Esileht Pereelu ja suhted Kuidas toetada alkohoolikut alkoholist loobumisel?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 184 )

Teema: Kuidas toetada alkohoolikut alkoholist loobumisel?

Postitas:
Kägu

Kuidas toetada alkohoolikut alkoholist loobumisel?

Võta lapsed ja mine ära! Sina alkohoolikut ei muuda ja tema armusuhet alkohooliga ei muuda. Haige mees, kui enam ei joo, siis hakkab naisi lantima. Muster on neil kõigil sama.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alkoholi tarvitamine ja kuritarvitamine on raske määrata. Kes tarbib vähe ise, sellele tundub see kes rohkem tarbib, kohe kuritarvitaja.

Kui nädalalahetusel käia pidudel, veeta aega veini ja sõpradega, minna 4 magama, on see nagu tavaline noorte elu. On tavaline? Kui ma kirjutasin sellest murest siia, et mu täiskasvanud laps nii elab, sain vastuseks et see on normaalne. Ehk siis mitmed inimesed, kel on kogemusi nii mulle selgeks tegid.

Kui nii elab 40 aastane on ta alko kuritarvitaja.

Kui vaadata, kui väikesed on soovituslikud alkoholi tarbimise normid puhtalt meditsiinilises mõttes, siis on kõik need rohkem joojad tegelikult kuritarvitajad. Just siis, kui see toimub regulaarselt igal nädalal või mitu korda kuus.

Sõltuvust määratakse tavaliselt selle järgi, kas inimesel on tungiv vajadus mingi tegevuse/aine suhtes ning ei suuda ilma selleta olla. Mina ütleks küll, et TA meest saab alkohoolikuks ja sõltlaseks nimetada. Ilmselt oleks ta väga häiritud, kui nüüd järsku enam ei saaks nädalalavahetustel juua. Ka tipsutajad on tegelikult alkohoolikud.

Ma olen see, kes tarbib vähe ja ülikooli alguses esimesel semestril käisin regulaarselt korra nädalas alkoholi tarbimas ja olin kl 4-5ni väljas. Aga see oli lühike etapp ja kogemus. Päris purju ja kontrolli alt väljunuks ei joonud end kunagi. Natuke svipsis, aga mingit pohmakat ega halba enesetunnet polnud järgmisel päeval kunagi. Järgmisel hommikul jälle kooli. Ses suhtes võib öelda, et nooruses mingil määral ehk ongi normaalne kogemus. Aga ka siis võiks olla mõistuse piires ja lühemat aega. Mul oleks lapsevanemana väga raske vaadata ja taluda, kui mu järeltulija iga nv end täitsa purju jooks. Alkohol on siiski reaalselt tervisele kahjulik ja toob tagajärjed kaasa. Lõbusas tujus ja tore saab olla ka täiesti alkoholita või väikse kogusega (paar pokaali veini või paar siidrit).

Ise olen juba 15a selline poolkarsklane eestlase mõistes. Polegi nagu soovi ja kui vahel harva natukegi rohkem tarbin (paar korda aastas), siis vaid nii vähe, et kergelt svipsis. Õnneks ei suudagi juua nii, et päris purju jääks. Enne hakkab vastu ja alkohol muudab mind vastikult uimaseks. Aga Eestis on kahjuks siiani kombeks, et 30-40-50a elavad ka nii, et iga nädalal ongi mingi korralik alkoholi kummutamise õhtu ja ka veiniõhtud, mis natuke liiale lähevad.  Olen ise ka ühest sõbrast nii ilma jäänud, kes 30+ otsustas uue sõpruskonna leidnuna, et võiks nüüd oma kaotatud nooruse tagasi teha ja hakkas iga nädal nendega jooma. Selle tulemusel tekitas nõmedaid olukordi

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kallis TA! Oleks lihtne ütelda, et tean, mida tunned aga tegelikult vist ainult veidi aiman. Täiskasvanutena on meil kõigil kohustus tagada oma laste maksimaalne vaimne, olmeline ja füüsiline heaolu, turvalisus. Ainult nii sillutame neile teed tulevikku. Tõsi on ka see, et kaassõltuvuse puhul saab vastutuse võtta suhtes tugevam osapool ja enamasti pole selleks sõltlane ise. Temalt ei maksa oodata konstruktiivseid tegevusi, mõistmist, enda käitumise parandamist. Kui ka kaassõltlane pole suuteline antud olukorras lastele normaalset kasvukeskkonda tagama, peavad lapsed hiljem terapeutide abiga oma mineviku taagast vabanema ja tervenema. Nagu terapeudid ise ütlevad, siis pole lapsepõlve traumat, mida hiljem teraapiaga parandada ei saaks. Fakt on ka see, et kõik, mida lapsed siiani on kogenud, läbi elanud, seda enam muuta ei saa. Küll aga saad siit edasi minna teadlikumana, proovides vigu vältida, lapsi säästa. Nagu kirjutasid, siis mehega teil suhet kui sellist ei ole, kuna olete palju eraldi, eriti nädalavahetustel. Oled temaga ja kogu olukorraga kuidagi emotsionaalselt seotud. Ma ei taha hinnanguid anda, kas see selline seotus on nö kasulik ja ’terve’ aga ju siis mingil ajahetkel on Sul seda vaja olnud.

Siin on eelpool antud nõu igal juhul lahku minna ja konkreetselt kõik kontaktid ja sidemed lõpetada. Kui Sul on soov, jõudu ja jaksu, proovi seda teha.  Esimesel korral ei pruugi see lihtne olla ja õnnestuda, ette võib tulla ka mehepoolseid ootamatuid takistusi. Minul õnnestus oma joodikust mees küll elamisest välja saada, kuid õige pea selgus, et ta oli krundile: aeda, kuusehekki, puuritta, voodrilaua alla peitnud oma kallihinnalised tagavarad. Käis ööpimeduses ja ka päevasel ajal, kui kodunt ära olime, sealt jaohaaval võtmas. Mis seal salata, nende käikudega oli temast ka teinekord kasu- millal oli varavalges kasvuhoone uksed lahti teinud ning teinekord sattus kahtlasele kaubikule peale, mispeale too kiirelt vehkat tegi. Küllap istuksin praegu tühjas toas, kui eks tookord ootamatult välja poleks ilmunud. Enamasti olid tema salajased sosku otsimised siiski ebameeldivad: luuras aknast, kuidas mu töökaaslane tapeeti vahetas ja pärast arvustas ühistele tuttavatele, kuidas nii suure kõhuga mehel higistades töö käes ainult venibki. Teinekord oli ta jällegi puuriidast oma pudelit õngitsemas, kui see kolinal kokku kukkus. Pidime lastega terve pühapäevase päeva seda lappima. Tütrel jäigi tookord ujumisvõistlustel käimata. Lisaks muidugi kõik need pimeduses hiilimised puude varjus. Kord olime lastega õues tähistaevast vaatlemas, kui ta sirelipõõsas oma leiu kohe lahti pidi keerama ja ahnelt sealt kulistama ning röhitsema. No kas me vähe ehmatasime, selliste häälte peale pimeduses. Selliselt piiras eks mees meie privaatsust terve aasta! Õnneks heade sõprade abiga jäin selles olukorras enam-vähem terveks ning pidasin vastu. Olukord pöördus siis, kui mees tutvus naaberkülast ühe joodiknaisega, kelle lapsed neile Lootuse külas, alkoholismist tervenemiseks kohad leidsid. Praeguseks on mõlemad kained ja jäid sinna tööle. Teenivad nüüd raha ja ligimesi seal sulaste/ tugiisikutena. Aitavad saatusekaaslasi ning on minult ja ka lastelt andestust palunud. Korra kuus ka kohtub lastega.

Soovin Sulle, kulla TA palju jõudu ja rahulikku meelt, andestust nii enda tegemata jätmiste kui mehe tehtud tegude eest.  Kui on väga raske- võta 1 minut või 1 tund või 1 päev korraga. Iga väikene samm on samm edasi. Ära ole karm enda vastu, külla Sa kord välja rabeled ja normaalset elu elad oma lastega. Kui tunned, et tahad privaatselt suhelda, anna märku. Vahetame e-maili aadresse. Ma pole muidugi nõustaja aga ära võin ikka kuulata.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda lugedes tulid külmavärinad peale ja tänutunne enda suhtes, et lõpetasin oma abielu väga sarnase alkohoolikuga varem, kui asjad oleks võtnud sellise pöörde nagu sinul. Samamoodi läks ta mõnel nädalavahetusel maale aga tema tagasitulek pühapäeval oli loterii. Töö võimaldas tal ka esmaspäeva vabaks võtta. Ta mainis, et võtaks ka lapsed maale kaasa (toona 2 ja 4) aga minu resoluutne otsus oli, et tema üksi lastega maal ei ole. Saaga oli pikk, proovisin aidata aga sain aru, et see ei ole minu võitlus. Säästsin ennast ja lapsi ning lahutasime. Minul on nii palju vähem muret, elan õnnelikult. Tema muutunud ei ole. Kui ma seda otsust teinud poleks, võiksin sama hästi TA samas olukorras olla.

Säästa ennast, säästa lapsi. Ükski laps pole väärt, et peab elama koos alkohoolikust vanemaga. Ta ei ole sulle täisväärtuslik kaaslane vaid lisamure. Meil on üks elu, lastel on üks elu.

Tema tehku oma otsused ise. Aga ka sina pead aru saama, et lahutus aitab. Seni kuni sa teda õigustad, päästad ja säästad, ta saab nii käituda.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kurb on olla seda teemat lugedes. Olen üks nendest eelkirjutajatest, kes jättis alkassist mehe maha. Kõik mehed pole sellised ja eks naised ise ka süüdi, et taoliseid üldse vaatavad. Aga ikka kurb. Ei julgegi nii rohkem lapsi saada. Kunagi ei tea. Ja siis öeldakse, et miks naised ei sünnita ja räägitakse rahvaarvu vähenemisest. Pärast lahku minekut ja kooselu ajal naine ikka see põhivastutaja (laste osas). Nagu eespool kirjutati, et isa tegeleb lastega vaid kord kuus. Ülejäänud aja on kõik ema õlul ja mees võib vabalt edasi möllata ning kohustustevaba elu nautida.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

isa tegeleb lastega vaid kord kuus. Ülejäänud aja on kõik ema õlul ja mees võib vabalt edasi möllata ning kohustustevaba elu nautida.

Pereelu on ju naise teha, küsib ju kuidas Musu veel toetada saaks. Surnuaial meenutab,  ajasin joodikust naljameest eluaeg taha. Elu läks sellest naisest endast mööda.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alkoholi tarvitamine ja kuritarvitamine on raske määrata. Kes tarbib vähe ise, sellele tundub see kes rohkem tarbib, kohe kuritarvitaja.

Kui nädalalahetusel käia pidudel, veeta aega veini ja sõpradega, minna 4 magama, on see nagu tavaline noorte elu. On tavaline? Kui ma kirjutasin sellest murest siia, et mu täiskasvanud laps nii elab, sain vastuseks et see on normaalne. Ehk siis mitmed inimesed, kel on kogemusi nii mulle selgeks tegid.

Kui nii elab 40 aastane on ta alko kuritarvitaja.

Mingi pidutsemisperiood noore ja kohustusteta inimesena ongi normaalne ja enamus inimesi kasvab sellest perioodist siiski välja, lihtsalt ei tõmba enam, tekivad muud huvid, hakkab ajast kahju jne. Need, kellel on eelsoodumus alkoholismiks, võivad kahjuks sinna rattasse ka kinni jääda.

Lapse psüühikale mõjub rängalt ebaeakohane vastutamine vanema eest. Laps võib teistele tunduda jube küps ja asjalik, aga see on lapsele liiga suur koorem. Milline koorem on lapse jaoks juba tegelikkuse varjamine ja isa eest valetamine, nagu TA kirjeldab!

Tegelikult od alkohoolikutega lihtne, neil kas tekib sisemine soov sõltuvusest vabaneda ja oma elu eest vastutus võtta või mitte. Igasugune “toetamine” ja sehkendamine seal ümber on sisuliselt kaassõltuvus.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igasugune “toetamine” ja sehkendamine seal ümber on sisuliselt kaassõltuvus.

Oleneb vaatenurgast. Võib nimetada ka hoolimiseks. Paljudele muidugi võõras kategooria.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb vaatenurgast. Võib nimetada ka hoolimiseks. Paljudele muidugi võõras kategooria.

Siis on elatist mitte maksev mees ka ju ainult hoolmise küsimus. Miks küsida kui teisel ei ole, hoolin mehest ja küsi tema abi.  Kas on veel lolle vabandusi!  Mees näe seda naise peas toimuvat hoolimist ei näe ega kuule. Ilma meheta ei ole naist üldse olemas. Hoolimine oleks siis kui mehele öelda, käi põrgu!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis on elatist mitte maksev mees ka ju ainult hoolmise küsimus.

Eks mõnikord ongi. Kõik sõltub konkreetsest olukorrast. Pole olemas mingeid elu õigesti elamise valemeid.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks mõnikord ongi. Kõik sõltub konkreetsest olukorrast. Pole olemas mingeid elu õigesti elamise valemeid.

Muidugi, mõnikord on ka nii, et ennem mingu kõrist alla kui lapsele. Valem on see, et joodikuga tuleb koos juua, selge silmaga joodikut koduseinte vahel ju ei vaata. Vastikud need joodiknaiste kaitsekõned!!!!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vastikud need joodiknaiste kaitsekõned!!!!

Ainus, mis siin vastik on, on sinu soov teiste mõtteid moonutada ja oma arusaama peale pressida.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igasugune “toetamine” ja sehkendamine seal ümber on sisuliselt kaassõltuvus.

Oleneb vaatenurgast. Võib nimetada ka hoolimiseks. Paljudele muidugi võõras kategooria.

See hoolimine lihtsalt ei aita, ükskõik kui palju sõltlase ümber tantsida. Kui otsus loobuda ei tule inimese enda seest, ei aita ükski hoolimine. Mõni naine lasebki ennast ka põhja vedada suure hoolivuse sildi all, kas hakkab ise jooma või on närvid läbi ja põhimure on, kas mees on järje peal või jälle kuhugi jooma kadunud, mingisse jamasse sattunud, peksa saanud vms.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See hoolimine lihtsalt ei aita, ükskõik kui palju sõltlase ümber tantsida. Kui otsus loobuda ei tule inimese enda seest, ei aita ükski hoolimine.

Kas keegi on rääkinud “lihtsalt hoolimisest”? Juttu oli ju mehest, kes proovib oma elu muuta. Ja naine küsib, kuidas teda selles aidata. Igati normaalne ja mõistlik küsimus. Mida aga siin vastuseks laotakse? “Jäta maha”, “ära hooli”, “kaassõltuvus”. Inimesed, tulge mõistusele. Kaaslast aidata, kes ise proovib oma elu muuta, on normaalne ja õige.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainus, mis siin vastik on, on sinu soov teiste mõtteid moonutada ja oma arusaama peale pressida.

Ei, sina ela oma jotaga! mis minul sellest. Vahepeal vaatan, no seal see peaskond läheb nüüd leiba ostma. Hetkelveel kaine, kuid mis elu see selline on. Küll sulle endale tekitab ka mehe joomine viha. Tema ju sinust ei hooli. Ahsooo, sõnadega hoolib, aga käitumisega?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See hoolimine lihtsalt ei aita, ükskõik kui palju sõltlase ümber tantsida. Kui otsus loobuda ei tule inimese enda seest, ei aita ükski hoolimine. Mõni naine lasebki ennast ka põhja vedada suure hoolivuse sildi all, kas hakkab ise jooma või on närvid läbi ja põhimure on, kas mees on järje peal või jälle kuhugi jooma kadunud, mingisse jamasse sattunud, peksa saanud vms.

Kui tervise enam joomist ei kannata, siis otsitakse noor naine. Mantel pannakse selga ja lips isegi ette.  Vana ju vingus ainult!!! ja kõik need unistused, millest vana unistas, hakkab mees teostama noorega.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, sina ela oma jotaga! mis minul sellest

Mina ei ole teemaalgataja.

Tema ju sinust ei hooli. Ahsooo, sõnadega hoolib, aga käitumisega?

Inimestel on nõrkused. Kõigil on, sinul on ka. Nõrkusele järele andmine ei tähenda teistest mittehoolimist. Kui inimene soovib oma nõrkusest vabaneda, on see väga positiivne.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi on rääkinud “lihtsalt hoolimisest”? Juttu oli ju mehest, kes proovib oma elu muuta. Ja naine küsib, kuidas teda selles aidata. Igati normaalne ja mõistlik küsimus. Mida aga siin vastuseks laotakse? “Jäta maha”, “ära hooli”, “kaassõltuvus”. Inimesed, tulge mõistusele. Kaaslast aidata, kes ise proovib oma elu muuta, on normaalne ja õige.

Kui vana ta sul on, kas sa saad arul, et ennem tuleb surm kui inimene muutub. Ta võib muutuda uue naise pärast või ütleb tervise üles, kuid sinu ja laste pärast ta ei muutu. Kui sa kunagi sellest virtsahunnikust välja ronid, siis raputad ainult pead, ja kui vihane sa olid neile näpuga näitajate peale. Ei ole suutnud meditsiin joodikuid aidata, ei suuda sina ka. Tahtmisest ei piisa. Ela oma õiges. Tahad ma  kirjeldan, milline on joodiku süda ja mis tema organitest järgi on jäänud. Mitu korda sa loto peavõidu oled saanud, et mehe puhul võimatuid asju tahad!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimestel on nõrkused. Kõigil on, sinul on ka. Nõrkusele järele andmine ei tähenda teistest mittehoolimist. Kui inimene soovib oma nõrkusest vabaneda, on see väga positiivne.

Muidugi on, jooksmine. Kui see vahele jääb, ma parem ei räägi. Kapsahautis hakklihaga, iialgi ei ütle ei. Koristamine- tolmulestasid mina ei salli. Tekitavad reaalset allergiat.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi on rääkinud “lihtsalt hoolimisest”? Juttu oli ju mehest, kes proovib oma elu muuta. Ja naine küsib, kuidas teda selles aidata. Igati normaalne ja mõistlik küsimus. Mida aga siin vastuseks laotakse? “Jäta maha”, “ära hooli”, “kaassõltuvus”. Inimesed, tulge mõistusele. Kaaslast aidata, kes ise proovib oma elu muuta, on normaalne ja õige.

Siin tundub  küll olevat tegemist kaassõltuvusega. Mees proovib oma elu muuta!!! Muutmine seisneb selles, et läheb ja joob naise eest salaja. Igati siiras ja südamest tulev soov muutuda! Nagu juba eelnevalt kirjutasin, ei suuda neid joodikute ninnu-nännutajatest aru saada. Ainuke mida sa saad teha on kodus mitte alkoholi hoida ja teha kõik selleks, et ei oleks seda “ainult ühte pitsi”, aga tundub, et see sulle ei sobi.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin tundub  küll olevat tegemist kaassõltuvusega. Mees proovib oma elu muuta!!! Muutmine seisneb selles, et läheb ja joob naise eest salaja. Igati siiras ja südamest tulev soov muutuda! Nagu juba eelnevalt kirjutasin, ei suuda neid joodikute ninnu-nännutajatest aru saada. Ainuke mida sa saad teha on kodus mitte alkoholi hoida ja teha kõik selleks, et ei oleks seda “ainult ühte pitsi”, aga tundub, et see sulle ei sobi.

Äkki ongi nii parem, sest kui mees viina enam ei võta, hakkab ta uut naist vaatama ja kodus muutub agressiivseks. Ta võib oma perele ja vanale naisele ju kõike teha. Peeretab ka  kindlasti süüdimatult, nii voodis kui supipoti ääres.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mees proovib oma elu muuta!!! Muutmine seisneb selles, et läheb ja joob naise eest salaja. Igati siiras ja südamest tulev soov muutuda!

Mine ja loe uuesti, mida teemaalgataja kirjutas. Su aju on selle algse teksti juba tundmatuseni ära moondanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA jutust on ju näha, et talle on olulisem mehega edasi koos olla kui laste heaolu…Lisaks klassikaline jutt, et kainena on hea isa. Sorry, minu meelest on selline mees ikka väga halb ja enesekeskne isa, kellele on alkohol tähtsam kui tema lapsed. Kaob süüdimatult küla peale jooma ja lapsed peavad tema pärast muretsema, lohistama. Lisaks on joobes olekus mootorsõiduki peal ja võtab oma lapsed ka sinna peale. See on ikkagi vastutustundetuse ja hoolimatuse kehastus. Mis hea isa?! Need lapsed on juba eluks ajaks traumeeritud nagunii. Mina oleks TA asemel mehes andestamatult pettunud ja vihane. Just et lastele nii on teinud. Mina ei suudaks selle mehega enam koos olla, aga näha on, et TA isegi ei kaalu lahkuminekut.

Ühest küljest saan aru ka. Kui nii pikalt on koos oldud ja kainel ajal on tore mees, siis ongi väga raske lahti lasta. Nii pika ajaga tekib harjumus ja emotsionaalne side. Kui naine ja lapsed lähevad, siis tõenäoliselt hakkab mees ka nädala sees jooma.

Igal juhul raske seis. Ongi vaid halvad variandid. Aga ma ei usu, et seda meest enam usaldada saab. Korra võib võimaluse anda, aga kui tagasi langeb, siis laste vaimsele tervisele oleks parem, kui nad isaga tema purjus olekus kokku enam ei puutuks ega koos ei elaks.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki ongi nii parem, sest kui mees viina enam ei võta, hakkab ta uut naist vaatama ja kodus muutub agressiivseks. Ta võib oma perele ja vanale naisele ju kõike teha. Peeretab ka  kindlasti süüdimatult, nii voodis kui supipoti ääres.

Alkoholisõltlased ei hakka mingeid naisi valima, nemad vaatavad ainult pudelisse. Ja alkohol ei muuda inimest agressiivsemaks, vaid inimeses tuleb välja tema olemus ja agressiivsus, kui ta see on. Kainel inimesel on piirid, mis aga sõltlastel võivad juba puududa, sest mõttes on pidevalt ainult pudel.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine ja loe uuesti, mida teemaalgataja kirjutas. Su aju on selle algse teksti juba tundmatuseni ära moondanud.

Lugesin. Soov muutuda seisnes selles, et hakkas salaja jooma. Või mida sa selle algse teksti all silmas pidasid? Mees võiks siiski osata alkoholiga piiri pidada. Kui ei, siis pole vaja jooma hakatagi. Olen mees, aga ma ei ole ennast kunagi pildituks joonud ja suudan lõpetada suvalisel hetkel. Küll on see piiri pidamine olnud probleemiks nii isal kui ka vennal. Seetõttu ütlengi, et sel juhul tuleb ei öelda juba esimesele pitsile.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugesin. Soov muutuda seisnes selles, et hakkas salaja jooma. Või mida sa selle algse teksti all silmas pidasid?

Algse teksti all pidasin loomulikult silmas algset postitust, teemat. Kui ikka ei leidnud, siis loe veelkord. Ja mitte ainult algust, vaid lõpuni. Äkki seekord jõuad siis ka lõiguni: “Mees kuulis minu ja laste vestlust pealt ja tunnistas, et ei teadnud, et tema alkoholism lastele nii on mõjunud- tal polnud õrna aimugi. Vestles avameelselt lastega ja vabandas. Ütles, et saab aru, et peab õppima ilma alkoholita elama. Sööb jälle tablette sõltuvuse vastu. Lubas perearstilt AD-d küsida (nüüd lõpuks tunnistab, et vist ikka on depressioon jah). On veendunud, et peab sellega seekord ise hakkama saama …”

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Algse teksti all pidasin loomulikult silmas algset postitust, teemat. Kui ikka ei leidnud, siis loe veelkord. Ja mitte ainult algust, vaid lõpuni. Äkki seekord jõuad siis ka lõiguni: “Mees kuulis minu ja laste vestlust pealt ja tunnistas, et ei teadnud, et tema alkoholism lastele nii on mõjunud- tal polnud õrna aimugi. Vestles avameelselt lastega ja vabandas. Ütles, et saab aru, et peab õppima ilma alkoholita elama. Sööb jälle tablette sõltuvuse vastu. Lubas perearstilt AD-d küsida (nüüd lõpuks tunnistab, et vist ikka on depressioon jah). On veendunud, et peab sellega seekord ise hakkama saama …”

On kolm asja, mida soovitatakse mitte uskuda. Üks neist on joodiku jutt. Eks saab näha, keda seekord petta soovitakse.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen üks neist toredatest tädidest, kelle juures teemaalgataja mees vestlemas käis. Ja julgen ausalt välja öelda, et kui alkohoolik meie juurde kellegi teise survel tulema on sunnitud – vali, kas lahutus või ravi – võime me kõrvade peal kõndida, pole meil selle alkohooliku jaoks teha midagi. Kõik sellised teenused on toetavad inimestele, kellel endal on väga tõsine motivatsioon. Seda imet, et saadame mehe ravile ja saame korda tehtult tagasi, ei juhtu kunagi. Üldiselt on seis see, et kui inimene ise teeb otsuse alkoholist loobuda ja edasi ongi null, võib see toimida. Plaan vähem juua enamustel ei toimi. No ja siis on veel kaduvväike lootus, et vanuse kasvades mõnele alkohol lihtsalt nii väga enam ei maitse.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tervise enam joomist ei kannata, siis otsitakse noor naine. Mantel pannakse selga ja lips isegi ette.  Vana ju vingus ainult!!! ja kõik need unistused, millest vana unistas, hakkab mees teostama noorega.

Ja mis noor naine see seda ärajoonud mehenässi siis tahab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mis noor naine see seda ärajoonud mehenässi siis tahab?

Ohh neid küll. Vanad mehed lüpstakse rahast ikka korralikult tühjaks. Mine aja vanale mehele armastusjuttu, jooksevad ju lolliks. Ja palju neil infarktiks vaja läheb. Noor naine elab nagunii paraleelselt oma elu. Vana mees ja raha kohe ei sobi kokku.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 184 )


Esileht Pereelu ja suhted Kuidas toetada alkohoolikut alkoholist loobumisel?