Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsetoetuse tõstmine

Näitan 30 postitust - vahemik 1,591 kuni 1,620 (kokku 3,763 )

Teema: Lapsetoetuse tõstmine

Postitas:
Kägu

Mida sa siin räuskad? Me räägime siin laste ja perede ebavõrdsest kohtlemisest. Ühe grupi eelistamist teisele.

Mida sa  ise räuskad. Töörühm on teinud tööd ja siis tuleb üks botox suu,kes ütleb, et see töö on vale. Elatisteemades oskad kaasa ruiata, kuidas lapsele kulub palju, palju raha. Ja kui mina ja sina neid 3 ja 3+lapsi aitama, on see sul nagu tükk küljest ära vää?

+6
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühe grupi eelistamist teisele.

Lisaks pole riigil seda raha, vaid hakatakse ulmeintressiga laenu võtma, mille kõik töölkäijad peavad siis maksudena tagasi maksma. See ei huvita ainult toetustest elatuvat paljulapselist, kes nagunii tööle ei kavatse minna. Et riik soodustab selliste gruppide moodustumist, keda töö ei huvita, vaid elatuvad toetustest, on pikemas perspektiivis väga kahjulik isegi sellele sünnitajale endale. Ükskord saab ka sinu tibulind 24 ja tuleb ise hakkama saada. Aga sa ei saa, kui pole elus tööl käinud ja elu piirdub koduperenaise omaga.

Samas läheb iga aasta 1 miljard rail balticasse, mis kunagi valmis ei saa; aga noh, saab peatuste nimede konkursse pidada jne.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabalt toetan 3+ peresid.

Endal on üks, teen ka rohkem, kui vaid tuleb. Tore on kasvatada. Toredam, kui tõredate ja kitside inimeste vingumist kusagil töökohas päevad läbi kuulata 🙂

+8
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No näete-v.tuviha on täiesti olemas. Jätke meelde tutvusringkonnas need v.tuviha külvajad, ja tuletage neile edaspidi meelde, et nad taipaksid edaspidi ise hoida riigi rahast oma sõrmed eemal. Ninanipsu kohe kui midagi küsima hakkavad. 100% EI lähe ti.sid püsti kriiskamine läbi, sellest projektist on huvitatud paljud inimesed. Head karjumist ainult!

😀 😀  troll

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks pole riigil seda raha, vaid hakatakse ulmeintressiga laenu võtma, mille kõik töölkäijad peavad siis maksudena tagasi maksma. See ei huvita ainult toetustest elatuvat paljulapselist, kes nagunii tööle ei kavatse minna. Et riik soodustab selliste gruppide moodustumist, keda töö ei huvita, vaid elatuvad toetustest, on pikemas perspektiivis väga kahjulik isegi sellele sünnitajale endale. Ükskord saab ka sinu tibulind 24 ja tuleb ise hakkama saada. Aga sa ei saa, kui pole elus tööl käinud ja elu piirdub koduperenaise omaga.

Ära aja p.ska suust välja. Paljulapselised töötavad ja kordades rohkem kui sina vihakülvur. See ei ole õige,  et mina või teised lastega pered peame hakkama sind tänaval kartma. Ulme laenud, ulme intress, ulme lapsed. Segane oled, sundravi vajad sa pisike vihamasin! Sa julged tulla siin sõrme nipustama ja näitama, kes töötavad ja kes ei tööta. Suu kinni, ausalt!

+5
-14
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mida sa  ise räuskad. Töörühm on teinud tööd ja siis tuleb üks botox suu,kes ütleb, et see töö on vale. Elatisteemades oskad kaasa ruiata, kuidas lapsele kulub palju, palju raha. Ja kui mina ja sina neid 3 ja 3+lapsi aitama, on see sul nagu tükk küljest ära vää?

Ei ole maininud, et ei peaks aitama, kuid aitama peab siin ka ühe ja kahe lapsega perekondi ja seda võrdselt.

+7
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks pole riigil seda raha, vaid hakatakse ulmeintressiga laenu võtma, mille kõik töölkäijad peavad siis maksudena tagasi maksma. See ei huvita ainult toetustest elatuvat paljulapselist, kes nagunii tööle ei kavatse minna. Et riik soodustab selliste gruppide moodustumist, keda töö ei huvita, vaid elatuvad toetustest, on pikemas perspektiivis väga kahjulik isegi sellele sünnitajale endale. Ükskord saab ka sinu tibulind 24 ja tuleb ise hakkama saada. Aga sa ei saa, kui pole elus tööl käinud ja elu piirdub koduperenaise omaga.

Ära aja p.ska suust välja. Paljulapselised töötavad ja kordades rohkem kui sina vihakülvur. See ei ole õige, et mina või teised lastega pered peame hakkama sind tänaval kartma. Ulme laenud, ulme intress, ulme lapsed. Segane oled, sundravi vajad sa pisike vihamasin! Sa julged tulla siin sõrme nipustama ja näitama, kes töötavad ja kes ei tööta. Suu kinni, ausalt!

😀 Tänased rohud võtmata. Jälle.

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida sa ise räuskad. Töörühm on teinud tööd ja siis tuleb üks botox suu,kes ütleb, et see töö on vale. Elatisteemades oskad kaasa ruiata, kuidas lapsele kulub palju, palju raha. Ja kui mina ja sina neid 3 ja 3+lapsi aitama, on see sul nagu tükk küljest ära vää?

Ei ole maininud, et ei peaks aitama, kuid aitama peab siin ka ühe ja kahe lapsega perekondi ja seda võrdselt.

Ehk siis tuleb veel suurem laen võtta?

Või kui sina ei saa, ei tohi keegi teine ka saada?

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole maininud, et ei peaks aitama, kuid aitama peab siin ka ühe ja kahe lapsega perekondi ja seda võrdselt.

Kuskilt tuleb vedada piir, ja töörühm on selle piiri otsustanud.

+5
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

???? Tänased rohud võtmata. Jälle.

Mida muud sul öelda on! kuid seda viha mida sa usinasti viljeled, seda sa müüa ei suuda. Need su peas olevad mõtted on su välja mõeldud lood. Ja sa jääd haigeks niimoodi, keegi ei ole huviatatud sinu ülalpidamisest. Hoia oma pead ja keelt rohkem hammaste taga.

+6
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

annaks oma allkirja sellisele petitsioonile kus juhitakse tähelepanu sellele, et lastel ei tohiks niimoodi vahet teha. pean silmas ühte või kahte last.

aga kui praegused kolmelapselised kelle vanim laps juba täiskasvanu, üle 19 a, tahavad endid riigi nisa otsa sokutada, seda küll ei poolda. vanusepiir peaks olema kõigile 19, mitte teistel kuni 24. absurdne

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

annaks oma allkirja sellisele petitsioonile kus juhitakse tähelepanu sellele, et lastel ei tohiks niimoodi vahet teha. pean silmas ühte või kahte last. aga kui praegused kolmelapselised kelle vanim laps juba täiskasvanu, üle 19 a, tahavad endid riigi nisa otsa sokutada, seda küll ei poolda. vanusepiir peaks olema kõigile 19, mitte teistel kuni 24. absurdne

Ühinen selle arvamusega

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

annaks oma allkirja sellisele petitsioonile kus juhitakse tähelepanu sellele, et lastel ei tohiks niimoodi vahet teha. pean silmas ühte või kahte last.

Vaata nüüd ise, milliseks see arutelu läks. Mul saab mõõt täis siis kui naine hakkas naisele  sigimist nina peale hõõruma. Mis õigusega.  See asi tuleks lahendada nii, et 3 ja 3+pered saavad seaduse läbi ja selle peale hakkame rakendama 1-2 lastega perede toetusi, mitte nii et arutame, kes kellega sigis ja miks sigis. Nii seda võrdsust ei saavuta. Ja muideks tõuseb ju ka 1-2 lapsega perede toetus. Ja ka selle eest tuleb öelda aitäh.

+6
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, tõesti, alustuseks anname 3+ grupile oma 600+ kätte ja siis vaatame, kas 1-2-lapselistele ka midagi jääb. Ja üldse – 10-40 euro eest peaks nõrkemiseni tänulik olema.

+12
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ajaviite juttude all on ehe õpikunäide, mis moodi sigitud on raha pärast. Seoses lapse surmaga kaotas selle toetuse ja kohe lapse surmale järgneval päeval on fb postitus, raha kerjamiseks.

+11
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

masendav kui kitsid mõned inimesed võivad olla

Inimesed saavad aru, et selle laenu, mis praegu laialijagamiseks võetakse, peavad kõik maksumaksjad intressidega tagasi maksma. Meie ja meie lapsed, nii esimesed, teised kui ka kolmandad. Juhul muidugi, kui me Eestisse elama jääme. Need, kes ei tööta ja makse ei maksa, on muidugi rõõmsad, kui toetused suurenevad – aga see on samasugune rõõm nagu äsja kiirlaenu saanud hasartmängusõltlasel kasiinosse sisenedes.

kolmelapselistel muidugi hea toetustel tiksuda, teised maksku maksude näol seda kinni, sh ühe ja kahelapselised

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks saavad uue seaduse kohaselt ühe ja kahe lapsega perede lapsed täiskasvanuks 19 aastaselt, suurpere laps aga 24 aastaselt. Toetust väärivad kõik lapsed võrdselt. Peretoetus on ebavõrdsust tekitav, kui seda nimetati preemiaks suurperele, siis miks mina pean kannatama, kui olin vastutustundlik ja arvestasin oma majanduslike võimalustega laste saamisel.

2 ja 3 lapse ülalpidamiskulude vahe ei ole kindlasti 600 eur. See on diskrimineerimine!

väga nõus selle arvamusega

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õnnetu lugu, aga samas ka näide sellest, et nii võibki minna, et elu ongi üllatusi otsast-otsani täis. Et kolmanda lapse saamine peaks olema igatpidi läbi mõeldud, et kas ma saan ja jaksan ka siis, kui midagi juhtub. Elul on ka lihtsamaid üllatusi varuks, kui nii traagiline lugu. Laps ei saa lasteaiakohta, vajab lisaõpet, füsioteraapiat, logopeedi, psühhiaatrit jne. Üks “tarkpeast” poliitik ütles, et soodsam on iivet tõsta seda va peretoetust makstes, kui et lasteaiakohti piisavalt juurde teha. Sellele tasemele kipub meil kogu see asi jääma.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õnnetu lugu, aga samas ka näide sellest, et nii võibki minna, et elu ongi üllatusi otsast-otsani täis. Et kolmanda lapse saamine peaks olema igatpidi läbi mõeldud, et kas ma saan ja jaksan ka siis, kui midagi juhtub. Elul on ka lihtsamaid üllatusi varuks, kui nii traagiline lugu. Laps ei saa lasteaiakohta, vajab lisaõpet, füsioteraapiat, logopeedi, psühhiaatrit jne. Üks “tarkpeast” poliitik ütles, et soodsam on iivet tõsta seda va peretoetust makstes, kui et lasteaiakohti piisavalt juurde teha. Sellele tasemele kipub meil kogu see asi jääma.

teil on ikka tarvis, et kõik vanemad tööd rügaks ja lapsed konveierist läbi käiks.

see on tulevate põlvede vaimsele tervisele hea, kui neid on kasvatanud vanemad, mitte võõrad.

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

see on tulevate põlvede vaimsele tervisele hea, kui neid on kasvatanud vanemad, mitte võõrad.

Uuringud seda ei kinnita. Pigem on nii, et kodusistujate lapsed hakkavad ka kodus istuma, sest nad polegi näinud, et vanemad võiks tööl käia. Miks nemadki siis peaks minema. Mustrid korduvad.

+10
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin selgelt kirjas, et see eelnõu vajab ikka heaks kiitmist. Ma ise oleks väga selle jõustumise poolt, aga mulle lihtsalt jääb arusaamatuks, miks minu sel aastal gümnaasimu lõpetanud vanem laps uue seaduse eelnõu kohaselt suurpere laps pole ja toetusest ilma jäab. Seega hääletan igati selle poolt, et see seadus vasti EI võetaks. 

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin selgelt kirjas, et see eelnõu vajab ikka heaks kiitmist. Ma ise oleks väga selle jõustumise poolt, aga mulle lihtsalt jääb arusaamatuks, miks minu sel aastal gümnaasimu lõpetanud vanem laps uue seaduse eelnõu kohaselt suurpere laps pole ja toetusest ilma jäab. Seega hääletan igati selle poolt, et see seadus vasti EI võetaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin selgelt kirjas, et see eelnõu vajab ikka heaks kiitmist. Ma ise oleks väga selle jõustumise poolt, aga mulle lihtsalt jääb arusaamatuks, miks minu sel aastal gümnaasimu lõpetanud vanem laps uue seaduse eelnõu kohaselt suurpere laps pole ja toetusest ilma jäab. Seega hääletan igati selle poolt, et see seadus vasti EI võetaks.

Ok, ma ei oska pilti lisada siia ????

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin selgelt kirjas, et see eelnõu vajab ikka heaks kiitmist. Ma ise oleks väga selle jõustumise poolt, aga mulle lihtsalt jääb arusaamatuks, miks minu sel aastal gümnaasimu lõpetanud vanem laps uue seaduse eelnõu kohaselt suurpere laps pole ja toetusest ilma jäab. Seega hääletan igati selle poolt, et see seadus vasti EI võetaks.

Ok, ma ei oska pilti lisada siia ????

Artikkel, millele viitasin, on siin https://perejakodu.delfi.ee/artikkel/120079274/kas-lasterikka-pere-toetust-hakkavad-saama-ka-need-kes-vahepeal-ei-saanud-kas-makstakse-ka-tagantjarele

Ja seal siis lause, mis ytleb, et see seaduse muudatis peab enne heakskiidu saama riigikogus.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin selgelt kirjas, et see eelnõu vajab ikka heaks kiitmist. Ma ise oleks väga selle jõustumise poolt, aga mulle lihtsalt jääb arusaamatuks, miks minu sel aastal gümnaasimu lõpetanud vanem laps uue seaduse eelnõu kohaselt suurpere laps pole ja toetusest ilma jäab. Seega hääletan igati selle poolt, et see seadus vasti EI võetaks.

Hea näide-kes ilma jääb see saab ka kohe äkki aru kui ebaõiglane see seadus on. Kui iga lapse toetus tõuseks teatud summa, oleks igati loogiline ja KÕIK oleks ju rahul. Või kui toetataks kõiki õppivaid noori tetaud vanuseni-ka KÕIK poolt. Aga tetaud huvigrupid ainult räägivad suurperedest. Ja nüüd on suurpered ka veel vastasleerides, kuna 2022/2023 aastavahetusega jaotatakse pered toetusekõlbuliseks või siis mitte. Ikka väga kummaline kui üks pere saab veel 5 aastat külluslikke toetusi, teine aga mitte midagi, kuna laps paar päeva vanem näiteks.

+11
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minge vaadake ajaviiteteemasse. Seal tore lugu patrioodist iibetõstjast kes päev peale kolmanda lapse surma rahalisi annetusi koguma hakkas. Toetusi enam ei saa ju.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

selline seadusemuudatus ei peaks küll jõustuma hakkama, toetuste vahed liiga suured. nüüd ei sobi ka 19 aasta vanusepiir kolmelapselise vanima lapse kohta. kahelapselisele millegipärast peab sobima? mõnel on vanim laps 30, äkki tahaks see pere ka toetust? rahast ei ütle ju keegi ära. Nii palju vaenu on see seadus tekitanud. kuskil kirjutati, et perel raha ja toetust vaja, samas on kodus 1000 eurot maksev kohvimasin. kas siis ikka on rahapuudus? ei sobi äkki 500 eurot maksev teler, tahaks 3000 st hoopis. on ju nii, las riik maksab, st teised maksumaksjad.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

annaks oma allkirja sellisele petitsioonile kus juhitakse tähelepanu sellele, et lastel ei tohiks niimoodi vahet teha. pean silmas ühte või kahte last.

Vaata nüüd ise, milliseks see arutelu läks. Mul saab mõõt täis siis kui naine hakkas naisele sigimist nina peale hõõruma. Mis õigusega. See asi tuleks lahendada nii, et 3 ja 3+pered saavad seaduse läbi ja selle peale hakkame rakendama 1-2 lastega perede toetusi, mitte nii et arutame, kes kellega sigis ja miks sigis. Nii seda võrdsust ei saavuta. Ja muideks tõuseb ju ka 1-2 lapsega perede toetus. Ja ka selle eest tuleb öelda aitäh.

Ühe lapse toetus tõuseb 60lt eurolt 80le. Ehk 20 eurot kuus. Kui palju tõuseb 3–lapseliste oma?! Aitäh!

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil tuleks luubi alla võtta see kui paljud neist toetatud lastest välismaale kolivad. Ehk siis väikesed palgad, kõrged hinnad olmekaupadele ja kinnisvarale, sotsiaaltoetuste olematus, kehv meditsiiniabi, ja eelkõige poliitikute oskamatus riiki juhtida. Me toodame nende lastetoetustega kodanikke Soome, teistesse rohkem arenenud maailmariikidesse, kus neid on niigi palju ja jääb veel ülegi. Ehk meie Mardid, Katid lähevad sinna, ja vastu saame kodanikke ühelt teiselt, soojemalt mandrilt mis vähemarenenud, keda siis jälle õppetoetustega jm. aitama hakkame. Martide ja Katide minek mujale on siis kinni makstud meie maksumaksjate näol. Surnud ring?

Oot, aga kui need lõunamaa omad saabuvad ja kukuvad lapsi treima, kas nad saavad ka kohe seda toetust peale kolmandat, või on mingi piirang ka kellel seda on õigus saada? Või on vajalik olla kodanik või veel mingi konks? Sest muidu maksame ju lausa sigrimigri-siiruviiruslistele ka, need hakkavad siia lausa tormi jooksma.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siit kommentaaridest on hästi aru saada, et tegelikult ei huvita kedagi see, et riik võlgu võtab. Otsitakse vaid vabandusi, miks nemad ka peaks saama. Kui 1- ja 2- lapselised hakkaksid ka sama suurt toetust saama, peaks riik kordades rohkem võlgu võtma, aga keegi ei vinguks. Kui suurperedele makstakse, on võlg järsku suur probleem. 😀

Kadedus lihtsalt, eks igaüks tahaks raha juurde. Kadedus nii suur, et lausa sõimaks vanemaid, kelle ettekujutus oma perest ongi alati olnud suurpere või kellel lapsi oli rohkem kui kaks juba enne toetusi. Labane.

Tõde on see, et riigi jaoks ei olegi 1.  2. lapsed võrdsed. Riigi jaoks on väärtuslikumad suurpered, kuna nemad tõstavad iivet. 1 lapsega on iive negatiivne, 2 lapsega nullis. Et meil ka tulevikus maksumaksjaid, eestlasi, töötajaid (sh lihttöölisi) oleks, on vaja suurperesid ja positiivset iivet.

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1,591 kuni 1,620 (kokku 3,763 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsetoetuse tõstmine