pealegi.

Täpselt sama siin. Jõulud ei tähenda minu jaoks midagi rohkemat, kui et saame oma perega kodus olla. Kuhugi ei sõida, palagani ei korralda, vanemaid kohustuslikus korras ei külasta. Asjad ostame vastavalt vajadusele, miks see kino korraldada kogu selle kommertsi ja pakkimise ja ohhootamisega?

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on kokkulepe, et kink on 25 eurot inimese kohta. Kui keegi soovib midagi kallimat, siis annab märku ja paar kingi tegijat saavad ühineda. Minu meelest on see väga mõistlik, kingiks saame soovitud asju ja keegi ei pea krediitkaardi kallale minema. Muidu kuulun ka inimeste hulka, kes kingi ostmist päris viimasele minutile jätta ei taha. Kokku on meil peres 5 inimest, kes kinke teevad ja saavad, lapsi pole.

Kurb.

+1
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ootan aega, mil lõpetatakse ka koolides- lasteaedades õpetajate ees kiibitsemine ära.

Oo jaa, see on tõesti absoluutselt ebameeldiv. Mulle kui õpetajale ja lastevanematele – ühesõnaga kõigile.
Klassisiseselt oleme kokku leppinud, et maksimaalselt lilled sünnipäeval ja ei midagi muud. On toiminud mõnedki aastad.
Kolleegid toovad magusat, osa neist jääb õpetajate tuppa, osa viin Toidupanka.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kurb

Hakka nutma siis! Väga dramaatiline on võõra anonüümse pere pärast pisardada. Kindlasti pääsed lehte ka.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on kokkulepe, et kink on 25 eurot inimese kohta. Kui keegi soovib midagi kallimat, siis annab märku ja paar kingi tegijat saavad ühineda. Minu meelest on see väga mõistlik, kingiks saame soovitud asju ja keegi ei pea krediitkaardi kallale minema. Muidu kuulun ka inimeste hulka, kes kingi ostmist päris viimasele minutile jätta ei taha. Kokku on meil peres 5 inimest, kes kinke teevad ja saavad, lapsi pole.

Kurb.

Ei, see ei ole kurb. See on mõistusega lähenemine. Kurvad on minu meelest pered, kus kuuse alla tuuakse mingeid Xboxe jms. Eriti kui vanemad on lahus ja siis üritavad üksteist see kord-kaks aastas lapse silmis üle trumbata, et kes ikka ägedama kingi teeb.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et meie pere selleaastane kingieelarve tuleb 500 euro ringis.

Mitu last saavad “suuremad” kingitused pluss veel täiskasvanute nodi ja ainult 500.-? Ilmselt on “suurem” kingitus ikka väga suhteline mõiste…

Ongi suhteline.
Peredes, kus kõik olemas ja jõuludeks on kombeks pigem sümboolseid (söödavaid) alla 50-euroseid kingitusi teha, ongi ca 100-eurone kingitus “suurem”.

Siin lugedes tundub, et paljudel on kombeks kallimad kingitused just jõuludeks teha. Kõikidel see siiski nii ei ole ja ka suuremaid-kallimaid asju ning teenuseid ostetakse ja tarbitakse aastaringselt ja vajaduspõhiselt, mitte ei oodata jõuludeni.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kokku on meil peres 5 inimest, kes kinke teevad ja saavad, lapsi pole.

Kurb.

Ei, see ei ole kurb. See on mõistusega lähenemine. Kurvad on minu meelest pered, kus kuuse alla tuuakse mingeid Xboxe jms. Eriti kui vanemad on lahus ja siis üritavad üksteist see kord-kaks aastas lapse silmis üle trumbata, et kes ikka ägedama kingi teeb.

Võib-olla on kurb seetõttu, et lapsi ei ole.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitu last saavad “suuremad” kingitused pluss veel täiskasvanute nodi ja ainult 500.-? Ilmselt on “suurem” kingitus ikka väga suhteline mõiste…

On vist jah, minu jaoks oleks 100€ juba suurem kingitus. Kui ma teeksin igale oma neljast lapsest 100€ eest kingituse, saaksin veel viiele täiskasvanule igaühele 20€ eest sümboolse ka teha.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ongi suhteline. Peredes, kus kõik olemas ja jõuludeks on kombeks pigem sümboolseid (söödavaid) alla 50-euroseid kingitusi teha, ongi ca 100-eurone kingitus “suurem”. Siin lugedes tundub, et paljudel on kombeks kallimad kingitused just jõuludeks teha. Kõikidel see siiski nii ei ole ja ka suuremaid-kallimaid asju ning teenuseid ostetakse ja tarbitakse aastaringselt ja vajaduspõhiselt, mitte ei oodata jõuludeni.

Meil on kõik olemas, aga jõulukingitused alla 200 inimese kohta ei tule kuidagi. Sünnipäevaks oluliselt kallimad.

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitu last saavad “suuremad” kingitused pluss veel täiskasvanute nodi ja ainult 500.-? Ilmselt on “suurem” kingitus ikka väga suhteline mõiste…

On vist jah, minu jaoks oleks 100€ juba suurem kingitus. Kui ma teeksin igale oma neljast lapsest 100€ eest kingituse, saaksin veel viiele täiskasvanule igaühele 20€ eest sümboolse ka teha.

Aga mõtle, sa saaksid selle 500.- endale midagi osta, mida sa tõeliselt tahad või vajad 😉

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitu last saavad “suuremad” kingitused pluss veel täiskasvanute nodi ja ainult 500.-? Ilmselt on “suurem” kingitus ikka väga suhteline mõiste…

On vist jah, minu jaoks oleks 100€ juba suurem kingitus. Kui ma teeksin igale oma neljast lapsest 100€ eest kingituse, saaksin veel viiele täiskasvanule igaühele 20€ eest sümboolse ka teha.

Aga mõtle, sa saaksid selle 500.- endale midagi osta, mida sa tõeliselt tahad või vajad ????

Aga mul on kõik need 500-eurosed asjad, mida ma tõeliselt tahan või vajan, juba ära ostetud. 🙂 Pealegi, mulle meeldib selliseid suuri kalleid kauaks ajaks jäävaid asju osta täpselt oma maitse järgi, aga samas mulle meeldib ka see, kui kingitus on siiski üllatus ka, mitte et ma olen täpselt näpuga ette näidanud, mida osta. No et oleks seal natuke ka kinkija enda mõtet juures. Nii et ongi just paras öelda, et osta mulle 20 euro eest juustu või uusi sokke – pole hullu, kui ka täpselt minu maitse ei olegi.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mõtle, sa saaksid selle 500.- endale midagi osta, mida sa tõeliselt tahad või vajad ????

Paljudel vanaema vanuses inimestel on need 500-eurosed “mida tõeliselt tahad või vajad” ostud juba tehtud või vajadusel võimalus teha ilma, et jõulukinkide pealt kokku hoidma peaks.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on kokkulepe, et kink on 25 eurot inimese kohta. Kui keegi soovib midagi kallimat, siis annab märku ja paar kingi tegijat saavad ühineda. Minu meelest on see väga mõistlik, kingiks saame soovitud asju ja keegi ei pea krediitkaardi kallale minema. Muidu kuulun ka inimeste hulka, kes kingi ostmist päris viimasele minutile jätta ei taha. Kokku on meil peres 5 inimest, kes kinke teevad ja saavad, lapsi pole.

meil suht sama. Ja ideaalis saan hoidiseid ja isekuivatatud puuvilju. Juustud-singid on head, kallid kommid, mida ise ei raatsi osta (või no raatsiks, aga eelistan kingiks saada – muidu kaob nende eksklusiivsus).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on kokkulepe, et kink on 25 eurot inimese kohta. Kui keegi soovib midagi kallimat, siis annab märku ja paar kingi tegijat saavad ühineda. Minu meelest on see väga mõistlik, kingiks saame soovitud asju ja keegi ei pea krediitkaardi kallale minema. Muidu kuulun ka inimeste hulka, kes kingi ostmist päris viimasele minutile jätta ei taha. Kokku on meil peres 5 inimest, kes kinke teevad ja saavad, lapsi pole.

Kurb.

Ei, see ei ole kurb. See on mõistusega lähenemine. Kurvad on minu meelest pered, kus kuuse alla tuuakse mingeid Xboxe jms. Eriti kui vanemad on lahus ja siis üritavad üksteist see kord-kaks aastas lapse silmis üle trumbata, et kes ikka ägedama kingi teeb.

Ära eelda, panid ikka väga võssa. Mina olen abikaasaga ja laste isaga koos, esiteks. Teiseks, minu lapsed ei saa jõuluks kinke:) vajalikke asju saavad siis kui vaja. Ja no kolmandaks XBOX?! Aastal 2023? Milline laps seda tahab?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kokku on meil peres 5 inimest, kes kinke teevad ja saavad, lapsi pole.

Kurb.

Ei, see ei ole kurb. See on mõistusega lähenemine. Kurvad on minu meelest pered, kus kuuse alla tuuakse mingeid Xboxe jms. Eriti kui vanemad on lahus ja siis üritavad üksteist see kord-kaks aastas lapse silmis üle trumbata, et kes ikka ägedama kingi teeb.

Võib-olla on kurb seetõttu, et lapsi ei ole.

Mul kolm tublit last, ei ole põhjust seepärast küll tsiteeritut kadestada.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaks aastat tagasi näiteks kinkisid koertele närimiskondid

Pliis, ärge neid konte koertele andke!

Väljendusin segaselt. Need kondid olid põdra kondid, liigesed, aba jne, ilma toruluudeta. Koerad toortoitlased ja väga okei närimiskondid ju. Pikaks ajaks närimist, madistamist ja matmist.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina sooviks hoopis küsida, mida te jaanilaupäeval grillite, kas nimekiri on koos? Mina tunnen, et grillitooted on kallinenud, samas ei taha mingit mõttetut toorainet ka grillida, ikka sellist, mis sööjatele meeldib.

Natuke võite veel lihavõttetoitudest ja munade värvimisest ka rääkida, kugi selle küsimusega olen ma vist juba veidi hiljaks jäänud.

Mina mõtlen lähedastest aastaringselt. Seega kui näiteks näen poes augustis ägedat graafilist lehte või käevõru, mis õele võiks sobida ja millest ma tean, et ta seda või sarnast tahab, siis ostan selle ära. S

Mul ei ole nii, et enne jõulu hakkan alles mõtlema ja tormama. Kingitused tekivad ise, sest minu lähedased on minuga igal pool kaasas. Niisama reisimeene annan üle muidugi kohe, aga näiteks kahvlite-nugade komplekt, mida mu vend ja vennanaine minu pool kiitsid, on mul juba septembris Jaapanist saabunud.

Ei viitsi olla üks neist, kes enne jõulu hakkavad paaniliselt tormama.

Vastuseks ka – jah, ma tean küll, mis jaanilauale tuleb. Mis seal ikka nii väga mõelda. Baasasju muidugi tean. Miks ma peaksin novembriks olema unustanud, mis kõigil eelmistel aastatel jaaniööl kõige suuremad menukid laual on olnud 🙂 Alzheimer veel ei kimbuta.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul eelarvet ei ole. Milleks? 90% kinkidest on olemas. Ma vaata hoopis mida on vaja ja ostan seda, mitte eelarve on selline ja siis lähen poodlema, peaasi et nüüd rahast lahti saaks ja mingi ilusasse paberisse mässitud ese on kuuse alla poetada, edasine pole minu mure, mida saaja sellega teeb. Ühe lapse kingitus on näited 700-800 eurot. Kas mahub sinu eelarvesse?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest on see väga mõistlik, kingiks saame soovitud asju ja keegi ei pea krediitkaardi kallale minema.

Krediitkaardiga jõulukingid?
Nojah, ei imesta. Teises teemas ostetakse Alist hommikumantleid krediidiga.

Aga see kägu, kes kirjutas, et jõulukink pereliikme kohta alla 200€ ei tule – räägi vähe, mida te siis omavahel kingite? Uudishimulik olen, muud midagi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps on igal aastal jõuludeks saanud mu enda kootud kindad/sokid/ sall/ müts komplekti. Ja nii 13 aastat. Eelmistel jõuludel arvasin, et on sellise kingi jaoks juba liiga suur ning sai kuuse alla hoopis kõrvaklapid.  Laps oli küll rõõmus aga ei suutnud kuidagi oma pettumust varjata. Kui uurisin mis viga, siis ütles, et pole paremaid jõulukinke kui just need talvekomplektid. Et enamus ta sõpradest on teda kadestanud kui ta jälle uue komplektiga välja ilmub. Niiet tänavune jõulukinke hakkab varsti valmis saama. See aasta saab lisaks ka kampsuni.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina sooviks hoopis küsida, mida te jaanilaupäeval grillite, kas nimekiri on koos? Mina tunnen, et grillitooted on kallinenud, samas ei taha mingit mõttetut toorainet ka grillida, ikka sellist, mis sööjatele meeldib.

Natuke võite veel lihavõttetoitudest ja munade värvimisest ka rääkida, kugi selle küsimusega olen ma vist juba veidi hiljaks jäänud.

Ssand ,kui naljakas, kas standupi peale oled mõelnud?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina sooviks hoopis küsida, mida te jaanilaupäeval grillite, kas nimekiri on koos? Mina tunnen, et grillitooted on kallinenud, samas ei taha mingit mõttetut toorainet ka grillida, ikka sellist, mis sööjatele meeldib.

Natuke võite veel lihavõttetoitudest ja munade värvimisest ka rääkida, kugi selle küsimusega olen ma vist juba veidi hiljaks jäänud.

Ssand ,kui naljakas, kas standupi peale oled mõelnud?

Sul võttis 3 nädalat aega, et üks vigane vastulause välja mõelda? Nii tubli.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelarvet pole. Ca 23.12 lähen jooksen elektroonikapoest läbi ja ostan kiirustades ära, mida vaja lastele. Uued telefonid, mängud, hiired, kõlarid või muud arvutiga haakuvad särgid-värgid, mida nad tahavad. Perele kinke ei tee, töötajatele tellin mingid maitsvad toidukorvid ja koostööpartneritega sama lugu – gurmeetoit. Kuller veab kohale. Kogu jõulunduse katan ära  kahetunnise poeskäiguga. Siltide kirjutamise peale läheb veel tund, aga see on ka maksimum.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ca 23.12 lähen jooksen elektroonikapoest läbi ja ostan kiirustades ära, mida vaja lastele. Uued telefonid, mängud, hiired, kõlarid või muud arvutiga haakuvad särgid-värgid, mida nad tahavad.

Aga mis siis, kui seal ei ole sel hetkel mitte ühtegi sellist vidinat, mida su lapsed oodanud on, sest kõik on läbi müüdud või uued asjad pole veel poodi jõudnud?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitu last saavad “suuremad” kingitused pluss veel täiskasvanute nodi ja ainult 500.-? Ilmselt on “suurem” kingitus ikka väga suhteline mõiste…

On vist jah, minu jaoks oleks 100€ juba suurem kingitus. Kui ma teeksin igale oma neljast lapsest 100€ eest kingituse, saaksin veel viiele täiskasvanule igaühele 20€ eest sümboolse ka teha.

Kuluta aga oma toetused laste peale. Mis sa niuksud.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina sooviks hoopis küsida, mida te jaanilaupäeval grillite, kas nimekiri on koos? Mina tunnen, et grillitooted on kallinenud, samas ei taha mingit mõttetut toorainet ka grillida, ikka sellist, mis sööjatele meeldib.

Natuke võite veel lihavõttetoitudest ja munade värvimisest ka rääkida, kugi selle küsimusega olen ma vist juba veidi hiljaks jäänud.

Ssand ,kui naljakas, kas standupi peale oled mõelnud?

Sul võttis 3 nädalat aega, et üks vigane vastulause välja mõelda? Nii tubli.

Mis 3 nädalat? Ega kõik ei kügele iga päev PK.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina sooviks hoopis küsida, mida te jaanilaupäeval grillite, kas nimekiri on koos? Mina tunnen, et grillitooted on kallinenud, samas ei taha mingit mõttetut toorainet ka grillida, ikka sellist, mis sööjatele meeldib.

Natuke võite veel lihavõttetoitudest ja munade värvimisest ka rääkida, kugi selle küsimusega olen ma vist juba veidi hiljaks jäänud.

Ssand ,kui naljakas, kas standupi peale oled mõelnud?

Sul võttis 3 nädalat aega, et üks vigane vastulause välja mõelda? Nii tubli.

Mis 3 nädalat? Ega kõik ei kügele iga päev PK.

Aga ikka on suur kihk vanasse teemasse mingit möla kirjutada?

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina sooviks hoopis küsida, mida te jaanilaupäeval grillite, kas nimekiri on koos? Mina tunnen, et grillitooted on kallinenud, samas ei taha mingit mõttetut toorainet ka grillida, ikka sellist, mis sööjatele meeldib.

Natuke võite veel lihavõttetoitudest ja munade värvimisest ka rääkida, kugi selle küsimusega olen ma vist juba veidi hiljaks jäänud.

Ssand ,kui naljakas, kas standupi peale oled mõelnud?

Sul võttis 3 nädalat aega, et üks vigane vastulause välja mõelda? Nii tubli.

Mis 3 nädalat? Ega kõik ei kügele iga päev PK.

Aga ikka on suur kihk vanasse teemasse mingit möla kirjutada?

Jube vana teema tõesti :D. Mul tavaliselt on kihn mingile mõlale vastata, selle vastu ei saa.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps on igal aastal jõuludeks saanud mu enda kootud kindad/sokid/ sall/ müts komplekti. Ja nii 13 aastat. Eelmistel jõuludel arvasin, et on sellise kingi jaoks juba liiga suur ning sai kuuse alla hoopis kõrvaklapid. Laps oli küll rõõmus aga ei suutnud kuidagi oma pettumust varjata. Kui uurisin mis viga, siis ütles, et pole paremaid jõulukinke kui just need talvekomplektid. Et enamus ta sõpradest on teda kadestanud kui ta jälle uue komplektiga välja ilmub. Niiet tänavune jõulukinke hakkab varsti valmis saama. See aasta saab lisaks ka kampsuni.

Jaa kindlasti oli teismeline õnnelik iga aasta sokkide üle. Ilmselt ei hakanud vanemat kurvastama, et see nii jõleda kingitusega last iga aasta kurvastas.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps on igal aastal jõuludeks saanud mu enda kootud kindad/sokid/ sall/ müts komplekti. Ja nii 13 aastat. Eelmistel jõuludel arvasin, et on sellise kingi jaoks juba liiga suur ning sai kuuse alla hoopis kõrvaklapid. Laps oli küll rõõmus aga ei suutnud kuidagi oma pettumust varjata. Kui uurisin mis viga, siis ütles, et pole paremaid jõulukinke kui just need talvekomplektid. Et enamus ta sõpradest on teda kadestanud kui ta jälle uue komplektiga välja ilmub. Niiet tänavune jõulukinke hakkab varsti valmis saama. See aasta saab lisaks ka kampsuni.

Jaa kindlasti oli teismeline õnnelik iga aasta sokkide üle. Ilmselt ei hakanud vanemat kurvastama, et see nii jõleda kingitusega last iga aasta kurvastas.

Mõnel teisemelisel on aru peas, oskab naturaalseid materjale ja käsitööd väärtistada ja ei ihalegi mingit polüestrist mõnnakat.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 204 )


Esileht Kodunurk Jõulukinkide eelarve