Esileht Pereelu ja suhted Sõprade toetus raskel hetkel.

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 233 )

Teema: Sõprade toetus raskel hetkel.

Postitas:
Kägu

Inimesed, kellel pole haiguste, puuete, diagnoosidega mitte mingit kogemust, hoiavad sellistest pigem eemale. Ilmselt rikub see nende idealiseeritud maailmapilti, kus haigused ja surmad juhtuvad ainult kellegi teisega. Kui juhtub sõbrannaga, on see juba liiga lähedale tulnud.

Ja neljas punkt võiks olla, et kellel on kogemus, need hoiavad ka eemale, et ei peaks ühte koormat veel lisaks enda peale võtma, nagu ei reageeriks ootustepäraselt.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loen ja mõtlen, mis inimesed siin küll kommenteerimas käivad.

Terviseandmeid reguleerib seadus. Kui ema avalikustab lapse ja tema tervise kohta mõtlematlult informatsiooni. See ei ole õige. Kui ema avalikustab enda kohta informatisooni, kaasa arvatud tervist puudutavaid fakte- on see tema valik. Jagada võite kõike, kuid mitte teiste inimeste tervist puudutavaid andmeid.

Näiteks diabeedi kohta lausa tungivalt soovitatakse jagada informatsiooni neile, kes diabeetikuga kokku puutuvad. Minu lapsele ütles õpetaja koolis ikka väga halvasti, nähes teda oma veresuhkrut mõõtmas. Teine kord kukkus laps tunnis madala veresuhkru tõttu kokku, siis oli õpetaja ehmunud ega teadnud, mida teha.

Oleme jõudnud sinna, kus oma parimale sõbrannale on keelatud rääkida oma lapse diabeedist, samas aga kõiksugu psühholoogidele lausa sunnitakse ennast igakülgselt “avama” ja laterdama kõik viimseni välja. Ehkki 99% neist ei oska selle infoga tegelikult midagi tarka peale hakata.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsel diagnoositi suvel samuti raske krooniline haigus, mille tõttu ta sai ka puude.

Keegi teab ja tunneb alati kedagi, maailm on väike, väike. Sa võid oma latramisega lapsele suure karuteene teha. Töökohad ja uksed võivad lapsevanema suure suu tõttu sulguda.

Me ei ela enam ammu nõukaajas, kus puuetega inimesi peideti. Ma tahaks näha tööandjat, kes tänapäeval mõne kroonilise haiguse pärast heast töötajast loobuks (vaimse tervisega seotud haigused vaid mõnel töökohal takistuseks)

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen see kägu, kellele vastasid. See haigus oli 1. tüübi diabeet. Imestan siin mõnede kägude hurjutamist, et kuidas sa ometi julged sellest üldse parimale sõbrannale rääkida – ei tohi ju, mida tunneb laps, andmekaitseseaduse rikkumine, töökoha uksed sulguvad jne… Oehh.

Olen endiselt arvamusel, et lapse tervist puudutavaid asju ei mökitata edasi. Pole vanema asi neid tervele külale laulda. Sinu tupeseenest ei pea ka sõbranna teadma. Kuidas sõbrannad saaksid aiadata 1 tüübi diabeet lapsevanemat.

Diabeedist peavad kõik teadma!. U vennal diagnoositi ka see juba lapsena ning see, et nö kogu küla teadis, päästis vähemalt korra ta elu kuna teati, mida peab kohe tegema

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen 35a ja ka ei kujuta eriti ette, mida diabeet täpsemalt tähendab. Kunagi arvasin, et diabeet tähendab ainult seda, et ei tohi suhkrut süüa (järeldasin sellest, et poes olid eraldi välja toodud tooted diabeedikutele).

Nii on! Ja tavaliselt sellised inimesed kehitavadki sellise diagnoosi peale õlgu – et ei tea, mida šokeerivat selles küll olema peaks.

Tegelikult on see siiski väga raske haigus, mis võib halval juhul invaliidistumisega või koguni surmaga lõppeda. See haigus pöörab terve pere elu pea peale. Haige enda omast rääkimata. Eriti keeruline, kui haigestub väikelaps.

Tegelikult on ka see müüt. Tänapäeval on head abivahendid, teadmised liidud, tugigrupid. Ei sure keegi sellesse, ei invaliidistu. Ei pöörata ka kellegi elu pea peale, kui just ise ei taha draamat teha.

Vaidlen vastu isikliku kogemuse põhjal. Mul üks lähedane suri 20ndate eluaastste alguses just diabeedi tagajärjel. Üks tuttav on jäänud pimedaks (silmapõhja kahjustus üks levinumaid diabeedi tüsistusi). Üks suri koroona tsgajärjel kuna kaasuv haigus oli diabeet. Kõik alla 30 eluaasta ja viimase 10 aasta jooksul.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

päästis vähemalt korra

Palun hari teisi, mida siis peab tegema. Jatka palun.  Igal inimesel on abivajajat kohustus aidata.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa võid oma latramisega lapsele suure karuteene teha. Töökohad ja uksed võivad lapsevanema suure suu tõttu sulguda.

Sa vist ei saa suures targutamisetuhinas arugi, KUI rumalat ja kahjulikku juttu sa ajad. Diabeedi näitel konkreetselt on eluliselt hädavajalik, et KÕIK ümbritsevad teaksid ja oskaksid käituda, kui laps hakkab teadvust kaotama või hüpo tulemas (koolis, trennis, bussis, vanemaid ei ole 100% kõrval). Enamasti minestanud inimesel oskavad ümbritsevad ainult põsele patutada nagu filmides, et “noh, ärka nüüd üles!”. Diabeetikule on sellest pagana vähe kasu ja niisama heast peast ei taipaks keegi hakata minestanule kommi suhu toppima…  ja kriitilisel hetkel haige/lapse seda ise enam juhendada ei suuda, sest teavuse kaotanud. Ja koomanion minuteid, mitte päevi või tunde. Kas “I am diabetic” käevõrud on ka sinu meelest latramine? Ei, see on elupäästev informatsioon.

Ja see, et suhkruhaiguse pärast töökohast ilma, no tule taevas appi, kus sajandis sa oma meelest elad??? See pole mingi pahe ometigi, seda inimene ise ei tekita ega vali. Tule oma mõttemaailmaga tänapäeva.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa vist ei saa suures targutamisetuhinas arugi, KUI rumalat ja kahjulikku juttu sa ajad. Diabeedi näitel konkreetselt on eluliselt hädavajalik, et KÕIK ümbritsevad teaksid ja oskaksid käituda, kui laps hakkab teadvust kaotama või hüpo tulemas (koolis, trennis, bussis, vanemaid ei ole 100% kõrval). Enamasti minestanud inimesel oskavad ümbritsevad ainult põsele patutada nagu filmides, et “noh, ärka nüüd üles!”. Diabeetikule on sellest pagana vähe kasu ja niisama heast peast ei taipaks keegi hakata minestanule kommi suhu toppima…  ja kriitilisel hetkel haige/lapse seda ise enam juhendada ei suuda, sest teavuse kaotanud. Ja koomanion minuteid, mitte päevi või tunde. Kas “I am diabetic” käevõrud on ka sinu meelest latramine? Ei, see on elupäästev informatsioon. Ja see, et suhkruhaiguse pärast töökohast ilma, no tule taevas appi, kus sajandis sa oma meelest elad??? See pole mingi pahe ometigi, seda inimene ise ei tekita ega vali. Tule oma mõttemaailmaga tänapäeva.

Ja sina ei adu suures tuhinas kui rumal sa ise oled ja kahjulik veel pealekauba. Loe teemat algusest lõpuni. Peatu igal lausel. Taipasid?

0
-17
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Sa vist ei saa suures targutamisetuhinas arugi, KUI rumalat ja kahjulikku juttu sa ajad. Diabeedi näitel konkreetselt on eluliselt hädavajalik, et KÕIK ümbritsevad teaksid ja oskaksid käituda, kui laps hakkab teadvust kaotama või hüpo tulemas (koolis, trennis, bussis, vanemaid ei ole 100% kõrval). Enamasti minestanud inimesel oskavad ümbritsevad ainult põsele patutada nagu filmides, et “noh, ärka nüüd üles!”. Diabeetikule on sellest pagana vähe kasu ja niisama heast peast ei taipaks keegi hakata minestanule kommi suhu toppima… ja kriitilisel hetkel haige/lapse seda ise enam juhendada ei suuda, sest teavuse kaotanud. Ja koomanion minuteid, mitte päevi või tunde. Kas “I am diabetic” käevõrud on ka sinu meelest latramine? Ei, see on elupäästev informatsioon. Ja see, et suhkruhaiguse pärast töökohast ilma, no tule taevas appi, kus sajandis sa oma meelest elad??? See pole mingi pahe ometigi, seda inimene ise ei tekita ega vali. Tule oma mõttemaailmaga tänapäeva.

Ja sina ei adu suures tuhinas kui rumal sa ise oled ja kahjulik veel pealekauba. Loe teemat algusest lõpuni. Peatu igal lausel. Taipasid?

Sa oled idioot. Päriselt. Mis sinuga tehtud on, et sa pead diabeeti mingiks veidraks puudeks, millega kõik uksed ja töökohad kohe inimese ees sulguvad? Saa aru, et mitte keegi, peale sinu nii ei mõtle ja see on su enda kiiks peas, tegele sellega ja ära solva diabeetikuid oma lolli puude mulaga. Kas näitlejad vennad Piusid (diabeetikud) peaks äkki ka kodus nelja seina vahel isoleerituna istuma, et jumala eest keegi  teada ei saaks, et neil see haigus on? Või kas nad tohivad üldse laval ollagi, kui sinusugused foobikud vaatavad?

Loomulikult tohib ja peabki kõigile seletama lapse diabeedi olemust.

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja tavaliselt sellised inimesed kehitavadki sellise diagnoosi peale õlgu – et ei tea, mida šokeerivat selles küll olema peaks.

Teha haigusest prioriteet nr 1, jääb muu elu elamata. Nii lapsel kui emal endal. Kas iga elusündmus peab keerlema ainult haiguse ümber? Ei pea ju. Ja mis asi see veel on, et külalisi oodates, oodatakse suu pärani peas, et midagi ikka tuuakse ja antakse. Arvestades laste eriti kehva suuhügeeni, siis EI tohiks viia nagu midagi.

Tead OriginalTaste, sa oled tülgastav. Päriselt. Ma siiralt loodan, et sind tabab veel eluajal üks vastik ja raske krooniline haigus. Kas sa siis suudad oma oksi tagasi tõmmata?

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse eluohtlik ja potentsiaalselt sandistav haigus on eelkõige prioriteet lapse vanematele! Ürita aru saada, millest täpselt oli teema- lapse haigus on suur stressisituatsioon vanematele, eriti teadasaamise ja uue eluga harjumise vahel.

Selles ei kahtlegi mitte keegi, iga päev võib kellegiga midagi juhtuda. On olemas nõustamiskabinet. Küsimus oli pigem selles, kas lapse haigusest peab sõbrantsidele pläkutama või kas sõbrantse peab tüütama selle teemaga. Mida nad teha või parata saavad? Pane veel targad omavahel asju arutama, jumal hoidku selle eest, pärast hakatakse ei tea mis katsetusi lapse peal läbiviima. Ei.

Hallooo moded kas tõesti seda OriginalTaste kasutajat ei saa siit foorumist ära blokeerida? Selle meesterahva mõnitused ja alandused on ületanud igasuguse piiri. Vähe sellest, et ta mõnitab hommikust õhtuni siin naisi on ta nüüd ka lapsed ette võtnud. Sa oled rõve inimene, päriselt.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa oled idioot. Päriselt. Mis sinuga tehtud on, et sa pead diabeeti mingiks veidraks puudeks, millega kõik uksed ja töökohad kohe inimese ees sulguvad? Saa aru, et mitte keegi, peale sinu nii ei mõtle ja see on su enda kiiks peas, tegele sellega ja ära solva diabeetikuid oma lolli puude mulaga. Kas näitlejad vennad Piusid (diabeetikud) peaks äkki ka kodus nelja seina vahel isoleerituna istuma, et jumala eest keegi  teada ei saaks, et neil see haigus on? Või kas nad tohivad üldse laval ollagi, kui sinusugused foobikud vaatavad? Loomulikult tohib ja peabki kõigile seletama lapse diabeedi olemust.

Sa oled ju ise tegelikult idoot. Päriselt. Diabeedist ei olnud juttugi ju alguses. Räägiti raskest haigusest, mis võiks ju vabalt ka midagi muud olla kui diabeet. No nüüd naera enda idiooti nii, et kusi püksis lendab.

0
-18
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Sa oled idioot. Päriselt. Mis sinuga tehtud on, et sa pead diabeeti mingiks veidraks puudeks, millega kõik uksed ja töökohad kohe inimese ees sulguvad? Saa aru, et mitte keegi, peale sinu nii ei mõtle ja see on su enda kiiks peas, tegele sellega ja ära solva diabeetikuid oma lolli puude mulaga. Kas näitlejad vennad Piusid (diabeetikud) peaks äkki ka kodus nelja seina vahel isoleerituna istuma, et jumala eest keegi teada ei saaks, et neil see haigus on? Või kas nad tohivad üldse laval ollagi, kui sinusugused foobikud vaatavad? Loomulikult tohib ja peabki kõigile seletama lapse diabeedi olemust.

Sa oled ju ise tegelikult idoot. Päriselt. Diabeedist ei olnud juttugi ju alguses. Räägiti raskest haigusest, mis võiks ju vabalt ka midagi muud olla kui diabeet. No nüüd naera enda idiooti nii, et kusi püksis lendab.

Oli küll kohe juttu diabeedist, sina olid see, kes räuskama kukkus esimesest lehest alates, et lapse haigusest tuleb teha suur saladus, muidu on ema põhimõtteliselt riigireetur ja rahva vaenlane.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hallooo moded kas tõesti seda OriginalTaste kasutajat ei saa siit foorumist ära blokeerida? Selle meesterahva mõnitused ja alandused on ületanud igasuguse piiri. Vähe sellest, et ta mõnitab hommikust õhtuni siin naisi on ta nüüd ka lapsed ette võtnud. Sa oled rõve inimene, päriselt.

Ära aja lolli juttu suust välja. Palun puhka vahepeal. Seejärel alusta enda mõnituste ja alanduste läbi vaatamist.

0
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Hallooo moded kas tõesti seda OriginalTaste kasutajat ei saa siit foorumist ära blokeerida? Selle meesterahva mõnitused ja alandused on ületanud igasuguse piiri. Vähe sellest, et ta mõnitab hommikust õhtuni siin naisi on ta nüüd ka lapsed ette võtnud. Sa oled rõve inimene, päriselt.

Ära aja lolli juttu suust välja. Palun puhka vahepeal. Seejärel alusta enda mõnituste ja alanduste läbi vaatamist.

Ma kutsun üles kõiki selle kasutaja postitusi raporteerima. Selle haige meesterahva koht pole perefoorumis.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oli küll kohe juttu diabeedist, sina olid see, kes räuskama kukkus esimesest lehest alates, et lapse haigusest tuleb teha suur saladus, muidu on ema põhimõtteliselt riigireetur ja rahva vaenlane.

Lapse tarviseandmed on seadusega kaitstud. Nii on.

0
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oli küll kohe juttu diabeedist, sina olid see, kes räuskama kukkus esimesest lehest alates, et lapse haigusest tuleb teha suur saladus, muidu on ema põhimõtteliselt riigireetur ja rahva vaenlane.

Lapse tarviseandmed on seadusega kaitstud. Nii on.

Jajah, palun pane mulle link sellest seadusest siia. Aitäh.

/ahjaa, muidugi sa ei oska, põhiharidusega lammas, nagu sa oled.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kutsun üles kõiki selle kasutaja postitusi raporteerima. Selle haige meesterahva koht pole perefoorumis.

Kaua sa mõnitada kavatsed?

0
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Jajah, palun pane mulle link sellest seadusest siia. Aitäh. /ahjaa, muidugi sa ei oska, põhiharidusega lammas, nagu sa oled.

Otsi ise. Põhiharidusega lammas.

0
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Jajah, palun pane mulle link sellest seadusest siia. Aitäh. /ahjaa, muidugi sa ei oska, põhiharidusega lammas, nagu sa oled.

Otsi ise. Põhiharidusega lammas.

No mis, olid ju nii kindel, et selline seadus on olemas? Kas nüüd lõid põnnama? Pussy mees oled ikka, mida muidugi oligi arvata…

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas nüüd lõid põnnama?

Eesti inimest, plikat, tütart, naist, ema, vanaema kasvatame ühiste jõududega täpselt nii kaua, et ta enam ei loobi ei idiooti ega lammast suust välja. Täpselt nii kaua kasvatamegi kui mõistus pähe tuleb.

+1
-11
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Hallooo moded kas tõesti seda OriginalTaste kasutajat ei saa siit foorumist ära blokeerida? Selle meesterahva mõnitused ja alandused on ületanud igasuguse piiri. Vähe sellest, et ta mõnitab hommikust õhtuni siin naisi on ta nüüd ka lapsed ette võtnud. Sa oled rõve inimene, päriselt.

Te ei tea, kui paha võib OT tunduda, kui teda igas kommentaaris kahtlustatakse ja süüdistatakse. Nii ei saa teha. Ja milliseid mõnitusi ta osaks saab. See on hirmus! Me ju tegelikut esindame on inimesi, oma rahvast, naissugu. OT on siin foorumis sama palju õigust liikuda kui näiteks sul või mul. Ära enam palun tee nii. Palu OT vabandust.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Te ei tea, kui paha võib OT tunduda, kui teda igas kommentaaris kahtlustatakse ja süüdistatakse. Nii ei saa teha. Ja milliseid mõnitusi ta osaks saab. See on hirmus! Me ju tegelikut esindame on inimesi, oma rahvast, naissugu. OT on siin foorumis sama palju õigust liikuda kui näiteks sul või mul. Ära enam palun tee nii. Palu OT vabandust.

Aga oled ju pidevalt tsüklis ja mölised igas teemas üle mõistuse palju. See on häiriv ja risustab foorumit.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oli küll kohe juttu diabeedist, sina olid see, kes räuskama kukkus esimesest lehest alates, et lapse haigusest tuleb teha suur saladus, muidu on ema põhimõtteliselt riigireetur ja rahva vaenlane.

Lapse tarviseandmed on seadusega kaitstud. Nii on.

See ei tähenda, et nendest ei või rääkida mitte iialgi mitte ühelgi juhul mitte kellelegi.

Diabeet on üks äärmuslikumaid, mille puhul tõesti kõik peaksid teadlikud olema, millega tegu ja kuidas reageerida. Teine sarnane on epilepsia, mis on küll ravimitega kontrollitav, aga mitte alati.

Ent on ka teisi tervisehädasid. Nt lapse õpetajad vähemalt peavad teadma, kui lapsel on mõni tugi-liikumisaparaadi häire, et kehalise õpetaja ei paneks last teda kahjustavaid harjutusi tegema, et lapse liikumisraskusi ei peetaks laiskuseks, et trepikäsipuust kinnihoidmist ei keelataks, jne.

Ka autismispektri häirest võiks õpetaja enamikel juhtudel teadlik olla, sest lapse “imelik” käitumine või veider kõnemaneer võib muidu ärritada.

Düsgraafia diagnoos on miski, mille kohta hea lapsevanem viibki kooli kantseleisse paberi.

Ja nii edasi.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hallooo moded kas tõesti seda OriginalTaste kasutajat ei saa siit foorumist ära blokeerida? Selle meesterahva mõnitused ja alandused on ületanud igasuguse piiri. Vähe sellest, et ta mõnitab hommikust õhtuni siin naisi on ta nüüd ka lapsed ette võtnud. Sa oled rõve inimene, päriselt.

Te ei tea, kui paha võib OT tunduda, kui teda igas kommentaaris kahtlustatakse ja süüdistatakse. Nii ei saa teha. Ja milliseid mõnitusi ta osaks saab. See on hirmus! Me ju tegelikut esindame on inimesi, oma rahvast, naissugu. OT on siin foorumis sama palju õigust liikuda kui näiteks sul või mul. Ära enam palun tee nii. Palu OT vabandust.

Grammatika on sul kehv, meelega või tahtmatult?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minu pereliikmel diagnoositi samuti raske haigus. aga ma just ei soovi sellest kellegagi rääkida, see ei aita mind ja ei võta tema haigust ära.

olen rääkinud sellest väga vähestele, ma ei taha et mind hakatakse samastama selle haigusega. sõbrad on selleks, et raskel hetkel aitaks tuju üleval hoida.

muretsen ma nagu nii koguaeg..

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minu pereliikmel diagnoositi samuti raske haigus. aga ma just ei soovi sellest kellegagi rääkida, see ei aita mind ja ei võta tema haigust ära.

olen rääkinud sellest väga vähestele, ma ei taha et mind hakatakse samastama selle haigusega. sõbrad on selleks, et raskel hetkel aitaks tuju üleval hoida.

muretsen ma nagu nii koguaeg..

kui rääkimine kedagi ei aita, siis ei olegi mõtet rääkida. Kui aitab, siis tuleb rääkida.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ent on ka teisi tervisehädasid. Nt lapse õpetajad vähemalt peavad teadma, kui lapsel on mõni tugi-liikumisaparaadi häire, et kehalise õpetaja ei paneks last teda kahjustavaid harjutusi tegema, et lapse liikumisraskusi ei peetaks laiskuseks, et trepikäsipuust kinnihoidmist ei keelataks, jne.

Samas omaette mure on see, kui õpetaja isegi vastava info saamisel koos selgitustega ikkagi sellega ei arvesta. Näiteks oli lapsele tehtud hiljuti põlveoperatsioon ja ta tõi kooli ka vastava arstipaberi, samuti helistas kooli ema ja selgitas et lapse põlv peab mõned kuud paranema. Ent kui laps kehalise tunnis kitsel hüppamise harjutust teha ei saanud, hüüdis õpetaja talle kogu klassi ees: “Noh, sina peaksid minema puuetega laste kooli!”

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Grammatika on sul kehv, meelega või tahtmatult?

Jah. Ka eksmees, kes ei ole iialgi elatist maksnud, ka talle peab abi osutama, vajadusel suust-suhu hingamist tegema jne.

0
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Aga oled ju pidevalt tsüklis ja mölised igas teemas üle mõistuse palju. See on häiriv ja risustab foorumit.

Sa pead oma probleemiga tegelema, ära ole tsüklis. Tegele enda probleemiga ja otsi abi.

+1
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 233 )


Esileht Pereelu ja suhted Sõprade toetus raskel hetkel.