Esileht Pereelu ja suhted Kui pikk suhe (25+) läheb aina keerulisemaks

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 154 )

Teema: Kui pikk suhe (25+) läheb aina keerulisemaks

Postitas:
Kägu

Ei, ma ei soovita mehel muutuda, vaid just mitte muutuda – mitte muutuda kibestunuks, kadedaks, igavaks. Ta ju pole selline olnud, muidu poleks naine temaga peret loonud. Mina soovitan naisel olla tema ise ja mehel olla tema ise ning see ei pea toimuma käsikäes. Mees peab sellest aru saama, et mitte naine ei saa teda õnnelikuks teha, vaid ta ise peab selleks hakkama, meelde tuletama, kes ta päriselt on.

Ideaalse maailma ideaalse inimese plaan. Inimese, kel on jaksu end ise juukseidpidi soost välja tirida. Ei ole ju see juhtum! Mees on augus. Et tänitame ja targutame kõrval? Kui mehest ei hooli ja egoism lubab, miks mitte. Aga kui ikka hoolid, siis võiks natuke aidata.

 

Ja mis siis, kui endal asjad üks hetk kiiva kisuvad? Siis tahaks ka, et pereliikmed seisavad kõrval ja ütlevad, vaata ise, kuidas saad?

Ma ei õigusta meest ega ütle, et naine peab tiritammesid tegema 🙂 Natuke empaatiat, pisut kaasamõtlemist, ikka enda säramise jätkamist ja oma mossitamise kontrolli.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ideaalse maailma ideaalse inimese plaan. Inimese, kel on jaksu end ise juukseidpidi soost välja tirida. Ei ole ju see juhtum! Mees on augus. Et tänitame ja targutame kõrval? Kui mehest ei hooli ja egoism lubab, miks mitte. Aga kui ikka hoolid, siis võiks natuke aidata.

Aga miks sa tänitamisest räägid? Kas teemaalgataja räägib kuskil, et ta armastab tänitada? Pole märganud. Pigem tänitab ju tema mees. Minu mõte pole selles, et aidata ei tohiks, vaid hoopis selles, et aidata EI SAA. Samamoodi kui ei saa aidata alkohoolikut, narkomaani august välja ronida, ei saa aidata inimest, kes ei mäleta, kuidas õnnelik olla. See tuleb iseendal meelde tuletada ning parim, mida kaaslane teha saab, on püsida iseendana, mitte asuda teise elu kunstlikult ilusamaks tegema iseennast ohverdades – sest seda kaugemale see päris lahendus läheb.  Inimene on ju mugav olend.

See, et naine istub mehega päevas 5 min kaisus, et meest rõõmustada, ei muuda küll tegelikult kedagi õnnelikuks, pigem õpib mees selgeks manipuleerimise ning kõik lõpeb ühel päeval veel palju halvemini – kas suudab olukord ka naise õnnetuks muuta või siis läheb suhe lihtsalt katki.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma isegi saan sellest loogikast aru, et keegi ei pea teisepärast muutuma. Ideaalmaailmas elavadki kaks muutumatut ja endamoodi olevat inimest õnnelikult ja rahulolevana koos, aga kui juba ollakse seisus, et üks ei ole rahul, siis kõrvalseisa asi ei ole “tänitada”, et saa hakkama või lahenda oma probleem ise ära, see pole minu asi ja lase mul olla selline nagu olen. Siis võib mees ka öelda, et saa hakkama sellega, et see heeringakarp on minu meelest liiga väike. Lisaks tundub, et mees juba on kibestunud ja ei ole olukorda, et ära muutu kibestunuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, ma ei soovita mehel muutuda, vaid just mitte muutuda – mitte muutuda kibestunuks, kadedaks, igavaks.

Mehe elu ju muutub, see, mis enne elu täitis, on möödunud, tervis on viletsamaks jäänud, energiat, mis aitab uusi huvisid leida, on vähemaks jäänud. Tüüpiline keskeakriis. Mõnel möödub kergemini, mõnel raskemini. Vahel aitab see, kui pereliige ajutiselt selgemalt sugereerib, et sinust hoolitakse, sind on jätkuvalt vaja. Vahel on vaja rääkida läbi : Mina tunnen seda ja seda, näen, et sul on raske, aga ma ise ei ole ka ideaalne ja sinu ootustele vastata ei suuda/jaksa. Kuid mina omalt poolt olen nõus tulema selle ühe väikese sammu sulle vastu, kui sina omalt poolt tuled ka ühe sammu vastu ja äkki siis loksub jälle kõik vaikselt paika.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, ma ei soovita mehel muutuda, vaid just mitte muutuda – mitte muutuda kibestunuks, kadedaks, igavaks.

Mehe elu ju muutub, see, mis enne elu täitis, on möödunud, tervis on viletsamaks jäänud, energiat, mis aitab uusi huvisid leida, on vähemaks jäänud. Tüüpiline keskeakriis. Mõnel möödub kergemini, mõnel raskemini. Vahel aitab see, kui pereliige ajutiselt selgemalt sugereerib, et sinust hoolitakse, sind on jätkuvalt vaja. Vahel on vaja rääkida läbi : Mina tunnen seda ja seda, näen, et sul on raske, aga ma ise ei ole ka ideaalne ja sinu ootustele vastata ei suuda/jaksa. Kuid mina omalt poolt olen nõus tulema selle ühe väikese sammu sulle vastu, kui sina omalt poolt tuled ka ühe sammu vastu ja äkki siis loksub jälle kõik vaikselt paika.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See tuleb iseendal meelde tuletada ning parim, mida kaaslane teha saab, on püsida iseendana, mitte asuda teise elu kunstlikult ilusamaks tegema iseennast ohverdades

Ma kindlasti pole kordagi mõelnud (ega ka maininud!) ohverdamist.

Kuna pikad suhted ei ole kunagi nii lihtsad ja mustvalged, siis ongi keeruline.

Küsimus on: mida teemaalgataja tahab ja kuidas seda kõige väiksemate kahjudega endale saaks luua.

Kui mees on a la padunarkomaani staadiumis juba, no siis ehk tõesti pole mõtet pingutada. Selle hinnangu saab anda ainult TA ise. Kui aga mees on lihtsalt identiteedikriisis, siis ehk ei tasuks kohe üle parda heita. Aga jällegi: kui naine juba ise läbi ja leiab, et pole mõtet – siis muidugi võib ka üksi edasi liikuda. Puhtalt otsuse asi.

Oli tegelikult tore lugeda, et TA mees nautis pereelu ja lastekasvatamise aega. Paljud mehed ei hooli sellest eriti ja siis ka pereelu kriisi ei tekigi (tekivad küll võib-olla muud :)).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mees soovib kodus oma naisega diivanil kaisutada.

Te soovitate tal hobid leida. Ta ei soovi hobisid. Ta soov7b kaisus naist.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reaalsus ongi see, et inimesed hakkavad üksteisele järjest rohkem närvidele käima. Kooselamise funktsioonid kaovad, kooselamisel pole enam mingit mõtet. Nii lihtne see ongi.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lihtsalt mina ei saa aru, mis kooselu juttu TA ajab. Kas tal on vaja mehe perekonnanime, abielunaisesõrmus ja imidžit vüi mida? Meest tal ju vaja pole, kooselu samuti mitte.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vot mina ei saa aru mis asi sunnib inimesi koos olema/elama kui pole lähedust ega möistmist ega huvi midagi koos teha. Elul on päris palju pakkuda ja koos tegemised ka vanuigi on poole toredamad. Kuidas saab materjaalne ja teiste suhtumine/arvamused olla tähtsamad kui inimese enese heaolu. Minu mees oli lahutamas oma 20+ kooselu ja mina olin lesk meie kohtumise hetkel. Meie suhe on igatahes hea ja kerge. Ei mingeid konflikte ega suuri arusaamtusi nende ühiste aastate jooksul. Meil on ühised huvid ja tulevik tundub helge. Ta vahest on öelnud ka mis kuradi pärast  ta nii kaua ootas selle lahutusega. Midagi ju paremaks ajajooksul ei muutunud, pigem vastupidi. Mehe eks mind ei häiri, suhtleb mehe sugulastega ja möndade söpradega edasi, oleme kohtunud. Täiskasvanud inimesed, elud lähevad edasi. Varasid aitasid jagada juristid ja mehe suvekodus vöib eks siiani suvitada. Moderne reaalsus ????

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei püsi ükski inimene muutumatuna 25 aastat, ei teemaalgataja ega tema mees. Aga igaühele tundub, et no mina olen ju ikka samasugune nagu alati, see teine on nii- ja naasuguseks läinud. Elu muutub absoluutselt igas aspektis, sellega tuleb kohaneda. Tundub, et teemaalgataja mehel on just kohanemisega raskusi, või (paratamatute) muutustega leppimisega raskusi. Eks seda tuleb kõigiga aeg-ajalt ette, need ongi need kriisid elus, kus vanamoodi enam ei saa, aga uutmoodi veel ei oska.

Käsi südamel, kas teemaalgtaja tahab selle mehega veel koos vanaks saada üldse? Kas mees tahab temaga lõpuni koos olla, huvitav, mis teemaalgataj arvab? Milleks olla järgmised 25a koos, aga õnnetud (vägagi reaalne väljavaade)?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mees soovib kodus oma naisega diivanil kaisutada. Te soovitate tal hobid leida. Ta ei soovi hobisid. Ta soov7b kaisus naist.

Küllap ta selle naise varsti leiab ka, kes tahab kaisus olla ja ei taha igas seltskonnas särada ja ringi lehvida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kellele sa oma fantaasiaid siin kirjutad? Nõukaajal ei olnud mitte ühtegi pere, kus oleks olnud teenija.

  • Oh jäta. See, et sina neid ei tundnud, ei tähenda, et neid polnud. Koduabilisi oli ikka paljudel. Me elasime mõne korteriga majas. Kõigis neis korterites käis aknapesija ja puudelõhkuja. Kell lapsed, neil ka lapsehoidja. Neid professoritel ja direktoritel, dekaanidel, kirurgidel ja rektoritel polnud selleks mingit vajadust ise briketti keldrisse loopida ega võimalus kell 15 koolist tulnud lapsi, põll ees, pliidi juures pannkookidega kostitada.

Sorry, aga nüüd läheb see lugulaul küll sul metsa. Nõukaajal kerjas arst/kirurg, professor või muidu haritud inimene grillkana leti alt kingapoes. Sellel ajal oli tegija taksist, sohvoosi ülem, kõrtsu turva, kaubamaja teenindaja või muidugi partorg,kes vene valitsuse tagumikku hoolega lakkus ja peale kaebas. Ilmselt selle viimase järeltulija olid siis. Minu vanemad olid arstid, mitte midagi polnud ja pidid ennast eelnimetatud kontingendi ees alandama, et defitsiidiajastul üldse ära elada. Sama ka sugulastel, kes olid  ülikooli õppejõud, aga vene võimul kintsu kraapida ei tahtnud. Nüüdseks on neil jah majad, koduabilised ning kõik, mida soovid. Õnneks hakkab see tasakaal vaikselt paika loksuma..

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ei oska seda kellelegi teisele soovitada, aga ma ütlen, mis meid koos hoiab. novembris saab meil koosolemist 25 aastat, mõne aasta pärast saame 50.viimased 3-4 aastat on meil hästi oluliseks muutunud intiimsus. põhjus, miks ma kellelegi intiimsust nö soovitada ei julge, kuna võib-olla teistes peredes intiimsus on tavaline, seksitakse iga päev, hoitakse tänaval käest kinni ja magatakse kaisus.  meil nii ei ole. magame eraldi juba aastaid olmelistel põhjustel. minu jaoks on intiimsus see, millest ma nö elan ja hingan ning hindan väga neid väheseid füüsiliselt koos hetki. meil on igal õhtul kahekesi 45-60 minutit aeg, kus vaatame kaisus seriaali ja hoiame käest kinni  ning kui jaksame, mõned korrad kuus, siis seksime. seksi ma võtan palju tõsisemalt (isegi tänulikkusega), kui noorena, et saaksin hingelise elamuse. kui meil selline igaõhtune lähedane kontakt on, siis elan kergesti üle meie erimeelsused, väsimuse, lastega seotud suured ja väga suured probleemid.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lihtsalt mina ei saa aru, mis kooselu juttu TA ajab. Kas tal on vaja mehe perekonnanime, abielunaisesõrmus ja imidžit vüi mida? Meest tal ju vaja pole, kooselu samuti mitte.

Meie mehega ka klassikalises mõttes ei vaja üksteist, me vajame palju aega iseenesele, meil on erinevad huvid ja tegevused, igav kummalgi ei ole.  Koos oli väga mõnus lapsi kasvatada, üksteist logistiliselt aidata. Me ei häri ka üksteist, saame väga hästi läbi, arusaamad asjadest n samad, aitame vajadusel üksteist, arutame üksteisega kui nõu on vaja, saame ka selle vähese vajaliku läheduse üksteiselt (rohkem ei vajagi, meie õnneks said kokku kaks inimest, kes soovivad täpselt sama palju omaette aega), vahel harva käime ja teeme ka midagi koos aga ei ole suures stressis seepärast, et mida küll teised mõtlevad, kui me eraldi tegutseme. Sugulaste-sõpradega veedame aega mõlemad koos. Me mõlemad elaksimegi täiesti õnnelikult ka üksi, aga kuna me üksteist ei sega ja üksteist austame ja armastame just sellisena nagu oleme, on koos ikkagi parem, sest veidi ikka hellust, hoolimist (piisavalt väheses annuses) ja seksi ja vestlust ja arutelu vajad. Pisikeste laste puhul oli kooselu tõesti äärmiselt oluline, sest laste üles kasvatamiseks on vaja küla, üksinda on see raske. Koos elada on muuseas ka odavam kuigi majanduslikult saaksime ka eraldi kenasti toimetatud. Aga jah, vaja meil ei ole koos elada, meie elamegi koos lihtsalt seepärast, et nii meeldib rohkem kui eraldi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga jah, vaja meil ei ole koos elada, meie elamegi koos lihtsalt seepärast, et nii meeldib rohkem kui eraldi.

Täpselt see ongi suurema osa 25+ aastaste suhete iva. Hästi sõnastatud. Lihtsuses peitub geniaalsus 🙂

Koos tehakse seda, mis on tore mõlema jaoks ja lahus seda, mis on tore kummalegi. Mida enam on koos toredat, seda lihtsam muidugi suhet korras hoida, aga pole ka hullu, kui kohtutaksegi kord õhtul tunniks – oluline on, mida siis selle tunniga tehakse, kui lähedane ollakse.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lihtsalt mina ei saa aru, mis kooselu juttu TA ajab. Kas tal on vaja mehe perekonnanime, abielunaisesõrmus ja imidžit vüi mida? Meest tal ju vaja pole, kooselu samuti mitte.

Meie mehega ka klassikalises mõttes ei vaja üksteist, me vajame palju aega iseenesele, meil on erinevad huvid ja tegevused, igav kummalgi ei ole. Koos oli väga mõnus lapsi kasvatada, üksteist logistiliselt aidata. Me ei häri ka üksteist, saame väga hästi läbi, arusaamad asjadest n samad, aitame vajadusel üksteist, arutame üksteisega kui nõu on vaja, saame ka selle vähese vajaliku läheduse üksteiselt (rohkem ei vajagi, meie õnneks said kokku kaks inimest, kes soovivad täpselt sama palju omaette aega), vahel harva käime ja teeme ka midagi koos aga ei ole suures stressis seepärast, et mida küll teised mõtlevad, kui me eraldi tegutseme. Sugulaste-sõpradega veedame aega mõlemad koos. Me mõlemad elaksimegi täiesti õnnelikult ka üksi, aga kuna me üksteist ei sega ja üksteist austame ja armastame just sellisena nagu oleme, on koos ikkagi parem, sest veidi ikka hellust, hoolimist (piisavalt väheses annuses) ja seksi ja vestlust ja arutelu vajad. Pisikeste laste puhul oli kooselu tõesti äärmiselt oluline, sest laste üles kasvatamiseks on vaja küla, üksinda on see raske. Koos elada on muuseas ka odavam kuigi majanduslikult saaksime ka eraldi kenasti toimetatud. Aga jah, vaja meil ei ole koos elada, meie elamegi koos lihtsalt seepärast, et nii meeldib rohkem kui eraldi.

See on üsna kõnekas, et sugulaste-sõprade ees ollakse koos või näidatakse, et ollakse koos, ja siis tegelikult ollakse eraldi.

Et tehakse kohustuslik näitemäng ära ja siis igaüks oma urgu.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõukaajal kerjas arst/kirurg, professor või muidu haritud inimene grillkana leti alt kingapoes.

Ei 🙂

Muidugi oli noorkarjatalitajal kõrgem palk, aga mingi metsakombinaadi, lihakombinaadi või piimakombinaadi direktori palka (ja muidu hüvesid 🙂 sa vist ei kujuta ette?

Kui mu mälu ei peta, siis dekaan sai kuskil 700 rubla kandis. Professor, kateedrijuhataja üle 500.
Ära vaidle, palun.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tunnen et ta on kurb pigem selle üle, et lapsed on suureks saanud, kadunud on see lastega pere virr-varr, mida ta väga nautis. Tal on kahju, et ta on 50 ja jäänud on vb 10-20 kvaliteetset eluaastat. Tal on kahju, et ta pole oma perega nii lähedane, kui ta tahaks. Ta on ka kade minu peale, et ma olen selline (vabandust enseupitamise pärast) särav staar igas seltskonnas, mul on väga huvitav ja nauditav töö, palju sõpru. Ma olen tavaliselt lõbus ja fun.  Et miks ma kodus selline pole? No aga kuidas ma olen? Mida ma siin staaritsen ???? Ok see on natuke irooniaga. Igaljuhul jah – see meie kuningriik hakkab nagu seest veidi mädanema ma tunnen, rääkida me ei saagi selletõttu, et tema vaatenurgast oleks see suhe täiesti muretu, kui mina ennast muudaksin. Mina aga nii ei arva. Mu nõrgad kohad on tõesti hoolivus ja toeks olemine, kaissu pugemine ja hellitamine – aga ma pole kunagi selline olnud ja nüüd on see probleem. Ma ei oska lihtsalt olla enam. Ma ei muutu ju.

Muutuma keegi ei peagi, aga kui teist inimest armastad, siis proovid ikka rääkida tema armastuse keeles, mitte enda omas. Sinu mehe armastuse keel on füüsiline lähedus ja teenimine, sina aga ignoreerid seda ja oled uhkelt ‘sina ise’.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on üsna kõnekas, et sugulaste-sõprade ees ollakse koos või näidatakse, et ollakse koos, ja siis tegelikult ollakse eraldi.

Et tehakse kohustuslik näitemäng ära ja siis igaüks oma urgu.

Miks sa eeldad, et kumbki osapooltest tahab nende suhtest midagi rohkemat?
Vabalt võibki nii olla, et selline suhe on mõlemale täiesti rahuldav. Koos käiakse-tehakse seda, mis mõlemale sobib. Kui sõbrad-sugulased on aastakümneid olemas olnud, siis ilmselt on aja jooksul ka seal oma suhted tekkinud: naise vend või õemees on mehele sõber jne. Miks nad siis koosviimimisi vältima peaks?

Mis üldse on sinu meelest “koos” ja “eraldi”?
Kui abikaasad magavad eraldi (ja ei käi teineteise juures “ehal”), kas nad siis on “koos” või “eraldi”?
Aga elavad ju koos ja on omavahel sõbrad ka. Peaks nad ikkagi lahutama ja eraldi kolima?

Ja nüüd see põhiline küsimus: mis kurat see sinu asi on? Ela oma elu või hangi see endale!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põhiline vastus oleks, et SEE ongi käesoleva teema püstitus. Kui sul on vahrpeal mälukas tekkinud. TA ei tee midagi koos abikaasaga, aga miskipärast muretseb lahkumineku pärast.

Nad on ammu lahus.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muutuma keegi ei peagi, aga kui teist inimest armastad, siis proovid ikka rääkida tema armastuse keeles, mitte enda omas. Sinu mehe armastuse keel on füüsiline lähedus ja teenimine, sina aga ignoreerid seda ja oled uhkelt ‘sina ise’.

See suhe on sellisena toiminud 25+ aastat. Ei ole põhjust arvata, et mees on 25 aastat talunud olukorda, mis talle ei sobi. Kui nüüd enam ei sobi, siis on tegemist ikkagi muutumisega oma soovides ja ootustes.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samamoodi kui ei saa aidata alkohoolikut, narkomaani august välja ronida

Muidugi saab. Alkohoolikutega, narkomaanidega, hasartmänguritega. Ka siis, kui ta ei taha. Teine asi, kas seda viitsitakse teha, sest see võib nõuda suuri elumuutusi. Ja kas see mäng väärib küünlaid.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA ei tee midagi koos abikaasaga, aga miskipärast muretseb lahkumineku pärast.

uskumatu perekooli teemaväändus!

See on nüüd täiesti vale. Ma ju kirjutangi, et teeme väga palju koos, siis soovitatakse, et võta endale aega, ka seda teen nagunii.

Murekoht on, et jah, inimesed muutuvad ja tulenevalt sellest muutub ka suhe, paraku meie puhul mitte paremuse poole. Kuidas toime tulla ja koos eluga edasi minna?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samamoodi kui ei saa aidata alkohoolikut, narkomaani august välja ronida

Muidugi saab. Alkohoolikutega, narkomaanidega, hasartmänguritega. Ka siis, kui ta ei taha. Teine asi, kas seda viitsitakse teha, sest see võib nõuda suuri elumuutusi. Ja kas see mäng väärib küünlaid.

Ole nüüd, ei saa. Kui sa just ei mõtle seda, et teine inimene jääbki elu lõpuni sõltlase lasteaiakasvatajaks ja valvuriks. Siis küll saab, aga sel juhul pole tegu sõltlase paranemisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samamoodi kui ei saa aidata alkohoolikut, narkomaani august välja ronida

Muidugi saab. Alkohoolikutega, narkomaanidega, hasartmänguritega. Ka siis, kui ta ei taha. Teine asi, kas seda viitsitakse teha, sest see võib nõuda suuri elumuutusi. Ja kas see mäng väärib küünlaid.

Ole nüüd, ei saa. Kui sa just ei mõtle seda, et teine inimene jääbki elu lõpuni sõltlase lasteaiakasvatajaks ja valvuriks. Siis küll saab, aga sel juhul pole tegu sõltlase paranemisega.

Saab. Nagu öeldud, see võib nõuda suuri elumuutusi ja otsustavust. Mul on piisavalt kogemusi. Ühel juhul hasartmänguri, teisel puhul sööstshoppajaga. Kolmandal juhul kanepisuitsetajaga.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saab. Nagu öeldud, see võib nõuda suuri elumuutusi ja otsustavust. Mul on piisavalt kogemusi. Ühel juhul hasartmänguri, teisel puhul sööstshoppajaga. Kolmandal juhul kanepisuitsetajaga.

Mingi päästjainglikomplekiga naisterahvas… jääks äkki teemasse, teemaalgataja mehel pole selliseid probleeme.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saab. Nagu öeldud, see võib nõuda suuri elumuutusi ja otsustavust. Mul on piisavalt kogemusi. Ühel juhul hasartmänguri, teisel puhul sööstshoppajaga. Kolmandal juhul kanepisuitsetajaga.

Mingi päästjainglikomplekiga naisterahvas… jääks äkki teemasse, teemaalgataja mehel pole selliseid probleeme.

Ära jaura. Ma vastasin lihtsalt ühele, kes väitis, et see pole võimalik ja ta hakkas edasi vaidlema.

/päästetu, mitte päästja

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA ei tee midagi koos abikaasaga, aga miskipärast muretseb lahkumineku pärast.

uskumatu perekooli teemaväändus!

See on nüüd täiesti vale. Ma ju kirjutangi, et teeme väga palju koos, siis soovitatakse, et võta endale aega, ka seda teen nagunii.

Murekoht on, et jah, inimesed muutuvad ja tulenevalt sellest muutub ka suhe, paraku meie puhul mitte paremuse poole. Kuidas toime tulla ja koos eluga edasi minna?

Teete koos asju, mis mõlemale sobib või asju, mida olete harjunud tegema, aga teil pole õrna aimu ka, et kuidas teine päriselt tahab/soovib?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teda häirib mu iseseisvus – sellised repliigid nagu, sina saad ju ise osta mis vaja, eks sa ise tead, teed ju nagunii mis tahad, sina oled ju alati nii tugev ja tead täpselt mis õige, mis siis nüüd on jms.

Mehel on võibolla sissejuurdunud arvamus, et mees on siis mees, kui naise eest materiaalselt hoolitseb. Kui sina tema raha ei vaja, siis tunneb ta selle sisemise veendumuse pärast, et teda ei ole üldse mehena vaja. Tuleb talle teada anda, et sinu silmis on mehelikkus midagi muud kui raha ja sina hindad teda X asjade pärast. Kiida teda ja näita välja, et ta on sulle vajalik. (Meestele on üldse väga oluline tunda, et neid vajatakse.) Pärast seda kiitmist hakkab mees tundma eest oma nahas ka mehelikuna ja ei tunne enam vajadust iga asja peale vastu plõksida, et oma positsiooni peres kindlustada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 154 )


Esileht Pereelu ja suhted Kui pikk suhe (25+) läheb aina keerulisemaks