Esileht Lapse ootamine Märtsibeebid 2023

Näitan 30 postitust - vahemik 271 kuni 300 (kokku 328 )

Teema: Märtsibeebid 2023

Postitas:

Minul on täna Panorama XPs käidud. Tulin sealt tagasi nii esialgsete heade kui ka halbade uudistega. Päevade järgi on rasedust täna 10+6 ja see võiks olla täna ka arvele võtmise UH järgi, kuid dr M. Šois hindas suuruseks 11+1. Lapsega oli UH põhjal kõik hästi, arst oli väga põhjalik, uuris teda igatpidi ja rääkis kus miski asub, kuidas välja arenenud jne. Kõik tundus UH järgi nii korras olevat. Nii tore oli näha ekraanil neid liigutusi, kuulata südametööd jne. Andsin vereproovi jmt, st tulemusi ootan veel kaks nädalat. Aga M. Šois tõi esile siiski ühe minu enda terviseprobleemi, mis võib rasedust takistada ja on igatpidi ohtlik, kuigi riiklikus haiglas ei nähtud selles üldse probleemi. See mis info ma sain, oli minu jaoks nii ehmatav, kuigi ei taha seda detailselt siin isegi jagada. Mind aga üllatab et mul on nii erinev informatsioon kahest erinevast kliinikust. Pisarad jooksid peale seal käiku, sest mure ja ehmatus oli nii suur. Aga ma kindlasti kirjutan oma naistearstile ja ämmemandale üle. Loodan, et mulle loeti ette siiski kõige halvem stsenaarium ja kõik läheb tegelikult siiski hästi, midagi halba ei juhtu ning märtsis see väike ime ka sünnib.

Kavatsen ka kindlasti hambaarsti juures ära käia, et hüvitis ei jääks kasutamata ja hammaste tervis oleks kontrollitud.

Kas olete mingeid tarvikuid juba muretsenud, mis võiks raseduse või lapse sünniga seoses hankida? Näiteks kui külmetasin, siis sain aru et võiks osta inhalaatori, mis kulub ka kindlasti edaspidi ära. Samuti peaks ehk mõtlema autosse turvavöö suunaja peale. Ma sõidan palju autoga ja vahepeal mõtlen küll, et järsk pidurdus on potentsiaalselt ikka ohtlik. Kas võiks midagi veel vaadata? Mida olete ise kaalunud?

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Malene, mul on nii kahju, et tänane Šoisi juures käik selliseid ehmatavaid uudiseid tõi! 🙁 Ma usun ka, et arst rääkis kõige mustemast stsenaariumist, aga kindlasti küsi ka oma günekoloogi ja ämmaemanda arvamust. Võib-olla on isegi hea, et Šois sellele tähelepanu juhtis: nüüd oskad nii ise kui oskavad su arstid sellele äkki rohkem tähelepanu pöörata ja niimoodi varakult probleeme ennetada. Aga mõistan, et mure on praegu suur!

Mina ostsin endale just täna nuudelpadja mugavamaks magamiseks. Hiljem saab seda kasutada ka imetamispadjana.

Täpid

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina veel midagi seotanud pole, kuid vankreid ja turvahälle käin küll juba netist vaatamas ja mõtlemas, mida ma üldse tahan 🙂 Esimese lapsega ma teadsin juba enne rasedust kuni värvideni välja, mida ma tahan ja kust ma ostan 😀 Aga see vist esimese lapsega ongi nii. Nüüd on kuidagi rahulikum ja aega on suhtumine. Samas see turvavöö suunaja tundub küll mõistlik asi, mille peale mõelda, ka mina kasutan autot igapäevaselt.

See on iseenesest väga hea teema, rääkige veel mis te soetate või plaanite, äkki ma ise ei tulegi kõige peale ja viimase rasedusega võrreldes on nii palju aega möödas (12a), et paljusi asju sel ajal veel polnudki 😀

Mul on viimastel päevadel hommikul ärgates, selili olles kõhul näha/katsudes tunda sellist peopesa suurust kõhukest, nagu väike pirn oleks naha all 😀 Kui püsti tõusen ja ringi liigun, siis nagu kaob ära ja olen lihtsalt keskelt võrdselt laiem. Aga see on nii armas tunne hommikuti käega katsuda 🙂

Mul oli esialgne plaan teha Niptify 05.09, aga leidsin Pärnus veel ühe erakliiniku, kus sain juba täna ära käia. Seega max 10 tööpäeva jooksul saan ka enda niptify vastused, niiiiii põnev.

Triinu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Triinu, kas kuskil saab teha nii, et samas kohas ei olegi arvel või käinud seal enne? Ainult Niptify teha? Mis koht see oleks ????

Aprillikatest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Triinu, kas kuskil saab teha nii, et samas kohas ei olegi arvel või käinud seal enne? Ainult Niptify teha? Mis koht see oleks ????

Aprillikatest.

Kas sa küsid Pärnu kohta? Kuid jah, seda saab teha Marieta Medis ja KLV arstikabinetis, isegi kui seal arvel pole. Ma ise olen Haiglas arvel, aga seal olid Niptifyle kõige pikemad järjekorrad, seega erakliinikus saab kiiremini. Rääkisin nii Marieta Medi ja KLV arstikabinetiga ja mõlemad seda võimalust pakuvad, küll aga nad mõlemad mõjutasid mind tugevalt enne Oscari test ära teha, et äkki saan siis hiljem Niptify tasuta. Et ma kohati tundsin, et ma pean end liiga palju ühe tasulise vabatahtliku teenuse vajaduse pärast põhjendama.

Triinu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Triinu, kas kuskil saab teha nii, et samas kohas ei olegi arvel või käinud seal enne? Ainult Niptify teha? Mis koht see oleks ????

Aprillikatest.

Kas sa küsid Pärnu kohta? Kuid jah, seda saab teha Marieta Medis ja KLV arstikabinetis, isegi kui seal arvel pole. Ma ise olen Haiglas arvel, aga seal olid Niptifyle kõige pikemad järjekorrad, seega erakliinikus saab kiiremini. Rääkisin nii Marieta Medi ja KLV arstikabinetiga ja mõlemad seda võimalust pakuvad, küll aga nad mõlemad mõjutasid mind tugevalt enne Oscari test ära teha, et äkki saan siis hiljem Niptify tasuta. Et ma kohati tundsin, et ma pean end liiga palju ühe tasulise vabatahtliku teenuse vajaduse pärast põhjendama.

Triinu

Aitäh vastuse eest. Uurisin jah just Pärnu kohta, aga siis lasin end mõjutada ja pikemalt ei lastud rääkida.

 

Aprillikatest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole ammu jõudnud kirjutada.

Aga käisin ka Dr. Šoisi juures ära. Väga põhjalik ultraheli tehti ning panorama test. Arst oli väga põhjalik ning mõõtis üle lapse kõik vajalikud mõõdud. Kõhuelanikuga on kõik väga hästi ning kasvab meeletul kiirusel. Päevade järgi 11+6 kuid UH järgi arst ütles et 12+5.
Võrreldes ITK ning Dr.Šoisi siis kindlasti soovitan minna kasvõi ultrahelisse ühekorra Dr.Šoisi juurde, see meelerahu ning info mis sa sealt lapse kohta saad on meeletu! Arst on väga põhjalik ning seletab kõik ilusti ära. ITK-s aga nagu liinitöö, kiirelt UH tehtud ning juba minuti pärast tõused sealt toolilt püsti ning arst ütleb et jah kõik korras.
Šoisi juures nägin oma pisikest 3D pildis ning pisarad voolasid, ka mees oli minuga kaasas ning tema nägi pisikest üldse esimest korda. 🙂

Eelmine kord ITK-s jäi väga halb maitse suhu, mu enda ämmaemand puhkusel ning olin suunatud kellegi teise juurde. Teine arst tahtis et teeksin vahepeal enne Oscarit ühe ultraheli veel, kui aga jälle kolmanda uue arsti juurde läksin siis sellel tekkis kohe küsimus et miks sa umbes siin oled, kui kõik korras siis ei tehta 3-ndat UH-d 10-ndal rasedusnädalal. Aga okei, tegi ära selle kiiruga, ei saanud ma lapsest pilti ega midagi. Seletas seal kiirelt oma jutu ära, lasi sekund südametööd kuulata ja kõik.  Kui ise toolil oled ning oma last vaatad ekraanilt siis ununeb ära ka ise pilti küsida. Aga esmakordse rasedusega võiks ju ise anda pildi, pole nii raske seda masinast välja lasta.

Nüüd uuel nädala Oscar, vaatame kuidas seal siis arst toimetab. Naljakas on jah see et ka mina pidin ennast mitu korda põhjendama et miks ma tahan teha tasulise testi. Äkki ikka ootaks Oscari tulemused ära et siis on vb võimalik Niptify tasuta saada. Lisaks öeldi et tehke ikka meie kliinikus tasulised testid.

 

Janne.

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Unustasin ka lisada et ITK-s pole mind kordagi kaalutud ega mõõdetud. Dr. Šoisi juures tehti seda aga kohe esimese asjana.
Olen praegu ise endale märkmeid teinud et palju kaalu on juurde tulnud.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need kes on Niptify testi teinud, mitme päevaga vastuse saite? See ootamine on ikka korralik praadimine 😀

Ja kuidas need tulemused üldse kuvatakse? Kas numbritena n. 1/100000 või lihtsalt sõnadega “madal risk”?

Triinu

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga huvitav et pole kaalutud. Mind on küll alati juba esimesest korrast kaalutud, või noh on alati küsitud kaalu. IGAKORD, vahepeal oli teine ämmakas ja ka siis küsiti kaalu. TÜK siis tegemist minu puhul.

vinku (14+0)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Unustasin ka lisada et ITK-s pole mind kordagi kaalutud ega mõõdetud. Dr. Šoisi juures tehti seda aga kohe esimese asjana.

Olen praegu ise endale märkmeid teinud et palju kaalu on juurde tulnud.

Ämmaemanda juures või? Ega ultrahelis jah niisama ei kaalutagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldse pole kaalutud ega ka kaalu küsitud ITK-s. Ei rasedusega arvele võttes ega ka hiljem ämmaemanda juures.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma jään täpselt märtsi ja aprilli vahele seega käin ka siin grupis aegajalt, aprillikates ma vastust ei saanud jagati miinuseid ainult ja vb ongi loll küsimus aga:

Minul on veel selline küsimus ka, saan aru et kui töö on füüsiliselt raske jne saab paluda ämmaemandalt lehte kergemale tööle üleviimiseks, aga kui ma saan tööga üldiselt hakkama, füüsiliselt midagi rasket pole, suuremosa ajast arvuti taga aga siiski need 11-12 tunnised tööpäevad on meeletult väsitavad ja õhtuks ikkagi selg ja õlad valutavad.. kas on ka selline võimalus et töötunde näiteks vähendada või seda palgavahet kinni ei maksta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma jään täpselt märtsi ja aprilli vahele seega käin ka siin grupis aegajalt, aprillikates ma vastust ei saanud jagati miinuseid ainult ja vb ongi loll küsimus aga:

Minul on veel selline küsimus ka, saan aru et kui töö on füüsiliselt raske jne saab paluda ämmaemandalt lehte kergemale tööle üleviimiseks, aga kui ma saan tööga üldiselt hakkama, füüsiliselt midagi rasket pole, suuremosa ajast arvuti taga aga siiski need 11-12 tunnised tööpäevad on meeletult väsitavad ja õhtuks ikkagi selg ja õlad valutavad.. kas on ka selline võimalus et töötunde näiteks vähendada või seda palgavahet kinni ei maksta?

Ma arvan, et kõige mõistlikum on küsida seda ämmaemanda käest. Saab paluda üleviimist kergemale tööle ja kui tööandjal pole seda võimalik tagada, siis tuleb kodus istuda sul, muidugi tasu on siis väiksem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes juba Oscari testi teinud, jagage kogemusi. Kas Oscariga kaasneb ka mingi vereproov? Ma käisin äe juures ära ja sain Oscar uh aja, kuid verepoovist pole juttu olnud. Siin loen, et te räägite ka midagi Oscari vereproovist. Mulle tehti ainult raseduse alguses üks vereproov, kus vaadati mingeid üldisi näitajaid. Nüüd ma olengi segaduses, kas midagi unustati ära võib peabki nii olemas. Samas ütlesin ämmaemandale, et mul on juba Niptify test tehtud ja ootan vastuseid. Kas siis sellepärast ei tehta neid riiklike vereproove? Muidu oli mu äe ülipõhjalik ja rääkisime üle tunni ja jättis väga professionaalse mulje ja tekitas väga usaldust, seega ei tahaks uskuda, et unustas. ÄE veel ütles, et kui Niptify enne 11 ndl teha, siis ei pruugi ema verest piisavalt lapse dna (min 6%) kätte saada ja võib olla vajadus uue testi järgi, et võiksin sellega arvestada. Ma tegin niptify 10+5

Triinu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes juba Oscari testi teinud, jagage kogemusi. Kas Oscariga kaasneb ka mingi vereproov? Ma käisin äe juures ära ja sain Oscar uh aja, kuid verepoovist pole juttu olnud. Siin loen, et te räägite ka midagi Oscari vereproovist. Mulle tehti ainult raseduse alguses üks vereproov, kus vaadati mingeid üldisi näitajaid. Nüüd ma olengi segaduses, kas midagi unustati ära võib peabki nii olemas. Samas ütlesin ämmaemandale, et mul on juba Niptify test tehtud ja ootan vastuseid. Kas siis sellepärast ei tehta neid riiklike vereproove? Muidu oli mu äe ülipõhjalik ja rääkisime üle tunni ja jättis väga professionaalse mulje ja tekitas väga usaldust, seega ei tahaks uskuda, et unustas. ÄE veel ütles, et kui Niptify enne 11 ndl teha, siis ei pruugi ema verest piisavalt lapse dna (min 6%) kätte saada ja võib olla vajadus uue testi järgi, et võiksin sellega arvestada. Ma tegin niptify 10+5

Triinu

Oscar testiga on vereproov + uriiniproov. Need on vaja anda nädal enne Oscari UH-d.
Äm peaks andma verekaardi ning topsikud uriini proovi jaoks. – mulle vähemalt anti nii.
Aga kuna sul Niptify enne tehtud siis vereproovi vb ei võeta aga uriini proov peaks ikka olema? Uuri uuesti ämmaemandalt, äkki jäi midagi kahesilma vahele. 🙂

Ise käisin eelmine esmaspäev Oscari jaoks vereproovi andmas ja täna oli Oscar

Uriini proov on preeklampsia riski vaatamiseks ning veel mingid andmed.

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes juba Oscari testi teinud, jagage kogemusi. Kas Oscariga kaasneb ka mingi vereproov? Ma käisin äe juures ära ja sain Oscar uh aja, kuid verepoovist pole juttu olnud. Siin loen, et te räägite ka midagi Oscari vereproovist. Mulle tehti ainult raseduse alguses üks vereproov, kus vaadati mingeid üldisi näitajaid. Nüüd ma olengi segaduses, kas midagi unustati ära võib peabki nii olemas. Samas ütlesin ämmaemandale, et mul on juba Niptify test tehtud ja ootan vastuseid. Kas siis sellepärast ei tehta neid riiklike vereproove? Muidu oli mu äe ülipõhjalik ja rääkisime üle tunni ja jättis väga professionaalse mulje ja tekitas väga usaldust, seega ei tahaks uskuda, et unustas. ÄE veel ütles, et kui Niptify enne 11 ndl teha, siis ei pruugi ema verest piisavalt lapse dna (min 6%) kätte saada ja võib olla vajadus uue testi järgi, et võiksin sellega arvestada. Ma tegin niptify 10+5

Triinu

Oscar testiga on vereproov + uriiniproov. Need on vaja anda nädal enne Oscari UH-d.

Äm peaks andma verekaardi ning topsikud uriini proovi jaoks. – mulle vähemalt anti nii.

Aga kuna sul Niptify enne tehtud siis vereproovi vb ei võeta aga uriini proov peaks ikka olema? Uuri uuesti ämmaemandalt, äkki jäi midagi kahesilma vahele. ????

Ise käisin eelmine esmaspäev Oscari jaoks vereproovi andmas ja täna oli Oscar

Uriini proov on preeklampsia riski vaatamiseks ning veel mingid andmed.

Uriinist sul küll preeklampsia riski ei määrata. Vaadatakse ikka, et kas seal valku ega suhkrut sees ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes juba Oscari testi teinud, jagage kogemusi. Kas Oscariga kaasneb ka mingi vereproov? Ma käisin äe juures ära ja sain Oscar uh aja, kuid verepoovist pole juttu olnud. Siin loen, et te räägite ka midagi Oscari vereproovist. Mulle tehti ainult raseduse alguses üks vereproov, kus vaadati mingeid üldisi näitajaid. Nüüd ma olengi segaduses, kas midagi unustati ära võib peabki nii olemas. Samas ütlesin ämmaemandale, et mul on juba Niptify test tehtud ja ootan vastuseid. Kas siis sellepärast ei tehta neid riiklike vereproove? Muidu oli mu äe ülipõhjalik ja rääkisime üle tunni ja jättis väga professionaalse mulje ja tekitas väga usaldust, seega ei tahaks uskuda, et unustas. ÄE veel ütles, et kui Niptify enne 11 ndl teha, siis ei pruugi ema verest piisavalt lapse dna (min 6%) kätte saada ja võib olla vajadus uue testi järgi, et võiksin sellega arvestada. Ma tegin niptify 10+5

Triinu

Oscar testiga on vereproov + uriiniproov. Need on vaja anda nädal enne Oscari UH-d.

Äm peaks andma verekaardi ning topsikud uriini proovi jaoks. – mulle vähemalt anti nii.

Aga kuna sul Niptify enne tehtud siis vereproovi vb ei võeta aga uriini proov peaks ikka olema? Uuri uuesti ämmaemandalt, äkki jäi midagi kahesilma vahele. ????

Ise käisin eelmine esmaspäev Oscari jaoks vereproovi andmas ja täna oli Oscar

Uriini proov on preeklampsia riski vaatamiseks ning veel mingid andmed.

Uriinist sul küll preeklampsia riski ei määrata. Vaadatakse ikka, et kas seal valku ega suhkrut sees ei ole.

just määratakse.
preeklampsiaga on valk uriinis – seda sealt just vaatakse kas on risk vôi ei.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niptify testi osas, mille kohta Triinu küsis – mul on info, et tulemus tuleb ikka arvudes, mitte lihtsalt “madal risk” või “kõrge risk”.

Paari haigla kodulehelt lugesin,et Oscar testiga tehakse ilmselt koos ka preeklampsia riski kohta analüüs. Minul andis ka ämmaemand suunised nii vere- kui uriiniproovi andmiseks enne Oscarit. Seega ma küsiks ka Triinu asemel ämmaemandalt üle vereproovi kohta, võib-olla jäigi midagi tähelepanuta. Esimesel korral saab ju nii palju informatsiooni ja võis ununeda. Kui uriiniprooviks sain topsikud kaasa, siis vereproovi pean iseseisvalt laborisse andma minema, verekaart jmt vajalik kaasa. Mina sain haiglast kaasa kaaned, kus vajalikud asjad sees, sh selline suur voldik vereanalüüside info jaoks.

Täna rasedust 11+6, dr M.Šoisi juures tehtud UH järgi 12+1. M.Šoisi juures kaaluti mind ka, aga võib-olla oli see hoopis teisel eesmärgil? Lugesin, et Panorama test ei pruugi olla täpne, kui on suur ülekaal. No ülekaalust olen küll kaugel, aga võib-olla tuleb neil see kaal siiski ära fikseerida. Riiklikus haiglas ei kaalutud, aga ämmaemand küsis kaalunumbrit.

Vahepeal pidasin ise enda ämmaemandaga ka nõu oma tervise teemadel (mina olen see, keda M.Šois veidi ehmatas enda infoga), aga minu ämmaemand vastupidi pidas nõu mu günekoloogiga ja rahustas mind maha. Jälgivad kuidas kulgeb see tervisemure, aga ei olnud nii dramaatiline hinnang sealt kui M.Šoisi poolt. Sain natuke teavet juurde ja teab rohkem jälgida seda mure. Aga eks ole näha. Ise loodan parimat ja püüan olla positiivne ning mitte muretseda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teen kohe uue postituse otsa. Täna 12+0/12+2 UH järgi.

Saime eile Panorama XP tulemused ka kätte ja riskid olid madalad ning tulemas on meie perekonda tüdruk. 🙂 Järjest reaalsemaks muutub juba see kõik, kui juba teada ka milleks valmistuda. Eilne õhtu oli seega väga elevust tekitav.

Saime testitulemused teada juba päeval, aga ei avanud neid ning ootsime tööpäeva lõpuni, et mehega need kodus koos avada. Jõudsid vaid nädalaga. Kõikide tulemuste taga oli numbriline näit ka, va triploidia kus oli lihtsalt märge “madal risk”. Täpid, kas Sinul oli ka selliselt?

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

malene, mul on nii hea meel su pärast! Nii tore on lugeda positiivseid uudiseid ja ma omal tuleb ka kohe elevus sisse ????????

Triinu

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere

Minul sama mure. Töö on väga stressi rohke ja koormus väga suur. Mul on juba viimasel paaril kuul tekkinud kerged ärevushäired ja uni on katkendlik. Kavatsen kindlasti ämmaemandaga rääkida, soovin nautida rasedust, aga sellise iseloomuga juhtival kohal on see kahjuks võimatu.

Tervitades

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere

Minul sama mure. Töö on väga stressi rohke ja koormus väga suur. Mul on juba viimasel paaril kuul tekkinud kerged ärevushäired ja uni on katkendlik. Kavatsen kindlasti ämmaemandaga rääkida, soovin nautida rasedust, aga sellise iseloomuga juhtival kohal on see kahjuks võimatu.

Tervitades

????

 

Võta palderjani.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

????

Võta palderjani.

Ma ei tea, kas siinne sõnavõtja on üks märtsikatest või keegi teine kes lugema sattus, aga minul on ettepanek – palun oleme üksteise vastu viisakad ja sõbralikud. Tahaks siit teemast leida ikka toetust ja heas meeleolus ühiselt koos oodata meie märtsibeebisid. Palderjanist võib olla mõnikord abi, aga soovituse edastamiseks võiks leida parima võimaliku viisi ja teha seda selliselt, et see kedagi ei riiva. 🙂

Minu töö on ka päris vastutusrikas, vahel venivad tööpäevad väga pikaks. Aga proovin end emotsionaalselt tööprobleemidest pigem rohkem distantseerida – et pole minu isiklikud probleemid. Ilmselt igal töökohal nii küll ei saa. Aga uni on kehvemaks muutunud minul ka. St tuleb õhtul raskemini ja läheb kergemini ära, aga ma arvan, et see ei olegi seotud tööga, kui lihtsalt rasedus nii mõjub. Mõtlesin ka, et proovin selliseid und häirivaid tegevusi pigem vähendada, vaadata üle oma magamisharjumused (jään mõnikord suurest väsimusest õhtul diivanile magama ja siis on öine uni ka rikutud). Tööl proovin ka rahulikumalt võtta, proovin vähem teha ületunde ja pigem õigel ajal töölt ära minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere

Minul sama mure. Töö on väga stressi rohke ja koormus väga suur. Mul on juba viimasel paaril kuul tekkinud kerged ärevushäired ja uni on katkendlik. Kavatsen kindlasti ämmaemandaga rääkida, soovin nautida rasedust, aga sellise iseloomuga juhtival kohal on see kahjuks võimatu.

Tervitades

????

Võta palderjani.

Jätame selle teema ikka viisakaks. Me jagame siin kõik oma rõõmu ja muresid ning selline ärapanemine ei ole täiskasvanule kohane.
Sellist valesse teemasse kirjutamist võib juhtuda kõigil.
Kui sul on halb päev siis ära kirjuta perekooli vaid võta palderjani.

Oscaris käidud ning kõik riskid madalad, hetkel tuli ka sünnitustähtaeg ettepoole nädala. 🙂 Algsete arvestuste järgi oli 12+5 aga õige 13+5.
Nüüd ootan kannatamatult Panorama tulemusi. 🙂

 

Janne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Janne, nii head uudised! Et kõik ikka korras.

 

Ma sain ka Niptify vastused täna kätte, tulid täpselt nädala. Kusjuures numbrilisi väärtusi pole välja toodud, aga kõik riskid madalad. Ja ma ühinen ka tüdrukute klubiga ????

Triinu

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Panorama XP testi tulemused jõudsid eile, täpselt nädalaga tulid

Riskid kõik madalad seega sellega kõik hästi – saab südamerahus edasi elada. Tuli välja et me saame poja! 🙂
Ka endal oli tunne, et vist tuleb poeg, sisetunne ei valetanud.

Esimene trimester saab nüüd homme läbi, juhuu! (14.nädal algab)
Niipalju kui ma vaadanud olen siis paljud kliinikud + netilehed jne kõigil trimestrite numbrid erinevad, saa siis aru mis õige on. Mõned näitavad et teine trimester algab alles 16.nädalast.
Arstilt küsides on esimene trimester ikka kuni 13.nädalani.

Hetkel tulnud uus sümptom ehk unega on viimasel ajal kehvasti. Öösiti hästi pinnapealne uni, iga väike asi äratab üles. Lisaks on millegipärast öösiti meeletult palav. Kuigi ei ole veel kütet sisse lülitanud. Ja see tihe pissil käimine öösiti  – no ikka iga tunni tagant. Vahest ajab nii vihaseks, tahaks ju magada. Teisel trimestril pidi see õnneks üle minema.

Janne.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Panorama XP testi tulemused jõudsid eile, täpselt nädalaga tulid

Riskid kõik madalad seega sellega kõik hästi – saab südamerahus edasi elada. Tuli välja et me saame poja! ????

Ka endal oli tunne, et vist tuleb poeg, sisetunne ei valetanud.

Esimene trimester saab nüüd homme läbi, juhuu! (14.nädal algab)

Niipalju kui ma vaadanud olen siis paljud kliinikud + netilehed jne kõigil trimestrite numbrid erinevad, saa siis aru mis õige on. Mõned näitavad et teine trimester algab alles 16.nädalast.

Arstilt küsides on esimene trimester ikka kuni 13.nädalani.

Hetkel tulnud uus sümptom ehk unega on viimasel ajal kehvasti. Öösiti hästi pinnapealne uni, iga väike asi äratab üles. Lisaks on millegipärast öösiti meeletult palav. Kuigi ei ole veel kütet sisse lülitanud. Ja see tihe pissil käimine öösiti – no ikka iga tunni tagant. Vahest ajab nii vihaseks, tahaks ju magada. Teisel trimestril pidi see õnneks üle minema.

Janne.

Ja kolmandal trimestril saab jälle hakata tihti vetsus käima ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Panorama XP testi tulemused jõudsid eile, täpselt nädalaga tulid

Riskid kõik madalad seega sellega kõik hästi – saab südamerahus edasi elada. Tuli välja et me saame poja! ????

Ka endal oli tunne, et vist tuleb poeg, sisetunne ei valetanud.

Esimene trimester saab nüüd homme läbi, juhuu! (14.nädal algab)

Niipalju kui ma vaadanud olen siis paljud kliinikud + netilehed jne kõigil trimestrite numbrid erinevad, saa siis aru mis õige on. Mõned näitavad et teine trimester algab alles 16.nädalast.

Arstilt küsides on esimene trimester ikka kuni 13.nädalani.

Hetkel tulnud uus sümptom ehk unega on viimasel ajal kehvasti. Öösiti hästi pinnapealne uni, iga väike asi äratab üles. Lisaks on millegipärast öösiti meeletult palav. Kuigi ei ole veel kütet sisse lülitanud. Ja see tihe pissil käimine öösiti – no ikka iga tunni tagant. Vahest ajab nii vihaseks, tahaks ju magada. Teisel trimestril pidi see õnneks üle minema.

Janne.

  1. Ja kolmandal trimestril saab jälle hakata tihti vetsus käima ????

Ja täpselt! ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Triinule – teretulmast meie tüdrukute klubisse! 🙂 Jannele – palju õnne poja ootuse puhul!

Mulle tundub, et olen siin teemas enne ka lugenud, et unega on tekkinud mitmetel probleeme, nt et ei maga enam nii sügavalt vm.

Ehk võiksime ka asuda vaikselt looma uut Facebooki gruppi siinsetele jutustajatele? Paljud soovisid ära oodata 12+ nädala ja Oscar testi, aga nüüd hakkab see aeg vaikselt kõigil meil täis saama. Näiteks võiks grupp olla varjatud suurema ringkonna eest (ei ole avalikult kättesaadav Facebookis) ja lisada saaks nt lingi siia foorumisse siinsetele lugejatele liitumiseks? Või luues mingi kutsetega süsteemi?

Tundub, et eelmise loodud grupi osas ei ole mittekeegi siin enam sõna võtnud ja sellega liitumiseks on rong juba läinud.

Kas meie seas on keegi, kes tunneb end Facebookis grupi loomisel mugavalt? Mina pigem selles tugev ei ole ja kui keegi selles on osavam, siis loodaks seekord selle “kellegi” peale 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 271 kuni 300 (kokku 328 )


Esileht Lapse ootamine Märtsibeebid 2023