Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF jaanuar-veebruar

Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 259 )

Teema: IVF jaanuar-veebruar

Postitas:
Kägu

Hei,

Tegin just eile oma esimese ovaleapi – see süst on ikka maailma kõige lihtsamaks tehtud ???? Clexane seevastu oli rõve, mul läks korraks pilt eest.

Ovaleapiga panin tutika ampulli ja nõela otsa pannes tuli ise tilk otsa paarikümne sekundi jooksul (kui tilk tuleb otsa, siis on süst valmis ja midagi välja ajama ei pea), ovaleap on lebo süst.

Veits hirm kui cetrotide tuleb, see tundub rõve…ja diphereline.

 

Mina alustasin just Cetrotide süstidega ja need tunduvad hetkel lebod ja kardan seda Ovaleapi just selle tehnilisuse poolest nn. See Cetrotide tundub selline lihtne ja loogiline 😀

Ma ei teagi veel kas selle Ovaleapi nõel on lühem või sama pikk. Natuke ajab muigama siin ka, kõigil on omad hirmud, aga lõpuks on ikkagi kõik saanud tehtud ja küll saame me ka kõik hakkama!

 

Paulakene

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Virmaline, toredad uudised sul!

Mul oli täna siirdamine, 8st munarakust viljastus 6. Superkvaliteeti polnud ühelgi, siirdati parim st 10-rakuline embrüo, külmutatakse 3 8-rakulist ja vb ka 1 6-rakuline. Embrüoloog ütles, et veel paar tundi jälgivad seda viimast ja siis otsustavad.
Nüüd siis 2 nädalat ootamist ja siis veretest.

Kuna minu jaoks on see esimene IVF-ring, siis ei teadnud, mida siirdamise protseduurist oodata, aga ebamugavuse tase ei olnud palju suurem kui tavalisel läbivaatusel ja väga kiiresti läks.

Klaarika

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Virmaline, toredad uudised sul!

Mul oli täna siirdamine, 8st munarakust viljastus 6. Superkvaliteeti polnud ühelgi, siirdati parim st 10-rakuline embrüo, külmutatakse 3 8-rakulist ja vb ka 1 6-rakuline. Embrüoloog ütles, et veel paar tundi jälgivad seda viimast ja siis otsustavad.

Nüüd siis 2 nädalat ootamist ja siis veretest.

Kuna minu jaoks on see esimene IVF-ring, siis ei teadnud, mida siirdamise protseduurist oodata, aga ebamugavuse tase ei olnud palju suurem kui tavalisel läbivaatusel ja väga kiiresti läks.

Klaarika

Klaarika, kas sa embrüote hindeid ka said teada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

@Sidrunhein – hinnet ei tea. Embrüoloog mulle hindeid ei öelnud, seda tähtede süsteemi seal vist ei kasutata. Ta näitas mulle ka paberit embrüote kohta ja seal oli kirjas mitmerakulised ja teine tulp oli veel – mulle tundub, et äkki numbriline hindeskaala, aga samas ta mulle selle kohta midagi eraldi ei öelnud ja meelde ka ei jäänud need numbrid kiire vaatamisega. Ta ütles ainult, et on 3 on OK kvaliteediga ja see siirdatav kõige parem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei teagi veel kas selle Ovaleapi nõel on lühem või sama pikk. Natuke ajab muigama siin ka, kõigil on omad hirmud, aga lõpuks on ikkagi kõik saanud tehtud ja küll saame me ka kõik hakkama!

ovaleap on nii automaatseks tehtud, et vajutad nuppu ja süstib ravimi ise ära sulle 😀 reaalselt pole sellega midagi karta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei teagi veel kas selle Ovaleapi nõel on lühem või sama pikk. Natuke ajab muigama siin ka, kõigil on omad hirmud, aga lõpuks on ikkagi kõik saanud tehtud ja küll saame me ka kõik hakkama!

ovaleap on nii automaatseks tehtud, et vajutad nuppu ja süstib ravimi ise ära sulle 😀 reaalselt pole sellega midagi karta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui vana oled, Virmaline?

Aitäh! Olen 35. Arst oli samuti positiivne ja kiitis!

Olen iseenda kehale kõige tänulikum ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimane tuli kogemata anonüümselt.

Südamest soovin meile kõigile edu, sest nii keha, vaim kui õnn peavad kokku langema ❤️ Näitajad ainult üks pool, nii palju aspekte, mis kõik peavad ajastuma ja toimima.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas teil arstid peale siirdamist edasisi soovitusi andnud on? Noh et mida tohib teha ja mida mitte, kuidas istuda, astuda ja muidu olla ???? Mõtlen siinkohal ka kas on keelatud vahekord või kuidas sellega on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas teil arstid peale siirdamist edasisi soovitusi andnud on? Noh et mida tohib teha ja mida mitte, kuidas istuda, astuda ja muidu olla

Tartus ei antud mingeid erilisi soovitusi. Umbes, et ela tavapärast elu ja tee paari nädala pärast tee test.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas teil arstid peale siirdamist edasisi soovitusi andnud on? Noh et mida tohib teha ja mida mitte, kuidas istuda, astuda ja muidu olla ???? Mõtlen siinkohal ka kas on keelatud vahekord või kuidas sellega on?

Siin enne ikka keegi kirjutas, et soovitati vahekorrast hoiduda, saunas mitte käia ja ujumas ka mitte. Midagi oleks nagu veel olnud, aga ei mäleta ????

Mina alustan märtsis IVF teekonda. Edu kõigile!

K.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kellegile teist on tehtud konisatsioon ennem siirdamist?Kui jah siis kaua pidi siirdamisega ootama pärast konisatsiooni?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes Elites tegutsevad – kuidas teil punktsiooni päeval asi välja nägi, mis kell pidite kohal olema ja mis kell olite juba jalul ja sai koju?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes Elites tegutsevad – kuidas teil punktsiooni päeval asi välja nägi, mis kell pidite kohal olema ja mis kell olite juba jalul ja sai koju?

Kohal umbes 20 minutit enne 9. Kell 9 oli punktsioon. Koju sain kuskil 10:20

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas teil arstid peale siirdamist edasisi soovitusi andnud on? Noh et mida tohib teha ja mida mitte, kuidas istuda, astuda ja muidu olla ???? Mõtlen siinkohal ka kas on keelatud vahekord või kuidas sellega on?

Eks see erineb arstiti. Kaks päeva peale siirdamist üldiselt on keelatud vahekord ja trenn. Sealt edasi aga – mõned arstid soovitavad kuni veretestini hoiduda penetratiivsest seksist, teised jälle mitte. Samas igasugune orgasm, ka mittepentratiivsel teel saadu, tekitab emaka kokkutõmbeid, mis võivad (aga ei pruugi) loote kinnitumisele kehvasti mõjuda. Ise ütleks, et eks ikka võib seksida, aga kui siis testil kahte triipu pole ja mõtled, et aga “kui ma EI oleks seksinud, siis äkki”, siis see pole ka tore tunne.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Kas siin leidub kogemusi, kellel punktsioonist saadud alla 5 munaraku? Palju teil siirdamise ajaks alles? Kas siirdati 3-päevane? 5-päevane? Kas rasedus tekkis?

Guugeldades on palju välismaa näiteid, kus 5 munarakust jäävad ikkagi pooled ellu ning seda 50% teooriat kinnitavad ka teadusartiklid.

Kas saan õigesti aru, et ca 5 munarakku ei ole halb tulemus, sest siis nad kvaliteetsemad, kui oleks nt poole rohkem?

Kui ei peaks ühtegi alles jääma, kas siis põhimõtteliselt saab teha uue täisringi kohe järgmisesse tsüklisse? Kuidas teie kogemused?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas saan õigesti aru, et ca 5 munarakku ei ole halb tulemus, sest siis nad kvaliteetsemad, kui oleks nt poole rohkem?

Kvaliteeti on rakkude arvu järgi keeruline hinnata. Paremini näitab, kui palju on siirdamiseks kõlbulikke embrüoid ja kas toimub pesastumine ja edasine areng. Kui saadakse mõni rakk ja siirdamiseks jääb alles üks, aga areng peatub, siis saab juba aimu ka kvaliteedist, et kas tasub jääda püüda üksikuid rakke ja loota, et äkki järgmise ringiga on piisavalt elujõuline. Mulle tundub, et kui paari, kolme täisringiga saab siirdamiseks ainult üksikud rakud või rakk pole elujõuline, siis mida rohkem täisringe teha, seda väiksemaks muutuvad võimalused.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on alati saadud paar rakku ja enamasti on saadud neid ka siirdada. Mitu korda katsetatud ja õnnestus ka.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas teil läheb (need kel praegu IVF ring käimas)?

Mul täna 5. päeva süstimist (ovaleap + clexane), vaikselt hakkab õhupalli tunne tekkima, kõht kasvab korralikult. Homme hommikul esimene cetrotide (veidi hirmul) ja UH, eks siis selgub mis seis on.

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul homme, loodetavasti, siirdamine.

May

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul homme, loodetavasti, siirdamine.

May

Kuidas olemine?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul homme, loodetavasti, siirdamine.

May

Kuidas olemine?

Hetkel väga hea. Pärast punktsiooni on olnud kõik tip-top. Vähesel määral on öösel olnud mingid väiksed kõhukrambid (vb progest?..) aga ei midagi hullu. Päevad enne punksiooni andis enesetunne halvas mõttes küll tunda.

Hoian nüüd väga pöialt, et homme oleks mida siirdada! Ostsin isegi joomiseks pomegranate mahla, aga eks see rohkem placebo ole :D.

May

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on alati saadud paar rakku ja enamasti on saadud neid ka siirdada. Mitu korda katsetatud ja õnnestus ka.

Minul hakkas kolmandast täisringist alates viltu vedama. Kolmandal ringil saadi üks äbarik rakk, mis alles kuuendaks päevaks korralikuks arenes ja neljandal täisringil ka vaid üks rakk, keskmiste näitajatega. Neid kaht viimast ei ole veel siirdatud. Esimesed neli siirdamist, kus embrüote hinded olid isegi päris head, ebaõnnestusid kõik. Nii et see on lõppkokkuvõttes üks paras loterii. Ja kui ikka vanus juba 40 +, siis on see rasestumine suht ime. Aga ei saa lasta norgu pead!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas teil läheb (need kel praegu IVF ring käimas)?

Mul täna 5. päeva süstimist (ovaleap + clexane), vaikselt hakkab õhupalli tunne tekkima, kõht kasvab korralikult. Homme hommikul esimene cetrotide (veidi hirmul) ja UH, eks siis selgub mis seis on.

 

Mina tegin 4 päeva Cetrotide, nüüd neljas päev Ovaleapi. Hetkel veel 3 päeva Ovaleapi ees ja ülehomme arstile, eks siis kuuleb, mis edasi. Hetkel olen suht teadmatuses edasise osas ja ei oska isegi aimata, millal võiks punktsioon olla.. Loodan, et varsti. See torkimine tore ei ole ikka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegin 4 päeva Cetrotide, nüüd neljas päev Ovaleapi. Hetkel veel 3 päeva Ovaleapi ees ja ülehomme arstile, eks siis kuuleb, mis edasi. Hetkel olen suht teadmatuses edasise osas ja ei oska isegi aimata, millal võiks punktsioon olla.. Loodan, et varsti. See torkimine tore ei ole ikka.

Mul täna 6. päev, alustasin hommikut cetrotide-ga, vuhh see oli rõve. Tükk aega jamasin õhumullidega, kuni lõpuks andsin alla (need ei läinud ära nipsutades ega ravimit välja lastes jne) ja lasin need sisse lihtsalt. Eile ehk 5. päevast hakkas mul raske olla ja tundsin et kõhuümbermõõt suureneb, enne oli okei ja kui mul tavaliselt lame kõht, siis nüüd on korralik raseda pardi tunne ja nädal veel ees 😀

täna on mul ka esimene UH.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sidrunhein, hoian sulle väga pöialt!
See, et rakk arenes 6. päevaks korralikuks – see on ju super. On omajagu juhuseid, kus pole pärast 3. päeva midagi siirdada, nagu ma aru saan. Eks foorumites leidub kõike, head ja halba. Kui mul endal  väheke tuju käest ära läheb, siis googeldan 40+ IVF edulugusid ja no neid ka ju tegelikult jagub ikka päris palju. Loomulikult ei ole keskmine eduprotsent sama, mis 10 a noorematel, aga kindlasti lootust on, muidu me siin ju ei oleks. Ma tean ka ise päris mitmeid üle 40 a sünnitanud inimesi, k.a. mu enda ema (tema omal ajal loomulikul teel).

Klaarika

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on alati saadud paar rakku ja enamasti on saadud neid ka siirdada. Mitu korda katsetatud ja õnnestus ka.

Siin ongi vahe, et kas üksikud rakud, embrüod, mis saadakse ja siirdatakse, hakkavad arenema ja täisringid on edukad, st kvaliteet on hea või kahe, kolme täisringi proovimisel ei saada head rakku või ei hakka pärast siirdamist arenema. Sellepärast ka proovitakse ivf-i, et näha, millised rakud on alles jäänud ja saadud rakkude kvaliteedist teha järeldused.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ei saa Mininupz siit teemast kuidagi edasi kolitud.

21 oli mul teine siirdamine ja täna selgus, et ikka test negatiivne.

Nüüd aga küsimus neile, kes on ka mitmendat külmaringi teinud või tegemas. Mida või kuidas on arst teil muutnud skeemis? Või on tehtud kõik sama skeemiga a la 3xEstrofem, 1xClexane ja kuskil poole peal 2xAmelgen juurde?

Milliseid võimalusi üldse muutmiseks on? Vist olemas embrüoliim, on sellest siis kasu?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sidrunhein, hoian sulle väga pöialt!

See, et rakk arenes 6. päevaks korralikuks – see on ju super. On omajagu juhuseid, kus pole pärast 3. päeva midagi siirdada, nagu ma aru saan. Eks foorumites leidub kõike, head ja halba. Kui mul endal väheke tuju käest ära läheb, siis googeldan 40+ IVF edulugusid ja no neid ka ju tegelikult jagub ikka päris palju. Loomulikult ei ole keskmine eduprotsent sama, mis 10 a noorematel, aga kindlasti lootust on, muidu me siin ju ei oleks. Ma tean ka ise päris mitmeid üle 40 a sünnitanud inimesi, k.a. mu enda ema (tema omal ajal loomulikul teel).

Klaarika

Aitäh heade sõnade eest, Klaarika! Kuidas sul endal läinud on? Varsti vist võiks ju juba testida.. 🙂

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul IVFi 6. päeva UH-s käidud, 52 folliiklit oli hetkel kokku paremal ja vasakul, aga arst kaotas mingi hetk järje , sest neid oli nii palju seega neid võib veel olla.. neljapäeval järgmine UH. Ma juba kardan, et kui mul juba nii hull tunne, siis mis mul järgmine nädal on…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 259 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF jaanuar-veebruar