Esileht Tööelu, raha ja seadused. Normaalne palk?

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 252 )

Teema: Normaalne palk?

Postitas:
Kägu

Mina läksin omal ajal 20-aastaselt samuti tööle väga väikese palga eest. Elasin vanematekodus kuni ülikooli lõpuni. Pärast seda kandideerisin erialasele tööle ja kuna selleks ajaks oli ka juba mitu aastat töökogemust, sain juba normaalse palgaga töö. Väga vähe on kohti, kus ilma hariduse ja töökogemuseta inimene võetakse tööle mingi hea palga peale. Ma ei saa ka aru, kuidas riik peaks sundima sellises olukorras suuremat palka maksma.

Kas sa saad aru, et jutt ei käi ainult teemaalgataja just gümni lõpetanud lapsest vaid palkadest üldisena?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii. Ja kas ma saan õigesti aru, et sa peadki seda normaalseks, õigeks?

Muidugi. Näha on, et sinu näol on tegemist sotsiaaltoetustest elatuva isikuga, kes eeldab, et terve ilm peab teda üleval pidama.

Ma leian, et riik peaks oma kodanike eest hoolitsema. Pole midagi teha, oleme erineval seisukohal.

Häbi!

Uskumatu mis kamp siin koos on… Ma kirjutan elementaarse asja – palk peaks olema nii suur, et inimene âra elaks. Aga tuleb välja, et pean selle mõtte pärast häbi tundma?! ???? Te olete tõesti täiesti ajuloputatud.

Ongi. Haritutel. Nii et kaps las läheb ülikooli. Ise oled ikka kôrgharitud? Vaevalr, nii elukauge, rumal ja arrogantne.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa saad aru, et jutt ei käi ainult teemaalgataja just gümni lõpetanud lapsest vaid palkadest üldisena?

Miinimumpalgaga saab inimene lubada endale “miinimumelu”. Elada kellegagi koos, nii et kulusid jagatakse, süüa odavalt jne. Midagi ei ole teha, nii on. Kõik ei saa kunagi teenida suurt palka, kõik ei saa kunagi teenida keskmist palka. Miinimumpalgaga ei sure keegi meil nälga, elada saab. Luksust lubada ei saa.

Normaalsete koduste suhete korral võiks erialahariduseta noor esialgu elada aasta-paar vanemate juures edasi, koguda enamuse oma väikesest palgast ning samal ajal ennast üles töötada suuremale palgale. Kui on ettevõtlik ja tubli, siis paari aastaga on ehk juba laenukõlbulik ning samal ajal võiks ka odavama korteri sissemakse koos olla. Teine variant oleks muidugi hoopis konkreetne eriala õppida ja sealt edasi liikuda.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps otsib tööd ja olen sellega seoses nüüd kursis mis palkasid pakutakse töömaastikul. See on ikka täiesti skandaalne. Eeldatakse, et inimene peaks hakkama saama, kui saab täiskohaga töö eest kuus 750 eurot bruto? Täielik hämming…

No kui ta on võimetelt Selveri kärulükkaja, siis nii on jah. Minu oma alles gümnaasiumis ja töötab osaajaga erialaselt ja juba praegu 1400.-neto…

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk siis – kui kogemust pole, siis tuleb edasi elada vanemate juures, inimene ei saagi oma täiskasvanu elu alustada? Selle palga eest ei ole ju võimalik inimesel korterit üürida ega pangalaenu saada, et korter osta? Elu Eestis? Ma ei tea, et kuskil mujal selline asi võimalik oleks.

Jah, tuleb alustada nullist ja end üles töötada. Miks sa oma lapse välja viskad? Teeb aasta tööd, kogub 5000 eurot ja hakkab pihta.

Mu meelest pole teemaks olnud lapse väljaviskamine? Teemaks on vist see, et noor inimene on sunnitud vanemate juures edasi elama, kuna palgad on nii väikesed, et tavalisel inimesel ei olegi võimalust iseseisvat elu alustada?

Mis ajast tavaline inimene on hariduseta oss?

Sellised elavad vanemate juures kapi taga ka Saksamaal ja Itaalias, muide. Polegi iseseisvumine võimalik.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub, et inimene istus peale gümnaasiumi lihtsalt aasta kodus ja nüüd on edasiminek seegi, kui üldse kuskile tööle läheb. Võtakski seda siiski nagu õppimisena, mitte nii, et kuidas nii vähe palka saab maksta. Tulebki olla hea suhtleja, krapsakas, küll siis saab sealt klienditeenindaja kohalt ka kaugemale. Kui ei oska suhelda ja pole krapsakas, siis tuleks ikka pigem kooli minna. Nii loll pole keegi, et kutsekooligi ei saaks.

Aga kui inimene ei ole krapsakas? Kõik peavad olema ühesuguse – krapsakad, energilised, head suhtlejad jnejne? Kui inimene ei ole selline, siis ta ei peagi saama inimväärset palka ja eluks vajalikku?

Ei peagi jah.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

800 peab neto olema üksi võttes.

Lisaks sellele küsib panka ka kontoväljavõtet. Vahet pole, kas su palk on 800 või 1600 kui kuu lõpuks midagi kätte ei jää, siis laenu ei saa.

Ja ei peakski ju saama või kuidas?

Täiesti elementaarne.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps otsib tööd ja olen sellega seoses nüüd kursis mis palkasid pakutakse töömaastikul. See on ikka täiesti skandaalne. Eeldatakse, et inimene peaks hakkama saama, kui saab täiskohaga töö eest kuus 750 eurot bruto? Täielik hämming…

Kas sa soovid, et riik su lapsele maksaks toetust lisaks, näiteks toetus neile, kes ôppida ei viitsi, aga tahavad hästi elada.

Ei, ma lihtsalt leian, et iga ametikoht peaks olema tasustatud inimväärselt ehk selliselt, et inimene saaks sellest iseseisva elu juures inimväärselt ära elada. Jutt ei käi ju ometi ainult minu lapsest, see on üldine probleem. Ma ei kujutagi ette kuidas üldse meie lihttöölised (kes ei ole äsja kooli lõpetanud kogemuseta äsja lapsekingadest välja astunud) hakkama saavad? Kas te tõesti ei saa aru, et kõiki ametikohti on meil ju vaja? Inimeste võimekus on erinev. Seetõttu peaks iga töö eest maksma sellist palka, millega inimene saab elada? Mis tähendab ju eelkõige seda, et inimene peab suutma endale kodu tekitada!

Saa ometi aru, kanaema, et lihtsad inimesed ei tekita endale kuskil Lääne-Euroopaski eraldi kodusid. Elatakse põlvkondade viisi koos ühes tikutopsis. Tule maa peale. Kui pole haridust ja säravat isiksust, siis nii ongi. Mida sa plädised ja nõuad, kui rohkemaks pole haridust ja sära, siis selline see elu ongi.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps otsib tööd ja olen sellega seoses nüüd kursis mis palkasid pakutakse töömaastikul. See on ikka täiesti skandaalne. Eeldatakse, et inimene peaks hakkama saama, kui saab täiskohaga töö eest kuus 750 eurot bruto? Täielik hämming…

Kas sa soovid, et riik su lapsele maksaks toetust lisaks, näiteks toetus neile, kes ôppida ei viitsi, aga tahavad hästi elada.

Ei, ma lihtsalt leian, et iga ametikoht peaks olema tasustatud inimväärselt ehk selliselt, et inimene saaks sellest iseseisva elu juures inimväärselt ära elada. Jutt ei käi ju ometi ainult minu lapsest, see on üldine probleem. Ma ei kujutagi ette kuidas üldse meie lihttöölised (kes ei ole äsja kooli lõpetanud kogemuseta äsja lapsekingadest välja astunud) hakkama saavad? Kas te tõesti ei saa aru, et kõiki ametikohti on meil ju vaja? Inimeste võimekus on erinev. Seetõttu peaks iga töö eest maksma sellist palka, millega inimene saab elada? Mis tähendab ju eelkõige seda, et inimene peab suutma endale kodu tekitada!

Sellist aega ei tule kahjuks kunagi

Väga nõus. On näha, kust laps on tagasihoidliku võimekuse ja null finantsalase teadmise pärinud.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul laps käib gümnaasiumis ja teenib 19 eurot tund. Õpetab teisi lapsi.

Sinu kullake on erand. Räägime keskmisest inimesest.

Miks ta erand on? Minu gümnaasiumilaps teenib kordi rohkem tunnist. Tublid lapsed saavad endaga hakkama ja jõukus tuleb juba noorena. Minu oma investeerib aktsiatesse lisaks, vara kasvab.

Luuserid tiksuvad 750.- peal ja emme peab hädaldama, et ei saagi oma kodu.

+1
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sinu kullakesel keelab siis sama tegemast? Kuuenda klassi matemaatikat näiteks võiks ju vabalt mõigata?

Minul ei ole lapsi. Matemaatikat? Õpetamiseks? Õpetamiseks on vaja oskusi ja mitte ainult oskusi õpetamiseks, vaid mataoskusi. Ma ei näe, et kõik 20aastased oskaksid matat vabalt. Kui nii oleks, oleks tüüp edukas. Mata on kõige alus.

No põhikooli mata on nii lihtne, et kui sellest ka aru ei saa, ongi kärulükkamise elu.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii. Ja kas ma saan õigesti aru, et sa peadki seda normaalseks, õigeks?

Muidugi. Näha on, et sinu näol on tegemist sotsiaaltoetustest elatuva isikuga, kes eeldab, et terve ilm peab teda üleval pidama.

Ma leian, et riik peaks oma kodanike eest hoolitsema. Pole midagi teha, oleme erineval seisukohal.

Häbi!

Uskumatu mis kamp siin koos on… Ma kirjutan elementaarse asja – palk peaks olema nii suur, et inimene âra elaks. Aga tuleb välja, et pean selle mõtte pärast häbi tundma?! ???? Te olete tõesti täiesti ajuloputatud.

Ei ole. Lihtsalt sina pead maa peale tulema. Mitte kuskil arenenud ega mittearenenud riigis ei suuda sinu hariduseta pojake korterit osta ega laenu võtta. Oma kinnisvara ostavad hästi teenivad edukad inimesed.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuu tagasi sattusin töötukassa lehelt Maxima töökuulutust nägema.. Kauplus asus Viljandis ja palk oli kirjas: 700€ bruto

Ma ei saa aru, kuidas keegi üldse nõus on sellise palga eest seal töötama??? Huvi pärast uurisin ka sealsete üürikorterite hindu, 350€ kahetoalise eest oli mõni üksik ahiküttega pakkumine, renoveeritud, keskküttega korteri eest ikka 400+ tahetakse juba saada, kommunaalid + elekter veel peale selle…

Mul oli 2021 CV avalikult CV keskuses. Jaekaubanduses olen aastaid töötanud kaupade tellimisega ja müügijuhatajana (palgad jäävad suurtes poodides Eesti keskmise lähedale). Kutsuti intekale, et rääkida avatava Veskitammi Maxima vahetuse vanema kohast. Seal peab nii kauplust avama, sulgema, sularahaga tegelema kui kaupa tellima jne. Pakuti 4.20 tunnis bruto. Ja et 15 senti tõuseb iga aasta. Mul oli tunne, et olen varjatud kaameras.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kui ta on võimetelt Selveri kärulükkaja, siis nii on jah. Minu oma alles gümnaasiumis ja töötab osaajaga erialaselt ja juba praegu 1400.-neto…

väga huvitav, milline gümnaasium annab praegusel ajal lisaks eriala? laps on kutsekas?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palgad on loomulikult hinnatõusule jalgu jäänud, selles osas nõustun teemaalgataja ja tema lapsega, aga samas on nii lapse kui TA ootused ka liiga kõrged. Loomulikult ei saa üksi kena korterit üürida (ammugi osta) miiimumpalga, -teadmiste- ja -oskustega. Miks laps ei võiks elada veel mõned aastad lapsepõlvekodus, teha usinalt tööd, koguda raha ja, veel olulisem, kogemust ja küpsust? Eriti hea siiski, kui leiaks midagi, mida õppida tahaks, ei pea ju teoreetilist eriala omandama, kui selleks vaimset võimekust napib, vaid et õpibki mingi ameti selgeks ja saab sellega hakata tulevikus veidi normaalsemat palka teenima?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üksik inimene ei ela kusagil miinimumpalgaga ära. On variant kähku leida peika või korterikaaslane kulude jagamiseks. Ja variant õppida, koguda kogemust ja elada seni vanemate pool.

Ja vaatamata kõigele, mis siin teemas kirjas, leiate et see kõik ongi normaalne?! Tõesti arusaamatu mis kamp siin koos on hetkel.

Jah, on normaalne, et noor inimene näeks ära, et elus on vaja pingutada ja vaeva näha, et see oleks ajutine, mitte ainus variant terveks eluks.

Kui inimene on terve oma elu teinud madalapalgalist lihttööd ja vingub, et on raske hakkama saada, siis tuleks veidi mõelda, miks see nii on, et ühtegi muud varianti ei ole.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks ta erand on? Minu gümnaasiumilaps teenib kordi rohkem tunnist. Tublid lapsed saavad endaga hakkama ja jõukus tuleb juba noorena. Minu oma investeerib aktsiatesse lisaks, vara kasvab.

Luuserid tiksuvad 750.- peal ja emme peab hädaldama, et ei saagi oma kodu.

Sest on erand. Nagu sinu omagi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kuidas tean, et erand? Just selle teema ja tööde pärast.. kassapidajad vms. Kui aga kõikide palk tõuseks vähemalt 1500ni, siis tõusevad ka kaubad ja teenused ja lõhe rikaste ja vaeste vahel kasvab ikka edasi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kodus elav laps

  • õpib
  • töötab ja panustab majapidamisse nt kokkuleppelise fikseeritud summa (õppima minekuni, kodu sissemaksu kogumiseks jne).

Investeerimine on teretulnud, aga ikka ainult iseenda vahendutest. Üles töötama peab end igaüks ise. Vanemad võivad loomulikult toetada mõistlikkuse piires kuni laps täielikult jalad alla saab. Vanema eesmärk on kasvatada iseseisvalt hakkama saav õnnelik inimene. Lihttööline võib ka olla õnnelik, kuid finants on piiratud – selle arusaamise võiks kodust kaasa saada küll.

TA, räägi pojaga ja sea mingid mõistlikud tähtajad nt töö leidmine kuu aja jooksul vm.

+3
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Aga miks ei võiks noor kodus elada? Minu poeg läks õppima ja mul on ainult hea meel, et ta on kodus edasi. Mul on suur maja, miks ta peaks eraldi elama, kui pereloomise plaani veel pole. Käib õppimise kõrvalt ka osaajaga tööl, aga see ongi talle taskurahaks.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks ei võiks noor kodus elada? Minu poeg läks õppima ja mul on ainult hea meel, et ta on kodus edasi. Mul on suur maja, miks ta peaks eraldi elama, kui pereloomise plaani veel pole. Käib õppimise kõrvalt ka osaajaga tööl, aga see ongi talle taskurahaks.

Täiesti nõus sinuga. Ka meie laps elab kodus edasi: pole mõtet eraldi kolida, kui vanematel on suur maja ja pere loomise plaani veel pole.

Mis aga palkadesse puutub, siis ilma oskusteta noore esimene töökoht ongi madala palgaga. Meie laps on it-tudeng, aga tema esimesel erialasel tööotsal – erialane praktika 2.kursuse suvel (tegi riistvara inventuuri, installis arvuteid, suhtles garantiiremondifirmadega jne) – sai tollast miinimumpalka vaid 650€/kuus (ühes hirmtähtsas riigiasutuses). Kusjuures see oli isegi üks parimaist pakkumistest, enamik praktikakohti oleks eeldanud üldse tudengilt tasuta tööd või maksnud täiesti sümboolset tasu (nt üks transpordihiid pakkus 300€ “stippi” praktika ajaks).

Aga kui oskused ja töökogemus noorel juba olemas ning bakast magistriõpinguteni jõutud, siis järgmised töökohad ülikooli kõrvalt on olnud juba suht normaalse töötasuga erialased tööd: täiskoha palk 2500-2700€

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

väga huvitav, milline gümnaasium annab praegusel ajal lisaks eriala? laps on kutsekas?

Minu arust on just väga levinud tänapäeval see, et gümnaasiumis on igal klassil oma õppesuund või eriala.

VHK-s näiteks on muusika üks selline eriala, et gümnaasiumiklassis õppija on selleks ajaks juba vähemalt 10 aastat oma pilli õppinud ja vabalt võib siin ja seal professionaalsetes projektides kaasa teha või mõnes orkestris mängida. TIK-i gümnasist võib vabalt olla väikestviisi vabakutseline tõlkija. Mitmes koolis on IT eriala jne.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teised sama vanad käivad koolis, elavad mitmekesi samas ühikatoas ja saavad stipist söönuks. 19aastane ei pea kodulaenu võtma ega laia elu elama.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA võiks tiiru näiteks Aafrikas ära käia ja vaadata millistes tingimustes tegelikult enamus maailma inimesi elab.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii. Ja kas ma saan õigesti aru, et sa peadki seda normaalseks, õigeks?

Muidugi. Näha on, et sinu näol on tegemist sotsiaaltoetustest elatuva isikuga, kes eeldab, et terve ilm peab teda üleval pidama.

Ma leian, et riik peaks oma kodanike eest hoolitsema. Pole midagi teha, oleme erineval seisukohal.

Häbi!

Uskumatu mis kamp siin koos on… Ma kirjutan elementaarse asja – palk peaks olema nii suur, et inimene âra elaks. Aga tuleb välja, et pean selle mõtte pärast häbi tundma?! ???? Te olete tõesti täiesti ajuloputatud.

Ongi. Haritutel. Nii et kaps las läheb ülikooli. Ise oled ikka kôrgharitud? Vaevalr, nii elukauge, rumal ja arrogantne.

Et sa nii kirjutad ja sellistel seisukohtadel oled näitab, et sa ise ilmselt ei ole kõrgharitud. Küsin üle  (kuna, tõepoolest, seisukoht näib uskumatu) –  kõrghariduseta inimene ei peagi saama inimväärset palka, milles eest oleks võimalik elada, kodu ja pere luua ning lapsedki üles kasvatada? Sain ma sinust õigesti aru?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk siis – kui kogemust pole, siis tuleb edasi elada vanemate juures, inimene ei saagi oma täiskasvanu elu alustada? Selle palga eest ei ole ju võimalik inimesel korterit üürida ega pangalaenu saada, et korter osta? Elu Eestis? Ma ei tea, et kuskil mujal selline asi võimalik oleks.

Jah, tuleb alustada nullist ja end üles töötada. Miks sa oma lapse välja viskad? Teeb aasta tööd, kogub 5000 eurot ja hakkab pihta.

Mu meelest pole teemaks olnud lapse väljaviskamine? Teemaks on vist see, et noor inimene on sunnitud vanemate juures edasi elama, kuna palgad on nii väikesed, et tavalisel inimesel ei olegi võimalust iseseisvat elu alustada?

Mis ajast tavaline inimene on hariduseta oss?

Sellised elavad vanemate juures kapi taga ka Saksamaal ja Itaalias, muide. Polegi iseseisvumine võimalik.

Keskharidusega inimene on sinu silmis hariduseta oss?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps otsib tööd ja olen sellega seoses nüüd kursis mis palkasid pakutakse töömaastikul. See on ikka täiesti skandaalne. Eeldatakse, et inimene peaks hakkama saama, kui saab täiskohaga töö eest kuus 750 eurot bruto? Täielik hämming…

Kas sa soovid, et riik su lapsele maksaks toetust lisaks, näiteks toetus neile, kes ôppida ei viitsi, aga tahavad hästi elada.

Ei, ma lihtsalt leian, et iga ametikoht peaks olema tasustatud inimväärselt ehk selliselt, et inimene saaks sellest iseseisva elu juures inimväärselt ära elada. Jutt ei käi ju ometi ainult minu lapsest, see on üldine probleem. Ma ei kujutagi ette kuidas üldse meie lihttöölised (kes ei ole äsja kooli lõpetanud kogemuseta äsja lapsekingadest välja astunud) hakkama saavad? Kas te tõesti ei saa aru, et kõiki ametikohti on meil ju vaja? Inimeste võimekus on erinev. Seetõttu peaks iga töö eest maksma sellist palka, millega inimene saab elada? Mis tähendab ju eelkõige seda, et inimene peab suutma endale kodu tekitada!

Saa ometi aru, kanaema, et lihtsad inimesed ei tekita endale kuskil Lääne-Euroopaski eraldi kodusid. Elatakse põlvkondade viisi koos ühes tikutopsis. Tule maa peale. Kui pole haridust ja säravat isiksust, siis nii ongi. Mida sa plädised ja nõuad, kui rohkemaks pole haridust ja sära, siis selline see elu ongi.

Sa elad mingis oma mullis täiesti, klapid ees. Päriselt ka arvad, et tõeliselt rikkad ja edukad inimesed on seda tänu kõrgharidusele? 😀

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii. Ja kas ma saan õigesti aru, et sa peadki seda normaalseks, õigeks?

Muidugi. Näha on, et sinu näol on tegemist sotsiaaltoetustest elatuva isikuga, kes eeldab, et terve ilm peab teda üleval pidama.

Ma leian, et riik peaks oma kodanike eest hoolitsema. Pole midagi teha, oleme erineval seisukohal.

Häbi!

Uskumatu mis kamp siin koos on… Ma kirjutan elementaarse asja – palk peaks olema nii suur, et inimene âra elaks. Aga tuleb välja, et pean selle mõtte pärast häbi tundma?! ???? Te olete tõesti täiesti ajuloputatud.

Ei ole. Lihtsalt sina pead maa peale tulema. Mitte kuskil arenenud ega mittearenenud riigis ei suuda sinu hariduseta pojake korterit osta ega laenu võtta. Oma kinnisvara ostavad hästi teenivad edukad inimesed.

Keskharidusega inimest hariduseta pojakeseks nimetada nats liig pole v?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks ei võiks noor kodus elada? Minu poeg läks õppima ja mul on ainult hea meel, et ta on kodus edasi. Mul on suur maja, miks ta peaks eraldi elama, kui pereloomise plaani veel pole. Käib õppimise kõrvalt ka osaajaga tööl, aga see ongi talle taskurahaks.

Kõigil pole suured majad ilmselt ja ju siis see laps tahab omaette elama hakata?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõigil pole suured majad ilmselt ja ju siis see laps tahab omaette elama hakata?

Ma tahaks ka majas elada korteri asemel, aga kuna hetkel võimalusi pole, siis tuleb leppida sellega, mis on ja tegutseda selles suunas, et tulevikus see võimalus tekiks. Soovitan teil sama teha.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 252 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Normaalne palk?