Näitan 30 postitust - vahemik 451 kuni 480 (kokku 480 )

Teema: Rahanõu

Postitas:
Kägu

Kui firmal asi hapu, ega siis vist müüa õnnestugi?

Alati õnnestub. Turuhinnaga saab kohe lahti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis intresse sa hoiuse pealt maksad? ???????????? Eksole, inimene, kes ei erista tulumaksu ja intressi, annab perekoolis tähtsa näoga rahanõu.

Sorry, tulumaksu pidasin silmas.

Ja aktsiate realiseerimisel sa ei maksa tulumaksu  või?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui firmal asi hapu, ega siis vist müüa õnnestugi?

Alati õnnestub. Turuhinnaga saab kohe lahti.

Mis see turuhind loeb, kui sa ei saa vbl sama hindagi, mis oli soetamistasu?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja aktsiate realiseerimisel sa ei maksa tulumaksu  või?

Tulumaks on juba maha võetud, kui dividendid kontole tulevad. Eespool rääkisin, et 5%divika netotulu on täiesti tavapärane. Realiseerimisel peab tõesti maksma, samas saab kahjud edasi kanda järgmisesse maksustamisperioodi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis see turuhind loeb, kui sa ei saa vbl sama hindagi, mis oli soetamistasu?

Võimalik, et oled aastatega selle raha divikates juba tagasi saanud.

Näiteks “investeerimisettevõttes töötaja” nimetas siin, et on Rootsi Teliaga sügavas miinuses. Mul on Telia Lietuva ja mina panin 7 aastat tagasi selle alla 10K, kasum on nüüdseks 10K, lisaks olen saanud sellelt 5080.-netodividende.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on Telia Lietuva ja mina panin 7 aastat tagasi selle alla 10K, kasum on nüüdseks 10K, lisaks olen saanud sellelt 5080.-netodividende.

Kas pime kana komistas suure tera otsa või oled investeerimisgeenius?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas pime kana komistas suure tera otsa või oled investeerimisgeenius?

Olen tavaline inimene, kelle 100 000-ses portfellis pole midagi haput. Silvano on hetkel ainsana  -4300 eurot, kuid sealt on aegade jooksul kõvasti divikat saanud ja maha ei saa müüa, kuna suur kasum jagamata.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tulumaks on juba maha võetud, kui dividendid kontole tulevad. Eespool rääkisin, et 5%divika netotulu on täiesti tavapärane. Realiseerimisel peab tõesti maksma, samas saab kahjud edasi kanda järgmisesse maksustamisperioodi.

Noh, aga miks sa siis räägid, et nii kohutav – hoiuse pealt peab tulumaksu maksma? Samamoodi maksad ju aktsiate müügilt ja dividendide pealt.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen tavaline inimene, kelle 100 000-ses portfellis pole midagi haput. Silvano on hetkel ainsana  -4300 eurot, kuid sealt on aegade jooksul kõvasti divikat saanud ja maha ei saa müüa, kuna suur kasum jagamata.

Oled väga tubli! Soovitan sul enda kiitmisest siiski eraldi teema teha.

Siinne võiks enam-vähem nendesse raamidesse jääda, millest on teemaalgatus – kuidas tulla toime, kui on piiratud võimalused? Või kuidas saada aru, mis on valesti, et raha ei jätku, ehkki keskmine sissetulek on ju olemas.

Suht väsitav on nende paari investeerimisguru ärplemist ja hooplemist lehekülgede kaupa lugeda. Kindlasti oleks sul seal oma-imetlemise-teemas palju huvilisi, lugejaid ja kaasarääkijaid.

Seega, koli nüüd oma juttudega kuhugile mujale edasi. Ja vahepeal püüa omale selgeks teha, mis on intress ja mis tulumaks.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seega, koli nüüd oma juttudega kuhugile mujale edasi. Ja vahepeal püüa omale selgeks teha, mis on intress ja mis tulumaks.

Wtf, päris ebameeldiv inimene oled ju.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seega, koli nüüd oma juttudega kuhugile mujale edasi. Ja vahepeal püüa omale selgeks teha, mis on intress ja mis tulumaks.

Wtf, päris ebameeldiv inimene oled ju.

Mitte, et sina seda kuidagi vähem oleks.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte, et sina seda kuidagi vähem oleks.

Mitte midagi ei tohi vastata, sest kui sul juhuslikult läheb paremini kui teisel, siis pead oma teema tegema ja sinusugune madala enesehinnanguga tohman nimetab seda kiitlemiseks?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja vahepeal püüa omale selgeks teha, mis on intress ja mis tulumaks.

Mina tean väga hästi, mis on mis. Katsu endale mingi areng sebida, kui sa veel 15lk teemast midagi ei õppinud.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte midagi ei tohi vastata, sest kui sul juhuslikult läheb paremini kui teisel, siis pead oma teema tegema ja sinusugune madala enesehinnanguga tohman nimetab seda kiitlemiseks?

Sa oled siin teemas juba 110 korda seda tõestanud, et sul läheb kõikidest teistest paremini. Seda ütlengi, et jube tüütu on. Ja üksluine ka. Midagi uut sul enam öelda ei ole, aga samas on näha, et kihk on end upitada.

Miks sa siis ei võiks siis iseendast ja oma saavutustest eraldi teema teha? Mis selles soovituses halba on? Nagu ütlesin, huviga lugejaid kindlasti oleks. Ja seal teemas saaksid sa endasugustega ehk üksteist üle trumbata?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa oled siin teemas juba 110 korda seda tõestanud, et sul läheb kõikidest teistest paremini. Seda ütlengi, et jube tüütu on. Ja üksluine ka. Midagi uut sul enam öelda ei ole, aga samas on näha, et kihk on end upitada. Miks sa siis ei võiks siis iseendast ja oma saavutustest eraldi teema teha? Mis selles soovituses halba on? Nagu ütlesin, huviga lugejaid kindlasti oleks. Ja seal teemas saaksid sa endasugustega ehk üksteist üle trumbata?

Mina? Siin vastavad mitmed inimesed. Nagu ka rikaste teemas. Ja muudes teemades. Lõpeta ükskord kõikide teiste sinust erinevate inimeste ühte patta panemisese ning tegele parem enesearenguga. Võib olla jõuaksid ka ise kuhugi või saaksid kellekski. Kui haige peab olema inimene, kes fakti konstateeringut peab upitamiseks? Sa oled seesama veiderdis, kes palgateemas inimeste 2500+ netopalkasid kiitlemiseks nimetas, eks. Oled nii äratuntav oma pideva halaga.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igakuiselt läheb rahadega hakkama saamine aina keerulisemaks. Mul on tunne, et me ei oska piisavalt hästi majandada. Kuu lõpus on arve praktiliselt nullis. Enamasti läheb kasutusse ka kuu alguses kõrvale pandud summa. Seetõttu mõtlesin, et kas on võimalik saada kuskilt nõustamist, kuidas oma eelarve paika saada. Keegi, kes aitaks numbrid üle käia ja oskaks nõu anda.

Sa pole ainus.

https://www.seb.ee/foorum/pressiuudised/veerand-eesti-naistest-oma-elukaaslasest-majanduslikult-soltuvad?utm_source=delfi&utm_medium=widget&utm_campaign=infohub&utm_segment=All&utm_language=EE

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei ole ise ostnud neid aktsiaid. Sain need teistmoodi. Kui sa ei kujuta ettegi, mis saaks olla nii palju kukkunud olla, siis sa ilmselt ei ole kuigi käpp investeerimise valdkonnas. Või on sul lihtsalt väga väikesed kogemused.

Keda huvitab mingi nii väike kukkumine? Aktsiainvesteering on pikaajaline ning mingid kukkumised üldse ei koti.

Siin on erinevad vastajad, saa nüüd aru. Kui said kuskilt x kohast sellise portfelli, siis ju on kehv kombo, et niimoodi kukkunud on. Ma ei tea, Balti aktsiad? Kaugemale investeerides oleksid plussis igatahes.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keda huvitab mingi nii väike kukkumine? Aktsiainvesteering on pikaajaline ning mingid kukkumised üldse ei koti.

Oletame, et jaanuraris on sul vaba raha 20 000 eurot, mille kohta sa tead, et juunis läheb sul seda raha kindlasti vaja. Kas sa siis paneksid selle raha aktsiaturule keerlema, avastades juunis, et 20 000st eurost on järele jäänud 14 000 eurot. Või paneksid 6-ks kuuks tähtajalisele hoiusele, kus see teenib 306 eurot? Mina valiksin nii lühikese aja kohta hoiustamise.

Mina valiksin targa dividendiaktsia:) saad kolm korda nii palju kui su 306.-

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Dividendide maksmise järel ju aktsia hind sama summa võrra langeb

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Silvano on hetkel ainsana  -4300 eurot, kuid sealt on aegade jooksul kõvasti divikat saanud ja maha ei saa müüa, kuna suur kasum jagamata.

Miks see Silvano nii hullusti kukkunud kui suur kasum on?

https://www.google.ee/search?q=silvano%2Baktsia&sxsrf=APwXEddFVWB7zHHbyUA9DlzljHTohZzBQw%3A1685541477127&ei=ZVJ3ZLOfB6GOwPAPsfmU0Aw&ved=0ahUKEwjz5f2n25__AhUhBxAIHbE8BcoQ4dUDCA8&uact=5&oq=silvano%2Baktsia&gs_lcp=Cgxnd3Mtd2l6LXNlcnAQAzIGCAAQBxAeMgYIABAHEB4yDAguEAgQHhDHARDRAzoKCAAQRxDWBBCwAzoHCCMQsAIQJzoOCC4QCBAeEA0QxwEQ0QNKBAhBGABQ1wdY7yhgwjBoAXABeACAAV2IAfQGkgECMTSYAQCgAQHAAQHIAQg&sclient=gws-wiz-serp

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Valisin 5 aastat (3-lt 1-le kukkumine), aga näitab link ainult tänast

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks see Silvano nii hullusti kukkunud kui suur kasum on?

Seoses sellega, et pea 85% müügitulust tuili neil Venemaalt ja Valgevenest.

Jaotamata kasum 54 miljonit, just tuli viimase aastaga 12 miljonit juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jaotamata kasum võib ju olla, aga see ei tähenda, et midagi ka välja jagada oleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jaotamata kasum võib ju olla, aga see ei tähenda, et midagi ka välja jagada oleks.

Raha ja raha ekvivalendid 27 573 000

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

#4191773:
Jaotamata kasum võib ju olla, aga see ei tähenda, et midagi ka välja jagada oleks.

Raha ja raha ekvivalendid 27 573 000

Sa ei teagi https://www.aripaev.ee/borsiuudised/2023/05/12/silvano-teeb-ka-sel-aastal-dividendi-ootajatele-kulma

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ei teagi https://www.aripaev.ee/borsiuudised/2023/05/12/silvano-teeb-ka-sel-aastal-dividendi-ootajatele-kulma

Muidugi tean, vahet pole. Ma dividendidena oma sissepandud raha ammu tagasi saanud, minuarust mingu või nulli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi tean, vahet pole. Ma dividendidena oma sissepandud raha ammu tagasi saanud, minuarust mingu või nulli.

Kuidas see võimalik on kui nad ainult kahel aastal ongi maksnud ja aktsiat 45 sendiga sa ikka ei ostnud
https://www.morningstar.com/stocks/xtal/sfg1t/dividends

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas see võimalik on kui nad ainult kahel aastal ongi maksnud ja aktsiat 45 sendiga sa ikka ei ostnud https://www.morningstar.com/stocks/xtal/sfg1t/dividends

Kahel? 2016-2019.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas te peate mingit exceli tabelit oma aktsiate ja dividendide kohta, et nii täpselt siin vanu asju välja toote?

Meenutab seda tädi, kel mingi aeg tagasi magamistoas säästuülevaatega tahvel oli… Esimene asi mida hommikul näed, oh õudust!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas te peate mingit exceli tabelit oma aktsiate ja dividendide kohta, et nii täpselt siin vanu asju välja toote?

Loomulikult on excelis aastate lõikes, kes maksis, kui palju aktsia kohta, kui palju bruto ja kui palju neto. Ning ka mitu aktsiat sel hetkel oli. Võtab aasta peale aega 10 minutit, selle aja ikka leiab ning põnev ju vaadata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 451 kuni 480 (kokku 480 )