Esileht Tööelu, raha ja seadused. Säästlikkuse piir

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 188 )

Teema: Säästlikkuse piir

Postitas:
Kägu

Samas kui on seltskonnas mõni, kes absoluutselt iga senti saeb, siis kõlab see tõesti kõigi lõbu rikkumisena.

Eriti jubedad on need sendisaagijad, kes veel kogu aeg vaatavad, kuidas saaks teiste arvelt lõbutseda. Näiteks alati topivad ennast teiste auto peale, söögikohas istuvad, midagi ei võta, aga kui keegi pakub, et jagame siis toitu, siis õgib nagu loom, kui on kokkulepe, et võtame kõik midagi kaasa, see ei võta kunagi midagi, aga teiste toodut tarbib nõrkemiseni jne, jne. Minu jaoks on õudsed sellised inimesed ja üdiselt viskamegi sellised seltskonnast välja.

Jah, kõlab õudsana. Aga oled sa mõelnud, et võib-olla see ongi rahaliselt tema päeva ainus võimalus midagi süüa?

+4
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, kõlab õudsana. Aga oled sa mõelnud, et võib-olla see ongi rahaliselt tema päeva ainus võimalus midagi süüa?

Ma pole see, kellel sa vastad, aga sel juhul inimene ju ei pressi ennast niisama kaasa vaid ütleb, et mul pole praegu võimalik teiega tulla, kui keegi just mulle välja teha või laenata ei taha.

Sellist, kes istub ja ootab, et pakutakse, ei ole kohanud.

Küll aga ajavad mind hulluks need, kes tahavad teise taldrikust maitsta. Eriti rämedad on tibud, kes arvavad, et see on veel hästi kelmikas oma kahvel teise taldrikusse torgata ja siis itsitada.

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll aga ajavad mind hulluks need, kes tahavad teise taldrikust maitsta. Eriti rämedad on tibud, kes arvavad, et see on veel hästi kelmikas oma kahvel teise taldrikusse torgata ja siis itsitada.

Mul pole mitte midagi selle vastu, kui keegi seda teeb. Mis sellest siis on? Aga sul lähisõbrannade seas on sellised, keda kutsud imelikeks tibudeks?

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll aga ajavad mind hulluks need, kes tahavad teise taldrikust maitsta. Eriti rämedad on tibud, kes arvavad, et see on veel hästi kelmikas oma kahvel teise taldrikusse torgata ja siis itsitada.

Mul pole mitte midagi selle vastu, kui keegi seda teeb. Mis sellest siis on? Aga sul lähisõbrannade seas on sellised, keda kutsud imelikeks tibudeks?

Ei, need ei ole lähisõbrannad, olen sellistega kohtunud töölõunatel ja ühiste tuttavate pidudel.
Einoh, kui sulle meeldib, et keegi oma sust läbi käinud kahvliga su taldrikus sorgib, siis anna tuld. Mulle ei meeldi. Kui tahab maitsta, siis küsime taldriku ja ka lõikan/panen talle seda maitsta. Või tellin talle ka sama (eel)roa. Ma ei tuleks selle pealegi, et teise taldrikult näiteks üks neljast sparglist pihta panna.

Kuna käin palju väljas söömas, näen väga sageli, kuidas üks kahvliga kogu aeg üle laua teise taldrikus songib ja see, kelle taldrikus songitakse, tunneb end liiga piinlikult, et midagi öelda ja kaotab isu.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

et keegi oma sust läbi käinud kahvliga

Oma suust läbi käinud kahvliga. Kahjuks ei saa parandada.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, need ei ole lähisõbrannad, olen sellistega kohtunud töölõunatel ja ühiste tuttavate pidudel. Einoh, kui sulle meeldib, et keegi oma sust läbi käinud kahvliga su taldrikus sorgib, siis anna tuld. Mulle ei meeldi. Kui tahab maitsta, siis küsime taldriku ja ka lõikan/panen talle seda maitsta. Või tellin talle ka sama (eel)roa. Ma ei tuleks selle pealegi, et teise taldrikult näiteks üks neljast sparglist pihta panna.

Enamik inimestele see traumat ei põhjusta. Probleem on pigem sinus.

+4
-22
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ja see, kelle taldrikus songitakse, tunneb end liiga piinlikult, et midagi öelda ja kaotab isu.

😀 😀 😀

See on nüüd küll sinu interpretatsioon. Pigem on vastupidi-see, kes tellis, ei jaksa süüa ning seetõttu teine võtab osad palad endale. Isegi tihti teeme nii.

+3
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enamik inimestele see traumat ei põhjusta. Probleem on pigem sinus.

Muidugi minus. Seepärast olen alati valmis minu taldrikus lubamata sonkijale sama söögi välja tegema, kui ta ise ei raatsi osta.

ja see, kelle taldrikus songitakse, tunneb end liiga piinlikult, et midagi öelda ja kaotab isu.

???? ???? ????

See on nüüd küll sinu interpretatsioon. Pigem on vastupidi-see, kes tellis, ei jaksa süüa ning seetõttu teine võtab osad palad endale. Isegi tihti teeme nii.

Ei, ma ju näen ja oskan situatsioonidel vahet teha. On neid, keda see tõesti segab, kui keegi tatise kahvliga nende taldrikus sorib.

Kui näiteks ma ei jaksa ära süüa, siis ei kangutata kahvliga kraami üle laua vaid abikaasa võtab mu taldriku enda ette ja sööb inimese moodi.

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, need ei ole lähisõbrannad, olen sellistega kohtunud töölõunatel ja ühiste tuttavate pidudel. Einoh, kui sulle meeldib, et keegi oma sust läbi käinud kahvliga su taldrikus sorgib, siis anna tuld. Mulle ei meeldi. Kui tahab maitsta, siis küsime taldriku ja ka lõikan/panen talle seda maitsta. Või tellin talle ka sama (eel)roa. Ma ei tuleks selle pealegi, et teise taldrikult näiteks üks neljast sparglist pihta panna.

Enamik inimestele see traumat ei põhjusta. Probleem on pigem sinus.

Loomulikult on see kohutav matslikkus. Eestlased ja kombed on tundmatu kooslus.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult on see kohutav matslikkus. Eestlased ja kombed on tundmatu kooslus.

Oma lähedastega pole siin midagi matslikku.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teema on suht laiaks läinud erinevate näidetega ja eks muidugi on igasuguseid äärmusi. Olen TA ja teemat tehes pigem pidasingi silmas neid inimesi, kellel iseenesest raha on, aga kes on läinud popi säästuteemaga nii äärmusesse, et teevadki ettepanekuid sellisteks kummalisteks asjadeks nagu nt meelelahutusasutusse oma joogi kaasa võtmine. Minu jaoks on see lihtsalt nii veider ja pigem piinlik, suht-koht võrdne selle situatsiooniga, kui inimene võtaks kohvikusse oma toidu kaasa. Tekibki küsimus, et miks siis üldse käia sellistes kohtades, kui see pole koht, kuhu raha kulutada? Samasse äärmusesse kuuluvad minu silmis need absoluutselt kõigega koonerdajad, kellel iseenesest raha on, aga isegi oma enda pere täisväärtusliku toitmise peale ei raatsita kulutada (mis siin ühes teemas kunagi arutati, et saab perele ka poolest pakist frikadellidest mitme päeva supi keedetud).

Mulle tundub sarnaselt siin mõne eelpool kirjutajaga, et need, kellel on päriselt keeruline, pigem ei roni üldse sellistesse kohtadesse. Mul on ka üks sõbranna, kes on madalapalgaline üksikema ja ma tean, et tal on rahaliselt raske ning ta ei kuluta sellise meelelahutuse peale raha. Välja teha ta endale ka ei lubaks. Tõesti ma ei kutsu teda kohvikusse, vaid teeme koos asju, mis ei nõua erilisi väljaminekuid.

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, need ei ole lähisõbrannad, olen sellistega kohtunud töölõunatel ja ühiste tuttavate pidudel.

Tahad öelda, et võõrad inimesed hakkavad sinu taldrikust toitu nokkima? See ei meeldi küll kellelegi. Oma sõbrannad võivad küll minu taldrikust maitsta võtta. Pole probleem mu jaoks.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult on see kohutav matslikkus. Eestlased ja kombed on tundmatu kooslus.

Oma lähedastega pole siin midagi matslikku.

Iga inimesega on. Lihtsalt mõned arvavad, et lähedased ei vääri mingit austust ega häid kombeid.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, kõlab õudsana. Aga oled sa mõelnud, et võib-olla see ongi rahaliselt tema päeva ainus võimalus midagi süüa?

Kui nii oleks, oleks muidugi okei, siis sõbrad pigem aitaks, aga ei ole veel nii vaeseid kohanud, kes ei jaksaks süüa osta, see teiste arvel elamine on ikka pigem elustiil, mitte karjuv vajadus.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iga inimesega on. Lihtsalt mõned arvavad, et lähedased ei vääri mingit austust ega häid kombeid.

Täitsa napakas ikka. Masendav inimene. Ei austa oma lähedast, küsides proovida tüki tema toidust? Sõida seenele tõesti.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täitsa napakas ikka. Masendav inimene. Ei austa oma lähedast, küsides proovida tüki tema toidust? Sõida seenele tõesti.

Ei öeldud ju, et küsiti proovida. Hakati lihtsalt kahvliga sonkima. Küsimine on normaalne, niisama tegutsemine ei ole.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei öeldud ju, et küsiti proovida. Hakati lihtsalt kahvliga sonkima. Küsimine on normaalne, niisama tegutsemine ei ole.

Ma väga ei usu seda juttu, et poolvõõrad kusagil restos songivad ärikohtumise ajal teiste taldrikus. Ilmselgelt teiste tegevus, mis on pealt nähtud, on tehtud eelnevalt luba küsides.

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult on see kohutav matslikkus. Eestlased ja kombed on tundmatu kooslus.

Oma lähedastega pole siin midagi matslikku.

Oma lähedasele ka ei lähe ma sõrmi või kahvlit tema taldrikusse suruma ometi 🙂

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei öeldud ju, et küsiti proovida. Hakati lihtsalt kahvliga sonkima. Küsimine on normaalne, niisama tegutsemine ei ole.

Ma väga ei usu seda juttu, et poolvõõrad kusagil restos songivad ärikohtumise ajal teiste taldrikus. Ilmselgelt teiste tegevus, mis on pealt nähtud, on tehtud eelnevalt luba küsides.

Näen seda sageli sellistel laudkondadel, kus juba veidi on napsu võetud, näiteks firma uusaastapeod või sõbrannade kooseinestamised. On selgelt näha, kes on mats ja kes seltskonnast seda matsi vaevu talub, sest kuidas ikka ütled teisele, et kuule, kas sa ise ei oska/raatsi endale sama eelrooga tellida, kui nii jubedalt huvitab, kuidas maitseb.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iga inimesega on. Lihtsalt mõned arvavad, et lähedased ei vääri mingit austust ega häid kombeid.

Täitsa napakas ikka. Masendav inimene. Ei austa oma lähedast, küsides proovida tüki tema toidust? Sõida seenele tõesti.

Jutt ju mitte küsimisest vaid nendest enamasti noortest naistest, kes peavad seda teise taldrikusse oma kahvli toppimist naljakas ja kelmikaks.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enamusel eestlastel pole sääste, elatakse palgast palagani või toetusest toetuseni. Samal ajal on vaja hoobelda kaheldavate staatusesümbolitega, käia spas ja klubis, kõik peab olema uus. Kas on vaja? Kellele sellega muljet avaldada üritatakse? Või on see siis tõesti nii hea tunne kui seda tehakse kuulõpu tühja konto hinnaga?

Olen igati nõus, et säästud peavad olema ja palgapäevast palgapäevani elada on väga riskantne, aga samas olen ma ka seda meelt, et kui ma käin tööl (kus ma veedan enamuse oma päevast ja kuigi mulle mu töö täitsa meeldib, siis ma ei käi tööl mitte sellepärast, et ma hirmsasti tahaks, vaid selleks, et ära elada), siis tahan ma selle raha eest ka endale midagi lubada. Mida ma vanas eas selle iga säästetud sendi otsas istudes peaks tegema, kui enam tervist ei ole, et elu nautida? Minu arust ei saa päris paaniliseks ka säästmisega minna. Teine asi on jah see, kui üldse raha ei ole ja võetakse järelmaksude peale uut tehnikat jms, aga ma ei räägi sellest sihtgrupist hetkel.

Nii on jah. MIngist vanusest ja terviseseisundist alatyes kaob inimesel igasugune oskus nautida. Kui raha kätte saab, siis paneb selle kohe inimväärseks eluks vajalike toodete ja teenuste alla.

Aa, ei, see on selle pärast et eestis on nii madalad toetused ja pensionid, et inimväärset ära elamist need ei luba. Paremal järjel inimesed naudivad elu veel päris kõrges vanuses.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täitsa napakas ikka. Masendav inimene. Ei austa oma lähedast, küsides proovida tüki tema toidust? Sõida seenele tõesti.

Ei öeldud ju, et küsiti proovida. Hakati lihtsalt kahvliga sonkima. Küsimine on normaalne, niisama tegutsemine ei ole.

Ka küsimine on matslik. Kui pakutakse, suus jah. Aga ei küsita teise toitu.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iga inimesega on. Lihtsalt mõned arvavad, et lähedased ei vääri mingit austust ega häid kombeid.

Täitsa napakas ikka. Masendav inimene. Ei austa oma lähedast, küsides proovida tüki tema toidust? Sõida seenele tõesti.

Loomulikult. Kui eelnevalt on kokku lepitud, et tellime mitme peale erinevaid asju ja siis kõik proovime kõike, on iseasi. Aga kellegi teise toitu küsida on ikka mats mis mats. Või veel hullem, lihtsalt kahvliga peale lennata.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täitsa napakas ikka. Masendav inimene. Ei austa oma lähedast, küsides proovida tüki tema toidust? Sõida seenele tõesti.

Ei öeldud ju, et küsiti proovida. Hakati lihtsalt kahvliga sonkima. Küsimine on normaalne, niisama tegutsemine ei ole.

Ka küsimine on matslik. Kui pakutakse, suus jah. Aga ei küsita teise toitu.

Abikaasalt võiks ehk veel küsida, kuigi abikaasa pakuks ju niikuinii, kui näeb, et jõllitad, ilanire suunurgas ja kõrisõlm klõnksumas, tema taldrikut. Aga sõbranna taldrikkusse vahtimine ja selle üle keele limpsamine on küll matslik. Kui sõbrannale maitses ja näib kohutavalt ahvatlev, telli endale ka või jäta järgmiseks korraks meelde.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On selgelt näha, kes on mats ja kes seltskonnast seda matsi vaevu talub, sest kuidas ikka ütled teisele, et kuule, kas sa ise ei oska/raatsi endale sama eelrooga tellida, kui nii jubedalt huvitab, kuidas maitseb.

Ega seda seetõttu ei tehta, et endal raha pole. Ikka seetõttu, et proovida mingit killukest. Ma näiteks ei telliks endale iial kammkarpe, ma ei saa neist mingit naudingut, nagu ka austritest, aga huvi pärast tüki prooviksin, kui oleme heas restos, et millise maitsega seekord. Võiksin endale igal toidukorral 100 taldrikutäit neid tellida, aga ma ei soovi peale väikese tükikese.

+2
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga sõbranna taldrikkusse vahtimine ja selle üle keele limpsamine on küll matslik. Kui sõbrannale maitses ja näib kohutavalt ahvatlev, telli endale ka või jäta järgmiseks korraks meelde.

Ma ei tea, nüüd läheb see jutt juba veidraks ja mingi vaeste eriks. Sellist lugu, et soovitakse, kuna ise ei raatsi osta, pole ma küll eales näinud. See on mingi teie väljamõeldis juba, et ila tilgub ja soovitakse tasuta teiste toite ära süüa, et enda raha kokku hoida.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On selgelt näha, kes on mats ja kes seltskonnast seda matsi vaevu talub, sest kuidas ikka ütled teisele, et kuule, kas sa ise ei oska/raatsi endale sama eelrooga tellida, kui nii jubedalt huvitab, kuidas maitseb.

Ega seda seetõttu ei tehta, et endal raha pole. Ikka seetõttu, et proovida mingit killukest. Ma näiteks ei telliks endale iial kammkarpe, ma ei saa neist mingit naudingut, nagu ka austritest, aga huvi pärast tüki prooviksin, kui oleme heas restos, et millise maitsega seekord. Võiksin endale igal toidukorral 100 taldrikutäit neid tellida, aga ma ei soovi peale väikese tükikese.

No siis tellidki endale portsu või palud ettekandjal tuua üks. Suu peas. Mitte ei käi ja ei vahi teiste taldrikutesse, mida kõike sa sooviksid naaaaatukene ainult proovida. Seda ja siis maitseks toda ja no prooviks tema taldrikust seda ja siis veel möödaminnes küsiks toda ja näpsaks kahvliga kelleltki veel seda. Tahad proovida – ostad. Nii lihtne see ongi.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga sõbranna taldrikkusse vahtimine ja selle üle keele limpsamine on küll matslik. Kui sõbrannale maitses ja näib kohutavalt ahvatlev, telli endale ka või jäta järgmiseks korraks meelde.

Ma ei tea, nüüd läheb see jutt juba veidraks ja mingi vaeste eriks. Sellist lugu, et soovitakse, kuna ise ei raatsi osta, pole ma küll eales näinud. See on mingi teie väljamõeldis juba, et ila tilgub ja soovitakse tasuta teiste toite ära süüa, et enda raha kokku hoida.

Ei, need on kaks erinevat asja. Ühed on koonrid, kes ei telligi midagi vaid ootavad, et neile vlja tehtaks.

Teised on matsid, kes ei tahagi kõhtu teiste arvelt täis süüa, neil lihtsalt puuduvad kombed ja seetõttu ajavad oma jämedad näpud või tatise kahvli lihtsalt teise inimese taldrikusse. See ei ole säästust motiveeritud, lihtsalt kehvast lastetoasy.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teised on matsid, kes ei tahagi kõhtu teiste arvelt täis süüa, neil lihtsalt puuduvad kombed ja seetõttu ajavad oma jämedad näpud või tatise kahvli lihtsalt teise inimese taldrikusse. See ei ole säästust motiveeritud, lihtsalt kehvast lastetoasy.

Ei ole matslik küsida oma mehelt või healt sõbrannalt tükikest. Sõbrannaga oled terve elu koos head ja halba jaganud, ühes voodis maganud ja nüüd on kisa taevani ühest tükikesest?

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No siis tellidki endale portsu või palud ettekandjal tuua üks. Suu peas. Mitte ei käi ja ei vahi teiste taldrikutesse, mida kõike sa sooviksid naaaaatukene ainult proovida. Seda ja siis maitseks toda ja no prooviks tema taldrikust seda ja siis veel möödaminnes küsiks toda ja näpsaks kahvliga kelleltki veel seda. Tahad proovida – ostad. Nii lihtne see ongi.

Käin ja vahin? Kuhu, oma kaaslase taldrikusse? Viisakam on tellida kammkarbid, võtta ühest viiendik ja tagasi saata? Really?

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 188 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Säästlikkuse piir