Esileht Koolilaps Tartu jt koolid ühiskatsete testid

Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 243 )

Teema: Tartu jt koolid ühiskatsete testid

Postitas:
Kägu

kuna mina selle küsimuse siia näiteks postitasin, siis vastan … kui küsiti, et millisteks küsimusteks valmistuda, siis ma tõin ühe näite. ja selleks, et laps oskaks vastata, tasuks läbi arutada kodus. kindlasti vastus stiilis “mul on rikkad vanemad…” ei päde, eks ole. ja selleks, et lapsel “lühis” ei tekiks vestlusel tasuks mõelda. töövestlusel küsitakse ka, a’la “miks me peaksime just sinu valima?”

ei pea olema rikas, ei pea olema tippsportlane. ma mäletan, et üks minu lastest ütles, et ta soovib laulda segakooris. teine ütles, et temale meeldib organiseerida üritusi ja võiks kaasa lüüa kooliehe toimetuses. umbes sellised vastused. Igatahes mõlemad mu lapsed said sisse soovitud koolidesse. mõlemad koolid on siin disukussioonis läbi käinud kui ühed parimad ja ihaldusväärsemad.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina oma lapsele üritan selgeks teha (loodetavasti õnnestub ka), et vestluse eesmärk on enda tutvustamine ja kooliküpsuse näitamine. Tuleb jääda kahe jalaga maa peale (mitte luuletada kokku, et kolme aasta eesmärk on õppida ööpäevaringselt ja osaleda tantsu-, näite-, väitlus- ja kunstiringitöös). Oma võimeid ja eripärasid ei pea üleliia ülepaisutama (sest kooli soov on, et laps ikkagi õppimisele keskenduks). Kartmine ja ka kokutamine on normaalne, aga sellest tasub üle proovida olla naeratamisega ja kas või selle tunnistamisega (on normaalne öelda, et “vabandust ma olen pisut närvis”, kui esimesed laused kuidagi välja ei tule ja pea täitsa tühi on).

Kui päevakajalised teemad peaks tulema jutuks, siis tasub ekstreemsustesse mitte kalduda ja kindlasti mitte mingeid ülioriginaalseid teooriaid hakata ajama (maakera on lapik, covidi põhjustas 5G, Andrew Tate on mu iidol vms)- kummalisel kombel aeg ajalt ka täiskasvanud üritavad tööintervjuudel megaoriginaalsed olla ja see on kohutavalt eemaletõukav. Samas ei tohi ka jätta muljet, et mitte miski peale enda maailma teismelist ei huvitagi (no mingi silmaring peab ju ometi olema!).

Viisakus, sõbralikkus ja huvitatus- need peaks olema iseloomuomadused, mida koolid ideaalis uues õpilases näha tahavad.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt on see ka kooliti erinev ning sõltub, millise intervjueerija otsa satub. Mõned võib olla tõesti hakkavad poliitikast ja maailmavaatest rääkima.

Mu laps eelmisel aastal Poskasse kandideerides pidi pigem rääkima, milliseid ühisüritusi neil koolis on olnud ja kas on olnud uurimistöid. Lisaks siis veel muidugi enda tutvustamine jmt. Mingit erilist filosofeerimist seal küll polnud, kuid sisse ta sai.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja paar aastat tagasi Poskas küsiti minu tütrelt näiteks, et milliseid valikkursuseid ta valiks ja miks. Seega on hea, kui tulevane õpilane oleks vaadanud, milliseid võimalusi kool pakub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

HTG humanitaarsuunda ei tasu ka välistada pigem reaalaineid eelistaval lapsel.

Kui riigieksamitest oli kohustuslik vaid kirjand, siis liikus jutt, et HTG-s ei saa humanitaarid matemaatikariigieksamit teha (kooli poolt suur surve humanitaarklasside õpilastele, et mitte keskmist alla viia). Praegusel ajal aga teevad kõik laia matetemaatika eksamit ja seega see vältimispõhjus on ära langenud.

ma ei saa aru, mis müstilisest survestamisest HTG puhul räägitakse? minu kogemus mitme lapsega on küll selline, et kooli poolt lastakse lapsel olla täpselt nii laisk kui laps ise tahab. kas surve tuleb klassikaslaste poolt? selliseid õpilasi on küll klassides, kes jooksevad mööda eraõpetajaid, et tingimata saada kätte kuldmedal, kuid see surve on lapsevanematelt, mitte koolilt

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, kuidas Nõo kool tartukate eelistustes paikneb. Kas reaali huviliste puhul on neid, kes eelistaks seda linna koolidele, kui HTGsse ei pääse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on tugev reaali huvi, siis küll. Matemaatika riigieksami tulemused on seal väga kõrged, kuid eesti keel kahjuks suhteliselt nõrk (keskmine 67,5). Ülikooli sisseastumisel arvestatakse tavaliselt protsenti mõlemast. Pigem on see edetabel vist siiski HTG reaal, Poska, Tamme tehnoloogiasuund ja kui sinna ei pääse, siis Nõo. Kuid kindlasti on teisi eelistusi ja erandeid. Kui ikka on reaalainete inimene, siis miks mitte Nõo (eriti kui veel sealkandis elada).

 

Huvitav, kuidas Nõo kool tartukate eelistustes paikneb. Kas reaali huviliste puhul on neid, kes eelistaks seda linna koolidele, kui HTGsse ei pääse?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on tugev reaali huvi, siis küll. Matemaatika riigieksami tulemused on seal väga kõrged, kuid eesti keel kahjuks suhteliselt nõrk (keskmine 67,5). Ülikooli sisseastumisel arvestatakse tavaliselt protsenti mõlemast. Pigem on see edetabel vist siiski HTG reaal, Poska, Tamme tehnoloogiasuund ja kui sinna ei pääse, siis Nõo. Kuid kindlasti on teisi eelistusi ja erandeid. Kui ikka on reaalainete inimene, siis miks mitte Nõo (eriti kui veel sealkandis elada).

 

Huvitav, kuidas Nõo kool tartukate eelistustes paikneb. Kas reaali huviliste puhul on neid, kes eelistaks seda linna koolidele, kui HTGsse ei pääse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meile tuli täna kutse vestlusele.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meile tuli täna kutse vestlusele.

Kuhu kutse vestlusele tuli? Kas laps on tubli katse sooritaja või edukas olümpiaadi tegija?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mismoodi (ja miks üldse) saaks või peaks üks 16-aastane noor mingile koolile kasulik olla? Mis lollakas küsimus see on selline?

Esindab võistlustel, olümpiaadidel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“Mul on rikkad vanemad, nad võivad õpside tuppa uue diivani ja kohvimasina osta, võimla põrandale uue parketi”. Nii on vaja vastata?

Jah, ka see on aidanud. Eriti pealinnas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, kuidas Nõo kool tartukate eelistustes paikneb. Kas reaali huviliste puhul on neid, kes eelistaks seda linna koolidele, kui HTGsse ei pääse?

Minu tugevad reaalikad ei kaalunud Nõo gümnaasumit. Nad olid seal koolis olümpiaadil käinud, ka sisekliima infot omasid. Neil oli kas Treffner või Tallinna Reaal.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Läksin sisseastumisel lehele ja Ben, et mu laps on oluliselt oma, eelistusi muutnud. Jeerum küll. ????????.

Hakkan kutsekate õppekavasid uurima.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Läksin sisseastumisel lehele ja Ben, et mu laps on oluliselt oma, eelistusi muutnud. Jeerum küll. ????????.

Hakkan kutsekate õppekavasid uurima.

Ise hakkad sinna kooli minema või miks laps otsustada ei või, mida või kus ta õppida tahab?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Läksin sisseastumisel lehele ja Ben, et mu laps on oluliselt oma, eelistusi muutnud. Jeerum küll. ????????.

Hakkan kutsekate õppekavasid uurima.

Ise hakkad sinna kooli minema või miks laps otsustada ei või, mida või kus ta õppida tahab?

võib aga kui kõik vastu taevast lendab, siis tuleb talle tuge pakkuda.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ei tasu unustada, et lapsed on erienvad ning vanemad tunnevad oma lastja tema vajadusi kõige paremini. milleks halvustada, a’la kas laps astug bümnaasiumi või lapsevanem?  mõni noor on vähemküps kui teine (nt minu poeg läks 6-aastaselt kooli ja 9. klassi lõpus vajas küll otsustamisel tuge). lapsed hindavad teinekord oma võimeid üle ja kuna konkurents gümnaasiumitesse on karm ning koolide järjestusest sõltub üsna palju, siis vanemlik nõuanne kulub marjaks ära.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ei tasu unustada, et lapsed on erienvad ning vanemad tunnevad oma lastja tema vajadusi kõige paremini. milleks halvustada, a’la kas laps astug bümnaasiumi või lapsevanem? mõni noor on vähemküps kui teine (nt minu poeg läks 6-aastaselt kooli ja 9. klassi lõpus vajas küll otsustamisel tuge). lapsed hindavad teinekord oma võimeid üle ja kuna konkurents gümnaasiumitesse on karm ning koolide järjestusest sõltub üsna palju, siis vanemlik nõuanne kulub marjaks ära.

vabandan kirjavigade pärast. kriban telefonis 🙂 sellepärast pole vaja kommentaare, et “õpi kirjutama!”

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sai kutse HTG-st, olümpiaaditegija

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sai kutse HTG-st, olümpiaaditegija

Kutse vestlusele või juba kooli õppima tulemuse kutse?
Mis suunda soovis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vestlusele kutsuti, loodussuund

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kuna need vestlused toimuvad, kas ennem teisi ehk ennem 11.maid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kuna need vestlused toimuvad, kas ennem teisi ehk ennem 11.maid?

Ühiskatsete ajakava:

08.05 – 10.05 üleriigilistel olümpiaadidel osalenud õpilaste vestlused

09.05 kell 17.00-ks koolid avalikustavad esimese eelistuse vestluste aja ja teiste eelistuse vestlusele kutsumise

11.05 – 17.05 esimese eelistuse vestlused

18.05 – 24.05 teise eelistuse vestlused

25.05 – 31.05 kolmanda ja neljanda, viienda eelistuse vestlu

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul tuleb ka ahastus peale ausalt öeldes. Laps lihtsalt unustas õigel ajal pingerida muutmata, kuigi oli ka ise arvamusel, et tahaks Petersoni. Nüüd see alles kolmas valik ja nagu ma aru saanud olen, ei pruugi järg temani jõudagi. Poskasse pole lootustki saada, Tammesse teise valikuna ka ilmselt mitte, sest tulemused veidi üle keskmise kõigil eksamitel. Nutma ajab sõna otseses mõttes. Ja kui keegi küsib, mis see nii väga minu asi on, siis ausalt öeldes ma pole juba tükk aega öösiti korralikult magada saanud ja vererõhk on ka juba laes. Kodus muidugi seda närveldamist pole lasknud välja paista, aga täna tahtis küll kaane pealt lüüa. Saaks see jama juba läbi ükskord.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noh, minu oma ei kuulanud ka mind ja oma veidi alla keskmiste tulemustega jättis Petersoni teiseks valikuks ja esimeseks ei pannud. Loodame, et sellest piisab.

Eelmine aasta saadi kolmanda valikuna sinna sisse küll, üle keskmiste tulemustega võiks see ka sel aastal võimalik olla.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul tuleb ka ahastus peale ausalt öeldes. Laps lihtsalt unustas õigel ajal pingerida muutmata, kuigi oli ka ise arvamusel, et tahaks Petersoni. Nüüd see alles kolmas valik ja nagu ma aru saanud olen, ei pruugi järg temani jõudagi. Poskasse pole lootustki saada, Tammesse teise valikuna ka ilmselt mitte, sest tulemused veidi üle keskmise kõigil eksamitel. Nutma ajab sõna otseses mõttes. Ja kui keegi küsib, mis see nii väga minu asi on, siis ausalt öeldes ma pole juba tükk aega öösiti korralikult magada saanud ja vererõhk on ka juba laes. Kodus muidugi seda närveldamist pole lasknud välja paista, aga täna tahtis küll kaane pealt lüüa. Saaks see jama juba läbi ükskord.

kolmas valik on okei!
eelmisel aastal sai kolmas eelistus ka sisse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kolmas eelistus võiks olla täiesti lootustandev. Eks tavaline stsenaarium ole ju see, et esimene ja teine eelistus on Treffner ja Poska ning seejärel Tamme ja Härma ning seejärel Peterson. Kui Peterson kolmandaks panna, siis on see ju üsna kõrgel kohal.

Tegelikult huvitav fenomen, et Peterson endale sellise n.ö. viimase eelistuse kooli maine on saanud. See võiks ju paraneda, et poleks nii suurt vahet nende koolide vahel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kui vaadata Petersoni tulemusi, siis pole ju väga imestada. See vist on ka suurima vastuvõtuga kool, mis tähendab, et tase on õpilastel ebaühtlane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Härmakate esimene eelistus on üldiselt Treffner või Härma. Mõnel üksikul muu

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Varasemalt on Petrsoni isegi neid võetud kes matemaatika eksamil läbi kukkunud on ja testis ka 20 punkti saanud. Minu meelest võetakse sinna kõik vastu ja visatakse välja ka, kui toime ei tule.  Tõsi küll,  oa kogemust ei ole, sõbranna lapse jutt.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 243 )


Esileht Koolilaps Tartu jt koolid ühiskatsete testid