Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 237 )

Teema: Palgatõusud

Postitas:
Kägu

Kohustused võetakse vastavalt võimalusele. 3000 teeniv inimene peaks igakuiselt vähemalt 500 säästma, mitte vinguma elu kallinemise pärast. Ju on kohustused võetud üle oma võimete ning tuleb elustandard kohandada vastavalt võimekusele.

Mina säästsin enne üle 1000 euro kuus, nüüd säästangi 500, aga see ju tähendabki, et minu elukvaliteet on halvenenud, mitte et ma oleks tohutult võitnud selle naeruväärse palgatõusuga.

Säästud on kõrvale pandud raha tuleviku tarbeks, mida sa hetkel ei kasuta, eksole. Kuidas see sinu praegust elukvaliteeti mõjutab, kui sa praegu vähem säästad?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui inimene 1800-ga ära ei ela, on ikka peas väga miskit finantsiliselt nihkes.

Kõik sõltub elustandardist. Ära üldista. Inimestel on erinevad kohustused.

Inimesed on ise endale need kohustused võtnud. Ei ole mõtet kaasa tunda, kui liisitakse perele mitut autot ja laenatakse, et minna soojale maale reisile. Kui soovid laia elustiili, siis peab ka tööd kõvasti rabama.

 

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina teenin 4500 eurot neto – elan üksi koos väikese koeraga – ja mind ei huvita 300 euro (bruto) suurune palgatõus.

Mis tööd sa teed? Mis riigis?

Pole see, kellele sa vastasid, aga minu abikaasa pakub IT-s täisteenust äriklientidele ja teenib isegi rohkem. Maksab endale palka oma ettevõttest, ettevõte müüb ta tööd klientidele välja hinnaga 85eur/h. Samuti teenivad head arendajad sellist palka nt start-upides, aga see eeldab, et muud elu pole. On ka muid valdkondi kindlasti, kus selline palk mingi ulme pole.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Riigiamet ja tõusis 50 euri. See on lihtsalt hale. Kuna mu viimase poole aasta pangalaen tõusis täpselt nii palju ja mul on veel väga väike laen. Katab ära vaid pooleks aastaks pangalaenu tõusu, aga eelnevalt tõusid kõik muud maksud ja maksed ka ning tõusevad edaspidi veelgi. Ilmselgelt on jah elujärg kehvem ja kulub paarsada euri vähemalt rohkem kui enne.

Minu meelest maksukoormust pole Eestis tõstetud. Äkki täpsustad, mis maksud sinul tõusid viimasel poolaastal.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tööandja ei peagi su hinnatõuse katma.

Palk ikka peaks ju kulud katma. Kui enam ei kata, peab uue töö otsima.

300 bruto ei kata hinnatõusu? Toidu ja kommude kallinemise katab lõdvalt. Mida te veel tahate? Et tööandja teie laenu kinni maksaks? Ja nendele, kes elamise enda rahast on ostnud, võiks siis vähem maksta?

Esiteks ei väitnud ma, et peaks. Tõin selle algses postituses välja kui asjaolu – et kui palgatõus ei parenda mu elukvaliteeti, siis poleks seda nagu olnudki. Teiseks ajad sa mitu postitust segi. Kõik me tegelikult loodame, et meie töötasu võimaldab äraelamist. Mis tähendab, et seoses elukalliduse tõusuga tõuseb ka palk. Teema mõte ongi see, et kui hästi meil kellegil läinud on.

See on ehe näide, kui erinevad on töövõtja ja tööandja mõttemaailmad.

Töövõtja arvab ikka, et raha tuleb seina seest ja TEMA elukalliduse tõus on kõige tähtsam asi maailmas. Samas tal pole halli aimugi, et tööandja marginaalid on kukkunud kordades rohkem ja isegi senise palgafondi jaoks ei piisa järele jäävast EBITDA-st.

Ja siis paari kuu pärast on ettevõtte pankrot ja koondamisteated, olete üldse tööta. Largo ja Märjamaa Lihatööstus näiteks ja no neid näiteid viimasel kuudel veel.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tööandja ei peagi su hinnatõuse katma.

Palk ikka peaks ju kulud katma. Kui enam ei kata, peab uue töö otsima.

300 bruto ei kata hinnatõusu? Toidu ja kommude kallinemise katab lõdvalt. Mida te veel tahate? Et tööandja teie laenu kinni maksaks? Ja nendele, kes elamise enda rahast on ostnud, võiks siis vähem maksta?

Esiteks ei väitnud ma, et peaks. Tõin selle algses postituses välja kui asjaolu – et kui palgatõus ei parenda mu elukvaliteeti, siis poleks seda nagu olnudki. Teiseks ajad sa mitu postitust segi. Kõik me tegelikult loodame, et meie töötasu võimaldab äraelamist. Mis tähendab, et seoses elukalliduse tõusuga tõuseb ka palk. Teema mõte ongi see, et kui hästi meil kellegil läinud on.

Palgatõus ju parendab su elukvaliteeti 300 bruto võrra. Ka sellevõrra väiksem säästude kasutamine on parendamine. Inimene, kelle elukvaliteeti see ei paranda, in end lõhki laenanud.

Isegi viimasel juhul parandab. Tal on võimalik 300 euro bruto eest igakuiselt rohkem oma laenusid tagasi maksta kui seniselt.

See on sama, et leiad vastava netoekvivalendi tänavalt ja saad mõne tarbimislaenu põhiosa laksti väiksemaks. Väiksem intress, lühem tasumise periood.

Aga sõimatakse ikka tööandjat, et vähe ja ei tunnetagi elukvaliteedi tõusu:)

Rumal ja tänamatu proletariaat.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma saaks aru, et sellest su elukvaliteet ei muutu paremaks vaid jääb elukalliduse tõttu ehk samaks, aga halvemaks?

Elukalliduse tõttu läheb halvemaks, see tõus on liiga väike, et seda katta. Sõin varemgi väga vähe, praktiliselt ainult muna, köögivilja, kodujuustu, kanaliha. Need on kõik 50 protsenti tõusnud. Kommunaalid olid enne 200-300, nüüd on 500-600. Laenumaksest ma ei hakka rääkimagi. Hetkel olen vähendanud tarbimist, sellegipoolest on minu elukvaliteet halvenenud ja see 300 eurot palgatõusu seda kuidagi ei kata. See on alla 10 protsendi minu palgast.

Tööriistad oma elu, millega sa enam rahaliselt toime ei tule,  muutmiseks, on ikka sinu käes ja sinu vastutus, mitte sinu tööandja oma.

Tõesti, sa räägid nagu algajad  kommunistid 100 aastat tagasi:)))

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis oleks väljapääs?

Lisatöö otsida ja need 4-5 aastat kuidagi hakkama saada. Odavamale elupinnale kolida.

Mis siis 4-5 aasta pärast on?

Majandustõus.

Kas tõesti täiskasvanud inimestel pole makromajandusest mingitki aimu???

Masendav harimatus, teadmatus. Pole vaja ülikoolis käia selleks, Google on kõigil olemas, et perekoolis surfata.

Õpi ja hari end vahelduseks Google abil.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen – siin on mitmel vastajal postitused puhta segi. Minu palk oli seni 1450, juurde sain 192 eurot, mis brutos teeb 122 eurot rohkem kätte. Mul on laen, 96 eurot kuus. Ma ei ütleks, et olen ennast lõhki laenanud. Jah, loomulikult saaks kokku hoida, aga teema polnud sellest, kuidas veel ja veel vähemaga hakkama saada. Aga ma ka ei tunne, et peaksin sellise palgatõusu juures tööandjale tohutult tänulik olema, vastupidi, ma olen tõesti pettunud. Ma isegi ei saa sellisest suhtumisest aru – tööandja viskab võrreldes hinnatõusuga naeruväärse summa, ja töötaja peab selle eest kätt suudlema või? Mina asusin uut tööd otsima. Mul on kahju kõigist, kelle sissetulek. on väiksem kui mul, ma tean, neid inimesi on palju. Aga see ei tähenda, et ma peaks rahul ja tänulik olema, et niigi palju anti. Pidev palgatõus ei ole tööandja kingitus töötajale, see on normaalne.

Ettevõtte kui tööandja tegevuse eesmärk pole sinu kui palgatöötaja hinnatõuse kompenseerida:) peaksid olema tänulik, kui seda mingil määral üritatakse teha. Sa ilmselgelt makros ikka täitsa rumal. Aga muidugi viska avaldus näkku ja hakka töötuks.

Ettevõtted panevad uksi kinni, aga sinusugune kuld võetakse muidugi igal pool vastu:)))

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui inimene 1800-ga ära ei ela, on ikka peas väga miskit finantsiliselt nihkes.

Kõik sõltub elustandardist. Ära üldista. Inimestel on erinevad kohustused.

Näitavad ju ka kohustused mingit elustandardit! Kui sul on erinevad kohustused, siis see tähendab, et sul on ilmselt mingi suur laenukohustus, mis tagab sulle parema elujärje (loe: parema kodu) kui mõnele madalama palgaga inimesele.

Ei maksa eeldada. Suured kohustused võivad olla ka hoolitsemine puudega lapse eest (nt abivahendid) või see, et mõlemad vanemad vedelevad aastaid mingites hooldekodudes.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina teenin 4500 eurot neto – elan üksi koos väikese koeraga – ja mind ei huvita 300 euro (bruto) suurune palgatõus.

Mis tööd sa teed? Mis riigis?

Eriarst Eestis. Lisaks otsesele arstitööle kliinilised ravimiuuringud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elektroonika valdkond. Palgad vaadatakse üle kord aastas, märtsis peaksime mingi teade saama, kui saame.

Eelmine palgatõus oli eelmise aasta suvel, bruto töötasule +60€. Seda ka ainult sellepärast, et toimus ühinemine teise ettevõttega. Ja enne seda oli märtsis palgatõus, bruto töötasule lisandus 100€. Et siis terve aasta peale +160€ brutole, noh, ei maksa unistada vist et tuleb mingi suurem palgatõus.

Mul õnneks väga palju elus ei sõltu minu palgast, aga ikka tahaks ju rohkem saada.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tööriistad oma elu, millega sa enam rahaliselt toime ei tule,  muutmiseks, on ikka sinu käes ja sinu vastutus, mitte sinu tööandja oma.

Just, kaalungi lahkumist. Ilmselt siis tõuseb ka palganumber kuskile mujale, kui selline jutt tuleb. Aga seda tööandja ei arvesta, et kui juba niikaugel asjad on, et kaalun lahkumist, siis see lahkumine ka tuleb ja palgatõus enam ei aita. On meil mitmega juba juhtunud.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ettevõtte kui tööandja tegevuse eesmärk pole sinu kui palgatöötaja hinnatõuse kompenseerida:) peaksid olema tänulik, kui seda mingil määral üritatakse teha. Sa ilmselgelt makros ikka täitsa rumal. Aga muidugi viska avaldus näkku ja hakka töötuks. Ettevõtted panevad uksi kinni, aga sinusugune kuld võetakse muidugi igal pool vastu:)))

Jah, eks oleneb töötajast, mis positsioon tal on on. Tänulik ei pea ma küll olema, kui mul on kohti valida. Ja loomulikult saan aru, kui ettevõttel läheb vahel kehvemini. Aga kui läheb väga hästi, aga ikka proovitakse koonerdada palgatõusu arvelt, no vabandust, et selle eest tänulikkusest pikali ei kuku. Minul töökaotust pole karta, seega pole vaja ka nii hirmsasti taldu lakkuda. Sa soola oma makrod sisse.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui läheb väga hästi, aga ikka proovitakse koonerdada palgatõusu arvelt, no vabandust, et selle eest tänulikkusest pikali ei kuku.

Omad siseinfot ettevõtte majandustulemustest?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui läheb väga hästi, aga ikka proovitakse koonerdada palgatõusu arvelt, no vabandust, et selle eest tänulikkusest pikali ei kuku.

Omad siseinfot ettevõtte majandustulemustest?

kvartaalsed majandustulemused on eestis avalikud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kvartaalsed majandustulemused on eestis avalikud

So? Mida see käibenumber sulle annab?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma lähtun põhimõttest, et kui kõik hinnad tõusevad, miks siis minu aja hind peaks samaks jääma?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sel aastal tõsteti 25%, eelmine aasta ei tõstetud. Loodan sel aastal teise tõusu veel saada.

Ettevõtte sees on üldiselt hästi teada, kuidas läheb ja milline on käive ja kasum. Kui kasum kasvab ja palgad mitte, pole mul vaja seal heategevust tegemas käia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ettevõtte sees on üldiselt hästi teada, kuidas läheb ja milline on käive ja kasum. Kui kasum kasvab ja palgad mitte, pole mul vaja seal heategevust tegemas käia.

Kuidas see teada on? See, mida (müügi)programmist võimalik välja võtta(nn.statistika) pole ju tegelik tulemus, isegi kui näitaks igakuiselt kasumit 100 000.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina teenin 4500 eurot neto – elan üksi koos väikese koeraga – ja mind ei huvita 300 euro (bruto) suurune palgatõus.

Mis tööd sa teed? Mis riigis?

Pole see, kellele sa vastasid, aga minu abikaasa pakub IT-s täisteenust äriklientidele ja teenib isegi rohkem. Maksab endale palka oma ettevõttest, ettevõte müüb ta tööd klientidele välja hinnaga 85eur/h. Samuti teenivad head arendajad sellist palka nt start-upides, aga see eeldab, et muud elu pole. On ka muid valdkondi kindlasti, kus selline palk mingi ulme pole.

Ei peagi olema välismaal, et sellist palka teenida. See, et enamik Eesti inimesi võivad sellisest palgast ainult und näha, ei tähenda, et meil ei oleks sellist või suuremat palkagi pakkuvaid ametikohti ja neid inimesi, kes nii palju teenivad, ei ole üleriigiliselt kokku võttes isegi mitte nii väga vähe. Nt on kõrged palgad ortodontias (ja ka muus, sh veterinaarmeditsiinis), panganduses ja suurettevõtetes juhtivatel positsioonidel, IT arenduses jms. Pakun, et ka nõutumad advokaadid, kelle tunnitasu sadadesse eurodesse ulatub, ei teeni vähem.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis ajast veterinaarmeditsiinis kõrged palgad on??!! Seal on hariduse kestuse, töö ja vaeva kohta ikka nadid ja haledad palgad. Ei anna võrrelda humaanmeditsiini arstidega.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis ajast veterinaarmeditsiinis kõrged palgad on??!! Seal on hariduse kestuse, töö ja vaeva kohta ikka nadid ja haledad palgad. Ei anna võrrelda humaanmeditsiini arstidega.

Eks ta ikka mõtleb seda, et mõni kliinik oskab päris hästi raha kokku ajada ja omanikul on suur sissetulek, kes on ühtlasi ka natuke loomaarst. Tean sellist inimest küll.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma loodan, et vähese palgatõusu üle nurisejatel aasta pärast on töökoht alles, sest uus hinnareaalsus puudutab ka ettevõtteid. Sel korral seni on ettevõtted üllatavalt hästi vastu pidanud nii sisendhindade kui finantseerimiskulude tõusule, ehk pole (ennetavaid) suurkoondamisi olnud, töötus püsib madal.

Riigieelarve on seni tugeva tarbimise (ja kõrgema hinnataseme) tõttu samuti kenasti vastu pidanud. Kulude kasvu tõttu küll laenatakse juurde, suhteliselt ebamõistlikeks kuludeks ja ebamõistliku intressiga, aga meie avaliku sektori laenukoormus on õnneks siiani suhteliselt ok vaatamata sellele.

Kui me nii kergesti pääsemegi, siis on meil küll vedanud.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koondamisi, ka ITs ja bürootööl, alles hakkab tulema.

Esimene laks puudutab lihttöölisi ja oskustöölisi, ei jää ka valgekraed kõik omale kohale.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Majandustõus.

Kas tõesti täiskasvanud inimestel pole makromajandusest mingitki aimu???

Masendav harimatus, teadmatus. Pole vaja ülikoolis käia selleks, Google on kõigil olemas, et perekoolis surfata.

Õpi ja hari end vahelduseks Google abil.

Ja kui 4-5 aasta pärast on okupandid meist üle sõitnud ning elame taas rõõmsalt nõukogude ahas, siis tuletan sulle meelde su inetut klähvimist.
Saad sa mulle garanteerida seda majandustõusu? Vat ei saa. Aga inetusi loopima oked meister.
Soovin sulle kehva aastat!

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kahju kõigist, kelle sissetulek. on väiksem kui mul, ma tean, neid inimesi on palju.

Minul ca 150€ on väiksem, aga pole laene ja tunnen, et elan väga hästi. Palgatõus tuleb aprillis, suurust ei tea, aga tõenäoluselt sinna 130-150€ neto kanti. Mina olen küll rahul. Ja tänulik ka. See raha läheb puhtalt säästupõrsasse.

Mina arvutasin oma 2022a. tagastatava tuluka kokku – 1647€ – ja see läheb samamoodi “säästupõrsasse”. Igasugune palgatõus v muu lisasissetulek läheb sama teed. Katsun kulutusi piirata, sest siiani olen paras laristaja olnud. Kokkuhoiuruumi on veel üsna palju.

Aa, palk tõusis 01.01 200€ bruto.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis ajast veterinaarmeditsiinis kõrged palgad on??!! Seal on hariduse kestuse, töö ja vaeva kohta ikka nadid ja haledad palgad. Ei anna võrrelda humaanmeditsiini arstidega.

Eks ta ikka mõtleb seda, et mõni kliinik oskab päris hästi raha kokku ajada ja omanikul on suur sissetulek, kes on ühtlasi ka natuke loomaarst. Tean sellist inimest küll.

Väikeloomakliinikud ja suurloomade veterinaarid on natuke erinevad ka. Kui esimese puhul on tõesti vähemalt suuremates keskustes “võta üht ja viska teist” olukord (ehk siis valikut on ja konkurentsi ka), siis nt hobustega tegelevaid veterinaare tuleb tikutulega taga ajada, sest neid lihtsalt on vähe, nad sõidavad üle Eesti ringi ja mitte sina ei lepi vastuvõtuaega enda graafiku järgi kokku, vaid oled vaba siis kui arst parasjagu tuleb – lihtsalt muudmoodi sa teenust ei saa. Ega teatud erialadel ei ole ka väikeloomakliinikuid jalaga segada. Nt oli kunagi vaja koeraga minna neuroloogi juurde ja selgus, et kogu Eesti peale on ainult kaks kliinikut, kus neuroloogi vastuvõttu pakutakse. Loomulikult on sellistes kliinikutes, kus on spetsialiseerunud veterinaarid, ka hinnad kõrgemad kui tavalistes kliinikutes, kus osutatakse a la nagu perearsti teenust, et üks arst tegeleb kõigega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kui 4-5 aasta pärast on okupandid meist üle sõitnud ning elame taas rõõmsalt nõukogude ahas, siis tuletan sulle meelde su inetut klähvimist. Saad sa mulle garanteerida seda majandustõusu? Vat ei saa. Aga inetusi loopima oked meister. Soovin sulle kehva aastat!

Paha inimene oled. Seetõttu sul hästi ei saagi minna.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kui 4-5 aasta pärast on okupandid meist üle sõitnud ning elame taas rõõmsalt nõukogude ahas, siis tuletan sulle meelde su inetut klähvimist. Saad sa mulle garanteerida seda majandustõusu? Vat ei saa. Aga inetusi loopima oked meister. Soovin sulle kehva aastat!

Paha inimene oled. Seetõttu sul hästi ei saagi minna.

Pole midagi teha – keegi ei käskinud inetult klähvida.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 237 )