Esileht Tööelu, raha ja seadused. Laps kolib välja – kui palju raha kuus?

Näitan 8 postitust - vahemik 181 kuni 188 (kokku 188 )

Teema: Laps kolib välja – kui palju raha kuus?

Postitas:
Kägu

Elan väikelinnas ja mitte miski ei paneks mind Tallinna kolima.

Ega Tallinnas pea kesklinna tolmus elama. Siin on rahulikke rajoone ning mõnusaid eramaju aiaga küll ja küll. Mina elan vaiksel tänaval, maja ja aed, meri kahel pool.

No töökoht enamasti ei ole sul seal samas rahulikus rajoonis, vaid pead selle liiklusmöllu ja ebameeldiva massi sisse sukelduma. Lähed hommikul pimedas ja saabud õhtul pimedas, null rõõmu sellest rahulikust rajoonis elamisest. Väikelinnas jalutad tööle või sõidad rattaga ja sa naudid kogu oma teekonda ja miljööd. No ja kui sa ikka kohe üldse oma tagumikku liigutada ei taha, siis ka auto sõpradel on siin unistuste paradiis, mitte mingeid ummikuid ja autole on alati parkimiskohti.

Mis töökoht? Mul polegi sellist asja, kuhugi ma ei pea sõitma. Saa ometi aru, on sinust erinevaid elusid:) mul on hommikust õhtuni rõõmu oma heast elurajoonist ja ilusast kodust.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

11-15 aastased. Viie inimese toit tuleb ju odavam kui ükshaaval üksikule inimesele söögi tegemine, seda ei saa üks-ühele võtta. Üksi elav inimene ei saa jah päris saja euroga kuus hakkama, aga 500 pole toiduks ka tingimata vaja.

Miks peaks viie inimese toit odavam tulema? Kas arvestad toidutegemisel lastele väiksemad portsud? 11-aastane laps ei pruugi tõesti sama suurt portsu süüa nagu täiskasvanu ja sellest tuleb kokkuhoid teie jaoks. Samas, 15-aastane võib süüa topelt, nii et üldkokkuvõttes peaks ju enam-vähem sama tulema.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peaks viie inimese toit odavam tulema? Kas arvestad toidutegemisel lastele väiksemad portsud? 11-aastane laps ei pruugi tõesti sama suurt portsu süüa nagu täiskasvanu ja sellest tuleb kokkuhoid teie jaoks. Samas, 15-aastane võib süüa topelt, nii et üldkokkuvõttes peaks ju enam-vähem sama tulema.

Misasja, mastaabiefekt ju. Või arvasid, et viiele toit korraga ostetuna ja valmistatuna maksab sama, kui kõigile viiele eraldi teha?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

11-15 aastased. Viie inimese toit tuleb ju odavam kui ükshaaval üksikule inimesele söögi tegemine, seda ei saa üks-ühele võtta. Üksi elav inimene ei saa jah päris saja euroga kuus hakkama, aga 500 pole toiduks ka tingimata vaja.

Miks peaks viie inimese toit odavam tulema? Kas arvestad toidutegemisel lastele väiksemad portsud? 11-aastane laps ei pruugi tõesti sama suurt portsu süüa nagu täiskasvanu ja sellest tuleb kokkuhoid teie jaoks. Samas, 15-aastane võib süüa topelt, nii et üldkokkuvõttes peaks ju enam-vähem sama tulema.

väiksed pakendid on tunduvad kallimad osta, nt poes maksab 100grammine juustupakk sama palju kui 300grammine soodushinnaga pakk. üksi elades ei osta 400-500grammist singitükki või vorstilatti, vaid väikse paki viilutatud toodet, mis maksab sama palju, sest suurt kogust ei jõua üksi ära süüa, enne läheb hukka.

üksi olles on mõistlikum osta valmistoitu kui hakata ainult endale kokkama, kui ei taha mitu päeva sama toitu süüa. enamus kaupu on pakendatud nii suurtes kogustes, nt grillvorstid on 800g pakis – üksi sööks neid nädal aega järjest

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See tähendab, et nädalas kulutan üle saja euro pere söögile, väljas ei söö, kõik söök enda vaaritatud. Ma isegi ei loe kuidagi eriti hoolega sente ega osta allahinnatud tooteisd spetsiaalselt. Ülearu ka tõesti toiduga ei larista.

Kui vanad need 3 last on?

11-15 aastased. Viie inimese toit tuleb ju odavam kui ükshaaval üksikule inimesele söögi tegemine, seda ei saa üks-ühele võtta. Üksi elav inimene ei saa jah päris saja euroga kuus hakkama, aga 500 pole toiduks ka tingimata vaja.

Kas seal sees on kogu toidukulu või ainult see, mida kodus sööte?

Meie saame samuti 500ga kodus hakkama. Aga lisanduvad töölõunad, lastehoiu toidutasu, aegajalt käiakse väljas jäätist söömas. Kokku on summa midagi hoopis muud kui 500.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jajah, peale Tallinna ei ela kuskil inimesi.

Tallinnas elab pool Eesti rahvastikust. Eks üksikud jäävad ka Tartusse. Tallinna elanikud vaevalt, kui sealt just polti ei leia.

Tule tutvu Tartu inimestega

Tänan pakkumast, olen käinud ja tutvunud. Valusalt aeglase taibuga boheemid. Nope.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jajah, peale Tallinna ei ela kuskil inimesi.

Tallinnas elab pool Eesti rahvastikust. Eks üksikud jäävad ka Tartusse. Tallinna elanikud vaevalt, kui sealt just polti ei leia.

Tule tutvu Tartu inimestega

Tänan pakkumast, olen käinud ja tutvunud. Valusalt aeglase taibuga boheemid. Nope.

Ega need tallinnlased ka paremad pole. Suurem osa neist on umbvenelased.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega need tallinnlased ka paremad pole. Suurem osa neist on umbvenelased.

Tasub õiges kohas elada, ma ei näe eriti kedagi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 181 kuni 188 (kokku 188 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Laps kolib välja – kui palju raha kuus?