Esileht Lapse ootamine Märtsibeebid 2023

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 328 )

Teema: Märtsibeebid 2023

Postitas:
Kägu

Nii, täna siis 7+3. Vahepeal viskab mõne lõhna peale kerge iivelduse ja väsimus on ka. Seega hetkel olen kergelt pääsenud. Esimene rasedus olid ka tagasihoidlikud tunnused.

Mees suutis vahepeal ära unustada, et ma olen rase ???? Pidin meelde tuletama, et ma ei jaksa pool päeva puid loopid. Eks on kerge unustada, kui kõhtu pole ja potti ei kallista.

Töö osas põen mina ka natuke. Alles läksin ära, nüüd lähen tagasi ja jälle saan vaid 5 kuud olla. Aga kuna neil pole naljalt kedagi teist võtta, siis peavad leppima. Tegelt ma ei tahtnud tööle minna (teen kodus vabakutselise tööd ka), aga elu on nii räigelt kalliks läinud.

Arst alles reedel. Ootan väga, tahaks kindlustunnet.

Kas keegi on juba teistele ka rääkinud?

Miska

Ma rääkisin enda emale, ämmale, kahele sõbrannale ja siis mees ütles oma vennale ja ta siis oma naisele.

Kolmasbeebi suhtleb siis siin????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul täna kohe eriti halb, tavaliselt paigal olles parem. Liigutada ei julge üldse. Vaesed lapsed ka, vahivad vist terve päev multikaid.

Täna rasedust 6+3 ja homme arst.

Hoian hinge kinni, et kaksikuid poleks????????????????

Õel mul kaksikud ja irvitab, et kaksikute ajal ongi topelt paha.

 

Kolmasbeebi

0
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mina olen rääkinud ainult mehele, isegi 11a laps ei tea veel. Plaan oli peale arstil käimist rääkida väiksemale ringile.

Aga mul ka tööga seoses olukord. Sain just otsepkkumise teisest firmast ja oli plaanis alates sept uude kohta tööle minna. Kuna aga õnnestus lapseootele jääda, siis ei oleks uue tööandja suhtes see parim valik (töö on üsna spetsiifiline ja vajab vähemalt 1,5 aastat ühe inimese eestvedamist ja ma ise ka ei tahaks seda tööd üle võtta, kui keegi on seda alles pool aastat arendanud). Mul ei ole isegi kahju ka, beebi üle on suurem rõõm. Aga jama on see, et uus tööandja helistab mulle lähipäevil ja see on enne, kui saan arstile. Ehk siis plaanin ikkagi uuele tööandjale öelda, et ilmselt olen lapseootel.

Praegusele tööandjale veel ei räägi. Millal te oma tööandjale teada annate, et plaan on koduseks jääda?

 

Triinu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul täna kohe eriti halb, tavaliselt paigal olles parem. Liigutada ei julge üldse. Vaesed lapsed ka, vahivad vist terve päev multikaid.

Täna rasedust 6+3 ja homme arst.

Hoian hinge kinni, et kaksikuid poleks????????????????

Õel mul kaksikud ja irvitab, et kaksikute ajal ongi topelt paha.

Kolmasbeebi

Äkki on hoopis kolmikud? ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul täna kohe eriti halb, tavaliselt paigal olles parem. Liigutada ei julge üldse. Vaesed lapsed ka, vahivad vist terve päev multikaid.

Täna rasedust 6+3 ja homme arst.

Hoian hinge kinni, et kaksikuid poleks????????????????

Õel mul kaksikud ja irvitab, et kaksikute ajal ongi topelt paha.

Kolmasbeebi

Äkki on hoopis kolmikud? ????

Õnneks elan viiendal????????????????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi on juba teistele ka rääkinud?

Teavad ainult mees ja üks sõbranna. Ilmselt ei oleks sõbrannale ka rääkinud, kuid tahtsin hädasti ühel teemal nõu küsida ja siis rääkisin. Kellelegi teisele kindlasti veel ei räägi enne kui Oscar testil 12.ndal nädalal olen käinud. Töö juures räägin kindlasti kõige viimasena. Kindlasti on minu kohale keeruline asendajat leida ja kuna ma pole pikalt ise sel kohal olnud, siis olen üsna kindel, et seal ei rõõmustata selle uudise üle. 🙂 Saladust on keeruline hoida küll, eriti arvestades seda, et tihti on väga halb olla. Loomulikult tahaks juba vanemaid rõõmustada ka, aga veel on liiga vara. Mul on kunagi üks rasedus peetunud, seega veel ei julge rääkida.

Täna 6+6.

Iiveldamist on veidi vähemaks jäänud. Vahel kõht torgib. Söögiisu on kehv ja 1-1,5 kg on kaalus kadunud seetõttu. Mulle tundub, et uni on ka veidi kehvem. Aga õnneks ei määri vmt hirmutavaid asju ei ole olnud. 🙂

Teretulemast uutele! Nii tore, et nii aktiivselt jutustate.

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei, kirjutan ka oma tunnustest, hetkel siis 7+1. Hommikuti on selline tunne nagu oleks pohmell, sees veits keerab ja nagu keha suriseks???? Rinnad ka muidugi tundlikud ja alakõht vaikselt annab tunda. Lõhnadest ei meeldi ainult teatud lõhnad. Maitsemeele suhtes läheb peale rohkem hapu ja soolane, hapukurgid praegu lemmikud. Naljakas et paljudel tööga seoses keeruline seis, sama mul ka. Olen ettevõtja ja ega täpselt ei teagi mismoodi need asjad siis käivad. Õnneks on aega asja uurida ka. Uus arsti aeg mul 16.08, arst ütles et endomeetrium on kohev et teeme kordus UH.
Teistele kõigile soovin ilusat ootamist.

Lillekerohus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Fb grupi tegin privaatse aga otsida peaks saama. Märtsibeebid 2023. Privaatne siis nii et teised ei näe grupiga liitumist ja kes on grupis.  Linki ei saanud praegu jagatud kuidagi

Mara

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Fb grupi tegin privaatse aga otsida peaks saama. Märtsibeebid 2023. Privaatne siis nii et teised ei näe grupiga liitumist ja kes on grupis. Linki ei saanud praegu jagatud kuidagi

Mara

Ei leia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Fb grupi tegin privaatse aga otsida peaks saama. Märtsibeebid 2023. Privaatne siis nii et teised ei näe grupiga liitumist ja kes on grupis. Linki ei saanud praegu jagatud kuidagi

    Mara

    Ei leia.

    Seadetes peaks olema valikus täiesti privaatne või siis on liikmed ainult privaatsed ja otsinguga leiab

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Facebooki grupi kohta – kas te soovite teha gruppi, millega saavad liituda kõik, kes selle Facebookist leiavad? Sellisel juhul läheb see grupp väga suureks.

Ise eelistaksin sellist gruppi, kus on pigem siin vestluses suhtlevad inimesed ja need, kes siia teemasse satuvad. Kas siis peaks tegema mingi kutsete või eelneval kokkuleppel vastuvõtmisega variandi? Sellisel juhul jääb grupp pigem väiksemaks.

Tavaliselt suured beebigrupid tulevad Facebooki niikuinii, aga seal on liimeid sadu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Facebooki grupi kohta – kas te soovite teha gruppi, millega saavad liituda kõik, kes selle Facebookist leiavad? Sellisel juhul läheb see grupp väga suureks.

Ise eelistaksin sellist gruppi, kus on pigem siin vestluses suhtlevad inimesed ja need, kes siia teemasse satuvad. Kas siis peaks tegema mingi kutsete või eelneval kokkuleppel vastuvõtmisega variandi? Sellisel juhul jääb grupp pigem väiksemaks.

Tavaliselt suured beebigrupid tulevad Facebooki niikuinii, aga seal on liimeid sadu.

Mulle meeldiks ka see väiksem grupp jah. Et saavad sinna need kes siia satuvad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma eelistaks ikka väiksemat gruppi. Praegu sai nii privaatne et otsida saaks aga vastu võtmise kinnitan ise. Vaatan kohe varsti need seaded uuesti üle. Et miks otsida ei saa.

Mara

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.facebook.com/groups/524408292789774/?ref=share_group_link

Ei tea kas see sai nüüd õige link?

Mara

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.facebook.com/groups/524408292789774/?ref=share_group_link

Ei tea kas see sai nüüd õige link?

Mara

Mina sain

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Link töötab, aga praegu saab ju igaüks liituda. Kuidas sa tead kes leidis selle niisama facebookist otsides (grupp võib minna väga suureks) ja kes siit foorumi kaudu?

Võib-olla teed e-posti aadressi (mida saad siin jagada) ja võtad vastu ainult liikmeid, kes sellel endast märku annavad. Või mõni muu variant selle haldamiseks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Või teine variant, et ei teegi avalikult leitavaks ja saavad need, kes lingi siit leiavad. Siis võiks jääda nii, kui on – ei muuda seadeid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Link töötab, aga praegu saab ju igaüks liituda. Kuidas sa tead kes leidis selle niisama facebookist otsides (grupp võib minna väga suureks) ja kes siit foorumi kaudu?

Võib-olla teed e-posti aadressi (mida saad siin jagada) ja võtad vastu ainult liikmeid, kes sellel endast märku annavad. Või mõni muu variant selle haldamiseks?

Võimalus ka, et max 50 inimest saab ??

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Link töötab, aga praegu saab ju igaüks liituda. Kuidas sa tead kes leidis selle niisama facebookist otsides (grupp võib minna väga suureks) ja kes siit foorumi kaudu?

Võib-olla teed e-posti aadressi (mida saad siin jagada) ja võtad vastu ainult liikmeid, kes sellel endast märku annavad. Või mõni muu variant selle haldamiseks?

Võimalus ka, et max 50 inimest saab ??

Kas siis on eesmärk et saavad 50 kiiremat (mh need kes leiavad selle juhuslikult facebookist) ja julgemad (paljud ei julge esimestel kuudel liituda) või ikka siin foorumis tegutsevad liikmed??

Kui saaks valida, siis mina ootaks ka 12+ nädalat ära enne liitumist, aga siis on 50 vmt arv juba täis ju, kuigi olen siin koguaeg aktiivselt jutustanud.

Hea oleks siiski teha midagi, et igaüks ei tule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Link töötab, aga praegu saab ju igaüks liituda. Kuidas sa tead kes leidis selle niisama facebookist otsides (grupp võib minna väga suureks) ja kes siit foorumi kaudu?

Võib-olla teed e-posti aadressi (mida saad siin jagada) ja võtad vastu ainult liikmeid, kes sellel endast märku annavad. Või mõni muu variant selle haldamiseks?

Võimalus ka, et max 50 inimest saab ??

Kas siis on eesmärk et saavad 50 kiiremat (mh need kes leiavad selle juhuslikult facebookist) ja julgemad (paljud ei julge esimestel kuudel liituda) või ikka siin foorumis tegutsevad liikmed??

Kui saaks valida, siis mina ootaks ka 12+ nädalat ära enne liitumist, aga siis on 50 vmt arv juba täis ju, kuigi olen siin koguaeg aktiivselt jutustanud.

Hea oleks siiski teha midagi, et igaüks ei tule.

Siis ainult meili värk..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vot meiliga ei osanud sinna panna. Küll sai lisada küsimuse nt kust tuleb info grupi kohta. Praegu mingit jubedat tungi gruppi ei ole täheldanud. Võib ju teha grupi mitte otsitavaks fb. Mara

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin nüüd ära arstil.

Kõik ok. Üks titt ka ainult????

 

Kolmasbeebi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida teha kui on pidevalt nii halb olla ja tööl käia ei suuda, võtta haigusleht aga mida tööandjale öelda? Ei tahaks enne talle rääkida raseduse kohta kui arstil käidud aga arsti aeg alles augusti lõpus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida teha kui on pidevalt nii halb olla ja tööl käia ei suuda, võtta haigusleht aga mida tööandjale öelda? Ei tahaks enne talle rääkida raseduse kohta kui arstil käidud aga arsti aeg alles augusti lõpus

Et oled haige?

Ütledki

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida teha kui on pidevalt nii halb olla ja tööl käia ei suuda, võtta haigusleht aga mida tööandjale öelda? Ei tahaks enne talle rääkida raseduse kohta kui arstil käidud aga arsti aeg alles augusti lõpus

Tööandja ei pea üldse teadma su terviseandmeid ja mis põhjusel haige oled. Võid ka lihtsalt öelda, et oled alates tänasest haiguslehel ja kõik.

Teiinu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tahtsin veel lisada, et minul on viimase paari päevaga järsult olemine väga halvaks läinud. Süda on koguaeg paha, oksendan ka. Kui olen söömata, siis on halb olla, kui söön on halb. Ühtegi head lahendust polegi. Ma muidu olen terve elu väga palju vett ka joonud, ikka 3-4 liitrit päevas, kohe isuga joon. Praegu läheb max liiter päevas, sest kohe kui vett joon, hakkab seest jälle keerama. Tahaks loota, et see kaua ei kesta. Ainus mis enesetunde natukenegi paremaks teeb on mingid piparmündi pastillid, aga nendes on jälle nii palju suhkurt/magusaineid et neid niisama süüa ka ei taha. Esimese rasedusega nii ei olnud, siis oli ainult suur väsimus, samas ma olen nüüd 12 aastat vanem ka ???? Organism vast nõrgem.

Mis teistel iivelduse vastu aitab?

Triinu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsin veel lisada, et minul on viimase paari päevaga järsult olemine väga halvaks läinud. Süda on koguaeg paha, oksendan ka. Kui olen söömata, siis on halb olla, kui söön on halb. Ühtegi head lahendust polegi. Ma muidu olen terve elu väga palju vett ka joonud, ikka 3-4 liitrit päevas, kohe isuga joon. Praegu läheb max liiter päevas, sest kohe kui vett joon, hakkab seest jälle keerama. Tahaks loota, et see kaua ei kesta. Ainus mis enesetunde natukenegi paremaks teeb on mingid piparmündi pastillid, aga nendes on jälle nii palju suhkurt/magusaineid et neid niisama süüa ka ei taha. Esimese rasedusega nii ei olnud, siis oli ainult suur väsimus, samas ma olen nüüd 12 aastat vanem ka ???? Organism vast nõrgem.

Mis teistel iivelduse vastu aitab?

Triinu

 

Mul otseselt ei ole veel iiveldanud kuid hommikul ärgates on natukene õõnes seest. Joon klaasi mahla, söön paar nacho krõpsu või arbuusi ja siis on olukord jälle hea.

Kuna ma ei ole kunagi olnud hommikuti sööja siis ei lähe mitte kuidagi alla mingi kuiv leib või võiku.  Aga proovin midagi ikka ampsata, pole just kõige tervislikum variant aga probleemi see lahendab. 😀

Kuidas Teil isudega on? Avastasin et asjad mis varem meeletult maitsesid enam alla ei lähe. Otseseid isusid ei ole aga millegi järgi nagu ei istuta ka. Kõik tundub nagu selline imal saepuru mida peab veega alla suruma.

 

Janne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Triinu, sa kirjutaks nagu minust! Täna mul päevade järgi 9+6 ja UH järgi 9+2 ning ca 3-4 nädalat on iiveldanud, kuid nüüd ca 10 viimast päeva on asi nii hull, et oksendan mitu korda päevas. Ja asi ei piirdu hommukuga: mõnikord oksendan ka õhtul kell üksteist! Nii et hommikusest iiveldusest on asi kaugel! Isegi vesi ei lähe eriti hulludel päevadel alla ning ka lonks vett ajab öökima. Väga halbadel päevadel ongi ilmselt juba ka kerge vedelikupuudus, sest kohati siis uriin väga tume ehk kontsentreerunud. Kergematel päevadel ja hetkedel püüan siis maksimaalselt juua, aga korraga palju juua ei saa. Teengi nii, et käin iga 15 min tagant ja võtan lonksu vett. Kaks sõõmu ühe korraga oleks juba kindel okseralli!

Eelmise rasedusega 17 aastat tagasi oli ka iiveldus, aga see siiski möödus keskpäevaks. Nüüd on non-stop kogu ärkvel oleku aja.

Asjad, mis mind natuke aitavad:

– veeklaasi panen külmkappi ja saan juua vaid jahedat vett

– huvitaval kombel coca cola kohati leevendab iiveldust

– toitudest on vähesed asjad, mis süüa olen saanud, nektariinid, röstsai juustu ja tomatiga, mille peal sool ja pipar, lihata borš, värske kurk, värske soolakurk, võileivagrilli juustusai, keedetud muna. Liha- ja piimatooteid ei suuda näha ega haista!

Ämmaemand lohutas eile, et nüüd varsti peaks mõne nädalaga hakkama paremaks minema.

Täpid

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Unustasin veel ühe asja. Ämmaemand soovitas eile sellist jooki iivelduse vastu: kannu või klaasi vesi ca poolest saati, siis pool klaasi/kannu jääd ning killuke ingverit. Kuna mulle aga ingver üldse ei maitse, siis see retsept mulle ei sobi. Ämmaemand ütles, et siis võib ingveri asendada ka sidruniga või pohladega. Proovin täna sidruniga.

Täpid

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Unustasin veel ühe asja. Ämmaemand soovitas eile sellist jooki iivelduse vastu: kannu või klaasi vesi ca poolest saati, siis pool klaasi/kannu jääd ning killuke ingverit. Kuna mulle aga ingver üldse ei maitse, siis see retsept mulle ei sobi. Ämmaemand ütles, et siis võib ingveri asendada ka sidruniga või pohladega. Proovin täna sidruniga.

Täpid

Kui coca iivelduse natukene paremaks teeb siis soovitan näiteks giner ale limonaadi. Rohkem müüakse seda küll mixerina aga ta on magusama poolsem limonaad, ingverit suht vähe seal tunda.  Aga iivelduse peaks ära võtma.

Janne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 328 )


Esileht Lapse ootamine Märtsibeebid 2023