Esileht Koolilaps Koolilaste lõunani magamine nädalavahetustel

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 173 )

Teema: Koolilaste lõunani magamine nädalavahetustel

Postitas:

Mutt on diktaator

Ja taat on suss. Raudselt tahaks see suss ka lõunani  magada, aga diktaatorist mutt peksab poolest ööst üles. Ei imesta, kui suss veel kell 8 üles aetakse, et mutile kohv hakkama panna.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seega totter öelda, et üks või teine inimene on mõttetu oma unetsükli poolest. Peavad lihtsalt sarnased inimesed nn. ühise liidu looma ja ongi kõik hästi.

Aga sina ju alustasid halvustamist, et sinust erineva inimese pärast oli aeg raisatud. Juba teine kirjutis, kus arvad, et ainult sinu moodi on õige ja teed teisi maha. Just sellised inimesed ongi nõmedad, kes arvavad, et kõik peavad nende moodi olema ja kui ei ole, on see inimene halb, nagu sa oma eksabikaasat halvustad ainult sellepärast, et ta oli sinust erinev.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.11 21:42; 22.11 11:01; 22.11 11:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

TA olen.

Ei, tegemist EI OLE libateemaga. Meie pere on lihtsalt tervislike eluviiside pooldaja ja samu väärtusi anname kaasa ka oma lastele. Lisaks päeval mittemagamisele ei tarbi meie pere ka alkoholi, tubakat ja rämpstoitu. Lastel on kohustuslik sporditrennis käia. Ala võivad endale ise valida, aga mingisuguses trennis käimine on kohustuslik. Muus osas ei käi meie pere elu nööri mööda. Ei ole mingeid kohustuslikke laupäevahommikusi ühiskoristamisi ega jalutamisi. Peale hommikusööki on kõigil terve päev vaba. Tõsi ta on, et aeg-ajalt on ühised väljasõidud siiski ka, aga seda maksimaalselt kord kuus ning koha ja aja läbirääkimistesse on kaasatud ka lapsed.

Ma ei leia, et oleksime sellepärast lapsi ahistavad vanemad. Iga pere elab oma tõekspidamiste järgi ja kasvatus on ahistamine vaid lumehelbekestele, kelle võsukesed lõpuks vanglas lõpetavad.

Muide nutiseadmete kell 20 ära korjamine toimis päris hästi. Kuna lubasime hommikul tagasi anda, kui ilusti kella 9ks hommikusöögilauas on, siis täna ärgati vastupunnimata üles ja samuti enne südaööd oli nende toas vaikus.

Minu arvates on pigem ülim türannia ajada terve pere mingiks kella kuueseks õhtusöögiks koju ja seega nõuda, et pereliikmed lõpetavad kõik enda plaanid hiljemalt kell viis õhtul. Ühise hommikusöögi puhul on kõigil peale seda terve päev vaba.

Õääkk…

Sa oled nagu minu psühhopaadist ema, kes ei saa aru miks ma (ega ka minu õde ja vend) temaga täiskasvanuna suhelda ei soovi.

Tema tahtis ka “ainult head” oma natsiriigi korraga ja meile ellu kaasa anda “terveid väärtuseid”.

Teemaalgataja lihtsalt arvesta üksiku vanaduspõlvega tulevikus.

+25
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.11 18:14; 22.11 11:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õääkk… Sa oled nagu minu psühhopaadist ema, kes ei saa aru miks ma (ega ka minu õde ja vend) temaga täiskasvanuna suhelda ei soovi. Tema tahtis ka “ainult head” oma natsiriigi korraga ja meile ellu kaasa anda “terveid väärtuseid”. Teemaalgataja lihtsalt arvesta üksiku vanaduspõlvega tulevikus.

Sinu arust on see siis parem, et tulevikus mu lapsed küll suhtlevad minuga täiskasvanuna, aga olles ise samal ajal näiteks vanglas?

Ei. Enne ärgu suhelgu minuga mõnda aega, aga olgu elus hakkama saavad ja korralikud inimesed. Elu on näidanud, et see trots läheb mingi aeg üle. Ka minul ei lubatud lapsena kaua magada. Kusjuures mina ei saanud isegi kella 9ni magada, vaid pidin tihti lausa ärkama kell 5, sest suur majapidamine vajas hoolt. Suhtlen oma vanematega endiselt ja olen tänulik, et sain kodust kaasa tööharjumuse, mitte ei süvendatud mu mugavustsooni pidevalt laiselda.

0
-32
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 26 korda. Täpsemalt 21.11 17:57; 21.11 18:06; 21.11 18:14; 21.11 18:15; 21.11 18:19; 21.11 18:25; 21.11 18:27; 21.11 18:34; 21.11 18:46; 21.11 18:48; 21.11 18:50; 21.11 18:51; 21.11 21:09; 21.11 21:32; 22.11 10:55; 22.11 11:10; 22.11 12:34; 22.11 13:37; 24.11 16:11; 24.11 16:32; 24.11 16:34; 24.11 18:59; 28.11 17:19; 28.11 18:36; 28.11 19:12; 28.11 19:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

TA olen.

Ei, tegemist EI OLE libateemaga. Meie pere on lihtsalt tervislike eluviiside pooldaja ja samu väärtusi anname kaasa ka oma lastele. Lisaks päeval mittemagamisele ei tarbi meie pere ka alkoholi, tubakat ja rämpstoitu. Lastel on kohustuslik sporditrennis käia. Ala võivad endale ise valida, aga mingisuguses trennis käimine on kohustuslik. Muus osas ei käi meie pere elu nööri mööda. Ei ole mingeid kohustuslikke laupäevahommikusi ühiskoristamisi ega jalutamisi. Peale hommikusööki on kõigil terve päev vaba. Tõsi ta on, et aeg-ajalt on ühised väljasõidud siiski ka, aga seda maksimaalselt kord kuus ning koha ja aja läbirääkimistesse on kaasatud ka lapsed.

Ma ei leia, et oleksime sellepärast lapsi ahistavad vanemad. Iga pere elab oma tõekspidamiste järgi ja kasvatus on ahistamine vaid lumehelbekestele, kelle võsukesed lõpuks vanglas lõpetavad.

Muide nutiseadmete kell 20 ära korjamine toimis päris hästi. Kuna lubasime hommikul tagasi anda, kui ilusti kella 9ks hommikusöögilauas on, siis täna ärgati vastupunnimata üles ja samuti enne südaööd oli nende toas vaikus.

Minu arvates on pigem ülim türannia ajada terve pere mingiks kella kuueseks õhtusöögiks koju ja seega nõuda, et pereliikmed lõpetavad kõik enda plaanid hiljemalt kell viis õhtul. Ühise hommikusöögi puhul on kõigil peale seda terve päev vaba.

Aga miks see ühine sööming peab aset leidma vanemate valitud kellaajal, kui muidu on lastel sõnaõigust muude asjade osas? Miks mitte leida selline kuldne kesktee, mis sobiks kõigile? Noored saaksid veidi kauem magada ja sina oma perekondliku hommikusöögi?

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates on pigem ülim türannia ajada terve pere mingiks kella kuueseks õhtusöögiks koju ja seega nõuda, et pereliikmed lõpetavad kõik enda plaanid hiljemalt kell viis õhtul. Ühise hommikusöögi puhul on kõigil peale seda terve päev vaba.

Samamoodi on ju julm nõuda et keegi pereliikmetest hommikuks plaane ei tee.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seega totter öelda, et üks või teine inimene on mõttetu oma unetsükli poolest. Peavad lihtsalt sarnased inimesed nn. ühise liidu looma ja ongi kõik hästi.

Aga sina ju alustasid halvustamist, et sinust erineva inimese pärast oli aeg raisatud. Juba teine kirjutis, kus arvad, et ainult sinu moodi on õige ja teed teisi maha. Just sellised inimesd ongi nõmedad, kes arvavad, et kõik peavad nende moodi olema ja kui ei ole, on see inimene halb, nagu sa oma eksabikaasat halvustad ainult sellepärast, et ta oli sinust erinev.

Esimeses postituses näitlikustasin, kuidas sujub elu siis, kui kokku saavad erineva unetsükliga inimesed. See häirimine oli ikka mõlemapoolne: teda häiris, et ma temaga pikalt üleval polnud (seltsi mõttes), mind häiris omakorda, et ta “päevavaras” oli 😀 Eks ikka huumoriga võetuna, mitte surmtõsiselt. Halvaks inimeseks ma teda küll seetõttu nimetanud ega ka pidanud pole.  Saidki kokku kaks ebasobivat persooni ja ega üle 8 a see liit kestnudki. Niigi pikalt pidasime vastu, seega sai ka erinevates rütmides elatud.

Praeguses suhtes on aga harmoonia ja olematu stress!

Elu, näed, õpetab! Järgmises elus oleksin targem ja valiksin kohe endaga sarnase inimese teekaaslaseks. Ja mitte seetõttu, et ööinimesed halvemad oleksid (kust selline tobe arvamus üldse?), vaid et elu sujuks kaasaga samas rütmis.

Et poleks nõnda, nagu siin keegi oma vanemate kohta kirjutas, et kuna isa oli hommikuinimene ja ema öise eluviisiga, oli tema arvates “ema abielu mõttetu”.  Samas rütmis elades seda “muret” ei tohiks tekkida, oli mu pika jutu mõte.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.11 20:13; 22.11 08:45; 22.11 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

TA olen.

Ei, tegemist EI OLE libateemaga. Meie pere on lihtsalt tervislike eluviiside pooldaja ja samu väärtusi anname kaasa ka oma lastele. Lisaks päeval mittemagamisele ei tarbi meie pere ka alkoholi, tubakat ja rämpstoitu. Lastel on kohustuslik sporditrennis käia. Ala võivad endale ise valida, aga mingisuguses trennis käimine on kohustuslik. Muus osas ei käi meie pere elu nööri mööda. Ei ole mingeid kohustuslikke laupäevahommikusi ühiskoristamisi ega jalutamisi. Peale hommikusööki on kõigil terve päev vaba. Tõsi ta on, et aeg-ajalt on ühised väljasõidud siiski ka, aga seda maksimaalselt kord kuus ning koha ja aja läbirääkimistesse on kaasatud ka lapsed.

Ma ei leia, et oleksime sellepärast lapsi ahistavad vanemad. Iga pere elab oma tõekspidamiste järgi ja kasvatus on ahistamine vaid lumehelbekestele, kelle võsukesed lõpuks vanglas lõpetavad.

Muide nutiseadmete kell 20 ära korjamine toimis päris hästi. Kuna lubasime hommikul tagasi anda, kui ilusti kella 9ks hommikusöögilauas on, siis täna ärgati vastupunnimata üles ja samuti enne südaööd oli nende toas vaikus.

Minu arvates on pigem ülim türannia ajada terve pere mingiks kella kuueseks õhtusöögiks koju ja seega nõuda, et pereliikmed lõpetavad kõik enda plaanid hiljemalt kell viis õhtul. Ühise hommikusöögi puhul on kõigil peale seda terve päev vaba.

Kui paljud sinu tuttavate lapsed siis on vanglas lõpetanud, kui seda nii hästi tead.

Kui su lapsed naerusuiselt hommikusöögi lauda ilmuksid – siis ei ole see türannia, aga ise kirjutatud ju seda, et lapsed (tegemist on ju 15 ja 17 noore inimesega) ei soovi nii vara päeva alustada, seega sõidad sa oma tahtmistega teistest üle.

Ja hakata 15 ja 17 aastasel nutiseadmeid käest ära võtma – on küll kummaline.

Meie pere ka ei suitsetata, ei tarbita rämpstoitu, alkoholi tarvitame mõistlikult ja lapsed käivad ka trennis, aga ma ei arva, et kui ma oma lapsi nädalavahetusel kella 9ks söögilauda ei kamanda, siis on nad kindlasti varsti vanglas.  Hetkel on nad küll söönud (ärkasid pool 11).

+22
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.11 19:11; 22.11 09:02; 22.11 11:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, tegemist EI OLE libateemaga. Meie pere on lihtsalt tervislike eluviiside pooldaja ja samu väärtusi anname kaasa ka oma lastele. Lisaks päeval mittemagamisele ei tarbi meie pere ka alkoholi, tubakat ja rämpstoitu. Lastel on kohustuslik sporditrennis käia. Ala võivad endale ise valida, aga mingisuguses trennis käimine on kohustuslik. Muus osas ei käi meie pere elu nööri mööda. Ei ole mingeid kohustuslikke laupäevahommikusi ühiskoristamisi ega jalutamisi. Peale hommikusööki on kõigil terve päev vaba.

Jeesus, hullem kui vangla. Diktaarori päevakava järgi käibki kogu elu, terve laupäeva pärastlõuna on vaba…

Ja milline teadus väidab, et hommikuti on varane ärkamine tervislik???  Teismelised vajavad sageli ka veel päevaund (tean täiskasvanuidki, kes päeval päevaund magavad, kas lõunal või pärast tööd, kõik üsna terved ja päris vanaks elanud juba). Ma ise ka magasin teismelisena päeval, sest olen ka õhtuinimene ja õhtul lihtsalt ei tulnud und, hommikuti oli vaja kell 7.45 aga juba  koolitunnis istuda.

Juba käib ühiskonnas ju lausa mõtisklus ja arutelu selle üle, et töö oleks efektiivsem, kui seda lastaks igaühel teha siis, kui tema kõige efektiivsem aeg on – mõni näiteks on kõige efektiivsem hilisõhtul. Probleem on aga töökorralduses – näiteks tehases läheb kulukaks kütta  ja valgustada töö- ja tootmisruume 8 tunni asemel 16 tundi. Aga küll me ükskord sinna jõuame.

Muide, ennevanasti magasid inimesed mõnetunniste tsüklitena ööpäeva jooksul, kogu see kampaania käigus kell 8 tööpäeva alustamine on pärit alles tööstusliku kunstliku valguse kasutamise ajast.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.11 19:15; 22.11 11:23; 22.11 23:01; 26.11 12:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja milline teadus väidab, et hommikuti on varane ärkamine tervislik???  Teismelised vajavad sageli ka veel päevaund (tean täiskasvanuidki, kes päeval päevaund magavad, kas lõunal või pärast tööd, kõik üsna terved ja päris vanaks elanud juba).

Uuemad uuringud juba ütlevadki, mida õpetajad ammu teavad, et esimesed tunnid koolis on ülidselt ajaraisk, teismeline hakkab funktsioneerima alles kümne-üheteistkümne paiku. Ja see ongi selle arenguperioodi iseärasus, millega on mõistlik arvestada, mitte looduse vastu töötada, mis ei vii kuskile.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.11 21:42; 22.11 11:01; 22.11 11:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seega on meil nädalavahetuseti perekondlik hommikusöök kell 9, kus osalemine on kõigile pereliikmetele kohustuslik.

Mulle meenus selle TA elukorraldusega kohe seik aastatetagusest au-pairi elust. Nimelt oli seal perekonnas reegel, et kui kell 18.00 õhtusöögilauas ei olda, jääb hilineja (mina) õhtusöögist ilma.

Oli ilus kevadõhtu ja ma mängisin pere väiksemaga õues. Tuppa tulime pool 7, väiksele anti loomulikult süüa aga minule mitte, sest ma rikkusin reegleid.

Vastik. Ma lahkusin sealt väga kiiresti.

Mul oli kunagi noormees, kelle isa oli sarnane. Jõuluõhtul lepiti kokku, et järgmisel hommikul süüakse hommikust kell 10, külm laud eelmise õhtu jääkidest. Me jõudsime lauda 10-minutilise hilinemisega ja isa oli sellest nii solvunud, et oli oma magamistuppa läinud. Noormees ja tema ema pidid siis pikalt vabandama tema ees ja paluma, et ta ikka lauda tagasi tuleks. Muidugi oli pärast kõigi tuju rikutud.

Siin oleks pidanud hakkama rahulikult sööma, mitte minema isa juurde palverännakule. Aga ilmselt selles peres olid oma suhted, mida nad ise toidavad.

Kellaajaliselt vabatahtlikult kokkulepitud kohtumisele on äärmiselt inetu hilineda ja jätta teine ootama, eriti kui hilinemisest ei teatata. ERITI pühade ajal. On see siis eine sõbrannaga või ärikohtumine või mis iganes. Kundlasti oleks kumbki neist suutnud üle ukse kell 9.58 öelda, et palume vabandust, sel-ja-sel põhjusel tuleme kell 10.10. Viisakus.

0
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 21.11 18:44; 21.11 18:53; 21.11 20:56; 22.11 11:52; 22.11 12:26; 22.11 12:42; 22.11 13:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et tegu ei ole libaga. Minu vanemad ajasid meid ka iga nädalavahetus kell 9 üles, sest ema tegi siis süüa(mingi puder ja võileivad) ja ta tahtis, et oleks lihtsam korraga pärast koristada.

Ehk siis tegu ei olnud isegi sellega, et pere koos sööks, vaid puhtalt ema sooviga köök pärast lihtsalt korda saada…

Vihkasin seda täiega! Vastik, vastik, vastik…

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates on pigem ülim türannia ajada terve pere mingiks kella kuueseks õhtusöögiks koju ja seega nõuda, et pereliikmed lõpetavad kõik enda plaanid hiljemalt kell viis õhtul. Ühise hommikusöögi puhul on kõigil peale seda terve päev vaba.

Samamoodi on ju julm nõuda et keegi pereliikmetest hommikuks plaane ei tee.

Miks peaks üks inimene tegema teiste inimeste eest plaane, kui see teine inimene just imik ei ole? Ma saan aru, et lastele planeeritakse vältimatud asjad, nagu (hamba)arsti külastus jms. Aga see, mida teismeline peaks laupäeva lõuna ajal tegema, peaks olema ikka teismelistega läbi räägitud ja nende enda soov ka. Küll nad siis ärkavad vajalikul kellaajal, kui see tegevus neid põnevusega ootama on pannud. Kui ka ei ärka, siis kell aitab. Kui ei aita, piisab ainult üle ukse ütlemisest. Laps juba ju põnevil.

Need emmed, kes tervele perele oma peas plaane teevad, need lihtsalt käsu korras edastavad ja siis solvuvad, et teised ei hõiska innnustusest kaasa….brrrrr.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 21.11 18:44; 21.11 18:53; 21.11 20:56; 22.11 11:52; 22.11 12:26; 22.11 12:42; 22.11 13:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga see, mida teismeline peaks laupäeva lõuna ajal tegema, peaks olema ikka teismelistega läbi räägitud ja nende enda soov ka.

Laps ongi sellepärast laps, et ta ei adu veel oma otsuste tagamaasid. Laste (sh teismeliste) elu korraldavad seega vanemad.

0
-22
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 26 korda. Täpsemalt 21.11 17:57; 21.11 18:06; 21.11 18:14; 21.11 18:15; 21.11 18:19; 21.11 18:25; 21.11 18:27; 21.11 18:34; 21.11 18:46; 21.11 18:48; 21.11 18:50; 21.11 18:51; 21.11 21:09; 21.11 21:32; 22.11 10:55; 22.11 11:10; 22.11 12:34; 22.11 13:37; 24.11 16:11; 24.11 16:32; 24.11 16:34; 24.11 18:59; 28.11 17:19; 28.11 18:36; 28.11 19:12; 28.11 19:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, tegemist EI OLE libateemaga. Meie pere on lihtsalt tervislike eluviiside pooldaja ja samu väärtusi anname kaasa ka oma lastele.

Aga selles, mida sa nende une osas teed, ei ole midagi tervislikku (v.a ehk nutiseadmete piiramine).

 

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 12:34; 27.11 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga see, mida teismeline peaks laupäeva lõuna ajal tegema, peaks olema ikka teismelistega läbi räägitud ja nende enda soov ka.

Laps ongi sellepärast laps, et ta ei adu veel oma otsuste tagamaasid. Laste (sh teismeliste) elu korraldavad seega vanemad.

Ahsoo. Et kui laps tahaks minna kunstinäitusele, aga emme on planeerinud kauni päeva perega turul ja kaubanduskeskuses, siis laps ei peaks julgemagi oma soovi vastu öelda?

Ah, kehv liba. TEEMA kui selline on iseenesest huvitav, aga teemaalgataja solgib selle lihtsalt ära. Kahjuks ka sekkub veel hiljem normaalsesse vestlusesse, mida teised arendavad.

Ülemängitud. Teatrikoolist visataks TA välja, sest ta on nii üle võlli, et Moskva Tsirkusekooli (Moscow State University of Circus and Variety Arts) klouni erialale oleks ka raske sisse saada – liiga ülepaisutatud, ei ole orgaaniline ja kaldub kõvasti karakterist aegajalt kõrvale. Ei mõju usutavalt kuskiltki otsast. Kirjanikel on ka raske hoida karakterit joonel, selleks on omad tehnikad – drakadeemia on koht, kus TA saaks seda õppida.

Seni on naeruväärne, oskamatu paskvill. Milleks kirjutada libateemasid, kui annet pole… 🙂

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 21.11 18:44; 21.11 18:53; 21.11 20:56; 22.11 11:52; 22.11 12:26; 22.11 12:42; 22.11 13:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seni on naeruväärne, oskamatu paskvill.

Ma alustasin küll lugemist 4. leheküljelt, aga tundub sama. Eriti see vangla-jutt. Liiga napakas.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seega on meil nädalavahetuseti perekondlik hommikusöök kell 9, kus osalemine on kõigile pereliikmetele kohustuslik.

Mulle meenus selle TA elukorraldusega kohe seik aastatetagusest au-pairi elust. Nimelt oli seal perekonnas reegel, et kui kell 18.00 õhtusöögilauas ei olda, jääb hilineja (mina) õhtusöögist ilma.

Oli ilus kevadõhtu ja ma mängisin pere väiksemaga õues. Tuppa tulime pool 7, väiksele anti loomulikult süüa aga minule mitte, sest ma rikkusin reegleid.

Vastik. Ma lahkusin sealt väga kiiresti.

Mul oli kunagi noormees, kelle isa oli sarnane. Jõuluõhtul lepiti kokku, et järgmisel hommikul süüakse hommikust kell 10, külm laud eelmise õhtu jääkidest. Me jõudsime lauda 10-minutilise hilinemisega ja isa oli sellest nii solvunud, et oli oma magamistuppa läinud. Noormees ja tema ema pidid siis pikalt vabandama tema ees ja paluma, et ta ikka lauda tagasi tuleks. Muidugi oli pärast kõigi tuju rikutud.

Siin oleks pidanud hakkama rahulikult sööma, mitte minema isa juurde palverännakule. Aga ilmselt selles peres olid oma suhted, mida nad ise toidavad.

Ise ei kujutaks ka ette, et täiskasvanud inimene hakkaks sellist draamat tegema sellise väikese asja pärast ja et ülejäänud pere sellega kaasa läheks, aga seal peres käisid asjad paraku nii.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 22.11 01:09; 22.11 13:21; 22.11 13:47; 22.11 14:18; 24.11 16:00; 24.11 16:17; 24.11 20:32; 24.11 20:35; 28.11 19:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahsoo. Et kui laps tahaks minna kunstinäitusele, aga emme on planeerinud kauni päeva perega turul ja kaubanduskeskuses, siis laps ei peaks julgemagi oma soovi vastu öelda?

Kui laps tahab minna kunstinäitusele, siis tuleb sellest rääkida ja siis otsustame. Ei ole nii, et kui olen planeerinud päeva perele ja siis järsku üks liige otsustab, et ta ei tule.

0
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 26 korda. Täpsemalt 21.11 17:57; 21.11 18:06; 21.11 18:14; 21.11 18:15; 21.11 18:19; 21.11 18:25; 21.11 18:27; 21.11 18:34; 21.11 18:46; 21.11 18:48; 21.11 18:50; 21.11 18:51; 21.11 21:09; 21.11 21:32; 22.11 10:55; 22.11 11:10; 22.11 12:34; 22.11 13:37; 24.11 16:11; 24.11 16:32; 24.11 16:34; 24.11 18:59; 28.11 17:19; 28.11 18:36; 28.11 19:12; 28.11 19:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahsoo. Et kui laps tahaks minna kunstinäitusele, aga emme on planeerinud kauni päeva perega turul ja kaubanduskeskuses, siis laps ei peaks julgemagi oma soovi vastu öelda?

Kui laps tahab minna kunstinäitusele, siis tuleb sellest rääkida ja siis otsustame. Ei ole nii, et kui olen planeerinud päeva perele ja siis järsku üks liige otsustab, et ta ei tule.

Sina planeeri, kuidas paremaks libakirjanikuks saada 🙂

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 21.11 18:44; 21.11 18:53; 21.11 20:56; 22.11 11:52; 22.11 12:26; 22.11 12:42; 22.11 13:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>

TA olen.

Ei, tegemist EI OLE libateemaga. Meie pere on lihtsalt tervislike eluviiside pooldaja ja samu väärtusi anname kaasa ka oma lastele.

Meie pere… huvitav, et selliseid väljendeid kasutavad pea alati naised. Meie pere lemmik, meie pere on selline. Kui sa pole suutnud 15- ja 17-aastasele seni neid väärtusi kaasa anda, siis sa ei saa öelda, et teie pere on selliste eluviisidega, vaid see on SINU ideaal, mida sa teistele pereliikmetele peale surud.

Eriti kummaline on öelda, et 17-aastane on veel laps, kes ei adu ise oma tegevuse tagajärgi. Kui ta saaks homme 18, siis muutub äkki vastutusvõimeliseks täiskasvanuks? Või see juhtub alles siis, kui jalad sinu laua alt välja saavad?

Tundub nagu liba, sest kohati nii üle võlli jutt, eriti see vangla teema. Sealjuures jääb arusaamatuks, kas TA lapsed peaksid vanglasse sattuma sellepärast, et nad hommikuti pikalt magada tahavad või sellepärast, et ema sõna ei taha kuulata. Samas olen kindel, et TA sarnaseid inimesi kindlasti on olemas, seega võib-olla ei olegi liba.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 22.11 01:09; 22.11 13:21; 22.11 13:47; 22.11 14:18; 24.11 16:00; 24.11 16:17; 24.11 20:32; 24.11 20:35; 28.11 19:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

TA on vähemalt 3 (kui mitte rohkem, ei viitsinud kontrollida) korda öelnud, et kõik need lapsed lõpetavad vanglas, kelle kodus sellist ranget korda ei ole. Mis trauma sul selle vanglaga on? Kas tundub, et suurem osa ühiskonnast veedab oma elu seal, kuna enamikus peredes lubatakse lastel nädalavahetusel kaua magada? Pigem võib karta, et sellise vanglarežiimiga kodust lõpuks minema pääsevad lapsed hakkavad täiega möllama ja selle elustiili vastu mässama, mis võib lõpuks ehk isegi vanglaga lõppeda. Lastest on tõesti kahju, mitte mingit mõistmist oma ema poolt.

+16
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 22.11 13:48; 24.11 18:43; 24.11 22:53; 26.11 10:39; 28.11 18:28; 28.11 18:58; 28.11 20:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kõiki kommentaare ei lugenud, aga minu meelest on siin kaks asja kokku segatud. Üks asi on vabadel päevadel kauem magamine (vastajad räägivad siin kella kümneni voodis pikutamisest, no see pole päris sama mis 15ni), mis ka minu arvates on täiesti normaalne ja pigem isegi tervitatav. Hoopis teine asi aga on inimese elurütmi liikumine päevast öösse. Kui inimene läheb magama 3-4 öösel ja magab kuni 15ni, siis ta päevavalgust sisuliselt ei näe, ja see minu arvates tõesti pole tervislik. Olen ise mingil perioodil nii elanud ja jube oli.
Meie teismelistest (16 ja 14) üks on pigem hommikuinimene, temaga selliseid probleeme ei tekigi, teisel teeme kell 11 ukse lahti ja selle peale ta ajab end tavaliselt üles. Natuke õhku ja valgust tahan ma tõesti, et ka teismelised saaks.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 14:03; 22.11 18:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See peab olema libateema! Ma ei suuda isegi nädalavahetustel enne lõunat ärgata ja kell 9 hommikul süüa.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kõiki kommentaare ei lugenud, aga minu meelest on siin kaks asja kokku segatud. Üks asi on vabadel päevadel kauem magamine (vastajad räägivad siin kella kümneni voodis pikutamisest, no see pole päris sama mis 15ni), mis ka minu arvates on täiesti normaalne ja pigem isegi tervitatav. Hoopis teine asi aga on inimese elurütmi liikumine päevast öösse. Kui inimene läheb magama 3-4 öösel ja magab kuni 15ni, siis ta päevavalgust sisuliselt ei näe, ja see minu arvates tõesti pole tervislik. Olen ise mingil perioodil nii elanud ja jube oli.

Meie teismelistest (16 ja 14) üks on pigem hommikuinimene, temaga selliseid probleeme ei tekigi, teisel teeme kell 11 ukse lahti ja selle peale ta ajab end tavaliselt üles. Natuke õhku ja valgust tahan ma tõesti, et ka teismelised saaks.

Teemaalgatusest tuleb välja, et pole nendele lastele võimalust antudki pikemalt magada nädalavahetustel, kord on selline, et kell 9 on hommikusöök ja kuna lapsed ei taha selleks ajaks tõusta, siis sellest kauem magamine oleks kohe “lõunani magamine”. Mulle tundub, et TA ei teagi, kas lapsed magaksid soovi korral 10ni või 15ni.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 22.11 01:09; 22.11 13:21; 22.11 13:47; 22.11 14:18; 24.11 16:00; 24.11 16:17; 24.11 20:32; 24.11 20:35; 28.11 19:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohutav kord lastel kodus. See on ikka inimõiguste rikkumine, kui ei lasta lastel mitte kunagi nädalavahetusel magada nii kaua kuni uni täis on.  Täielik türanlus.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead TA, ma millegipärast arvan, et su lapsed istuksid pigem pool aastat vanglas kui niisuguse terrori all. Vanglast nad vähemasti vabanevad, aga 18 aastat kannatada ema terrorit on veelgi hullem.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.11 18:54; 21.11 22:31; 22.11 14:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kaldun ka arvama, et see teema on liba. Jah, sellised türannvanemad on päriselt olemas, aga nemad on enda õiguses nii kindlad, et nad ei tuleks perekooli sellest kirjutama.

Aga tean päriselus sellist peret, kus ema teadis, kuidas asjad käivad. Ma olin selle pere lapsest üle 10 aasta noorem, mäletan, kuidas ma 8-9-aastasena vaatasin hämmastunult milline skandaal tuli sellest, kui selle pere 20+ vanuses poeg ei tahtnud oma onule (see onu oli minu isa,seepärast nägin seda olukorda nii ehedalt pealt) külla tulla, tal olid sel hetkel muud plaanid. Minu jaoks oli selline skandaalitsemine täiesti hämmastav ja vale. Nüüd on see ema 90+ aastat vana. Elab hooldekodus. Lapsed maksavad, sest peab. Vaatamas käimisega ennast ei vaeva ei lapsed ega lapselapselapsed. Ja miks nad peaksidki? Lähedust ju ei olnud ja ei ole.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.11 18:21; 21.11 18:59; 22.11 15:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei usu ka, et sellised vanemad nii vanadel lastel on ja kui on siis mul on neist väga kahju-lastest on kahju. Kui kunagi sealt kodust minema pääsevad, oi seda rõõmu siis ja siis ema teeb siin teema, miks mu lapsed mulle külla ei tule ja ei helista

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uuemad uuringud juba ütlevadki, mida õpetajad ammu teavad, et esimesed tunnid koolis on ülidselt ajaraisk, teismeline hakkab funktsioneerima alles kümne-üheteistkümne paiku. Ja see ongi selle arenguperioodi iseärasus, millega on mõistlik arvestada, mitte looduse vastu töötada, mis ei vii kuskile.

Aga ometi pooldab enamik inimesi aastaringset suveaega ehk siis sügis-talvisel perioodil kottpimedas koolipäeva esimeste tundide veetmist.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 14:03; 22.11 18:34;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 173 )


Esileht Koolilaps Koolilaste lõunani magamine nädalavahetustel