Esileht Koolilaps MURG vestlus

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 291 )

Teema: MURG vestlus

Postitas:
Kägu

Ma ise eeldaks et pilt pigem nö mälu jaoks – ei tea millist hindamismaatriksit kasutavad aga äkki hirm et ei jõua kohe peale vestlust punkte arvutada ja teevad õhtul. Siis ju hea kui pildid ka olemas sest kui päeva jooksul ca 25 noorega suhtled siis võivad vestlused ja muljed peas sassi minema hakata.

Ei tulnud ise isegi selle peale, et välimus punkte kuidagi mõjutaks… Pigem olles ka ise olnud olukorras kus lühikese aja jooksul paljude võõraste noortega suhelda vaja ja hiljem siis mingeid hinnanguid õhtul või järgmisel päeval kirjutada vaja, siis olen isegi mõelnud, et pilt aitaks paremini meenutada.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ise eeldaks et pilt pigem nö mälu jaoks – ei tea millist hindamismaatriksit kasutavad aga äkki hirm et ei jõua kohe peale vestlust punkte arvutada ja teevad õhtul. Siis ju hea kui pildid ka olemas sest kui päeva jooksul ca 25 noorega suhtled siis võivad vestlused ja muljed peas sassi minema hakata.

Ei tulnud ise isegi selle peale, et välimus punkte kuidagi mõjutaks… Pigem olles ka ise olnud olukorras kus lühikese aja jooksul paljude võõraste noortega suhelda vaja ja hiljem siis mingeid hinnanguid õhtul või järgmisel päeval kirjutada vaja, siis olen isegi mõelnud, et pilt aitaks paremini meenutada.

Äkki ikka välimus ka veidi loeb, ei soovita rõngastatud, tätoveeritud ja kunstripsmete all lookas olevaid inimesi.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki ikka välimus ka veidi loeb, ei soovita rõngastatud, tätoveeritud ja kunstripsmete all lookas olevaid inimesi.

Kuidas see pilt siis aitab? Need on enamasti dokumendifotole kohaselt tehtud, täiesti tavalised. Vaevalt mingi tätoveering näofotolt paistab. Jätaks mõne geeniuse rõngaste pärast vastu võtmata – tänapäeval? Miks?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki ikka välimus ka veidi loeb, ei soovita rõngastatud, tätoveeritud ja kunstripsmete all lookas olevaid inimesi.

Kuidas see pilt siis aitab? Need on enamasti dokumendifotole kohaselt tehtud, täiesti tavalised. Vaevalt mingi tätoveering näofotolt paistab. Jätaks mõne geeniuse rõngaste pärast vastu võtmata – tänapäeval? Miks?

Geeniuse ei rõngast, see on sisemise intelligentsi küsimus. Rõngastatud on põhiharidusega ja heal juhul natuke keskharidust saanud inimesed.

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki ikka välimus ka veidi loeb, ei soovita rõngastatud, tätoveeritud ja kunstripsmete all lookas olevaid inimesi.

Kuidas see pilt siis aitab? Need on enamasti dokumendifotole kohaselt tehtud, täiesti tavalised. Vaevalt mingi tätoveering näofotolt paistab. Jätaks mõne geeniuse rõngaste pärast vastu võtmata – tänapäeval? Miks?

Geeniuse ei rõngast, see on sisemise intelligentsi küsimus. Rõngastatud on põhiharidusega ja heal juhul natuke keskharidust saanud inimesed.

Siis on ju kõik hästi. Neil pole veel põhiharidust ka.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki ikka välimus ka veidi loeb, ei soovita rõngastatud, tätoveeritud ja kunstripsmete all lookas olevaid inimesi.

Kuidas see pilt siis aitab? Need on enamasti dokumendifotole kohaselt tehtud, täiesti tavalised. Vaevalt mingi tätoveering näofotolt paistab. Jätaks mõne geeniuse rõngaste pärast vastu võtmata – tänapäeval? Miks?

Geeniuse ei rõngast, see on sisemise intelligentsi küsimus. Rõngastatud on põhiharidusega ja heal juhul natuke keskharidust saanud inimesed.

Siis on ju kõik hästi. Neil pole veel põhiharidust ka.

Seda enam.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pilt ikka abiks hilisemal meenutamisel. Välimus kindlasti alateadlikult võib mõjutada, komisjoniliikmed ju ka inimesed siiski, aga selleks pole vaja pilte koguda – näeb ju ka vestlusel :).  Geeniused võivad just olla ekstravagantsed rõngastatud kujud.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvan et geeniuste pärast pole vaja üldse muretseda, usun et nemad MURG-i ei kandideerinud, või kui kanideerisid siis tänaseks on mujal kohad olemas ja loobuvad vestlusest . Paljud tuttavad lihtsalt väga tugevad lapsed on tänaseks nii käitunud. Sest MURG-i põhisõnum oli et kõik on oodatud, suundi pole, põnev õppida jne. Väga tugeval noorel on ammu suund selge, ta juba vabatahtlikult õpib mõnes aines süvendatult ja teda üldse ei kõneta lihtsalt lõbusa õppe sõnum. Kui oleks olnud kordki juttu et tehakse siiski mõned niiöelda süvaõppeklassid, olgu see siis reaalsuund, kunst või sport. Ja kompleteeritaks vastavalt testi tulemustele või varasematele saavutustele, oleks see väga tublisid kõnetanud. MURG-i sõnum kõnetas pigem neid, kel pole veel kindel milles ta tugev on ja kes soovib veel erinevaid asju proovida.  Enne kui keegi MURG-i fänn pahandab-MURG on küll vajalik kool ja küll aastatega selgub mis ta sisu on, aga esmane sõnum tundub selline.

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

MURGi kodulehel on selline info:

Üks eraldi klass moodustatakse õpilastest, kel on huvi ja soov reaal- ja loodusteadusi süvendatult õppida ja kes soovivad valikmoodulite ja-kursuste raames keskenduda ainevõistlusteks ja -olümpiaadideks valmistumisele. Neile pakuvad tuge TalTechi õppejõud.”

Minu laps selletõttu kaalub tõsiselt MURGi astumist, kuigi Reaalkooli sai juba sisse. Usun, et neid “geeniusi” võib olla teisigi, keda kõnetab lõbus õpe pluss süvendatud reaalainete õpe. Aga jah, eks aeg näitab. Mina püüan last leebelt Reaalkooli suunata, aga sundima ei hakka – ise valib.

 

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

MURGi kodulehel on selline info:

Üks eraldi klass moodustatakse õpilastest, kel on huvi ja soov reaal- ja loodusteadusi süvendatult õppida ja kes soovivad valikmoodulite ja-kursuste raames keskenduda ainevõistlusteks ja -olümpiaadideks valmistumisele. Neile pakuvad tuge TalTechi õppejõud.”

Minu laps selletõttu kaalub tõsiselt MURGi astumist, kuigi Reaalkooli sai juba sisse. Usun, et neid “geeniusi” võib olla teisigi, keda kõnetab lõbus õpe pluss süvendatud reaalainete õpe. Aga jah, eks aeg näitab. Mina püüan last leebelt Reaalkooli suunata, aga sundima ei hakka – ise valib.

Olümpiaadideks valmistumine on Reaalis väga tugev. Vaadake kui palju lapsi on Reaalist lõppvoorudes. Lisaks on Reaalkooli keskmine tase kindlasti kõrgem kui ükskõik millisel teisel koolil Tallinnas (või kogu Eestis).

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

MURGi kodulehel on selline info:

Üks eraldi klass moodustatakse õpilastest, kel on huvi ja soov reaal- ja loodusteadusi süvendatult õppida ja kes soovivad valikmoodulite ja-kursuste raames keskenduda ainevõistlusteks ja -olümpiaadideks valmistumisele. Neile pakuvad tuge TalTechi õppejõud.”

Minu laps selletõttu kaalub tõsiselt MURGi astumist, kuigi Reaalkooli sai juba sisse. Usun, et neid “geeniusi” võib olla teisigi, keda kõnetab lõbus õpe pluss süvendatud reaalainete õpe. Aga jah, eks aeg näitab. Mina püüan last leebelt Reaalkooli suunata, aga sundima ei hakka – ise valib.

See on väga huvitav info, arvan et paljudele, ja tore et selline klass tehakse. Aga kahjuks läks see info ikka täiesti kaduma, sest igalt poolt tuli ainult “kõigile ja lõbus” sõnum ja et “meil suundi ei ole”. Leidsin selle nüüd KKK alt nende kodulehelt- olemas tõesti see jutt. Loodetavasti tuleb siis tugev klass, sest tõesti mitte keegi enda tuttavatest noortest selle klassi olemasolust ei teadnud. Ja kahjuks või õnneks vanemad nüüd neid reaalainetes tugevaid mõjutama ei pea, sest koolikohad on valitud tänaseks.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle meeldib see, kuidas eliitlased üritavad nüüd kõike, mis jääb eliidi müüri taha, maha teha.

Minu meelest on riigigümnaasiumite konseptsioon juba eos suurepärane.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olümpiaadideks valmistumine on Reaalis väga tugev. Vaadake kui palju lapsi on Reaalist lõppvoorudes. Lisaks on Reaalkooli keskmine tase kindlasti kõrgem kui ükskõik millisel teisel koolil Tallinnas (või kogu Eestis).

Kui minu täiesti suvalise äärelinnakooli laps mateolümpiaadi lõppvoorus osales, oli temast parem ainult üks Reaalkooli laps, seega julgen vastu vaielda, et nüüd sinna kooli minnes tehakse kohe geenius valmis. Reaalkooli tase ongi ju sellepärast kõrge, et sinna kogutakse kokku need, kes juba on kõige tugevamad. Mul on näiteks tuua üks noormees, kes seal praegu endast vanematega võistleb ja järjest kõik võistlused kinni paneb. Ta käis varem ühes teises koolis ja võitis neid võistlusi juba siis. Pealegi kui nüüd vaadata neid olümpiaadide lõppvoorude nimekirju, siis ma küll ei ütleks, et seal kohutavalt palju neid Reaalilapsi on ning sama palju, kui neid on eesotsas, on neid ka viimaste seas.

Enda lapse näitel ütlen, et olümpiaadideks saab edukalt ka ise valmistuda, kui ikka huvi on. Veebikursusi korraldab nii TÜ kui TalTech ja need on väga heal tasemel.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle meeldib see, kuidas eliitlased üritavad nüüd kõike, mis jääb eliidi müüri taha, maha teha.

Minu meelest on riigigümnaasiumite konseptsioon juba eos suurepärane.

Mind ajas siin hoopis naerma see väide, et nagu see eriklassi info oleks kuidagi väga ära peidetud 🙂 Et seda peaks igaüks suutma ise välja nuputada, et mis G4 koolide kõrgete müüride taga toimub, aga teistel koolidel on kodulehel KKK sektsioonis olev info peidetud.

Kui MURGile midagi ette heita saaks, siis võibolla veidi seda info killustatust tõesti – oleme noorega nüüd avastanud, et kui mina kodulehel ja FB toimuval silma peal hoian ja tema siis Instagramis ja TikTokis uusi postitusi jälgib, siis tasub üksteisele märku anda, et kui mingi põnev info, sest ainult kahte kanalit jälgides ei pruugi kõike näha. Aga parem olgu nii, kui see, et kuskil ei ole mingit infot eriti saada.

Ja selles osas olen nõus, et arvatavasti 3-5 aastat ikka see olukord, kus G4 koolides rohkem olümpiaadidel käijaid ning samuti riigieksamite tulemused tunduvalt kõrgemad. Siin ka süsteemi interts mängib rolli ja uued asjad hirmutavad inimesi. Aga peale seda võivad ka kesklinna koolid avastada, et peavad rohkem pingutama, et tublisid noori enda juurde meelitada. Ja see ainult hea, kui koolisüsteem rohkem noorte poole kaldu läheb – praegu on see väga koolide huvide keskne.

See täiesti normaalne, et eliitkoolide usku inimestelt tugev vastureaktsioon RG osas. Sest olgem ausad – eliitkoolide fenomen toimib nii kaua, kuni nad saavad kõige targemad, tublimad ja töökamad õpilased endale korjata. Kui need õpilased rohkem ära hajuvad eri koolide vahele, siis paratamatult vähenevad ka erinevused näiteks riigieksamite tulemustes jne.

Ja sama kehtib RG eelistavate inimeste puhul. Mida suurem on huvi RG vastu, seda parema stardipostitsiooni need koolid saavad. Tegelikult on ikkagi oluline, mis noor ise tunneb, et soovib… Selle lennu noored lähevad RG pigem unistuse pärast, kuid järgmine kevad on tegelik tõehetk – kui palju nüüd loodud unistus ja reaalsus ühisosa omavad? Ise loodan, et palju, sest mulle ka RG kontseptsioon meeldib ja tahan, et neil hästi läheks, kuid kindlasti on iga uue ideega ka palju rohkem põrumisvõimalusi kui vana ja testituga.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olümpiaadideks valmistumine on Reaalis väga tugev. Vaadake kui palju lapsi on Reaalist lõppvoorudes. Lisaks on Reaalkooli keskmine tase kindlasti kõrgem kui ükskõik millisel teisel koolil Tallinnas (või kogu Eestis).

Kui minu täiesti suvalise äärelinnakooli laps mateolümpiaadi lõppvoorus osales, oli temast parem ainult üks Reaalkooli laps, seega julgen vastu vaielda, et nüüd sinna kooli minnes tehakse kohe geenius valmis. Reaalkooli tase ongi ju sellepärast kõrge, et sinna kogutakse kokku need, kes juba on kõige tugevamad. Mul on näiteks tuua üks noormees, kes seal praegu endast vanematega võistleb ja järjest kõik võistlused kinni paneb. Ta käis varem ühes teises koolis ja võitis neid võistlusi juba siis. Pealegi kui nüüd vaadata neid olümpiaadide lõppvoorude nimekirju, siis ma küll ei ütleks, et seal kohutavalt palju neid Reaalilapsi on ning sama palju, kui neid on eesotsas, on neid ka viimaste seas.

Enda lapse näitel ütlen, et olümpiaadideks saab edukalt ka ise valmistuda, kui ikka huvi on. Veebikursusi korraldab nii TÜ kui TalTech ja need on väga heal tasemel.

Kust sa lugesid välja, et Reaalkool geeniuseid toodab? Ma ei tea kui vana su laps on, aga päris ise läheb gümnaasiumis raskeks tipus püsida. No kui muidugi just geenius pole nagu see eelpool mainitud poiss.
Palju lihtsam on kui on toetav keskkond ning sinuga sarnasel tasemel kaaslased.
Aga ega Reaalkooli soovijatest puudust ole. Loobujate asemel on kindlasti keegi koha üle õnnelik.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle meeldib see, kuidas eliitlased üritavad nüüd kõike, mis jääb eliidi müüri taha, maha teha.

Minu meelest on riigigümnaasiumite konseptsioon juba eos suurepärane.

Mind ajas siin hoopis naerma see väide, et nagu see eriklassi info oleks kuidagi väga ära peidetud ???? Et seda peaks igaüks suutma ise välja nuputada, et mis G4 koolide kõrgete müüride taga toimub, aga teistel koolidel on kodulehel KKK sektsioonis olev info peidetud.

Kui MURGile midagi ette heita saaks, siis võibolla veidi seda info killustatust tõesti – oleme noorega nüüd avastanud, et kui mina kodulehel ja FB toimuval silma peal hoian ja tema siis Instagramis ja TikTokis uusi postitusi jälgib, siis tasub üksteisele märku anda, et kui mingi põnev info, sest ainult kahte kanalit jälgides ei pruugi kõike näha. Aga parem olgu nii, kui see, et kuskil ei ole mingit infot eriti saada.

Ja selles osas olen nõus, et arvatavasti 3-5 aastat ikka see olukord, kus G4 koolides rohkem olümpiaadidel käijaid ning samuti riigieksamite tulemused tunduvalt kõrgemad. Siin ka süsteemi interts mängib rolli ja uued asjad hirmutavad inimesi. Aga peale seda võivad ka kesklinna koolid avastada, et peavad rohkem pingutama, et tublisid noori enda juurde meelitada. Ja see ainult hea, kui koolisüsteem rohkem noorte poole kaldu läheb – praegu on see väga koolide huvide keskne.

See täiesti normaalne, et eliitkoolide usku inimestelt tugev vastureaktsioon RG osas. Sest olgem ausad – eliitkoolide fenomen toimib nii kaua, kuni nad saavad kõige targemad, tublimad ja töökamad õpilased endale korjata. Kui need õpilased rohkem ära hajuvad eri koolide vahele, siis paratamatult vähenevad ka erinevused näiteks riigieksamite tulemustes jne.

Ja sama kehtib RG eelistavate inimeste puhul. Mida suurem on huvi RG vastu, seda parema stardipostitsiooni need koolid saavad. Tegelikult on ikkagi oluline, mis noor ise tunneb, et soovib… Selle lennu noored lähevad RG pigem unistuse pärast, kuid järgmine kevad on tegelik tõehetk – kui palju nüüd loodud unistus ja reaalsus ühisosa omavad? Ise loodan, et palju, sest mulle ka RG kontseptsioon meeldib ja tahan, et neil hästi läheks, kuid kindlasti on iga uue ideega ka palju rohkem põrumisvõimalusi kui vana ja testituga.

100% NÕUS

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle väga meeldib mõte, et RG-d pakuvad tugevat konkurentsi eliitkoolidele. Sel aastal on väga huvitav olukord, sest paljud kandideerivad ju täiesti tundmatusse kooli, nagu põrsas kotis vms. Viimsi, Saue ja Tabasalu on  natuke ikka nagu vana kool uues kuues, aga uue kolmiku tase on täiesti prognoosimatu. Päris suur võimalus tugevate koolide tekkeks, sest need on kaasaegsed ja meelitavad kindlasti ka väga tugevaid õppureid. Alles 3a pärast saab uute koolide taset hinnata.

Samas on MURG nii head lobby tööd teinud, et isegi eliitkoolide  õpetajaid ära võlunud 🙂 Head õpetajad ja tugevad õppurid ning ülikooli lähedus annab head eeldused tugeva kooli tekkeks.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reaalkooli tugevus on eelkõige see, et seal antakse väga paljudele võimalus olümpiaadidega tegeleda ja selle jaoks antakse tunnis lisamaterjali ja tehakse palju erinevaid valikkursuseid. Ning õpilasi julgustatakse nuputama ja õpilased valmistuvad ka koos ja õpetajad teevad lisatunde. See on kooli atmosfääris sees. Tallinna tehnikaülikool on ka abiks. Kui siin keegi kirjutas, et koolid on õpetajate või kooli poole kaldu, siis minu arust on see just vastupidi noorte nutide poole kaldu. Õpetajad tunduvad ka pingutavat, et tundides oleks sisu ja katseid. Ning ega iga tavaline kooliõpetaja ei oska ise ka olümpiaadiülesandeid. Aga kes tegeleb, see oskab.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle väga meeldib mõte, et RG-d pakuvad tugevat konkurentsi eliitkoolidele. Sel aastal on väga huvitav olukord, sest paljud kandideerivad ju täiesti tundmatusse kooli, nagu põrsas kotis vms. Viimsi, Saue ja Tabasalu on natuke ikka nagu vana kool uues kuues, aga uue kolmiku tase on täiesti prognoosimatu. Päris suur võimalus tugevate koolide tekkeks, sest need on kaasaegsed ja meelitavad kindlasti ka väga tugevaid õppureid. Alles 3a pärast saab uute koolide taset hinnata.

Samas on MURG nii head lobby tööd teinud, et isegi eliitkoolide õpetajaid ära võlunud ???? Head õpetajad ja tugevad õppurid ning ülikooli lähedus annab head eeldused tugeva kooli tekkeks.

Tegelikult see on üks neist väga põnevatest infokildudest, mis veel veidi puudu on – et kes siis õpetajad saavad olema 🙂 Eks nad vaikselt on ka õpetajate tutvustusi postitanud, kui kahtlustan, et osad õpetajad ei taha enne öelda, et liiguvad, kui õppeaasta läbi on…

Uuel kolmikul näen tugevustena just seda, et tegutsetakse tandemina. Ehk siis teadmisi ja võimalusi kohe rohkem. Ma alguses olin veidi skeptiline, et kuidas see valikmoodulite ja valikainete asi ära lahendatakse (ilma, et tunniplaan täiesti kaoseks ei muutuks), kuid praegu see neljapäeva variant vastab kõigile mu küsimustele teemal, et kuidas see võimalik on.

Praegu suurim oht võib olla see, et kuna noored kodulehte ei vaadanud (ja ka osad vanemad mitte, nagu siin teemast näha), siis kandideeris päris palju ka neid, kellel matemaatika ei ole lemmikaine ja see kohustus lai matemaatika kõigil läbida võib osade jaoks üllatus olla. Eks see muidugi ka motivatsioonikirjadest nüüd välja tuleb, et miks keegi tahab minna sinna kooli.

See B keele valiku muutmine ka väga tore, kuigi kahju, et hispaania keelt nüüd valikutesse ei panud. Aga prantsuse keel sarnane tegelikult ning kui selles põhi olemas, pole nüüd nii keeruline itaalia või hispaania keelt juurde õppida.

Enda noort häiris algul veidi see, et vanemaid õpilasi koolis ei ole. Aga kui mainisin, et selle eest saab lisaks enda kooli omadele tutvuda veel nii PERGi kui TÕRGi õpilastega erinevate moodulite ja valikainete raames ning kohe kõrval ka ülikool, kus ka palju noori, siis see mure ära läks. Ega noored ei kujuta ette, mida tähendab 360 õpilast ühes lennus ja veel nii, et üks päev nädalas toimetad väljaspool oma klassi seltskonda. Päris aus olles, siis endagi jaoks see veidi hoomamatu…

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi teab kedagi kes ei saanud riigigümnaasiumite ühiskatsete alusel 1. valiku vestlusele kutset?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi teab kedagi kes ei saanud riigigümnaasiumite ühiskatsete alusel 1. valiku vestlusele kutset?

Testile oli registreerunud 1095 MURGi soovijat, vestlusele kutsuti 810 (võib lisa tulla nende hulgast, kes järeltestil käisid), seega ega neid lapsi palju pole, kes ei saanud vestlusele. Minu lapse klassis oli üks, kes sai testis alla 50%. Testi käis tegemas 11.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No pea-aegu kolmandik ju ei saanud edasi.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi MURGi kandideerijatest, kes on saanud sisse G4 vms kooli ja on MURGi vestlusaja tühistanud?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi MURGi kandideerijatest, kes on saanud sisse G4 vms kooli ja on MURGi vestlusaja tühistanud?

Mida sa nüüd küsida tahtsid?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi MURGi kandideerijatest, kes on saanud sisse G4 vms kooli ja on MURGi vestlusaja tühistanud?

  • Mida sa nüüd küsida tahtsid?

Väga selge küsimus ju.Vastus on et mitmed väga heade testitulemustega noored, neile oli see kohe tagavaravariant.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uued riigigümnaasiumid on hakanud vaikselt kaarte avama ja õpetajaid tutvustama ning ausalt öeldes hakkab mu esialgne vaimustus vaikselt raugema. Neil ainult verinoored, vaevu ülikooli lõpetanud ilma perekonnanimedeta õpetajad-kultuuritöötajad ongi? Pole veel ühegi kogenud pedagoogi tutvustust näinud. Või hoitakse nende isikud kuni kooliaasta lõpuni saladuses?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi MURGi kandideerijatest, kes on saanud sisse G4 vms kooli ja on MURGi vestlusaja tühistanud?

  • Mida sa nüüd küsida tahtsid?

Väga selge küsimus ju.Vastus on et mitmed väga heade testitulemustega noored, neile oli see kohe tagavaravariant.

Siin on poolik põimlause. Kui “ja” asemele koma panna, siis saab aru.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uued riigigümnaasiumid on hakanud vaikselt kaarte avama ja õpetajaid tutvustama ning ausalt öeldes hakkab mu esialgne vaimustus vaikselt raugema. Neil ainult verinoored, vaevu ülikooli lõpetanud ilma perekonnanimedeta õpetajad-kultuuritöötajad ongi? Pole veel ühegi kogenud pedagoogi tutvustust näinud. Või hoitakse nende isikud kuni kooliaasta lõpuni saladuses?

See ongi selline õhinapõhine asi mulle tundub.

Ühes Tallinna koolis vahetusid kiiresti algklassiõpetajad. Võeti uued peaaegu ainult ülikoolipingist ja osa ka lasteaedadest. Aga nii ei ole hea, klassides tekkisid käitumisprobleemid ja õppeedukus läks tagasi.

Hea õpetaja kujuneb ikka ajaga. Kogemus maksab ka palju.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uued riigigümnaasiumid on hakanud vaikselt kaarte avama ja õpetajaid tutvustama ning ausalt öeldes hakkab mu esialgne vaimustus vaikselt raugema. Neil ainult verinoored, vaevu ülikooli lõpetanud ilma perekonnanimedeta õpetajad-kultuuritöötajad ongi? Pole veel ühegi kogenud pedagoogi tutvustust näinud. Või hoitakse nende isikud kuni kooliaasta lõpuni saladuses?

See ongi selline õhinapõhine asi mulle tundub.

Ühes Tallinna koolis vahetusid kiiresti algklassiõpetajad. Võeti uued peaaegu ainult ülikoolipingist ja osa ka lasteaedadest. Aga nii ei ole hea, klassides tekkisid käitumisprobleemid ja õppeedukus läks tagasi.

Hea õpetaja kujuneb ikka ajaga. Kogemus maksab ka palju.

PERGis see Leesi Peedumäe nt on täitsa õpetajakogemusega õpetaja, kuigi suht noor. Ei ole otse ülikoolist.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uued riigigümnaasiumid on hakanud vaikselt kaarte avama ja õpetajaid tutvustama ning ausalt öeldes hakkab mu esialgne vaimustus vaikselt raugema. Neil ainult verinoored, vaevu ülikooli lõpetanud ilma perekonnanimedeta õpetajad-kultuuritöötajad ongi? Pole veel ühegi kogenud pedagoogi tutvustust näinud. Või hoitakse nende isikud kuni kooliaasta lõpuni saladuses?

See ongi selline õhinapõhine asi mulle tundub.

Ühes Tallinna koolis vahetusid kiiresti algklassiõpetajad. Võeti uued peaaegu ainult ülikoolipingist ja osa ka lasteaedadest. Aga nii ei ole hea, klassides tekkisid käitumisprobleemid ja õppeedukus läks tagasi.

Hea õpetaja kujuneb ikka ajaga. Kogemus maksab ka palju.

PERGis see Leesi Peedumäe nt on täitsa õpetajakogemusega õpetaja, kuigi suht noor. Ei ole otse ülikoolist.

PERGi inglise keele õpetaja: https://www.delfi.ee/artikkel/65447196/noor-opetaja-mind-ullatas-tosiselt-kui-head-voivad-noored-inimesed-olla

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 291 )


Esileht Koolilaps MURG vestlus