Esileht Hobinurk Rumalad küsimused tankimise kohta

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 204 )

Teema: Rumalad küsimused tankimise kohta

Postitas:
Kägu

Loomulikult ta ei tea seda ja ei tule isegi selle peale. Aga kui talle nüüd öelda, et su keeleoskus on null ja sellest tulenevalt ka maailm piiratud, siis tuleb kohe pikk targutus vastu, kuidas ta on tegelikult imeline polüglott, aga tal lihtsalt ei ole vaja “siin Eestis elades neid keeli kasutada”.

Haige inimene.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks D on diisel, kuid bensiin B ei ole, ei olegi mitte midagi? Väga eksitav ju!

Kas sa ikka tead, et bensiin pole mitte rahvusvaheline sõna, st. eestlastel oleks vaja B tähte, UK-s P tähte (petrol), USA-s G tähte (gasoline) jne jne? Ja bensiini on erinevat, mõni auto nõuab 98-t, mõni mitte.

Loomulikult ta ei tea seda ja ei tule isegi selle peale. Aga kui talle nüüd öelda, et su keeleoskus on null ja sellest tulenevalt ka maailm piiratud, siis tuleb kohe pikk targutus vastu, kuidas ta on tegelikult imeline polüglott, aga tal lihtsalt ei ole vaja “siin Eestis elades neid keeli kasutada”.

Oh jumal küll, see B oli ju peen nali inimesele, kes D järgi tankima peab (ja ausõna, see ei olnud mina, kes seda kirjutas). Kui soodad te olete?

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina kirjutasin nipi, et see nool näitab luugi asukohta.

Jaa, sina oled ainuke inimene maailmas, kes sellist suurepärast nippi teab 🙂 Selles oled ka maailma parim. Ainult kirjutada jällegi eriti ei oska. Imelik, miks need maailmanabad alati nii kehvad kirjutajad on.

+1
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Aga miks D on diisel, kuid bensiin B ei ole, ei olegi mitte midagi? Väga eksitav ju!

Kas sa ikka tead, et bensiin pole mitte rahvusvaheline sõna, st. eestlastel oleks vaja B tähte, UK-s P tähte (petrol), USA-s G tähte (gasoline) jne jne? Ja bensiini on erinevat, mõni auto nõuab 98-t, mõni mitte.

Loomulikult ta ei tea seda ja ei tule isegi selle peale. Aga kui talle nüüd öelda, et su keeleoskus on null ja sellest tulenevalt ka maailm piiratud, siis tuleb kohe pikk targutus vastu, kuidas ta on tegelikult imeline polüglott, aga tal lihtsalt ei ole vaja “siin Eestis elades neid keeli kasutada”.

Oh jumal küll, see B oli ju peen nali inimesele, kes D järgi tankima peab (ja ausõna, see ei olnud mina, kes seda kirjutas). Kui soodad te olete?

Jaa, muidugi oli peen nali? Megapeen isegi 😀

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma sõidan kahe autoga vaheldumisi. Pidevalt unustan, kus pool luuk asub ja vaatan märgi pealt. Turvavööd unustan ka peale panna, aga auto tuletab meelde. Mõnikord panen parema suunatule asemel kojamehed tööle. Muidugi kui ma keskendun neile tegevustele, siis seda ei juhtu. Aga kui on sada asja peas töölt tulles, teel toidupoodi ja lastele trenni järele, siis juhtub.  Normaalne ju, kui on see märgike armatuuril. Ei võta palju ruumi ja kes ei taha, ei pea vaatam. Võib lausa kinni kleepida endal autos, et juhuslikult ei vaataks.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõnikord panen parema suunatule asemel kojamehed tööle.

Sorry, aga suunatule kang on VASAKUL ja kojamehed PAREMAL, see küll väga normaalne ei ole, et need segi lähevad. Käigukangi asemel teed vahest juhiukse ka lahti?

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõnikord panen parema suunatule asemel kojamehed tööle.

Sorry, aga suunatule kang on VASAKUL ja kojamehed PAREMAL, see küll väga normaalne ei ole, et need segi lähevad. Käigukangi asemel teed vahest juhiukse ka lahti?

Äkki tal on autod, kus on kangid erineval pool? Mul on MB ja sellel käivad lisaks suunatulele ka kojamehed VASAKULT poolt. Paremal on KÄIGUKANG hoopis.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sorry, aga suunatule kang on VASAKUL ja kojamehed PAREMAL,

Sellist reeglit pole olemas, et suunatule kang on alati vasakul ja kojamehed paremal.

Mul on MB ja sellel käivad lisaks suunatulele ka kojamehed VASAKULT poolt. Paremal on KÄIGUKANG hoopis.

Just, minulgi.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõnikord panen parema suunatule asemel kojamehed tööle.

Kas vahel vajutad piduripedaali asemel gaasipedaali samuti? Või keerad rooli hoopis kogemata vasakule kuigi oleks pidanud pöörama paremale?

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina käisin täna tankimas ja nägin üht prouat, kes käis nõutult ümber auto ja pidi auto teise kohta ümber paigutama, sest lont ei ulatunud luugini. Mõtlesin kohe, et no näe, see proua pole Perekooli lugeja, muidu ta teaks, et autos istudes saab vaadata, kus su luuk on 🙂

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõnikord panen parema suunatule asemel kojamehed tööle.

Kas vahel vajutad piduripedaali asemel gaasipedaali samuti? Või keerad rooli hoopis kogemata vasakule kuigi oleks pidanud pöörama paremale?

kas erinevatel autodel on need pedaalid ka erineval pool, hahahhaaaa, on ikka võrdlus

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui need noolekesed kunagi sinna ikoonide juurde tekkima hakkasid, siis ju nad ikka elu lihtsustamiseks tehti 🙂 Enne seda võib-olla tiirutas liiga palju autosid tanklas ringi. Täitsa kasutan ise ka vahel, kui ei sõida enda autoga.

Lisaks – meil peres kaks saksa autot ja mõlemal on erineval pool luugid. See saksa ja jaapani autode reegel ei ole õige.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja teiseks vaata ja käta meelde, kummal pool autot sul bensiiiluuk on.

Kui meeles pole, vaata armatuurile – tankuri pildi juures on väike nooleke, mis näitab, kummal pool luuk on.

mul on üle 20 aasta load ja sain selle teada umbes 2 aastat tagasi ????

Mul load 93.aastast, ha sain ka Allen nüüd teada. Sõidan iga päev ja erinevate autodega 🙂  alati vastan enne üle kus pool luuk on

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sorry, aga suunatule kang on VASAKUL ja kojamehed PAREMAL, see küll väga normaalne ei ole, et need segi lähevad. Käigukangi asemel teed vahest juhiukse ka lahti?

Kusjuures hullem veel, tulen just UKst ja pean ümber hajuma, neil on juhuslikult suunatuli paremal ja kojamehed vasakul, roolist rääkimata…  (ime, et pedaalid ümber pööratud ei ole?) Aga õnneks on nendegi autodel nooleke armatuurlaua bensunäidiku juures! 😀

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõni aeg tagasi oli meil tööl Mersu kaubik, millel oli üksainus kang, millele olid kõik funktsioonid ära mahutatud, vasakul. See oli eriti tüütu. Mehe autol on küll 2 kangi, aga mõlemad ikka vasakul. Paremal on  käigukang. Sõidan sellega harva, kogu aeg pean mõtlema, kus ja mis. Automaatselt tahaks ikka käigukangiga kojamehi tööle panna. Õnneks see vähemalt nipsust ei reageeri.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

3. Püstol lülitub automaatselt kinni, kui paak on täis. Üle ääre ei hakka ajama.

Mersu buss on küll mul üle ääre ajanud. Lasin automaatselt kuni plõksuni, edasi käest nõksutades ja tuli kenasti üle ääre. Nõksutamine oli oma süü muidugi aga lihtsalt, jah, tuleb küll üle.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mersu buss on küll mul üle ääre ajanud. Lasin automaatselt kuni plõksuni, edasi käest nõksutades ja tuli kenasti üle ääre. Nõksutamine oli oma süü muidugi aga lihtsalt, jah, tuleb küll üle.

Appi, noh. Kui sa nõksu uuesti vabastad, hakkab loomulikult uuesti jooksma, sest võib-olla soovid panna täis ka kanistri või muu anuma. Jah, saad veel vähemalt 1000 l lasta või enamgi.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Appi, noh. Kui sa nõksu uuesti vabastad, hakkab loomulikult uuesti jooksma, sest võib-olla soovid panna täis ka kanistri või muu anuma. Jah, saad veel vähemalt 1000 l lasta või enamgi.

Misasja. Hakkab jooksma, aga kohe jääb kinni tagasi, sest püstol ju tunneb ära, kui paak täis on. Suuremal osadel autodest küll ei ole võimalik paaki üle ääre ajama panna isegi uuesti püstolit vinnastades – plõksab kohe välja. Aga on mulgi olnud üks auto (ja samuti mersu), kus jõudis ühe sahmaka benssu välja visata, enne kui püstoli kinni plõksas. Ju on mersude paakidel mingi teistmoodi ehitus.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Appi, noh. Kui sa nõksu uuesti vabastad, hakkab loomulikult uuesti jooksma, sest võib-olla soovid panna täis ka kanistri või muu anuma. Jah, saad veel vähemalt 1000 l lasta või enamgi.

Misasja. Hakkab jooksma, aga kohe jääb kinni tagasi, sest püstol ju tunneb ära, kui paak täis on. Suuremal osadel autodest küll ei ole võimalik paaki üle ääre ajama panna isegi uuesti püstolit vinnastades – plõksab kohe välja. Aga on mulgi olnud üks auto (ja samuti mersu), kus jõudis ühe sahmaka benssu välja visata, enne kui püstoli kinni plõksas. Ju on mersude paakidel mingi teistmoodi ehitus.

ma ei tea, aga minu auto (ei ole mersu) on ka välja visanud, aga see on kindlas tanklas, igal pool pole nii, võibolla sõltub püstolist

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mersu buss on küll mul üle ääre ajanud. Lasin automaatselt kuni plõksuni, edasi käest nõksutades ja tuli kenasti üle ääre. Nõksutamine oli oma süü muidugi aga lihtsalt, jah, tuleb küll üle.

Appi, noh. Kui sa nõksu uuesti vabastad, hakkab loomulikult uuesti jooksma, sest võib-olla soovid panna täis ka kanistri või muu anuma. Jah, saad veel vähemalt 1000 l lasta või enamgi.

No vot minu enda auto samades tanklates ei hakka uuesti vabalt jooksma, annabki kohe järgmise nõksu kuni lihtsalt edasi enam ei lähe. Püstol ju ei reguleeri, ta ei tea kui suur paak mu autol on. Need konkreetsed mersu bussid aga lasid üle lasta ja see polnud ainult minu kogemus vaid ka teiste nende bussidega sõitjatelt. Minu vastus oligi lihtsalt selle nurga alt, et ei saa küsijale konkreetselt väita, et lülitub kinni ja üle ajama ei hakka. Võib küll hakata mõnel autol ja seda tulekski küsijale öelda.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No vot minu enda auto samades tanklates ei hakka uuesti vabalt jooksma, annabki kohe järgmise nõksu kuni lihtsalt edasi enam ei lähe. Püstol ju ei reguleeri, ta ei tea kui suur paak mu autol on. Need konkreetsed mersu bussid aga lasid üle lasta ja see polnud ainult minu kogemus vaid ka teiste nende bussidega sõitjatelt. Minu vastus oligi lihtsalt selle nurga alt, et ei saa küsijale konkreetselt väita, et lülitub kinni ja üle ajama ei hakka. Võib küll hakata mõnel autol ja seda tulekski küsijale öelda.

Vabandust, aga mina ei mõista, kuidas saab konkreetse automargiga selline asi juhtuda? Kui sa ütled, et mul alati juhtub see konkreetses tanklas (tanklaketis), siis isegi usuks. Aga, kui sa räägid mersubussist…!? Tankur ja püstol töötab ju kõikide autodega ühtemoodi. Paakide suurus võib küll erinev olla, aga püstol ju lukustub siis, kui ots vedelikuga kokkupuutesse läheb. Või arvad, et püstole tunneb ära, et nüüd täidab parasjagu mersubussi ja siis hakkab jupsima?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Või arvad, et püstole tunneb ära, et nüüd täidab parasjagu mersubussi ja siis hakkab jupsima?

See sõltub paaki siseneva toru ehitusest. Ma olen ka igasugu kummaliste masinatega sõitnud ja mõnega sai ikka vanduda küll. Ühel oli see toru nii pikk ja kitsas, et tankimisel lõi püstoli kohe kinni. No nagu väiksesse lehtrisse valaks liiga kiiresti vedelikku, ei jõudnud torust eest ära voolata. Pidigi niristama. Teine oli selline, millest võis vabalt välja pursata, ei löönud õigel ajal kinni. Pidi püstolit ise käega õiges asendis hoidma, ots allapoole surutud. Kui lihtsalt sisse torkasid,  vajus püstol niisugusesse asendisse, et ots jäi ülespoole, liiga kõrgele. Olen sealt ka sahmaka saanud.  Remonditöökojas ükskord mainisin, et igavene jama, öeldi, et mudeli viga, teada juba.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul küll tõesti pole meeles, kummal pool mingil autol see luuk oli. Kui muidugi 10 aastat sama autoga sõidad

Minul näiteks kulub luugi poolsuse meeldejätmiseks ühest tankimisest. Kui selleks on vaja noolekeste süsteemi ja lausa kümmet aastat, pole sellisel inimesel ilmselt liiklusse asja. Liiklusmärke õpite samamoodi 1 märk 10a jooksul?

Meil on peres kaks autot, neist üks bensiiniga ja luuk vasakul, teine diisliga ja luuk paremal. Mõlematel on tumehall sisu ja mõlemad ise on täpselt sama värvi. Lisaks on meil ka väikebuss, see on bensiin ja luuk paremal. Ka sellel on tumehall sisu ja ta ise on sama värvi kui teised autod, nõks tumedam. Tööl ma pean kasutama sõitudeks tööautosid, mis on firma sümboolikaga. Neid on kaht tüüpi, bensiiniga ja tumehalli sisuga ning diisliga ja tumehalli sisuga. Nemad on kapoti värvilt nõks tumedamad ja nõks soojem toon, kui meie kodused sõiduautod. Tööautosid kasutatakse rotatsiooni korras, ehk see satub peaaegu alati erinev, kasutan neid umbes kaks korda kuus. Mis sina arvad, kas mina, kel mul on load aastakümneid, tean peast kõigi nende autode bensuluukide asukohti. Ei, ei tea. Enne tanklasse sõitmist enamasti pean üldse uurima, mis krdi autos ma siis nüüd olingi. Ette kapotti vaatama küünitamine ka ei aita. Käigukangi nupp ütleb mulle koduautode suhtes, et näedsa, olen jah seekord Toyotaga. Nüüd jääb üle mõelda, kas see oli tööauto või koduauto. Koduauto või kodu-väikebuss. Jah, 5-10 sekundit, aga ma pean sellele mõtlema.

Efekt on täpselt sama kui see katse, millest on palju juttu tehtud. Pärastlõunal, tööl, kui kõik istuvad oma laudade taga. Firmas, kus pole vormiriietust. Küsida inimestelt, et nad oma jalgu vaatamata kirjeldaksid kohe oma jalatseid. Värv, tegumood, kontsa kõrgus. Pooled vajuvad mõttesse ja neist omakorda pooled panevad mööda, ehkki on end päeva jooksul peeglist 20 korda vaadanud ja oma jalgu 100x näinud. Teisest poolest, kes kõhklemata vastavad, on omakorda pooltel kas jalas sussid, mida nad kannavad vaid tööl või on neil ainult 1 paar vastava aastaaja kingi või on neil tuliuued kingad, mille imetlemisega nad mõttes on terve päeva tegelenud. POOLED peavad pikalt mõtlema ja siis ka paneb veerand küsitletutest mööda.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

POOLED peavad pikalt mõtlema ja siis ka paneb veerand küsitletutest mööda.

Proovisin enda peal. Ma olen eile hommikust saadik koduses rõivas ja mõlemal päeval samad villased sokid jalas. Püüdsin meenutada, mis värvi sokid mul on. Ei mõelnud välja.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teisest poolest, kes kõhklemata vastavad, on omakorda pooltel kas jalas sussid, mida nad kannavad vaid tööl või on neil ainult 1 paar vastava aastaaja kingi või on neil tuliuued kingad, mille imetlemisega nad mõttes on terve päeva tegelenud. POOLED peavad pikalt mõtlema ja siis ka paneb veerand küsitletutest mööda.

No just. Põhjus ongi selles, et kellel on palju erinevaid kingi/autosid ja kelle jaoks nende vahetamine on harilik, see ei teagi enam, millega just parajasti sõidab/kõnnib ja kuidas see konkreetne mudel just detailides välja nägi – kas oli lukuga või paeltega saabas või kummal pool oli luuk.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teisest poolest, kes kõhklemata vastavad, on omakorda pooltel kas jalas sussid, mida nad kannavad vaid tööl või on neil ainult 1 paar vastava aastaaja kingi või on neil tuliuued kingad, mille imetlemisega nad mõttes on terve päeva tegelenud. POOLED peavad pikalt mõtlema ja siis ka paneb veerand küsitletutest mööda.

No just. Põhjus ongi selles, et kellel on palju erinevaid kingi/autosid ja kelle jaoks nende vahetamine on harilik, see ei teagi enam, millega just parajasti sõidab/kõnnib ja kuidas see konkreetne mudel just detailides välja nägi – kas oli lukuga või paeltega saabas või kummal pool oli luuk.

See on tõde. Oma esimese auto puhul minagi teadsin peast ka igat täket kojamehel.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Bensiini ja diiselmootoriga auto eristab hääle järgi, te tõesti jätate ekstra meelde mis kütus autosse käib? Eks nii juhtub, kui elevant kõrvadel tallunud.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on peres kaks autot, neist üks bensiiniga ja luuk vasakul, teine diisliga ja luuk paremal. Mõlematel on tumehall sisu ja mõlemad ise on täpselt sama värvi. Lisaks on meil ka väikebuss, see on bensiin ja luuk paremal. Ka sellel on tumehall sisu ja ta ise on sama värvi kui teised autod, nõks tumedam. Tööl ma pean kasutama sõitudeks tööautosid, mis on firma sümboolikaga. Neid on kaht tüüpi, bensiiniga ja tumehalli sisuga ning diisliga ja tumehalli sisuga. Nemad on kapoti värvilt nõks tumedamad ja nõks soojem toon, kui meie kodused sõiduautod. Tööautosid kasutatakse rotatsiooni korras, ehk see satub peaaegu alati erinev, kasutan neid umbes kaks korda kuus. Mis sina arvad, kas mina, kel mul on load aastakümneid, tean peast kõigi nende autode bensuluukide asukohti. Ei, ei tea. Enne tanklasse sõitmist enamasti pean üldse uurima, mis krdi autos ma siis nüüd olingi. Ette kapotti vaatama küünitamine ka ei aita. Käigukangi nupp ütleb mulle koduautode suhtes, et näedsa, olen jah seekord Toyotaga. Nüüd jääb üle mõelda, kas see oli tööauto või koduauto. Koduauto või kodu-väikebuss. Jah, 5-10 sekundit, aga ma pean sellele mõtlema.

Selge siis, sina tead kütuse tankimist auto sisu värvi järgi. Natuke ka kapoti värvi järgi, selge see, tore. Rohkem pole ilmselt midagi vaja sul siia teemasse lisada.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Bensiini ja diiselmootoriga auto eristab hääle järgi, te tõesti jätate ekstra meelde mis kütus autosse käib? Eks nii juhtub, kui elevant kõrvadel tallunud.

Töötava mootoriga tankimine on teadupärast keelatud.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selge siis, sina tead kütuse tankimist auto sisu värvi järgi. Natuke ka kapoti värvi järgi, selge see, tore. Rohkem pole ilmselt midagi vaja sul siia teemasse lisada.

Ma mõtlesin ka seda lugedes, et äkki ostaks siis vähemalt koju tiba erinevaid autosid, kui kõik on hallid, halli sisuga ja lähevad pidevalt segamini.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 204 )


Esileht Hobinurk Rumalad küsimused tankimise kohta