Esileht Hobinurk Talve

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 160 )

Teema: Talve

Postitas:

Kes laenutusest vaatas, kuidas muljed?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.02 21:46; 14.02 20:42; 21.03 21:28; 04.11 04:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes laenutusest vaatas, kuidas muljed?

Vast ei ole laenutusest vaadates väga teistsugused muljed kui kinost (vt neli eelmist lehekülge)

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.02 10:06; 10.02 14:03; 10.02 22:39; 15.02 08:32; 21.03 21:30; 03.11 09:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes laenutusest vaatas, kuidas muljed?

just vaatan .Tegu ikka päris jandiga.(Aga see raamat veel hullem ju)Ainule lohutus,et tasuta ja eks vaatan siis ära ühe korra .Raha praeguselraskelajal ei soovita küll sinna alla panna!nüüd saan aru miks Ain Lutsepp keeldus seal mängimast .

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.03 18:36; 20.03 18:51; 21.03 22:27; 22.03 00:33; 22.03 02:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus see kirjas on, et 2 filmi on tasuta?

Kui su mobiil koos netiga ei ole telias, siis sulle telia1 soodukas ei laiene.

Kevadega võrreldes on film igav

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus see kirjas on, et 2 filmi on tasuta?

Kui su mobiil koos netiga ei ole telias, siis sulle telia1 soodukas ei laiene.

Kevadega võrreldes on film igav

isegi Sügisega võrreldes on igav ! Kevade on KLASSIKA ja seda võib kordi vaadata!Ma olen täitsa kindel,et Talve ma ei vaata enam kunagi!Talidel oli jõukas ja ilus suurtalu .Kuidas see nüüd selliseks ilma voodrilaudatata saraks muutus! Ja mis naabriteks nad nüüd järsku olid saanud?Jumal tänatud ,et oli oidu seda kinno vaatamata jätta!

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.03 18:36; 20.03 18:51; 21.03 22:27; 22.03 00:33; 22.03 02:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi teab, miks on “Kevade” ja “Talve”, aga mitte “Sügise”?

“Kevade” ilmselt sellepärast, et tol ajal oli nii kombeks öelda, see oli nimetavas käändes ikka mõeldud. “Talve” sellepärast, et seda raamatut ei kirjutanud Luts, aga kirjutaja tahtis kangesti luua paralleeli “Kevadega”, et inimesed ikka uskuma jääks, et Luts kirjutas. Sellist raamatut Paunvere kandi elust nagu “Sügis” pole olemaski.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 00:45; 22.03 01:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi teab, miks on “Kevade” ja “Talve”, aga mitte “Sügise”?

“Kevade” ilmselt sellepärast, et tol ajal oli nii kombeks öelda, see oli nimetavas käändes ikka mõeldud. “Talve” sellepärast, et seda raamatut ei kirjutanud Luts, aga kirjutaja tahtis kangesti luua paralleeli “Kevadega”, et inimesed ikka uskuma jääks, et Luts kirjutas. Sellist raamatut Paunvere kandi elust nagu “Sügis” pole olemaski.

Sügis ikka on Lutsu looming
https://et.wikipedia.org/wiki/Sügis_(Luts)

Talvega pole tal küll mingit pistmist siis võiks ju filmi teha “Tootsi ja Kiire uutest seiklustest ” Kus Toots tubli kolhoosiesimees oli! https://arhiiv.err.ee/vaata/estraadisaade-estraadisaade-tootsi-ja-kiire-uued-seiklused

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.03 18:36; 20.03 18:51; 21.03 22:27; 22.03 00:33; 22.03 02:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärge hakake jälle teiste vaatamata filme lahti rääkima! Palun! Kõigil ei ole võimalust seda kalli kinopileti hinna tõttu vaadata ja peab ootama, kuni see film ETV-s tuleb. Ärge rikkuga teiste filmielamust oma läbematuses ära.

Mina ei ostnud ka “kallist” kinopiletit: Telia sisuleidjas film 6€, kui see ka kallis, siis iga kuu saab 2 tasuta filmi vaadata. Seekord oli üheks siis “Talve”.

Mis ma öelda oskan? Absoluutselt ei saa aru, mispärast see film tehti. Täiesti mõttetu. Ainuke, mis korraks sidus kogu seda lugu, oli Arno kirjas lause Teleele, et sa oled mu elu kevade. Ülejäänu… No kuulge, kas teie lapsed on käitumiselt, välimuselt JA SÕNAVARALT täpselt teie koopiad? Jaa, midagi võib ühist olla, aga noortel tuleb ka oma “keel” ja släng juurde, mõttemaailm muutub, prioriteedid pole samad. Ühesõnaga hale koopia. M.Algus peaks oma lemmikteema – teismeliste ja noorte naiste – mängumaale jääma. Lubatud huumorit ja “vimkasid” ei näinud mina kuskil.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 15:11; 19.04 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkasin isegi mõtlema, et kes meil oleks selline loomulike lokkidega noor meesnäitleja ..?

Kristjan Lüüs

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 15:11; 19.04 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi teab, miks on “Kevade” ja “Talve”, aga mitte “Sügise”?

“Kevade” ilmselt sellepärast, et tol ajal oli nii kombeks öelda, see oli nimetavas käändes ikka mõeldud. …

Lugesin selle kohta just ühte artiklit (just lõpuosa): https://leht.postimees.ee/6946611/eki-keelekool-kevade-kevade-armas-oled-minule
Tegi asja selgemaks küll ja huvitav lugu Lutsuga samuti.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eile oli teles. Õudne jama. Väga-väga-väga igav. Olen veetnud mitmeid kasulikumaid ja huvitavamaid tunde värvi kuivamist jälgides.

Ei kavatse seda kunagi teist korda vaadata ja hea, et kinno raha raiskama ei läinud. Oskar Tootsi osatäitja oli ikka pehmelt öeldes mage. Ja see stsenaarium… Oeh.

+20
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oskar Tootsi osatäitja oli ikka pehmelt öeldes mage. Ja see stsenaarium… Oeh.

See tüüp oma rõvedate vuntside ja hullumeelse silmadega oli nii äärmiselt vastik, et ma ei suutnudki filmis muud jälgida.

+18
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.11 11:49; 02.11 18:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasin telekast filmi ära. Midagi hullu polnud. Üks kord vaadata ikka võib.

Tähelepanekud.

Oskar Toots oli natuke liiga klouniks tehtud. Saare talu Meelis Rämmeld meenutas Õnne 13 Taivo Palmi. Ta kuidagi mängis samamoodi. Arnost talupidajat ei oleks olnud, oli selline ülikonna mees. Apteekriks ehk oleks sobinud (haridus??). Lestat vist ponud kuhugi panna, surati apteekriks. Tootsil oli Citroen, ma ei usu, et sel ajal tavalisel taluperemehel sõiduauto oli. Kumas läbi Ergo Kulla käekiri, talle meeldib vana Kõrvitsat mängitada. Grete Klein (Kuld) seekord puudus fimist:)

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tootsil oli Citroen, ma ei usu, et sel ajal tavalisel taluperemehel sõiduauto oli.

Võis olla küll. Näiteks 1940. aastal oli Eestis 3618 sõiduautot ja 2476 veoautot. Päris igal taluperemehel muidugi ei olnud, aga teoreetiliselt oli auto soetamine kasvõi laenuga võimalik.

 

http://eag.vanatehnika.ee/ew1940.html

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.02 19:28; 07.02 19:48; 02.11 17:50;
To report this post you need to login first.

Saare talu Meelis Rämmeld meenutas Õnne 13 Taivo Palmi. Ta kuidagi mängis samamoodi.

Minu meelest ongi Rämmeld igas rollis aboluutselt samasugune! Kohutavalt üleekspluateeritud näitleja pealegi.

+18
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.02 00:25; 09.02 21:06; 02.11 18:19; 03.11 08:43; 01.01 14:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest ongi Rämmeld igas rollis aboluutselt samasugune! Kohutavalt üleekspluateeritud näitleja pealegi.

Rämmeldi kaasa (mis selle näitleja nimi on?) Maali sõnadest ei saanud ma kordagi aru.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.11 11:49; 02.11 18:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eile vaatasin ära. Täielik jama, tahtsin pärast 15min kanalit vahetada, aga mees tahtis lõpuni vaadata. Suur pettumus oli see film.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasin, aga nö möödaminnes, seega vaatan millalgi rahulikult uuesti.

Kasutati palju motiive eelnevatest filmidest: tantsima kiskumine ja kukkumine, Maali või Juuli, katame laua situatsioonid, lambiõli, koolivendade taaskohtumine …

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.02 11:34; 10.02 20:50; 14.02 21:23; 02.11 18:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:
  • Muljed?

    Noor Malmsten – no pole midagi halba ütelda, ema ja isa võivad uhked olla.

    Saara Nüganen – nagu valatud rolli.

    Märt Koik noore Kiirena – ka väga nunnu.

    Riina Aare – natuke roostes, kunstlik. Oleks vajanud lihvimist. Ilmselt kõige enama tähelepanu all olev osatäitja ja roll (ajaloolistel põhjustel)

    Minu jaoks kõige mõrum oli selles filmis Oskar Tootsi osatäitja. Täiesti vale. Prr, häirivalt vale. Oleks oodanud pigem sellist Rasmus Kaljujärve tüüpi näitlejat.

    Olustiku tabamine – kehvapoolne. Näiteks need külapeod – oleks võinud massistseeni osatäitjatega rohkem pingutada (nende garderoobi ja muidu üldpildiga). Üldse ei olnud vaeva nähtud. Haltuuramaiguline.

    Muidu filmi tempo ja süžee – täiesti vaadatav. Oleks saanud parema asja. Eriti palju parema asja oleks saanud mõne teise noore Tootsi osatäitjaga. Minu jaoks see Saaremäe rikkus filmi.

  • Ei tea kes on see noor Malmsten ega ammugi, kes on tema vanemad, kes mingi kohaliku, saan aru, näitlejahakatise tōttu peaksid uhked olema.
  • Nagu tõsiselt iga kodukootud filnihakatist analüüsite nii?
  • Kunstist ja suurest filmikunstist asi niikuinii väga kaugel.
+1
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
  • Muljed?

    Noor Malmsten – no pole midagi halba ütelda, ema ja isa võivad uhked olla.

    Saara Nüganen – nagu valatud rolli.

    Märt Koik noore Kiirena – ka väga nunnu.

    Riina Aare – natuke roostes, kunstlik. Oleks vajanud lihvimist. Ilmselt kõige enama tähelepanu all olev osatäitja ja roll (ajaloolistel põhjustel)

    Minu jaoks kõige mõrum oli selles filmis Oskar Tootsi osatäitja. Täiesti vale. Prr, häirivalt vale. Oleks oodanud pigem sellist Rasmus Kaljujärve tüüpi näitlejat.

    Olustiku tabamine – kehvapoolne. Näiteks need külapeod – oleks võinud massistseeni osatäitjatega rohkem pingutada (nende garderoobi ja muidu üldpildiga). Üldse ei olnud vaeva nähtud. Haltuuramaiguline.

    Muidu filmi tempo ja süžee – täiesti vaadatav. Oleks saanud parema asja. Eriti palju parema asja oleks saanud mõne teise noore Tootsi osatäitjaga. Minu jaoks see Saaremäe rikkus filmi.

  • Ei tea kes on see noor Malmsten ega ammugi, kes on tema vanemad, kes mingi kohaliku, saan aru, näitlejahakatise tōttu peaksid uhked olema.
  • Nagu tõsiselt iga kodukootud filnihakatist analüüsite nii?
  • Kunstist ja suurest filmikunstist asi niikuinii väga kaugel.

See,  et sa Malmstenite näitlejatedünastiat ei tea, näitab vaid su enda piiratust ja pole küll asi, millega uhkustada.

+19
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.02 00:25; 09.02 21:06; 02.11 18:19; 03.11 08:43; 01.01 14:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tea kes on see noor Malmsten ega ammugi, kes on tema vanemad

Naeruväärne!

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.02 10:06; 10.02 14:03; 10.02 22:39; 15.02 08:32; 21.03 21:30; 03.11 09:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:
  • Muljed?

    Noor Malmsten – no pole midagi halba ütelda, ema ja isa võivad uhked olla.

    Saara Nüganen – nagu valatud rolli.

    Märt Koik noore Kiirena – ka väga nunnu.

    Riina Aare – natuke roostes, kunstlik. Oleks vajanud lihvimist. Ilmselt kõige enama tähelepanu all olev osatäitja ja roll (ajaloolistel põhjustel)

    Minu jaoks kõige mõrum oli selles filmis Oskar Tootsi osatäitja. Täiesti vale. Prr, häirivalt vale. Oleks oodanud pigem sellist Rasmus Kaljujärve tüüpi näitlejat.

    Olustiku tabamine – kehvapoolne. Näiteks need külapeod – oleks võinud massistseeni osatäitjatega rohkem pingutada (nende garderoobi ja muidu üldpildiga). Üldse ei olnud vaeva nähtud. Haltuuramaiguline.

    Muidu filmi tempo ja süžee – täiesti vaadatav. Oleks saanud parema asja. Eriti palju parema asja oleks saanud mõne teise noore Tootsi osatäitjaga. Minu jaoks see Saaremäe rikkus filmi.

  • Ei tea kes on see noor Malmsten ega ammugi, kes on tema vanemad, kes mingi kohaliku, saan aru, näitlejahakatise tōttu peaksid uhked olema.
  • Nagu tõsiselt iga kodukootud filnihakatist analüüsite nii?
  • Kunstist ja suurest filmikunstist asi niikuinii väga kaugel.

aga mis sul selle kunstiga pistmist on, kui lugeda su ülalnimetatud punkte (või vähemal 1 punkti)

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muljed?

Noor Malmsten – no pole midagi halba ütelda, ema ja isa võivad uhked olla.

Saara Nüganen – nagu valatud rolli.

Märt Koik noore Kiirena – ka väga nunnu.

Riina Aare – natuke roostes, kunstlik. Oleks vajanud lihvimist. Ilmselt kõige enama tähelepanu all olev osatäitja ja roll (ajaloolistel põhjustel)

Minu jaoks kõige mõrum oli selles filmis Oskar Tootsi osatäitja. Täiesti vale. Prr, häirivalt vale. Oleks oodanud pigem sellist Rasmus Kaljujärve tüüpi näitlejat.

Olustiku tabamine – kehvapoolne. Näiteks need külapeod – oleks võinud massistseeni osatäitjatega rohkem pingutada (nende garderoobi ja muidu üldpildiga). Üldse ei olnud vaeva nähtud. Haltuuramaiguline.

Muidu filmi tempo ja süžee – täiesti vaadatav. Oleks saanud parema asja. Eriti palju parema asja oleks saanud mõne teise noore Tootsi osatäitjaga. Minu jaoks see Saaremäe rikkus filmi.

No tere hommikust, Rasmus Kaljujärve tüüpi, aga samas Arno Tali poeg? Really?

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.02 01:19; 03.11 23:59; 04.11 14:23; 08.11 01:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole tasuta, 6.- on, tasuta on 2 filmi kuus.

Kas kellelgi see Telia töötab ka? Mul ütleb kogu aeg, et tehniline viga.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tea kes on see noor Malmsten ega ammugi, kes on tema vanemad

Naeruväärne!

Kui ta ei tea Malmstenite perekonda, siis ta ei käi teatris ja ei vaata ETV-d.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.02 21:46; 14.02 20:42; 21.03 21:28; 04.11 04:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tea kes on see noor Malmsten ega ammugi, kes on tema vanemad

Naeruväärne!

Kui ta ei tea Malmstenite perekonda, siis ta ei käi teatris ja ei vaata ETV-d.

Mitte ainult seda. Tegemist on kultuurikauge inimsega lihtsalt. Ja mis siin imestada, selliseid on palju.

+8
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.02 01:19; 03.11 23:59; 04.11 14:23; 08.11 01:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

si

See polnud ju vaene plika tegelt – sitsikleidi alt paistsid tänapäevased püksikud ning isegi valge ja moodne rinnahoidja oli seljas 😀 /sellised apsakad muudavad teose naeruväärseks, et isegi nii palju ei viitsita läbi mõelda/

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasin selle filmi ära. Üldjoontes oli lõbusas meeleolus, ajas naermagi kuid sisu poole pealt jäi siiski midagi puudu. Justkui nagu oleksid noore põlvkonna näitlejad kokku saanud, mõelnud, et oh, teeme samu asju nagu Kevades (see kuidas O. Toots Maiet tantsitas ja kuidas riideid ära kiskus tollelt Koigi kehastatud tegelaselt) ja valmis ta ongi. Originaalsust oli vähe. Kindlasti olid filmis kujutatud ajastu inimesed selles vanuses palju täiskasvanulikumad kui filmis olid. Meeldis fragment pisitüdrukust raudtee ääres kuigi see mõjus kontekstivõõralt ja põhjendamatult – lihtsalt üks nimetu tegelskuju kes mõjus nagu oleks noore Tootsi ja Maie pisitütar.  Film ei mõjunud terviklikuna. Vanema põlvkonna näitlejad said oma rollidega paremini hakkama kui noored. Noortel jäi puudu originaalsusest. Kas noored nägid Talves lihtsalt võimalust feimi ja money teenimiseks? Oleks tahtnud Tõnissoni ja/või tema järglaste tegelaskuju näha ja saatusest kuulda Lisaks häiris, et kohahoidja naine rääkis alati kuidagi nina alla ja susisedes ja kohe miskit ei saanud ta öeldust aru.

Filmitegijate meeskond oli nõrk!

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

si

See polnud ju vaene plika tegelt – sitsikleidi alt paistsid tänapäevased püksikud ning isegi valge ja moodne rinnahoidja oli seljas ???? /sellised apsakad muudavad teose naeruväärseks, et isegi nii palju ei viitsita läbi mõelda/

Tühja nüüd neist rinnahoidjatest, ega need tol ajal olemata ei olnud, aga vat sel ajal ükski inimene keset viljapõldu küll ei kalpsanud. Täna ei pane seda karjuvat dissonantsi keegi enam tähelegi, aga tolle aja väärtushinnangute järgi oleks selline asi olnud võimatu.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah – Prometit tsiteerides – kui sina tuled, tule kardulast läbi, ära sina vilja talla!

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 160 )


Esileht Hobinurk Talve