Esileht Pereelu ja suhted Pärandi jaotamine järeltulijate vahel

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 199 )

Teema: Pärandi jaotamine järeltulijate vahel

Postitas:
Kägu

Ma elan ikka enne ise oma varas ja küll ma jõuan seda jagada kui see aeg kätte jõuab. Aga teil siin käibki pidev vara jagamine, juba olete ette oma varast loobunud? Küll saab see laps või too laps ja tollel lapsele ei annagi… kole jutt.

Kuidas sa jõuad, kui surnud oled? Testament tehakse siis, kui elus oled. Testamenditegija elab oma varas rõõmsalt edasi, kas sa arvad, et see segab elamist?

Kui ma olen surnud siis olen surnud, pole ju vahet, siis läheb võrdsele jagamisele ja kõik. Eks lapsed peavad oma vanematelt saadud päranduse osas olema ka ise sõbralikud ja leplikud, sest nad peavad omavahel elu edasi elama, mitte mingi vara pärast tülitsema. Kui lapsed on omavahel toredad, küll nad jagatud saavad. Kui nad seda ei ole, siis on see nende enda asi, mina olen juba surnud ja minuni see teadmine nagunii ei jõua. Aga teie jutt on siin ju vaimne vägivald ja manipuleerimine, kellele ma täna midagi jätan ja kellele ma homme jätan. Või kohe kindlalt saab abikaasa, aga äkki lähete aasta lõpus hoopis lahku? Kus te seda teate eks. Tõenäoliselt ei ole teil mingeid testamente, lihtsalt fantaseerite sellest.

Minul on testament. Oma kolmele lapsele võrdsetes osades ja abikaasa (kõigi kolme lapse isa) on testamendist väljas. Põhjus on selles, et abikaasal on enne meie aega vallaslaps, tänaseks ammu täiskasvanu. Ma ei leia, et minu varast peaks midagi võõrale inimesele kukkuma. Kui minuga peaks midagi juhtuma, siis abikaasa pärimise korral suundub osa automaatselt võõrale lapsele. Mees toimetagu enda osaga nagu heaks arvab.

 

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte ükski pank ei anna ettevõttele laenu kui seda omanik ei käenda. Kui nii oleks, siis võtaks kõik ettevõtted miljoneid laenu ja laseks kohe ettevõtte pankrotti. Pankrotis ettevõte tähendab tavaliselt ka omanikele pankrotti, sest nad peavad need laenud ise kinni maksma. Paljude suuremate ettevõtete omanikud ei ole üldse need kes neid juhivad.

<!– ezoic_video_placeholder-long_content-288×162-999995-clearholder –><!– ezoic_video_placeholder-long_content-288×162-999995-nonexxxclearxxxblock –><!– ezoic_video_placeholder-long_content-240×135-999995-clearholder –><!– ezoic_video_placeholder-long_content-240×135-999995-nonexxxclearxxxblock –>

Käendus on vajalik siis, kui muud tagatised nõrgad. Ma pole oma ettevõtte laene enam ammu isiklikult käendanud, sest ettevõttel on piisavalt kinnisvara selle jaoks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus on haridus?

Tõele au andes selliseid asju üldse koolis ei õpetata. Ei räägita seadustest, maksudest, suurt ei millestki elus päriselt vajalikest teadmistest peale lugemise ja natukese arvutamise, mida samuti eluliste teemadega üldse ei seostata. Kui just ei ole ülikoolis täpselt sellise eriala peal, kus ka selliseid asju puudutatakse.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõele au andes selliseid asju üldse koolis ei õpetata. Ei räägita seadustest, maksudest, suurt ei millestki elus päriselt vajalikest teadmistest peale lugemise ja natukese arvutamise, mida samuti eluliste teemadega üldse ei seostata. Kui just ei ole ülikoolis täpselt sellise eriala peal, kus ka selliseid asju puudutatakse.

kõike ei olegi võimalik koolis õpetada.

küll aga peaks haritud inimene olema õppinud õppima. tähenduses iseseisvalt uurima ja uusi teadmisi omandama. eesti vabariigi on seadused kõikidele ühtviisi vabalt kättesaadavad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kogemus elust. Müüsin oma kesklinna korteri milles elasin koos ühe prouaga. Ja ostsin maja. Proua hakkas seleletama, et me oleme nüüd koos ja võiks selle kahepeale osta. Siis on temal ka kodutunne ja kindlustunne jne, jne. Tema poolt oleks olnud tema säästud mil oleks olnud 3% maja hinnast. ma ei olnud nõus. SDiis hakkas äkki käima abiellumise jutt. Et pidu polegi vaja registreerime ära jne. Ma venitasin nii kuidas jõudsin. Kui maja sai ostetud. Minu nimele. Siis kadus abiellumise soov üleöö. Ja natukese aja pärast olin ma halb, paha, vaimselt vägivaldne ja üleüldse troppmees. Viskasin proua välja.

Noh, su nutulugu ei välista, et olidki halb mees, kellega ükski naine üle paari aasta koos ei kannata olla. Või lihtsalt ei oska naist läbi näha ja võtsidki kullakaevaja.

Sarnase algusega on kogemused elust enesest ka teistsuguse lõpuga: mees ostis maja just enne meie abiellumist (5 päeva enne pulmi vist oli), abiellusime ka varalahususega (siis pidi seda veel eraldi notaris tegema abielueelse lepinguga), kuna mina olin suhteliselt väga vaene võrreldes mehega (kuigi kinnisvara oli endalgi). Ei olnud ma kummagi vastu, sest mind pole tema raha kunagi huvitanud, vaid mees ise.

17 aastat hiljem on meil mitmes järgmine maja pooleks vormistatud (siiski tema ostetud ja tema algatusel mina 50% omanik, rahakotid on meil siiani eraldi, mul pole aimugi, kuipalju raha jms tal on) ja abielu püsib. Varalahusus on endiselt, aga keda see enam huvitab, ühel hetkel läheb nagunii kõik, mis meil kummalgi on, meie kolmele ühisele lapsele.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa üldse aru, miks peaks oma vara lastele edasi andmisega ootama surmani. Juhul kui üldse plaanis on midagi lastele jätta. Mis käegakatsutav kasu või kasutamisviis oleks kuskil väärtpaberiarvel istuval summal, kui on selge, et järelejäänud aastatega seda ise laiaks lüüa niikuinii ei suuda.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes on teinud testamendi, kas olete mõelnud, et nüüd juba keskeas olevad lapsed võiksid pärida võrdselt või arvestate pärandi jaotamisel nende majanduslikku seisu ja vajadusi, seda, kui soojad või jahedad on teie suhted praegu, kas nad näitavad üles hoolimist või veel midagi muud? Ja sedagi, et kuidas pärandi jaotamine õdede-vendade omavahelistele hilisematele suhetele mõjuda võib?

Ikka tuleb teha sellele, kes teeb. Mul oli ka tuttav, tema aitas oma vana vanemat pidevalt, teine laps hoidis eemale, eks siis vanem tegigi sellele, kes aitas. Teine veel seletas takkajärgi, et kas mina polegi siis tema laps, aga kus sa siis tema laps olid, kui vana haiget vanemat aidata oli, siis last polnud kuskil.. Nii et ainult kui midagi saada on, siis ilmub välja, sellisele ei tohi midagi jätta. Muidu on nii, et üks teeb ja toob, teine ei liiguta lillegi, aga pärandust saavad võrdselt – see on ju ebaõiglane töötegija suhtes. No ja kui loodrid on vaesemad – las nad siis olla, kui end liigutada ei viitsi. Igaühele ikka teenete järgi.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Varalahusus on endiselt, aga keda see enam huvitab, ühel hetkel läheb nagunii kõik, mis meil kummalgi on, meie kolmele ühisele lapsele.

Mees noor tibisid ei ole vahtima hakanud? ununeb vana naine ja ühised lapsed. Mitmel nii juhtunud. Läheb ka varandus.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa üldse aru, miks peaks oma vara lastele edasi andmisega ootama surmani.

Hirmus oleks ju elavana vaadata kui oma varandus, milleks vaeva on nähtud,  rahaks tehakse. Kergelt tulnud, kergelt läinud. Vaata et ise hiljem veel puu alla ei ole.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa üldse aru, miks peaks oma vara lastele edasi andmisega ootama surmani.

Äkki sellepärast, et elu lõpus ise oma hooldekodu või hooldusteenuseid kinni maksta? Me keegi ei tea, mis tulevik toob, ja ka eakas ei tea, kas ta elab veel 2 või 20 aastat, ja millises seisundis. Kõik ei ela nagu linnukesed oksa peal, osa inimesi tahab siiski lõpuni ise enda eest vastutada.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa üldse aru, miks peaks oma vara lastele edasi andmisega ootama surmani.

Hirmus oleks ju elavana vaadata kui oma varandus, milleks vaeva on nähtud, rahaks tehakse. Kergelt tulnud, kergelt läinud. Vaata et ise hiljem veel puu alla ei ole.

Jah, kahjuks on ka neid näiteid palju. Kinnisvara tehakse kinkelepinguga keskealisele lapsele ja aasta-paari möödudes müüb laps selle maha ning vanainimene mingu, kuhu tahab. Lugege lehti.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa üldse aru, miks peaks oma vara lastele edasi andmisega ootama surmani. Juhul kui üldse plaanis on midagi lastele jätta. Mis käegakatsutav kasu või kasutamisviis oleks kuskil väärtpaberiarvel istuval summal, kui on selge, et järelejäänud aastatega seda ise laiaks lüüa niikuinii ei suuda.

No aga sa anna kõik lastele ära. Kui nemad kõik saanud, siis pärast nad sinust enam huvitatud ei ole ja pole sul enam raha ega ka lapsi, sest rahad muudavad inimest ja suhteid. Ajalehed on täis neid nutuartikleid, kus vanem käendas lapse korterit ja jäi ise kodust ilma, lapsevanem kinkis oma kodu lapsele ja laps ei lubanudki tal seal surmani elada jne jne jne. Kui palju on neid kes lapse pärast on teinud oma enda elu fataalseid muutuseid kaasa toovaid otsuseid ja kaotajaks on jäänud lapsevanem, sest laps on noor ja purjetab kuhu jalad viivad.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa üldse aru, miks peaks oma vara lastele edasi andmisega ootama surmani.

Hirmus oleks ju elavana vaadata kui oma varandus, milleks vaeva on nähtud, rahaks tehakse. Kergelt tulnud, kergelt läinud. Vaata et ise hiljem veel puu alla ei ole.

Jah, kahjuks on ka neid näiteid palju. Kinnisvara tehakse kinkelepinguga keskealisele lapsele ja aasta-paari möödudes müüb laps selle maha ning vanainimene mingu, kuhu tahab. Lugege lehti.

Selle olukorra saab kinkelepingus välistada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa üldse aru, miks peaks oma vara lastele edasi andmisega ootama surmani.

Hirmus oleks ju elavana vaadata kui oma varandus, milleks vaeva on nähtud, rahaks tehakse. Kergelt tulnud, kergelt läinud. Vaata et ise hiljem veel puu alla ei ole.

Jah, kahjuks on ka neid näiteid palju. Kinnisvara tehakse kinkelepinguga keskealisele lapsele ja aasta-paari möödudes müüb laps selle maha ning vanainimene mingu, kuhu tahab. Lugege lehti.

Selle olukorra saab kinkelepingus välistada.

Kinkelepingusse müügikeeld? Kaua ta siis kehtiks? See ei kehtiks ju kohtutäituri puhul ega hüpoteekide puhul.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle olukorra saab kinkelepingus välistada.

Milleks üldse ära kinkida, kui välistusi ka veel vaja. Elagu niisama mu kinnisvaras.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa üldse aru, miks peaks oma vara lastele edasi andmisega ootama surmani. Juhul kui üldse plaanis on midagi lastele jätta. Mis käegakatsutav kasu või kasutamisviis oleks kuskil väärtpaberiarvel istuval summal, kui on selge, et järelejäänud aastatega seda ise laiaks lüüa niikuinii ei suuda.

Täiesti nõus. Noorel inimesel on toetust kordades rohkem vaja kui keskealisel. Kui omatakse mitut kallist kinnisvara ja hulgaliselt investeeringuid, siis ilmselgelt tullakse ka võimalije hooldekodu arvetega toime.  Lapsi (või siis ka lapselapsi) tuleks toetada ajal kui neil seda abi kõige rohkem vaja. Miks nad peavad ootama oma vanema surma, et endale lahedamat elu lubada?

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa üldse aru, miks peaks oma vara lastele edasi andmisega ootama surmani. Juhul kui üldse plaanis on midagi lastele jätta. Mis käegakatsutav kasu või kasutamisviis oleks kuskil väärtpaberiarvel istuval summal, kui on selge, et järelejäänud aastatega seda ise laiaks lüüa niikuinii ei suuda.

Täiesti nõus. Noorel inimesel on toetust kordades rohkem vaja kui keskealisel. Kui omatakse mitut kallist kinnisvara ja hulgaliselt investeeringuid, siis ilmselgelt tullakse ka võimalije hooldekodu arvetega toime. Lapsi (või siis ka lapselapsi) tuleks toetada ajal kui neil seda abi kõige rohkem vaja. Miks nad peavad ootama oma vanema surma, et endale lahedamat elu lubada?

See kõlab küll nagu lapse enda soovina. Saab laps lapsevanemaks, kinkigu aga.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa üldse aru, miks peaks oma vara lastele edasi andmisega ootama surmani. Juhul kui üldse plaanis on midagi lastele jätta. Mis käegakatsutav kasu või kasutamisviis oleks kuskil väärtpaberiarvel istuval summal, kui on selge, et järelejäänud aastatega seda ise laiaks lüüa niikuinii ei suuda.

Täiesti nõus. Noorel inimesel on toetust kordades rohkem vaja kui keskealisel. Kui omatakse mitut kallist kinnisvara ja hulgaliselt investeeringuid, siis ilmselgelt tullakse ka võimalije hooldekodu arvetega toime. Lapsi (või siis ka lapselapsi) tuleks toetada ajal kui neil seda abi kõige rohkem vaja. Miks nad peavad ootama oma vanema surma, et endale lahedamat elu lubada?

See kõlab küll nagu lapse enda soovina. Saab laps lapsevanemaks, kinkigu aga.

Eksid. Mina olen justnimelt lapsevanem ja kavatsen oma lapsi toetada nii palju kui mul see võimalik. Aga loomulikult kavatsen ka ise elu nautida. Ehk siis vara tuleb ka kulutada mitte ainult koguda.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti nõus. Noorel inimesel on toetust kordades rohkem vaja kui keskealisel. Kui omatakse mitut kallist kinnisvara ja hulgaliselt investeeringuid, siis ilmselgelt tullakse ka võimalije hooldekodu arvetega toime.  Lapsi (või siis ka lapselapsi) tuleks toetada ajal kui neil seda abi kõige rohkem vaja. Miks nad peavad ootama oma vanema surma, et endale lahedamat elu lubada?

Ongi toetatud. Kingitud kolmetoaline korter Tallinnas, tehtud tuhandeid maksvaid kingitusi. Veel peaks andma? Minu lapsed ja lapselapsed elavadki head elu. Lastelaste vanemad on nimelt haritud ja ettevõtte omanikud. See, et ma olen neist kordades rikkam, ei tähenda küll seda, et oma eluajal peaksin end varatuks tegema.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti nõus. Noorel inimesel on toetust kordades rohkem vaja kui keskealisel. Kui omatakse mitut kallist kinnisvara ja hulgaliselt investeeringuid, siis ilmselgelt tullakse ka võimalije hooldekodu arvetega toime. Lapsi (või siis ka lapselapsi) tuleks toetada ajal kui neil seda abi kõige rohkem vaja. Miks nad peavad ootama oma vanema surma, et endale lahedamat elu lubada?

Ongi toetatud. Kingitud kolmetoaline korter Tallinnas, tehtud tuhandeid maksvaid kingitusi. Veel peaks andma? Minu lapsed ja lapselapsed elavadki head elu. Lastelaste vanemad on nimelt haritud ja ettevõtte omanikud. See, et ma olen neist kordades rikkam, ei tähenda küll seda, et oma eluajal peaksin end varatuks tegema.

Selline varadega laiamine internetis on kummaline, sest internett kubiseb kõik võimalikest petturitest ja kuuldes kuidas keegi on nii varakas, siis nad üritaks selle inimese taskud nii tühjaks teha kui tühjaks teha. Jätaks need kiitlemised lihtsalt kiitlemisteks.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti nõus. Noorel inimesel on toetust kordades rohkem vaja kui keskealisel. Kui omatakse mitut kallist kinnisvara ja hulgaliselt investeeringuid, siis ilmselgelt tullakse ka võimalije hooldekodu arvetega toime. Lapsi (või siis ka lapselapsi) tuleks toetada ajal kui neil seda abi kõige rohkem vaja. Miks nad peavad ootama oma vanema surma, et endale lahedamat elu lubada?

Ongi toetatud. Kingitud kolmetoaline korter Tallinnas, tehtud tuhandeid maksvaid kingitusi. Veel peaks andma? Minu lapsed ja lapselapsed elavadki head elu. Lastelaste vanemad on nimelt haritud ja ettevõtte omanikud. See, et ma olen neist kordades rikkam, ei tähenda küll seda, et oma eluajal peaksin end varatuks tegema.

Kus siin enda varatuks tegemist on soovitatud?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selline varadega laiamine internetis on kummaline, sest internett kubiseb kõik võimalikest petturitest ja kuuldes kuidas keegi on nii varakas, siis nad üritaks selle inimese taskud nii tühjaks teha kui tühjaks teha. Jätaks need kiitlemised lihtsalt kiitlemisteks.

Kuidas saab inimest varatuks teha? Kingin oma kinnisvara pätile? Kas sa teeksid ise nii? Miks siis teistest halvasti arvad?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selline varadega laiamine internetis on kummaline, sest internett kubiseb kõik võimalikest petturitest ja kuuldes kuidas keegi on nii varakas, siis nad üritaks selle inimese taskud nii tühjaks teha kui tühjaks teha. Jätaks need kiitlemised lihtsalt kiitlemisteks.

Rikaste TOP 500 on koos nimedega üleval. Sinu jutt on ülikahtlane.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selline varadega laiamine internetis on kummaline, sest internett kubiseb kõik võimalikest petturitest ja kuuldes kuidas keegi on nii varakas, siis nad üritaks selle inimese taskud nii tühjaks teha kui tühjaks teha. Jätaks need kiitlemised lihtsalt kiitlemisteks.

Kuidas saab inimest varatuks teha? Kingin oma kinnisvara pätile? Kas sa teeksid ise nii? Miks siis teistest halvasti arvad?

Lehed on täis neid inimesi kes on oma rahad kaotanud telefonipetistele…

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lehed on täis neid inimesi kes on oma rahad kaotanud telefonipetistele…

Ei usu, et tegemist tarkade inimestega. Ega varakad inimesed oma vara rahas hoia.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen nö varases keskeas ja ema üle 10 aasta pensionil olev töötav “vanur”. Ei oota mitte midagi. Tal on arvatavasti testament tehtud ja eeldatavasti mulle ning ühele lähisugulasele. Mu poolest võiks ta ka kõik neile jätta, peale emotsionaalselt väärtuslike asjade nagu pildid, nõud, mõni mööbliese.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eksid. Mina olen justnimelt lapsevanem ja kavatsen oma lapsi toetada nii palju kui mul see võimalik. Aga loomulikult kavatsen ka ise elu nautida. Ehk siis vara tuleb ka kulutada mitte ainult koguda.

Kavatsed? Miks seda juba ei tee?

+3
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Eksid. Mina olen justnimelt lapsevanem ja kavatsen oma lapsi toetada nii palju kui mul see võimalik. Aga loomulikult kavatsen ka ise elu nautida. Ehk siis vara tuleb ka kulutada mitte ainult koguda.

Kavatsed? Miks seda juba ei tee?

Kas sinu lapsed sündisid täiskasvanutena?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sinu lapsed sündisid täiskasvanutena?

Muidugi mitte, aga sul peavad olema selleks suured finantsid. Kas suudad nende täisealiseks saamise ajaks panna kõrvale sadu tuhandeid?

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sinu lapsed sündisid täiskasvanutena?

Muidugi mitte, aga sul peavad olema selleks suured finantsid. Kas suudad nende täisealiseks saamise ajaks panna kõrvale sadu tuhandeid?

Kas sa ise suudad? Äkki tegeleks oma finantsidega ja ei topiks oma nina võõraste rahakotti. See kui palju tàpselt keegi suudab kõrvale panna pole nüüd küll mitte kuidagi sinu asi.

+5
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 199 )


Esileht Pereelu ja suhted Pärandi jaotamine järeltulijate vahel