Esileht Tööelu, raha ja seadused. Detsembrikuu elektriarve

Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 280 )

Teema: Detsembrikuu elektriarve

Postitas:
Kägu

Samas on energia hinnatõus paratamatu, lihtsalt liiga järsku tuleb see tänavu, inimesed ei suuda nii kiiresti oma elus ümberkorraldusi teha.

Mis mõttes kiiresti? Kui inimene kaalus ja valis, uuris ja liitus börsipaketiga, siis kindlustas ta end ju kohe võimalike börsile tavapärast suurte kõikumiste vastu. Kes kolis väiksemasse, kes pani raha kõrvale, kes ehitas puupliidi, kes ostis päikesepaneelid, kes soojustas, kes vahetas aknad, kes paigaldas maakütte, kes kuidas. See i saa ju nii olla, et haritud inimene viskab oma raha saja muutuja kätte ja ei kalkuleeri peas läbi, et mis siis saab, kui ÄKKI. Inimesed kaaluvad isegi selle põhjalikult läbi, kus pangas oma sääste hoida, nüüd mingi mõtlematu ent lärmakas osa rahvast ei kaalu sedagi, mis tingimustel teha oma elektriküttega elamise kütmise leping. Tormati sinna, kus täna oli odavam. Ma ka, selle vahega, et ma ei lärma, et mind peaks toetama ja mulle minu isiklik lollus kinni makstama.

Mina kindlustasin end börsipaketiga liitudes vähemalt niipalju, et alternatiivse küttekolde muretsesin ja ühe toa isoleerisime nii, et seal saab talveks küttevajaduse tagant ära võtta. Ka sai puhastatud boiler, tehtud SEBi eraldi arve, kuhu kandsime ainult elektriüllatuste jaoks mõeldud raha. Kes valmistumist siis ei teinud. Kõik, keda meie teame ja kes valisid börsi, tegid midagi, sest börsi kõikumisi teab iga algklassiharidusega inimenegi.

+5
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik, keda meie teame ja kes valisid börsi, tegid midagi, sest börsi kõikumisi teab iga algklassiharidusega inimenegi.

Eiei, ei teinud miskit sellist 😀 Ammugi mitte mingit lisakontot.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik, keda meie teame ja kes valisid börsi, tegid midagi, sest börsi kõikumisi teab iga algklassiharidusega inimenegi.

Eiei, ei teinud miskit sellist ???? Ammugi mitte mingit lisakontot.

No justnimelt. Ja sa ei virise siis ka ju.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis mõttes kiiresti? Kui inimene kaalus ja valis, uuris ja liitus börsipaketiga, siis kindlustas ta end ju kohe võimalike börsile tavapärast suurte kõikumiste vastu. Kes kolis väiksemasse, kes pani raha kõrvale, kes ehitas puupliidi, kes ostis päikesepaneelid, kes soojustas, kes vahetas aknad, kes paigaldas maakütte, kes kuidas.

No ma ise olen  ka üsna alalhoidlik inimene, mul on mingid säästud olemas kõikvõimalike ootamatute kulutuste tarbeks ning töö olemas, seega mina praegu hädas pole. Aga viimased aastad on paljude jaoks keerulised olnud, sissetulekud on vähenenud ja ka säästud kulunud.

Kõik, keda meie teame ja kes valisid börsi, tegid midagi, sest börsi kõikumisi teab iga algklassiharidusega inimenegi.

Ma arvan, et suurem osa inimestest teab, et börs võib kõikuda, aga tõttöelda mina küll ei oleks uskunud, et see tõus nii järsk ja nii suur võib olla. Samuti on veidi ootamatu see, et samal ajal tõusis viiekordseks ka gaasihind (kuigi tegelikult on see ju väga loogiline)

Ei pääse ka fikshinna valinud kuskile, nad saavad lihtsalt veidi armuaega praegu. Ja olen täiesti kindel, et järgmiseks talveks tõuseb ka küttepuude jms hind, kas just sama palju kordi, aga mingil määral siiski. Nii et neil, kellel just küttepuud oma metsast ei tule,  ongi ainus võimalus lihtsalt vähem energiat kulutada – soojustada ja/või väiksemale pinnale kolida (mis keskkonnale mõeldes ongi ju tegelikult hea ja vajalik), ajaline optimeerimine muidugi aitab ka natuke.

Päikesepaneelidest pole efektiivsete energiasalvestusvõimaluste puudumise tõttu talvel eriti abi – pimedatel kuudel need eriti midagi ei tooda. Kui valgemaks läheb ja tootma hakkavad, langeb kohe ka börsihind, sest pakkumine suureneb (praegu on see efekt ilmselt veel väiksem, sest tootjaid pole veel nii palju, aga tulevikus kindlasti mõjutab see hinda palju).

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi siin rääkis lisatööst, et elektrit kinni maksta jne

90 aastane pensionär ei suuda külma ilmaga kaks korda paevas ahju kütta. Aeg ajalt vaja radiaator abiks võtta. Soovitan tal lisatööd otsima minna?

Talle soovitaks siis äkki iseseisvast elust loobuda ja minna kas hooldekodusse või laste juurde. Ei olegi vaja eeldada, et 90-aastane ise hakkama saab kuni surmani. Tõele võiks siiski suuta vastu vaadata, ei?

+2
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tõttöelda mina küll ei oleks uskunud, et see tõus nii järsk ja nii suur võib olla

Ma ka ei uskunud, aga see pole ju usu küsimus. Teadsime, et on hulleminigi börs tõusnud ja langenud ning olime selleks ju valmis. Ei uskunud, aga võtsime kaasneva selle riskiga omaks ja teadvustasime, et ehkki mitteusutav, on see võimalik. Kaalusime, et aga mis siis….

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No justnimelt. Ja sa ei virise siis ka ju.

No ma valisin selle, et kui hind hakkas börsil tõusma, fiksisin ruttu paariks aastaks hinna ära.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Talle soovitaks siis äkki iseseisvast elust loobuda ja minna kas hooldekodusse või laste juurde. Ei olegi vaja eeldada, et 90-aastane ise hakkama saab kuni surmani. Tõele võiks siiski suuta vastu vaadata, ei?

Me hoopis tõime oma eaka hooldekodust koju tagasi, sest odavam on maksta puude eest ja käia 2x nädalas eakal 100km kaugusel abiks (pensionist jätkub  korteri kuludeks+ravimiteks+söögi rahaks), kui et maksta korteri eest küttes seda elektriga (kütmata koerit kortermajas hoida ei tohi) + maksta iga kuu 1100€ hooldekodu eest (uuest aastast juba oleks üle 1200€ kuu).

kusjuures pole tegu mingi päälinna hooldekoduga, vaid ühes pisikeses eesti väikelinnas asuvaga ja maakonnalinna omast oluliselt odavama hooldekoduga.

vanuri kinnisvara maha müüa? nalja teete. väikelinnades on puuküttega korterid nii odavad, et selle müügi hinna eest saab vähem kui aasta hooldekodus olla.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ka ei uskunud, aga see pole ju usu küsimus. Teadsime, et on hulleminigi börs tõusnud ja langenud ning olime selleks ju valmis. Ei uskunud, aga võtsime kaasneva selle riskiga omaks ja teadvustasime, et ehkki mitteusutav, on see võimalik. Kaalusime, et aga mis siis….

nojah. meil ka nii gaasil kui elektril börsipakett hetkel. enne kevadet pole mõtet nagunii hinda fikseerida. õnneks rallib ka väärtpaberibörs, nii et suured arved saab rahulikult aktsiate kasumist ära maksta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

nojah. meil ka nii gaasil kui elektril börsipakett hetkel. enne kevadet pole mõtet nagunii hinda fikseerida.

Miks ei ole mõtet? Sa arvad, et kevadeni ei tõuse need hinnad veelgi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks ei ole mõtet? Sa arvad, et kevadeni ei tõuse need hinnad veelgi?

elekter hakkab kuskilt märtsi lõpust, kui päikesepaneelid lume alt välja sulama hakkavad, nagunii langema.

gaasi hind hakkas langema juba dets lõpul.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

gaasi hind hakkas langema juba dets lõpul.

Börs 1,41, fikseerimine 1,30-vaatan praegu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, mul arve peal börsihind detsebri eest 20.27.

Halloo!

https://www.220energia.ee/et/elekter/viimase-12-kuu-kaalutud-keskmised-borsihinnad

 

Kui inimesed isegi ei saa aru, kas hinnad on käibemaksuga või käibemaksuta, siis mida muud tarka sealt oodatagi.

24,324 on see sinu hind.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

nojah. meil ka nii gaasil kui elektril börsipakett hetkel. enne kevadet pole mõtet nagunii hinda fikseerida.

Miks ei ole mõtet? Sa arvad, et kevadeni ei tõuse need hinnad veelgi?

Juba jaanuaris on hinnad siiani olnud 3-4x väiksemad, kui detsembris.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea aga ma ütleks, et nende elektriarvetega on vist rikkad kõige rohme pihta saanud?
Raivo E. Tamm oma 2500 eurise arvegea 300 ruudu peal, muul ajal olla arve olnud 600-700 euri. Kuupalk riigikogu liikmel u 5000 eurot + kahe näitleha muud otsad. Ilmselgelt elavad rikkalt.
Nüüd see Hanna Ild, kes elab mõisas ja hädlaab, et on tavapärase ca 3000 eurise arve asemel saanud üle 10 000 arve .. No jumal, juba see tema jaoks normaalne 3000 euro kuus el arve on tavainimese jaoks absurd.
Ma ei tea, see on täiesti ulme mu jaoks kui rikkalt inimesed elavad ja nüüd vinguvad? Ka rikkad nutavad?

+11
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juba jaanuaris on hinnad siiani olnud 3-4x väiksemad, kui detsembris.

Mille hind täpsemalt on madalam?

Elektrihinnad püsivad kõrgel tasemel terve 2022. Aprillis hakkab gaas veidi langema, sellest tulenevalt veidi ka elekter.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi siin rääkis lisatööst, et elektrit kinni maksta jne

90 aastane pensionär ei suuda külma ilmaga kaks korda paevas ahju kütta. Aeg ajalt vaja radiaator abiks võtta. Soovitan tal lisatööd otsima minna?

Talle soovitaks siis äkki iseseisvast elust loobuda ja minna kas hooldekodusse või laste juurde. Ei olegi vaja eeldada, et 90-aastane ise hakkama saab kuni surmani. Tõele võiks siiski suuta vastu vaadata, ei?

hooldekodusse????? Kes neid hindu jõuab kinni maksta, seal ka elektrihins tõusis, ju siis tõstavad oma hindu veelgi.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sain neljapäeval detsembri arve 942 eurot (viis inimest, 115 rm maja ahjuküttega, detsembrikülmadega kasutasid lapsed oma tubades radiaatoreid).  2020.a detsember oli 220 eurot.

mul ei olnud seda raha võtta. taotlesin väikelaenu, kuna väikelaen oli Eesti Energia poolt pakutud tasumise pikendamisest odavam ja tasusin arve ära. olen vihane. enda peale olen ka vihane, et sääste polnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea aga ma ütleks, et nende elektriarvetega on vist rikkad kõige rohme pihta saanud?

Raivo E. Tamm oma 2500 eurise arvegea 300 ruudu peal, muul ajal olla arve olnud 600-700 euri. Kuupalk riigikogu liikmel u 5000 eurot + kahe näitleha muud otsad. Ilmselgelt elavad rikkalt.

Nüüd see Hanna Ild, kes elab mõisas ja hädlaab, et on tavapärase ca 3000 eurise arve asemel saanud üle 10 000 arve .. No jumal, juba see tema jaoks normaalne 3000 euro kuus el arve on tavainimese jaoks absurd.

Ma ei tea, see on täiesti ulme mu jaoks kui rikkalt inimesed elavad ja nüüd vinguvad? Ka rikkad nutavad?

Sind üllatab, et inimeste taust ja võimalused on erinevad, või mis täpsemalt? Jõukad on üldiselt väga hoolikad raha planeerijad ja kui üks kuu on kulutus varasema 3000 asemel 10000 siis jah, see on neile probleem. Mitte samasugune probleem kui miinimumpalgaga 8 lapse üksikemale, kelle elektriarve 40 asemel 120, kuid probleem siiski ja neil on ka õigus sellest rääkida. Liiatigi kuna nende maksupanus on kordades suurem kui madalapalgalistel ja seetõttu ona nad riigile (ja seeläbi ka sulle) väga vajalikud.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õel ridamaja. 200 ruutmeetrit pinda. Detsembris gaas+ elekter 410 eurot. Eelmisel aastal 176.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õel ridamaja. 200 ruutmeetrit pinda. Detsembris gaas+ elekter 410 eurot. Eelmisel aastal 176.

Odavalt pääses.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sain neljapäeval detsembri arve 942 eurot (viis inimest, 115 rm maja ahjuküttega, detsembrikülmadega kasutasid lapsed oma tubades radiaatoreid). 2020.a detsember oli 220 eurot.

mul ei olnud seda raha võtta. taotlesin väikelaenu, kuna väikelaen oli Eesti Energia poolt pakutud tasumise pikendamisest odavam ja tasusin arve ära. olen vihane. enda peale olen ka vihane, et sääste polnud.

mis sa sellest laenust juba praegu võtsid, arve tähtaeg on ju alles 20.01.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juba jaanuaris on hinnad siiani olnud 3-4x väiksemad, kui detsembris.

Mille hind täpsemalt on madalam?

Elektrihinnad püsivad kõrgel tasemel terve 2022. Aprillis hakkab gaas veidi langema, sellest tulenevalt veidi ka elekter.

Ma ei tea, kuidas seda veel lihtsamalt seletada. Kui detsembris läks tunnihind ka üle 1000, siis jaanuaris on see keskmuselt 100-200. Täna päeval oli paar korda üle 300.

Ehk võrreldes detsembriga on odavam. Võrreldes eelmise aasta jaanuariga,  kallim.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, kuidas seda veel lihtsamalt seletada. Kui detsembris läks tunnihind ka üle 1000, siis jaanuaris on see keskmuselt 100-200. Täna päeval oli paar korda üle 300.

Mulle ei ole vaja seletada. jah, veidi odavam, kui detsembris. See ei tähenda, et jäävad langema. Nii kui külmem hind, kohe tõuseb lakke.

Hetkel prognoositav hind 17,23 kwh. See on väga-väga kõrge.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hästi mõtekas on ikka omada kolme külmkappi +sügavkülm ja hoida seal – 50%liha. Ja siis elektri arvega see soodukat ikka tagasi maksta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, kuidas seda veel lihtsamalt seletada. Kui detsembris läks tunnihind ka üle 1000, siis jaanuaris on see keskmuselt 100-200. Täna päeval oli paar korda üle 300.

Mulle ei ole vaja seletada. jah, veidi odavam, kui detsembris. See ei tähenda, et jäävad langema. Nii kui külmem hind, kohe tõuseb lakke.

Hetkel prognoositav hind 17,23 kwh. See on väga-väga kõrge.

Sa väitsid, et kevadeni tõusevad.

Nüüd ütled, et veidi langenud. No neli korda ei ole veidi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hästi mõtekas on ikka omada kolme külmkappi +sügavkülm ja hoida seal – 50%liha. Ja siis elektri arvega see soodukat ikka tagasi maksta.

Su külmkapp on ikka väga rikkis, kui see märgatavalt elektrit võtab. Kui tavakapi ust väga sageli ei pauguta, ta ei hakka isegi kord tunnis tööle. Sügavkülmikul sõltub. Kirstud hakkavad veel harvem tööle ja siis ka harvem, mida rohkem asju sees on. Iga tundki ei tööta, kui just vastu radikat ei ole ja keegi pidevalt peadpidi seal sees ei kõõlu. Mingi rösteri või veekeetjaga võrreldes kökimöki. Päev hiiglaslikku täidetud sügavkülmikut 21-24 kraadises ruumis võtab ööpäevas vähem kui hommikune peekoni-, muna- ja kartulipraadimine.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte aga niisama keskmise palgaga inimesi, kes panustasid riskibörssi ja ehmatasid, kui kaotasidki. Lisaks on neil kohe autoliising, sest ega 10 aastat vana autoga kõlba ju sõita.

Mina kvalifitseerun napilt toetuse saajaks oma perega ja mu kõige uuem auto on 14 aastat vana. Seegi on odavamat sorti oma vanuse kohta. Neid, kelle elektriarve on suurem kui minu auto väärtus, on ilmselt päris palju. Pere teine auto on 21 aastat vana (kah omal ajal keskmine pereauto olnud, mitte midagi kallist).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa väitsid, et kevadeni tõusevad. Nüüd ütled, et veidi langenud. No neli korda ei ole veidi.

Mas ei väitnud, et kevadeni tõusevad, vaid eksperdid ütlevad, et on kõrgel terve 2022.

Mis sul 4 korda langenud on? 24,2 oli viimasel kuul börs.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Su külmkapp on ikka väga rikkis, kui see märgatavalt elektrit võtab. Kui tavakapi ust väga sageli ei pauguta, ta ei hakka isegi kord tunnis tööle. Sügavkülmikul sõltub. Kirstud hakkavad veel harvem tööle ja siis ka harvem, mida rohkem asju sees on. Iga tundki ei tööta, kui just vastu radikat ei ole ja keegi pidevalt peadpidi seal sees ei kõõlu. Mingi rösteri või veekeetjaga võrreldes kökimöki. Päev hiiglaslikku täidetud sügavkülmikut 21-24 kraadises ruumis võtab ööpäevas vähem kui hommikune peekoni-, muna- ja kartulipraadimine.

Lisaksin veel seda, et kui külmkapp asub ruumis, mida niikuinii köetakse, siis ei lähe selle energia raisku, vaid panustab samuti toasooja (nagu ka rösteri, veekeetja ja pliidi kulutatud energia). Soojuspumbaga saab kWh kohta küll kordades rohkem sooja (või vähemalt peaks saama, sõltub pumbast ja välistemperatuurist ka), aga kui köetakse tavaliste elektriradikatega, ei tohiks vahet olla, kui palju lisaks selliseid elektritarbijaid kasutatakse.

Kaotsi läheb kanalisatsioonist alla voolanud sooja vee energia.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 280 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Detsembrikuu elektriarve