Esileht Tööelu, raha ja seadused. Pensionifondist saab raha välja võtta?

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 222 )

Teema: Pensionifondist saab raha välja võtta?

Postitas:

Presidendil on kohustus, kui on arvata, et seadus on põhiseadusega vastuolus – jätta see väljakuulutamata ja siis Riigikohus kontrollib seda. See, et 7 kohtunikku 19st jäid eriarvamusele näitabki, et tegu oli n.ö. piiripealse teemaga.

Mina olen ka selle vastu, sest enamik laristab selle raha läbi nagu tulumaksutagastuse – selle asemel et tulevikule mõelda.

Tegelikult ei olnud enne praegust valitsust see põhiseaduse kontroll üldse mingi teema ja pigem üsna tavaline, et mõni seadus enne välja kuulutamist kontrolli saadeti. Eriti sellised seadused, mis Eesti elanikke suurelt mõjutasid (näiteks ESM ratifitseerimine pea 10 aastat tagasi).

Ka praegu kehtivad seadused (nagu näiteks mu viidatud peretoetuste seadus) käivad mõne § osas vahel kontrollis, kui õiguskantsler või mõni kohtuaste leiab, et § põhiseadusega vastuolus.

 

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 20.10 20:31; 20.10 21:01; 20.10 21:39; 20.10 23:16; 21.10 13:30; 22.10 16:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sest enamik laristab selle raha läbi nagu tulumaksutagastuse – selle asemel et tulevikule mõelda

oo tark ja üllas inimene, kes mõtleb teiste tuleviku ja heaolu peale. mis me, lollakad, ilma sinuta teeks, meile võiks ju üldse miinimumi alles jätta ja ülejäänud pankadele anda, sest ega me ei oska ju ise oma raha mõistlikult kasutada

+16
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 20.10 18:49; 20.10 20:52; 20.10 21:03; 20.10 21:33; 22.10 09:20; 26.10 18:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega ikka ei kompenseeri midagi. Eesti keskmise 2. samba tootlikkus viimase 13a jooksul (ajast, kui hinnad olid tipus) on keskmiselt 1-1.5% aastas. SP500 indeksisse investeerinuna oleks sama raha tootnud keskmiselt 7% aastas (alates 2010 praeguseni on aasta keskmine 12%). Ise investeerides, isegi kallist maksustatud raha ja 3x väiksemate summadega on tulemus 10-15 aastaga suurem kui sinu närune riiklik 2. sammas, 30a pärast on SP500 fondi summa 4x suurem. Lisaks ei mingeid piiranguid ega kindlustusfirmade lunimist raha kasutamisel.

See näitab paraku seda, et enamus nendest “investeerijatest” ei tea sellest mitte tuhkagi. Vaatasin just järgi- minu 2 samba tootlus ületab sinu pakutud numbreid kolm korda.  Ei tasu kiruda panku kui RK alles mõni aasta tagasi investeerimistingimusi mõistlikumaks muutis. Võlakirjadesse investeerides ei ole võimalik saavutada aktsiate tootlust- ole sa või Warren Buffett.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 29.08 08:22; 20.10 19:46; 20.10 20:19; 20.10 21:04; 24.10 15:46; 25.10 09:15; 25.10 09:26; 25.10 14:23; 25.10 17:56; 03.11 20:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin arvatakse, et kui president saadab seaduse põhiseaduslikku kontrolli, siis seda vihast EKRE vastu. Tegelikult on selleks oma ametnikud, kes sellise otsuse presidendile välja pakuvad välistamaks, et vastuvõetud seadus ongi põhiseadusega vastuolus. Soovitan see Riigikohtu lahend ja eriarvamused läbi lugeda, siis saate aru, milleks seda vaja oli.

+16
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 20.10 18:33; 20.10 20:56; 20.10 21:05; 20.10 21:29; 21.10 08:19; 22.10 07:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui praegu välja võtta, siis saab edasi ka sinna makseid teha?

Kuna mul hetkel suhteliselt lühike tööelu olnud (viimased 5aastat ka kodus olnud ja just tagasi tööle naasmas), pensionini veel sama palju minna kui elatud, siis mõtlesin küll ühe suurema asja tarbeks selle välja võtta ja saab edasi koguda. Summa on ka suhteliselt väike, napid 5000€, aga sellest oleks praegu rohkem kasu kui 30 aasta pärast.

10 aasta pärast saad alles makseid edasi teha

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.08 16:38; 20.10 18:39; 20.10 21:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind huvitab praegu, mida need käod, kes meie ülitarga presidentinna iga sõna nagu kuldmuna püüavad, ja koos temaga kisasid, kui põhiseaduse vastane see kõik on, nüüd ütlevad? Iseendale. Kas vaatavad korraks peeglisse ja tunnistavad, et iidol eksis? Või on nad juba “AD-de peal”?

ta ju ei ole ütelnud kunagi ,et seadus on vale .Kuna tal puudus kindlus ,siis ta lihtsalt küsis targematelt järele,et mitte eksida .Kui tuli välja ,et kõik  seaduslik ,siis kuulutas ju juba täna seaduse välja!Oleks siis parem olnud kui oleks välja kuulutatud vigane seadus ja sellele järgnenud lõputud kohtulahingud?

+11
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.08 21:18; 27.08 00:32; 20.10 21:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsus on siin – võite lugeda – http://www.riigikohus.ee/et/lahendid?asjaNr=5-20-3/43

 

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 20.10 18:33; 20.10 20:56; 20.10 21:05; 20.10 21:29; 21.10 08:19; 22.10 07:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu 2 samba tootlus ületab sinu pakutud numbreid kolm korda

sa vist vaatasid kogutootlust (mida uhkelt suurelt näidatakse).

aga isegi kui sul on viimase 10a keskmine 3% (mis tõsi, paaril fondil on õnnestunud, fondide keskmine on ikka poole väiksem) siis see kahvatub turu kõrval kus viimase 10a keskmine on kordades suurem olnud. sina, kõrgharitud teistest targem 2. samba pooldaja, peaksid teadma mis vahe on liitintressidel 3% ja 12% 10a jooksul

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 20.10 18:49; 20.10 20:52; 20.10 21:03; 20.10 21:33; 22.10 09:20; 26.10 18:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind huvitab praegu, mida need käod, kes meie ülitarga presidentinna iga sõna nagu kuldmuna püüavad, ja koos temaga kisasid, kui põhiseaduse vastane see kõik on, nüüd ütlevad? Iseendale. Kas vaatavad korraks peeglisse ja tunnistavad, et iidol eksis? Või on nad juba “AD-de peal”?

ta ju ei ole ütelnud kunagi ,et seadus on vale .Kuna tal puudus kindlus ,siis ta lihtsalt küsis targematelt järele,et mitte eksida .Kui tuli välja ,et kõik seaduslik ,siis kuulutas ju juba täna seaduse välja!Oleks siis parem olnud kui oleks välja kuulutatud vigane seadus ja sellele järgnenud lõputud kohtulahingud?

Ka Riigikohtu pressikonverentsil öeldi, et oli hea, et see kontrolli tuli, sest nii oluline ja paljusid inimesi mõjutav seadus.

Eks see sõltub, kes parasjagu president on.

Kui praegu oleks president näiteks Mart Helme ja ta oleks sama teinud, siis oleks põhiseaduslikkuse kontrolli puudutav jutt hoopis teistsugune.

Küll on aga huvitav, kuidas muidu massiliselt kohtusüsteemi maha tegevad kommentaatorid (eriti Delfis) Riigikohut praegu kiidavad 😉
Saamata sealjuures aru, et kohtus tehakse ikkagi poliitikast sõltumatuid otsuseid, mis jah, tavaliselt ühele poolele meeldib ja teisele mitte.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 20.10 20:31; 20.10 21:01; 20.10 21:39; 20.10 23:16; 21.10 13:30; 22.10 16:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selleks, et ise investeerides teisest sambast halvemat tootlust saada peab eraldi pingutama. Ma olen väga rahamaailma kauge inimene, aga hobikorras aastaid juba aktsiaid ostnud ja tootlus ületab teise samba tootlust ikka kordades. Kusjuures mul on üks Eesti parema tootlusega sambaid.

+7
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.08 15:27; 28.08 10:39; 20.10 21:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin arvatakse, et kui president saadab seaduse põhiseaduslikku kontrolli, siis seda vihast EKRE vastu. Tegelikult on selleks oma ametnikud, kes sellise otsuse presidendile välja pakuvad välistamaks, et vastuvõetud seadus ongi põhiseadusega vastuolus. Soovitan see Riigikohtu lahend ja eriarvamused läbi lugeda, siis saate aru, milleks seda vaja oli.

No Kaljulaid ise kunagi selle pensionisamba välja töötas Laari valitsuses. Laar pärast seda sai vist ka panga nõukokku jne. Kõik said oma teenete eest väärilised tasud, Kaljulaidist sai isegi president. Tegelikult ju Kaljulaidi loodud peale sunnitud pensionisammas juba algusest peale rikkus põhiseadust.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.10 19:28; 20.10 20:11; 20.10 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nüüd antakse lihtsalt indiviidele valikuvabadus, kas kogub/ise investeerib oma pensioniks või võtab välja ja teeb, mis tahab. valik on sinu. mis on õige, ainult tulevik ennustab.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.10 19:17; 20.10 19:47; 20.10 21:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui praegu välja võtta, siis saab edasi ka sinna makseid teha?

Kuna mul hetkel suhteliselt lühike tööelu olnud (viimased 5aastat ka kodus olnud ja just tagasi tööle naasmas), pensionini veel sama palju minna kui elatud, siis mõtlesin küll ühe suurema asja tarbeks selle välja võtta ja saab edasi koguda. Summa on ka suhteliselt väike, napid 5000€, aga sellest oleks praegu rohkem kasu kui 30 aasta pärast.

10 aasta pärast saad alles makseid edasi teha

Tulumaks võta ka summast maha – 20%.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.10 18:59; 20.10 22:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega ikka ei kompenseeri midagi. Eesti keskmise 2. samba tootlikkus viimase 13a jooksul (ajast, kui hinnad olid tipus) on keskmiselt 1-1.5% aastas. SP500 indeksisse investeerinuna oleks sama raha tootnud keskmiselt 7% aastas (alates 2010 praeguseni on aasta keskmine 12%). Ise investeerides, isegi kallist maksustatud raha ja 3x väiksemate summadega on tulemus 10-15 aastaga suurem kui sinu närune riiklik 2. sammas, 30a pärast on SP500 fondi summa 4x suurem. Lisaks ei mingeid piiranguid ega kindlustusfirmade lunimist raha kasutamisel.

See näitab paraku seda, et enamus nendest “investeerijatest” ei tea sellest mitte tuhkagi. Vaatasin just järgi- minu 2 samba tootlus ületab sinu pakutud numbreid kolm korda. Ei tasu kiruda panku kui RK alles mõni aasta tagasi investeerimistingimusi mõistlikumaks muutis. Võlakirjadesse investeerides ei ole võimalik saavutada aktsiate tootlust- ole sa või Warren Buffett.

Need “ärimehed” on minu pensionifondile tootnud kasumit 14 aastaga 2500€.

Mis kasu neist sellise naeruväärse kasumi saamsieks üldse on. Ma panen aastaga rohkem raha kõrvale kui nad mulle tootlikust 14 aastaga suutsid teha….

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.10 22:10; 20.10 22:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tulumaks võta ka summast maha – 20%.

Lisaks võib see ära nullida tulumaksuvaba osa kasutamise võimaluse.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 27.08 00:13; 28.08 17:21; 29.08 18:12; 20.10 22:14; 20.10 23:34; 21.10 14:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega ikka ei kompenseeri midagi. Eesti keskmise 2. samba tootlikkus viimase 13a jooksul (ajast, kui hinnad olid tipus) on keskmiselt 1-1.5% aastas. SP500 indeksisse investeerinuna oleks sama raha tootnud keskmiselt 7% aastas (alates 2010 praeguseni on aasta keskmine 12%). Ise investeerides, isegi kallist maksustatud raha ja 3x väiksemate summadega on tulemus 10-15 aastaga suurem kui sinu närune riiklik 2. sammas, 30a pärast on SP500 fondi summa 4x suurem. Lisaks ei mingeid piiranguid ega kindlustusfirmade lunimist raha kasutamisel.

See näitab paraku seda, et enamus nendest “investeerijatest” ei tea sellest mitte tuhkagi. Vaatasin just järgi- minu 2 samba tootlus ületab sinu pakutud numbreid kolm korda. Ei tasu kiruda panku kui RK alles mõni aasta tagasi investeerimistingimusi mõistlikumaks muutis. Võlakirjadesse investeerides ei ole võimalik saavutada aktsiate tootlust- ole sa või Warren Buffett.

Need “ärimehed” on minu pensionifondile tootnud kasumit 14 aastaga 2500€.

Mis kasu neist sellise naeruväärse kasumi saamsieks üldse on. Ma panen aastaga rohkem raha kõrvale kui nad mulle tootlikust 14 aastaga suutsid teha….

 

Jõuavad veel fondid miinusesse ka kukutada enne, kui väljamaksete tegemise kohustus tekib.

 

Mina, kes ei liitunud teise sambaga, sooviksin ka esimesest sambast oma 4% kohe kätte saada, kui teise samba omanikele need kätte antakse enne pensionit. Miks mina peaks nagu idikas ootama.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui nende aastatega tuleb veel mitu koroona moodi jama mis sinu pensionifonde mõnuga söövad – jääd üldse ilma.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.10 22:10; 20.10 22:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui nende aastatega tuleb veel mitu koroona moodi jama mis sinu pensionifonde mõnuga söövad – jääd üldse ilma.

Kui mitu koroona moodi jama tuleb, siis võib ka pensipõlvest endast ilma jääda.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 26.08 10:58; 20.10 22:37; 20.10 23:04; 22.10 17:38; 24.10 09:25; 28.12 16:04; 28.12 18:42; 01.01 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei teagi mida teha. Vist ei võta välja aga juurde ka enam ei soovi maksta. Alustasin kogumist 2003 ja praeguseks kogunenud 16 099€. Masu ajal peatasin maksed. Nüüd tegin samuti selle avalduse. Ei jõua end ära kiruda, et II sambaga liitusin. Minul kohustuslik polnud. Loll olin aga mis see tagantjärgi tarkus aitab.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei jõua end ära kiruda, et II sambaga liitusin. Minul kohustuslik polnud. Loll olin aga mis see tagantjärgi tarkus aitab.

Ja mis nüüd Sinuga siis nende aasate jooksul niiväga kohutavat juhtus, et kahetsema pead? Kuus kätte jäänud 25 eurot oleks mingi meeletu õnne õue peale veeretanud?

+6
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 26.08 10:58; 20.10 22:37; 20.10 23:04; 22.10 17:38; 24.10 09:25; 28.12 16:04; 28.12 18:42; 01.01 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei jõua end ära kiruda, et II sambaga liitusin. Minul kohustuslik polnud. Loll olin aga mis see tagantjärgi tarkus aitab.

Ja mis nüüd Sinuga siis nende aasate jooksul niiväga kohutavat juhtus, et kahetsema pead? Kuus kätte jäänud 25 eurot oleks mingi meeletu õnne õue peale veeretanud?

Ei ole tõesti arusaadav.

Need tuhanded eurod on kogunenud aastate jooksul, mitte paari igakuise töötasuga.

Arvestades, kui “osav” keskmine elanik on säästmisel ja investeerimisel (ehk siis investeerimisgurusid on meil kaugelt all 700 000 inimese), olles aga samal ajal osav võlgu jäämisel meie riigis (kohtutäituri juures olevaid võlglasi kõvasti), siis poleks seda praeguseks kogutud II samba raha summat kindlasti olemas.

PS. Oma neto töötasust pole keegi ju takistusi teinud investeerimast ja miljonäriks saamast.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 20.10 20:31; 20.10 21:01; 20.10 21:39; 20.10 23:16; 21.10 13:30; 22.10 16:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega ikka ei kompenseeri midagi. Eesti keskmise 2. samba tootlikkus viimase 13a jooksul (ajast, kui hinnad olid tipus) on keskmiselt 1-1.5% aastas. SP500 indeksisse investeerinuna oleks sama raha tootnud keskmiselt 7% aastas (alates 2010 praeguseni on aasta keskmine 12%). Ise investeerides, isegi kallist maksustatud raha ja 3x väiksemate summadega on tulemus 10-15 aastaga suurem kui sinu närune riiklik 2. sammas, 30a pärast on SP500 fondi summa 4x suurem. Lisaks ei mingeid piiranguid ega kindlustusfirmade lunimist raha kasutamisel.

See näitab paraku seda, et enamus nendest “investeerijatest” ei tea sellest mitte tuhkagi. Vaatasin just järgi- minu 2 samba tootlus ületab sinu pakutud numbreid kolm korda. Ei tasu kiruda panku kui RK alles mõni aasta tagasi investeerimistingimusi mõistlikumaks muutis. Võlakirjadesse investeerides ei ole võimalik saavutada aktsiate tootlust- ole sa või Warren Buffett.

Need “ärimehed” on minu pensionifondile tootnud kasumit 14 aastaga 2500€.

Mis kasu neist sellise naeruväärse kasumi saamsieks üldse on. Ma panen aastaga rohkem raha kõrvale kui nad mulle tootlikust 14 aastaga suutsid teha….

Jõuavad veel fondid miinusesse ka kukutada enne, kui väljamaksete tegemise kohustus tekib.

Mina, kes ei liitunud teise sambaga, sooviksin ka esimesest sambast oma 4% kohe kätte saada, kui teise samba omanikele need kätte antakse enne pensionit. Miks mina peaks nagu idikas ootama.

Võin sulle õelda, miks pead idikana pensionini ootama oma 4% osas. Nimelt oled sina ja paljud sinuga ühest puust kodanikud aastaid pensionisammasteteemalistes aruteludes omale rusikaga vastu rinda tagunud ja kiitnud oma tarkust sambaga mitteliitumise osas. Et liitujad olid lollid ja poolearulised, kes pangaonu mesijuttu uskuma jäid, aga vot sina polnud. Sa polnud nii loll, et kuhugi sambasse surnud hobust maksata. Ma ei tea, kumb nüüd loll on?

 

 

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.10 23:18; 21.10 00:01; 21.10 09:55; 21.10 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võin sulle õelda, miks pead idikana pensionini ootama oma 4% osas. Nimelt oled sina ja paljud sinuga ühest puust kodanikud aastaid pensionisammasteteemalistes aruteludes omale rusikaga vastu rinda tagunud ja kiitnud oma tarkust sambaga mitteliitumise osas. Et liitujad olid lollid ja poolearulised, kes pangaonu mesijuttu uskuma jäid, aga vot sina polnud. Sa polnud nii loll, et kuhugi sambasse surnud hobust maksata. Ma ei tea, kumb nüüd loll on?

Minul jätkus ka mõistust mitte liituda. Ma ei ole ka nii näljas, et seda 4% kätte saada ihkaksin. Kas see 4% on ikka suurem summast mille halduri (või hooldus-)tasudeks olete kaotanud?

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 27.08 00:13; 28.08 17:21; 29.08 18:12; 20.10 22:14; 20.10 23:34; 21.10 14:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võin sulle õelda, miks pead idikana pensionini ootama oma 4% osas. Nimelt oled sina ja paljud sinuga ühest puust kodanikud aastaid pensionisammasteteemalistes aruteludes omale rusikaga vastu rinda tagunud ja kiitnud oma tarkust sambaga mitteliitumise osas. Et liitujad olid lollid ja poolearulised, kes pangaonu mesijuttu uskuma jäid, aga vot sina polnud. Sa polnud nii loll, et kuhugi sambasse surnud hobust maksata. Ma ei tea, kumb nüüd loll on?

Minul jätkus ka mõistust mitte liituda. Ma ei ole ka nii näljas, et seda 4% kätte saada ihkaksin. Kas see 4% on ikka suurem summast mille halduri (või hooldus-)tasudeks olete kaotanud?

Minu sapisevõitu kommentaar ei käinud sinu pihta. See oli kõigi nende seniste parastajate ja tänase uudise valguses kadedusest roheliseks tõmmanud kodanike pihta. Kahes paadis korraga istuda ei saa.  Minul on teises sambas 20 000€ Ma ei ole otsustanud mida teen, võimalik, et mitte midagi. Aga olen rahul, et mul on nüüd otsustusvabadus.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.10 23:18; 21.10 00:01; 21.10 09:55; 21.10 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks võib see ära nullida tulumaksuvaba osa kasutamise võimaluse.

Rate this item:Submit Rating 0-2

miks seda postitust miinustatakse, kas teisest sambast välja võetud raha ei lähe tulumaksu arvestusse?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks võib see ära nullida tulumaksuvaba osa kasutamise võimaluse.

Rate this item:Submit Rating 0-2

miks seda postitust miinustatakse, kas teisest sambast välja võetud raha ei lähe tulumaksu arvestusse?

Läheb muidugi. Kõik ei miinusta loogiliselt. Osa miinustavad infot, mis neile ei meeldi, osa lihtsalt miinustavad niisama.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.10 17:41; 21.10 06:50; 21.10 21:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänases EPL on artikkel -https://epl.delfi.ee/uudised/vajate-hooldekodukohta-aga-muuge-siis-oma-kodu-maha?id=91410909

Võibolla oleks tulevikus sellest II sambast abi, kui oled hooldekodus ja lapsed peavad su hooldekodu kohta kinni maksma.

Kui keegi luges kohtuotsust, eriarvamusi, siis tegelikult see mure käiski sealt läbi, aga leiti, et õigus oma raha üle otsustada tähtsam.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 20.10 18:33; 20.10 20:56; 20.10 21:05; 20.10 21:29; 21.10 08:19; 22.10 07:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänases EPL on artikkel -https://epl.delfi.ee/uudised/vajate-hooldekodukohta-aga-muuge-siis-oma-kodu-maha?id=91410909

Võibolla oleks tulevikus sellest II sambast abi, kui oled hooldekodus ja lapsed peavad su hooldekodu kohta kinni maksma.

Kui keegi luges kohtuotsust, eriarvamusi, siis tegelikult see mure käiski sealt läbi, aga leiti, et õigus oma raha üle otsustada tähtsam.

Kuidas sellest II sambast abi oleks, kui praegused pensionärid, kellel see II sammas, ei saanud seda välja võtta, iga kuu said hoopis kindla rahasumma, mis varieerub keskmiselt 20-70 euro vahel. Isegi pensionieas ei saanud raha oma soovi järgi kasutada, juhtud haigeks jääma, et raviks raha võtta, siis ei saa, isegi lastele ei saa pärandada, reisimistest pensionieas rääkimata. Ja sellist nöörimist peaks keegi veel toetama.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänases EPL on artikkel -https://epl.delfi.ee/uudised/vajate-hooldekodukohta-aga-muuge-siis-oma-kodu-maha?id=91410909

Võibolla oleks tulevikus sellest II sambast abi, kui oled hooldekodus ja lapsed peavad su hooldekodu kohta kinni maksma.

Kui keegi luges kohtuotsust, eriarvamusi, siis tegelikult see mure käiski sealt läbi, aga leiti, et õigus oma raha üle otsustada tähtsam.

Oh jah. Ikka jõuame sinna, et kodanik on loll ja riik on tark. Las riik otsustab kodaniku eest. Kodanik püsigu aga terve ja maksku makse kenasti, ülejäänu eest toimetab riik. Kas oled kunagi pekitükki katsunud nii, et sõrmed rasvaseks ei saaks/jääks? Samamoodi on sinu teine sammas panga jaoks mahe pekitükk.

See, et meie seas on hulk kodanike, kes rahaasjades saamatud ja vastutusvõimetud, ei peaks tähendama kõigi süüdimatuteks arvamist ja kõigi eest otsustamist.  Kui olid elu ajal loll, sured ka lollina, ei päästa sind see lukus teine sammas ka. Riigikohtu poolt väga õige otsus. Arukam enamik ei löö sambast vabaks lastavat raha laiaks. See jääb kas sambasse edasi või investeeritakse iseseisvalt.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.10 23:18; 21.10 00:01; 21.10 09:55; 21.10 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas sellest II sambast abi oleks, kui praegused pensionärid, kellel see II sammas, ei saanud seda välja võtta, iga kuu said hoopis kindla rahasumma, mis varieerub keskmiselt 20-70 euro vahel. Isegi pensionieas ei saanud raha oma soovi järgi kasutada, juhtud haigeks jääma, et raviks raha võtta, siis ei saa, isegi lastele ei saa pärandada, reisimistest pensionieas rääkimata. Ja sellist nöörimist peaks keegi veel toetama.

Ei saa pärandada? Kellele see siis läheks, kui ma jätkaks, ma võtan ise muidugi välja?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.10 09:59; 21.10 13:49;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 222 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Pensionifondist saab raha välja võtta?