Esileht Kodunurk Parkimine suure kortermaja ees

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 331 )

Teema: Parkimine suure kortermaja ees

Postitas:
Kägu

Korteriühistu kaasomand. Tsipa teine asi.

Aga sa said siis teiste arvelt endale ainukoha? Sa ikka maksad KÜle tasu selle eest?

Kuidas saab nii ohmu olla? KÜ kaasomand? Jeerum küll.

No sinu väite kohaselt võiks igaüks teise korteri kohta algatada kohtumenetlust ja  nõuda mingit kasutuskorda. Kaasomand ikkagi.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, sest keegi kehva kasvatusega isik määndab seal oma sõiduvõimetut autot. Point on selles, et majad ehitati siis kui autosid oli vähe. Lasnamäe näitel võin tuua, et 150 korteriga majas on sinult 30 parkimiskohta. Enamus korteritel on mitu autot. Arva ära kas saan parkimiskoha kui tulen õhtul peale 5. Olen sunnitud ka auto parkima kolm maja eemal või üldse kuskil tühermaale. Ei ole tore koju kõmpida käe kõrval kaks väikest last ja toidukott ka veel käes, aga ma ei vingu veel seepärast, et parklakohti hoitakse kinni. Kõik pargivad sinna kus saavad ja niikaua kui tahavad.

Ma elasin paneelikas 20 aastat tagasi, aga juba siis oli kombeks kasutada omale koha tagamiseks tasulist parklat. Kas neid enam siis pole?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Korteriühistu kaasomand. Tsipa teine asi.

Aga sa said siis teiste arvelt endale ainukoha? Sa ikka maksad KÜle tasu selle eest?

Kuidas saab nii ohmu olla? KÜ kaasomand? Jeerum küll.

No sinu väite kohaselt võiks igaüks teise korteri kohta algatada kohtumenetlust ja nõuda mingit kasutuskorda. Kaasomand ikkagi.

Võibki ju! Milles on küsimus? Pappi vähe?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paistab, et TA ei tulnud siia nõu saama, vaid tagakiitmist otsima. Ainult õigustused ja mitte mingit ruumi kriitikale või teistsugusele lähenemisele. Kuna sa arvad, et sul on õigus nagunii, siis ignoreeri naabrit, sest tõsi on, et mingit konkreetset reeglit sellisel juhul pole. JOKK ja kõik.

Samas on aga kirjutamata reeglid vastastikkuse austuse kohta ja ma arvaksin naabrina, et sa oled viletsate sotsiaalsete antennidega isekas omanik (kes ise isegi majas ei ela ega olmega seal igapäevaselt ei tegele). Ma leiaks siiski mingi kesktee, sest päris okei üldkasutatavat ruumi nagu enda ainuomandit kasutada ei ole.

+16
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas on aga kirjutamata reeglid vastastikkuse austuse kohta ja ma arvaksin naabrina, et sa oled viletsate sotsiaalsete antennidega isekas omanik (kes ise isegi majas ei ela ega olmega seal igapäevaselt ei tegele). Ma leiaks siiski mingi kesktee, sest päris okei üldkasutatavat ruumi nagu enda ainuomandit kasutada ei ole.

Meie majas on 75 korterit, hiljuti ehitati parkla suuremaks, ca 40 autot mahub maja ümber. Nii mitmelgi korteril on 2 autot kasutuses. Palju käib ka külalisi. Kunagi ei tea, kas ja kui lähedale parkima mahub. Vahel seisab mõni oma maja auto väga pikalt, probleemi pole sellest keegi teinud. Kui vaja, las seisab. Nagunii ju oma maja inimesed pargivad väga tihti mujale ja on sellega ammu  arvestanud. Kui mõni pikalt maja ees seisev auto ka vahepeal ära liiguks, võiks sinna kohale kohe kellegi lapse sõber või külaline või suvaline võõras masin ju kah  nädalaks-kuuks parkida, kes ees, see mees. Olgu siis pigem kindlalt oma maja auto, mis seal seisab. Meie vana kortemaja parklas on üritatud parkimist ilmselt kümnel eri moel reguleerida, aga ükski moodus pole toiminud. Just seepärast, et kõik, kes aga tahavad, võivad seal parkida. Ka täiesti suvalised autod. Seadus ei keela.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, mida üka vanem kortermaja peaks tegema, et nende majaesises parklas oleks lubatud vaid oma elanike, nende sõprde, sugulaste ja kutsutud külaliste parkimine. Tavaliselt võib ju iga “mägede” maja ette sõita suvaline masin ja sinna pikaks ajaks parkima jääda. Mingit keeldu pole, täiesti avalikud parklad kõik.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paistab, et TA ei tulnud siia nõu saama, vaid tagakiitmist otsima. Ainult õigustused ja mitte mingit ruumi kriitikale või teistsugusele lähenemisele. Kuna sa arvad, et sul on õigus nagunii, siis ignoreeri naabrit, sest tõsi on, et mingit konkreetset reeglit sellisel juhul pole. JOKK ja kõik.

Samas on aga kirjutamata reeglid vastastikkuse austuse kohta ja ma arvaksin naabrina, et sa oled viletsate sotsiaalsete antennidega isekas omanik (kes ise isegi majas ei ela ega olmega seal igapäevaselt ei tegele). Ma leiaks siiski mingi kesktee, sest päris okei üldkasutatavat ruumi nagu enda ainuomandit kasutada ei ole.

Sa ikka saad aru, et need on erinevad inimesed, nitte TA?

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, kortermajade ümber on linnamaa ja avalikud parklad (seevastu uutel majadel enamasti isklikud ja väljaostetud parklakohad), seepärast me ei saagi ütelda, et see oleks kuidagi keelatud, aga see ei ole viisakas ega ilus, mis TA ja tema tütar majaelanikele teevad. Ma mõtleks samamoodi oma majanaabri kohta, kes laiutab sõiduvõimetut autot ühiskasutataval majaesisel parkimiskohal, et see on isekas ja lihtsalt “mina ja maailm” suhtumine, aga keelata ei saaks. Noh, paljude majade ees seisab mõni selline, pole TA ainuke omataoline, kes ei vaevu naabrite heaolule mõtlema. Kui see seal kaua seisab ja autost on ju näha, et seda pole kuude kaupa liigutatud, eks siis mingil hetkel sekkub omavalitsus.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, mida üka vanem kortermaja peaks tegema, et nende majaesises parklas oleks lubatud vaid oma elanike, nende sõprde, sugulaste ja kutsutud külaliste parkimine. Tavaliselt võib ju iga “mägede” maja ette sõita suvaline masin ja sinna pikaks ajaks parkima jääda. Mingit keeldu pole, täiesti avalikud parklad kõik.

Mustamäel on igatahes hulgem selliseid parklaid, kus parkimine on lubatud ainult oma maja elanikele parkimiskaardi alusel. Ma ei tea, mida nad selleks teinud on, aga nii on.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, sest keegi kehva kasvatusega isik määndab seal oma sõiduvõimetut autot. Point on selles, et majad ehitati siis kui autosid oli vähe. Lasnamäe näitel võin tuua, et 150 korteriga majas on sinult 30 parkimiskohta. Enamus korteritel on mitu autot. Arva ära kas saan parkimiskoha kui tulen õhtul peale 5. Olen sunnitud ka auto parkima kolm maja eemal või üldse kuskil tühermaale. Ei ole tore koju kõmpida käe kõrval kaks väikest last ja toidukott ka veel käes, aga ma ei vingu veel seepärast, et parklakohti hoitakse kinni. Kõik pargivad sinna kus saavad ja niikaua kui tahavad.

Ma elasin paneelikas 20 aastat tagasi, aga juba siis oli kombeks kasutada omale koha tagamiseks tasulist parklat. Kas neid enam siis pole?

Ega need ka maja ees ei asu. Niiet sama hästi võin tasuta parkida kolm maja edasi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ikka hoiad kinni sellest, et ühe korteri peale on üks auto. Kas ka parklakohti ON iga korteri peale? Suva Mustamäe 8kordses paneelikas on üle 200 korteri, väidad, et maja eest on 200+ parklakohta? Neid on tublisti alla 100, see tähendab, et parklakohtadest on alati puudus, isegi kui paljudel isegi ei ole autot (ja mõnel on 2). Ei tasu väänata ilmselgeid asju, mida igaüks näeb, et sa vähegi õigem paistaks- see parklakoha omastamine ei ole ilus.

Ma ei ela Mustamäel ega isegi mitte Tallinnas. Sul ei ole mingit voli siin oletada, mitu korterit või mitu parklakohta meil on. Minu majas on korterite arv ja parklakohtade arv võrdne. Sina väänad asju, mitte mina, sa eeldad, kuid valesti.

Kui see just uus kortermaja pole, siis mitte ei usu, et suurel kortermajal (nagu ise kirjutasid teema pealkirjaks) on iga korteri peale üks parkimiskoht. Ja kui tegu oleks uue maja või oluliselt laiendatud parklaga, siis reeglina määratakse kasutuskord selliste vaidluste ennetamiseks.

Kas sul on seaduslik õigus nii toimetada? Jah? Kas see teeb sinust emmi? Ka jah.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, mida üka vanem kortermaja peaks tegema, et nende majaesises parklas oleks lubatud vaid oma elanike, nende sõprde, sugulaste ja kutsutud külaliste parkimine. Tavaliselt võib ju iga “mägede” maja ette sõita suvaline masin ja sinna pikaks ajaks parkima jääda. Mingit keeldu pole, täiesti avalikud parklad kõik.

Mu äia majaesises parklas on, nagu ühel teiselgi käol, lubatud parkimiskaardiga. Igal korteriühistul on oma ala ja oma kaart, neile, kellel kaarti pole, on kaugemal tasuline parkla. Meil on see kaart olemas (äi elab üksi, autot pole), aga näiteks mu vanemad pidid külla sõites mujal koha leidma.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tuttav töötab kodus ja kliendid käivad päevasel ajal, et on parklas kohtui küll. Väldib seda, et keegi tuleb õhtul ja pargib mõne koha kinni. Endal tal autot ei ole, seega ei tee kellelegi ka ülekohut, kui mõni klient mõneks ajaks koha hõivab.

mõnede arvates viimasel päeval kütust rabanud riigikoguliikmed käitusid õigesti, seadust ei rikutud ju ning oleks isegi rabanud, kui oleks saanud. alati ei peagi seadust rikkuma, piisab eetilisuse ja ebaeetilisuse hinnangut.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on masendav. Kuhu on inimesed jõudnud. Mingi nuhkimine ja jälitustegevus, auto omaniku ema terroriseerimine mingi sitase auto ja selle parkimiskoha pärast. Inimese jälitamist, mõnitamiat, selgituste nõudmist ei peeta ebainimlikuks ega ebaeetiliseks käitumiseks, sest seda tehakse “minu auto” nimel. Kohutav.

Me olime sunnitud ehitama rattamaja, sest “minu ratas” võttis majaelu üle. Hoiustati, kus juhtus, ei pääse enam ukseski välja. Porist ja prahist rääkimata. Sest küige tähtsam oli ratas. Mitte inimene.

+2
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu vanaema elas kunagi Mustamäel suures 9-kordses majas. Seal oli 144 korterit. See maja valmis enne 1970.aastat. Tol ajal oli auto vaid vähestel ja kombeks oli autot hoida garaažis. Olid eraldi garaažiühistud ka. Need võisid kortermajast üsna kaugel olla (minu äi pidi näiteks 2 peatust trammiga sõitma, et oma kodust garaažini jõuda). Seega polnud vajadust, et kõikidele korteritele oleks parkimisplats ette nähtud.

Aga praegusel ajal on paljudes peredes auto (mõnes isegi 2) ja garaažiühistud on kaduv nähtus. Ka vanaema ühistul tekkis probleem – ühistul maad vähe, kõik soovijad ei saagi parkimisplatsi. Muidugi kõikidel polnud vajagi (vanaemal polnudki autot ega juhilube). Tehti üldkoosolek, loendati parkijate arv. Lepiti kohtade arv kokku (ühistule kuuluva maatüki suurus pani piiri peale, mitu kohta üldse on võimalik teha) – tõesti, kõikidele soovijatele ei jätku. Eesõiguse said liikumispuudega autoomanikud, igapäevased autokasutajad järgivad põhimõtete ‘kes ees, see mees’. Kes harva autot, kasutavad, hoiavad seda hoopis kuskil mujal. Mõned kasutavad tasulist parklat. See, kes õhtul viimasena tuleb, jääb ilma (jätabki auto tee äärde ega hakka üldse maja ette trügima). Maad ei ole võimalik juurde tekitada, linn ei müü ja teised ühistud ka ei anna. Ainus võimalus on ehitada mitmekorruselisi parkimismaju. See ei meeldi paljudele (mis mõttes polegi auto ukse ees, vaid pean kuhugi mitu tänavavahet jalgsi kõndima), aga muud võimalust pole. Ruumi lihtsalt pole.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me olime sunnitud ehitama rattamaja, sest “minu ratas” võttis majaelu üle. Hoiustati, kus juhtus, ei pääse enam ukseski välja. Porist ja prahist rääkimata. Sest küige tähtsam oli ratas. Mitte inimene.

Kuhu seda ratast siis varem jätta sai? Auto paned vähemalt lukku, ükskõik kus see ka ei asuks, ratta puhul pead veel lukustatavat kohta ka vaatama, ja ikka on vähem turvaline, isegi kui rattaparkla maja ees on. Tore ju, kui saite oma rattaparkimise korda!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui võimalik, siis mina elaks sellises kortermajas, kus korterile on kinnistatud konkreetne parkimiskoht. Aga Mustamäel, Lasnamäel kehtib “kes ees see mees” õigus ja sinna ei olegi midagi teha. TA tütar on lihtsalt egoistlik, aga juriidiliselt on tal oma autot seal õigus hoida. Vähemalt mingi mõistliku aja jooksul See võiks olla ca aasta näiteks. Kui selle aja jooksul ei ole autot ikkagi liigutatud, siis võiks ühistu hakata autoomanikku survestama. Kas hakkad autot igapäevaselt liigutama (mis ei taga sulle õhtul parkimiskohta) või vead oma auto kuhugi mujale seisma järgmiseks aastaks.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me olime sunnitud ehitama rattamaja, sest “minu ratas” võttis majaelu üle. Hoiustati, kus juhtus, ei pääse enam ukseski välja. Porist ja prahist rääkimata. Sest küige tähtsam oli ratas. Mitte inimene.

Kuhu seda ratast siis varem jätta sai? Auto paned vähemalt lukku, ükskõik kus see ka ei asuks, ratta puhul pead veel lukustatavat kohta ka vaatama, ja ikka on vähem turvaline, isegi kui rattaparkla maja ees on. Tore ju, kui saite oma rattaparkimise korda!

Kui ratast hoiti üldkasutatavates ruumides või pandi välisukse ette lukku, siis oli on väga normaalne, et rattaga sõitjatele ehitati rattamaja. Tütre korteril on õnneks naabritega väike ühine koridor, kus mõlemad saavad oma rattaid hoida (õnneks on naaber ka rattahuviline), sest õue jätmine tähendaks kindlalt rattast ilma jäämist.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me olime sunnitud ehitama rattamaja, sest “minu ratas” võttis majaelu üle. Hoiustati, kus juhtus, ei pääse enam ukseski välja. Porist ja prahist rääkimata. Sest küige tähtsam oli ratas. Mitte inimene.

Kuhu seda ratast siis varem jätta sai? Auto paned vähemalt lukku, ükskõik kus see ka ei asuks, ratta puhul pead veel lukustatavat kohta ka vaatama, ja ikka on vähem turvaline, isegi kui rattaparkla maja ees on. Tore ju, kui saite oma rattaparkimise korda!

Koridorides.

Tore jah, ühistu pidi 3500 maksma, et kellegi isikliku vara ohutust tagada. Ja puhtaid koridore saada. Rääkimata srlledt, et sellise tavaari koridoris hoidmine ongi ebaseaduslik.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tütre korteril on õnneks naabritega väike ühine koridor, kus mõlemad saavad oma rattaid hoida (õnneks on naaber ka rattahuviline), sest õue jätmine tähendaks kindlalt rattast ilma jäämist.

Kui teil kunagi kiirabi või tuletõrjet vaja peaks olema, küll te siis aru saate, miks ei ole lubatud ka oma “väikses ühises koridoris”  kola hoiustada. Rattagaraaz ongi kõige mõistlikum lahendus ja sellele saavad ühistud toetust EASilt.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tütre korteril on õnneks naabritega väike ühine koridor, kus mõlemad saavad oma rattaid hoida (õnneks on naaber ka rattahuviline), sest õue jätmine tähendaks kindlalt rattast ilma jäämist.

Kui teil kunagi kiirabi või tuletõrjet vaja peaks olema, küll te siis aru saate, miks ei ole lubatud ka oma “väikses ühises koridoris” kola hoiustada. Rattagaraaz ongi kõige mõistlikum lahendus ja sellele saavad ühistud toetust EASilt.

Olen täiesti nõus – õnneks seal vaba seina pinda – et saab rattad seina peale hoidikusse tõsta. Rattagaraaž oleks väga teretulnud asi, kahjuks on üürikas ja vaid pooleks aastaks, seega jah – ei saa hetkel ka sel teemal sõna võtta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu majas, küll teises trepikojas elas üks vanem naine, kellel oli “sõuke saksa pootsmani iseloom” ja armastas oma nina toppida teiste inimeste asjadesse, eriti sinna, kus auku ees ei olnud. Küllap olete kõik selliste käredate mooridega kokku puutunud, kes otsivad ja tekitavad tühjast tüli, saaks aga möliseda ja oma “arvatavat” võimu näidata. Nali oli veel selles, et tema peamine argument oli sageli: see teine on vaid üürnik, mitte korteriomanik, järelikult pole tal mingit sõnaõigust – aga see eit oli ise samuti üürnik, mis muidugi ei takistanud teda ennast kangesti sõna võtmast.

Niisiis. Endal tal autot ei olnud, aknad olid ka maja taha, kus autosid ei pargitud, aga muude asjade seas ta iga jumala päev naaksus ühe korteriomaniku kallal, miks tollel on kolm autot ja kuidas ja kuhu ta need pargib . Külas tal endal kedagi ei käinud, et oleks probleemi olnud külaliste autode parkimisega. Meil oli tegelikult ka kitsas parkimiskohtadega, aga no sealse majaotsa elanikud said kenasti oma autod ära pargitud, kellelgi teisel ütlemist ei olnud. Aga see moor aina tuututas ja tuututas ja kiskus tüli üles.

Mis ma tahan öelda – niipalju kui mina aru saan, TA tütre majas on parkimiskohti TÄPSELT sama palju kui kortereid, seega on igale korterile ette nähtud üks koht ja mingi spekulatsioon teemal “kortereid 100-kohti 50” on täiesti mõttetu. Kui kellelgi on kaks autot ja tulevad külalised, siis see on juba nende probleem, kuhu nad need pargivad. Seega TA kallal naaksuda, et ta tütar ebaeetiline on ja teiste eest ära pargib, on pehmelt öeldes nõme. Seda enam, et tolle LC omanik pidi parkima juba mitu aastat, tütre auto on seal olnud vaid mõni kuu. Samuti oli lumerookimist vaid üks kord – taas spekuleerimine teemal, et aga KUI, on mõttetu ja demagoogiline.

Seega, mina näen probleemi hoopis selles, et see konkreetne naaber on ilmselt mingi kiuslik vinguviiul, kes tahtis lihtsalt möliseda. LC omanikku ta kas ei saa kätte või ei julge tollele midagi ütelda, siis vingub TA kallal. Olen üsna kindel (jah, ma tean, et ei maksa eeldada, aga siiski), et sel virisejal endal autot ei olegi. TA asemel saadaks ma selle naabri lihtsalt puu taha. Mis kuradi eetikast te siin räägite, kui kohti on täpselt võrdselt, ja milleks te võrdlete seda riigikogulaste bensuahnitsemisega? Need ei ole üldse samad asjad.

+3
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänapäeval ei ole 95% kortermajadest kunagi autokohti “täpselt küllalt”, sest linnaplaneerimine on ammu autostumisele jalgu jäänud. Mina jälle eeldan, et esiteks teemaalgataja täpselt ei teagi (kuna ise seal ei ela), mis olukord maja ees õhtuti on ja kas on midagi täpselt või vähe, ta lihtsalt rõhutab seda, et teda päris lapikuks ei pekstaks. Ja kui TA elabki kuskil Karu-Kohilas ja ümber maja on põld ja 300 vaba autokohta, siis on teemaalgatajal võimalus see viriseja puu taha saata /või ise oma auto kaugemale seisma panna/. Aga arvan, et virisejal siiski oli point tulla märkust tegema ja parkimiskohtadega pole kaugeltki nii roosiline nagu TA üritab ilustada (“ainult” pool meetrit lumekest ja “ainult” 1 kord lumelükkamist ja pisike autokene ja muud halin sinnajuurde).

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis ma tahan öelda – niipalju kui mina aru saan, TA tütre majas on parkimiskohti TÄPSELT sama palju kui kortereid, seega on igale korterile ette nähtud üks koht ja mingi spekulatsioon teemal “kortereid 100-kohti 50” on täiesti mõttetu.

Korterite arv ei võrdu elanike arvuga. Minu arusaam asjast on, et kui näiteks KÜ eraldab igale korterile jalgrattahoidlas ühe koha, siis oleks minust äärmiselt ebaviisakas üks koht blokeerida, kui ma jalgratast reaalselt ei kasuta. Mõnes teises korteris oleks kaks ratturit, kes reaalselt vajaksid seda.

Meenutab kunagi tööl nähtud olukorda, kui lastele jagati uusaastaks kuivatatud puuviljadega kommikotte. Paremat sorti, mitte neid tavalisi. Neid emasid oli ikka mitu, kes kommikotid vastu võtsid ja mitu kuud lauanurgal hoidsid ja siis prügikasti viskasid, sest nemad lastele magusat ei anna. Aga et siis pakuks kellelegi teisele. Töökaaslasele, koristajale…ei. MINU OMA! Viskan demonstratiivselt prügikasti, kui tahan.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tütre korteril on õnneks naabritega väike ühine koridor, kus mõlemad saavad oma rattaid hoida (õnneks on naaber ka rattahuviline), sest õue jätmine tähendaks kindlalt rattast ilma jäämist.

Kui teil kunagi kiirabi või tuletõrjet vaja peaks olema, küll te siis aru saate, miks ei ole lubatud ka oma “väikses ühises koridoris” kola hoiustada. Rattagaraaz ongi kõige mõistlikum lahendus ja sellele saavad ühistud toetust EASilt.

Olen täiesti nõus – õnneks seal vaba seina pinda – et saab rattad seina peale hoidikusse tõsta. Rattagaraaž oleks väga teretulnud asi, kahjuks on üürikas ja vaid pooleks aastaks, seega jah – ei saa hetkel ka sel teemal sõna võtta.

Ma pole aru saanud – kas seina peal olevas hoidikus ratas võtab koridori laiusest vähem ruumi ära kui koridori seina najal olev ratas? Pikkuse osas muidugi on kokkuhoid. Ja jalgu pikali ei kuku ka nii kergesti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja jalgu pikali ei kuku ka nii kergesti.

Aga kui kukud, on katastroof. Seega kõik, mis üldse koridoris – rattad, kärud, vankrid – kõik peab olema kinnitatud seina vms hodja külge nii, et see ei saa eemale sõita või pikali kukkuda.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma ei liigutaks seda autot. Meil on väljakujunenud kohad ja kui mõni külaline näiteks pargib, panen oma auto teise kohta ja oma kohale tagasi, kui see auto on lahkunud. Meil arvestatud 1 koht korterile, mõnel siiski 2 autot, nendel mõlemad kas maja ees või jätavad näiteks ühe auto veits eemale, see võimalus olemas, Selveri parkla. Ja kui kellegi auto nüüd seisaks seal, nn. omal kohal liigutamata, meil sellest probleemi pole.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja jalgu pikali ei kuku ka nii kergesti.

Aga kui kukud, on katastroof. Seega kõik, mis üldse koridoris – rattad, kärud, vankrid – kõik peab olema kinnitatud seina vms hodja külge nii, et see ei saa eemale sõita või pikali kukkuda.

Ei. Küsimus pole vaid põrandapinnas, vaid et kõik need asjad põlevad ja blokivad seega tee.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja jalgu pikali ei kuku ka nii kergesti.

Aga kui kukud, on katastroof. Seega kõik, mis üldse koridoris – rattad, kärud, vankrid – kõik peab olema kinnitatud seina vms hodja külge nii, et see ei saa eemale sõita või pikali kukkuda.

Ei. Küsimus pole vaid põrandapinnas, vaid et kõik need asjad põlevad ja blokivad seega tee.

No just, seepärast nad peavadki olema kinnitatud ja käiguteest eemal. PS põlevad ka edukalt postkastid, mis on 99% juhtudel välisukse juures. Õigemini see paber, mis neis sees on. Vanemates majades ka puidust tepikäsipuud jms.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja jalgu pikali ei kuku ka nii kergesti.

Aga kui kukud, on katastroof. Seega kõik, mis üldse koridoris – rattad, kärud, vankrid – kõik peab olema kinnitatud seina vms hodja külge nii, et see ei saa eemale sõita või pikali kukkuda.

Ei. Küsimus pole vaid põrandapinnas, vaid et kõik need asjad põlevad ja blokivad seega tee.

No just, seepärast nad peavadki olema kinnitatud ja käiguteest eemal. PS põlevad ka edukalt postkastid, mis on 99% juhtudel välisukse juures. Õigemini see paber, mis neis sees on. Vanemates majades ka puidust tepikäsipuud jms.

Ei, see tähendab, et ka seinas ei tohi midagi olla (toss, pole nähtavust). Ka mitte porimatte.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 331 )


Esileht Kodunurk Parkimine suure kortermaja ees