Esileht Hobinurk Rumalad küsimused tankimise kohta

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 204 )

Teema: Rumalad küsimused tankimise kohta

Postitas:
Kägu

Kas te selle peale  ei tule, et esimest korda autosse istudes kõndida ümber auto tagumiku ja vaadata ära, kuspool see luuk on? Milleks see nooleke või joonistatud voolik veel vajalik on?

See on naljakas tõesti, kui enda autol seda ei tea, kus tal bensiiniluuk on, aga mina võtsin ükskord rendiauto Kreetal, pimedas sain auto kätte, käisin küll ümber auto, aga bensiiniluuki ei vaadanud. Kui sisse istusin, selgus, et paak on jumala tühi, ma olen ikka harjunud, et on paak täis ja ei pea kohe bensiini võtma. Siis tuli abiks see nool, et sõitsin järgmises bensiinijaamas õigesse kohta. Ega midagi poleks muidugi siis ka juhtunud, kui oleks eemal korra seisma jäänud ja vaadanud, kus see luuk on siis ja siis alles tankeri juurde sõitnud. Rohkem pole nagu ette tulnud, et seda noolt seal vaja oleks olnud, eks ikka tead, kus see luuk on või siis jääd seisma ja vaatad, kus ta on.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rohkem pole nagu ette tulnud, et seda noolt seal vaja oleks olnud, eks ikka tead, kus see luuk on või siis jääd seisma ja vaatad, kus ta on.

Miks ekraanilt vaatamine kuidagi viletsam on kui ümber auto kõndimine? Minul küll tõesti pole meeles, kummal pool mingil autol see luuk oli. Kui muidugi 10 aastat sama autoga sõidad, siis on meeles, aga ma sõidan pidevalt 2-3 autoga pluss vahel töösõidud rendiautodega – no ei ole minu pea prügikast, et tingimata pähe õpin, kuspool see luuk on.

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ka variant meeles pidada, et Jaapani autodel on vasakul ja Saksa autodel paremal. Kui peres on mõlemad, siis tuleb ikka aeg-ajalt tanklas tiirutamist ette.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ka variant meeles pidada, et Jaapani autodel on vasakul ja Saksa autodel paremal. Kui peres on mõlemad, siis tuleb ikka aeg-ajalt tanklas tiirutamist ette.

Ei ole vist tõsi. Mul on Subaru XV ja sellel on paremal luuk.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ka variant meeles pidada, et Jaapani autodel on vasakul ja Saksa autodel paremal. Kui peres on mõlemad, siis tuleb ikka aeg-ajalt tanklas tiirutamist ette.

Mul on Subaru (Jaapani auto) ja sellel on küll paremal.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

algajana võid teha ka nii nagu mina tegin 1995a värske juhiloa- ja autoomanikuna: sõitsin mingisse pisikesse bensukasse, kus oli ka töötaja tööl. läksin tema juurde ja kurtsin, et olen nii värske autoomanik, et ei ole veel kunagi tankinud, äkki onu aitab. alati aitas.

mina olin nagunii blondi peaga ja sõitsin 1965a pärit autoromuga.

aga kas tänapäeval selliseid teenindajaga bensukaid veel on, ei tea. aga alati võib ju blondina mõne samas bensukas viibiva meesautojuhi poole pöörduda abi küsimiseks.

ps. aga see, kas tegu bensiini või diiselautoga on autodel ka tehnilises passis mustvalgelt sees. samuti saad sama info kätte maanteeameti veebilehelt, kui sinna auto numbri sisse toksid. vanaematel autodel pole neid tähti kütusepaagi juures kirjas, vähemalt minu autodel pole küll kunagi olnud.

Bensukas võib naisautojuhi poole ka pöörduda ja abi küsida. Isegi blondina.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga ma sõidan pidevalt 2-3 autoga pluss vahel töösõidud rendiautodega – no ei ole minu pea prügikast, et tingimata pähe õpin, kuspool see luuk on.

Sama siin.  Oma firmas on  4 sõiduautot ja kaubikut, nendega sõidan harva. No ei mäleta küll seda luugi kohta.  Lisaks minu tööautod. Rendiautodest rääkimata.  Loomulikult võib igaüks ümber masina jalutada ja järele vaadata, kui armatuuril vastavat märget pole. Olen sõitnud autoga, millel tavaolukorras see nool nähtav polnud, aga kui kütus hakkas lõppema ja tankuri alarmtuli  põlema läks, siis ilmus ka nooleke. See oli tõesti tobe disain. No ma ei oodanud tavaliselt kunagi tankimisega viimase piirini, et see tuluke üldse süttida saaks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. Jah

2. 98 peaks olema parem ja kõrgema kvaliteediga bensiin. Keegi oskab seda kindlasti palju täpsemini selgitada.

3. Püstol lülitub automaatselt kinni, kui paak on täis. Üle ääre ei hakka ajama.

No selleks on vaja püstol ikka automaattankimisele panna, vastasel juhul tuleb üle.

See, kas auto on diisel-v bensiinimootoriga, näed ju tehnilisest passist.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

algajana võid teha ka nii nagu mina tegin 1995a värske juhiloa- ja autoomanikuna: sõitsin mingisse pisikesse bensukasse, kus oli ka töötaja tööl. läksin tema juurde ja kurtsin, et olen nii värske autoomanik, et ei ole veel kunagi tankinud, äkki onu aitab. alati aitas.

mina olin nagunii blondi peaga ja sõitsin 1965a pärit autoromuga.

aga kas tänapäeval selliseid teenindajaga bensukaid veel on, ei tea. aga alati võib ju blondina mõne samas bensukas viibiva meesautojuhi poole pöörduda abi küsimiseks.

ps. aga see, kas tegu bensiini või diiselautoga on autodel ka tehnilises passis mustvalgelt sees. samuti saad sama info kätte maanteeameti veebilehelt, kui sinna auto numbri sisse toksid. vanaematel autodel pole neid tähti kütusepaagi juures kirjas, vähemalt minu autodel pole küll kunagi olnud.

Miks abi küsimiseks blond peab olema?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No selleks on vaja püstol ikka automaattankimisele panna, vastasel juhul tuleb üle.

Lööb kinni ka siis, kui pole automaattankimisel.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ka variant meeles pidada, et Jaapani autodel on vasakul ja Saksa autodel paremal. Kui peres on mõlemad, siis tuleb ikka aeg-ajalt tanklas tiirutamist ette.

Minu mersul oli küll vasakul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas te selle peale ei tule, et esimest korda autosse istudes kõndida ümber auto tagumiku ja vaadata ära, kuspool see luuk on? Milleks see nooleke või joonistatud voolik veel vajalik on?

Ma üldse loen seda teemat nagu mingit huumorinurka. Nagu päriselt olete olemas või teete lihtsalt nalja?

sama siin, ei teadnud mingist noolest, ma pole isegi vaadanud armatuuri peale sellise pilguga, sain teada alles hlijuti raadiost, kui arutati asja, esimene asi mul ka visuaalselt vaadata, kus kütuseauk on ja mul juhiluba juba 100a

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma üldse loen seda teemat nagu mingit huumorinurka. Nagu päriselt olete olemas või teete lihtsalt nalja?

Eestlaste jaoks on abi küsimine nagu mingi häbiasi. Aeg üle saada sellest kompleksist. Abi küsimine on väga inimlik. Samuti selle andmine. Tulemusest võidavad kõik.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No selleks on vaja püstol ikka automaattankimisele panna, vastasel juhul tuleb üle.

Ei tule, ikka jääb seisma, hoia seda nuppu käsitsi all või pane lukku.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ka variant meeles pidada, et Jaapani autodel on vasakul ja Saksa autodel paremal.

Ei ole mingi reegel. Osadel markidel on isegi erinevatel mudelitel erineval pool.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii et minu soovitan lisaks eelpool seletatule veel kahte asja. Otsi juba enne tankima minekut üles see nupp, mis selle luugi lahti teeb.

Vüi kas see üldse olemas on 🙂 osadel autodel ei ole juhiukse juures all seda nuppu ega hooba, vaid bensiinipaak avaneb sellele vajutades ja kinni käib samamoodi.

Enamasti on bensiinipaagi avades  selle seespool sildikene, mid kütust on vaja tankida, kui meelst ära läheb. 98  ( euroopas tähistusega E5 ehk 5% etanooli) ja 95 (E 10 ehk 10% etanooli) vbensiini võib kasutada bensiinimootoris mõlemat, 98 on kallim, mootor tahmab vähem ja kulub pisut vähem. Diiselkütust bensiinimootorisse muidugi panna ei tohi, ega vastupidi.

Püstol lukustub automaatselt, kui paak on täis.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nipp, kuidas aru saab, kuspool on bensuluuk:

Näed seda pisikest noolt armatuurlaual tankuri märgi juures? See näitab alati, kuspool autol luuk on, ei pea ümber auto tiiru tegema 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on naljakas tõesti, kui enda autol seda ei tea, kus tal bensiiniluuk on, aga mina võtsin ükskord rendiauto Kreetal, pimedas sain auto kätte, käisin küll ümber auto, aga bensiiniluuki ei vaadanud. Kui sisse istusin, selgus, et paak on jumala tühi, ma olen ikka harjunud, et on paak täis ja ei pea kohe bensiini võtma. Siis tuli abiks see nool, et sõitsin järgmises bensiinijaamas õigesse kohta. Ega midagi poleks muidugi siis ka juhtunud, kui oleks eemal korra seisma jäänud ja vaadanud, kus see luuk on siis ja siis alles tankeri juurde sõitnud. Rohkem pole nagu ette tulnud, et seda noolt seal vaja oleks olnud, eks ikka tead, kus see luuk on või siis jääd seisma ja vaatad, kus ta on.

Aa, no selge siis, kõik selles teemas vastanud asuvad parajasti Kreetal ja pealegi on veel pime  ka. Arusaadav muidugi.

+1
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellel pildil on nool ja voolik erinevates külgedes. Eespool keegi aga rääkis sellest, et voolik on joonistatud õigesse suunda. Te ei tea ise ka, mis pada te siin ajate.

+3
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aa, no selge siis, kõik selles teemas vastanud asuvad parajasti Kreetal ja pealegi on veel pime  ka. Arusaadav muidugi.

Keegi ütles seda või?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellel pildil on nool ja voolik erinevates külgedes. Eespool keegi aga rääkis sellest, et voolik on joonistatud õigesse suunda. Te ei tea ise ka, mis pada te siin ajate.

Lugeda ei oska?
Voolik näitab siis, kui noolt EI ole üldse.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aa, no selge siis, kõik selles teemas vastanud asuvad parajasti Kreetal ja pealegi on veel pime ka. Arusaadav muidugi.

Keegi ütles seda või?

No millegi muuga sellist nähtust, mis siin teemas kirjas, ju ometi pole võimalik seletada. Inimeste puhul, kellel on juhiluba ja auto? Meil ei ole siin ju algkoolilaste kogunemine?

0
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aa, no selge siis, kõik selles teemas vastanud asuvad parajasti Kreetal ja pealegi on veel pime  ka. Arusaadav muidugi.

Mida sa õige inised. Ja kui pole noolt, on voolik õigele poole näitav. Lihtne ju, aga mitte kõigi jaoks jõukohane natuke ise ka mõelda, seda küll.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult on bensukates need tankimisvoolikud ka piisavalt pikad, et isegi, kui kogemata pargid oma auto vale küljega tankuri poole, saab selle vooliku ümber auto tagumiku ka teisel pool olevasse avasse sisestada ilma suurema probleemita.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

, et isegi, kui kogemata pargid oma auto vale küljega tankuri poole, saab selle vooliku ümber auto tagumiku ka teisel pool olevasse avasse sisestada

Saab, aga pead auto suhteliselt täpselt tankuri suhtes tankima. Veel on oht kriimustada sel juhul tankuri püstoliga auto värvkatet, kuna voolik pingul.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma mitu aastat oma praeguse autoga sõitnud, ikka tuletan endale iga kord meelde, et kummal pool luuk ja loen luugi seest, et jah ikka diisel. Seitse korda mööda üks kord lõika vms see ütlemine oligi.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seitse korda mööda üks kord lõika vms see ütlemine oligi.

Üheksa korda mõõda ja üks kord lõika.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma nüüd õigesti mäletan, siis eile oli see teema ajaviitejuttude all (mis on ka minu hinnangul igati sobiv koht sellele) … täna siis hobinurka üle kolitud – vot mina kohe tahaks seda moderaatorit näha, kes leiab, et tankimine on hobi?!?

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma nüüd õigesti mäletan, siis eile oli see teema ajaviitejuttude all (mis on ka minu hinnangul igati sobiv koht sellele) … täna siis hobinurka üle kolitud – vot mina kohe tahaks seda moderaatorit näha, kes leiab, et tankimine on hobi?!?

Valesti mäletad.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 204 )


Esileht Hobinurk Rumalad küsimused tankimise kohta