Esileht Kodunurk Mida te täna süüa teete?

Näitan 30 postitust - vahemik 571 kuni 600 (kokku 689 )

Teema: Mida te täna süüa teete?

Postitas:
Kägu

Täna oli “näputoidu” päev. Hommikuks kotletisaiarullid, lõunaks täidetud grlillšampinjonid, õhtuks kuumad koerad grillitud toorvorstide ja hapukoore-mädarõika kastmega. Mina tegin valmis, otsas nad on. Aga ilmselt söödi vahepeal ka eilset ahjuvormi ja suppi.

No ju inimestel olid kõhud tühjad.

Täiskasvanud inimene ei kannata natuke oodata? ???? Sa kargad restoranis näppupidi toidu sisse, sest “kõht on tühi”? Helde aeg, mis kombed ja kasvatus!

+5
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga ilmselt söödi vahepeal ka eilset ahjuvormi ja suppi.

Ikka näppudega?

Jube see käppapidi toidus pläterdamine!

Lolliks oled läinud või? Inimene kirjutas väikese irooniaga (mida tähistavad jutumärgid) näputoidupäevast, et polnudki praadi ega suppi, küpsetiste söömine ainult. Kas sa siis tõesti ei lugenud, mida näppude vahelt söödi? Mis pagana toidus plätserdamine, kui süüakse saiakesi, grillšampinjone ja hot-doge? Kuidas neid siis veel süüa, kui mitte näpu vahelt – saia noa ja kahvliga või?

Kas keegi midagi lisaks ka sõi (nagu eelmise päeva suppi), see ei puutunud küll “näputoidupäeva”.

Kes aga tahab igast kirjutisest midagi vastikut ja halba tuletada, no oma iseloomu asi.

Sinu kaunist iseloomu juba nägin.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiskasvanud inimene ei kannata natuke oodata? ???? Sa kargad restoranis näppupidi toidu sisse, sest “kõht on tühi”? Helde aeg, mis kombed ja kasvatus!

Ma ei saa üldse aru, mis “näppupidi toidu sisse kargamisest” sa räägid?

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Moorisin värsket kapsast võis. Maitsestasin soola ja Santa Maria mango-tšilli maitseainega. Milline tore lõhn! 15 minutit keskmisel kuumusel kaane all ja valmis. Panin taldrikule kodujuustu lisaks, väga hea lõunasöök sai.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma hakkan ahjuvormi tegma.. Teen seda juba kolmandat korda järgi, väga maitsev. Vt. retsepti siit: https://nordenbladet.ee/articles/117043-helena-reet-erm-i-naituseks-valmistumine-andke-ka-ideid-monusa-koduse-ahjuprae-retsept

Tere Helena-Reet!

Tubli oled, aga siin portaalis pole reklaam lubatud ega ka eriti huvitav või veel vähem – ligitõmbav/sind jälgima panev (loe ka kasutajareegleid).

Suurtootja toote ahjus soojaksajamine/küpsetamine ei nõua ka erilist köögikompetentsi. Maitse asi muidugi.

Häid saabuvaid pühi!

K.

Mind täitsa huvitab, mis sellest suurtootja tootest järele jääb, kui seda soovitatud 40 minuti asemel ahjus kaks tundi või rohkemgi kärsatada.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Šoti munad ja värske salat. Taina panin ka kerkima, õhtul saab küüslaugu baquette ja teed.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peediorsottot kitsejuustuga (Mari-Liis Iloveri retsepti järgi).

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma tegin elust esimest korda püreesuppi (olen neisse alati eelarvamusega suhtunud), aga kuna tomatid tahtsid realiseerimist, siis neist tegingi, täitsa üllatus, et supp sai väga maitsev

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma tegin elust esimest korda püreesuppi (olen neisse alati eelarvamusega suhtunud), aga kuna tomatid tahtsid realiseerimist, siis neist tegingi, täitsa üllatus, et supp sai väga maitsev

Tegid tomatisuppi? Mida lisasid ja kuidas maitsestasid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma tegin elust esimest korda püreesuppi (olen neisse alati eelarvamusega suhtunud), aga kuna tomatid tahtsid realiseerimist, siis neist tegingi, täitsa üllatus, et supp sai väga maitsev

Tegid tomatisuppi? Mida lisasid ja kuidas maitsestasid?

no ma otsisin iseenesest netist retepti, aga ega sellest palju peale kondikava alles jäänud, supp tuli sellest, mida kodus oli:
hakkisin kolm keskmist sibulat ja panin õliga potti hauduma, kui olid mingi 5min haudunud, lisasin viis väikesteks kuubikuteks lõigatud kartulit ja neli suurt tükeldatud tomatit, kõige otsa liiter vett. kapis juhtus olema üks puljongikuubik, see läks koos soolaga, tšillipulbriga ja paari tl suhkruga potti (tomat tahab minu meelest nats suhkrut). sörtsu marineeritud ingveri vett lisasin ka, et oleks huvitavam ja kes siis head kraami minema valab onju. kui kartul oli pehme, lasin saumikseriga kõik püreeks ja lõpuks panin juurde 150g toorjuustu, mis juhtus olema krevetimaitseline, see sulas kenasti ära ja valmis oligi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täna teen pak choid ja kõrvale joon roosat veini.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jänesekoivad malmpotis sibula, loorberi ja meega. Kõrvale kartul.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täna teen pak choid ja kõrvale joon roosat veini.

Eesti keeles kasutatakse selle kohta sõna paksoi või hiina lehtkapsas. Aga kuidas sa tegid?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täna teen pak choid ja kõrvale joon roosat veini.

Eesti keeles kasutatakse selle kohta sõna paksoi või hiina lehtkapsas. Aga kuidas sa tegid?

Lõikan need pikuti pooleks, praen mõned minutid võiga määritud pannil. Lisan jaapani soja (see on vedel, mitte siirupitaoline nagu hiina oma) ja seesamiõli ning hautan kaane all mõned minutid.  Võid veel kergelt seesamiseemnetega üle puistada.

Minu jaoks on see roog nii maitsev, et võin seda vabalt ka ilma lisanditeta (lõhe, nuudlid) süüa.

 

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lõikan need pikuti pooleks, praen mõned minutid võiga määritud pannil. Lisan jaapani soja (see on vedel, mitte siirupitaoline nagu hiina oma) ja seesamiõli ning hautan kaane all mõned minutid.  Võid veel kergelt seesamiseemnetega üle puistada. Minu jaoks on see roog nii maitsev, et võin seda vabalt ka ilma lisanditeta (lõhe, nuudlid) süüa.

Aitäh! Olen seda vaid Aasias söönud, väga maitses. Ka just ilma lisanditeta. Kas sojast piisab soolasuseks ja ühtki muud maitseainet ei pane?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh! Olen seda vaid Aasias söönud, väga maitses. Ka just ilma lisanditeta. Kas sojast piisab soolasuseks ja ühtki muud maitseainet ei pane?

Mina ei pane mingeid muid maitseaineid, sest soja on piisavalt soolane. Kui soovid teravust võid mõned tilgad tšilliõli panna.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh! Olen seda vaid Aasias söönud, väga maitses. Ka just ilma lisanditeta. Kas sojast piisab soolasuseks ja ühtki muud maitseainet ei pane?

Soja on piisavalt soolane. Ürte võid juurde panna aga vabalt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii taimset kui kanaga ühepajatoitu, jagan kahe poti vahel, enne kui kana hakkan lisama.

Ühepajatoitude retseptid panevad muigama, isegi Fitlapis on juurviljade keetmise aeg üle tunni. Üldse ei imesta, et keegi ei taha sellist pudrutaolist möginat pärast süüa. Millal kaob eestlastel ära komme juurvilju üle keeta?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühepajatoitude retseptid panevad muigama, isegi Fitlapis on juurviljade keetmise aeg üle tunni. Üldse ei imesta, et keegi ei taha sellist pudrutaolist möginat pärast süüa. Millal kaob eestlastel ära komme juurvilju üle keeta?

Keeta? See on hautamine, mitte keetmine.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täna teen hiina kapsast kapsarulle hakkliha-riisi täidisega. Peale saab koorekaste ja keedukartulid juurde. Magustoitu telliti ka, kuid pole välja mõelnud, mis see võiks olla. Äkki teen ahjuõunu vahukoorega.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühepajatoitude retseptid panevad muigama, isegi Fitlapis on juurviljade keetmise aeg üle tunni. Üldse ei imesta, et keegi ei taha sellist pudrutaolist möginat pärast süüa. Millal kaob eestlastel ära komme juurvilju üle keeta?

Keeta? See on hautamine, mitte keetmine.

Ei ole mingit vahet kas hautamine või keetmine, ühtemoodi keevad katki ja tekib ebameeldiv maitse. Hea porgand ja kapsas on selline mida on kergelt veel hamba all tunda, aga ei ole kaotanud oma maitse. Kui kartul, kapsas või porgand keskmisteks tükkideks lõigata, ei vaja üksi neist üle 10-12 minuti kuumutamist.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täna selline ülinostalgiline söök nagu makaronid lihakonserviga. Konserv põdralihast.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täna saab lahtist pirukat.

Põhjaks valmis muretaigen. Peale tomativiilud, seeneseljanka männiriisikatest, singikuubikud ja kõige otsa mozzarella viilud. Pool plaaditäit saab ananassitükke ka peale, kuna pool peret sööb ananassiga, pool mitte. Valmis pirukale puistan rukkolat.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

lasanje

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kukeseenekaste, kartul, hapukurk.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kanakaste, kartulipuder, peedi-küüslaugu salat. taheti ka magustoitu, vaatasin oma kapis olevad varud üle ja roosamanna piimaga mängib vist välja. Homme “poepäev”

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegin krevettidega Tom Yumi ja magustoiduks creme bruleed.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühepajatoitude retseptid panevad muigama, isegi Fitlapis on juurviljade keetmise aeg üle tunni. Üldse ei imesta, et keegi ei taha sellist pudrutaolist möginat pärast süüa. Millal kaob eestlastel ära komme juurvilju üle keeta?

Keeta? See on hautamine, mitte keetmine.

Ei ole mingit vahet kas hautamine või keetmine, ühtemoodi keevad katki ja tekib ebameeldiv maitse. Hea porgand ja kapsas on selline mida on kergelt veel hamba all tunda, aga ei ole kaotanud oma maitse. Kui kartul, kapsas või porgand keskmisteks tükkideks lõigata, ei vaja üksi neist üle 10-12 minuti kuumutamist.

Tegin eile ühepajatoitu. Ma ei tea, mis 10-12min Te räägite, mul kaalikas ja porgand saavad pehmeks alles 30min möödudes, siis lisan kartuli ja kapsa, mis tõesti ei vaja kaua pliidil olemist. Tund aega ei keeda, aga alla pooletunni ka ei ole võimalik. Lisaks teen sealihaga, mis vajab ka natuke pliidil hautamist pehmeks saamiseks.

Aga eks iga inimese maitseasi, eksole 🙂

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühepajatoitude retseptid panevad muigama, isegi Fitlapis on juurviljade keetmise aeg üle tunni. Üldse ei imesta, et keegi ei taha sellist pudrutaolist möginat pärast süüa. Millal kaob eestlastel ära komme juurvilju üle keeta?

Keeta? See on hautamine, mitte keetmine.

Ei ole mingit vahet kas hautamine või keetmine, ühtemoodi keevad katki ja tekib ebameeldiv maitse. Hea porgand ja kapsas on selline mida on kergelt veel hamba all tunda, aga ei ole kaotanud oma maitse. Kui kartul, kapsas või porgand keskmisteks tükkideks lõigata, ei vaja üksi neist üle 10-12 minuti kuumutamist.

Tegin eile ühepajatoitu. Ma ei tea, mis 10-12min Te räägite, mul kaalikas ja porgand saavad pehmeks alles 30min möödudes, siis lisan kartuli ja kapsa, mis tõesti ei vaja kaua pliidil olemist. Tund aega ei keeda, aga alla pooletunni ka ei ole võimalik. Lisaks teen sealihaga, mis vajab ka natuke pliidil hautamist pehmeks saamiseks.

Aga eks iga inimese maitseasi, eksole ????

Oleneb ikka suurusest, pool tundi vajab suur ja jäme porgand, keskmised tükid keevad 15 minutit. Kapsaga samuti kauem ei lähe ja kõige hullem on ülehautatud sealiha, kuiv ja hall.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kõige hullem on ülehautatud sealiha, kuiv ja hall.

Kuidas saab hautatud liha kuiv olla? Isegi hall mitte, sest enne ju vast ikka pruunistad seda?

Täna täidetud baklažaanid, homme sparglisupp.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 571 kuni 600 (kokku 689 )


Esileht Kodunurk Mida te täna süüa teete?