Esileht Pereelu ja suhted Sõprade toetus raskel hetkel.

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 233 )

Teema: Sõprade toetus raskel hetkel.

Postitas:
Kägu

Sul on kaardipakk puhta sassis. Eri käod kommenteerimas, päris tõsiselt. Las see teema jääda, tee mis tahad.

Mina vastasin inimesele, kes ütles, et lapse haigusest ei tohi kellelegi rääkida.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina vastasin inimesele, kes ütles, et lapse haigusest ei tohi kellelegi rääkida.

Sa vastasid ka minule, kirjutades, pannes ühte patta selle, kes ütles, et ei tohi rääkida ja minu, kes ütles, et sääsest elevant tehtud. Sa panid meid kahte kokku.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

see haigus tuleb SALADUSES hoida

Sulle on öeldud korduvalt, et sa ei pea midagi saladuses hoidma.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen 35a ja ka ei kujuta eriti ette, mida diabeet täpsemalt tähendab. Kunagi arvasin, et diabeet tähendab ainult seda, et ei tohi suhkrut süüa (järeldasin sellest, et poes olid eraldi välja toodud tooted diabeedikutele).

Minu ühel sugulasel oli ka suvel raske periood. Esmalt ta blokeeris oma sotsiaalmeedia kontod (minule oli see märk, et ta ei soovi suhelda) ja pärast andis ta teiste sugulaste kaudu teada, et ta siiski tahab, et temaga suheldaks. Kirjutasin talle e-maili ja ta vastas 2 nädala pärast. Proovisin mitte isiklikult võtta, et tal on ju raske ja ilmselt ta tegelikult ei jaksa suhelda, kuigi sooviks. Kriisis või leinas inimesega ongi väga keeruline suhelda ja õigeid sõnu leida, kui just ei ole kogenud või professionaal.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimesed on raskuste, ka sõprade lähedaste raskuste, puhul erineva käitumismustriga.

Eks sa ise tunned oma sõpru kõige paremini, kas see on hoolimatus ja osavõtmatus või siiski mitte.

Mina nt ei oska ka inimeste muredele väga reageerida – on juhuseid, kus inimene tahab mõneks ajaks endasse tõmbuda ja asja analüüsida, seega ütlebki põhjuse ning rohkem lähiajal sel teemal rääkida ei soovi, küsimusi peab urgitsemiseks ja kapseldub veel enam.
Ja on inimesi, kes soovivad end tühjaks rääkida ja aktiivset kaasamõtlemist, lohutamist. Kuni ma ei saa aru, mida minult oodatakse, seni ütlen ainult, et “kui sa tahad rääkida, siis ma olen alati olemas”.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mina oma sõbrannale lapse diagnoosist rääkisin, siis nutsime koos. Tean, et ta siiralt kurvastas.

Ilmselt puudutas teemaalgatajat osavõtmatus ja ükskõiksus. Ei peagi teise inimese muret nii sügavalt läbi elama, et see hakkab sinu enda tervist sööma, aga lihtsalt haigutada oma sõbranna mure peale, on ka imelik.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen 35a ja ka ei kujuta eriti ette, mida diabeet täpsemalt tähendab. Kunagi arvasin, et diabeet tähendab ainult seda, et ei tohi suhkrut süüa (järeldasin sellest, et poes olid eraldi välja toodud tooted diabeedikutele).

Nii on! Ja tavaliselt sellised inimesed kehitavadki sellise diagnoosi peale õlgu – et ei tea, mida šokeerivat selles küll olema peaks.

Tegelikult on see siiski väga raske haigus, mis võib halval juhul invaliidistumisega või koguni surmaga lõppeda. See haigus pöörab terve pere elu pea peale. Haige enda omast rääkimata. Eriti keeruline, kui haigestub väikelaps.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen 35a ja ka ei kujuta eriti ette, mida diabeet täpsemalt tähendab. Kunagi arvasin, et diabeet tähendab ainult seda, et ei tohi suhkrut süüa (järeldasin sellest, et poes olid eraldi välja toodud tooted diabeedikutele).

Nii on! Ja tavaliselt sellised inimesed kehitavadki sellise diagnoosi peale õlgu – et ei tea, mida šokeerivat selles küll olema peaks.

Tegelikult on see siiski väga raske haigus, mis võib halval juhul invaliidistumisega või koguni surmaga lõppeda. See haigus pöörab terve pere elu pea peale. Haige enda omast rääkimata. Eriti keeruline, kui haigestub väikelaps.

Tegelikult on ka see müüt. Tänapäeval on head abivahendid, teadmised liidud, tugigrupid. Ei sure keegi sellesse, ei invaliidistu. Ei pöörata ka kellegi elu pea peale, kui just ise ei taha draamat teha.

+7
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja tavaliselt sellised inimesed kehitavadki sellise diagnoosi peale õlgu – et ei tea, mida šokeerivat selles küll olema peaks.

Teha haigusest prioriteet nr 1, jääb muu elu elamata. Nii lapsel kui emal endal. Kas iga elusündmus peab keerlema ainult haiguse ümber? Ei pea ju.  Ja mis asi see veel on, et külalisi oodates, oodatakse suu pärani peas, et midagi ikka tuuakse ja antakse. Arvestades laste eriti kehva suuhügeeni, siis EI tohiks viia nagu midagi.

+2
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen 35a ja ka ei kujuta eriti ette, mida diabeet täpsemalt tähendab. Kunagi arvasin, et diabeet tähendab ainult seda, et ei tohi suhkrut süüa (järeldasin sellest, et poes olid eraldi välja toodud tooted diabeedikutele).

Nii on! Ja tavaliselt sellised inimesed kehitavadki sellise diagnoosi peale õlgu – et ei tea, mida šokeerivat selles küll olema peaks.

Tegelikult on see siiski väga raske haigus, mis võib halval juhul invaliidistumisega või koguni surmaga lõppeda. See haigus pöörab terve pere elu pea peale. Haige enda omast rääkimata. Eriti keeruline, kui haigestub väikelaps.

Aga seda tulekski siis sõbrannale selgitada, mida see diagnoos pereelus tähendab, mida see muudab. Kui ta pole selle haigusega isiklikult kokku puutunud, siis ta ei tea seda kõike nii täpselt. Vaevalt, et TA sõbranna niisama õlgu kehitaks, kui ta teaks, et sõbranna lapse elu ohus on. Tavainimene lihtsalt ei tunne kõiki haigusi ja mida need endaga kaasa toovad.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja tavaliselt sellised inimesed kehitavadki sellise diagnoosi peale õlgu – et ei tea, mida šokeerivat selles küll olema peaks.

Teha haigusest prioriteet nr 1, jääb muu elu elamata. Nii lapsel kui emal endal. Kas iga elusündmus peab keerlema ainult haiguse ümber? Ei pea ju. Ja mis asi see veel on, et külalisi oodates, oodatakse suu pärani peas, et midagi ikka tuuakse ja antakse. Arvestades laste eriti kehva suuhügeeni, siis EI tohiks viia nagu midagi.

äkki lähed räuskad mõnes teises teemas?

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näed, juba hakkavad siia tulema lollused, mida “heasoovlikud” tuttavad diabeedist teavad ja sullegi rääkima hakkavad. (1.tüübi) Suhkruhaigusest peabki tegema “prioriteet nr 1” iga päev ja igal söögikorral, kui ei taha hiljem kaugtüsistustega invaliidsust. Sellistest juttudest on vait olemine iga kell etem!

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Püüan teist nurka avada. Minu ümber on lapsest saati olnud lähikonnas selle diagnoosiga inimesi ja on siiani. Paraku on diabeetikuid nii palju, et see ei ole teistele suur traagika, kui keegi lähedane jälle haigestub. Kõrvalt nähakse, et elu läheb edasi ja suhkrutõvega elatakse endiselt väga kõrge vanuseni.

Eri haigustele reageeritakse ikka erinevalt, lähtudes oma kuuldust-nähtust. Näiteks teatakse, et vähk viib palju inimesi, mistõttu see diagnoos saaks hoopis teise reaktsiooni.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näed, juba hakkavad siia tulema lollused, mida “heasoovlikud” tuttavad diabeedist teavad ja sullegi rääkima hakkavad. (1.tüübi) Suhkruhaigusest peabki tegema “prioriteet nr 1” iga päev ja igal söögikorral, kui ei taha hiljem kaugtüsistustega invaliidsust. Sellistest juttudest on vait olemine iga kell etem!

Prioriteet on see haigele endale. Mitte teistele. Vererõhuhaige saab samamoodi infarki ja sureb, kui oma raviskeemi ei järgi, aga see ei tähenda, et kõik ümberringi oma elu peaks sellepärast muutma või kaasa ohkima.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Prioriteet on see haigele endale.

Lapse eluohtlik ja potentsiaalselt sandistav haigus on eelkõige prioriteet lapse vanematele! Ürita aru saada, millest täpselt oli teema- lapse haigus on suur stressisituatsioon vanematele, eriti teadasaamise ja uue eluga harjumise vahel.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suhkruhaigusest peabki tegema “prioriteet nr 1” iga päev ja igal söögikorral, kui ei taha hiljem kaugtüsistustega invaliidsust.

Tule taevas appi! Kõik inimesed peavad oma toitumist jälgima, kui just ei ole soov rasvuda ja muidu ennast haigeks süüa. Ei ole see päris nii, et minu emale meeldis moosisai ja nüüd meeldib ka läbi geenide minule moosipirukas. Toitumine on teadlik valik ja kehtib kõikide puhul. Ega selle jaoks ei pea veel tävale tulema, et vaadake nüüd mida mina söön. Pühajumal, ausalt.

+1
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

äkki lähed räuskad mõnes teises teemas?

sa võid ka vabalt mujal jalgu trampida!

+2
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Prioriteet on see haigele endale.

Lapse eluohtlik ja potentsiaalselt sandistav haigus on eelkõige prioriteet lapse vanematele! Ürita aru saada, millest täpselt oli teema- lapse haigus on suur stressisituatsioon vanematele, eriti teadasaamise ja uue eluga harjumise vahel.

Ei. Teema oli selles, et lapsevanema perekonnatuttavad ei hoia lapsevanema kätt. Nagu see peaks ka nendele prioriteet olema.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapse eluohtlik ja potentsiaalselt sandistav haigus on eelkõige prioriteet lapse vanematele! Ürita aru saada, millest täpselt oli teema- lapse haigus on suur stressisituatsioon vanematele, eriti teadasaamise ja uue eluga harjumise vahel.

Selles ei kahtlegi mitte keegi, iga päev võib kellegiga midagi juhtuda.  On olemas nõustamiskabinet. Küsimus oli pigem selles, kas lapse haigusest peab sõbrantsidele pläkutama või kas sõbrantse peab tüütama selle teemaga. Mida nad teha või parata saavad? Pane veel targad omavahel asju arutama, jumal hoidku selle eest, pärast hakatakse ei tea mis katsetusi lapse peal läbiviima. Ei.

+3
-14
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Selles ei kahtlegi mitte keegi, iga päev võib kellegiga midagi juhtuda. On olemas nõustamiskabinet. Küsimus oli pigem selles, kas lapse haigusest peab sõbrantsidele pläkutama või kas sõbrantse peab tüütama selle teemaga. Mida nad teha või parata saavad? Pane veel targad omavahel asju arutama, jumal hoidku selle eest, pärast hakatakse ei tea mis katsetusi lapse peal läbiviima. Ei.

Tegele oma alkoholprobleemiga, su jutt on täiesti väljakannamatult loll ja mölapidamatus on ületanud kõik piirid.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegele oma alkoholprobleemiga, su jutt on täiesti väljakannamatult loll ja mölapidamatus on ületanud kõik piirid.

Kui sa arstikabinetist samuti nagu p.samasin välja tormad ja lahmid sõnu niisama suusoojaks, siis ära nuta ja hala, kuidas sõbrannad ei hooli. Juhin siin tähelepanu lapse õigustele, normaalsele toidurütmile ja suunan  abisaamiseks nõustamiskabinetti, ja mida teeb tänamatu selle peale- sõna otseses mõttes hakkab luulutama.

+5
-11
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Diabeet on selline haigus, millest võiks kõik haige lähedased ja temaga sageli kokkupuutuvad inimesed teada.

Äkki nüüd mõtled pisut. Ja siis räägid meile uuesti, mida sa oma jutuga – kõik tuleb saladuses hoida, öelda tahtsidki?

Ta ei öelnud, et tuleb rangelt kõigi eest saladuses hoida. Ema sõbranna ei pruugi olla lapsele lähedane inimene, kes lapse haigushoo juurde satub ja õigestu käituma peab.

Oluline on lapse vanus ja tema soov. Minu laps sai ka sel kevadel diagnoosi. Ta palus, et ma ei räägiks sellest isegi sugulastele, kellega me igapäevaselt kokku ei puutu. Tahtis ise valida inimesi kellele ja aega, millal rääkida.

 

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Prioriteet on see haigele endale.

Lapse eluohtlik ja potentsiaalselt sandistav haigus on eelkõige prioriteet lapse vanematele! Ürita aru saada, millest täpselt oli teema- lapse haigus on suur stressisituatsioon vanematele, eriti teadasaamise ja uue eluga harjumise vahel.

Teema kese oli sellest, et sõbrannad ei šokeeru ega paku tuge.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina saan teemaalgatajast väga hästi aru. Mu laps haigestus diabeeti 8 kuud tagasi.

Lohutuseks võin öelda, et ajaga läheb veidi kergemaks.

Jah, tänapäeval on ravivõimalused superhead aga fakt on ikkagi see, et terveks sellest ei saa kunagi ja vanemate MURE lapse pärast mitmekordistub.

Meile arstid just soovitasid võimalikul paljusid enda ümber teavitada diagnoosist, sest siis on diabeedikul lihtsam kiirema abi saamiseks.

Fakt on ka see, et hüposid hakkab insuliiniasendusravis olema ja see võib väga väga kiiresti eluohtlikuks muutuda.

 

 

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loen ja mõtlen, mis inimesed siin küll kommenteerimas käivad.

Inimloomusele on omane, et ikka ju tahad suhelda liigikaaslastega. Kui on midagi rõõmustavat  juhtunud, helistad sõbrannale, sest tahad jagada seda temaga. Räägid talle ja ootad, et ta rõõmustaks koos sinuga. Või mitte-nii-rõõmustava uudise korral, tunneks kaasa ja lohutaks. Mingit “šokeerumist” pole küll vaja, lihtsalt tavalist inimlikku kaasaelamist jagatud muredele-rõõmudele.

Kui see nii pole, tekib küsimus, mis üldsegi on sõbrannade pidamise mõte? Hoia oma suu kinni, midagi jagada ei tohi, ainult joote vaikides kohvi või veini ja põrnitsete teineteisele otsa või?

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgatajale

https://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-11214487/Kate-Moss-daughter-Lila-stuns-beige-hot-pant-two-piece-Tom-Ford-NYFW.html

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Terve välimuse ja insuliinipumbaga 19aastane Kate Mossi tütar.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loen ja mõtlen, mis inimesed siin küll kommenteerimas käivad.

Terviseandmeid reguleerib seadus. Kui ema avalikustab lapse ja tema tervise kohta mõtlematlult informatsiooni. See ei ole õige. Kui ema avalikustab enda kohta informatisooni, kaasa arvatud tervist puudutavaid fakte- on see tema valik. Jagada võite kõike, kuid mitte teiste inimeste tervist puudutavaid andmeid.

+3
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina pakun sõprade reaktsiooni põhjusena kolme varianti:

  • Lihtsalt ei hooli, ei huvita. Nagu keegi ütles, sotsiaalmeedias panevad smaili ära, aga päriselus on oma kannalõhed tähtsamad.
  • Ei kuulnud õigesti või ei saanud aru. Mul oli kord lapsena juhus, kui teatasin sõbrannale, et mu väike vend on haiglas. Ta praktiliselt ei reageerinud. Mõne aja pärast küsis ükskõikselt: mis tal siis on. Mina ütlesin, et tõmbas endale tulise teetassi sülle. Sõbranna põlastas: sellepärast siis kohe haige! Kui parandasin, et mitte haige, vaid haiglas, siis muidugi ehmatas.
  • Inimesed, kellel pole haiguste, puuete, diagnoosidega mitte mingit kogemust, hoiavad sellistest pigem eemale. Ilmselt rikub see nende idealiseeritud maailmapilti, kus haigused ja surmad juhtuvad ainult kellegi teisega. Kui juhtub sõbrannaga, on see juba liiga lähedale tulnud.

Vean kihla, et enamikul siin vastanutest pole haiget last. Kindlasti mitte nendel, kes ükskõikselt viskavad, et eks pead sellega tegelema või see ka mõni haigus.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vean kihla, et enamikul siin vastanutest pole haiget last. Kindlasti mitte nendel, kes ükskõikselt viskavad, et eks pead sellega tegelema või see ka mõni haigus.

Ei tasu tundmatus kohas kihla vedada. Aga räägi parem sina, kuidas sina telefoni otsas abistaksid teemaalgatajat. a) nutaksid kuude kaupa. b) hakkaksid rahusteid tarbima. c) õpiksid arstiks. Mida sa teeksid?

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 233 )


Esileht Pereelu ja suhted Sõprade toetus raskel hetkel.