Esileht Pereelu ja suhted Mees muutus pärast lapse sündi kasutuks

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 190 )

Teema: Mees muutus pärast lapse sündi kasutuks

Postitas:
Kägu

TA siin.

Lahedat omaette elu on see teema siin elama hakanud. Polekski arvanud et noor lapsega naine saab kunagi või üks kõik milles ‘võita’, kõik mis teeb või tegemata jätab on ikka valesti. Selles mõttes ootuspärane.

Olen mehele juba ammu välja öelnud et lahutuse korral jääb laps talle. Mina maksan elatist ja eeldan et selle näruse summa eest on laps hoitud, söödetud ja kasitud. Ja mees vaadaku ise kuidas kogu koormaga hakkama saab. Mina tulen pühapäeviti ja olen see tore vanem.

Olgu mainitud et mees soovis last minust rohkem, mina oleks veel paar aastat edasi lükanud, aga sain ära räägitud. Ja elame minu pinnal. Kes siin kelle kulul elab ja sigib.

Eks võtan talle airbnb ja vahetan luku, näeme teraapias.

Tundub järjest enam, et teemaalgatajal endal on sünnitusjärgne depressioon ning vajab esialgu üksinda teraapiat. Ilmselt muutub ka talumatu mees seejärel taas tubliks kaaslaseks.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA siin.

Lahedat omaette elu on see teema siin elama hakanud. Polekski arvanud et noor lapsega naine saab kunagi või üks kõik milles ‘võita’, kõik mis teeb või tegemata jätab on ikka valesti. Selles mõttes ootuspärane.

Olen mehele juba ammu välja öelnud et lahutuse korral jääb laps talle. Mina maksan elatist ja eeldan et selle näruse summa eest on laps hoitud, söödetud ja kasitud. Ja mees vaadaku ise kuidas kogu koormaga hakkama saab. Mina tulen pühapäeviti ja olen see tore vanem.

Olgu mainitud et mees soovis last minust rohkem, mina oleks veel paar aastat edasi lükanud, aga sain ära räägitud. Ja elame minu pinnal. Kes siin kelle kulul elab ja sigib.

Eks võtan talle airbnb ja vahetan luku, näeme teraapias.

4 lapse emana olen sama oma mehele öelnud. Tahab minna, mingu. Aga läheb lastega. Kui peate alimente naiste rikastumise vahendiks, proovige selle raha eest laps hoidu panna ja riidesse saada, kõigist muudest kuludest rääkimata.

Ole tubli. Kehvad mehed ei vääri pilpal kandmist!

+17
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA siin.

Lahedat omaette elu on see teema siin elama hakanud. Polekski arvanud et noor lapsega naine saab kunagi või üks kõik milles ‘võita’, kõik mis teeb või tegemata jätab on ikka valesti. Selles mõttes ootuspärane.

Olen mehele juba ammu välja öelnud et lahutuse korral jääb laps talle. Mina maksan elatist ja eeldan et selle näruse summa eest on laps hoitud, söödetud ja kasitud. Ja mees vaadaku ise kuidas kogu koormaga hakkama saab. Mina tulen pühapäeviti ja olen see tore vanem.

Olgu mainitud et mees soovis last minust rohkem, mina oleks veel paar aastat edasi lükanud, aga sain ära räägitud. Ja elame minu pinnal. Kes siin kelle kulul elab ja sigib.

Eks võtan talle airbnb ja vahetan luku, näeme teraapias.

<p style=”text-align: left;”>4 lapse emana olen sama oma mehele öelnud. Tahab minna, mingu. Aga läheb lastega. Kui peate alimente naiste rikastumise vahendiks, proovige selle raha eest laps hoidu panna ja riidesse saada, kõigist muudest kuludest rääkimata.

Ole tubli. Kehvad mehed ei vääri pilpal kandmist!

Veider arusaam, et ainult alimentidest peab lapse ära elatama. Alimentidele teatavasti peab naine/mees teise poole juurde lisama ja lapse elukvaliteet ei tohi vanemate lahutuse tõttu halveneda. Kui sinu laps sellest summast ära ei ela, siis peaksid pöörduma kohtusse ning selle ära tõestama, lihtne. Iseasi muidugi kellegagi neli last teha ning alles siis avastada, et kehv mees ei vääri pilpal kandmist.</p>

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma küsiks kohe, kuidas on lood läheduse ja seksiga. Tean, kui vihaseks ajab selline mees ja elumuutus beebiga. Aga tagantjärgi tarkusena tean ka seda, et mehe ja naise suhet ei tohi ära unustada.

Püüa ennast natuke tagasi hoida näägutamise ja tülitsemisega.  Kui laps jääb magama, siis poe mehele diivanile kaissu. Mustad nõud ja tolmurullid ei lõpe maailmast kunagi otsa, aga suhe võib läbi saada, kui omavahel ei suhelda ja lähedust pole. Usun, et ka mees muutub jälle rõõmsamaks ja panustab rohkem, kui ta tunneb, et teda armastatakse.  Üritada tasub kindlasti!

Ja tahad ma ütlen sulle, kuidas asi kujuneda võib: mees võtab selle kaisutuse ja seksid rõõmsalt vastu – aga ei muuda oma käitumises mitte midagi. Sest temal on kõik olemas, mis elu mugavaks muudab ning tüütutesse kodu/lapseasjadesse panustada pole vaja – no mis sa hing ikka veel tahad.

Näägutada? Olgu, näägutamine on ebameeldiv suhtlusstiil, see ei meeldi suurt kellelegi. Tülitseda? Aga ütle, kust läheb piir tülitsemise ja vaidlemise vahel – kas vaielda mehega tohib?

Praegu, ma arvan, on just tagumine aeg mehega kodutööde jaotus selgeks vaielda.

Naine ütleb, millega ta kodutööde jaotuse puhul rahul ei ole ja esitab oma argumendid – näiteks selle, et okei, sel ajal kui mees on tööl, teeb beebiga ja kodused asjad loomulikult tema – riik maksab talle selle eest (nagu üks eelnev kägu rõhutas), et ta loobus palagatööst ja saaks olla kodus. Aga õhtuti/nädalavahetuseti, kui mõlemad lapsevanemad on kodus  – kas siis on õigus puhkusele ainult ühel lapsevanemal ehk mehel või ka teisel lapsevanemal ehk kodusel emal (mis eeldaks, et issi midagi kodutöödest oma kanda võtaks)?

Siin keegi ütles, et  elu ühe lapsega on sanatoorium – aga palun, oherdagu siis lapse issi ka nii umbes pool oma õhtust/nädalavahetuse vaba aega selllele “sanatooriumile” – kui see nii lihtne on, siis pole ju vaja ka issit selle “sanatooriumi” ehk siis lapse/kodu asjadest osavõtmise eest nii meeletult kaitsta?

Sest kui naine lihtsalt “püüab mehe vastu kena ja lahke olla ja ning meest mitte pahandada” – siis, arvake ära, mis saab edasi?  Edasi saab see, et naise koduse beebiemme aeg saab otsa, laps läheb lasteasutusse ja naine tööle tagasi – aga kodutööd teeb jätkuvalt ainult naine, väikelapse asjadega hakkab tegelema naine üksi, koolilapse asju hakkab ajama naine üksi…

Kui TA viimasel lõigus kirjeldatud tulevikku ei taha, on praegu viimane aeg püüda asjad konkreetselt selgeks vaielda.

+24
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

PK misogüüniarmee on mõnusalt kõik rauad saanud tulle kasta.

Käod, kust selline kibestumus? Kas teie mehed olid teil ainult õllehaisu ja erektsiooni tarbeks? Teist saab vibraatoriga palju paremini ning esimest ei igatse küll keegi 🙂

Kui tubli mees ei soostu enneaegse lapse ja haige naise eest hoolitsemiseks hoolduslehte võtma, siis õudne ämm tuleb ja tekitab mehele trauma. Vaene mees, seksi ka ei saa. Naine poputagu nüüd ja tehku talle süüa, muud niikuinii pole naisel lapse kõrvalt teha.

Kui naisel on sünnitusjärgne depressioon, siis võtku see naine ometi ennast käsile ja mingu nõustamisse ja seksigu rohkem, muidu on varsti kärgpere ja üleüldse, miks vaesed mehed peavad alimente maksma.

 

+20
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tubli mees ei soostu enneaegse lapse ja haige naise eest hoolitsemiseks hoolduslehte võtma, siis õudne ämm tuleb ja tekitab mehele trauma. Vaene mees, seksi ka ei saa. Naine poputagu nüüd ja tehku talle süüa, muud niikuinii pole naisel lapse kõrvalt teha.

Kui naisel on sünnitusjärgne depressioon, siis võtku see naine ometi ennast käsile ja mingu nõustamisse ja seksigu rohkem, muidu on varsti kärgpere ja üleüldse, miks vaesed mehed peavad alimente maksma.

…ning kui naine tahab ise maksta alimente ning mehele võtab ajutiselt korteri kuni sotid selgeks saavad, on ta südametu ja viskab ta vaese mehepoja julmalt tänavale

+12
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

PK misogüüniarmee on mõnusalt kõik rauad saanud tulle kasta.

Käod, kust selline kibestumus? Kas teie mehed olid teil ainult õllehaisu ja erektsiooni tarbeks? Teist saab vibraatoriga palju paremini ning esimest ei igatse küll keegi ????

Kui tubli mees ei soostu enneaegse lapse ja haige naise eest hoolitsemiseks hoolduslehte võtma, siis õudne ämm tuleb ja tekitab mehele trauma. Vaene mees, seksi ka ei saa. Naine poputagu nüüd ja tehku talle süüa, muud niikuinii pole naisel lapse kõrvalt teha.

Kui naisel on sünnitusjärgne depressioon, siis võtku see naine ometi ennast käsile ja mingu nõustamisse ja seksigu rohkem, muidu on varsti kärgpere ja üleüldse, miks vaesed mehed peavad alimente maksma.

Naisel kukkus kokku illusioon, et ta on supernaine või ema. Ühelt poolt hüppab oma rahaga, teisalt vingub, et pole ühtegi sugulast ega pensinäri kasutada. Ja tal on lapsest siiber. Tal ei ole “oma elu”. Ei olegi. Ei saa niipea ka olema.

+7
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

PK misogüüniarmee on mõnusalt kõik rauad saanud tulle kasta.

Käod, kust selline kibestumus? Kas teie mehed olid teil ainult õllehaisu ja erektsiooni tarbeks? Teist saab vibraatoriga palju paremini ning esimest ei igatse küll keegi ????

Kui tubli mees ei soostu enneaegse lapse ja haige naise eest hoolitsemiseks hoolduslehte võtma, siis õudne ämm tuleb ja tekitab mehele trauma. Vaene mees, seksi ka ei saa. Naine poputagu nüüd ja tehku talle süüa, muud niikuinii pole naisel lapse kõrvalt teha.

Kui naisel on sünnitusjärgne depressioon, siis võtku see naine ometi ennast käsile ja mingu nõustamisse ja seksigu rohkem, muidu on varsti kärgpere ja üleüldse, miks vaesed mehed peavad alimente maksma.

Mis puuk sind hammustas?

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

PK misogüüniarmee on mõnusalt kõik rauad saanud tulle kasta.

Käod, kust selline kibestumus? Kas teie mehed olid teil ainult õllehaisu ja erektsiooni tarbeks? Teist saab vibraatoriga palju paremini ning esimest ei igatse küll keegi ????

Kui tubli mees ei soostu enneaegse lapse ja haige naise eest hoolitsemiseks hoolduslehte võtma, siis õudne ämm tuleb ja tekitab mehele trauma. Vaene mees, seksi ka ei saa. Naine poputagu nüüd ja tehku talle süüa, muud niikuinii pole naisel lapse kõrvalt teha.

Kui naisel on sünnitusjärgne depressioon, siis võtku see naine ometi ennast käsile ja mingu nõustamisse ja seksigu rohkem, muidu on varsti kärgpere ja üleüldse, miks vaesed mehed peavad alimente maksma.

Naisel kukkus kokku illusioon, et ta on supernaine või ema. Ühelt poolt hüppab oma rahaga, teisalt vingub, et pole ühtegi sugulast ega pensinäri kasutada. Ja tal on lapsest siiber. Tal ei ole “oma elu”. Ei olegi. Ei saa niipea ka olema.

naisel sai siiber oma kasutust mehest. jääb küsimus, kas mees oli algusest peale kasutu ja oli armumisfaas, või mehega juhtus midagi. naine saab hakkama oma lapsega ja oma koduga.

omast kogemusest, kõige suuremad mina-olen-küll-superema kekkajad on tavaliselt need kel on võtta last hoidev pereliige, aga nad nagu ei märka seda ise, või vähemalt ei tunnista teistele.

+19
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No aga äkki ta eeldabki, et nüüd kus sa kodune oled, teed sina kõik.

Paku välja, et lähed tööle ja tema jääb koju.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehe kaela on kõige lihtsam asja ajada. Mees on süüdi. Mees tahtis last. Mees ei tee midagi. Juba on ka imik süüdi, sest tahab kogu aeg rinda. Aga nüüd võtku mees laps ja lasku jalga, sest naisel on oma aega vaja.

+8
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehe kaela on kõige lihtsam asja ajada. Mees on süüdi. Mees tahtis last. Mees ei tee midagi. Juba on ka imik süüdi, sest tahab kogu aeg rinda. Aga nüüd võtku mees laps ja lasku jalga, sest naisel on oma aega vaja.

Laupäeva õhtu, üksikutel naistel juba teine pudel veini ees ja siis löövad need õnnetud suhted välja, mida kõvemini mingi mehe kallal naaksuda, seda parem on tuju.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

PK misogüüniarmee on mõnusalt kõik rauad saanud tulle kasta.

Käod, kust selline kibestumus? Kas teie mehed olid teil ainult õllehaisu ja erektsiooni tarbeks? Teist saab vibraatoriga palju paremini ning esimest ei igatse küll keegi ????

Kui tubli mees ei soostu enneaegse lapse ja haige naise eest hoolitsemiseks hoolduslehte võtma, siis õudne ämm tuleb ja tekitab mehele trauma. Vaene mees, seksi ka ei saa. Naine poputagu nüüd ja tehku talle süüa, muud niikuinii pole naisel lapse kõrvalt teha.

Kui naisel on sünnitusjärgne depressioon, siis võtku see naine ometi ennast käsile ja mingu nõustamisse ja seksigu rohkem, muidu on varsti kärgpere ja üleüldse, miks vaesed mehed peavad alimente maksma.

Kümnesse.

Naine on süüdi ka siis, kui ta lapse saab või ei saa. Samuti on naine süüdi vanuses, mil lapse saab, vahet pole mis vanuses ta seda teeb.

+12
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

PK misogüüniarmee on mõnusalt kõik rauad saanud tulle kasta.

Käod, kust selline kibestumus? Kas teie mehed olid teil ainult õllehaisu ja erektsiooni tarbeks? Teist saab vibraatoriga palju paremini ning esimest ei igatse küll keegi ????

Kui tubli mees ei soostu enneaegse lapse ja haige naise eest hoolitsemiseks hoolduslehte võtma, siis õudne ämm tuleb ja tekitab mehele trauma. Vaene mees, seksi ka ei saa. Naine poputagu nüüd ja tehku talle süüa, muud niikuinii pole naisel lapse kõrvalt teha.

Kui naisel on sünnitusjärgne depressioon, siis võtku see naine ometi ennast käsile ja mingu nõustamisse ja seksigu rohkem, muidu on varsti kärgpere ja üleüldse, miks vaesed mehed peavad alimente maksma.

Kümnesse.

Naine on süüdi ka siis, kui ta lapse saab või ei saa. Samuti on naine süüdi vanuses, mil lapse saab, vahet pole mis vanuses ta seda teeb.

Aga te ise süüdistate ennast, sest siin perekoolis ei ole mehi kes seda teeks. Kõik see mida te ajate, on teie enda luulud. Teemas on 10 naisterahvast ja üks meesvaim (teemaalgataja mees), keda siis 8 naist kiruvad kuidas endale seda suhet ettekujutatakse ja teemaalgataja kord kirjutab nii ja siis naa, edasi kakute ka üksteisele neid karvu. Aga meest siin teemas ei ole.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks võtan talle airbnb ja vahetan luku, näeme teraapias.

Rahune maha, ütlen nüüd mina, ja mine tõesti teraapiasse! Sa ilmselgelt polenud lapsesaamiseks vaimselt valmis ja kõik ei pea sinu ümber keerlema ja sind kummardama ja teenima. Viimase kommentaariga tõmbasid päris palju vett peale oma seisukohtadele, eriti “mina maksan ja lähen, võta ise oma vääks ja kasvata!” suhtumisega.

+8
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks võtan talle airbnb ja vahetan luku, näeme teraapias.

Rahune maha, ütlen nüüd mina, ja mine tõesti teraapiasse! Sa ilmselgelt polenud lapsesaamiseks vaimselt valmis ja kõik ei pea sinu ümber keerlema ja sind kummardama ja teenima. Viimase kommentaariga tõmbasid päris palju vett peale oma seisukohtadele, eriti “mina maksan ja lähen, võta ise oma vääks ja kasvata!” suhtumisega.

Ja mis on sinu ettepanek kuidas saada teraapiasse mees kes sinna keeldub muidu minemast. Seksi ja kolmekäigulise õhtusöögiga?

Ei imesta miks Eesti selliseid töllmokkmehi täis on. Naised ise õigustavad alati meest ja teevad teisi naisi maha. Latt on nii madalal, isegi sinna otsa komistada pole enam võimalik.

+16
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks võtan talle airbnb ja vahetan luku, näeme teraapias.

Rahune maha, ütlen nüüd mina, ja mine tõesti teraapiasse! Sa ilmselgelt polenud lapsesaamiseks vaimselt valmis ja kõik ei pea sinu ümber keerlema ja sind kummardama ja teenima. Viimase kommentaariga tõmbasid päris palju vett peale oma seisukohtadele, eriti “mina maksan ja lähen, võta ise oma vääks ja kasvata!” suhtumisega.

Ja mis on sinu ettepanek kuidas saada teraapiasse mees kes sinna keeldub muidu minemast. Seksi ja kolmekäigulise õhtusöögiga?

Ei imesta miks Eesti selliseid töllmokkmehi täis on. Naised ise õigustavad alati meest ja teevad teisi naisi maha. Latt on nii madalal, isegi sinna otsa komistada pole enam võimalik.

Mis sind tegelikult häirib? Nobody loves you?

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naistevaheline misogüünia häirib. Naised peaks kokku hoidma mitte üksteist tümitama.

+12
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks võtan talle airbnb ja vahetan luku, näeme teraapias.

Rahune maha, ütlen nüüd mina, ja mine tõesti teraapiasse! Sa ilmselgelt polenud lapsesaamiseks vaimselt valmis ja kõik ei pea sinu ümber keerlema ja sind kummardama ja teenima. Viimase kommentaariga tõmbasid päris palju vett peale oma seisukohtadele, eriti “mina maksan ja lähen, võta ise oma vääks ja kasvata!” suhtumisega.

Ja mis on sinu ettepanek kuidas saada teraapiasse mees kes sinna keeldub muidu minemast. Seksi ja kolmekäigulise õhtusöögiga?

Ei imesta miks Eesti selliseid töllmokkmehi täis on. Naised ise õigustavad alati meest ja teevad teisi naisi maha. Latt on nii madalal, isegi sinna otsa komistada pole enam võimalik.

Järjest enam hakkab tunduma, et mitte mees pole ehk üleöö tublist pereisast töllmokaks muutunud vaid naine on peale lapse sündi ära keeranud ning eeldab nüüd, et mees peab peale tööpäeva veel tulema koju ning panema tööle pesumasina ja nõudepesumasina, tegema õhtusöögi, koristama toad ning hoidma last kuni ema puhkab. Pm, et enam ei ole kodused ülesanded jagatud võrdselt vaid eeldab ema, et nüüd kui tema tegeleb lapsega päeval peab mees tegema seda kõik õhtud/nädalavahetused jne. Lapse hoidmisele siis lisaks peab mees hoidma üksi korras kodu ning tegema naisele veel igapäevaselt õhtusöögi, muidu on töllmokk mees, sest naine saab sellega laps puusal küll hakkama kuid talle tundub, et tema teeb igapäevaselt kodus järsku nii palju rohkem kui mees.

+9
-15
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ja ütle üks põhjus miks mees ei tohiks neid asju teha. Kuni mõlemad tööl käivad täpselt nii ongi, õhtul tullakse koju ja hakatakse toimetama. Ei käi keegi päeval koristamas või süüa tegemas ja ei saa tulla alles toidu lõhna peale koju.

+13
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naistevaheline misogüünia häirib. Naised peaks kokku hoidma mitte üksteist tümitama.

Kuidas see välja näeks, mingi ühisrinne meeste vastu ja mis selle eesmärk siis lõpuks on?

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja ütle üks põhjus miks mees ei tohiks neid asju teha. Kuni mõlemad tööl käivad täpselt nii ongi, õhtul tullakse koju ja hakatakse toimetama. Ei käi keegi päeval koristamas või süüa tegemas ja ei saa tulla alles toidu lõhna peale koju.

Väga naljakas arusaam, et peale lapse sündi peab mees kogu kodu hoidmise enda peale võtma kui enne tehti asju võrdselt. Normaalne ehk ongi nii, et ka peale lapse sündi on suhtes mõlemad osapooled võrdsed, nt mees teeb õhtusöögi ja puhastab kassi liivakasti aga naine paneb päeval pesu ja nõud pesema ja kuivama.

Normaalses paarisuhtes saab ema seni kuni isa õhtusöögi teeb ja lapsega tegeleb tunnikese-kaks oma aega millal käia trennis või puhata aga peale tagasi tulemist annab ema ka isale võimaluse tunnikese-kaks tööpäevast puhata ning hobidega tegeleda, mitte ainult ei nääguta kuidas mees ei tee midagi ning ei saa millegagi hakkama. Normaalses suhtes ei oota üks peale lapse sündi vaid seda, et ainult temal on üksinda õigus saada ka puhke ning “oma” aega ja teine on 24/7 tööline kas kodus või palgatööl.

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja ütle üks põhjus miks mees ei tohiks neid asju teha. Kuni mõlemad tööl käivad täpselt nii ongi, õhtul tullakse koju ja hakatakse toimetama. Ei käi keegi päeval koristamas või süüa tegemas ja ei saa tulla alles toidu lõhna peale koju.

Jah, aga siin teemas ei ole mehi. Milleks siis üldse arutada seda mida mees peab tegema kui mehed seda ei loe? Lihtsalt kaklete omavahel. Mis vahet üldse on kuidas see pereelu on, sest lapsed kasvavad kiirelt ja kui esimesed raskused on ületatud, edasi on jälle kergem. Tahate tõesti, et mehed muutuks naisteks, võtaks naiselt üle emarolli? Väga kummalised probleemid on paljudel. Saaks aru kui elaks kusagil 70datel, pesumasin Riga uhab mähkmeid pesta ja vesi tuleb kaevust tuua/viia.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma loen osasid kommentaare ja no ei saa vastamata jätta. Jah, soe vesi ja wolt on olemas, aga….

Koduse emana, kui ei saa kodust välja, siis oled ikka kogu aeg samas keskkonnas, aga vaheldus on väga vajalik vaimsele tervisele.

Ei ole päriselt puhkus kui oled kõrval ja mees tegeleb. Ikkagi oled kogu selle virrvarri sees ja ulatad mähkmeid ja puudrit.

Veel üks asi lapsehoolduspuhkuse juures on rutiin…iga päev on samasugune. Kõik tööd on ühesugused, sellised, mille eest keegi ei kiida, puudub eneseteostus. Kõik mis teed, püsib vaid korraks. Õhtusöök süüakse ära, pesu jõuab jälle mustapesukorvi ja nõud saavad mustaks. See on lõputu ring ja ei teki püsivat käegakatsutavat tulemust.

Mees ja naine on värdselt vanemad. Jah, kui naine kodus, siis päeval vastutab tema kodu eest. Aga õhtul ja nädalavahetuseti ollakse siiski mehega koos vastutavad. Ei saa olla nii, et naine on ema ja ori 24/7.

Lisaks siia veel, et esimest korda emaks saades on vaja läbi minna nii paljudest emotsioonidest… kõik on nii uus ja hirmutav jne.

Mina soovitan mina sõnumitega väga konkreetselt rääkida, mis tunned ja millega sa nõus ei ole. Samuti ütleks otse, mis mees saaks teha konkreetselt, et olla lapsevanem ja abikaada. Ega see, et ta tööl käib neid rolle talt ära ei võta

Muide- ei räägi niisama. Olen kolme lapse ema ja hetkel kolmandaga kodune. Kogu see kriis teeb elu keerukamaks ja pingelisemaks. Niiet, abikaasad peavad saama üksteisele toetuda.

 

+14
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mille põhjal siin osad väidavad, et TA olukorda ette kujutab? Lihtsalt vihkate naisi ja ei usu neid või mingi muu põhjus? Sest mina midagi sellist siit lugenud pole ja TAd isiklikult ei tea, et mujalt ka infot ammutada. Ma ei teagi TA, meil on siin vist islami seadused vaikselt kehtima hakanud, proovi kuidagi mitu meestunnistajat leida lapse ise looderdamisele ja siis vaatame edasi, enne osad lihtsalt ei usu sind.

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma loen osasid kommentaare ja no ei saa vastamata jätta. Jah, soe vesi ja wolt on olemas, aga….

Koduse emana, kui ei saa kodust välja, siis oled ikka kogu aeg samas keskkonnas, aga vaheldus on väga vajalik vaimsele tervisele.

Ei ole päriselt puhkus kui oled kõrval ja mees tegeleb. Ikkagi oled kogu selle virrvarri sees ja ulatad mähkmeid ja puudrit.

Veel üks asi lapsehoolduspuhkuse juures on rutiin…iga päev on samasugune. Kõik tööd on ühesugused, sellised, mille eest keegi ei kiida, puudub eneseteostus. Kõik mis teed, püsib vaid korraks. Õhtusöök süüakse ära, pesu jõuab jälle mustapesukorvi ja nõud saavad mustaks. See on lõputu ring ja ei teki püsivat käegakatsutavat tulemust.

Mees ja naine on värdselt vanemad. Jah, kui naine kodus, siis päeval vastutab tema kodu eest. Aga õhtul ja nädalavahetuseti ollakse siiski mehega koos vastutavad. Ei saa olla nii, et naine on ema ja ori 24/7.

Lisaks siia veel, et esimest korda emaks saades on vaja läbi minna nii paljudest emotsioonidest… kõik on nii uus ja hirmutav jne.

Mina soovitan mina sõnumitega väga konkreetselt rääkida, mis tunned ja millega sa nõus ei ole. Samuti ütleks otse, mis mees saaks teha konkreetselt, et olla lapsevanem ja abikaada. Ega see, et ta tööl käib neid rolle talt ära ei võta

Muide- ei räägi niisama. Olen kolme lapse ema ja hetkel kolmandaga kodune. Kogu see kriis teeb elu keerukamaks ja pingelisemaks. Niiet, abikaasad peavad saama üksteisele toetuda.

Äkki peaks naised ka aasta jagu ajateenistuses olema, talvel metsas elama, külmas poris roomama jne, äkki siis tekib võrdlusmoment, mis tegelikult on elus raske. Praegu on raskused ikka nii laest võetud kui laest võetud, lihtsalt kehvad närvid ja ülemäärased emotsioonid. Kui kell 10 magama ei saa, siis on elu rikutud ja halb.

+7
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mille põhjal siin osad väidavad, et TA olukorda ette kujutab? Lihtsalt vihkate naisi ja ei usu neid või mingi muu põhjus? Sest mina midagi sellist siit lugenud pole ja TAd isiklikult ei tea, et mujalt ka infot ammutada. Ma ei teagi TA, meil on siin vist islami seadused vaikselt kehtima hakanud, proovi kuidagi mitu meestunnistajat leida lapse ise looderdamisele ja siis vaatame edasi, enne osad lihtsalt ei usu sind.

Tundub lihtsalt veider, et kuidas suurepärane kaaslane ning isakandidaat saab olla 3,5 kuuga tundmatuseni muutunud. Samal ajal aga lahmib naine kuidas tema seda last ei soovinudki vähemalt nii nagu mees ja lahutuse korral kasigu titte mees üksi, temast saab pühapäevaema.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui enne sai ta kõike kodus teha, mida tarvilikuks pidas ja tal oli tore naine kelle eest hoolitseda, siis nüüd on tal kodus fuuria, kes muudkui nõudmisi esitab ja millegiga rahul ei ole

millegagi

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub lihtsalt veider, et kuidas suurepärane kaaslane ning isakandidaat saab olla 3,5 kuuga tundmatuseni muutunud. Samal ajal aga lahmib naine kuidas tema seda last ei soovinudki vähemalt nii nagu mees ja lahutuse korral kasigu titte mees üksi, temast saab pühapäevaema.

Siin on asi selles,  et naine on mehes kui inimeses sügavalt pettunud.

Sest ta kogeb olukorda, kus tema kantseldab ja toimetab, tihti multitaskingu– vormis (samal ajal on vaja toimetada midagi, aga samal ajal rahustada ka beebit, kes ei taha jälle magada ja kipub vääksuma, kellel jälle tuli gaas, mis ta loodetud unest üles ajas jne.) – aga töölt tulnud mees istub rahulikult arvutis ega tee märkamagi.

Näiteks, mees ei paku naisele välja: “Sa oled nüüd terve päeva Marta juures olnud, aga momendil on Martakesel kõht täis… Kas sa ei tahaks kasutada juhust ja välja jalutama- tuulutama minna? Rahulikult raamatut lugeda? Ära üldse muretse – ma vaatan ise senikaua Martakest!”

Või siis näiteks, et naine hakkas just köögis õhtusöögiks toiduaineid hakkima – kuid samal ajal magama pandud beebi vääksatab, vääksatab teinegi kord ja see ähvardab üle kasvada nutuks – kas ikkagi beebi ei saanud eelmisel imetamisel piisavalt kõhtu täis, või tuli mõni väljalaskmata gaas segama või kakas beebi ennast täis vms.  – ja emme jookseb köögist beebi juurde – hakkab jälle imetama või kussutab või vahetab mähkme ära ja proovib jälle magama panna jne.  – ja söögitegu senikaua viibib… lõpuks võibolla emme ei saagi last magama, vaid võtab puusale ja hakkab iga hetke taas nutma hakata ähvardavat beebit puusal kõigutades neid toiduaineid hakkima… Jah, kui oled üksi kodus, siis võib selles närvilisevõitu situatsioonis lihtsalt ennast rahustada – olen tugev ja küll ma selle söögi ka valmis saan. Aga kui samal ajal on kodus rahulikult arvutis istuv mees? Kes lihtsalt laseb naisel rahutu beebi ja köögi vahel joosta  – ei paku:  “Ma hakkan ise sööki tegema” või siis: “Ma vaatan, mis sellel Martal viga on – sa saad siis raulikult sööki teha…”  – või siis tõuseb naise tungiva palve peale korraks arvuti tagant ja kussutab last nii 5 min, seejärel aga istub taas arvutisse ega tee jälle rahutuks muutuva lapse vääksumisest väljagi – ei huvita!

Öelge, käsi südemel need, kes beebiemmet “lihtsalt kehvades närvides ja ülemäärastes emotsioonides” süüditavad – kas teil ei tuleks pettumustunne peale, et mees ja issi laseb teil kui emmel rübeleda ning ise istub näiteks tuimalt arvutis (ja pärast istub rahulikult ja mõnusalt sööma)? Ei süvene absoluutselt lapse asjadesse?

Teil ei tuleks nendes situatsioonides mitte grammigi halba emotsiooni peale aga oleks mitte kröömigi pettumust südamepõhjas – naerataksite mehele lihtsalt õnneuimas vastu?

Ja hiljem väikelapseeas oleksite ka siiralt õnnelikud, et kui näit. lasteiaõpetaja tahab vestelda lapse arengust, siis issi ütleb lihtsalt: “Möh…” ja suunab küsimuse kõrval seisvale emmele – sest tema sel ajal puhkas ja istus arvustis, näiteks, absoluutselt ei süvenenud, mida emme sel ajal lapsega tegi….

+24
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki peaks naised ka aasta jagu ajateenistuses olema, talvel metsas elama, külmas poris roomama jne, äkki siis tekib võrdlusmoment, mis tegelikult on elus raske. Praegu on raskused ikka nii laest võetud kui laest võetud, lihtsalt kehvad närvid ja ülemäärased emotsioonid. Kui kell 10 magama ei saa, siis on elu rikutud ja halb.

Nojah, aga seal ajateenistuses hindavad mehed ju kõrgelt kamraadlust – et kamraad elab samuti seal metsas, roomab samuti külmas poris. Kui aga kaasajateenija, keda peeti heaks kamraadiks, ostub egoistlikult mugavaks selliks, kes püüab näiteks külmas poris roomamisest kõrvale nihverdada, ja “paneb tuima”, et teised seal roomavad –  oi-oi kui pahaseks tema peale siis saadakse ja oi-oi kui halvasti temast kui inimesest siis arvama hakatakse! Ja kui ta hakkab mingit: “Aga vaadake asja helgemat poolt, ärge minge närvi, mis siis sellest on…” arendama – siis saadetakse ta pikalt!

Vaata, naine ootab samuti, et mees oleks peale lapse sündi ustav kamraad, kellega koos tulla läbi näiteks lapse närvilisest beebiaastast. Et mees ei püüaks “nahka hoida” ja ennast näit. rahutult vääksuvast beebist säästa (istudes arvuti taga ja “pannes tuima” ) – vaid aitaks ja toetaks nii nõu kui jõuga – asendaks vahel emmet beebi juures, süveneks lapse probleemidesse ja arengusse.

Kusjuures – asi pole siin mitte niivõrd ajas (et tööl käiv mees paratamatult ei saa veeta võrdselt aega beebi juures), vaid just suhtumises  – et mees vähemalt sel ajal, kui ta on tööst vaba, süveneb lapse asjadesse ja püüab anda oma panust.

Et lapse 1. sünnipäeval emme ja issi saavad tõepoolest jagada oma mälestusi sellest aastast ja üheskoos rõõmustada: “Me läbisime selle närvilisevõitu beebi aasta KOOS, toetades teineteist!”

Mitte, et lapse 1. sünnipäeval on emme ühteaegu õnnelik (“Mu laps on nüüd suurem ja tublim”), aga teisalt ka nukker tunne: “Jah, ma olin tubli ja tugev – ma tulin sellest aastast läbi… Laps on kasvanud, temaga on kõik on hästi.  Aga mees hüppas alt ära – kui ma enne lapse sündi arvasin, et mees on tore inimene – siis nüüd see beebiaasta näitas kätte, ega mees nii tore inimne ei olegi – mugav sell hoopis, kellele on kõige tähtsam, et tal endal oleks mugav.”

+17
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 190 )


Esileht Pereelu ja suhted Mees muutus pärast lapse sündi kasutuks