Esileht Kodunurk mida teie koju kunagi ei tule?

Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 224 )

Teema: mida teie koju kunagi ei tule?

Postitas:
Kägu

Muidugi voib ju ka tegu olla “konservatiivse” naisega, kes tunneb uhkust kate vahel asju kyyrides.  Siin taga on aga jallegi kas ajupesu, et selline ongi “oige” naine, voi siis ei olegi toesti oma ajaga midagi targemat peale hakata.

Meie pere soetas oma perede sõprusringis esimesena masina. Hiljem kuulsin, kuidas paar meest omavahel poetasid minu kohta – no küll on laisk naine.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hiljem kuulsin, kuidas paar meest omavahel poetasid minu kohta – no küll on laisk naine.

See on tõesti nõme, kui peres eeldatakse, et naine peab kindlasti see olema, kes nõusid peseb. Meil niisugust korda ei ole, et üks inimene teeb mingit ühte tegevust. Peseb ka mees nõusid ja põrandaid ja pesu, viin ka mina prügi välja ja toon puid tuppa. Meil tavaliselt nõudepesuga see süsteem, et kes süüa tegi, see pärast nõudega enam tegelema ei pea. Üks teeb söögi, teine koristab. Vaheldumisi. Väiksemad asjad korjab igaüks ise enda järelt ära (hommikusöök, vahepala jms)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kus on nüüd läinud avatud köögi ja nõudepesumasina ülistamiseks, päris haige.

Ei ole see nõudepesumasin mingi suur kokkuhoid, kui te seal puhtaid nõusid solgutate.

Ja üldse, miks võtta nii isiklikult seda, kas mingil Käol on kodus nõudepesumasin või kui suur see on? Siin ka inimesi, kellel on mitu masinat, aga ikka ei kasuta neid eriti, sellest ma saan paremini aru kui sellest, et PEAB pesema iga puhtagi taldriku MASINAGA!!!111!

Ma ei pane enda leiva peale rasvast tilkuvaid vorste. Ja ma ei tee süüa mingi ämbrisuuruse potiga, mis masinasse ei mahu. Mul ei ole mingit karjuvat vajadust masina järele, äkki lõpetaks nüüd selle nõudepesumasina teema ära siin, mis?

No, kus üks nüüd solvus!

Minu arust võiks hoopis tänulik olla, et teadjamad soovitasid sul lauapealse nõudeka soetamise mõte maha matta. Sina tahad seal potte pesta, aga need tõesti sinna ei mahu. Ja väga tore, et sulle sellest enne teada anti, kui sa selle mõttetu lauapealse peale oleksid raha raisanud.

+2
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Muidugi voib ju ka tegu olla “konservatiivse” naisega, kes tunneb uhkust kate vahel asju kyyrides. Siin taga on aga jallegi kas ajupesu, et selline ongi “oige” naine, voi siis ei olegi toesti oma ajaga midagi targemat peale hakata.

Meie pere soetas oma perede sõprusringis esimesena masina. Hiljem kuulsin, kuidas paar meest omavahel poetasid minu kohta – no küll on laisk naine.

Mind jällegi omal ajal üllatas, kui sain teada, et nõudekuivatusresti nimi on “Laisk Liisu”. Mõtlesin, et mis mõttes, mehed ise ju küll ei ütle kunagi ära tehnika abil oma elu kergendamisest. Nõuda, et naine peab pesema pesu ja nõusid alati käsitsi ega tohi kasutada isegi nõudekuivatusresti on sama, mis nõuda mehelt, et too ei tohi kasutada akutrelli ega mootorsaagi ega põllul kombaini, vaid peab seda kõike tegema samuti käsitsi, nagu esivanemad tuhat aastat tagasi.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi voib ju ka tegu olla “konservatiivse” naisega, kes tunneb uhkust kate vahel asju kyyrides. Siin taga on aga jallegi kas ajupesu, et selline ongi “oige” naine, voi siis ei olegi toesti oma ajaga midagi targemat peale hakata.

Meie pere soetas oma perede sõprusringis esimesena masina. Hiljem kuulsin, kuidas paar meest omavahel poetasid minu kohta – no küll on laisk naine.

Mind jällegi omal ajal üllatas, kui sain teada, et nõudekuivatusresti nimi on “Laisk Liisu”. Mõtlesin, et mis mõttes, mehed ise ju küll ei ütle kunagi ära tehnika abil oma elu kergendamisest. Nõuda, et naine peab pesema pesu ja nõusid alati käsitsi ega tohi kasutada isegi nõudekuivatusresti on sama, mis nõuda mehelt, et too ei tohi kasutada akutrelli ega mootorsaagi ega põllul kombaini, vaid peab seda kõike tegema samuti käsitsi, nagu esivanemad tuhat aastat tagasi.

Noh, omavahel öeldes, olid mõlemad mehed selle hoiakuga, et naise koht ongi pliidi ja rusika vahel. Ehk siis – on naistetööd ja meestetööd. Ja nõudepesu on mõistagi naistetöö! See on ju läbi aegade nii olnud! Ja tubli naine peseb ikka ise pere nõud ära, mitte lase endale osta mingisugust kallist masinat (rõhk sellele, et mehed ju ometigi ostavad selliseid asju oma naistele). Vee- ja elektrikulu (või vee soojendamise kulu) kokkuhoid ei loe, sest selle raha eest, mis masin maksab, saab ju aastaid käsitsi pesta palju soodsamalt (selle arvamusega tsiteerin ühtlaselt kedagi kägu, kes eespool sama kuulutas). Muidugi saab! No, milleks meile ometi tolmuimeja, kui harja kühvliga saab odavamalt? Milleks meile pesumasin, kui pesu saab ka käe vahel pesta? Milleks meile külmik, kui asjad saaks kilekotida akna taha riputada? Milleks meile arvuti, internet ja perekool, kui aega saab sisustada ka muudmoodi?

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kus on nüüd läinud avatud köögi ja nõudepesumasina ülistamiseks, päris haige.

Ei ole see nõudepesumasin mingi suur kokkuhoid, kui te seal puhtaid nõusid solgutate.

Ja üldse, miks võtta nii isiklikult seda, kas mingil Käol on kodus nõudepesumasin või kui suur see on? Siin ka inimesi, kellel on mitu masinat, aga ikka ei kasuta neid eriti, sellest ma saan paremini aru kui sellest, et PEAB pesema iga puhtagi taldriku MASINAGA!!!111!

Ma ei pane enda leiva peale rasvast tilkuvaid vorste. Ja ma ei tee süüa mingi ämbrisuuruse potiga, mis masinasse ei mahu. Mul ei ole mingit karjuvat vajadust masina järele, äkki lõpetaks nüüd selle nõudepesumasina teema ära siin, mis?

Sul on ikka tõeliselt vildakad arusaamad selle masina tööpõhimõttest. Kas sina said tõesti aru, et iga saiapurust taldrikut pestakse eraldi? Iga taldriku pesemise jaoks käivitatakse masin? Loomulikult kogutakse masin täis. Mina kogun lausa triiki täis. Ja sinna määrdunud nõude vahele mahuvad ilusti ka need vähemmäärdunudmad. Mille krdi pärast peaks osa, mitte nii määrdunud nõusid käevahel pesema, kui masin läheb nagunii mingil momendil käima ja saab need saiapurused taldrikud ja kohvised kruusid sama masinatäiega ära pesta?

Ja see, et SINUL ei ole karjuvat vajadust masina järele, ei anna sulle perekoolis õigust otsustada, kas teised tohivad nõudepesumasina teemal veel edasi arutleda või mitte. Sa ei ole perekooli korrapidaja.

+11
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

No kus on nüüd läinud avatud köögi ja nõudepesumasina ülistamiseks, päris haige.

Ei ole see nõudepesumasin mingi suur kokkuhoid, kui te seal puhtaid nõusid solgutate.

Ja üldse, miks võtta nii isiklikult seda, kas mingil Käol on kodus nõudepesumasin või kui suur see on? Siin ka inimesi, kellel on mitu masinat, aga ikka ei kasuta neid eriti, sellest ma saan paremini aru kui sellest, et PEAB pesema iga puhtagi taldriku MASINAGA!!!111!

Ma ei pane enda leiva peale rasvast tilkuvaid vorste. Ja ma ei tee süüa mingi ämbrisuuruse potiga, mis masinasse ei mahu. Mul ei ole mingit karjuvat vajadust masina järele, äkki lõpetaks nüüd selle nõudepesumasina teema ära siin, mis?

Sul on ikka tõeliselt vildakad arusaamad selle masina tööpõhimõttest. Kas sina said tõesti aru, et iga saiapurust taldrikut pestakse eraldi? Iga taldriku pesemise jaoks käivitatakse masin? Loomulikult kogutakse masin täis. Mina kogun lausa triiki täis. Ja sinna määrdunud nõude vahele mahuvad ilusti ka need vähemmäärdunudmad. Mille krdi pärast peaks osa, mitte nii määrdunud nõusid käevahel pesema, kui masin läheb nagunii mingil momendil käima ja saab need saiapurused taldrikud ja kohvised kruusid sama masinatäiega ära pesta?

Ja see, et SINUL ei ole karjuvat vajadust masina järele, ei anna sulle perekoolis õigust otsustada, kas teised tohivad nõudepesumasina teemal veel edasi arutleda või mitte. Sa ei ole perekooli korrapidaja.

Ja sa pead meeleheitlikku kaitsekõnet perekoolis kell 5 hommikul.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On, aga ükski masin ei tee põrandat päris puhtaks. Ei võta 100% tolmu ära see robot ega ka pese sama puhtaks. Ta liigub ju pinna järgi, mis tegemata, mitte pudi järgi, mis kuskile maha jäi või õhuvooluga juba puhtale pinnale lendas, mis ta ise õhuna puhub. Peale pesu võtad majapidamispaberi, teed niiskeks ja põrandalt nühkides-pühkides saab see ikka mustaks. Kunagi käisin esitlusel, kus esitleja rääkis, et kodu saavat nüüd tolmuvabaks, et ka mujal asuv tolm langeb nüüd selle käigus alla ja saab põrandalt üles korjatud. Siiani pole seda juhtunud.

Oot, aga robot ju ei olegi mõeldud põhjalikuks suurpuhastuseks, vaid käib näiteks nädala sees mõned tiirud elamise üle. Põhjaliku koristuse teed ju ikka päris tolmuimejaga ja põrandaid pesed ju ka ikka päris vee, ämbri ja põrandamopiga. Sest ikka on kohti, kuhu robot ligi ei saa.

Robottolmuimeja on lihtsalt kõrvalabimees, kes toimetab näiteks töönädala sees, kui endal ei ole aega ega jaksu koristamisega tegeleda. Võtab ära suurema ja silmaganähtava tolmu ja mustuse. Mingisugust vatipulgaga puhtuse proovi pole muidugi mõtet sellise koristuse järel võtta. Kas peabki? Kuigi, kui ma nüüd oma roboti peale mõtlen, siis see teeb mu meelest küll väga hästi ja tulemus on absoluutselt korrektne.

Sinu vastus on ebatäpne. Ma poel vatipulga testi üldse nimetanud, see on sinupoolne liialdus. Ka pole ma rääkinud põhjalikust suurpuhastusest, vaid sellest pinnast, mida robot teeb. Ka pole ükski müügiesitleja kordagi rääkinud, et robot on kalli raha eest kergeks vahekoristuseks, mille pead nagunii üle tegema tavalise tolmuimejaga ja põrandapesulapiga. Sel juhul oleks ju aknarobotid ka sama eezsmärgiga, et ostke vahekoristuseks, aga päris aknapesu peate ikka ise tegema tavalisel vanaagesel moel. Soovisin lihtsalt öelda, et istes 1000. eurose roboti, ei saa inimene loota sellele, et see on nii hea, nagu on lubatud. Ja kõige puhtamaks saab ikka käpuli lapp käes, see on tõestatud ka.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul on ikka tõeliselt vildakad arusaamad selle masina tööpõhimõttest. Kas sina said tõesti aru, et iga saiapurust taldrikut pestakse eraldi? Iga taldriku pesemise jaoks käivitatakse masin? Loomulikult kogutakse masin täis. Mina kogun lausa triiki täis. Ja sinna määrdunud nõude vahele mahuvad ilusti ka need vähemmäärdunudmad. Mille krdi pärast peaks osa, mitte nii määrdunud nõusid käevahel pesema, kui masin läheb nagunii mingil momendil käima ja saab need saiapurused taldrikud ja kohvised kruusid sama masinatäiega ära pesta? Ja see, et SINUL ei ole karjuvat vajadust masina järele, ei anna sulle perekoolis õigust otsustada, kas teised tohivad nõudepesumasina teemal veel edasi arutleda või mitte. Sa ei ole perekooli korrapidaja.

Sama siin. Mina ilma nõudepesumasinata elama pole nõus (elan muideks üksi, kuid teen aeg-ajalt ka ise süüa). Ma olen viimaste aastate jooksul ostnud ka 3 korterit (st ühtlasi ka 2 korterit müünud) ja ma ei osta korterit, kus ei ole köögis nõudepesumasina paigaldamise valmidust /võimalust. See on nii elementaarne rusikareegel, et kui nõudekat panna ei saa, siis rohkem seda korterit ma edasi ei vaata.

Kõik nõud lähevad masinasse, ka saiapurune taldrik, veekruus ja kohvilusikas. Absoluutselt kõik, mida saab masinas pesta. Kogun masina täis, mingit haisu ega hallitust selle ajaga ei teki ja haige ma ei ole olnud aastaid. Panni ja liimpuidust lõikelaudu ei pane masinasse. Täispuidust asjad – võinuga, pannilabidad, puulusikad -masinasse. Ainult liimpuitu ei pane. Mina pesen masinas ka kalleid lõikenuge – minestage, kui soovite. Ma võin vabalt need kokanoad mingi aja tagant uued osta, kusjuures ei ole midagi neid eriti sageli vaja vahetada, natuke on see ka müüt, et kokanuga kohe masinas nässu läheb. Mina ei näe enda jaoks mingit vajadust sellel, et mingi nuga peaks kestma kogu minu eluaja. Mida veel, äkki lausa kirjutada need noad testamenti sisse ja järeltulijatele pärandada? Mina hindan kõige enam oma aega ja energiat. Ma ei soovi käsitsi nõusid pesta, see on ebameeldiv ja mõttetu tegevus. Kasvõi lakke vahtida on etem kui kraanikausis nõusid pesta, pärast veepiisku kuivatada ja käsnasid pesta ja vahetada. Ja ma tõesti ei kujuta ette nõude käsitsi ükshaaval kuivatamist – see on veel kõige jäledam osa. Järele jääb mingi märg rätik, mida sellega tehakse? Riputatakse kusagile kuivama? Samas kahtlustan ka väga, et nii mõnigi nõudekat mitteomav perekoolikas kasutab laiskliisut ja lihtsalt nõrutab nõud kuivaks või laotab märjalt kuhugi rätiku peale, see on täiesti ettekujuteldamatult rõve. See ongi elu 2023?

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No küll annab end ühest  kodumasinast jutustades ikka välja elada 🙂

 

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kohvitassidega sama lugu. Mul on iga kuu mõneks nädalaks üüritud kontoriruum, kus pole nõudepesumasinat. Pesen käsitsi, aga puhtusetase pole see. Kõige ilmekamalt näitavad seda süsimustad läikega nõud ja lumivalged nõud. Esimesed kaotavad läike, teised muutuvad imekergelt beežikaks-kollakaks. Mõlemad probleemid lahendab nende aegajalt nõudepesumasinasse viimine. Ühe-kahe nõudemasinapesuga oleme taastanud klaarvalge värvi isegi nõukogudeaegsetel taldrikutel, mille puhul ei tundunud olevat mingitki šanssi.

No mingeid seminariruumi kohvitasse ei viitsi keegi ka südamest puhastada ja soodaga küürida jms, just lobistatakse vee alt läbi ja kõik, nii see kohvirasv ja teepaakumine sinna külge jäävad. Jah, nõudepesumasinas saavad ka sellised puhtamaks, isegi teest paakunud vanad tassid, väljast mustad potipõhjad jms.

Aga mina üldse ei sunni, tehke mis tahate. Peske käsitsi, kui see toredam tundub, vabalt. Ma ütlen, ma alles hiljaaegu olin ka see “lipsti” pesija 🙂 Aga tõesti, ainult potipesemiseks pole väikest masinat küll mõtet osta, sest varsti tahad sa seal ka muid asju pesta, ei taha enam igat lusikat lobistada kähku kraani alt läbi.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on vana hea tuntud löömiseteema siin! 🙂 Varem sain sõimata eelajalooliseks ja nõmedaks, sest olin käsitsipesijate parteis, nüüd sõimavad käsna-Malled mind, kui ma masinaga pesen 😀

+2
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Muidugi voib ju ka tegu olla “konservatiivse” naisega, kes tunneb uhkust kate vahel asju kyyrides. Siin taga on aga jallegi kas ajupesu, et selline ongi “oige” naine, voi siis ei olegi toesti oma ajaga midagi targemat peale hakata.

Meie pere soetas oma perede sõprusringis esimesena masina. Hiljem kuulsin, kuidas paar meest omavahel poetasid minu kohta – no küll on laisk naine.

Mind jällegi omal ajal üllatas, kui sain teada, et nõudekuivatusresti nimi on “Laisk Liisu”. Mõtlesin, et mis mõttes, mehed ise ju küll ei ütle kunagi ära tehnika abil oma elu kergendamisest. Nõuda, et naine peab pesema pesu ja nõusid alati käsitsi ega tohi kasutada isegi nõudekuivatusresti on sama, mis nõuda mehelt, et too ei tohi kasutada akutrelli ega mootorsaagi ega põllul kombaini, vaid peab seda kõike tegema samuti käsitsi, nagu esivanemad tuhat aastat tagasi.

Tahaks päris teada, kes sellele “laisk liisu” üldse nimeks pani. Rest ise on ja oli ikka hea abiline. Huvitav, kas oli olemas siis <aeg, kui leidus inimesi, kes pidasid seda toodet laisa naise teemaks ja olid kriitilised? Märkamata, mis head ta ühe pere ellu võib lausa tuua!? Ma kasutaks seda ka praegu, kui mul nõudepesumasinat ei oleks. Ma nõudemasina teemal ei võtaks siin sõna momendil.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul on ikka tõeliselt vildakad arusaamad selle masina tööpõhimõttest. Kas sina said tõesti aru, et iga saiapurust taldrikut pestakse eraldi? Iga taldriku pesemise jaoks käivitatakse masin? Loomulikult kogutakse masin täis. Mina kogun lausa triiki täis. Ja sinna määrdunud nõude vahele mahuvad ilusti ka need vähemmäärdunudmad. Mille krdi pärast peaks osa, mitte nii määrdunud nõusid käevahel pesema, kui masin läheb nagunii mingil momendil käima ja saab need saiapurused taldrikud ja kohvised kruusid sama masinatäiega ära pesta? Ja see, et SINUL ei ole karjuvat vajadust masina järele, ei anna sulle perekoolis õigust otsustada, kas teised tohivad nõudepesumasina teemal veel edasi arutleda või mitte. Sa ei ole perekooli korrapidaja.

Sama siin. Mina ilma nõudepesumasinata elama pole nõus (elan muideks üksi, kuid teen aeg-ajalt ka ise süüa). Ma olen viimaste aastate jooksul ostnud ka 3 korterit (st ühtlasi ka 2 korterit müünud) ja ma ei osta korterit, kus ei ole köögis nõudepesumasina paigaldamise valmidust /võimalust. See on nii elementaarne rusikareegel, et kui nõudekat panna ei saa, siis rohkem seda korterit ma edasi ei vaata.

Kõik nõud lähevad masinasse, ka saiapurune taldrik, veekruus ja kohvilusikas. Absoluutselt kõik, mida saab masinas pesta. Kogun masina täis, mingit haisu ega hallitust selle ajaga ei teki ja haige ma ei ole olnud aastaid. Panni ja liimpuidust lõikelaudu ei pane masinasse. Täispuidust asjad – võinuga, pannilabidad, puulusikad -masinasse. Ainult liimpuitu ei pane. Mina pesen masinas ka kalleid lõikenuge – minestage, kui soovite. Ma võin vabalt need kokanoad mingi aja tagant uued osta, kusjuures ei ole midagi neid eriti sageli vaja vahetada, natuke on see ka müüt, et kokanuga kohe masinas nässu läheb. Mina ei näe enda jaoks mingit vajadust sellel, et mingi nuga peaks kestma kogu minu eluaja. Mida veel, äkki lausa kirjutada need noad testamenti sisse ja järeltulijatele pärandada? Mina hindan kõige enam oma aega ja energiat. Ma ei soovi käsitsi nõusid pesta, see on ebameeldiv ja mõttetu tegevus. Kasvõi lakke vahtida on etem kui kraanikausis nõusid pesta, pärast veepiisku kuivatada ja käsnasid pesta ja vahetada. Ja ma tõesti ei kujuta ette nõude käsitsi ükshaaval kuivatamist – see on veel kõige jäledam osa. Järele jääb mingi märg rätik, mida sellega tehakse? Riputatakse kusagile kuivama? Samas kahtlustan ka väga, et nii mõnigi nõudekat mitteomav perekoolikas kasutab laiskliisut ja lihtsalt nõrutab nõud kuivaks või laotab märjalt kuhugi rätiku peale, see on täiesti ettekujuteldamatult rõve. See ongi elu 2023?

Sa hindad oma aega nii kõrgelt, et kirjutad pikki kõnesid perekoolis. Jube kvaliteettegevus tõesti.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust võiks hoopis tänulik olla, et teadjamad soovitasid sul lauapealse nõudeka soetamise mõte maha matta.

keegi pole su abi küsinud, ei ole vaja seda toppida, kretiin

0
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Samas kahtlustan ka väga, et nii mõnigi nõudekat mitteomav perekoolikas kasutab laiskliisut ja lihtsalt nõrutab nõud kuivaks või laotab märjalt kuhugi rätiku peale, see on täiesti ettekujuteldamatult rõve.

On mõnel ikka probleemid. Kohe ettekujuteldamatult rõve?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sina said tõesti aru, et iga saiapurust taldrikut pestakse eraldi? Iga taldriku pesemise jaoks käivitatakse masin?

EI, ma ei ole niisugune idioot nagu sina, et ma arvaksin, et iga taldrikut peab eraldi pesema, küll aga ma leian, et puhtaid taldrikuid ei ole vaja masinas pesta. Selle järele ei ole lihtsalt mitte mingisugust vajadust ja see ei anna sulle ka mitte mingisugust suurt kokkuhoidu nagu sa siin kiitled.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

2.14 Kasutatud vulgaarset eneseväljendust.

Perekooli moderaator.

+7
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Sul on ikka tõeliselt vildakad arusaamad selle masina tööpõhimõttest. Kas sina said tõesti aru, et iga saiapurust taldrikut pestakse eraldi? Iga taldriku pesemise jaoks käivitatakse masin? Loomulikult kogutakse masin täis. Mina kogun lausa triiki täis. Ja sinna määrdunud nõude vahele mahuvad ilusti ka need vähemmäärdunudmad. Mille krdi pärast peaks osa, mitte nii määrdunud nõusid käevahel pesema, kui masin läheb nagunii mingil momendil käima ja saab need saiapurused taldrikud ja kohvised kruusid sama masinatäiega ära pesta? Ja see, et SINUL ei ole karjuvat vajadust masina järele, ei anna sulle perekoolis õigust otsustada, kas teised tohivad nõudepesumasina teemal veel edasi arutleda või mitte. Sa ei ole perekooli korrapidaja.

Sama siin. Mina ilma nõudepesumasinata elama pole nõus (elan muideks üksi, kuid teen aeg-ajalt ka ise süüa). Ma olen viimaste aastate jooksul ostnud ka 3 korterit (st ühtlasi ka 2 korterit müünud) ja ma ei osta korterit, kus ei ole köögis nõudepesumasina paigaldamise valmidust /võimalust. See on nii elementaarne rusikareegel, et kui nõudekat panna ei saa, siis rohkem seda korterit ma edasi ei vaata.

Kõik nõud lähevad masinasse, ka saiapurune taldrik, veekruus ja kohvilusikas. Absoluutselt kõik, mida saab masinas pesta. Kogun masina täis, mingit haisu ega hallitust selle ajaga ei teki ja haige ma ei ole olnud aastaid. Panni ja liimpuidust lõikelaudu ei pane masinasse. Täispuidust asjad – võinuga, pannilabidad, puulusikad -masinasse. Ainult liimpuitu ei pane. Mina pesen masinas ka kalleid lõikenuge – minestage, kui soovite. Ma võin vabalt need kokanoad mingi aja tagant uued osta, kusjuures ei ole midagi neid eriti sageli vaja vahetada, natuke on see ka müüt, et kokanuga kohe masinas nässu läheb. Mina ei näe enda jaoks mingit vajadust sellel, et mingi nuga peaks kestma kogu minu eluaja. Mida veel, äkki lausa kirjutada need noad testamenti sisse ja järeltulijatele pärandada? Mina hindan kõige enam oma aega ja energiat. Ma ei soovi käsitsi nõusid pesta, see on ebameeldiv ja mõttetu tegevus. Kasvõi lakke vahtida on etem kui kraanikausis nõusid pesta, pärast veepiisku kuivatada ja käsnasid pesta ja vahetada. Ja ma tõesti ei kujuta ette nõude käsitsi ükshaaval kuivatamist – see on veel kõige jäledam osa. Järele jääb mingi märg rätik, mida sellega tehakse? Riputatakse kusagile kuivama? Samas kahtlustan ka väga, et nii mõnigi nõudekat mitteomav perekoolikas kasutab laiskliisut ja lihtsalt nõrutab nõud kuivaks või laotab märjalt kuhugi rätiku peale, see on täiesti ettekujuteldamatult rõve. See ongi elu 2023?

Sa hindad oma aega nii kõrgelt, et kirjutad pikki kõnesid perekoolis. Jube kvaliteettegevus tõesti.

Jah, perekool meeldib mulle rohkem kui nõudepesemine. Ma ju kirjutasin, et isegi lakke vahtimine on etem.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lobista edasi oma haisva käsnaga, mis on kõige hullem bakteripesa köögis, jumal sinuga. Aga ära siis tule vähemalt teisi lolliks sõimama, kui ise seda tiitlit kandma peaks.

Kas te neid kÄsnu ei pesegi?

Mul läheb päeva jooksul paar tükki kasutusse ja seejärel pessu. Vahel harva käivad tiiru ka mikroahjus, kui just mustad ei tundu olevat.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja sa pead meeleheitlikku kaitsekõnet perekoolis kell 5 hommikul.

Seal riigis, kus mina olen, ei olnud kell sel momendil 5 hommikul.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovisin lihtsalt öelda, et istes 1000. eurose roboti, ei saa inimene loota sellele, et see on nii hea, nagu on lubatud.

Aga, kes siin teemas niimoodi öelnud on, et robot teeb põhjalikumalt kui ise tolmuimeja või lapiga tehes? Mitte keegi!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

2.14 Kasutatud vulgaarset eneseväljendust.

Perekooli moderaator.

+4
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

ma leian, et puhtaid taldrikuid ei ole vaja masinas pesta.

Puhtaid taldrikuid pole üldse vaja üle pesta, kui nad just 6 kuud tolmunud ei ole kuskil lahtiselt aida all.
Keegi ju ei räägi, et peseb pidevalt täiesti puhtaid taldrikuid niimoodi igaks juhuks.

Taldrik, mille peal on olnud torditükk, kanafilee salatilehel, võileib, keedumuna või pannkook, lihtsalt ei ole enam puhas taldrik. Muidugi saab neid kõiki käsitsi pesta. Käsitsi pesta saab ka hanepraerasvast liuda või süldikeedupotti. Teine asi on, et milleks. Lihtsam on need kõik panna masinasse, kui et pidevalt keegi midagi kraani juures lobistab.
Kui eluasemesse nõudepesumasin ei mahu või pole raha seda osta või kanalisatsiooni pole ja vesi käib kaevust, selge siis. Arusaadav. Aga mingi põhimõtteline vastuseis on küll ülinaljakas.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi voib ju ka tegu olla “konservatiivse” naisega, kes tunneb uhkust kate vahel asju kyyrides. Siin taga on aga jallegi kas ajupesu, et selline ongi “oige” naine, voi siis ei olegi toesti oma ajaga midagi targemat peale hakata.

Meie pere soetas oma perede sõprusringis esimesena masina. Hiljem kuulsin, kuidas paar meest omavahel poetasid minu kohta – no küll on laisk naine.

Vana nali – mehed arutavad, kellel milline pesumasin kodus – kellel Aurika, kelle Maljutka, aga üks kiidab – temal on Meeta. Tuleb järgmine päev tööle, silm sinine peas, mehed küsivad, mis juhtus – mees ühmab -pesumasina vänt lõi tagasi.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mingi põhimõtteline vastuseis on küll ülinaljakas.

selle põhimõttelise vastuseisu olete te enda peas välja mõelnud

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igal ühel on õigus oma arvamusele, et aga  olen piisavalt laisk, et mitte kasutada kõiki võimalusi. Joon kohvi ja molun perekoolis – nõudekas peseb nõusid, pesumasinas on voodipesu ja robottolmuimeja teeb põrandaid puhtaks. Kohvi teeb masin – mitte ei alusta hommikut ubade jahvatamisega ja siis kohimasinasse panemisega (meil oli see mulksuga kohvikann, mis ise välja ei lülitanud, vaid tuli ise õiget aega peale passida).

Olen vanem naine ja piisavalt Rigaga pesu pesnud, käsitsi nõusid küürinud ja harjaga tolmurulle taga ajanud. Lisaks õppisin auto juhtimise selgeks vanemate 7-aastat vana Ziguliga, seega sõidan nüüd mõnuga automaat käigukastiga autoga.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igal ühel on õigus oma arvamusele, et aga olen piisavalt laisk, et mitte kasutada kõiki võimalusi. Joon kohvi ja molun perekoolis – nõudekas peseb nõusid, pesumasinas on voodipesu ja robottolmuimeja teeb põrandaid puhtaks. Kohvi teeb masin – mitte ei alusta hommikut ubade jahvatamisega ja siis kohimasinasse panemisega (meil oli see mulksuga kohvikann, mis ise välja ei lülitanud, vaid tuli ise õiget aega peale passida).

Olen vanem naine ja piisavalt Rigaga pesu pesnud, käsitsi nõusid küürinud ja harjaga tolmurulle taga ajanud. Lisaks õppisin auto juhtimise selgeks vanemate 7-aastat vana Ziguliga, seega sõidan nüüd mõnuga automaat käigukastiga autoga.

Õpi eesti keel ka ära, ehk saab sinust siis ka aru.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igal ühel on õigus oma arvamusele, et aga olen piisavalt laisk, et mitte kasutada kõiki võimalusi. Joon kohvi ja molun perekoolis – nõudekas peseb nõusid, pesumasinas on voodipesu ja robottolmuimeja teeb põrandaid puhtaks. Kohvi teeb masin – mitte ei alusta hommikut ubade jahvatamisega ja siis kohimasinasse panemisega (meil oli see mulksuga kohvikann, mis ise välja ei lülitanud, vaid tuli ise õiget aega peale passida).

Olen vanem naine ja piisavalt Rigaga pesu pesnud, käsitsi nõusid küürinud ja harjaga tolmurulle taga ajanud. Lisaks õppisin auto juhtimise selgeks vanemate 7-aastat vana Ziguliga, seega sõidan nüüd mõnuga automaat käigukastiga autoga.

Eks ta nii ole, nagu ütles Tammsaare – tee tööd ja siis tuleb armastus. Korralik naine ikka rügab kodus tööd teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tahaks päris teada, kes sellele “laisk liisu” üldse nimeks pani. Rest ise on ja oli ikka hea abiline. Huvitav, kas oli olemas siis

Usun, et see nimi pandi samasuguse mõttemalliga meeste poolt, kes tänapäeval nõudepesumasina omanikke (naisi) laisaks nimetavad. Laisk ju selles mõttes, et tubli naine kuivatab nõud ilusti ära pärast pesemist, mitte ei pane kuhugile restile kuivama. Ehk siis kõik masinad ja vidinad, mis tänapäeval inimeste elu lihtsamaks muudavad on laiskuse tundemärk. Ja mõistagi puudutab see vaid naisi, mitte mehi. Laisk naine, kes ei pese nõusid käevahel. Laisk naine, kes paneb pestud nõud “laisk-liisule”. Laisk naine, kelle põrandaid imeb robottolmuimeja. Tavaline pesumasin on tänapäeval suudetud omaks võtta. Ehkki, veel 25 aastat tagasi teadsin küll paari peret, kelle peres oli see keelatud aparaat, sest korralik naine ju peseb pesu käevahel või äärmisel juhul Rigaga.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 224 )


Esileht Kodunurk mida teie koju kunagi ei tule?