Esileht Koolilaps MURG vestlus

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 291 )

Teema: MURG vestlus

Postitas:
Kägu

Ma olen üsna kindel, et vanemad ja tuntumad õpetajad ei soovi enda sotsiaalmeedias avalikustamist enne vanast kohast lahkumist. Võibolla ei soovi üldse oma pilti instas või FB näha, ka selleks on neil ju täielik õigus ometi. See skepsis siin on ikka päris naljakas kohati. Jah, ka õpside põlvkonnad on erinevad, eks noortele meeldibki end rohkem avalikult näidata. Arvata on, et enamiku nende tööleping algab alles augustist, mis point on praegu vanas kohas töötades siis uue töökoha kodukal poseerida, kus reaalselt alles 3-4 kuu pärast tööle hakkad?

Mulle endale ka ei meeldiks, kui ma veel vana koha palgal oleks. Teile meeldiks?

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen üsna kindel, et vanemad ja tuntumad õpetajad ei soovi enda sotsiaalmeedias avalikustamist enne vanast kohast lahkumist. Võibolla ei soovi üldse oma pilti instas või FB näha, ka selleks on neil ju täielik õigus ometi. See skepsis siin on ikka päris naljakas kohati. Jah, ka õpside põlvkonnad on erinevad, eks noortele meeldibki end rohkem avalikult näidata. Arvata on, et enamiku nende tööleping algab alles augustist, mis point on praegu vanas kohas töötades siis uue töökoha kodukal poseerida, kus reaalselt alles 3-4 kuu pärast tööle hakkad?

Mulle endale ka ei meeldiks, kui ma veel vana koha palgal oleks. Teile meeldiks?

Eks praegu tasubki jälgida nö “vanade” koolide töökuulutusi… Keda siis otsitakse. Ma ise arvan ka, et kõige põnevamad nimed augustis tulevad. Samas kahtlustan ka seda, et nö G4 õpetajaid ei pruugi palju olla, sest kui eesmärk käivitada uue süsteemiga kool, siis ei pruugi hea mõte olla vastu võtta õptajaid, kes on mingis olemasolevas süsteemis juba pikalt sees ja sellega ka rahul.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen üsna kindel, et vanemad ja tuntumad õpetajad ei soovi enda sotsiaalmeedias avalikustamist enne vanast kohast lahkumist. Võibolla ei soovi üldse oma pilti instas või FB näha, ka selleks on neil ju täielik õigus ometi. See skepsis siin on ikka päris naljakas kohati. Jah, ka õpside põlvkonnad on erinevad, eks noortele meeldibki end rohkem avalikult näidata. Arvata on, et enamiku nende tööleping algab alles augustist, mis point on praegu vanas kohas töötades siis uue töökoha kodukal poseerida, kus reaalselt alles 3-4 kuu pärast tööle hakkad?

Mulle endale ka ei meeldiks, kui ma veel vana koha palgal oleks. Teile meeldiks?

Eks praegu tasubki jälgida nö “vanade” koolide töökuulutusi… Keda siis otsitakse. Ma ise arvan ka, et kõige põnevamad nimed augustis tulevad. Samas kahtlustan ka seda, et nö G4 õpetajaid ei pruugi palju olla, sest kui eesmärk käivitada uue süsteemiga kool, siis ei pruugi hea mõte olla vastu võtta õptajaid, kes on mingis olemasolevas süsteemis juba pikalt sees ja sellega ka rahul.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi seda nalja ka kommenteerida oskab, et laps peab lisaks motivatsioonikirjale saatma endast pildi? Vestlejatel pidavat miski siis lihtsam olema. Kas nad harjutavad vestlemist selle pildiga rääkides? ????

No kool soovib, et ürituste piltidel oleks vaid ilusad õpilased. Kes neid erilisi ikka tahab.

Ausalt öeldes kurb lugeda siit neid lõputuid jutte, et “kool tahab endale saada vot niisuguseid ja naasuguseid”. Valivad välja kõige ilusama näoga, kõige paremad tuupurid, et need on siis need “tahetud” lapsed…

Halloo, tegemist on lihtsalt keskharidusega! Tänapäeval ei tee põhiharidusega enam mitte essugi ära, isegi kutsekoolid on suurelt osalt mitte põhi-, vaid keskhariduse baasil. Milleks siis muuta tavaline keskharidus kunstlikult millekski ülielitaarseks, mis on kättesaadav vaid käputäiele rikastele ja ilusatele, ning enamusele täiesti tavalistele noortele normaalne elutee sedasi mõttetult kinni panna?

Selle taustal on veider poliitikute kemplemine ülikoolihariduse ümber. Mina annan oma hääle hoopis erakonnale, kes lubab võimaldada noortele gümnaasiumihariduse! Gümnaasiumiharidus ei ole mingi ülikooliks ettevalmistuskursus, vaid tänapäeva keerulises maailmas hädavajalik, mille puudumisel on oma elu jätkata väga raske.

Selline metsik rebimine-stressamine vaid selleks, et minna mingisse suvalisse x-tasemega piirkonna-keskasse ei ole okei. Lihtsalt mõtisklen.

Mis see rikkus siia puutub?:) Laps võib olla vaesest perest, aga kui on särav isiksus, on kõik teed valla.

Kohustuslik on põhikooli lõpetamine. Gümnaasium pole inimõigus, vaid ettevalmistus ülikooliks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi seda nalja ka kommenteerida oskab, et laps peab lisaks motivatsioonikirjale saatma endast pildi? Vestlejatel pidavat miski siis lihtsam olema. Kas nad harjutavad vestlemist selle pildiga rääkides? ????

No kool soovib, et ürituste piltidel oleks vaid ilusad õpilased. Kes neid erilisi ikka tahab.

Ausalt öeldes kurb lugeda siit neid lõputuid jutte, et “kool tahab endale saada vot niisuguseid ja naasuguseid”. Valivad välja kõige ilusama näoga, kõige paremad tuupurid, et need on siis need “tahetud” lapsed…

Halloo, tegemist on lihtsalt keskharidusega! Tänapäeval ei tee põhiharidusega enam mitte essugi ära, isegi kutsekoolid on suurelt osalt mitte põhi-, vaid keskhariduse baasil. Milleks siis muuta tavaline keskharidus kunstlikult millekski ülielitaarseks, mis on kättesaadav vaid käputäiele rikastele ja ilusatele, ning enamusele täiesti tavalistele noortele normaalne elutee sedasi mõttetult kinni panna?

Selle taustal on veider poliitikute kemplemine ülikoolihariduse ümber. Mina annan oma hääle hoopis erakonnale, kes lubab võimaldada noortele gümnaasiumihariduse! Gümnaasiumiharidus ei ole mingi ülikooliks ettevalmistuskursus, vaid tänapäeva keerulises maailmas hädavajalik, mille puudumisel on oma elu jätkata väga raske.

Selline metsik rebimine-stressamine vaid selleks, et minna mingisse suvalisse x-tasemega piirkonna-keskasse ei ole okei. Lihtsalt mõtisklen.

Aga mitte ükski kool ei soovi lugeda kuskilt ajalehest, et nende õppurid on riigieksamil esi kümnest väljas.

No esikümnesse vast MURG siiski ei panusta:) ära üle mõtle. Eesti esikümme on ikkagi tugevad juurtega koolid.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paarisvestlused oleks tobedad. Et siis kas see laps, kes ongi ekstravert räägib teise lihtsalt üle ja kui satub kokku intraverdiga, kes ei sega teise jutule vahele, siis on see kurb. Olgu parem 10 mintsa, a personaalne aeg.

Tead, juba 5 minutiga saab vägagi hästi aru, kellega tegu. 10 minutit on isegi liigagi pikk aeg, arvestades, kui palju on vestlejad. Sa tõesti arvad, et kui oleks 30 minutit vestlemiseks, saaks sitast sai ja vastupidi? Ega ikka ei saa küll.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

PERG ei küsi mingit pilti. Ega ka motivatsioonikirja.

Küsimus sellele, kes minu teatele “miinuse” pani.

Kas miinus selle eest, et see on halb, et PERG ei küsi lastelt fotot ega motovatsioonikirja? Või hoopis selle eest, et sa väidad, et minu postituse sõnum on väär?

Ma pole küll see miinustaja ja minu lapsel on PERG 2. eelistus, aga minu hinnangul on see pigem õpilase võimalusi pärssiv, et PERG arvestab ainult testi ja vestluse tulemust. Tunnistuse hinded ei loe üldse. Kui lapsel testipäev ei õnnestunud ja pole ka mingi kuldsuu, siis polegi mingit võimalust sinna kooli saada. See nagu pole ka väga hea ju? Pigem siis juba see motivatsioonikiri ja tunnistuse keskmist võiks ikka ka arvestada.

Miks peaks? Teised suudavad testid häati sooritada, närv peab, teadmised on olemas. Sinu oma ei suuda. Lihtne. Nii ongi elus.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pilt ikka abiks hilisemal meenutamisel. Välimus kindlasti alateadlikult võib mõjutada, komisjoniliikmed ju ka inimesed siiski, aga selleks pole vaja pilte koguda – näeb ju ka vestlusel :). Geeniused võivad just olla ekstravagantsed rõngastatud kujud.

Mina oma 10-aastase kogemuse põhjal ütlen, et tegelikult on vastupidi:) need rõngastatud ja tätoveeritud ekstravagandid – no ei tule sealt ühtki teravat sähvatust. Ju aur läheb enese tuunimisele, et kompenseerida mingit vajakajäämist enesekindluses.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle meeldib see, kuidas eliitlased üritavad nüüd kõike, mis jääb eliidi müüri taha, maha teha.

Minu meelest on riigigümnaasiumite konseptsioon juba eos suurepärane.

Mis selles suurepärast on?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olümpiaadideks valmistumine on Reaalis väga tugev. Vaadake kui palju lapsi on Reaalist lõppvoorudes. Lisaks on Reaalkooli keskmine tase kindlasti kõrgem kui ükskõik millisel teisel koolil Tallinnas (või kogu Eestis).

Kui minu täiesti suvalise äärelinnakooli laps mateolümpiaadi lõppvoorus osales, oli temast parem ainult üks Reaalkooli laps, seega julgen vastu vaielda, et nüüd sinna kooli minnes tehakse kohe geenius valmis. Reaalkooli tase ongi ju sellepärast kõrge, et sinna kogutakse kokku need, kes juba on kõige tugevamad. Mul on näiteks tuua üks noormees, kes seal praegu endast vanematega võistleb ja järjest kõik võistlused kinni paneb. Ta käis varem ühes teises koolis ja võitis neid võistlusi juba siis. Pealegi kui nüüd vaadata neid olümpiaadide lõppvoorude nimekirju, siis ma küll ei ütleks, et seal kohutavalt palju neid Reaalilapsi on ning sama palju, kui neid on eesotsas, on neid ka viimaste seas.

Enda lapse näitel ütlen, et olümpiaadideks saab edukalt ka ise valmistuda, kui ikka huvi on. Veebikursusi korraldab nii TÜ kui TalTech ja need on väga heal tasemel.

Kust sa lugesid välja, et Reaalkool geeniuseid toodab? Ma ei tea kui vana su laps on, aga päris ise läheb gümnaasiumis raskeks tipus püsida. No kui muidugi just geenius pole nagu see eelpool mainitud poiss.

Palju lihtsam on kui on toetav keskkond ning sinuga sarnasel tasemel kaaslased.

Aga ega Reaalkooli soovijatest puudust ole. Loobujate asemel on kindlasti keegi koha üle õnnelik.

Räägib keegi, kes ei tea asjast midagi. Mul teine laps Reaali lõpetamas, 12. klass. Mis see võimekale tegusale lapsele täpsemalt keeruline on sinu arvates? Pole seni märganud, kulgesid mõlemad gümnast läbi väga heade hinnetega.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reaalkooli tugevus on eelkõige see, et seal antakse väga paljudele võimalus olümpiaadidega tegeleda ja selle jaoks antakse tunnis lisamaterjali ja tehakse palju erinevaid valikkursuseid. Ning õpilasi julgustatakse nuputama ja õpilased valmistuvad ka koos ja õpetajad teevad lisatunde. See on kooli atmosfääris sees. Tallinna tehnikaülikool on ka abiks. Kui siin keegi kirjutas, et koolid on õpetajate või kooli poole kaldu, siis minu arust on see just vastupidi noorte nutide poole kaldu. Õpetajad tunduvad ka pingutavat, et tundides oleks sisu ja katseid. Ning ega iga tavaline kooliõpetaja ei oska ise ka olümpiaadiülesandeid. Aga kes tegeleb, see oskab.

Sa unustad põhilise, mida ükski murg, turg, purg järele ei tee. See pole akadeemilises pooles kinni, vaid see on Reaali vaim. Üks kõigi, kõik ühe eest…ja nii on ja annab sulle tagala kogu eluks.

+4
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kas keegi MURGi kandideerijatest, kes on saanud sisse G4 vms kooli ja on MURGi vestlusaja tühistanud?

Mida sa nüüd küsida tahtsid?

Ilmselge küsimus ju. Tugevad lähevad G4. Ja murgides jääb kohti vabaks.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uued riigigümnaasiumid on hakanud vaikselt kaarte avama ja õpetajaid tutvustama ning ausalt öeldes hakkab mu esialgne vaimustus vaikselt raugema. Neil ainult verinoored, vaevu ülikooli lõpetanud ilma perekonnanimedeta õpetajad-kultuuritöötajad ongi? Pole veel ühegi kogenud pedagoogi tutvustust näinud. Või hoitakse nende isikud kuni kooliaasta lõpuni saladuses?

See ongi selline õhinapõhine asi mulle tundub.

Ühes Tallinna koolis vahetusid kiiresti algklassiõpetajad. Võeti uued peaaegu ainult ülikoolipingist ja osa ka lasteaedadest. Aga nii ei ole hea, klassides tekkisid käitumisprobleemid ja õppeedukus läks tagasi.

Hea õpetaja kujuneb ikka ajaga. Kogemus maksab ka palju.

PERGis see Leesi Peedumäe nt on täitsa õpetajakogemusega õpetaja, kuigi suht noor. Ei ole otse ülikoolist.

PERGi inglise keele õpetaja: https://www.delfi.ee/artikkel/65447196/noor-opetaja-mind-ullatas-tosiselt-kui-head-voivad-noored-inimesed-olla

Ja see on sinu jaoks tippklass? No siis küll.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandan, et heietan nüüd natuke teemaväliselt. Lihtsalt hirm on. Hirm, et äkki on kõikide Reaalkooli õpilaste vanemad sellised ülbed käod, nagu too öösiti siin foorumis kirjutaja. Kas ma julgen oma last sinna lastagi. Käol on kaks last, üks on Reaalkooli lõpetanud, teine käib viimases klassis, lõpetab lähinädalatel. Kägu istub ja muudkui kommenteerib siin gümnaasiumisse astujate teemades. Ükski teine kool ei kõlba millekski. Kui laps Reaali sisse ei saanud, siis võib hakata nööri varuma. Noored õpetajad on pikalt rumalamad kui Reaalkooli omad, ilmselt rumalamadki kui õpilased. Tema ideaalne laps elab koolist 15 minuti bussisõidu kaugusel, aga koolis käib loomulikult oma autoga. Reaalkool on ainuke kool, kus on miski vaim ja mille lõpetamine tagab mingisuguse tagala. Et kui elus hakkama ei saa, saad klassivennalt raha laenata või mis tagala? Aga Reaalkoolist tulevad ju ainult tulevased presidendid, mis tagalat neil vaja on?

Mina olen lõpetanud ühe väikelinna keskkooli. Meie klassist läks enamus ülikooli. Mu klassikaaslaste seas on edukas ja tuntud restoraniärimees, kes annab tööd sajale inimesele, on kaks arsti, ajaloolane, talupidajad… Kõik on omal alal edukad inimesed ja väga kokkuhoidvad – oleme üksteise tegemistega kursis ja kohtume igal aastal. Jah, keegi meist ei ole president…

Enamus mu õpetajatest töötavad seal väikelinnas õpetajatena ka praegu. Ehk nad olid 25 aastat tagasi üsna noored. Just vaatasin, et minu matemaatikaõpetaja õpilased jõuavad jätkuvalt olümpiaadi lõppvooru.

Mis ma öelda tahan, on, et pole ilus sedasi halvustada kõike ja kõiki. Ja võibolla oleks hea proovida mõnd uneteraapiat.

Tänan, sain südamelt ära.

+21
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandan, et heietan nüüd natuke teemaväliselt. Lihtsalt hirm on. Hirm, et äkki on kõikide Reaalkooli õpilaste vanemad sellised ülbed käod, nagu too öösiti siin foorumis kirjutaja. Kas ma julgen oma last sinna lastagi. Käol on kaks last, üks on Reaalkooli lõpetanud, teine käib viimases klassis, lõpetab lähinädalatel. Kägu istub ja muudkui kommenteerib siin gümnaasiumisse astujate teemades. Ükski teine kool ei kõlba millekski. Kui laps Reaali sisse ei saanud, siis võib hakata nööri varuma. Noored õpetajad on pikalt rumalamad kui Reaalkooli omad, ilmselt rumalamadki kui õpilased. Tema ideaalne laps elab koolist 15 minuti bussisõidu kaugusel, aga koolis käib loomulikult oma autoga. Reaalkool on ainuke kool, kus on miski vaim ja mille lõpetamine tagab mingisuguse tagala. Et kui elus hakkama ei saa, saad klassivennalt raha laenata või mis tagala? Aga Reaalkoolist tulevad ju ainult tulevased presidendid, mis tagalat neil vaja on?

Mina olen lõpetanud ühe väikelinna keskkooli. Meie klassist läks enamus ülikooli. Mu klassikaaslaste seas on edukas ja tuntud restoraniärimees, kes annab tööd sajale inimesele, on kaks arsti, ajaloolane, talupidajad… Kõik on omal alal edukad inimesed ja väga kokkuhoidvad – oleme üksteise tegemistega kursis ja kohtume igal aastal. Jah, keegi meist ei ole president…

Enamus mu õpetajatest töötavad seal väikelinnas õpetajatena ka praegu. Ehk nad olid 25 aastat tagasi üsna noored. Just vaatasin, et minu matemaatikaõpetaja õpilased jõuavad jätkuvalt olümpiaadi lõppvooru.

Mis ma öelda tahan, on, et pole ilus sedasi halvustada kõike ja kõiki. Ja võibolla oleks hea proovida mõnd uneteraapiat.

Tänan, sain südamelt ära.

🙂 🙂 🙂 Ma olen end samalt mõttelt tabanud – tea, kas julgebki, kui reaal selliseid ülbikuid täis on :). Oma laps valis küll Gagi, seega ei pidanud pikalt juurdlema, aga väga elitaarset muljet tahetakse jätta küll. Õnneks tean mitut reaali last siiski – toredad lapsed ja toredad pered, ehk see üks siiski erand :).

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi seda nalja ka kommenteerida oskab, et laps peab lisaks motivatsioonikirjale saatma endast pildi? Vestlejatel pidavat miski siis lihtsam olema. Kas nad harjutavad vestlemist selle pildiga rääkides? ????

No kool soovib, et ürituste piltidel oleks vaid ilusad õpilased. Kes neid erilisi ikka tahab.

Ausalt öeldes kurb lugeda siit neid lõputuid jutte, et “kool tahab endale saada vot niisuguseid ja naasuguseid”. Valivad välja kõige ilusama näoga, kõige paremad tuupurid, et need on siis need “tahetud” lapsed…

Halloo, tegemist on lihtsalt keskharidusega! Tänapäeval ei tee põhiharidusega enam mitte essugi ära, isegi kutsekoolid on suurelt osalt mitte põhi-, vaid keskhariduse baasil. Milleks siis muuta tavaline keskharidus kunstlikult millekski ülielitaarseks, mis on kättesaadav vaid käputäiele rikastele ja ilusatele, ning enamusele täiesti tavalistele noortele normaalne elutee sedasi mõttetult kinni panna?

Selle taustal on veider poliitikute kemplemine ülikoolihariduse ümber. Mina annan oma hääle hoopis erakonnale, kes lubab võimaldada noortele gümnaasiumihariduse! Gümnaasiumiharidus ei ole mingi ülikooliks ettevalmistuskursus, vaid tänapäeva keerulises maailmas hädavajalik, mille puudumisel on oma elu jätkata väga raske.

Selline metsik rebimine-stressamine vaid selleks, et minna mingisse suvalisse x-tasemega piirkonna-keskasse ei ole okei. Lihtsalt mõtisklen.

Mis see rikkus siia puutub?:) Laps võib olla vaesest perest, aga kui on särav isiksus, on kõik teed valla.

Kohustuslik on põhikooli lõpetamine. Gümnaasium pole inimõigus, vaid ettevalmistus ülikooliks.

Laps võib olla särav isiksus, aga kui ta vanematel pole lihtsalt võimalik teda gümnaasiumiaja ülal pidada ja ülikooliajal toetada, siis on ta sunnitud omandama kiiresti kutsehariduse ning minema tööle ju. Oli minugi ajal meie klassis neid lapsi, kes muidu tublid ja andekad, kuid pärit väga vaesest perest. Tuli varakult vaadata, kuidas hakkama saada, elukutsegi tuli  valida kiiresti ja vastavalt mitte oma huvidele, vaid sellele, mis rutem ja kindlamalt leiva lauale tooks.

Oma sõbranna poeg oli ka särav isiksus, kuid sõbranna lihtsalt otsustas, et tema poega toetama ei hakka, mingu kutsekasse ja niikui 18 saab, silmapilk tööle! Ei mingit gümnaasiumi ega kõrgharidust.

Ehk siis, kokkuvõttes taandubki ülimalt palju sellele, kas vanemad jaksavad last vähemalt kuni  gümnaasiumi lõpetamiseni täielikult ülal pidada. (Ja kuna mõni peab keskharidust veel ülikooli ettevalmistuskursuseks, siis peaks vanemad olema valmis oma last suurelt osalt ülal pidama ka 5 ülikooliaastat.) Ehk siis kokku 8 aastat vanemate majanduslikku tuge. Ja sina tuled siia rääkima sellest, et tähtis ei ole mitte vanemate majanduslik jõukus, vaid üksnes “särav isiksus”.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandan, et heietan nüüd natuke teemaväliselt. Lihtsalt hirm on. Hirm, et äkki on kõikide Reaalkooli õpilaste vanemad sellised ülbed käod, nagu too öösiti siin foorumis kirjutaja. Kas ma julgen oma last sinna lastagi. Käol on kaks last, üks on Reaalkooli lõpetanud, teine käib viimases klassis, lõpetab lähinädalatel. Kägu istub ja muudkui kommenteerib siin gümnaasiumisse astujate teemades. Ükski teine kool ei kõlba millekski. Kui laps Reaali sisse ei saanud, siis võib hakata nööri varuma. Noored õpetajad on pikalt rumalamad kui Reaalkooli omad, ilmselt rumalamadki kui õpilased. Tema ideaalne laps elab koolist 15 minuti bussisõidu kaugusel, aga koolis käib loomulikult oma autoga. Reaalkool on ainuke kool, kus on miski vaim ja mille lõpetamine tagab mingisuguse tagala. Et kui elus hakkama ei saa, saad klassivennalt raha laenata või mis tagala? Aga Reaalkoolist tulevad ju ainult tulevased presidendid, mis tagalat neil vaja on?

Mina olen lõpetanud ühe väikelinna keskkooli. Meie klassist läks enamus ülikooli. Mu klassikaaslaste seas on edukas ja tuntud restoraniärimees, kes annab tööd sajale inimesele, on kaks arsti, ajaloolane, talupidajad… Kõik on omal alal edukad inimesed ja väga kokkuhoidvad – oleme üksteise tegemistega kursis ja kohtume igal aastal. Jah, keegi meist ei ole president…

Enamus mu õpetajatest töötavad seal väikelinnas õpetajatena ka praegu. Ehk nad olid 25 aastat tagasi üsna noored. Just vaatasin, et minu matemaatikaõpetaja õpilased jõuavad jätkuvalt olümpiaadi lõppvooru.

Mis ma öelda tahan, on, et pole ilus sedasi halvustada kõike ja kõiki. Ja võibolla oleks hea proovida mõnd uneteraapiat.

Tänan, sain südamelt ära.

Ei ole Reaali lapsed ja lapsevanemad sellised nagu see üks kägu siin. Ei pruugi ta ka päriselus ise selline olla. Ei pruugi ta ka üldse Reaalkooli lapsevanem olla. Ka selle kooli lapsevanemana julgen kinnitada, et valdav enamus õpilasi on igati toredad tavalised noored. Aga tõsi on see, et õppetöö koormus võib algul ära ehmatada. Aga ei pruugi.
Mis puutub noortesse õpetajatesse, siis minu jaoks oleks ka ohumärk kui kogu kollektiiv koosneks ainult noortest alustajatest õpetajatest. Aga ma usun, et nii see siiski uute riigigümnaasiumite puhul pole. Lihtsalt vanemad õpetajad on veel mujal tööl ning ei soovi oma töökohavahetust hetkel avalikustada. Mina igatahes loodan, et uued riigigümnaasiumid lähevad hästi käima. Selge see, et neis pole veel omi traditsioone, aga neil on võimalus ju need luua.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reaalkooli tugevus on eelkõige see, et seal antakse väga paljudele võimalus olümpiaadidega tegeleda ja selle jaoks antakse tunnis lisamaterjali ja tehakse palju erinevaid valikkursuseid. Ning õpilasi julgustatakse nuputama ja õpilased valmistuvad ka koos ja õpetajad teevad lisatunde. See on kooli atmosfääris sees. Tallinna tehnikaülikool on ka abiks. Kui siin keegi kirjutas, et koolid on õpetajate või kooli poole kaldu, siis minu arust on see just vastupidi noorte nutide poole kaldu. Õpetajad tunduvad ka pingutavat, et tundides oleks sisu ja katseid. Ning ega iga tavaline kooliõpetaja ei oska ise ka olümpiaadiülesandeid. Aga kes tegeleb, see oskab.

Sa unustad põhilise, mida ükski murg, turg, purg järele ei tee. See pole akadeemilises pooles kinni, vaid see on Reaali vaim. Üks kõigi, kõik ühe eest…ja nii on ja annab sulle tagala kogu eluks.

Sellist paatoslikku teksti kirjutades võiksid teada, et korrektne hüüdlause on: üks KÕIKIDE, kõik ühe eest.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reaalkooli tugevus on eelkõige see, et seal antakse väga paljudele võimalus olümpiaadidega tegeleda ja selle jaoks antakse tunnis lisamaterjali ja tehakse palju erinevaid valikkursuseid. Ning õpilasi julgustatakse nuputama ja õpilased valmistuvad ka koos ja õpetajad teevad lisatunde. See on kooli atmosfääris sees. Tallinna tehnikaülikool on ka abiks. Kui siin keegi kirjutas, et koolid on õpetajate või kooli poole kaldu, siis minu arust on see just vastupidi noorte nutide poole kaldu. Õpetajad tunduvad ka pingutavat, et tundides oleks sisu ja katseid. Ning ega iga tavaline kooliõpetaja ei oska ise ka olümpiaadiülesandeid. Aga kes tegeleb, see oskab.

Sa unustad põhilise, mida ükski murg, turg, purg järele ei tee. See pole akadeemilises pooles kinni, vaid see on Reaali vaim. Üks kõigi, kõik ühe eest…ja nii on ja annab sulle tagala kogu eluks.

Sellist paatoslikku teksti kirjutades võiksid teada, et korrektne hüüdlause on: üks KÕIKIDE, kõik ühe eest.

Seda arvavad miskipärast ainult reaalikad. Isegi EKI ei arva.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen kohtunud vaid ühe laste sõbra vanematega Reaalist. Selles vanuses laste puhul ei ole ju vaja enam vanematega suhelda.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Gümnaasiumilõpetajaid on igal aastal alla 10 000. Nende kõigi panus meie elu arendamisse on väga oluline- lapsi-noori meil niigi vähe. Iga noor, kes õppida jaksab ja viitsib, on suur väärtus. Vahet pole, kas ta õpib reaalkoolis või metsaküla gümnaasiumis, vaimuga või vaimuta. Jube igav oleks, kui kõik gümnaasiumilõpetajad tuleksid ainult reaalkoolist. Minu laps tahab väga MURGi minna ja ma loodan, et see ka õnnestub;)

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Gümnaasiumilõpetajaid on igal aastal alla 10 000. Nende kõigi panus meie elu arendamisse on väga oluline- lapsi-noori meil niigi vähe. Iga noor, kes õppida jaksab ja viitsib, on suur väärtus. Vahet pole, kas ta õpib reaalkoolis või metsaküla gümnaasiumis, vaimuga või vaimuta. Jube igav oleks, kui kõik gümnaasiumilõpetajad tuleksid ainult reaalkoolist. Minu laps tahab väga MURGi minna ja ma loodan, et see ka õnnestub;)

Ma ei saa aru sellest hullust turundusjuhist kes iga küsimuse peale kiidab Mustamäe gümnaasiumit. Nagu seitsme peaga lohe, et ühe maha võtad, siis on teised asemel.

Kõik on ammu aru saanud, et sa siin üritad G4 koole halvustada ja enda oma kiita, võta nüüd tempot maha ja mine postita kusagil mujal, sa oled nii läbinähtav.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandan, et heietan nüüd natuke teemaväliselt. Lihtsalt hirm on. Hirm, et äkki on kõikide Reaalkooli õpilaste vanemad sellised ülbed käod, nagu too öösiti siin foorumis kirjutaja. Kas ma julgen oma last sinna lastagi. Käol on kaks last, üks on Reaalkooli lõpetanud, teine käib viimases klassis, lõpetab lähinädalatel. Kägu istub ja muudkui kommenteerib siin gümnaasiumisse astujate teemades. Ükski teine kool ei kõlba millekski. Kui laps Reaali sisse ei saanud, siis võib hakata nööri varuma. Noored õpetajad on pikalt rumalamad kui Reaalkooli omad, ilmselt rumalamadki kui õpilased. Tema ideaalne laps elab koolist 15 minuti bussisõidu kaugusel, aga koolis käib loomulikult oma autoga. Reaalkool on ainuke kool, kus on miski vaim ja mille lõpetamine tagab mingisuguse tagala. Et kui elus hakkama ei saa, saad klassivennalt raha laenata või mis tagala? Aga Reaalkoolist tulevad ju ainult tulevased presidendid, mis tagalat neil vaja on?

Mina olen lõpetanud ühe väikelinna keskkooli. Meie klassist läks enamus ülikooli. Mu klassikaaslaste seas on edukas ja tuntud restoraniärimees, kes annab tööd sajale inimesele, on kaks arsti, ajaloolane, talupidajad… Kõik on omal alal edukad inimesed ja väga kokkuhoidvad – oleme üksteise tegemistega kursis ja kohtume igal aastal. Jah, keegi meist ei ole president…

Enamus mu õpetajatest töötavad seal väikelinnas õpetajatena ka praegu. Ehk nad olid 25 aastat tagasi üsna noored. Just vaatasin, et minu matemaatikaõpetaja õpilased jõuavad jätkuvalt olümpiaadi lõppvooru.

Mis ma öelda tahan, on, et pole ilus sedasi halvustada kõike ja kõiki. Ja võibolla oleks hea proovida mõnd uneteraapiat.

Tänan, sain südamelt ära.

???? ???? ???? Ma olen end samalt mõttelt tabanud – tea, kas julgebki, kui reaal selliseid ülbikuid täis on :). Oma laps valis küll Gagi, seega ei pidanud pikalt juurdlema, aga väga elitaarset muljet tahetakse jätta küll. Õnneks tean mitut reaali last siiski – toredad lapsed ja toredad pered, ehk see üks siiski erand :).

Gag-is ei ole ülbikud vaid intelligentsed inimesed kes ei tee inimestel vahet kaubamärgi järgi vaid hindavad head haridust ning inspireerivat ja toetavat kooliperet. Minu sõbranna laps käib Reaalis ja ma ei ole samuti midagi halba kuulnud, taibukad ja toredad lapsed koos õppimas. Eks selle postitaja peale tuleb kasutada õpetajate lemmiklauset, et küll need lapsed on armsad ja toredad, aga need lapsevanemad ….

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Gümnaasiumilõpetajaid on igal aastal alla 10 000. Nende kõigi panus meie elu arendamisse on väga oluline- lapsi-noori meil niigi vähe. Iga noor, kes õppida jaksab ja viitsib, on suur väärtus. Vahet pole, kas ta õpib reaalkoolis või metsaküla gümnaasiumis, vaimuga või vaimuta. Jube igav oleks, kui kõik gümnaasiumilõpetajad tuleksid ainult reaalkoolist. Minu laps tahab väga MURGi minna ja ma loodan, et see ka õnnestub;)

Ma ei saa aru sellest hullust turundusjuhist kes iga küsimuse peale kiidab Mustamäe gümnaasiumit. Nagu seitsme peaga lohe, et ühe maha võtad, siis on teised asemel.

Kõik on ammu aru saanud, et sa siin üritad G4 koole halvustada ja enda oma kiita, võta nüüd tempot maha ja mine postita kusagil mujal, sa oled nii läbinähtav.

ma ei ole ühegi kooli turundusjuht ega üldse turundusvallas tegev. Olen ühe põhikoolilõpetaja lapsevanem ja siin teemas enne postitanud ei ole… miks peaks kellegi arvamuseavaldust lohepeade eemaldamisega võrdlema, vot see jääb mõistatuseks:) vàhem kibestumist, rohkem sallivust

 

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Gümnaasiumilõpetajaid on igal aastal alla 10 000. Nende kõigi panus meie elu arendamisse on väga oluline- lapsi-noori meil niigi vähe. Iga noor, kes õppida jaksab ja viitsib, on suur väärtus. Vahet pole, kas ta õpib reaalkoolis või metsaküla gümnaasiumis, vaimuga või vaimuta. Jube igav oleks, kui kõik gümnaasiumilõpetajad tuleksid ainult reaalkoolist. Minu laps tahab väga MURGi minna ja ma loodan, et see ka õnnestub;)

Ma ei saa aru sellest hullust turundusjuhist kes iga küsimuse peale kiidab Mustamäe gümnaasiumit. Nagu seitsme peaga lohe, et ühe maha võtad, siis on teised asemel.

Kõik on ammu aru saanud, et sa siin üritad G4 koole halvustada ja enda oma kiita, võta nüüd tempot maha ja mine postita kusagil mujal, sa oled nii läbinähtav.

Vaataks nüüd teema pealkirja, eksju. Siin jutustavadki need vanemad, kelle laps on valinud MURGi oma tulevaseks kooliks. G4 koolide jaoks on omad teemad 🙂 Antud lapsevanem küll kuidagi midagi ei halvustanud.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru sellest hullust turundusjuhist kes iga küsimuse peale kiidab Mustamäe gümnaasiumit. Nagu seitsme peaga lohe, et ühe maha võtad, siis on teised asemel.

Võiksid ikka endale selgeks teha, millisest koolist siin teemas jutt käib.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selline küsimus, et mis on kõige varasem aegesmaspäeval nüüd MURG vestlustel? Enda laps kell 9 kutsutud ja praegu mõtisklen, et huvitav, kas ta siis esimene vestleja (koos teistega, kes samal ajal muidugi lähevad).

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitmekesi koos vesteldakse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

2 õpetajat + 1 õpilane.

Ausalt öeldes ei kujuta ette, kuidas nad 810 vestlust nüüd jõuavad nädala jooksul ära teha. Aga eks nad arvatavasti vaheajal teevadki neid vestlusi seetõttu, et saavad ka need tulevased õpetajad appi tulla, kes hetkel veel vanas koolis tööl on.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandan, et heietan nüüd natuke teemaväliselt. Lihtsalt hirm on. Hirm, et äkki on kõikide Reaalkooli õpilaste vanemad sellised ülbed käod, nagu too öösiti siin foorumis kirjutaja. Kas ma julgen oma last sinna lastagi. Käol on kaks last, üks on Reaalkooli lõpetanud, teine käib viimases klassis, lõpetab lähinädalatel. Kägu istub ja muudkui kommenteerib siin gümnaasiumisse astujate teemades. Ükski teine kool ei kõlba millekski. Kui laps Reaali sisse ei saanud, siis võib hakata nööri varuma. Noored õpetajad on pikalt rumalamad kui Reaalkooli omad, ilmselt rumalamadki kui õpilased. Tema ideaalne laps elab koolist 15 minuti bussisõidu kaugusel, aga koolis käib loomulikult oma autoga. Reaalkool on ainuke kool, kus on miski vaim ja mille lõpetamine tagab mingisuguse tagala. Et kui elus hakkama ei saa, saad klassivennalt raha laenata või mis tagala? Aga Reaalkoolist tulevad ju ainult tulevased presidendid, mis tagalat neil vaja on?

Mina olen lõpetanud ühe väikelinna keskkooli. Meie klassist läks enamus ülikooli. Mu klassikaaslaste seas on edukas ja tuntud restoraniärimees, kes annab tööd sajale inimesele, on kaks arsti, ajaloolane, talupidajad… Kõik on omal alal edukad inimesed ja väga kokkuhoidvad – oleme üksteise tegemistega kursis ja kohtume igal aastal. Jah, keegi meist ei ole president…

Enamus mu õpetajatest töötavad seal väikelinnas õpetajatena ka praegu. Ehk nad olid 25 aastat tagasi üsna noored. Just vaatasin, et minu matemaatikaõpetaja õpilased jõuavad jätkuvalt olümpiaadi lõppvooru.

Mis ma öelda tahan, on, et pole ilus sedasi halvustada kõike ja kõiki. Ja võibolla oleks hea proovida mõnd uneteraapiat.

Tänan, sain südamelt ära.

Sul see ei torka meelde, et mul on äkki päev? Osad eelistavad elada päikselises kliimas ja ma ei ole öösel üleval:)

Lausa kolm last Reaalis, üks lõpetanud, juba ammu Eestist väljas ülikoolis, üks lõpetab nüüd ja üks veel gūmnaasiumis.

Pered on erinevad. Ostetakse kinnisvara paremates elukohtades kui Eesti. Miks sa kritiseerid?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 291 )


Esileht Koolilaps MURG vestlus