Esileht Hobinurk Sünnitusmajast hullarisse?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 196 )

Teema: Sünnitusmajast hullarisse?

Postitas:

Mõttetu teha selliseid saateid, kus teine pool ei saa selgitada.  Endise töökaaslane vend on skisofreenik ja tean, kui raske on inimest ravile tema tahtevastaselt. Niikaua, kui inimene ei ole endale või teistele ohtlik, ei jäeta kedagi sisse.

https://www.kliinikum.ee/patsiendiinfo-andmebaas/tahtest-olenematu-ravi/

Siin on kirjas, kui kuidas see toimub, otsuse teeb valvearst, siis 24 tunni jooksu hindab teine psühhiaater seisundit. Kui läheb üle 48 tunni, siis läheb asi kohtusse ja tuleb kohtunik vestlema. Seega ei saa seda  ämmaka kraesse ajada.

 

+42
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohtupsühholooge pole aga ühtki.

Mida sa sonid, on ikka küll. Sinu muud rumalat juttu ei hakka kommenteerimagi üldse. Nüüd kustutasid ära oma kirjutise üldse, ise said ehk ka aru, milline lahmiv ja rumal see jutt on.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nägin Jolanda nime, siis arvasin kohe, et tean, kellega tegemist. Teades veidike ta tausta, usun, et arstide samm oli põhjendatud.

+22
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te nagu tõesti arvate, et kellegi ravile viimine käib lihtsalt suvaliselt sõrmenipsust?
Ja see keda EMOs küsitleti. Õnnelik peaks olema, et hoolitakse ja uuritakse. Palju hullem oleks kui kedagi ei huvitaks.

Siin ilmeslt on koos kõik need, keda kassapidajad pidevalt sõimavad ja kes igas olukorras näevad rünnakut nende isiku vastu. Uskuge mind, te ei ole nii tähtsad ja huvipakkuvad.

+25
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on mõned öelnud, et teine osapool ei saa selgitusi jagada. Aga kas seaduse järgi pole siiski nii, et vaikimiskohustus langeb niipea, kui juhtumi on juba avalikustanud inimene ise?

Siit-sealt ajakirjandusest on lugeda olnud mitmetest kogemustest ja tegelikult kummaline, kui kiirelt hakatakse jõupositsioonil olijate poolt diagnoosima võõrastele inimestele kohe vaimseid häireid. Mul endal on laste tulekuga seoses ilusad mälestused, aga sõbranna muljetas, et niikui julges sünnituslaual nutta, nii kohe käratanud ämmakas, “Pöörduge hullumajja!” Ometi pole sõbrannal elu sees vaimse tervisega mingeid ravi vajavaid muresid olnud.

 

+2
-20
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kas keegi päriselt usub, et kedagi saab psühhiaatriahaiglasse tahtevastasele ravile panna ilma põhjuseta, lihtsalt ämmaemanda kiusu tõttu???

Selleks, et kedagi vastu tema tahtmist psühhiaatriahaiglasse panna, on kindlasti vaja psühhiaatri otsust. Nagu siin juba öeldi, teatud aja peale hospitaliseerimist vaatab teine psühhiaater patsiendi üle ja otsustab, kas taotleda kohtu kaudu tahtevastast ravi või mitte.

Tahtevastane ravi tähendab seda, et ka kohtunik käib psühhiaatriahaiglas patsiendiga vestlemas. Lisaks arutab otsuse läbi arstide konsiilium, mitte üks arst. Ja ämmaemanda käest ei küsita üldse midagi.

Me ei tea, kas noor naine oli varasemalt psühhiaatri juures käinud, haiglaravil olnud ja kas tal oli enne vaimse tervise probleeme diagnoositud või ei. Aga karta on, et võis olla. Seda tuleb ikka ette, et peale sünnitust võivad tekkida või süveneda vaimse tervise probleemid. Kõige halvemal juhul võib tekkida psühhoos ja ema muutub ohtlikuks endale ja/või lapsele. Väga hea, kui ämmaemand õigeaegselt probleemi märkab ja naine saab vajalikku abi. Tegelikult peaks ämmaemandale tänulik olema. Sundhospitaliseerimine võis päästa noore ema ja lapse elu. Kahjuks tundub, et isegi 40 päeva pikkune haiglaravi ei mõjunud, sest emal ei ole mitte mingit haiguskriitikat tekkinud. Ta ei saa isegi praegu aru, et on haige, vaid usub, et see on mingi vandenõu ja arstide kius.

Väga suur mure on lapse pärast, kes peab üles kasvama sellistes tingimustes. Loodetavasti on mõni adekvaatne pereliige olemas.

Neile, kes arvavad, et emale oleks pidanud viima vastsündinu psühhiaatriahaigla kinnisesse osakonda, kuna “see oleks ema seisundit parandanud” – laps ei ole mingi ravim või tablett emale. Vastsündinu vajab rahulikku ja turvalist keskkonda, eriti veel, kui ta on enneaegne. See ei ole lapse huvides, kui teda ema ravimiseks kuskil ringi solgutatakse.

+35
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on mõned öelnud, et teine osapool ei saa selgitusi jagada. Aga kas seaduse järgi pole siiski nii, et vaikimiskohustus langeb niipea, kui juhtumi on juba avalikustanud inimene ise?

Siit-sealt ajakirjandusest on lugeda olnud mitmetest kogemustest ja tegelikult kummaline, kui kiirelt hakatakse jõupositsioonil olijate poolt diagnoosima võõrastele inimestele kohe vaimseid häireid. Mul endal on laste tulekuga seoses ilusad mälestused, aga sõbranna muljetas, et niikui julges sünnituslaual nutta, nii kohe käratanud ämmakas, “Pöörduge hullumajja!” Ometi pole sõbrannal elu sees vaimse tervisega mingeid ravi vajavaid muresid olnud.

Seaduse järgi võib ju nii olla. Aga ämmaemandad ja arstid on juhuslikult normaalsed eetilised inimesed ja ei hakka kellegi isiklikke terviseandmeid jagama, isegi siis, kui neil selleks õigus on.

+17
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Psühhoos oli diagnoos. Selles seisundis inimene ei mäletagi ise midagi ja nad wu saa ka aru miks nad haiglasse viidi.
2 aastat hiljem tuled avalikkuse ette, nüüd alles? Nii valus oli. Vot ei usu.
Ja ema kes oma vastsündinu omapead jätab ja vabandusena, aga ta vajab mind alles kolme tunni pärast. Sry, kuid sa pole normaalne.Ja ega ta seal saateski väga head muljet ei jätnud. Selgelt oli ju näha, et inimene valetab.

+27
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks siis isa sõna ei võta, kui süütule kannatajale liiga tehakse??

+14
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on üks ääretult kurb ja segane lugu, aga niisama lihtsalt Eestis last ära ei võetaks, põhjus pidi tõsine olema ja tundub, et oligi. Mul on üks koolikaaslane, kes varem alati üsna tasakaalukas ja rahulik inimene oli, aga paar aastat tagasi nägin õudusega tema Youtube’i videosid, kus päris seosetut ja hullumeelset juttu ajab, naiselikkuse väest ja saatusest ja vastikutest spioonidest, kes sõbrannasid mängivad, aga tegelikult on lastekaitsetöötajad. Sellised tuniajased videod  kus ükski lause omavahel seoses ei ole. Olin segaduses, mis temaga juhtunud on, küsisin ühelt pereliikmelt ja tuli välja, et sünnitus oli väga-väga pikalt ja raskelt läinud ja midagi oleks nagu peas kaduma läinud, tagasi mõistus enam ei tulnud. Tema kasvatab oma last ikka ise, kuigi ei saa ka aru, miks tal pidevalt silma peal käiakse hoidmas. Nii et ma kujutan ette, kui palju hullem peab olema inimese psüühika, et otsustataks, et lapsega hakkama ei saa. Võib-olla see saates olnud neiu oli ka varem justkui igati okei inimene ja tegemist nagu traumajärgse meeltesegadusega, aga kui mina oleks ämmaemand ja ma näeks, et äsjasünnitanud naine lippab õue ja jätab vastsündinu üksinda, lisaks kõik muu, siis teataksin ka, kuhu vaja, et tegemist ei ole stabiilsena näiva inimesega ja edasise otsuse teeb vastav spetsialist, ma ei näe ämmaemandal siin süüd. Väga, väga kurb lugu.

+27
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind viidid teisel päeval peale synnitust gynekoloogi juurde kontrolli tunniks ajaks paar korrust alla poole majas. Laps jài täiesti yksi palatisse. Mitte kellelgi peale minu sellega probleemi ei olnud ja kõik ytlesid yhest suust, et tunni ajaga ei juhtu temaga midagi! Ja nyyd tekkis siis selline jama 10’st minutist mis ema õues viibis? Väga kummaline lugu on see.

+10
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvestades selle ema minevikku, siis ei imestaks, kui käitus just nii nagu haigusloos kirjas oli. Kuid siiski, on see liigne käitumine, et viidi minema. Esmalt oleks pidanud helistama tema mehele ja haiglasse kutsuma.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kurb lugu jah, aga ma ei ole päris nõus sellega ka, et kõiki inimesi võetakse justkui ühe robotile kehtestatud mõõdupuuga ja kui sa kellegi ettekujutusele “normaalsest” inimesest ei vasta, siis oledki hull valmis. Sealjuures ohtlik endale ja teistele? Muidugi me ei tea mis seal tegelikult kohapeal toimus. Lihtsalt epikriisis jäid silma mingikd remargid, mis ei kinnita küll kellegi hulluks olemist, vaid pigem kellegi subjektiivset arvamust. Ei mäleta enam kõike, aga epikriisis seisis nt midagi a la “rääkis palju ja ebaolulisi detaile” – kes on see otsustaja mis kellegi jaoks ebaoluline on, kus siin see kriteerium on? Inimene tahtis minna esimest lund vaatama, filmis seda, laulis, tahtis videot mehele saata, epikriisis seisab: “tundis mehe vastu erilist armastust” .. Vabandust, mida see peaks tähendama?

Nagu ma aru saan, siis 40 päeva oli sundravil. Last kordagi selle aja jooksul ei näinud, saan aru, et meest ka vaatama ei lubatud. Inimest hoiti tugevate ravimite mõju all. Huvitavad ravivõtted. Peale seda lasti siis koju mehe ja lapse juurde. Siis enam probleemi ei nähtud?

Mulle tundub, et siin on nii ühelt kui teiselt poolt mingi “kala” sees.

Mis mulle veider tundus oli see, et ta ütles, et oli psühhoneuroloogia vastuvõttu saabudes täiesti rahulik. Kui mind oleks mu vastsündinu juurest vägisi minema viidud ei tea kuhu ja olen ei tea kus ega tea kus mu laps on jne – ma küll oleks kõike muud kui rahulik. Selline asi viiks tasasegi inimese endast täiesti välja ja hüsteeriasse. Emainstinkt hakkaks selliselt möllama, et kõik uksed ja aknad lendaksid. 🙂

+15
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Kalliver ei olnud mitte aastaid tagasi normaalne, vaid tolleaegsed negatiivsed kommentaarid on sealt nagu imeväel kadunud. Ka minu 9 aastat tagasi kirjutatu. Kui ma 9 aastat tagasi sünnitasin, siis sünnituse järel vaatasin ta keskmist – 1,7. Siis mingi aja pärast kadus sealt ports negatiivseid kommentaare ja ilmus imelisi kiidulaulukesi. Ka 17 aastat tagasi oli ta täpselt vastav nendele viimastele kommentaaridele – kohutav.

Ja epikriise kirjutatakse üpriski tihti selles vormis, et nt see tige ämmaemand räägib arstile ja see paneb epikriisi kirja. See, et miski on epikriisis, ei tähenda, et see mingi kuldne tõde veel on.

+16
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sünnitasin ITKs 2019a Jaanuaris. Väga vaikne oli; peale minu veel üks sünnitaja.Ma ei mäleta ämmaemanda nime; kes minuga alguses tegeles.Enne sünnitamistuppa jõudes oli mul juba 4cm avatust. Sünnituse lõpufaasis; küsisin epiduraali; sest tundsin et enam ei suuda. Ämmaemand ei tulnud avatust kordagi kontrollima; vaid ütles et sa ei ole sellise häälega et hakkad kohe sünnitama. Pandigi epiduraal ja suht kiiresti algasid pressid ja muidugi epiduraalist polnud enam kasu siis. Sünnitust tuli minu õnneks vastu võtma teine ämmaemand; kes vangutas pead ja ütles; et kas sul üldse avatust kontrolliti enne epiduraali panekut. Ja muidugi mitte. Uskumatu hoolimatus.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks peaks üldse öösel kell 5 minema õue jalutama?

Ilmselt lähevad öösel kell viis õue asja eest teist taga jalutama inimesed, kel pööningul päris kõik korras ei ole.

+13
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind viidid teisel päeval peale synnitust gynekoloogi juurde kontrolli tunniks ajaks paar korrust alla poole majas. Laps jài täiesti yksi palatisse. Mitte kellelgi peale minu sellega probleemi ei olnud ja kõik ytlesid yhest suust, et tunni ajaga ei juhtu temaga midagi! Ja nyyd tekkis siis selline jama 10’st minutist mis ema õues viibis? Väga kummaline lugu on see.

Sinu puhul teati, et sind pole. Hoiti silm peal. Sa ei gaihtunud kell 5 minema kuskile õue, siit erinevus.
Psühhoos on siiski auht hull seisund

+15
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on mõned öelnud, et teine osapool ei saa selgitusi jagada. Aga kas seaduse järgi pole siiski nii, et vaikimiskohustus langeb niipea, kui juhtumi on juba avalikustanud inimene ise?

Siit-sealt ajakirjandusest on lugeda olnud mitmetest kogemustest ja tegelikult kummaline, kui kiirelt hakatakse jõupositsioonil olijate poolt diagnoosima võõrastele inimestele kohe vaimseid häireid. Mul endal on laste tulekuga seoses ilusad mälestused, aga sõbranna muljetas, et niikui julges sünnituslaual nutta, nii kohe käratanud ämmakas, “Pöörduge hullumajja!” Ometi pole sõbrannal elu sees vaimse tervisega mingeid ravi vajavaid muresid olnud.

Seaduse järgi võib ju nii olla. Aga ämmaemandad ja arstid on juhuslikult normaalsed eetilised inimesed ja ei hakka kellegi isiklikke terviseandmeid jagama, isegi siis, kui neil selleks õigus on.

Ja kuidas veel jagavad! Just ITK-ga kogemus. Sain meediast teada, et sugulane, kes kodus sünnitanud oli ja kelle laps vajas elustamist peale sünnitamist, viidi sinna. Ämmaemand ja ema ise elustasid, kuna kiirabi sõitis esialgu teise valda. Lugu ilmus enne kui mingeid uuringuid tehtud oli või ema kellelegi lapse sünnist teatada jõudis. Haiglast lekitati. Kusjuures sünnitaja oli sama haigla varasem meditsiinitöötaja ja ämmaemandana sünnituse juures viibis samuti endine kolleeg. Hiljem siis selgus, et sünnitus oli läinud väga hästi, aga lapsel oli olnud üsasisene insult, mida polnud suudetud varasemate uuringutega tuvastada. Seda meedias enam ei kajastatud, aga laps õnneks täiesti terve.

+3
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks peaks üldse öösel kell 5 minema õue jalutama?

Ilmselt lähevad öösel kell viis õue asja eest teist taga jalutama inimesed, kel pööningul päris kõik korras ei ole.

Vot selline suhtumine ärritab mind väga. Et kui sinu jaoks ei ole see normaalne minna kell 5 hommikul esimest lund vaatama v niisama jalutama, siis see kohe ongi täiesti ebanormaalne käitumine? Wow. Sest sina arvad nii. Wow. Milline arrogantsus. Erinevad kunstiga tegelevad isikud võivad selliseid asju teha või üldse kes iganes, ka nt poemüüja või traktorist, kes iganes tunneb selleks soovi. Ja kes on keegi teine ütlemaks, et vot see nüüd küll normaalne pole. Uskumatu suhtumine ja vot see ongi koht, kus mul tekib tõrge selle kehtestatud “normaalsus vs ebanormaalsus” osas ja märgete osas epikriisis. Pealesurutud normaalsus, oleme kõik ikka ühtviisi “normaalselt ühesugused”. Ptui.

+11
-28
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ma arvan, et iga ema, kes tahtevastaselt enda vastsündinud imikust eraldatakse saab närvivapustuse. See tundub küll täiesti normaalne reaktsioon.

+16
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Beebi suhtes on selline käitumine muidugi kuritegu.

Sünnitusmajas võiks ju olla vastav osakond või palat või vähemalt personalil oskusi, kuidas sellisesse olukorda sattunud värsket ema aidata.

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olukord tundus nagu kuskil filmis, mingil öisel ajahetkel teeb ämmaemand üksinda otsuse “operatsioon” läbi viia, politsei, kiirabi jne

+6
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://tervisetrend.ee/aemmaemand/maie-kalliver

Ei ole see, Kuuuurija FB lehel on Jolanda Lord õige nime avalikustanud.

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sünnitasin ITKs 2019a Jaanuaris. Väga vaikne oli; peale minu veel üks sünnitaja.Ma ei mäleta ämmaemanda nime; kes minuga alguses tegeles.Enne sünnitamistuppa jõudes oli mul juba 4cm avatust. Sünnituse lõpufaasis; küsisin epiduraali; sest tundsin et enam ei suuda. Ämmaemand ei tulnud avatust kordagi kontrollima; vaid ütles et sa ei ole sellise häälega et hakkad kohe sünnitama. Pandigi epiduraal ja suht kiiresti algasid pressid ja muidugi epiduraalist polnud enam kasu siis. Sünnitust tuli minu õnneks vastu võtma teine ämmaemand; kes vangutas pead ja ütles; et kas sul üldse avatust kontrolliti enne epiduraali panekut. Ja muidugi mitte. Uskumatu hoolimatus.

mina sünnitasin küll nõukaajal, aga siis oli minuga 2 ämmaemandat toimetamas, üks hea ja teine paha, kes jättis mu sünnituslauale ripakile, ja kogu aeg oli ütlemist, õnneks oli hea ämmaemand kohe võtta,  aga siis vist oligi teenindav personal selline nagu oli

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks peaks üldse öösel kell 5 minema õue jalutama?

Ilmselt lähevad öösel kell viis õue asja eest teist taga jalutama inimesed, kel pööningul päris kõik korras ei ole.

Vot selline suhtumine ärritab mind väga. Et kui sinu jaoks ei ole see normaalne minna kell 5 hommikul esimest lund vaatama v niisama jalutama, siis see kohe ongi täiesti ebanormaalne käitumine? Wow. Sest sina arvad nii. Wow. Milline arrogantsus. Erinevad kunstiga tegelevad isikud võivad selliseid asju teha või üldse kes iganes, ka nt poemüüja või traktorist, kes iganes tunneb selleks soovi. Ja kes on keegi teine ütlemaks, et vot see nüüd küll normaalne pole. Uskumatu suhtumine ja vot see ongi koht, kus mul tekib tõrge selle kehtestatud “normaalsus vs ebanormaalsus” osas ja märgete osas epikriisis. Pealesurutud normaalsus, oleme kõik ikka ühtviisi “normaalselt ühesugused”. Ptui.

Kui sa oled haiglas? Koroona ajal, kus piiratud liikumine?

sinu arvates on tõesti ok minna kell 5 öösel õue, kedagi teavitamast, sest lihtsalt tuju?

Sorry, aga haiglas on reeglid ja just sellepärast, et kui midagi juhtub.

Ämmakas vb kuulis lapse nuttu, läks vaatama, ema kadunud, välisriideid pole, laps üksi. Kas see tõesti pole sulle kahtlane, mida sa oleks ämmaka asemel siis teinud, kui nad sinu vastutuse all?

Mis oleks saanud kui midagi oleks juhtunud, siis oleks haigla süüdi. Kui oleks olnud vaja kiiresti maja tühjaks teha jne. Õnnetusi võib igalpool järsku juhtuda. Olen ise olnud itk, kui tuletõrjealarm hakkas tööle, sest ühes palatis inimene suitsetas aknal.

Terve see lugu tundub hetkel liiga ühepoolne.

Lisaks, kus olid teised pereliikmed? Kui ikka keegi lambist mind nii viiks tõstajs mu pere küll kisa. Kui ikka ebaõiglaselt pandi, kas pere poleks siis kohe meediasse pöördunud?

+20
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa hästi aru kuriteo koosseisust ka. Ema jättis magava lapse 15 minutiks palatisse üksi. Kas küsimus on selles, et lapsega oleks selle aja jooksul võinud midagi juhtuda? Aga kui ta oleks nüüd maganud seal kõrval need 15 minutit sügavalt, siis oleks kõik ok olnud? Kui oleks seisnud akna all ja telefoniga süvenenult rääkinud, oleks kõik ok olnud? Kui tal oleks kõht lahti läinud ja oleks wc-s olnud 15 min, siis oleks ka kõik ok olnud? Aga et ta otsustas minna värsket õhku hingama, siis on ta kurjategija, kellele tuli kutsuda kiirabi, politsei ja ema lapsest eraldada ning sundravile viia?

PS. Ma ei võta mingit seisukohta, mulle on lugu siiani arusaamatu.

+12
-21
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga kurb lugu ja ilmselgelt ei saa haigla kommenteerida juhtunut. See lugu näitab hästi, et vaimse tervise probleeme võib ette tulla igaühel, ka noortel pealtnäha tervetel ja edukatel naisterahvastel.

Pelgalt ühegi ämmaemanda otsusel ei panda kedagi kinnisesse psühhiaatriaosakonda. Sinna paigutatakse inimene ikkagi siis, kui ta on reaalselt ohtlik endale või teistele (ja seda peab konkreetselt põhjendama). Kui seal osakonnas on inimest vaja hoida kauem kui 48 tundi, siis otsustab selle kohus. Selles saatelõigus ka näidati lõike kohtumäärusest. Sellist määrust ei tehta kellegi paljasõnaliste väidete alusel – see peab olema põhjendatud. Ja selle kohtumääruse tegemiseks ju pidi andma juba hinnangu PERHi psühhiaatriahaigla arst, mitte mingi ämmaemand – ämmaemand ei puutunud enam ju üldse asjasse. Kui ei oleks olnud vajadust teda kiirabiga ära viia, ei oleks see kinnine psühhiaatriaosakond teda üldse vastu võtnudki.

Teiseks ei hoita kedagi kinnises osakonnas kauem, kui seda tingimata vaja on. Kui oli vaja hoida 40 päeva, siis oli asi ikka selline, et päriselt ka oli vaja hoida. Kui inimese terviseseisund paraneb kiiremini, siis lastakse varem välja kui kohtumääruses kirjas.

Psühhoosis inimene ei mäleta ka tavaliselt väga täpselt seda, mis psühhoosis oleku ajal kõik juhtus. Loodetavasti saab ta toetust ja abi, et juhtunuga leppida. Kahjuks inimestel esineb vaimse tervise probleeme ja ausalt öeldes on küll Lustist ebaeetiline, et ta selle loo üldse eetrissa lasi. Süüdistati ämmaemandat, aga ämmaemandal ei ole karvavõrdki võimalik otsustada seda, kas inimene peaks olema tahtest olenematul psühhiaatrilisel ravil.

Ma küll ei oska arvata, mis näidatud loos täpselt juhtus, kuid need argumendid, mis sina välja tood, ei vasta tõele. Ideaalis peaks nii olema, aga paraku ei ole. Ma olen kaks aastat mõelnud, kas tuua enda lugu avalikkuse ette. See, kuidas psühhiaatriahaiglas inimesi koheldakse ja ilma faktideta, rohte täis topituna vägisi 40ks päevaks sundravile saadetakse. See ei ole inimlik.

Sul ei ole halli aimu ka, mille pärast sind kinni hoitakse või “ravida” tahetakse. Mina sain põhjuse teada haiglast välja saades juhuslikult digilugu lugedes. Must – valgel kirjas sulaselge väljamõeldis.

Kaldun arvama, et see naine ei vajanud sundravi sellisel moel. Kas te üldse oskate ette kujutada mis tunne see on kui teid visatakse trellitatud puuri päris hulludega, kellest ei tea mitte kunagi, mida nad teha võivad. Koogutavad, ümisevad, tulevad ja hirmutavad. Te ei tea, kus on teie lapsed, kuidas nad hakkama saavad, teid ähvardatakse, et niikuinii ei näe te neid enam mitte kunagi.

See on haige, mis seal toimub!

+8
-14
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ma arvan, et “kuritegu” oli selles, et ema ei teavitanud personali, et läheb korraks õue. Vaid toimis omakeskis. Tore ämmaemand ju ütles ka, et ära mine ise tolle teisega rääkima/midagi küsima.
Aga sisetunne ütleb, et siin loos on miskit mäda…

Ma küll ei sünnitanud Eestis, vaid Soomes ja mul oli reaalselt 5 päeva peale sünnitust suur “mental breakdown”. Ulgusin mitu tundi nutta. Lõpetada ei suutnud tükk aega.
Selleni viis peaaegu kaks ööpäeva sünnitust, lapse esimesed päevad intensiivis ja viimane piisk karikasse oli see, et ma ei osanud last rinna otsa aidata. Ta sai antibiootikume ja tänu sellele röökis nutta, kuna kõht tegi liiga.
Tagantjärgi hirmuga mõtlen, et jumal tänatud, et õed ja ämmakad niivõrd toredad olid ja lohutasid. Nad pakkusid ise välja, et võtavad senikauaks mu beebi oma õdede tuppa, kuniks ma maha rahunen ja veidi magan.

Ma ei pea koheselt seda ämmakat ilma selgituseta süüdlaseks(ometi oli ju psühholoogi nõusoleks sinna viimiseks) aga ilmselt Eestis oleks mind ka võibolla Seevaldisse saadetud.

Ja miks alles nüüd pöördus ta Kuuuurija poole, arvan ma, et Katrin ise on ka beebiootel ja ehk siis on tal rohkem emoaatiat ja hoiab oma küsimuste ja loo kajastamisega ema poole. Selline tunne vähemalt jäi mulle.

+12
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ja seda märkasin ka ema filmitud õuevideolt, et lume sees, seal müüri moodi asjandusel olid värsked jalajäljed. Ju ta siis ikka seal peal kõndis. Ukseäärsel müüril ei olnud aga teiselpool oli(vilmides jäi see temast vasakule poole).

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et “kuritegu” oli selles, et ema ei teavitanud personali, et läheb korraks õue. Vaid toimis omakeskis. Tore ämmaemand ju ütles ka, et ära mine ise tolle teisega rääkima/midagi küsima.

Aga sisetunne ütleb, et siin loos on miskit mäda…

Ma küll ei sünnitanud Eestis, vaid Soomes ja mul oli reaalselt 5 päeva peale sünnitust suur “mental breakdown”. Ulgusin mitu tundi nutta. Lõpetada ei suutnud tükk aega.

Selleni viis peaaegu kaks ööpäeva sünnitust, lapse esimesed päevad intensiivis ja viimane piisk karikasse oli see, et ma ei osanud last rinna otsa aidata. Ta sai antibiootikume ja tänu sellele röökis nutta, kuna kõht tegi liiga.

Tagantjärgi hirmuga mõtlen, et jumal tänatud, et õed ja ämmakad niivõrd toredad olid ja lohutasid. Nad pakkusid ise välja, et võtavad senikauaks mu beebi oma õdede tuppa, kuniks ma maha rahunen ja veidi magan.

Ma ei pea koheselt seda ämmakat ilma selgituseta süüdlaseks(ometi oli ju psühholoogi nõusoleks sinna viimiseks) aga ilmselt Eestis oleks mind ka võibolla Seevaldisse saadetud.

Ja miks alles nüüd pöördus ta Kuuuurija poole, arvan ma, et Katrin ise on ka beebiootel ja ehk siis on tal rohkem emoaatiat ja hoiab oma küsimuste ja loo kajastamisega ema poole. Selline tunne vähemalt jäi mulle.

Kas sünnitusmaja on vangla, vabandust, ma olen vb asjast ka väga kaugel, aga mulle jääb arusaamatuks miks ma üldse peaks kelleltki luba küsima, kui tahan värsket õhku hingama minna? Iseasi jah, et sünnitusmajades on ju lastetoad, kuhu saab beebi hoiule panna. Ma ise selles olukorras olekski beebi hoiutuppa viinud ja siis oma treti kuuvalgel teinud. Aga hetkel sellest loost jääb mulje, nagu oleks see noor ema seal sünnitusmajas justkui vanglas olnud. Väga kummaline.

+6
-23
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 196 )


Esileht Hobinurk Sünnitusmajast hullarisse?