Esileht Koolilaps Tallinna koolide hea tahte protokollid

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 304 )

Teema: Tallinna koolide hea tahte protokollid

Postitas:
Kägu

No aga kas on ülds mõtet helistada? Kas koolid annavad sellist infot välja? Hetkel tundub, et nad hoiavad kõike kiivalt saladuses.

Kui ei helista, ei saagi teada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kuidas koolid ise sellesse suhtuvad, kui lapsevane helistab ja uurib oma lapse kohta nimekirjas? Või et kas on lootust sisse saada?

Teeb äkki karuteene lapsele? Või on ikkagi kasulikum lapsevanemal helistada?

Selles vanuses helistavad ikka lapsed ise, see on hea toon.

No aga kas on ülds mõtet helistada? Kas koolid annavad sellist infot välja? Hetkel tundub, et nad hoiavad kõike kiivalt saladuses.

Annavad küll, neil on ju eraldi inimesedki üles antud, kellele selliseid küsimusi esitada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

32.kk tulemused tulid ka täna 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

32.kk tulemused tulid ka täna ????

Aijaa, tänan info eest! Sinu oma sai sisse, nagu tundub? Kas oli samast koolist või väljastpoolt?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei saanud sisse, ootenimekirjas. Aga kuna on ühes G4 koolis sees, siis loobub 32. koolist, kui peaks kohta pakutama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei saanud sisse, ootenimekirjas. Aga kuna on ühes G4 koolis sees, siis loobub 32. koolist, kui peaks kohta pakutama.

Meil sama. Ilmselt eelistati oma kooli õpilasi, sest lapsel mitu sõpra sai sisse, kelle katsed tegelikult palju nõrgemini läksid, kuid selles koolis praegu õpivad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei saanud sisse, ootenimekirjas. Aga kuna on ühes G4 koolis sees, siis loobub 32. koolist, kui peaks kohta pakutama.

Meil sama. Ilmselt eelistati oma kooli õpilasi, sest lapsel mitu sõpra sai sisse, kelle katsed tegelikult palju nõrgemini läksid, kuid selles koolis praegu õpivad.

mis on ka jumalast ok lähenemine … suht absurdne on teha valikut pelgalt ühel päeval toimuvate testide alusel, arvestamata üldse konkreetse lapse tegelike võimetega, millega on kursis üksnes konkreetse kooli pedagoogid.

mina isiklikult üldse ei saa aru, miks lastakse sellistel wannabe eliitkoolidel a la KSG ja TÜG teha kõikide kohtade osas katseid. loogiline oleks lasta mingi keskmise hinde alusel teatud arv oma kooli lapsi edasi ja ülejäänud kohtadele lasta katseid teha … mina pääsesin sarnase süsteemi alusel kunagi Reaalkoolis edasi gümnaasiumisse ja tundus, et süsteem toimis ilusti. tänapäeval aga leitakse mingil põhjusel, et nii tore on tekitada lastele/lapsevanematele kuude pikkust lisastressi nende lauskatsete näol …

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mina isiklikult üldse ei saa aru, miks lastakse sellistel wannabe eliitkoolidel a la KSG ja TÜG teha kõikide kohtade osas katseid. loogiline oleks lasta mingi keskmise hinde alusel teatud arv oma kooli lapsi edasi ja ülejäänud kohtadele lasta katseid teha … mina pääsesin sarnase süsteemi alusel kunagi Reaalkoolis edasi gümnaasiumisse ja tundus, et süsteem toimis ilusti. tänapäeval aga leitakse mingil põhjusel, et nii tore on tekitada lastele/lapsevanematele kuude pikkust lisastressi nende lauskatsete näol …

Teistpidi peaks siis ka eliitgümnaasiumide vastuvõtureeglid üle vaatama. Sest muidu on nii, et need, kes seni õpivad seal GAGis, Reaalis, TIKis, kuid katsetel jäävad (napilt) oma gümnaasiumist välja – neil läheb siis keeruliseks mõnda järgmisesse tugevamasse gümnaasiumi pääsemisega, kui omad lapsed keskmise alusel suurema osa kohti võtavad ning konkursiga ainult üksikuid kohti jaotatakse. Ja eliitkoolist päris nõrka kooli minek on selle lapse jaoks kindlasti halb variant. Ehk siis küsimus on, kas peaks natuke kannatama kõik või palju üksikud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

32.kk tulemused tulid ka täna ????

Mu lapsel on ainult vestluste punktid pandud, aga mingit muud infot seal pole.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mina isiklikult üldse ei saa aru, miks lastakse sellistel wannabe eliitkoolidel a la KSG ja TÜG teha kõikide kohtade osas katseid. loogiline oleks lasta mingi keskmise hinde alusel teatud arv oma kooli lapsi edasi ja ülejäänud kohtadele lasta katseid teha … mina pääsesin sarnase süsteemi alusel kunagi Reaalkoolis edasi gümnaasiumisse ja tundus, et süsteem toimis ilusti. tänapäeval aga leitakse mingil põhjusel, et nii tore on tekitada lastele/lapsevanematele kuude pikkust lisastressi nende lauskatsete näol …

Teistpidi peaks siis ka eliitgümnaasiumide vastuvõtureeglid üle vaatama. Sest muidu on nii, et need, kes seni õpivad seal GAGis, Reaalis, TIKis, kuid katsetel jäävad (napilt) oma gümnaasiumist välja – neil läheb siis keeruliseks mõnda järgmisesse tugevamasse gümnaasiumi pääsemisega, kui omad lapsed keskmise alusel suurema osa kohti võtavad ning konkursiga ainult üksikuid kohti jaotatakse. Ja eliitkoolist päris nõrka kooli minek on selle lapse jaoks kindlasti halb variant. Ehk siis küsimus on, kas peaks natuke kannatama kõik või palju üksikud.

no ma arvan, et kui KSG või TÜG piisavalt kõrge lati seaks keskmise hinde osas, siis jääks seal ikka oluliselt rohkem kohti üle kui vaid üksikud 🙂 ma pakun, et juba keskmise 4 puhul jääks arvestatav arv kohti vabaks …

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mina isiklikult üldse ei saa aru, miks lastakse sellistel wannabe eliitkoolidel a la KSG ja TÜG teha kõikide kohtade osas katseid. loogiline oleks lasta mingi keskmise hinde alusel teatud arv oma kooli lapsi edasi ja ülejäänud kohtadele lasta katseid teha … mina pääsesin sarnase süsteemi alusel kunagi Reaalkoolis edasi gümnaasiumisse ja tundus, et süsteem toimis ilusti. tänapäeval aga leitakse mingil põhjusel, et nii tore on tekitada lastele/lapsevanematele kuude pikkust lisastressi nende lauskatsete näol …

Teistpidi peaks siis ka eliitgümnaasiumide vastuvõtureeglid üle vaatama. Sest muidu on nii, et need, kes seni õpivad seal GAGis, Reaalis, TIKis, kuid katsetel jäävad (napilt) oma gümnaasiumist välja – neil läheb siis keeruliseks mõnda järgmisesse tugevamasse gümnaasiumi pääsemisega, kui omad lapsed keskmise alusel suurema osa kohti võtavad ning konkursiga ainult üksikuid kohti jaotatakse. Ja eliitkoolist päris nõrka kooli minek on selle lapse jaoks kindlasti halb variant. Ehk siis küsimus on, kas peaks natuke kannatama kõik või palju üksikud.

Lisaks veel see, et lastel, kellel oma koolis gümnaasiumiosa puudub, oleks veel ekstra raske kuskile tugevasse gümnaasiumisse sisse pääseda. Pärast on kõik nagu VHK.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie laps sai kutse 32KK. Kandideeris väljast ja olime ikka suhteliselt pinges, sest KSG-s ja JWG-s jäi ootenimekirja ja juba oli stress, kas ei pääsegi kuhugi. TIK-s käis vestlusel, aga tagasisidet siiani pole. Oma koolis gümnaasiumi pole.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks veel see, et lastel, kellel oma koolis gümnaasiumiosa puudub, oleks veel ekstra raske kuskile tugevasse gümnaasiumisse sisse pääseda. Pärast on kõik nagu VHK.

Tõsi. Mul on ka kõik kolm last lõpetanud 9. klassi koolis, kus gümnaasiumiosa ei ole ja kohati tundus küll, et kõigil, kes on käinud gümnaasiumiosaga koolis, on eelis. Kasvõi selle poolest, et oma kooli tubli õpilane saab vestlusel maksimumpunktid.

Kusjuures, kui mu esimene laps kunagi 15 a tagasi kooli läks, siis juba tollal räagiti kindlas kõneviisis, et kohe-kohe lüüakse gümnaasiumid ja põhikoolid lahku. Aga noh, läks nagu läks… ma küll pooldaks seda, et on eraldi põhikoolid ja siis gümnaasiumid, millest osade juures võib ka progümnaasium olla.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täna on viimane päev G4 koolide kutsete vastuvõtmiseks. Kas olete seda juba teinud? Ilmselt peale tänast hakkavad ka ootenimekirjad mõnevõrra liikuma nii neljas kui kolmes koolis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mina isiklikult üldse ei saa aru, miks lastakse sellistel wannabe eliitkoolidel a la KSG ja TÜG teha kõikide kohtade osas katseid. loogiline oleks lasta mingi keskmise hinde alusel teatud arv oma kooli lapsi edasi ja ülejäänud kohtadele lasta katseid teha … mina pääsesin sarnase süsteemi alusel kunagi Reaalkoolis edasi gümnaasiumisse ja tundus, et süsteem toimis ilusti. tänapäeval aga leitakse mingil põhjusel, et nii tore on tekitada lastele/lapsevanematele kuude pikkust lisastressi nende lauskatsete näol …

Teistpidi peaks siis ka eliitgümnaasiumide vastuvõtureeglid üle vaatama. Sest muidu on nii, et need, kes seni õpivad seal GAGis, Reaalis, TIKis, kuid katsetel jäävad (napilt) oma gümnaasiumist välja – neil läheb siis keeruliseks mõnda järgmisesse tugevamasse gümnaasiumi pääsemisega, kui omad lapsed keskmise alusel suurema osa kohti võtavad ning konkursiga ainult üksikuid kohti jaotatakse. Ja eliitkoolist päris nõrka kooli minek on selle lapse jaoks kindlasti halb variant. Ehk siis küsimus on, kas peaks natuke kannatama kõik või palju üksikud.

no ma arvan, et kui KSG või TÜG piisavalt kõrge lati seaks keskmise hinde osas, siis jääks seal ikka oluliselt rohkem kohti üle kui vaid üksikud ???? ma pakun, et juba keskmise 4 puhul jääks arvestatav arv kohti vabaks …

See on väga madal keskmine, isegi Harjumaa gümnaasiumitest Saku ja Saue sisseastujate keskmised on 4,7. Kui KSG ja TÜG keskmine on neli, siis kuidas nii nõrgal tasemel gümnaasiumis kvaliteetset haridust omandatakse?

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tallinn peaks gümnaasiumeid vähendama, nii madalate keskmistega ei ole mõtet töötute massi kasvatada, ülikooli selliste keskmistega ei minda.

+5
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kellelgi mingeid uudiseid on (ntx ootenimekirjast sissesaamist) eile-täna või hakkab pigem esmaspäevast midagi toimuma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kellelgi mingeid uudiseid on (ntx ootenimekirjast sissesaamist) eile-täna või hakkab pigem esmaspäevast midagi toimuma?

Ei usu, et enne esmaspäeva midagi juhtub, kui siiski. See ju ikka inimtööjõuline toiming.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kellelgi mingeid uudiseid on (ntx ootenimekirjast sissesaamist) eile-täna või hakkab pigem esmaspäevast midagi toimuma?

Lubage nüüd õpetajatel nädalavahetusel ikka puhata ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Andke teada, kui keegi on varust sisse pääsenud 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täna siis vist ootenimekirjad ei liikunud 🙁

Või ei liikunud meie

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täna siis vist ootenimekirjad ei liikunud ????

Või ei liikunud meie

Sama siin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milline nr on madal keskmine? Milline kekmine keskmine ja milline kõrge keskmine?

Ühe kooli madal keskmine või olla teise kooli kõrge keskmine?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milline nr on madal keskmine? Milline kekmine keskmine ja milline kõrge keskmine?

Ühe kooli madal keskmine või olla teise kooli kõrge keskmine?

Ei saa aru, mida sa küsid?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No keegi eespool kirjutas, et keskmine 4 on väga madal keskmine.

No siis tekkiski küsimus, et milline on keskmine keskmine ja milline kõrgem keskmine hinne…

Ja hinnete poolest on nt ühe kooli 4 mõnes teises koolis 5. See kõik on tegelikult väga subjektiivne ja õpetajast olenev…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No keegi eespool kirjutas, et keskmine 4 on väga madal keskmine.

No siis tekkiski küsimus, et milline on keskmine keskmine ja milline kõrgem keskmine hinne…

Ja hinnete poolest on nt ühe kooli 4 mõnes teises koolis 5. See kõik on tegelikult väga subjektiivne ja õpetajast olenev…

Vabandust, aga mitte midagi ei saa aru. Mis keskmine keskmine ja kõrgem keskmine?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kellelgi mingeid uudiseid on (ntx ootenimekirjast sissesaamist) eile-täna või hakkab pigem esmaspäevast midagi toimuma?

Meil oli siiani 1. valik GAG ja 2. valik TIK vaikus – ei punkte, ootamist ega äraütlemist. Täna ilmus TIK, et oled ootenimekirjas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No keegi eespool kirjutas, et keskmine 4 on väga madal keskmine.

No siis tekkiski küsimus, et milline on keskmine keskmine ja milline kõrgem keskmine hinne…

Ja hinnete poolest on nt ühe kooli 4 mõnes teises koolis 5. See kõik on tegelikult väga subjektiivne ja õpetajast olenev…

Enamus eliitkoolide keskmised olevat 4,8. Harjumaa koolides alla 4,6-4,7 kodu lähedale kooli ei saa. Testide tulemused loevad samuti. Minu lastel ja nende sõpradel oli 5,0, enamus said nelikusse, aga osad valisid kodukooli. Üldiselt on nii, et kui soovitud nelikkooli ei saada, siis teist ja kolmandat kompromissiks ei valita. Näiteks Reaali ja Gag-i tahtjad Tik-i ei taha valida, reaalainete õppijad ei soovi õppida kui humanitaarkoolis ja Tik on minu teada üsna ebapopulaarne valik. Tean kahte poissi kes elavad kesklinnas, said sisse Tik-i, aga valisid hoopis Harjumaa kooli ja hakkavad iga päev linnast väljas koolis käima.

+2
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Siin enne oli jutt, milline näeb välja hea tahte protokoll.

Minu poeg täitis alles 25. aprillil 2022 Reaalkoolist 7. aprillil saadud hea tahte protokolli, ütles ka, tuletasin pidevalt meelde, aga lükkas edasi, sest aega on ju 29. aprillini.

Kuigi kooli sisseastumisavaldusel tuli märkida õppesuund, siis hea tahte protokollil tuli see uuesti teha, märkida esimese ja teise õppesuuna valik ja matemaatika kas lai või kitsas. matemaatika puhul oli soovitus juures valida lai, aga õppesuuna lahtrid olid tühjad ja võimalus oli märkida hoopis teine õppesuund, mis algselt valiti.

Sellepärast oli kaks õppesuuna valikut, juhuks kui esimene õppesuund on juba täitunud, siis saab teise.

reaalkooli ootenimekirjas olevatele lohutuseks võin öelda, et minu poja poolt ilmselt koht vabaneb, tahab minna kodulähedasse gümnaasiumisse, ei taha bussiga hakata Tallinnas koolis käima. ma ise loodan oma poja küll ümber veenda, aga tundub, et ta on üpris kindel, et loobub Reaalkooli kohast, tahtis hea tahte protokolli üldse esitamata jätta.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas 32.kk ootenimekirjast on juba keegi sisse saanud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 304 )


Esileht Koolilaps Tallinna koolide hea tahte protokollid