Esileht Pereelu ja suhted Pärandi jaotamine järeltulijate vahel

Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 199 )

Teema: Pärandi jaotamine järeltulijate vahel

Postitas:
Kägu

Kas sa ise suudad? Äkki tegeleks oma finantsidega ja ei topiks oma nina võõraste rahakotti. See kui palju tàpselt keegi suudab kõrvale panna pole nüüd küll mitte kuidagi sinu asi.

Ikka, olen seda juba teinud.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa ise suudad? Äkki tegeleks oma finantsidega ja ei topiks oma nina võõraste rahakotti. See kui palju tàpselt keegi suudab kõrvale panna pole nüüd küll mitte kuidagi sinu asi.

Oled tüüpiline näide sellest, kes jutu järgi muudkui teeks. Endal tühjad pihud.

+1
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kas sinu lapsed sündisid täiskasvanutena?

Muidugi mitte, aga sul peavad olema selleks suured finantsid. Kas suudad nende täisealiseks saamise ajaks panna kõrvale sadu tuhandeid?

Kas sa ise suudad? Äkki tegeleks oma finantsidega ja ei topiks oma nina võõraste rahakotti. See kui palju tàpselt keegi suudab kõrvale panna pole nüüd küll mitte kuidagi sinu asi.

Kui ise kiitled oma varadega, siis miks solvud kui keegi pärib sinult juurde?

0
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kas sinu lapsed sündisid täiskasvanutena?

Muidugi mitte, aga sul peavad olema selleks suured finantsid. Kas suudad nende täisealiseks saamise ajaks panna kõrvale sadu tuhandeid?

Kas sa ise suudad? Äkki tegeleks oma finantsidega ja ei topiks oma nina võõraste rahakotti. See kui palju tàpselt keegi suudab kõrvale panna pole nüüd küll mitte kuidagi sinu asi.

Kui ise kiitled oma varadega, siis miks solvud kui keegi pärib sinult juurde?

Hm, kus täpselt on kiitlemine varadega? See, et ma pean õigeks lapsi toetada juba varem on sinu jsoks varadega kiitlemine?
Ja seleta siis juba ka miks sa urgitsed? Mida annab sulle teadmine kuidas ja kui paljuga üks võõras oma lapsi toetab?

+3
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

 

 

Jah, kahjuks on ka neid näiteid palju. Kinnisvara tehakse kinkelepinguga keskealisele lapsele ja aasta-paari möödudes müüb laps selle maha ning vanainimene mingu, kuhu tahab. Lugege lehti.
Selle olukorra saab kinkelepingus välistada.

 

Kinkelepingusse müügikeeld? Kaua ta siis kehtiks? See ei kehtiks ju kohtutäituri puhul ega hüpoteekide puhul.

Sellist asja ei saa kinkelepingusse panna. Saab panna et peab vanainimest üleval + eluaegne kasutusõigus, kui rikub kohustusi saab lepingust taganeda jämeda tänamatuse tõttu

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, kahjuks on ka neid näiteid palju. Kinnisvara tehakse kinkelepinguga keskealisele lapsele ja aasta-paari möödudes müüb laps selle maha ning vanainimene mingu, kuhu tahab. Lugege lehti.

Selle olukorra saab kinkelepingus välistada.

Kinkelepingusse müügikeeld? Kaua ta siis kehtiks? See ei kehtiks ju kohtutäituri puhul ega hüpoteekide puhul.

Sellist asja ei saa kinkelepingusse panna. Saab panna et peab vanainimest üleval + eluaegne kasutusõigus, kui rikub kohustusi saab lepingust taganeda jämeda tänamatuse tõttu

Taganeda saab ju ainult teatud aja jooksul.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elu ju näitab et noorem põlvkond ei hooli vanemast põlvkonnast kui saab neilt nö stardiraha mingi väärtuse näol. See polegi kellegi süü, sest inimkonna elu ongi võitlus eksistentsi eest. Kes annab endalt ära, siis tõenäoliselt kaotab, sest see ongi meie inimloomade elu.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.randlegal.ee/volaoigus/kinkelepingust-taganemine-kas-ja-kuidas/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks tuleb järgida VÕS § 270 lg 1 esimest lauset, mille kohaselt kinkija võib kinkelepingust taganeda <u style=”box-sizing: inherit; color: #000000; font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 17px; text-align: justify;”>ühe aasta jooksul </u>alates ajast, mil ta sai teada või pidi teada saama oma taganemise õiguse tekkimisest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, kahjuks on ka neid näiteid palju. Kinnisvara tehakse kinkelepinguga keskealisele lapsele ja aasta-paari möödudes müüb laps selle maha ning vanainimene mingu, kuhu tahab. Lugege lehti.

Selle olukorra saab kinkelepingus välistada.

Kinkelepingusse müügikeeld? Kaua ta siis kehtiks? See ei kehtiks ju kohtutäituri puhul ega hüpoteekide puhul.

Sellist asja ei saa kinkelepingusse panna. Saab panna et peab vanainimest üleval + eluaegne kasutusõigus, kui rikub kohustusi saab lepingust taganeda jämeda tänamatuse tõttu

Taganeda saab ju ainult teatud aja jooksul.

1 aasta alates sellest, kui isik jämedalt tänamatu on ehk siis kui 5 hiljem hakkab sigatsema on aasta jooksul õigus lepingust taganeda.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tee mida iganes sa teed, mida rohkem pärijaid, seda suurem arveteklaarimine. Olid kui hea vanem tahes, sinu pärijad kaklevad sinu pärandus pisku ees nii et ninast veri väljas, seega vanem olla on väga vastutusrikas, enne mõtle siis tee!

 

 

 

 

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perekoolis saab päris palju lugeda seda, et abikaasale ei soovita midagi jätta, vaid oma lapsele. St kas see laps on üldse abikaasa oma? Võib-olla ei olegi eks. Mingi kärgpere kus mõlemad vanemad hoolivad rohkem oma lapsest kui teise lastest. Variante on must-miljon, kus mõjutab ikkagi vanema seos lastega.

minu lapsed on abikaasa omad, aga pärijateks on testamendi järgi ainult lapsed, abikaasal on eluaegne kasutusõigus. testament on tehtud umbes 15 a tagasi, kui ma olin alla 30. põhjuseks see, et abikaasal oli enne meie lapsi veel 1 laps, kes oleks juhul, kui minuga midagi juhtub ja siis ka abikaasaga, osutunud mehe pärijaks ja saanud osa minu varast. samuti ei tea iialgi, kui peale minu surma mees leiab uue naise ja pärandab hoopis tollele oma (st minu) vara ning jätab lapsed ilma. või hakkab jooma ja joob vara maha vms.

kindlustamaks seda, et minu vara jääb minu lastele, saigi varakult testament tehtud. meje kodu on suures osas ostetud minu lahusvara eest ja ma tahan, et see jääks minu lastele. mees muidugi panustab ka selle parendamisse, aga ta ka elab siin ja minu lapsed, kellele see tulevikus saab, on ka tema lapsed 🙂

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, kahjuks on ka neid näiteid palju. Kinnisvara tehakse kinkelepinguga keskealisele lapsele ja aasta-paari möödudes müüb laps selle maha ning vanainimene mingu, kuhu tahab. Lugege lehti.

Selle olukorra saab kinkelepingus välistada.

Kinkelepingusse müügikeeld? Kaua ta siis kehtiks? See ei kehtiks ju kohtutäituri puhul ega hüpoteekide puhul.

Sellist asja ei saa kinkelepingusse panna. Saab panna et peab vanainimest üleval + eluaegne kasutusõigus, kui rikub kohustusi saab lepingust taganeda jämeda tänamatuse tõttu

viimases märgatud eesti saates oli üks selline, kus korter kingiti lapselapsele ja mees pidanuks seal sees saama elada, aga lapselaps ei lase. mees on aastaid kohtus käinud, seal õigusegi saanud, aga elab ikka üürikas

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tee mida iganes sa teed, mida rohkem pärijaid, seda suurem arveteklaarimine. Olid kui hea vanem tahes, sinu pärijad kaklevad sinu pärandus pisku ees nii et ninast veri väljas, seega vanem olla on väga vastutusrikas, enne mõtle siis tee!

Imelik suguvõsa sul siis. Meie õe ja vendadega oleme pärinud 4 korda (maju, korteri, raamatukogu, kunstikogu, hulgaliselt kuldehteid) ja ühel korral oli väike vaidlus ühe maali suhtes, tõmbasime loosi, kuna viiest kolm soovisid seda endale. Abisaasa on pärinud koos õdedega kolm korda (nende seas ka 3 korterit, 2 maja, suvila, metsamaad jne). Ei ühtki tüli.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa üldse aru, miks peaks oma vara lastele edasi andmisega ootama surmani. Juhul kui üldse plaanis on midagi lastele jätta. Mis käegakatsutav kasu või kasutamisviis oleks kuskil väärtpaberiarvel istuval summal, kui on selge, et järelejäänud aastatega seda ise laiaks lüüa niikuinii ei suuda.

No aga sa anna kõik lastele ära. Kui nemad kõik saanud, siis pärast nad sinust enam huvitatud ei ole ja pole sul enam raha ega ka lapsi, sest rahad muudavad inimest ja suhteid. Ajalehed on täis neid nutuartikleid, kus vanem käendas lapse korterit ja jäi ise kodust ilma, lapsevanem kinkis oma kodu lapsele ja laps ei lubanudki tal seal surmani elada jne jne jne. Kui palju on neid kes lapse pärast on teinud oma enda elu fataalseid muutuseid kaasa toovaid otsuseid ja kaotajaks on jäänud lapsevanem, sest laps on noor ja purjetab kuhu jalad viivad.

Andsingi. Rõhutan, ma pole see, kes siin viimased leheküljed on möllanud. Olen see, kes vist esimesel lehel kirjutas, kuidas lapsed on kõik kätte saanud, mis minu ja abikaasa meelest tarvilik on. Edasisest ei oota nad midagi, sest nii nende kui ka meie soov on meie vanaduspõli mööda saata külluses, nii palju kui seda on. Rikkad ei ole, aga maja läheb müüki ja midagi pisemat asemele, saadud raha lulutame enda hellitamisele. Lapsed muidugi teavad, et kui miskit tilgub veel pärandina kunagi, siis minimaalselt. Neil kraam juba käes, rõõmuga antud.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa üldse aru, miks peaks oma vara lastele edasi andmisega ootama surmani.

Äkki sellepärast, et elu lõpus ise oma hooldekodu või hooldusteenuseid kinni maksta? Me keegi ei tea, mis tulevik toob, ja ka eakas ei tea, kas ta elab veel 2 või 20 aastat, ja millises seisundis. Kõik ei ela nagu linnukesed oksa peal, osa inimesi tahab siiski lõpuni ise enda eest vastutada.

Ma ei rääkinud ju enda paljaks andmisest. Pärandusest. Iga inimene oskab nii palju aritmeetikat, et korrutada arvatavad allesjäänud eluaastad kuude arvuga. Siis kuude arvu igakuiste kulude summaga, koonerdamata, laiema joonega. Siis korrutada see igaks juhuks kahega. Siis liita sinna veel 50% meelerahufondi ja kõigest sellest veel 25% laristamisfondi. Siis vaadata üle, mis asjad võiksid elu jooksul veel vajada vahetamist (auto, eluaseme kapremont, küttesüsteemid, puusad 🙂 ) ja need kulud ära teha või lisada veel 1,25 kordselt valemisse. Nüüd lahutad selle kõik olemasolevast varast ja annad enne surma lastele kätte. Jääb endale lobedaks või vähemlobedaks äraelamiseks ja lastel pole kakelda enam pärast millegi üle. Nemad on oma kraami kätte saanud ja mida sellega teevad, on juba kitsalt nende endi asi.
See pole siis enam meie vara abikaasaga vaid laste vara. Ja kui laste kasvatamine on s**asti tehtud, oma süü.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte ükski normaalne inimene ei kingi oma eluajal oma isiklikku eluaset ega elementaarseid elatusvahendeid teistele ära, ka mitte oma lastele. Sellest tuleb ainult probleeme ja sellist asja ei saaks eeldada ega nõuda. Sellise nõudja ja pealepressija jätaks testamendiga varast üldse ilma.

Teine asi on, kui vara on rohkem, siis muidugi võib seda juba vanema eluajal jagada. Või näiteks isa on surnud, ja ema elab üksi suuremas majas, siis võib ema soovil osta talle korteri – mitte ühetoalise – ja maja müügist jääva raha jagada laste vahel. Aga ainult siis, kui see on ema enda soov ja tahe, mitte manipulatsiooni tulemus.

Ikka ise tuleb endale elus teed rajada, mitte pärandust oodata, mida ei pruugi tullagi.

 

 

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte ükski normaalne inimene ei kingi oma eluajal oma isiklikku eluaset ega elementaarseid elatusvahendeid teistele ära, ka mitte oma lastele.

Selge see. Küll aga võib seda teha vabalt kõge sellega, mis jääb nimetatud asjadest väljaspoole. Väljaspoole katust peakohal ja eluks vajalikke elementaarseid elatusvahendeid. Minu ämm näiteks kutsus oma tütre ja kaks miniat kõrvale oma 65. sünnipäeval ja andis igaühele karbikesega oma kuldehteid, mida ta polnud 20 aastat kandnud ega kavatsenud ka kunagi kanda. Tema valis, kellele mida, polnud kellelgi midagi kakelda. Need paar Wiiraltit ja Kitse, mis olid…poegade kodudes sai neid hoopis paremini paigutada ja ämm oli rõõmus neid oma lastele andes.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte ükski normaalne inimene ei kingi oma eluajal oma isiklikku eluaset ega elementaarseid elatusvahendeid teistele ära, ka mitte oma lastele. Sellest tuleb ainult probleeme ja sellist asja ei saaks eeldada ega nõuda. Sellise nõudja ja pealepressija jätaks testamendiga varast üldse ilma.

Siin polegi keegi soovitanud seda teha. Ilmselge on ju et kui su vara koosneb su elukohast ja  mõningastest säästudest, siis sa ei hakka ka lastele või teistele midagi varakult jagama. Elukoha kohta võiks teha testamendi kui on tegu kohaga, kuhu keegi lastest võiks elama jääda. Varem saavad oma vara jagada ikka ainult need kel on seda rohkem kui ise ära kulutada jõuavad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõiki inimesi ei huvitagi mingid kuldehted, iialgi ei kannaks kellegi teise kuld-või mistahes ehteid. Kellelgi on siin kinnisideed mingi ehtepuru, maalide  jms. suhtes. Muudkui aga korrutab oma ehetest ja viiraltitest.

Saage aru, kõik inimesed ei ole nii ahned, et teevad pühapäeva hommikul oma kirstu lahti ja hakkavad värisevate kätega mingeid kuldkette üle lugema, ise my precious, pomisedes. Vabandust, selline pilt tuli silme ette. Imelik ettekujutus ka rikkusest – Juba naabri motikas võub maksta mitu korda rohkem.

Hoopis teine asi on oma elukoht, mis on püha ja puutumatu. Kui palju on Eestis neid inimesi, kes võivad vabalt lastele suure korteri või maja osta, nii et nende oma elukoht alles jääb ilma hüpoteegita? Mitte palju. Teine asi on pangalaenu sissemaksuga või puuduva osaga aidata, see on täiesti normaalne.

Paljud miljonärid ei anna oma lastele kõike kuldkandikul ette, ja õigesti teevad. Tähtsam on toetada head haridust ja igasuguseid oskusi, alates autojuhiloast kuni tantsukursuseni, nii et laps kuskil hätta ei jääks, aga kuldehted, no sorri…

 

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõiki inimesi ei huvitagi mingid kuldehted, iialgi ei kannaks kellegi teise kuld-või mistahes ehteid. Kellelgi on siin kinnisideed mingi ehtepuru, maalide  jms. suhtes. Muudkui aga korrutab oma ehetest ja viiraltitest.

Eee, kas siin teemas keegi enne kirjutas Wiiraltist ka? Anna andeks, et julgesin mainida. Seda enam, kui sind ei huvita kuldehted, siis sa ütled, ei aitäh ja loobud. Või võtad vastu ja lased üles sulatada, teed endale uue ehte. Miks see sind nii riivas, kui ma näiteks tahaksin eluajal oma mingid kunstiesemed edasi anda? Lihtsalt seepärast, et mul pole enam tingimusi nende heaperemehelikuks hoidmiseks ning mõni lastest naudiks neid minu eluajal juba rohkem.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõiki inimesi ei huvitagi mingid kuldehted, iialgi ei kannaks kellegi teise kuld-või mistahes ehteid. Kellelgi on siin kinnisideed mingi ehtepuru, maalide jms. suhtes. Muudkui aga korrutab oma ehetest ja viiraltitest.

Eee, kas siin teemas keegi enne kirjutas Wiiraltist ka? Anna andeks, et julgesin mainida. Seda enam, kui sind ei huvita kuldehted, siis sa ütled, ei aitäh ja loobud. Või võtad vastu ja lased üles sulatada, teed endale uue ehte. Miks see sind nii riivas, kui ma näiteks tahaksin eluajal oma mingid kunstiesemed edasi anda? Lihtsalt seepärast, et mul pole enam tingimusi nende heaperemehelikuks hoidmiseks ning mõni lastest naudiks neid minu eluajal juba rohkem.

Loomulikult, tee oma ehetega, mida soovid. See ei ole kellegi teise asi, eriti mitte tundmatute kommentaatorite.

Imestama pani hoopis see pealepressimine, et vanemad peavad oma varandust juba oma eluajal lastele kinkima, ise mingeid imelikke protsente arvutades. Ei pea. Kunagi ei tea, mis elu ette toob, võib-olla on vaja erihooldust pakkuvas vanadekodus 100-aastaseks elada.

Teiseks, see imelik arusaam rikkusest, pehmelt öeldes vanamoodne ja võib-olla ka naiselik, mitte selle sõna kõige paremas mõttes. See ka ei ole minu asi, nõus, aga hakkas silma, kui nii visalt seda presenteeriti. Tegelik vara on kinnisvara, hoiused, investeeringud väärtpaberitesse, isikliku äri väärtus, mõne julgema jaoks ka bitcoin, siis veel eriti meeste jaoks igasugused kallid sõidukid ja muud taolised vidinad, mis küll kiirelt väärtust kaotavad, kui neid pidevalt ei tuunita või hoopis kortsu sõidetakse. Minu jaoks on vara ka iseenda peale kulutatud raha, näiteks mõne uue asja õppimine.

Kui paljudel Eesti inimestel, eriti neil, kes juba üle 50-ne, on nii palju sellist vara, et võiks vabalt lastele jagada, ilma ise vaeseks jäämata? Võib-olla 10%, mitte rohkem. Siis soovitatakse veel lastega kohtulahinguid pidada siin, selle asemel, et oma vanaduspõlve rahulikult veeta.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imestama pani hoopis see pealepressimine, et vanemad peavad oma varandust juba oma eluajal lastele kinkima, ise mingeid imelikke protsente arvutades. Ei pea. Kunagi ei tea, mis elu ette toob, võib-olla on vaja erihooldust pakkuvas vanadekodus 100-aastaseks elada.

Mina kirjutasin seda ja ei ole midagi pressinud. Oma mõtete avaldamine on lubatud. Ei? Lihtsalt mõtlesin, miks ei võiks juba varem anda, kui endale ka piisavalt jääb. Ja seda, kui palju endale peaks jääma, saabki ju “imelikke protsente” arvutades umbes määrata. Minu vabandused, kui lauseosad nagu “korrutan kahega” ja “lisan 50%” on imelikud ja arusaamatud 🙂

Imelikud protsendid, muhhahaaa 🙂

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imestama pani hoopis see pealepressimine, et vanemad peavad oma varandust juba oma eluajal lastele kinkima, ise mingeid imelikke protsente arvutades. Ei pea. Kunagi ei tea, mis elu ette toob, võib-olla on vaja erihooldust pakkuvas vanadekodus 100-aastaseks elada.

Mina kirjutasin seda ja ei ole midagi pressinud. Oma mõtete avaldamine on lubatud. Ei? Lihtsalt mõtlesin, miks ei võiks juba varem anda, kui endale ka piisavalt jääb. Ja seda, kui palju endale peaks jääma, saabki ju “imelikke protsente” arvutades umbes määrata. Minu vabandused, kui lauseosad nagu “korrutan kahega” ja “lisan 50%” on imelikud ja arusaamatud 🙂

Imelikud protsendid, muhhahaaa 🙂

Loomulikult imelikud, sest sa ei tea, mida elu päriselt toob, arvuta nii täpselt kui soovid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult imelikud, sest sa ei tea, mida elu päriselt toob, arvuta nii täpselt kui soovid.

Sa siis arvad, et kui olla 70 eluaasta lähedal, siis arvutada elulisteks vajadusteks 5000 eurot/kuu pluss mingid investeeringud, siis juhul kui eluase on remonditud, jääb raduselt väheks ja seepärast peaks raha põlletaskus hoidma? No ma nii ahne pole. Kui meil on mehega korralik kodu, mis on juba ette valmistatud veel vanemale eale (lävepakud ära, turvameetmed WCs ja vannitoas, kaldteed, laiad uksed, dubleeritud küttekolded, uus katus, kindlustused, valveseadmed, dubleeritud kaev, elektrigeneraator, elektrijalgrattad jne), pension on, sääste on umbes 3500 eurot kuu kasutamiseks pluss on veel likviidsemat vara müüa (jupp metsa, jupp põldu, saaksime ka kolida väiksemassse, kah-kolmetoalisse majaosasse), siis meil on hirmus oht lageda taeva kätte jääda?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult imelikud, sest sa ei tea, mida elu päriselt toob, arvuta nii täpselt kui soovid.

Sa siis arvad, et kui olla 70 eluaasta lähedal, siis arvutada elulisteks vajadusteks 5000 eurot/kuu pluss mingid investeeringud, siis juhul kui eluase on remonditud, jääb raduselt väheks ja seepärast peaks raha põlletaskus hoidma? No ma nii ahne pole. Kui meil on mehega korralik kodu, mis on juba ette valmistatud veel vanemale eale (lävepakud ära, turvameetmed WCs ja vannitoas, kaldteed, laiad uksed, dubleeritud küttekolded, uus katus, kindlustused, valveseadmed, dubleeritud kaev, elektrigeneraator, elektrijalgrattad jne), pension on, sääste on umbes 3500 eurot kuu kasutamiseks pluss on veel likviidsemat vara müüa (jupp metsa, jupp põldu, saaksime ka kolida väiksemassse, kah-kolmetoalisse majaosasse), siis meil on hirmus oht lageda taeva kätte jääda?

Tundub järjekordse obsessiiv-kompulsiivse loeteluna.

Aga, ok, eeldame, et sinul on nii. Teistel, väga paljudel, nii ei ole. Miks siis kehutada neid oma varast loobuma?

 

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

põhjuseks see, et abikaasal oli enne meie lapsi veel 1 laps,

Väga kurb, et nende kärgperedega ongi nii, et need “vanad” lapsed ei saa mitte midagi oma vanemate elutööst. Sina siin hõiskad jah, et kõik on sinu oma, sinu tehtud, sinu lapsed, aga su mees on siiski veel ühe lapse isa, kes jäetakse kõigest tema isa poolt tehtust ilma. Tema on ju siiski ka panustanud. Samas sellel lapsel nagu polekski isa olnud.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga, ok, eeldame, et sinul on nii. Teistel, väga paljudel, nii ei ole. Miks siis kehutada neid oma varast loobuma?

Issake, mina pole kedagi kehutanud. Kirjutasin lihtsalt oma mõtted ÜHTE postitusse. See oli selline:

Ma ei saa üldse aru, miks peaks oma vara lastele edasi andmisega ootama surmani. Juhul kui üldse plaanis on midagi lastele jätta. Mis käegakatsutav kasu või kasutamisviis oleks kuskil väärtpaberiarvel istuval summal, kui on selge, et järelejäänud aastatega seda ise laiaks lüüa niikuinii ei suuda.

Miks see sind nii valusasti peksab, et mina nii mõtlen. Võib-olla mõni veel. Sind ei sunni ju keegi 🙂

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

põhjuseks see, et abikaasal oli enne meie lapsi veel 1 laps,

Väga kurb, et nende kärgperedega ongi nii, et need “vanad” lapsed ei saa mitte midagi oma vanemate elutööst. Sina siin hõiskad jah, et kõik on sinu oma, sinu tehtud, sinu lapsed, aga su mees on siiski veel ühe lapse isa, kes jäetakse kõigest tema isa poolt tehtust ilma. Tema on ju siiski ka panustanud. Samas sellel lapsel nagu polekski isa olnud.

oot, kuidas ei saa? kuidas see esimene laps kõigest ilma jääb? ta jääb ju ilma ainult oma isa naise varast. kas üldse on mingitki põhjust, miks ta peaks pärima oma isa naise vara??? tema pärib ikka oma vanemate järelt (kui just mingit jama omavahel ei ole, aga see ei puutu enam kärgperendusse).

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ta jääb ju ilma ainult oma isa naise varast. kas üldse on mingitki põhjust, miks ta peaks pärima oma isa naise vara???

No see päris ainult naise vara ka ju pole, kui öeldi, et on suures osas ostetud tema lahusvara eest, aga mitte päris. Ka on mees sinna panustanud, mis arvestatakse nüüd tema elamiskuludest maha.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 199 )


Esileht Pereelu ja suhted Pärandi jaotamine järeltulijate vahel