Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsetoetuse tõstmine

Näitan 30 postitust - vahemik 2,491 kuni 2,520 (kokku 3,763 )

Teema: Lapsetoetuse tõstmine

Postitas:
Kägu

Lihtsalt siia arutelu sekka ka midagi enda mätta otsast.

Mul on 1 laps ja ostsin just 8 euroga talvepüksid ja 10 euroga talvejope. Kuoma talvesaapad sain 8 euroga. Kasutatult, ent uueväärsed ???? Ma ei olegi täishinnaga midagi ostnud. Minu endagi talvejope maksis vaid 39 eurot, mis kestab juba kolmandat talve ???? Et jah, kulutused sellistele asjadele hoian minimaalsed.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma kahelapselisena ütleks, et mu laps käib hetkel Rimi 1.50 kinnastes ja Lindexist uuena ostetud 7-euroses jopes (lisaks on kaks 8 aastat vanema õe tollal allahindluselt ostetud jopet) ja lisaks keset suve ostetud 17-eurostes gore-tex saabastes, siis öeldaks, et nojah-sa ju kahelapseline-sinul ju selliseid kulutusi pole, kui kolmelapselistel.

  1. Siis pead sa kas ise pöörduma lastekaitsesse või kohtusse, et kohus saaks sult välja mõista elatise lastele. Laste õigus, peab olema. Otsid võimalusi, et lastel oleks. Ja nii on, sina pead tagama lastele elatismaksud mitte kolmele, vaid kahele. Lisaks kui ei ole, tuleks eemaldada reisidokumendid, juhiload jne.

Ise ikka saad aru mida öelda soovid, vôi mida üldse soovid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lihtsalt siia arutelu sekka ka midagi enda mätta otsast.

Mul on 1 laps ja ostsin just 8 euroga talvepüksid ja 10 euroga talvejope. Kuoma talvesaapad sain 8 euroga. Kasutatult, ent uueväärsed ???? Ma ei olegi täishinnaga midagi ostnud. Minu endagi talvejope maksis vaid 39 eurot, mis kestab juba kolmandat talve ???? Et jah, kulutused sellistele asjadele hoian minimaalsed.

Täiesti normaalne.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei ole kade, et kolmelapselised suuremat toetust saavad ja olen tänulik ka selle pisikese lapsetoetuse tõusu üle, AGA kuigi see napakas 24-aasta vanusepiir ära kadus, ei tundu mulle loogiline see toetusest astmeline väljumine. Kui üks laps kolmest saab täiskasvanuks ja kasvab lapsetoetusest välja, siis pere ongi kahelapseline. Kui teine laps toetusest välja kasvab, siis ühelapseline. Sealt tuleb ebavõrdsus minu silmis. Mitte ei ole ebavõrdne see, et toetust saab keegi, kellel hetkel rohkem lapsi on. Kui palju on Facebooki kommentaariumis ja ka siin teemas läbi käinud kolme lapsega emade juttu, et aga ühe ja kahe lapsega ONGI lihtsam ja ei olegi sisuliselt mingeid kulusid ja kulud on just nimelt kolme lapsega, aga kui üks laps on täiskasvanu, käib tööl, elatab ise ennast, jääb perre kaks last ja endine kolme lapse kasvataja saab ka ühtäkki sisuliselt ei mingite kuludeta ja hästi elada, nagu teised kahe lapse emad. Aga ei ole ju nii. Muidugi ei saa olla võrdselt võrreldavad ühe- ja kolme-neljalapselised pered, aga kaks kahelapselist pere peaksid olema võrdsed. Kaks ühelapselist ka. See astmeline toetus tekitab sellise momendi, kus ühes kahe lapsega peres on toetus 160 eurot, teises üle 400, kuigi mõlemas on kaks last ja kulud peaksid samad olema ju. Kui veel üks laps saab täiskasvanuks, siis üks ühelapseline pere saab toetust 80, teine üle 200. Mul ei ole tõesti selle vastu midagi, et peretoetus, kui selline on olemas, aga peretoetus peaks lõppema, kui suurpere seaduse silmis kahelapseliseks muutub. Lapsetoetus jääb ju kahe lapse kohta alles.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina samuti kahelapseline, iial ei osta riideid-jalanõusid korraga, vaid alustan juba kevadel järgmiseks talveks asjade ostmist, ei lähe iialgi poodi lihtsalt ostma, vaid ootan-otsin allahindlusi. Enamus riideid tuleb teiselt ringilt kui vähegi selles suuruses korralike asju saada on. Praegu ostsin juba järgmiseks hooajaks talvekombed. Kindad-mütsid-sallid lähevad kõik teisele edasi. Ilmselt niimoodi toimides ei tuleks see kolmas laps ka nii tohutult palju kallim, et toetused veel 100+% peavad tõusma.

Kuidas sa tead lapse suurust aasta ette? Sa panustad ju ise kas lastele 600 eur ja mees 600 eur. Kas tõesti ei saa lapsi toidetud ja riidesse?

Väikeste lastega on suuresti aimatav, mina toimisin samuti, kui kuskilt odavamalt nägin siis ostsin ära, sama suurust vôi väiksemat enam ei ostnud. Täpselt parajaid riideid ka ei ostnud. Majandada tuleb osata ja see tarkus tuleb kodust.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ise ikka saad aru mida öelda soovid, vôi mida üldse soovid.

Ja, ka sind puudutavad EV perekonnaseadus. Lapsele ei tohi olla vähem kui… Miks sa seadust ei täida siis?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väikeste lastega on suuresti aimatav, mina toimisin samuti, kui kuskilt odavamalt nägin siis ostsin ära, sama suurust vôi väiksemat enam ei ostnud. Täpselt parajaid riideid ka ei ostnud. Majandada tuleb osata ja see tarkus tuleb kodust.

Sellepärast sul raha ei olegi, et suurusi aimad. Ostad siis kui päriselt vaja läheb! Nii käib päris elus majandamine.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ise ikka saad aru mida öelda soovid, vôi mida üldse soovid.

Ja, ka sind puudutavad EV perekonnaseadus. Lapsele ei tohi olla vähem kui… Miks sa seadust ei täida siis?

Lollakas oled vôi?

+3
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, 700 eurot talveriietele ja jäi veel puudusi, tekitab minus ainult kahte mõtet:

a) ei oska majandada

b) raha peale vihane

Ja alati käib kolmelapselistel sinna juurde raudselt – ükski suurus ei klapi (et saaks korduvkasutada), ükski sugu ei klapi, põhimõtteliselt ei hakka ju midagi alles hoidma. Või misiganes tuhat põhjendust, miks ainus ja vältimatu võimalus on keset hooaega poodi minna ja igale lapsele iga viimane kui asi uus osta. Ja kahelapselised siis üldse ei mõista ka, kui raske kolmelapselistel on.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui iga kuu lisandus lisaks lastetoetusele peretoetus 300, siis see summa oli piisavalt suur. ebaloogiline et seda summat tõsteti ligi 120%, seetõttu ebavõrdsus suurenes veelgi. võiks olla lastetoetus iga lapse kohta võrdne summa ja kõik. ilma peretoetusteta.

teiseks, palgad on paljudel liiga madalad, eriti nüüd toetustega võrreldes. maapiirkondades ei maksta kahjuks 2000

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. kui iga kuu lisandus lisaks lastetoetusele peretoetus 300, siis see summa oli piisavalt suur. ebaloogiline et seda summat tõsteti ligi 120%, seetõttu ebavõrdsus suurenes veelgi. võiks olla lastetoetus iga lapse kohta võrdne summa ja kõik. ilma peretoetusteta.

    teiseks, palgad on paljudel liiga madalad, eriti nüüd toetustega võrreldes. maapiirkondades ei maksta kahjuks 2000

    Kas linnas makstakse kôigile 2000 eurot? Kas nüüd vaja veel kodanikupalka ka? Palk peab olema 2000, kool igas külas, haridus tasuta, arstiabi tasuta, päästeteenistus tasuta. Kust see raha tuleb? Teid vaja ehitada, korrastada. Kust see raha tuleb? Kui midagi kinni pannakse külakool vôi postkontor, siis kisa taevani. Tööinimesel maksud juba laes. Mônitame kahelapselisi perekondi  kui nemad ostavad riided järelturult. Ähvardane lastekaitse ja kohtuga, et pead lapsele nii ja nii palju kulutama.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lihtsalt siia arutelu sekka ka midagi enda mätta otsast.

Mul on 1 laps ja ostsin just 8 euroga talvepüksid ja 10 euroga talvejope. Kuoma talvesaapad sain 8 euroga. Kasutatult, ent uueväärsed ???? Ma ei olegi täishinnaga midagi ostnud. Minu endagi talvejope maksis vaid 39 eurot, mis kestab juba kolmandat talve ???? Et jah, kulutused sellistele asjadele hoian minimaalsed.

Jah, kui sa räägid riietest suuruses 86, 104 või 116. Aga räägi, kust saaks sarnaste soodukatega asju suuruses 164 või 176  näiteks ? Jalanõudega sama teema, 25 suurusega pole probleemi, aga paluks 41 näiteks. Ja mitte siis kuomad, onju.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jälle hakkab see 3+ lapseliste tüüpjutt, et just neil on lapsel selline unikaalne suurus, et selles ei ole ainsamatki soodustusega eset. Mul on nr 40 Ecco kingad 27 eurot ja samas suuruses Ecco talvesaapad veidi alla 30 euro. Ühed ostetud Eestist ja teised Amazonist – eelmisel aastal. Lapse alla 20 euro maksnud gore-tex saapad nr 36 Amazonist sel aastal. 164 ja 176 laste mõõt on veel kõige lihtsam. Ma saan lasteosakondadest pidevalt 6-8 euroga pükse, sest nendest osa ostab juba täiskasvanute poest. Üks jopedest on mul endal ka Lindexi 170 suurus. Maksis umbes 10 eurot.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lihtsalt siia arutelu sekka ka midagi enda mätta otsast.

Mul on 1 laps ja ostsin just 8 euroga talvepüksid ja 10 euroga talvejope. Kuoma talvesaapad sain 8 euroga. Kasutatult, ent uueväärsed ???? Ma ei olegi täishinnaga midagi ostnud. Minu endagi talvejope maksis vaid 39 eurot, mis kestab juba kolmandat talve ???? Et jah, kulutused sellistele asjadele hoian minimaalsed.

Jah, kui sa räägid riietest suuruses 86, 104 või 116. Aga räägi, kust saaks sarnaste soodukatega asju suuruses 164 või 176 näiteks ? Jalanõudega sama teema, 25 suurusega pole probleemi, aga paluks 41 näiteks. Ja mitte siis kuomad, onju.

Need on lihtsad suurused veel. 41 jalatsitel tuleb vaadata et liialt kai ei oleks, see meeste suurus juba. Kuomad vist täiesti olemas Nr.41 pole neid kunagi ise ostnud. Eelistasin vikingeid. See selleks. Vaata matkasaapaid. Täiesti normaalse hinnaga saadaval järelturul kui uusi, otsi, lappa e poode ja leiad.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, kui sa räägid riietest suuruses 86, 104 või 116. Aga räägi, kust saaks sarnaste soodukatega asju suuruses 164 või 176  näiteks ? Jalanõudega sama teema, 25 suurusega pole probleemi, aga paluks 41 näiteks. Ja mitte siis kuomad, onju.

Aga kui ainult soodukaid taga ajada, siis ka ju Eesti majandus ei kasva. Ei ole need ka õiged maksumaksjad, kes ise kõike tasuta ja võimalikult soodsalt püüavad saada. Nagu enda arvates maksumaksjad vää, onju.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

teiseks, palgad on paljudel liiga madalad, eriti nüüd toetustega võrreldes. maapiirkondades ei maksta kahjuks 2000

Sul on võimalus oma raha tuua sotsiaalosakonnast, antakse küll kui puudu on. Ega see elu ei olegi nii, et õppisin müüjaks ja istun terve oma elu nüüd ehitustarvetes.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, kui sa räägid riietest suuruses 86, 104 või 116. Aga räägi, kust saaks sarnaste soodukatega asju suuruses 164 või 176 näiteks ? Jalanõudega sama teema, 25 suurusega pole probleemi, aga paluks 41 näiteks. Ja mitte siis kuomad, onju.

Aga kui ainult soodukaid taga ajada, siis ka ju Eesti majandus ei kasva. Ei ole need ka õiged maksumaksjad, kes ise kõike tasuta ja võimalikult soodsalt püüavad saada. Nagu enda arvates maksumaksjad vää, onju.

Mida sa soovid? Said ju raha ikka ei piisa. Majandust ei edenda sa nii ehk naa. Koormaks oled ka oma jauramistega.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida sa soovid? Said ju raha ikka ei piisa. Majandust ei edenda sa nii ehk naa. Koormaks oled ka oma jauramistega.

Sa ei näe, sa ei kuule ja mässad iseendas, vangis istud.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida sa soovid? Said ju raha ikka ei piisa. Majandust ei edenda sa nii ehk naa. Koormaks oled ka oma jauramistega.

Sa ei näe, sa ei kuule ja mässad iseendas, vangis istud.

Kus vangis, sul ju mind tarvis gucci koti hankimisel.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vahele kommenteerin, et ei muutnud petitsiooni esitamine ka mitte midagi (kas selle presenteerimine ümarlaulal(?) oli hästi välja kukkunud või mitte – sellel vist pole ka enam erilist vahet). Lisaks Seedri eilne väljaütlemine/artikkel, et RE ei nõustunud ise 1 ja 2 lapse toetust tõstma 100.- -le – kas saab veel silmakirjalikum olla, kui ta ise surus veelgi suurema suurpere toetuse läbi? Kusjuures ma ei imesta peale seda teemat enam millegi üle, valimistel ei oskagi kellegi poolt hääletada. President kinnitab selle seaduse sellisel kujul 100 %. Kahju, eriti kärgperenduse puhul, kus nt 3 last = 4 vanemat. Ning lapsega koos mitteelav vanem maksab lisaks ka elatist (NB! Ärme mõtle kohe rongaisadele – on ka väga häid ja hoolivaid isasid, kes ei pruugi olla pere maha jätnud ning oleksid nõus ka laste igapäevaelus olema). Ikka väga kaldu on see teema ning veelgi rohkem kaldu see jääb.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seeder ajas selles mõttes jama, et juulis on rahandusministeerium ei öelnud kõigil 100 euro peale tõstmisele, sest katteallikat pole ja ei vasta eelarvestrateegiale jne. St ülejäänud erakonnad olid lihtsalt nõus enne valimisi mida iganes kokku lubama. Kui 3+ toetusi tõsteti sisuliselt laenuraha eest, siis kõigile 100 oleks nende ülejäänud erakondade jaoks olnud ilmselt ok, kui võetaks lihtsalt veel suurem laen.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mõtlen sama, et kelle poolt kevadel valida, polegi head valikut. esmajärjekorras välistan isamaa, sotsid. kesk ja ref samuti seda peretoetust läbi surumas, ekre ka?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vahele kommenteerin, et ei muutnud petitsiooni esitamine ka mitte midagi (kas selle presenteerimine ümarlaulal(?) oli hästi välja kukkunud või mitte – sellel vist pole ka enam erilist vahet). Lisaks Seedri eilne väljaütlemine/artikkel, et RE ei nõustunud ise 1 ja 2 lapse toetust tõstma 100.- -le – kas saab veel silmakirjalikum olla, kui ta ise surus veelgi suurema suurpere toetuse läbi? Kusjuures ma ei imesta peale seda teemat enam millegi üle, valimistel ei oskagi kellegi poolt hääletada. President kinnitab selle seaduse sellisel kujul 100 %. Kahju, eriti kärgperenduse puhul, kus nt 3 last = 4 vanemat. Ning lapsega koos mitteelav vanem maksab lisaks ka elatist (NB! Ärme mõtle kohe rongaisadele – on ka väga häid ja hoolivaid isasid, kes ei pruugi olla pere maha jätnud ning oleksid nõus ka laste igapäevaelus olema). Ikka väga kaldu on see teema ning veelgi rohkem kaldu see jääb.

muutis ikka petitsiooni esitamine seadust. Sooviti ju, et peretoetust ei makstaks 24-aastaseks saamiseni. Ei saa öelda, et seda petitsiooni üldse arvesse ei võetud.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

EKRE on selle üks suuremaid toetajaid.

Sotsiaalkomisjoni istungi protokollist Kingo mõttetera. Tallinnas elavad jõukad kahelapselised ja maal vaesed 3+ lapselised.

“Kert Kingo nõustub, et kõikidel lastel peab olema võimalik mitmekülgseks arenguks ja peab olema heaolu ja väärikas lapsepõlv. Tehes ettepanek igale lapsele 100 eurot, siis kus on võrdle kohtlemine kui ühes peres on seitse last ja kaks lapsevanemat, näiteks kumbki lapsevanem teenib 700 eurot ja samas on Tallinna peres kahe lapsega pere, kus kumbki lapsevanem teenib 2000 või 3000 eurot kuus. Need lapsed ei ole võrdsed ju. Kuidas on võimalik selle lasterikka perekonna lastele, kelle vanemad on väikese sissetulekuga, tagada elatustase ja väärikus täpselt samasuguselt nagu näiteks Tallinnas tippspetsialistide lapse elu selle 100 euroga. “

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

EKRE on selle üks suuremaid toetajaid.

Sotsiaalkomisjoni istungi protokollist Kingo mõttetera. Tallinnas elavad jõukad kahelapselised ja maal vaesed 3+ lapselised.

“Kert Kingo nõustub, et kõikidel lastel peab olema võimalik mitmekülgseks arenguks ja peab olema heaolu ja väärikas lapsepõlv. Tehes ettepanek igale lapsele 100 eurot, siis kus on võrdle kohtlemine kui ühes peres on seitse last ja kaks lapsevanemat, näiteks kumbki lapsevanem teenib 700 eurot ja samas on Tallinna peres kahe lapsega pere, kus kumbki lapsevanem teenib 2000 või 3000 eurot kuus. Need lapsed ei ole võrdsed ju. Kuidas on võimalik selle lasterikka perekonna lastele, kelle vanemad on väikese sissetulekuga, tagada elatustase ja väärikus täpselt samasuguselt nagu näiteks Tallinnas tippspetsialistide lapse elu selle 100 euroga. “

Aga siis peakski ju toetus olema vajaduspõhine. Ei teeni ju ka Tallinnas enamus inimesi sellist palka. Mis võrdsusest ta räägib? Väikese sissetuleku puhul peakski saama sellist pere toetada, praegu jagatakse ju võrdselt nii väikese- suure- kui ka ülisuure sissetulekuga peredele, vahet tegemata. Midagi oleks nagu “tõlkes” kaduma läinud?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, nagu oleks absoluutselt välistatud, et kolme lapse vanemad võiks ka jõukad olla vms. Aga EKRE vist möllabki igal võimalikul Riigikogu kokkusaamisel. Suva, mis jutt, peamine et tähelepanu saaks.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, nagu oleks absoluutselt välistatud, et kolme lapse vanemad võiks ka jõukad olla vms. Aga EKRE vist möllabki igal võimalikul Riigikogu kokkusaamisel. Suva, mis jutt, peamine et tähelepanu saaks.

Oh õudust, lehed (17.11) pasundavad:Beebipõud, ei sünnitata enam ei armastusest ega raha pärast. Aga sul suva, peaasi, et tähelpanu saaksid.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sooviti ju, et peretoetust ei makstaks 24-aastaseks saamiseni.

Seda soovisid sa ka iseendale ja oma lastele.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mõtlen sama, et kelle poolt kevadel valida, polegi head valikut. esmajärjekorras välistan isamaa, sotsid. kesk ja ref samuti seda peretoetust läbi surumas, ekre ka?

Ref on otseselt selle jabura peretoetuste vastu.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oh õudust, lehed (17.11) pasundavad:Beebipõud,

Seda põhjustab ebakindlus ja inimeste halvenenud majanduslik olukord. Sündimata jäävad esimesed ja teised lapsed või seda lükatakse kaugesse tulevikku edasi, mis tähendab, et ka kolmandaid ei sünni. Kõiki lapsi tuleks väärtustada, siis sünniks ka rohkem lapsi. Praegu tõmmati selle peretoetuste reformiga laste sünnile täiesti vesi peale. Kolmandaid hakkab ehk veidi rohkem sündima, aga kuna esimesi ja teisi sünnib vähem, siis mingit efekti see ei anna. Kui noored inimesed lükkavad majanduslikel põhjustel edasi esimeste ja teiste laste saamist, siis tähendab see seda, et suure tõenäosusega ei jõua nad kunagi kolmandani. Paljunevad vaid need, kelle alternatiiv on istuda külapoes või teha kolm titte.

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 2,491 kuni 2,520 (kokku 3,763 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsetoetuse tõstmine