Esileht Tööelu, raha ja seadused. Elektriarve rikub tuju

Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 194 )

Teema: Elektriarve rikub tuju

Postitas:
Kägu

Kas te kõik, kes te öösel pesu pesete ja duši all käite, elate eramajades? Kortermajades on see tegevys suuresti reglementeeritud, meie majas siis müratekitav tegevus keelatud kl.23-06. Üldiselt peavad inimesed sellest kinni, v.a üks pere, kes ka oma sente taga ajab ja kes sulistavad ja mulistavad öö otsa. Minule see ei kostu, aga kolleeg elab nende kõrval on kurdab. Rääkimine või kaebamine ei aita – neil on kindel veendumus, et ellujäämiseks on neil see õigus. Pole vist vaja mainida, et tegu ei ole kehvikutega. Maja meil uus, heas piirkonnas, korterid müüdi kõik kohe nagu soojad saiad.

Ei tundu suurem asi maja, kui seinad läbi kostavad. Kui majja peaks mõni imik tekkima, peate hoopis unerohu ja kõrvatroppide peale kolima.

Minu korterelamus ei kosta seinad läbi. Kui ka kostaks, meie majapidamisruum on korteri siseseinte ja koridori vahel. Kui mõni naaber tahab öösel käia koridoris magamas ja see teda segab, kahju.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas te kõik, kes te öösel pesu pesete ja duši all käite, elate eramajades? Kortermajades on see tegevys suuresti reglementeeritud, meie majas siis müratekitav tegevus keelatud kl.23-06. Üldiselt peavad inimesed sellest kinni, v.a üks pere, kes ka oma sente taga ajab ja kes sulistavad ja mulistavad öö otsa. Minule see ei kostu, aga kolleeg elab nende kõrval on kurdab. Rääkimine või kaebamine ei aita – neil on kindel veendumus, et ellujäämiseks on neil see õigus. Pole vist vaja mainida, et tegu ei ole kehvikutega. Maja meil uus, heas piirkonnas, korterid müüdi kõik kohe nagu soojad saiad.

Ei tundu suurem asi maja, kui seinad läbi kostavad. Kui majja peaks mõni imik tekkima, peate hoopis unerohu ja kõrvatroppide peale kolima.

Minu korterelamus ei kosta seinad läbi. Kui ka kostaks, meie majapidamisruum on korteri siseseinte ja koridori vahel. Kui mõni naaber tahab öösel käia koridoris magamas ja see teda segab, kahju.

On ka vanematüübilisi kortermaju, mis kostavad kenasti läbi. Meil Annelinna 80ndate paneelikad. On soojustatud jm, aga sansõlmes kostavad kõik torud läbi.
Ka meie majas on öine isetegevus keelatud.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvasin, et see hindade ja kellade paaniline jälgimine on pigem pensionäride hasart. Need kammivad ju igasuguseid brožüüre ja voldikuid, kust midagi odavamalt saab. Mul hulk tuttavaid pensionäre, pooled kindlalt muudkui otsivad ja tuhnivad, elektrihindu samamoodi. Normaalne inimene omale sihukest stressivei teeks. Hommikul on kortermajade koridorid toiduhaisusid täis, sest hinnajälgijad keedavad öösel sülti ja kapsaid.
Kui siit lugeda, siis milline papp pannakse taimerite, releede ja muude regullijate peale magama, et säästa 10 senti?

+3
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teine asi on see univ.pakett: kui siin öeldi, et fikseeritud paketiomanikud saavad univ.paketi saabudes ja selle soodsam olles oma paketid tasuta ringi vahetada, siis jaa – saavad küll. 23.sept. hakkab see up kehtima ja esimesed arved saadakse okt. lõous. Kindlasti on soodne ja hea. Aga! Seda ilmselgelt kuni aasta lõpuni, kui fix paketi omanikud enam trahvita oma paketti vahetada ei saa. Edasi jaanuarist virutatakse niisugune hind, et lase aga olla!

Esiteks-kui septembris hakkab kehtima, siis tuleb esimene arve oktoobri alguses. Tegelikult pole isegi arvet vaja, äpis on iga päeva tarbimine koos maksma läinus summaga olemas.

Jaanuaris ei virutata mingit muud hinda, kust sa sellist lollust võtad?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui siit lugeda, siis milline papp pannakse taimerite, releede ja muude regullijate peale magama, et säästa 10 senti?

Eee….need on ju juba kodumasinate küljes olemas.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, kui see börsi elekter on nii soodne, siis miks peab valitsus üldse mingeid toetusi maksma  ja eri tingimusi looma?

Huvitav, miks nii palju selle üle nurisetakse? Kui see nii soodne on, siis kuidas ei jõua maksta?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jaanuaris ei virutata mingit muud hinda, kust sa sellist lollust võtad?

Kihla ei vea, aga elame-näeme. Mina oma 60 eluaastaga olen näinud, et elus pole mitte midagi võimatut. Võiksin vadtu küsida – milledt selline enesekindlus, et hinnad ei tõuse? Tore oleks, kui see nii läheb, aga ma ei oleks ülemäära optimistlik. Ega keegi möödundtalviseid hiigelarveid ka ette ennustanud, siis olid börsil olijad hädas. Börsikrahhid ei ole ühekordsed, kahjuks.

Üldiselt kas sa arvad, et EE oma kasumit langetada tahab? Riik doteerib inimestele mingi osa, aga EE on riigiettevõte. See on raha ühest taskust teise tõstmine.
Kui räägiti ujuvterminalide ehitamisest ning Põhjamaadelt elektri ostmisest, siis see ei ole odav lõbu. Tarbija maksab kõik kinni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, kui see börsi elekter on nii soodne, siis miks peab valitsus üldse mingeid toetusi maksma ja eri tingimusi looma?

Huvitav, miks nii palju selle üle nurisetakse? Kui see nii soodne on, siis kuidas ei jõua maksta?

Seda mõtlen minagi.
Väga odav, lausa olematu, aga elutegevus käib ikka öösel, kodumasinatele monteeritakse taimereid külge.
Uurisin praegu oma triikrauda – no pole seda! Külmkapp ostetud 4 aastat tagasi – ka pole, boileritel ka pole jne. Peaksin ostma eraldi jubinad, et säästa mõni euro, pealegi ma pole kindel, et igale asjale need sobivadki ja kas mina, “kuuekümbine”, sellega hakkama saaksin. Mis muidugi tore, et üks osa neist taimeritest ja lugejatest…käivad vooluvõrku (pojal on mingine loendur).

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Fiximine õigel ajahetkel ei ole mi gi imerohi, see on hetkel tagantjärele targutamine ja vehklemine…

Mina näiteks läksin detsembris aasta tagasi just börsile, õppisin kiirelt börsi jälgima (või õigemini regulaarselt selle järgi elektrit tarbima). Saan igasugustest 2021 aastal sõlmitud fikspakettidest palju soodsamalt elektri BÖRSILT kätte. (august 2022 va. Miskipärast odavaid aegu polnud, see-eest 10 kuu jooksul sain, elan ka augusti ka üle).

Vaadake või sel nädalavahetusel börsi, ööd on jumala muidu elekter. Mu pesumasinad on ajatus nupp 3 või 6 tundi… Ma panen endiselt pesu masinasse mugavalt, täpselt sama mugavalt kui enne börsi, lisandus elektrikell ja ajatuse nupp 3 või 6 tundi (see on igal masinal, mul pole mingi uus imemasin, pigem vana täna juba).see tähendab, et masin hakkab tööle siis kui elekter on odav… 2, 3, 5 senti/kWh, reaalselt. 3, 4, 5 x odavam kui soodsad börsipaketid.

Boiler töötab samadel põhimõtetel taimeriga, ja odavate momentidel – 3-6 x odavamalt, kui need imelised fix paketid!

Soojapumpadel reguleeri ka veidi temperatuure vastavalt börsigraafikutele.. Sest kell 09-15 pole kedagi

Olen väga nous sinuga, ainult et paljudes peredes on 9-17 kogu aeg inimesed ju kodus:)

No vaata praegu börsihind ja kasuta kuis jaksad, hind ju hetkel vääääga sõbralik pesu pesemiseks, dushitamiseks!

Kui pidevalt kodus, siis eriti lihtne ajatada pesumasinaid-boilereid veidi odavamatel hindadele.

Kütet ei saa päeval allapoole võtta, muud saab imehästi ju.

Minu arvates see, et inimestel boiler püsivalt järel (so ilma taimerita) on üsna kulukas lõbu.

Pesed käsi kell 19 ja soojendad boileri max kõrge hinnaga…

Mina kõrvaldaks minimaalselt kõige kallimad börsitunnid taimeriga ära… See kui boiler tunni-paari pärast tööle hakkab, ei mõjuta kuidagi mugavust, aga pidev soojendamine ettearvamatu hinnaga on üsna jama lahendus.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, kui see börsi elekter on nii soodne, siis miks peab valitsus üldse mingeid toetusi maksma ja eri tingimusi looma?

Huvitav, miks nii palju selle üle nurisetakse? Kui see nii soodne on, siis kuidas ei jõua maksta?

Seda mõtlen minagi.

Väga odav, lausa olematu, aga elutegevus käib ikka öösel, kodumasinatele monteeritakse taimereid külge.

Uurisin praegu oma triikrauda – no pole seda! Külmkapp ostetud 4 aastat tagasi – ka pole, boileritel ka pole jne. Peaksin ostma eraldi jubinad, et säästa mõni euro, pealegi ma pole kindel, et igale asjale need sobivadki ja kas mina, “kuuekümbine”, sellega hakkama saaksin. Mis muidugi tore, et üks osa neist taimeritest ja lugejatest…käivad vooluvõrku (pojal on mingine loendur).

See on tavaline pistik, mille paned seinaja selle külge juhe… Tehnikapoes näitab müüja sulle kuidas töötab… Lapsed saavad hakkama

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, kui see börsi elekter on nii soodne, siis miks peab valitsus üldse mingeid toetusi maksma ja eri tingimusi looma?

Huvitav, miks nii palju selle üle nurisetakse? Kui see nii soodne on, siis kuidas ei jõua maksta?

Seda mõtlen minagi.

Väga odav, lausa olematu, aga elutegevus käib ikka öösel, kodumasinatele monteeritakse taimereid külge.

Uurisin praegu oma triikrauda – no pole seda! Külmkapp ostetud 4 aastat tagasi – ka pole, boileritel ka pole jne. Peaksin ostma eraldi jubinad, et säästa mõni euro, pealegi ma pole kindel, et igale asjale need sobivadki ja kas mina, “kuuekümbine”, sellega hakkama saaksin. Mis muidugi tore, et üks osa neist taimeritest ja lugejatest…käivad vooluvõrku (pojal on mingine loendur).

Pesu triigi palun nädalavahetusel… Siis on soodsam

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega keegi ei keel ka kallist elektrit tarbida…

Teiseks fiks pakettide omanikel pole ajatamist arvis teha (Olen selliseid ka näinud)

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teiseks fiks pakettide omanikel pole ajatamist arvis teha (Olen selliseid ka näinud)

Lisaks on mõnel ka börsipakett, millel arvestatakse päeva keskmine hind, mitte tunnipõhine.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega keegi möödundtalviseid hiigelarveid ka ette ennustanud, siis olid börsil olijad hädas.

Kuidas ei? See oli ju teada, et tõuseb nii gaas kui elekter. Fikseerisin isegi esimest korda elus eelmise aasta septembris mõlemad ära.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks on mõnel ka börsipakett, millel arvestatakse päeva keskmine hind, mitte tunnipõhine.

Enam ei ole selliseid pakette septembrist alates.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ka vanematüübilisi kortermaju, mis kostavad kenasti läbi. Meil Annelinna 80ndate paneelikad. On soojustatud jm, aga sansõlmes kostavad kõik torud läbi. Ka meie majas on öine isetegevus keelatud.

Reaalsuses pole teil võimalik normaalset elutegevust öösel ära keelata ja mingeid sanktsioone te öistele pesumasinakasutajatele kehtestada ei saa. See on lihtsalt üks kokkulepe, mille puhul saab ainult loota, et kõik elanikud ka seda jälgivad. Aga kohustada neid selleks ei saa.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka meie majas on öine isetegevus keelatud.

Täitsa ausalt, mida te rteete sel juhul, kui mõnel majaomanikul on kõht lahti või mingi muu kõhutõbi ja käib öö jooksul 5-6x kakal või oksendamas? Panete korteri sundmüüki, et “rikub öörahu nõudeid” wc-s vee tõmbamisega? Millise seaduse alusel?

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sügavkülma kirst öösiti

Päevaks lülitad välja?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on tavaline pistik, mille paned seinaja selle külge juhe… Tehnikapoes näitab müüja sulle kuidas töötab… Lapsed saavad hakkama

Suurematel kodumasinatel on ju juhendites kirjas, et ei tohi kasutada pikendusjuhtmeid jms.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tšattisin Stiinaga ja kõik ok.

Kes see Stiina on, eriti osav ajupesija? Sellise hinnaga liituda, uuuh!

Ilmselgelt on ta EE müügimees.

Või siis tekstirobot.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ka vanematüübilisi kortermaju, mis kostavad kenasti läbi. Meil Annelinna 80ndate paneelikad. On soojustatud jm, aga sansõlmes kostavad kõik torud läbi. Ka meie majas on öine isetegevus keelatud.

Reaalsuses pole teil võimalik normaalset elutegevust öösel ära keelata ja mingeid sanktsioone te öistele pesumasinakasutajatele kehtestada ei saa. See on lihtsalt üks kokkulepe, mille puhul saab ainult loota, et kõik elanikud ka seda jälgivad. Aga kohustada neid selleks ei saa.

Normaalne on kaaselanikega arvestada. Ja normaalne inimene laseb teistel öösel magada. Sinusugusele kehtivad jah ainult kirjalikud käsud-keelud, mingit humaansust või empaatiat ei tasu loota, sest “kohustada sind selleks ei saa”.

+5
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Huvitav, kui see börsi elekter on nii soodne, siis miks peab valitsus üldse mingeid toetusi maksma ja eri tingimusi looma?

Huvitav, miks nii palju selle üle nurisetakse? Kui see nii soodne on, siis kuidas ei jõua maksta?

Seda mõtlen minagi.

Väga odav, lausa olematu, aga elutegevus käib ikka öösel, kodumasinatele monteeritakse taimereid külge.

Uurisin praegu oma triikrauda – no pole seda! Külmkapp ostetud 4 aastat tagasi – ka pole, boileritel ka pole jne. Peaksin ostma eraldi jubinad, et säästa mõni euro, pealegi ma pole kindel, et igale asjale need sobivadki ja kas mina, “kuuekümbine”, sellega hakkama saaksin. Mis muidugi tore, et üks osa neist taimeritest ja lugejatest…käivad vooluvõrku (pojal on mingine loendur).

Kui sul kodumasinad kõik nii uued, siis on ainuke tagantjärele tarkus, et poleks pidanud seda kõige odavama otsa jama ostma. Isegi keskklass masinatel on kõigil taimerid peal, rääkimata korralikest masinatest.

Mul on 10 aastat vana nõudepesumasin ja 15 aastat vanad pesumasin ja pesukuivati. Boschi omad kõik. Ja kõik on taimeritega juba tehasest tulnud.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, kui see börsi elekter on nii soodne, siis miks peab valitsus üldse mingeid toetusi maksma ja eri tingimusi looma?

Huvitav, miks nii palju selle üle nurisetakse? Kui see nii soodne on, siis kuidas ei jõua maksta?

Seda mõtlen minagi.

Väga odav, lausa olematu, aga elutegevus käib ikka öösel, kodumasinatele monteeritakse taimereid külge.

Uurisin praegu oma triikrauda – no pole seda! Külmkapp ostetud 4 aastat tagasi – ka pole, boileritel ka pole jne. Peaksin ostma eraldi jubinad, et säästa mõni euro, pealegi ma pole kindel, et igale asjale need sobivadki ja kas mina, “kuuekümbine”, sellega hakkama saaksin. Mis muidugi tore, et üks osa neist taimeritest ja lugejatest…käivad vooluvõrku (pojal on mingine loendur).

Kui sul kodumasinad kõik nii uued, siis on ainuke tagantjärele tarkus, et poleks pidanud seda kõige odavama otsa jama ostma. Isegi keskklass masinatel on kõigil taimerid peal, rääkimata korralikest masinatest.

Mul on 10 aastat vana nõudepesumasin ja 15 aastat vanad pesumasin ja pesukuivati. Boschi omad kõik. Ja kõik on taimeritega juba tehasest tulnud.

Üks räägib triikrauast, boilerist ja külmkapist, teine nõudepesumasinast ja kuivatist. Triikraual, boileril ja külmkapil muidugi pole taimerit peal, mis mõttes nagu peaks olema? Triikraual taimer? Milleks? Külmikul taimer? Kas vahepeal lased soojaks ja siis jälle külmaks? Nõudepesumasinal, pesumasinal ja kuivatil on muidugi kõigil taimerid peal, sest need ei tööta ju kogu aeg, vaid tsükli kaupa. Täiesti erinevaid asju võrreldakse.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sul kodumasinad kõik nii uued, siis on ainuke tagantjärele tarkus, et poleks pidanud seda kõige odavama otsa jama ostma. Isegi keskklass masinatel on kõigil taimerid peal, rääkimata korralikest masinatest.

Mul on 10 aastat vana nõudepesumasin ja 15 aastat vanad pesumasin ja pesukuivati. Boschi omad kõik. Ja kõik on taimeritega juba tehasest tulnud.

Oleks ja poleks – kuidas see targutamine nüüd kedagi aitab? Kas oskad veidi laiemalt mõelda, et ehk kõigil pole võimslusi ja et midagi oleks, tulebki seda “odavama otsa jama” soetada? Väga näotu on igatahes niimoodi õpetama hakata.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, kui see börsi elekter on nii soodne, siis miks peab valitsus üldse mingeid toetusi maksma ja eri tingimusi looma?

Huvitav, miks nii palju selle üle nurisetakse? Kui see nii soodne on, siis kuidas ei jõua maksta?

Seda mõtlen minagi.

Väga odav, lausa olematu, aga elutegevus käib ikka öösel, kodumasinatele monteeritakse taimereid külge.

Uurisin praegu oma triikrauda – no pole seda! Külmkapp ostetud 4 aastat tagasi – ka pole, boileritel ka pole jne. Peaksin ostma eraldi jubinad, et säästa mõni euro, pealegi ma pole kindel, et igale asjale need sobivadki ja kas mina, “kuuekümbine”, sellega hakkama saaksin. Mis muidugi tore, et üks osa neist taimeritest ja lugejatest…käivad vooluvõrku (pojal on mingine loendur).

Pesu triigi palun nädalavahetusel… Siis on soodsam

Kas tõesti keegi veel tänapäeval pesu triigib?

Mul pole juba 15 aastat triikraudagi.

Selleks on triikimisfunktsiooniga kuivati. Ülikonnad ja kokteilkleidid käivad niikuinii keemilises puhastuses.

Triikimine on päriselt nii mõttetu ja nii yesterday …

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sul kodumasinad kõik nii uued, siis on ainuke tagantjärele tarkus, et poleks pidanud seda kõige odavama otsa jama ostma. Isegi keskklass masinatel on kõigil taimerid peal, rääkimata korralikest masinatest.

Mul on 10 aastat vana nõudepesumasin ja 15 aastat vanad pesumasin ja pesukuivati. Boschi omad kõik. Ja kõik on taimeritega juba tehasest tulnud.

Oleks ja poleks – kuidas see targutamine nüüd kedagi aitab? Kas oskad veidi laiemalt mõelda, et ehk kõigil pole võimslusi ja et midagi oleks, tulebki seda “odavama otsa jama” soetada? Väga näotu on igatahes niimoodi õpetama hakata.

jah, justnimelt, tulebki laiemalt mõelda. Odav masin töötab täpselt nii kaua kui garantiiperiood enam-vahem. Kallid masinad tootavad 20 aastat ja neil on hulk vajalikke vidinaid tehases peale pandud, näiteks taimer.

Ma arvan, et oma 800-900 euroste boschidega olen peale 15 aastat juba võidus rahaliselt. Ja  mul pole mingid tippmasinad ju!

Rääkimata vee- ja energiakulu minimeerimisest, mida kallimad masinad oskavad. Ja noh, töokvaliteet on ka öö ja päev. Välismaal võtan rendikorterid, kus Bekod jms sees, no pesu nagu polekski pestud kui välja tuleb. Pluss see lärm:(

Mis te tühja vaidlete, proovige kord kallimat masinat ja saate vahest aru küll

0
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mis te tühja vaidlete, proovige kord kallimat masinat ja saate vahest aru küll

Aga sina ei saa jätkuvalt aru, et jutt ei olnud pesumasinast.

Elekter nii megaodav, aga vaja taimeriga masinat ja ajatamist?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ka vanematüübilisi kortermaju, mis kostavad kenasti läbi. Meil Annelinna 80ndate paneelikad. On soojustatud jm, aga sansõlmes kostavad kõik torud läbi. Ka meie majas on öine isetegevus keelatud.

Reaalsuses pole teil võimalik normaalset elutegevust öösel ära keelata ja mingeid sanktsioone te öistele pesumasinakasutajatele kehtestada ei saa. See on lihtsalt üks kokkulepe, mille puhul saab ainult loota, et kõik elanikud ka seda jälgivad. Aga kohustada neid selleks ei saa.

Normaalne on kaaselanikega arvestada. Ja normaalne inimene laseb teistel öösel magada. Sinusugusele kehtivad jah ainult kirjalikud käsud-keelud, mingit humaansust või empaatiat ei tasu loota, sest “kohustada sind selleks ei saa”.

Kui mul oleks sinusugune käskija- keelaja naaber, kes üritab teistele oma elukorraldust peale suruda, siis paneksin sinu kiuste ööseks pesumasina tööle. Õnneks ma elan normaalses majas koos normaalsete naabritega ja mingit pesupesemise korraldamist meie majas ei toimu. Ja fakt on see, et hoolimata sinu soovmõtlemisest, polegi võimalik selliseid asju ette kirjutada. On võimalik ainult omavahel sõbralikult kokku leppida. Aga sinusugune võõrastele ärapanija selleks päris kindlasti võimeline pole. Nii et mõtle hoolega järele, miks su ümber “hoolimatud” inimesed on.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kallid masinad tootavad 20 aastat ja neil on hulk vajalikke vidinaid tehases peale pandud, näiteks taimer.

Ma arvan, et oma 800-900 euroste boschidega olen peale 15 aastat juba võidus rahaliselt. Ja  mul pole mingid tippmasinad ju!

No ma ei tea. Mul oli üsna kallis Leifheit külmik. Pidas vastu 1.5 aastat.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rääkimata vee- ja energiakulu minimeerimisest, mida kallimad masinad oskavad. Ja noh, töokvaliteet on ka öö ja päev. Välismaal võtan rendikorterid, kus Bekod jms sees, no pesu nagu polekski pestud kui välja tuleb. Pluss see lärm:(

Mis rokk sul seal riiete peal on, mis maha ei tule? Mul ka Beko masin ja ei ole kordagi midagi mustaks jäänud. Lärmi küll teeb jah, selles osas olen nõus.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 194 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Elektriarve rikub tuju