Esileht Koolilaps Kui tänane põhikooli matemaatika eksam…

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 299 )

Teema: Kui tänane põhikooli matemaatika eksam…

Postitas:
Kägu

Kust sa seda võtad

HarNo lehelt võtan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kust sa seda võtad

HarNo lehelt võtan.

Pane ikka täpne lause, mis räägib, et ebaõnnestumise korral saab koolieksami teha. Mina leidsin ainult selle info: (3) Põhikoolilõpetaja, kes ühtse põhikooli lõpueksami ajal või eksamiplaanis ettenähtud 

koolieksami ajal haigestub või ei saa sellel osaleda muul kooli direktori poolt mõjuvaks loetud põhjusel, sooritab korduseksami koolieksamina.

Midagi pole sellest, et alla 50% saanud õpilane saaks eksamit uuesti teha. Võib-olla ma ei leidnud õiget kohta üles muidugi. Fakt on see, et eelmisel aastal sellist võimalust polnud ja selle aasta korraldus on muus osas eelmise aastaga identne.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Läbikukkujad saavad sooritada koolieksami nagu haigestujad jt, väga nõme on gümnaasiumi mitte võtta, kui järeleksam positiivsele hindele (kes ütleb, et riiklikul eksamil ebaõnnestumisel mingi objektiivne põhjus ei olnud – tervislikest kodusteni).

Kust sa seda võtad ja mis selle põhjendus on? Praegu ei ole ette nähtud mingit järeleksamit neile, kes esimese ära tegid, sest pole olemas ka eksamil läbikukkumist, iga eksamisooritaja, kes 1% sai, on läbi saanud. Paljudesse gümnaasiumidesse küll nii ei saa, aga eelmisel aastal oli ju sama olukord ja polnud mingit järeleksamit.

Vaadates 2021. aasta põhikoolide lõpueksamite statistikat, siis näiteks Harjumaal oli matemaatikaeksami keskmine tulemus poistel 54,9%. Mediaan 27 punkti (50st). Mis tähendab, et vaid üsna napilt üle lävendi, kas see tähendab, et pärast matemaatikaeksamit jäigi arvestatav osa poisse gümnaasiumi ukse taha?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Läbikukkujad saavad sooritada koolieksami nagu haigestujad jt, väga nõme on gümnaasiumi mitte võtta, kui järeleksam positiivsele hindele (kes ütleb, et riiklikul eksamil ebaõnnestumisel mingi objektiivne põhjus ei olnud – tervislikest kodusteni).

Kust sa seda võtad ja mis selle põhjendus on? Praegu ei ole ette nähtud mingit järeleksamit neile, kes esimese ära tegid, sest pole olemas ka eksamil läbikukkumist, iga eksamisooritaja, kes 1% sai, on läbi saanud. Paljudesse gümnaasiumidesse küll nii ei saa, aga eelmisel aastal oli ju sama olukord ja polnud mingit järeleksamit.

Vaadates 2021. aasta põhikoolide lõpueksamite statistikat, siis näiteks Harjumaal oli matemaatikaeksami keskmine tulemus poistel 54,9%. Mediaan 27 punkti (50st). Mis tähendab, et vaid üsna napilt üle lävendi, kas see tähendab, et pärast matemaatikaeksamit jäigi arvestatav osa poisse gümnaasiumi ukse taha?

Ei jäänud, ega kõik gümnaasiumid selle alusel inimesi nimekirjast välja ei arvanud. Oleneski ju, mis vastuvõtutingimused gümnaasiumil olid.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Läbikukkujad saavad sooritada koolieksami nagu haigestujad jt, väga nõme on gümnaasiumi mitte võtta, kui järeleksam positiivsele hindele (kes ütleb, et riiklikul eksamil ebaõnnestumisel mingi objektiivne põhjus ei olnud – tervislikest kodusteni).

Kust sa seda võtad ja mis selle põhjendus on? Praegu ei ole ette nähtud mingit järeleksamit neile, kes esimese ära tegid, sest pole olemas ka eksamil läbikukkumist, iga eksamisooritaja, kes 1% sai, on läbi saanud. Paljudesse gümnaasiumidesse küll nii ei saa, aga eelmisel aastal oli ju sama olukord ja polnud mingit järeleksamit.

Vaadates 2021. aasta põhikoolide lõpueksamite statistikat, siis näiteks Harjumaal oli matemaatikaeksami keskmine tulemus poistel 54,9%. Mediaan 27 punkti (50st). Mis tähendab, et vaid üsna napilt üle lävendi, kas see tähendab, et pärast matemaatikaeksamit jäigi arvestatav osa poisse gümnaasiumi ukse taha?

Ei jäänud, ega kõik gümnaasiumid selle alusel inimesi nimekirjast välja ei arvanud. Oleneski ju, mis vastuvõtutingimused gümnaasiumil olid.

No kui siin eelpool oli öeldud, et “paljudel gümnaasiumidel” oli juba siis selline tingimus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pakun, et üha suurenevas konkurentsis lisab järjest rohkem gümnaasiume oma tingimustesse selle 50% lävendi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Läbikukkujad saavad sooritada koolieksami nagu haigestujad jt, väga nõme on gümnaasiumi mitte võtta, kui järeleksam positiivsele hindele (kes ütleb, et riiklikul eksamil ebaõnnestumisel mingi objektiivne põhjus ei olnud – tervislikest kodusteni).

Kust sa seda võtad ja mis selle põhjendus on? Praegu ei ole ette nähtud mingit järeleksamit neile, kes esimese ära tegid, sest pole olemas ka eksamil läbikukkumist, iga eksamisooritaja, kes 1% sai, on läbi saanud. Paljudesse gümnaasiumidesse küll nii ei saa, aga eelmisel aastal oli ju sama olukord ja polnud mingit järeleksamit.

Vaadates 2021. aasta põhikoolide lõpueksamite statistikat, siis näiteks Harjumaal oli matemaatikaeksami keskmine tulemus poistel 54,9%. Mediaan 27 punkti (50st). Mis tähendab, et vaid üsna napilt üle lävendi, kas see tähendab, et pärast matemaatikaeksamit jäigi arvestatav osa poisse gümnaasiumi ukse taha?

Ei jäänud, ega kõik gümnaasiumid selle alusel inimesi nimekirjast välja ei arvanud. Oleneski ju, mis vastuvõtutingimused gümnaasiumil olid.

No kui siin eelpool oli öeldud, et “paljudel gümnaasiumidel” oli juba siis selline tingimus.

Oli ikka neid ka, kus polnud. Ma ei tea, kui paljude kohta see väitja seda üldse kindlalt teadis. Ja teine asi on ka sõnastus: kas automaatselt iga vähem kui 50% saanu on nimekirjast väljas või on koolil õigus ta välja arvata, mis tähendab, et võidakse vaadatagi, kuidas muud tulemused, hinded jms on ja kui palju siis lävendist puudu jäi, ja vajadusel seda klauslit mitte rakendada. Kindlasti oleneb ka, kui pikk järjekord koolil üldse ukse taga on. Mu meelest on selline väljaarvamine viimasel hetkel üldse üsna keeruline, kui just ei ole tegu hinnatud eliitkooliga, kuhu on suur tung. Arvad ühe madala tulemuse saavutanud õpilase välja, aga kes on asemele tulemas? Võib-olla veel hullemate eksamitulemustega tegelased. Rääkimata sellest, et mõni on võib-olla siiamaani mitme kooli nimekirjas ja alles nüüd hakkab loobuma ning nii võib mõne kooli nimekiri nagunii veel hõreneda.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Läbikukkujad saavad sooritada koolieksami nagu haigestujad jt, väga nõme on gümnaasiumi mitte võtta, kui järeleksam positiivsele hindele (kes ütleb, et riiklikul eksamil ebaõnnestumisel mingi objektiivne põhjus ei olnud – tervislikest kodusteni).

Kust sa seda võtad ja mis selle põhjendus on? Praegu ei ole ette nähtud mingit järeleksamit neile, kes esimese ära tegid, sest pole olemas ka eksamil läbikukkumist, iga eksamisooritaja, kes 1% sai, on läbi saanud. Paljudesse gümnaasiumidesse küll nii ei saa, aga eelmisel aastal oli ju sama olukord ja polnud mingit järeleksamit.

Vaadates 2021. aasta põhikoolide lõpueksamite statistikat, siis näiteks Harjumaal oli matemaatikaeksami keskmine tulemus poistel 54,9%. Mediaan 27 punkti (50st). Mis tähendab, et vaid üsna napilt üle lävendi, kas see tähendab, et pärast matemaatikaeksamit jäigi arvestatav osa poisse gümnaasiumi ukse taha?

Ei jäänud, ega kõik gümnaasiumid selle alusel inimesi nimekirjast välja ei arvanud. Oleneski ju, mis vastuvõtutingimused gümnaasiumil olid.

No kui siin eelpool oli öeldud, et “paljudel gümnaasiumidel” oli juba siis selline tingimus.

Oli ikka neid ka, kus polnud. Ma ei tea, kui paljude kohta see väitja seda üldse kindlalt teadis. Ja teine asi on ka sõnastus: kas automaatselt iga vähem kui 50% saanu on nimekirjast väljas või on koolil õigus ta välja arvata, mis tähendab, et võidakse vaadatagi, kuidas muud tulemused, hinded jms on ja kui palju siis lävendist puudu jäi, ja vajadusel seda klauslit mitte rakendada. Kindlasti oleneb ka, kui pikk järjekord koolil üldse ukse taga on. Mu meelest on selline väljaarvamine viimasel hetkel üldse üsna keeruline, kui just ei ole tegu hinnatud eliitkooliga, kuhu on suur tung. Arvad ühe madala tulemuse saavutanud õpilase välja, aga kes on asemele tulemas? Võib-olla veel hullemate eksamitulemustega tegelased. Rääkimata sellest, et mõni on võib-olla siiamaani mitme kooli nimekirjas ja alles nüüd hakkab loobuma ning nii võib mõne kooli nimekiri nagunii veel hõreneda.

Mõtlen ka sama, see punkt tundub olukorra vahetult enne suvepuhkusi veel lausa eksponentsiaalselt keerulisemaks ajavat.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perioodihinnetes ei tohi olla mitterahuldavat. Eksamitulemus ju pole perioodihinne?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja meie gümna koht lendas tuulde…mis edasi???

Palju siis punkte sai?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt oleneb palju iga kooli vastuvõtutingimuste täpsest sõnastusest. Tartu gümnaasiumite vastuvõtutingimuste üldises korras on selline lõik:

3.3. Kool võib õpilast mitte vastu võtta, kui õpilaskandidaadi põhikooli lõputunnistusel on õppeaine või põhikooli lõpueksam hinnatud hindega „nõrk” või „puudulik“ või põhikooli lõpueksami tulemus on alla 50% võimalikust või kui õpilaskandidaat on rikkunud üldtunnustatud käitumisnorme.

Ehk siis “võib mitte vastu võtta”. Minu laps sai eesti keele lõpueksami ligi 80%, matemaatika 100% ja kui mingil X põhjusel peaks valikeksam täiesti ebaõnnestuma ja alla 50% saama, siis loodaksin, et äkki siiski arvestatakse seda üldist tugevat keskmist tulemust ja võetakse gümnaasiumisse siiski vastu. Usun siiski, et valikeksamit alla 50% ta ei tee.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perioodihinnetes ei tohi olla mitterahuldavat. Eksamitulemus ju pole perioodihinne?

Ja kust sa loed seda tingimust perioodihinnete kohta? Kandideerimistingimustest, eks ole? See ei puutu ju praegu üldse asjasse.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvata on, et meil läks ka kodukandi gümna koht. Kuigi ma ei saa aru, milleks ta siis üldse kaks vooru gümnaasiumisse saamiseks edukalt sooritas. Laps on humanitaar-kalduvustega, aga arvata on, et läheb veel 100 aastat kuni aru saadakse, et kõigilt ei saa matemaatikat võrdselt nõuda nagu ka muusikat, kunsti jne.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvata on, et meil läks ka kodukandi gümna koht. Kuigi ma ei saa aru, milleks ta siis üldse kaks vooru gümnaasiumisse saamiseks edukalt sooritas. Laps on humanitaar-kalduvustega, aga arvata on, et läheb veel 100 aastat kuni aru saadakse, et kõigilt ei saa matemaatikat võrdselt nõuda nagu ka muusikat, kunsti jne.

Ära otsi oma lapsele vabandusi. Põhikooli matemaatika on igale normintelligentsiga lapsele jõukohane, olgu ta kunsti- või humanitaarkalduvustega.

+8
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Minul oli esimene eksam 5.klassis (olen 40) ja mina seda õigeks ei pea, et seda eksamitegemise piiri järjest kaugemale nügitakse. 9.klassi lõpuks olid eksamid mu jaoks juba nii tavalised, et ei osanud enam stressatagi. Põhikooli lõpus oli kuus eksamit. Eksamikogemus on ikka teine, kui katsetekogemus. Katsed teevad mõned ära ilma igasuguse lisaõppimiseta.

Kui sa oled 40-aastane, siis sa lõpetasid põhikooli 1997 või sealkandis. Alates 1995. aastast on põhikooli lõpetamisel 3 eksamit, nagu ka praegu. 6 eksamit pole kunagi olnud. Ära soga.

Lõpetasin 1995, vanus 44, sooritasin 5 lõpueksamit.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

2.14 pahatahtlik ja halvustav arutelu, kasutatud roppusi või ebatsensuurseid sõnu.

Perekooli moderaator.

+4
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ära otsi oma lapsele vabandusi. Põhikooli matemaatika on igale normintelligentsiga lapsele jõukohane, olgu ta kunsti- või humanitaarkalduvustega.

Ka empaatiabõime võiks olla igale normintellihentsiga inimesele jõukohane, aga pole.

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära otsi oma lapsele vabandusi. Põhikooli matemaatika on igale normintelligentsiga lapsele jõukohane, olgu ta kunsti- või humanitaarkalduvustega.

Ka empaatiabõime võiks olla igale normintellihentsiga inimesele jõukohane, aga pole.

Olen teine Kägu ja ütlen, et empaatiavõime ei puutu siin küll asjasse. Kui täiskasvanud inimene räägib juttu, et tema lapsenunnu ei peagi põhikooli tasemel matemaatikat oskama vähemalt rahuldaval tasemel, siis on see absoluutselt selgelt lapsele vabanduste otsimine ning iga normaalse kõrvaltvaataja kohus on seda mitte toetada, vaid inimene reaalsusse tuua.

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See laps sai läbi katsete juba kooli sisse, järelikult oli ta kooli arvates piisavalt võimekas. Nõme oleks tagantjärele koolikoht ära võtta, kui kõik on juba põhimõtteliselt otsustatud.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See laps sai läbi katsete juba kooli sisse, järelikult oli ta kooli arvates piisavalt võimekas. Nõme oleks tagantjärele koolikoht ära võtta, kui kõik on juba põhimõtteliselt otsustatud.

Sellega olen absoluutselt nõus. Minu arust suuremal osal koolidest ongi see õnneks sõnastatud võimalusena, mitte kindla reeglina.

Aga ema suhtumine, et kõik ei peagi põhikooli matat oskama, on jabur.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lõpetasin 1995, vanus 44, sooritasin 5 lõpueksamit.

Kui oled 44, siis 95 lõpetasid keskkooli. Põhikooli siis 92.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust on lõpueksamite tulemuste pärast gümnaasiumikoha ära võtmine absurd.

Mõtle, kui sulle öeldakse kevade keskel (või millal iganes sa sisseastumiskatseid ja vestluseid tegid), et oled ilusti gümnaasiumikoha endale saanud ja ei pea enam muretsema teistesse koolidesse kandideerimisega. No siis sa ei kandideerigi ju enam mujale, saad ilusti lõpetamisega tegeleda. Nüüd, aga läks lõpueksam natukene halvasti ja selle sama gümnaasiumi sõnul sinu tulemus rahuldav ei ole, võetakse sinu õigus haridusele ära ja jäetakse täiesti kuivale, sest et mujale sa ju kandideerida ei saanud. Nüüd oledki ilma koolita, võimalust teise kooli minna ka pole kuna sisseastumiskatsed enamusel läbi juba.

 

Arvata on, et meil läks ka kodukandi gümna koht. Kuigi ma ei saa aru, milleks ta siis üldse kaks vooru gümnaasiumisse saamiseks edukalt sooritas. Laps on humanitaar-kalduvustega, aga arvata on, et läheb veel 100 aastat kuni aru saadakse, et kõigilt ei saa matemaatikat võrdselt nõuda nagu ka muusikat, kunsti jne.

Sümpaatne koolijuhtkond ei tohiks sellisel asjal lasta juhtuda. Tasub kooliga rääkida ja neil situatsioonist aru saada.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli esimene eksam 5.klassis (olen 40) ja mina seda õigeks ei pea, et seda eksamitegemise piiri järjest kaugemale nügitakse. 9.klassi lõpuks olid eksamid mu jaoks juba nii tavalised, et ei osanud enam stressatagi. Põhikooli lõpus oli kuus eksamit. Eksamikogemus on ikka teine, kui katsetekogemus. Katsed teevad mõned ära ilma igasuguse lisaõppimiseta.

Kui sa oled 40-aastane, siis sa lõpetasid põhikooli 1997 või sealkandis. Alates 1995. aastast on põhikooli lõpetamisel 3 eksamit, nagu ka praegu. 6 eksamit pole kunagi olnud. Ära soga.

Lõpetasin 1995, vanus 44, sooritasin 5 lõpueksamit.

Mina lõpetasin ka 1995 ja tegin 5 lõpueksamit. PK-sse on kogunenud kari tobusid, kes ülima enesekindluse ja kategoorilisusega puhast jama väidavad.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui õpilane teeb põhikooli lõpueksami alla 50%, siis ei saa ta üheski gümnaasiumis hakkama. Põhikooli lõpueksamid on niivõrd lihtsad, et kui neid ei suuda 50% peale ära teha, siis pole mõtet last ja õpetajaid gümnaasiumisse piinama minna.

+11
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kui õpilane teeb põhikooli lõpueksami alla 50%, siis ei saa ta üheski gümnaasiumis hakkama. Põhikooli lõpueksamid on niivõrd lihtsad, et kui neid ei suuda 50% peale ära teha, siis pole mõtet last ja õpetajaid gümnaasiumisse piinama minna.

Eelmise aasta tulemuste järgi ma nii ei ütleks ka päris. See covidi tõttu kodus passimine on paljudele ikkagi jälje jätnud ja eriti avaldub see just matemaatikas, kus järjepidevalt peab ülesandeid lahendama ja teemasid omandama ja vähe on kordamist. Kordamistundide arv sõltub veel klassi tugevusest, mõni aeglasem klass ei jõua võib-olla kogu programmi läbigi. Ja eks olene ka, plaju siis 50st protsendist puud jäi. Hea märk see muidugi pole. Samuti on oluline riiklik üldine tase. Kui see on madal, siis ei saa ju nii suuri kärpeid tehagi, et kohe automaatselt neid keskkoolikõlbmatuks loetaks, keegi ei taha ju ka gümnaasiumiosa sulgeda. Kuigi tõsi on, et teatud tasemest ja protsendist muutub see kahtlaseks küll, kas õpilane ikka hakkama saab. Saab küll võtta järelairtamistundi, ainele pühenduda, olla motiveeritud, aga kui ikka põhikooli eksamil saadi 30%, siis äkki peaks juba vaatama teisi variante edasi õppimiseks, gümnaasiumi matemaatika on põhikooli omast tõesti ju palju raskem ja põgeneda selle eest pole kuhugi, ole nii humanitaar kui tahes, eksam on kohustuslik ja paljudes koolides on seetõttu 5 tundi nädalas seda, sest keegi ei taha kuskil tabeli lõpus olla.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja meie gümna koht lendas tuulde…mis edasi???

Kas oled nõus ütlema, kui palju sai su laps matemaatikas ja eesti keeles punkte? Seda oleks oluline teada, et üldse mingit arvamust või soovitust kujundada. Et kas oli 9% või 49%. Peaksime teadma mõlema seni olnud eksami % – see räägib palju ja sellest võib sõltuda ka gümnaasiumi hoiak.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina lõpetasin ka 1995 ja tegin 5 lõpueksamit. PK-sse on kogunenud kari tobusid, kes ülima enesekindluse ja kategoorilisusega puhast jama väidavad.

Ok, siis on see alates 1996 (otsustati 1995), aga selle osas, kellele vastasin, see midagi ei muuda. Tema lõpuaastal oli juba 3 eksami nõue. Vb mõnes koolis kanti lõputunnistusele ka eelmiste aastate eksamite hinded, aga no tõesti on äärmiselt keeruline uskuda, et 3 eksami tegemiseks antud ajaperioodi lisab mõni kool veel 3 lisaeksamit. Seda ei teinud isegi TIK ega TPL, tollased eliitkoolide lipulaevad.
Keegi siin teemas rääkis detsembris tehtud eksamitest, äkki siis seesama, kellega vaidlema läksin – siis on need siiski vaheeksamid, mitte lõpueksamid.

Ole hea, ära nimeta teisi tobudeks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvi pärast otsisin enda põhikooli lõputunnistuse välja. Lõpetamise aasta oli 1995 ja eksameid tehtud 3: kirjand, matemaatika ja valikeksam.  Samas ei olnud koolidel minu mäletamist mööda keelatud teha lisaeksameid – nt ühes inglise keele kallakuga koolis oli eraldi veel inka eksam, vist isegi enne kirjandit ja selle hinne kanti ka lõputunnistusele. Seega võis sel ajal vabalt olla nii, et kohustuslikus korras tegid kõik 3 eksamit, aga mõni kool tegi lisaks veel 2.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui õpilane teeb põhikooli lõpueksami alla 50%, siis ei saa ta üheski gümnaasiumis hakkama. Põhikooli lõpueksamid on niivõrd lihtsad, et kui neid ei suuda 50% peale ära teha, siis pole mõtet last ja õpetajaid gümnaasiumisse piinama minna.

Minu G4 koolidesse kutsed saanud laps kartis seda matemaatika eksamit nagu tuld – et kas saab ikka üle 50%. Sai selle ülalnimetatud “niivõrd lihtsa” eksami vaid veidi üle 70% ja oli ise üliõnnelik. Siinsete hoiakute ja supermatemaatikute juttude põhjal tundub, et peaks sellest eliitkooli kohast ikkagi vabatahtlikult loobuma, mis sellest, et humanitaarsuund ja lapsel on keeled väga tugeval tasemel.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu G4 koolidesse kutsed saanud laps kartis seda matemaatika eksamit nagu tuld – et kas saab ikka üle 50%. Sai selle ülalnimetatud “niivõrd lihtsa” eksami vaid veidi üle 70% ja oli ise üliõnnelik. Siinsete hoiakute ja supermatemaatikute juttude põhjal tundub, et peaks sellest eliitkooli kohast ikkagi vabatahtlikult loobuma, mis sellest, et humanitaarsuund ja lapsel on keeled väga tugeval tasemel.

Mis sul viga on? Kui su laps sai 70% ja on üliõnnelik, siis miks sa teed draamat, nagu keegi arvaks, et ta ei peaks gümnaasiumi pääsema? Jutt oli ju neist, kes ei saa 50% täis.

+6
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 299 )


Esileht Koolilaps Kui tänane põhikooli matemaatika eksam…